Klausimas Atsakymas
Marina

Laba diena. Cia vel raso jums Marina. Gal galetumete patarti kam butu geriau perleisti turta? Ar sesei, kuri dirba, ar man, bet as nedirbu. Ar tai neturiu jokios reiksmes? Ir dar noreciau suzinoti virsijus koke pinigu suma, gali buti arestuotas turtas? Ir kiek laiko mama turetu nemoketi, kad ji galetu arestuoti? Ir dar vienas klausymas, ar galima bandyti tartis su anstoliu, kad moketi suma dalimis? Ir kiek procentu nuo pajamu turi teise atskaiciuti anstolis?
2009-10-28 11:08

Visiškai neturi reikšmės, kam Jūsų mama perleis turtą. Turto arešto reikia bijoti tuo atveju, jei bus ieškinys teisme dėl skolos išieškojimo ir jei bus paprašyta teismo imtis laikinu apsaugos priemonių, t. tarpe viena iš jų yra turto areštas ir jei teismas priims nutarti areštuoti turtą, kad užtikrinti sprendimo įvykdymą dėl skolos priteisimo. Dar gali buti antras atvejis, kai galima tikėtis turto arešto, tai tuomet, kai jau yra teismo sprendimas dėl skolos išieškojimo ir teismo antstolis imasi tokio teismo sprendimo vykdymo veiksmu. Antstolis iš pradžių visada pasiūlo vykdyti teismo sprendimą geruoju, dėl sprendimo vykdymo tvarkos tariamasi su konkrečiu antstoliu. Jis privalo paaiškinti bendrąja sprendimo vykdymo tvarka, t. tarpe kaip ir kokiu būdu išieškojimas nukreipiamas į kita turtą , pvz. atlyginimą.

Marina

Laba diena. Mano mama turi skolu uz 12000 lt. Butas kuriame gyvename, yra jos vardu.(bute esu registruota as, mama, sesuo) Bijome kad jo neatimtu uz skolas,tad pagalvojome ar mama galetu perrasyti ar padovanoti buta man,ar mano sesei?Dar yra toke beda,kad ir uz komunalines paslaugas yra skolos,ir puse vieno kambario priklauso tecio mamai(tevai issiskyre).man 19metu,as nedirbu,mokausi,o sesei 23,ji dirbanti,bet taip pat turi pakolu banke,bet moka reguleriai.Ka mums daryti?
2009-10-26 11:02

Laba diena, Marina. Rašote, kad turite įvairių skolų ir klausiate ką daryti. Žinoma, pirmiausiai reikėtų skolas atiduoti. Bijote už skolas prarasti butą. Jeigu kitų šaltinių atiduoti skoloms nėra, baimė, kad išieškojimas gali būti nukreiptas į turtą yra visai reali. Jūsų mama, kuri turi asmeninę skolą, perleidusi savo turtą kitam asmeniui, tokiu būdu galėtų tą turtą apsaugoti. O skolas už komunalines paslaugas turi mokėti visi , kas tomis paslaugomis naudojasi.

Ligita

Laba diena, gal galėtumėt padėti vienu klausimu. Mūsų įmonė pirko aliejų 08 mėn su 19 proc. PVM tarifu it trūko 200 kg aliejaus. Kreditinį dokumentą išrašė 09 mėn. taip pat su 19 proc. PVM tarifu. Tiekėjai aiškina kad tokie įstatymai ir kad jie teisūs. AČIŪ už atsakymą.
2009-10-21 10:53

Gerbiama Ligita, sprendžiant iš Jūsų klausimo, tiekėjai rugsėjo mėnesį išrašydami kreditinį dokumentą tokiu būdu atlygino 200 kg aliejaus, pirkto rugpjūčio mėnesį, trūkumą. Kadangi aliejui rugpjūtį buvo 19 proc. PVM tarifas ir tiekėjai atlygino to mėnesio kontrakto trūkumą, tiekėjai yra teisūs. Tačiau, gal būt Jūsų kontrakte buvo numatytos kokios nors ypatingos atsiskaitymo sąlygos, tada reikėtų vadovautis kontrakto sąlygomis ir Civilinio kodekso normomis.

Sergej

Pagal senelio paveldejima man priklauso nuosavem name 1a,rusis,takeliai,luko garazai - 2 vnt., o mano tievui 2a ir žeme kadangi geruoju nesusitarsim kaip mums padaryti servituta viso turto Aciu
2009-10-20 18:36

Gerbiamas Sergejau, iš Jūsų laiško nelabai suprantami Jums priklausančio turto objektai, pvz. neaišku kas tai yra 1a (nurodote, kad tėvui priklauso 2a), todėl be bendro sklypo plano sunku Jums patarti konkrečiai. Paaiškinsiu tik pačius principus: pirmiausia Jūs turite pabandyti susitarti su savo tėvu dėl tam tikrų objektų naudojimosi tvarkos, gal kai kurie objektai yra bendro naudojimo; antra- jei susitarti nepavyks, visus tokio pobūdžio ginčus sprendžia teismas. Patarčiau kreiptis į advokatą, kuris parengs atitinkamo pareiškimo į teismą projektą, surinks ir pridės įrodymus (paveldėjimo dokumentus, žemės sklypo planus ir pan.) Nenustebkite, kad ir teismas gali Jums pasiūlyti susitarti, nes tai paprasčiausias ir pigiausias būdas sureguliuoti bet kokį konfliktą. Linkiu tolerancijos ir geruoju susitarti su savo tėvu.

Irena

Mano mama nori savo 3 dukterims padovanoti savo butą atitinkamomis dalimis. Kokie reikalingi tam dokumentai, esame anksčiau turėję keblumų, nes įvairiuose dokumentuose yra kiek pakeistas jos vardas. Senyvai moteriškei, 82m., sudėtinga tvarkyti dokumentus, nes sunkiai vaikšto Prašom patarimo kaip tai atlikti jos nevarginant. Dėkoju.
2009-10-19 17:42

Gerbiama Irena, jei Jūsų mama nori savo dukroms padovanoti atitinkamas buto dalis, neapsieisite be notaro. Patariame kreiptis į notarą pagal Jūsų mamos gyvenamąją ar buto buvimo vietą.Notaras padės sutvarkyti visus su dovanojimo sutartimi susijusius formalumus, o taip pat patars ką daryti, kad nevarginti sunkiai vaikštančios Jūsų mamos.

Simona

Sveiki. Noriu pirkti bendrabucio tipo kambarį. Jo savininkas turi skolų už komunalines paslaugas. Nekilnojamojo turto agentūros atstovas (parduodantis šį butą) siūlo, kad pirkimo sutarties sudarymo metu aš šias skolas sumokėčiau institucijoms, kurioms yra skolingas buto savininkas, o likusią buto kainos dalį sumokėčiau buto savininkui. Norėčiau paklausti ar nerizikuočiau sutikdama priimti šį pasiūlymą. Ačiū.
2009-10-02 10:53

Gerbiama Simona, viskas priklauso nuo Jūsų apsisprendimo. Galite pasielgti taip, kaip siūlo turto pardavimo agentas, tačiau kam Jums imtis papildomų pareigų atsiskaitinėti už parduodamo kambario buvusio savininko skolas, nebent Jums tas kambarys labai patinka ir būtinai norite jį įsigyti, o skolų sumokėtos sumos būtų įskaitytos į perkamo kambario kainą. Šiaip, aš Jums patarčiau pirkti kambarį be skolų, nes nežinia kas dar gali papildomai paaiškėti, nekalbant apie skolas, pvz. ar kambarys neįkeistas bankui ir pan. Patarčiau neskubėti ir dar pasidairyti nekilnojamojo turto rinkoje, man atrodo, kad dabartiniu metu norinčių parduoti yra daugiau, nei norinčių pirkti. Linkiu sėkmingai įsigyti būstą.

Natalija

Labas vakaras, norėjau pasiteirauti, jei perkant elektros įrenginį sudaroma pirkimo-pardavimo sutartis, paimami rankpinigiai, ar gali būti užtikrinamas rankpinigių negrąžinimas "Rankpinių sutartim", kuri yra atskirai surašyta ir kurioje yra punktas "Jeigu Pirkėjas neįvykdo pirkimo–pardavimo sutarties joje nustatyta tvarka bei terminais, rankpinigiai lieka Pardavėjui. Be to Pardavėjas turi teisę reikalauti nuostolių, kurių nepadengia rankpinigių suma, atlyginimo. " Aciū už Jūsų atsakymą.
2009-10-02 10:39

Gerbiama Natalija, iš Jūsų klausimo supratau, kad Jūs neblogai išmanote civilinę teisę, jei pasirūpinote net atskira rankpinigių sutartimi. Tos sutarties sąlygos, kurias pacitavote savo klausime, yra pakankamos užtikrinti Pardavėjo interesus. Papildomai norėčiau atkreipti Jūsų dėmesį į tai, kad ir Pardavėjas turi savo pareigas Pirkėjo atžvilgiu vykdant pirkimo-pardavimo sutartį, nepamirškite šito. Linkiu sėkmingai užbaigti pirkimo-pardavimo sandorį.

Rolandas

Mirus žmonai, visa jos palikimą palikau mūsų dukrai. Ar turiu teisini pagrindą stebėti (dukrai 18 metų), kad tuos pinigus ji leistu protingai?

2009-10-01 16:46

Gerbiamas Rolandai, Jūsų dukra jau turi 18 metų, todėl pagal Civilinio kodekso 2.5. straipsnį turi pilną civilinį veiksnumą. Civilinis veiksnumas- tai fizinio asmens (žmogaus) galėjimas savo veiksmais įgyti civilines teises ir susikurti civilines pareigas. Jūs kaip tėvas ne tik galite, bet ir privalote rūpintis savo vaikais, tame tarpe ir prižiūrėti (kaip Jūs pats išsireiškėte), kad pinigai būtų leidžiami protingai. Taip vyksta visos šeimose. Tačiau, jei kiltų kokių keblumų dėl  Jūsų dukros, apriboti jos veiksnumą būtų galima tik įstatymų numatytais pagrindais ir tvarka. Tikėkimės, kad Jums šito daryti neprireiks.


Viktorija

Sveiki. Ar reikalingas santuokos liudijimas einant pas notarą sudaryti sodybos pirkimo - pardavimo sutarti? Ačiū.
2009-10-01 13:58

Laba diena, Viktorija. Atsakant į Jūsų klausimą ar reikalingas santuokos liudijimas einant pas notarą sudaryti sodybos pirkimo - pardavimo sutarti, paaiškiname, kad pagal Civilinio kodekso 3.88 straipsnį turtas, įgytas po santuokos sudarymo abiejų sutuoktinių ar vieno jų vardu yra bendroji jungtinė sutuoktinių nuosavybė. Jei klausiate, ar reikalingas santuokos liudijimas einant pas notarą, darau išvadą , kad Jūs esate santuokoje. Vadinasi, sudarant sodybos pirkimo-pardavimo sutartį bus reikalingas santuokos liudijimas, o taip pat ir sutuoktinis, jei sutartį įforminsite abiejų vardu. Smulkiau paaiškins notaras. Linkiu sėkmės įsigyjant vertingą pirkinį.

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos