Jeigu Lietuvoje naujoji Prezidentė nieko nekeis, plauksime pasroviui. Pamąstykime kartu:
- Juk vasaros darbai greitai baigsis, o Šakių raj. - žemdirbiškas.

Kiek kas statosi, remontuoja - darbus stengsis užbaigti iki šalčių. Rudenį ir derlius bus sudorotas, dirbantieji su technika išeis ilgų atostogų, o ūkininkai suksis patys. Gal tik gyvulininkyste besiverčiantys per žiemą įdarbins vieną , kitą melžėją, šėriką ar prižiūrėtoją.

Panašus vaizdelis bus ir svečiose šalyse. Geriausiu atveju, dirbančiųjų liks žiemavoti užsieniuose, tik pusė, nes statybos žiemą sustoja visur.

Grįš mūsų maitintojai pinigingi, tai neskubėkime išsileisti pinigėlio, o pataupykime juodai dienai. Lietuvoje biudžetas nesurenkamas, Sodra taip pat skendi skolose, o tai ką kalbėti apie žiemos mėnesius, kai darbų visai neliks. Negi biudžetininkai su sumažintu atlyginimu, išlaikys valstybę, ir prisirinks Sodra mokesčių. Žinoma - pensijos bus mažinamos. Jeigu oficialiai ir nemažintų, tai pinigų iš niekur neatsiras ir vistiek pensijų ir pašalpų negausime.

Siūlau štai ką:
Kas turite galimybių, laikykite gyvuliukų nors kaimuose. Galima ir giminaičiams paauginti kokį bekoniuką, ar paukščių daugiau užsiveisti.  Žiemą, kai suries velnias, pasipjausime ir pavasario lengviau sulauksime. Karvutės beveik išnaikintos, dar spyriuojasi keletas ūkininkų, o juk karvutė maitino žemdirbį. Jei kas žadate dabar parduoti, - susilaikykite...

Kita bėda, kad pinigėlius pasitaupyti ir bankuose - neapsimoka, nes kai pasidarys striuka, bankai jų neatiduos. Juk jau buvo ne viena krizė. Visada priklausėme nuo bankų malonės. Pasakys, kad nėra ir pasiimk. Dalį santaupų vis tik reiktų laikytis kitoje saugesnėje vietoje.

Taigi manau, kad jau pribrendo reikalas pasitaupyti ir pensijukes, nes nors ant duonutės turėti reikia. Liko 4 mėnesiukai, iki žiemos, tai dar galima pasitaupyti, o išleisti, visada suspėsime. Sodra jau skolinasi ir neaišku, ar ilgai ji tems gumą, o kai žiemą visai nieko nesurinks, o mokėti juk už šilumą, vandenį ir elektrą - reikės.

Va taip mieli Šakiečiai, ne visi juk mes verslininkai, o naudotojai, tikrai būsime visi...
 
Vomas
 
Kalba netaisyta. Redakcija neatsako už rubrikos "Rėžk iš peties" straipsnių turinį.
 

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos