Inga klausia: Laba diena, mes su vyru patekome į keblią padėtį: prižiūrime 64 arų vyro tėvų sklypą. Tėvas su motina dalį (12arų) sklypo užrašė jo seseriai ir sudarė likusio sklypo bendrasavininkės sutartį. Pirmas klausimas kaip bus dalomas sklypas jeigu vyro tėvas mirs - jis sunkiai serga tačiau testamentą atsisako surašyti. Kokia įtaką tam turės vyro sesers kaip bendrasavininkės padėtis. Kitas klausimas, tarkim po mirties uošvio, vyro motina tvarko palikimą, o vyras nepasirašo ant jokių dokumentų nei sutikimo nei atsisakymo. Kas bus su jo paveldėtu turtu ir ar juo galės disponuot (parduot įkeist ) jo sesuo su mama. Jeigu mes priimam palikimą, tai kaip suprantu, kad disponuot turtu turės jo mama su seseria gaut jo parašus? Ačiū už atsakymą.

Atsakymas. Gerbiama Inga, kiek supratome iš Jūsų klausimo, vyro tėvų 64 arų sklypas dabar turi 2 savininkus, nes kaip rašote "vyro tėvas 12 arų užrašė savo seseriai", mes tai suprantame kaip 12 arų žemės sklypo padovanojimą, todėl ir yra du bendrasavininkiai. Jeigu vyro tėvas atsisako surašyti testamentą, tai po jo mirties 52 arų žemės sklypas bus paveldimas pagal įstatymą įpėdinius suskirstant į eilę:
 
1) pirmos eilės – palikėjo vaikai (tarp jų ir įvaikiai) ir palikėjo vaikai, gimę po jo mirties;
2) antros eilės – palikėjo tėvai (įtėviai), vaikaičiai;
3) trečios eilės – palikėjo seneliai tiek iš tėvo, tiek iš motinos pusės, palikėjo provaikaičiai;
4) ketvirtos eilės – palikėjo broliai ir seserys, proseneliai ir prosenelės tiek iš tėvo, tiek iš motinos pusės;
5) penktos eilės – palikėjo brolio ir sesers vaikai (sūnėnai ir dukterėčios), taip pat palikėjo tėvo ir motinos broliai ir seserys (dėdės ir tetos);
6) šeštos eilės – palikėjo tėvo ir motinos brolių ir seserų vaikai (pusbroliai ir pusseserės).
  
Paveldima tokia tvarka: antros eilės įpėdiniai paveldi pagal įstatymą tiktai nesant pirmos eilės įpėdinių arba jiems nepriėmus ar atsisakius palikimo, taip pat tuo atveju, kai iš visų pirmos eilės įpėdinių atimta paveldėjimo teisė. Trečios, ketvirtos, penktos ir šeštos eilės įpėdiniai paveldi, jeigu nėra pirmesnės eilės įpėdinių, jeigu šie įpėdiniai atsisakė palikimo arba iš jų atimta paveldėjimo teisė.

Palikėją pergyvenęs sutuoktinis paveldi pagal įstatymą arba su pirmos ar antros eilės įpėdiniais (jeigu jų yra). Su pirmos eilės įpėdiniais jis paveldi vieną ketvirtadalį palikimo, jeigu įpėdinių ne daugiau kaip trys, neįskaitant sutuoktinio. Jeigu įpėdinių daugiau kaip trys, sutuoktinis paveldi lygiomis dalimis su kitais įpėdiniais. Jeigu sutuoktinis paveldi su antros eilės įpėdiniais, jam priklauso pusė palikimo. Nesant pirmos ir antros eilės įpėdinių, sutuoktinis paveldi visą palikimą.

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos