Klausimas Atsakymas

Saulė

laba diena. norejau pasiteirauti jei tevai vaikui (pilnameciam) nori padovanoti pinigu suma, nuo kokios sumos reikia daryti dovanojimo sutarti, jei sutarties nereikia ar paskui tuos pinigus reikia kazkaip deklaruoti ar pan. kalbama apie 70 000 lt, gal juos tiesiog galime pervesti dalim kad nereiktu dovanojimo sutarties. Dekoju, lauksiu  atsakymo.

2009-08-27 10:28

Sveiki, sunku Jums ką nors labai tiksliai patarti, nes nežinau pinigų dovanojimo tikslo. Paprastai tėvai vaikams pinigus dovanoja kada nori ir kiek nori ir jokių sutarčių nesudarinėja, paprasčiausia duoda pinigus ir tiek. Tačiau įtariu, kad už dovanotus pinigus bus kažkas perkama, tada registruojant bei deklaruojant brangų turtą reikės nurodyti pinigų kilmę.Štai tada ir bus reikalinga pinigų dovanojimo sutartis. Dėl notarinės rinkliavos ir kitais klausimais patarčiau pasitarti su notaru.


Osvaldas

Kokiu dokumentu reikia perkant nama? Kur reikia kreiptis ,kad  gauti reikalingus dokumentus?kaip isitinkinti ar namas neikeistas? Ar man kaip pirkejui reiks sumoket kazkokius mokescius?

2009-08-20 8:20

Gerbiamas Osvaldai, jei Jūs susiruošėte pirkti namą, tai geriausiai kartu su namo pardavėju jums abiems apsilankyti pas notarą, kuris pasakys kokių dokumentų reikės. Anksčiau patys pardavėjai rūpindavosi pardavimo dokumentais, dabar tuos reikalus tvarko patys notarai.Notaras išsiaiškins ar namas neįkeistas, parengs namo pirkimo-pardavimo sutarties projektą, paaiškins dėl notarinės rinkliavos.


Rima

Mano mociute sunkiai serga,ja slaugom as ir mano mama,mociute turi sodyba,uzsimine kad ja noretu padovanoti man,ar tai teisiskai imanoma,jeigu ji turi 2dukras ir 3sunus,ar i turta nepretenduoja pirmiausia jie? aciu uz atsakyma

2009-08-18 7:18

Laba diena Rima, labai gražu, kad Jūs su mama rūpinatės močiute. Jei močiutė nori Jums padovanoti savo sodybą, tai ji gali padaryti bet kada, viskas priklauso tik nuo močiutės valios. Žinoma, būgtų geriau, kad močiutė apie šitą savo apsisprendimą praneštų savo dukroms ir sūnums, kad po to nekiltų kokių nors piktumų tarp giminių. Močiutės vaikai į sodybą galės pretenduoti tik po močiutės mirties, jei ji testamentu nepaliks savo sodybos kuriam nors konkrečiam įpėdiniui. Pagal įstatymą - vaikai yra pirmos eilės paveldėtojai.


Virginija

sveiki, santuokos metu buvo isigytas nekilnojamas turtas, t.y. pagal visus istatymus kiek suprantu, tai to turto yra 50% vyro ir 50% zmonos. butu toks klausimukas.jei vyras savo 50% dovanoja zmonai, tai kaip ir zmona patampa to turto 100% savininke? ar toks dovanojimas teisiskai yra imanomas? ir.. kiek zinau, tai siaip jei dovanoja svetimas zmogus, tai dovanojimo forminimas brangokai kainuoja.. o kaip yra, jei siuo atveju? labai dekoju uz atsakyma

2009-08-14 9:07

Sveika p. Virginija, įsigyjant  turtą nebūtinai jis tampa bendra sutuoktinių nuosavybe. Konkrečiai tai numatoma sutartyje, tačiau praktika yra tokia, kad jei sutartyje nėra specialių sąlygų, toks turtas laikomas abiejų sutuoktinių nuosavybe. Kiekvienas sutuoktinis gali su savo dalimi elgtis kaip nori, tačiau turto perleisti tretiesiems asmenims be sutuoktinio sutikimo negali, perleisti vienas kitam - gali be jokių apribojimų. Kokie yra notarinių veiksmų įkainiai - atsiųsiu papildomai tarifus.


Aušra

Laba diena. 2006 m. iš mamos gavau dovanų žemės sklypą, kurį po mėnesio pardaviau. Kokius mokesčius valstybei turėjau sumokėti. Turto pardavimo kaina neviršijo dovanojimo kainos. Ar pažeidžiau tuo metu LR galiojančius įstatymus. Ačiū. Pagarbiai Aušra

2009-08-12 8:43

Laba diena p. Aušra. Atsakyti tiksliai į Jūsų klausimą negalime, nes nematėme žemės sklypo nei dovanojimo, nei pardavimo sutarčių. Patartume su turimais dokumentais kreiptis į Valstybinę mokesčių inspekciją, kur gausite išsamų ir tikslų atsakymą.


Rasa

Sveiki. Virš 10 metų vyko teismas dėl senelių pastato. Ieškovas buvo mūsų tėvo(mirusio)brolis, atsakovais buvo "...bendrovė". Daug metų apie vykstantį teismą nieko nežinojome. Gavę informacijos, kad vyksta toks teismas mes informavome apie save, kad esame savo tėvo dalies paveldėtojos. Buvome įtrauktos kaip treti asmenys. Teismą jis laimėjo ir pastatą paėmė natūra. Giminės ryšiai buvo ir yra ne kokie. Deja, mes negauname jokios žinios apie tolesnius jų planus grąžinti arba kažką pasiūlyti. Jis vis dar pamini, kad daug turėjo išlaidų ir mes manome, kad jis mūsų tėvo dalies vertę įvertino kaip savo išlaidas. Ar mes turime teisę iš jų reikalauti savo tėvo dalies, nors buvome treti asmenys ar privalome duoti į teismą?

2009-08-11 8:20

Sveiki. Sunku konsultuoti nežinant teismo bylos medžiagos. Patartume kreiptis į advokatą, sudaryti su juo sutartį dėl atstovavimo, advokatas turi teisę oficialiai susipažinti su archyvine teismo byla, toliau reikėtų elgtis pagal advokato patarimus. Advokatas išstudijavęs bylos medžiagą, susipažinęs su kitais dokumentais turėtų suformuluoti savo išvadą dėl Jūsų galimybių paveldėti perspektyvos. Žinoma, reikėtų pabandyti susitarti geruoju, nepavykus to padaryti - tokius ginčus sprendžia teismas.


Inga

Laba diena, Norejau paklausti, tetis turi skolu uz komunalines paslaugas, ir ne karta buvo paduotas i teisma ir priteista antstoliams isieskoti, ar mirus jam skolos pereina jo vaikams. Nezinau kokiuose istatymuose galeciau apie tai pasiskaityti. Sirdingai dekoju.

2009-08-05 7:58

Komunalines skolas paveldės komunalinio buto paveldėtojai, nebent komunalininkai skolas nurašytų.


Daiva

Laba diena. noreciau pasikonsultuoti klausimu apie smurta seimoje.mano tevas yra alkoholikas,beveik kasdien yra smurtaujama pries mama ir mazameti broli jam 10 metu.kartu gyvena ir mociute jai 84m.nebezinau kur kreiptis ir kur butu galima ieskoti realios pagalbos kad butu galima visa sita ispresti.mama skirtis nenori nes galvoja kad nuo to niekas nepasikeis, jis vistiek is namu neiseis nes jam priklausytu puse turto.bijoi daryti bet kokius veiksmus nes mano jog tevas dar daugiau prades smurtauti.taip pat yra is prievartavimas.ar butu imanoma kur nors teva iskeldinti ir gauti teismo leidima nesiartinti prie musu seimos.gydytis tevas nesutinka, jis nepripazysta savo ligos.mes gyvename sakiu rajone.buciau labai dekinga jei kuo skubiau atsakytumete i mano klausima.

2009-07-21 10:35

Laba diena Daiva, apgailestaujame , kad padėtis Jūsų šeimoje yra ne iš geriausiųjų. Kiek tai liečia Jūsų dešimtmetį broliuką, tai patariama raštu kreiptis į vaikų teisių apsaugos tarnybą Šakiuose, o dėl smurtavimo apskritai - būtinai ir tik raštu kreiptis į policiją, kuri privalo tokį pareiškimą užregistruoti, pradėti su smurtaujančiuoju auklėjamąjį darbą. Policija savo arsenale turi nemažai priemonių,  tačiau jas taiko tik tuomet kada yra oficialus ir raštiškas skundas. Skyrybos būtų taip pat vienas iš variantų, tačiau reikia tam pasiryžti ir vėlgi raštu kreiptis į teismą, kartais būna, kad pareiškimas išgąsdina smurtautoją ir gyvenimas kurį laiką susitvarko. Prašykite Tėvo giminių pagalbos, gal jie galės kokiu nors būdu Jums padėti. Tai tiek galėčiau Jums šiuo metu patarti. Parašykite kaip Jums seksis, bandysime ką nors sugalvoti dar.

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos