Jovita klausia: Laba diena, norėčiau paklausti, turiu žemės ir noriu stoti i birža ar man reikės mokėti ligoniu kasai pačiai?

Atsakymas. Gerbiama Jovita, Jūsų klausimas nelabai tikslus, tikriausiai turėjote omenyje darbo biržą. Jeigu iš tikrųjų turėjote omenyje darbo biržą, ten Jums turėtų paaiškinti ir dėl privalomojo sveikatos draudimo (PSD)mokėjimo. Klausime rašote, kad turite žemės. Paaiškiname, kad žemės valdytojai moka PSD taip: Asmenys, kurie nedirba pagal darbo sutartis ar kitais pagrindais ir nėra apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu ir/ar jie nedraudžiami privalomuoju sveikatos draudimu valstybės lėšomis ir kurių žemės ūkio valdos ar ūkio ekonominis dydis pagal valstybės įmonės Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro atliktus skaičiavimus už praėjusių metų laikotarpį nuo sausio 1 dienos iki gruodžio 31 dienos yra lygus arba mažesnis kaip 2 europinio dydžio vienetai (toliau – EDV), kas mėnesį moka už save 3 procentų minimaliosios mėnesinės algos, galiojančios mėnesio, už kurį mokama įmoka, paskutinę dieną, dydžio privalomojo sveikatos draudimo įmokas. Šių asmenų privalomojo sveikatos draudimo įmokas administruoja Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos Mokesčių administravimo įstatymo nustatyta tvarka. Žemės valdytojai, kurių žemės valdos ar ūkio dydis didesnis kaip 2 EDV ir mažesnis kaip 4 EDV, kas mėnesį moka už save 9 procentų minimaliosios mėnesinės algos, galiojančios mėnesio, už kurį mokama įmoka, paskutinę dieną, dydžio privalomojo sveikatos draudimo įmokas. Šie asmenys privalomojo sveikatos draudimo įmokas, kaip žemės valdytojai, kurių žemės valdos arba ūkio dydis nuo 2 iki 4 EDV, moka tuo atveju, jeigu jie nedirba pagal darbo sutartis ar kitais pagrindais ir nėra apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu ir/ar jie nedraudžiami privalomuoju sveikatos draudimu valstybės lėšomis.

Šių asmenų privalomojo sveikatos draudimo įmokas administruoja Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos Mokesčių administravimo įstatymo nustatyta tvarka. Žemės valdytojai, kurių žemės ūkio valdos ar ūkio ekonominis dydis yra lygus arba didesnis kaip 4 EDV, moka 9 proc. nuo pajamų, nuo kurių skaičiuojamos valstybinio socialinio draudimo įmokos, dydžio privalomojo sveikatos draudimo įmokas. Privalomojo sveikatos draudimo įmokos turi būti suskaičiuojamos ir privalomai sumokamos kiekvieną mėnesį ne vėliau kaip iki einamojo mėnesio paskutinės dienos nuo jų pačių pasirinktos pajamų sumos, bet ne mažesnės kaip minimalioji mėnesinė alga ir ne didesnės kaip einamųjų metų draudžiamosios pajamos per mėnesį.

Šių asmenų, nepriklausomai ar jie įregistruoti PVM mokėtojai ar neįregistruoti PVM mokėtojais, įmokas administruoja Valstybinio socialinio draudimo fondo administravimo įstaigos Valstybinio socialinio draudimo įstatymo nustatyta tvarka.

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos