baneris leidinys

komisijaSekmadienį praūžusi vėtra Kiduliuose plėšė pastatų stogus, laužė ir rovė medžius. Specialiai sudaryta komisija įvertino, kad padaryta žala yra 67 tūkst. 520 litų. Kokią dalį sumos galės padengti savivaldybė, kol kas neaišku.

Nuotr. Komisija apsvarstė visus paramos prašančiųjų prašymus, tačiau A. Damijonaitis (kairėje) pripažino, kad neaišku, kokią paramą savivaldybė galės suteikti.

Komisija, kuriai vadovauja administracijos direktoriaus pavaduotojas Algimantas Damijonaitis, taip pat priklauso Ūkio skyriaus specialistas Antanas Margelis bei Kidulių seniūnas Algirdas Stankevičius jau pirmadienį važinėjo po seniūniją, lankė gyventojus ir skaičiavo vėtros padarytus nuostolius. Pasak seniūno, iš viso dėl žalos atlyginimo pateikti devyni prašymai. Labiausiai, kaip ir informavome pirmadienį, nuniokotas Antano ir Reginos Mažikų gyvenamasis namas. Čia vėtra įsisuko ir nuplėšė ne tik namo stogą, bet ir nugriovė dalį antrojo aukšto sienos, neaplenkė ir ūkinio pastato stogo dangos. Komisija skaičiuoja, kad A. ir R. Mažikams padaryta žala siekia daugiau nei 41 tūkst. litų. Pensininkai turto draudę nebuvo, tad iš lėto patys bando šalinti vėtros padarytus nuostolius - kai kur jau užkalta plėvelė, kitur dar nespėjo to padaryti. Pasak seniūno A. Stankevičiaus, nugriauto antrojo aukšto gyventojai neplanuoja atstatyti, o tik uždengti dvišlaitį stogą ir jį paleisti žemyn.
 
Kitų nukentėjusiųjų žala vertinama mažiau – kieno 1.5 tūkst. litų, kieno apie 2 tūkst. litų. Visgi didžiausias galvos skausmas, kaip pripažino seniūnas, kad daugelis neturi lėšų atstatymo darbams ir nežino, iš kur jų gauti. Be to, gyventojai nelinkę drausti savo turto. Yra ir tokių, kurie išvis negauna jokių pajamų, o gyvena tik iš pašalpų, tad tokiems užsidengti nors ir dalį stogo - nemenkas uždavinys.

Vėtra nepagailėjo ne tik gyventojų turto, bet įsisuko ir į seniūnijos pastato stogą. Seniūnija jau rūpinasi išlaužytų medžių išpjovimu bei išvežimu, šakų šalinimu ir nori kuo greičiau sutvarkyti nusiaubtą miestelį. Iš viso teks sutvarkyti apie 40 medžių, tad seniūnas dėl finansinės pagalbos taip pat kreipsis į savivaldybės administraciją.

Komisijos pirmininkas A. Damijonaitis pripažino, kad bendros vėtros padarytos žalos, kuri įvertinta 67 tūkst. 520 litų, padengti tikrai negalės. Tiesa, A. Margelis paskaičiavo, kad tik medžiagoms prireiktų apie 29 tūkst. litų. „Šimtu procentų tikrai nepadengsime. Stichinių nelaimių rezervas beveik išnaudotas, nes vėtrų buvo ir pavasarį. Pernai bandėme pagalbos ieškoti per Vyriausybės fondus, bet, kaip parodė praktika, tai beviltiška“, - kalbėjo A. Damijonaitis. Jis teigė, kad administracija artimiausiu metu nuspręs, kokią dalį sumos savivaldybė pajėgi kompensuoti gyventojams.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos