Klausimas Atsakymas
Renatas

Pries keturias dienas patekau i aferistes pinkles. Apgaules budu pasisavino 600litu, kuriuos patikedamas ja, pervedziau per banka, taciau mokejimo paskyrti nurodziau kaip dovana. Ar imanoma laimeti byla tokioj situacijoj? Zmogus yra jau pagarsejes tokiais dalykais, kaip apgaules budu pasisavinti pinigus. Noreciau kad ir kiti zmones butu apdairesni su Neringos Mockienes banko saskaita.
2010-03-30 11:45

Gerbiamas Renatai, reikia galvoti ką užrašyti pervedinėjant pinigus. Pats mokėjimo pavedimo pavadinimas „Dovana“ nieko nereikštų, jeigu Jūs turėtumėte tarkime paskolos sutartį. Į klausimą ar įmanoma laimėti bylą, Jums šiandien niekas neatsakys, nes ko gero dar ir ieškinys nepaduotas. Patarčiau kreiptis į advokatą, viską jam papasakoti ir kartu apsvarstyti galimos bylos perspektyvą.

Natalija

Laba diena! Mire mano vyras, bet jis paliko paveldejima! Gal galetumet suteikti informacija kokius reikia tureti su savim dokumentus, tvarkant paveldejima? Aciu!
2010-03-29 14:17

Gerbiama Natalija, pirmiausia priimkite mūsų nuoširdžią užuojautą dėl Jūsų netekties. Mes nežinome ar Jūsų vyras buvo surašęs testamentą, ar paveldėsite palikimą pagal įstatymą kaip sutuoktinė . Bet kuriuo atveju, palikimo priėmimo klausimu Jums reikia kreiptis pas notarą pagal Jūsų gyvenamąją vietą, su savimi turėti savo asmens dokumentus, santuokos liudijimą, vyro mirties liudijimą. Visa kitą Jums paaiškins notaras.

Lina

Laba diena, norėčiau sužinoti, ar galioja šiandien prieš pusę metų atlikta tiekėjų apklausa? Išsiųstose užklausose nebuvo prašoma nurodyti pasiūlymo galiojimo laiko, todėl terminas nenurodytas. Draugijos sup. pirkimų taisyklėse yra nurodyta, kad pasiūlymas galioja tiek laiko, kiek nurodo tiekėjas. Ar galima pasiūlymą be galiojimo laiko laikyti, kad jis galioja neribotą laiką, ar yra kokie įstatymai nurodantys galiojimo terminą pasiūlymui be datos? Iš anksto dėkoju.
2010-03-18 12:24

Gerbiamos Danguole ir Lina, Jums reikėtų vadovautis ne savo taisyklėmis, o LR Viešųjų pirkimų įstatymu (aktuali redakcija Nr. I-1461 priimta 2010.02.11), kurio 24 straipsnio 2 dalies 16 punkte nurodyta, kad pirkimo dokumentuose turi būti nurodyta pirkimo data, iki kada turi galioti pasiūlymas, arba laikotarpis, kurį turi galioti pasiūlymas. Jūsų aprašytoje situacijoje patarčiau vadovautis minėto Viešųjų pirkimų įstatymo 29 straipsniu. Linkiu sėkmės vykdant pirkimą.

Zina

Laba diena, noriu paklausti, jeigu perku butą priklausanti bankui, iš varžytinių per anstolius. Buvęs savininkas turi skolų už komunalinius patarnavimus, ar buvusios skolos lieka buvusiam savininkui ar lieka pirkėjui. Nuoširdžiai dėkoju.
2010-03-17 18:04

Gerbiama Zina, kai dalyvausite varžytinėse iš pradžių įdėmiai susipažinkite su parduodamo turto aprašymu, po to su to turto  pardavimo sąlygomis, iš šių dviejų šaltinių ir sužinosite konkretų atsakymą. Galite dar pasiklausti pas antstolį, kuris organizuos varžytines. Paprastai varžytinėse turtas parduodamas be skolų, o kaip taisyklė - už skolas. Linkiu gero pirkinio.

Ada

Labas rytas. Nukentejau vakar per troleibuso avarija.  Patyriu kaklo trauka, galvos. vaistam isleidau nemazai pinigu.  Ar uz tai galiu reikalauti kompensacijos? Aciu.
2010-03-17 10:04

Sveiki, apgailestauju dėl avarijos, kurios aprašymą perskaičiau. Sprendžiant iš situacijos, baudžiamoji byla dėl šios avarijos troleibuso vairuotojui vargu ar bus keliama. Dėl Jūsų sveikatai padarytos žalos atlyginimo Jums reikėtų: 1. užfiksuoti Jūsų dalyvavimą avarijoje (tai jau padaryta policijos) 2. pareikšti tyrėjui pretenzijas dėl žalos padarymo užfiksavimo, tuo atveju, jeigu būtų keliama baudžiamoji byla, kad Jus pripažintų nukentėjusia; 3. reikalauti, kad tyrėjas Jus nukreiptų ekspertizei ir joje nustatyti pakenkimo sveikatai pobūdį ir žalos laipsnį;4. reikalauti iš policijos avarijos kaltininko nustatymo (juo ko gero bus ir troleibuso vairuotojas, kuris nesuvaldė transporto priemonės, o taip pat įmonė, kuri buvo atsakinga už gatvės priežiūrą, tačiau  neužtikrino saugių eismo sąlygų; 5. turėti visus gydimosi išlaidų įrodymus (kvitus); 6. jeigu baudžiamoji byla ir nebus keliama, galėsite reikalauti žalos atlyginimo iš avarijos kaltininko ar kaltininkų civiline tvarka. Linkiu pasveikti.

E.

Po ligos darbuotojas pristatė pažymą kurioje nurodytas 50% nedarbingumas. Pabrėžtina pastaba: negalima kelti rankomis kelti galima tik 15kg. Rekomendacija, darbas nepilna darbo dieną arba valandinis nepilnos darbo dienos per savaitę. Kadangi mano darbuotojas yra pardavėjas, o parduotuvėje vykdoma prekyba žemės ūkio technikos dalimis ir tepalais, pabrėžtinas svorio apribojimas pastoviai viršijamas. Darbuotojui pasiūliau dirbti pusę darbo dienos jis kategoriškai atsisakė. Kaip man pasielgti toliau. Ką aš turėčiau daryti tokiu atveju, Kaip raštiškai užfiksuoti tokį faktą, kaip darbuotojo atsisakymas. Iš anksto dėkoju.
2010-03-15 10:01

Jeigu Jūsų darbuotojas turi gydytojų rekomendaciją dėl darbo laiko režimo bei kitokių apribojimų (svorių kėlimas iki 15 kg), ji yra privaloma tiek darbuotojui, tiek darbdaviui. Rekomendacijų nevykdymas gali sukelti nepageidautinas pasekmes, kaip pvz. dar didesnį sveikatos būklės pablogėjimą. Jeigu Jūs raštu pasiūlėte darbuotojui dirbti gydytojų rekomenduotu darbo laiko režimu, tačiau darbuotojas atsisakė, Jūs savo pasiūlymą, o darbuotojo atsisakymą turite įforminti atitinkamu aktu, kurio formą Jums gali parekomenduoti darbų saugos arba darbo inspekcijos specialistai. Galite kreiptis į bet kurį antstolį, kuris taip pat gali patvirtinti šias faktines aplinkybes.  Faktinių aplinkybių konstatavimas, dar vadinamas „teisine fotografija“ - labai plačiai pritaikoma antstolių paslauga.

Rolandas

Laba vakara norėjau paklausti apie tastamenta.mano tėvai abu gyvi ruošiasi man parašyti tastamenta tėvas dar neskuba o mama nori greičiau sutvarkyti šį reikala ar gali viena mama parašyti savo dalies tastamenta.kaip tai turėtu būti.esame šeši vaikai. Ačiū.
2010-03-05 11:43

Gerbiamas Rolandai, patarčiau visai Jūsų šeimai susitarti ir visiems kartu kreiptis pas notarą pagal Jūsų gyvenamąją vietą. Notaras patars ir dėl paties testamento sudarymo tvarkos bei apimties. Nereikėtų atidėlioti tai padaryti, nes absoliučiai neteisinga nuomonė, kad testamento sudarymas reiškia artėjančią kieno nors mirtį. Tai yra visiškai normalus ir protingas žingsnis, išankstinis pasirūpinimas testamentu, įvykus tam liūdnam faktui, atpalaiduoja nuo daugelio nepatogumų. Užsienyje tai yra labai populiaru ir praktikuojama, beje Lietuvoje jau irgi priprantama, kaip ir prie visiškai naujo dalyko, pvz. vedybų sutarties sudarymo. Beje, jei norite apie testamentų sudarymą sužinoti daugiau, apie  tai  jau buvo rašyta. Pasiskaityti galite čia. Linkiu Jūsų tėvams ilgų gyvenimo metų.

Anatolij

Laba diena. Norėčiau paklausti ar buvusio buto savininko skolos už komunalines paslaugas pereina naujam savininkui. Situacija tokia: butas perduotas naujam savininkui pagal antstolio išduotą turto perdavimo išieškotojui aktą. Buvęs savininkas turi įsiskolinimų už komunalines paslaugas. Ar naujam savininkui pereis buvusio savininko skolos? Buvęs buto savininkas neišsikrausta geranoriškai iš buto. Paduodant ieškinį dėl iškeldinimo iš užimamų patalpų, galima prašyti teismo įpareigoti apmokėti (o gal - priteisti iš to asmens, kuris neteisėtai užima patalpas) visus komunalinius mokesčius? Jeigu taip, tai nuo kurio laiko: visus mokesčius arba tik nuo to momento, kai naujam savininkui perėjo nuosavybės teisė į butą? Ačiū.
2010-03-05 11:20

Gerbiamas Anatolijau, sprendžiant iš Jūsų pateikto situacijos aprašymo, butą su skolomis gavo išieškotojas-asmuo, kuriam buto savininkas matyt buvo skolingas už kažką, tik ne už komunaliniu patarnavimus. Tokiu atveju, naujasis buto savininkas turi teisę reikalauti iš buvusio buto savininko, kad jis sumokėtų visus įsiskolinimus, to nepadarius, gali kreiptis į teismą. Esant teigiamam teismo sprendimui, gali būti pradėta kita vykdomoji byla ir vėl gali būti nukreiptas išieškojimas į skolininko turtą, teoriškai vėl į  butą, tačiau jau į kitą (jeigu tokį turi). Tuo atveju, jeigu butas perduotas naujajam savininkui būtent už komunalinių mokesčių skolas, tai ir yra skolos sumokėjimo būdas, nebent buto vertės nepakanka susikaupusios skolos dydžiokompensavimui. Iškeldinimo byloje teismas nenagrinės klausimo dėl įpareigojimo sumokėti skolas, nes tai yra kito savarankiško ieškinio dalykas.

Audra

Laba diena. Dirbu biudžetinėje įstaigoje, sporto mokykloje. Treneriams atlyginimas skaičiuojamas pagal kasmetinį tarifikacinės komisijos. patvirtinta savaitinį krūvį, tam atitinkančiu koef. Nuo 2006 m. treneris nesutinka ir darbo sutartyje nepasirašo su pakeitimu (papildymu), tačiau atlyginimo neatsisako. Noriu paklausti kaip turime elgtis ir ar yra numatyta kokia įstatymų numatyta tvarka? Dėkoju už atsakymą.
2010-03-03 13:11

Gerbiama Audra, atlyginimas yra viena iš esminių darbo sutarties sąlygų. Nė viena iš darbo sutarties šalių, t.y. nei darbdavys , nei darbuotojas negali vienašališkai keisti darbo sutarties, tai yra atliekama bendru sutarimu, t.y. abiems pusėms pasirašant atitinkamą darbo sutarties pakeitimą. Jeigu kuri nors iš šalių nesutinka su darbo sąlygų pakeitimu, kyla darbo ginčas, kuris gali peraugti iki darbo sutarties nutraukimo. Visus darbo ginčus nagrinėja teismas. Linkiu abiems ginčo pusėms objektyviai įvertinti nesutarimo priežastis,  galimas pasekmes ir susitarti.

Dalia

Mano dukra prieš keturis metus baigė Kudirkos Naumiesčio profesinę  mokyklą, tačiau darbo negavo. Su pertraukomis buvo registruota darbo biržoje. Ar jai nepriklauso jokia pašalpa kaip jaunai bedarbei? Šiuo metu aš ją išlaikau, nes darbo neranda, kadangi darbdaviai nori darbuotojų su patirtimi.
2010-03-01 10:04

Gerbiama Dalia, kadangi Jūsų dukra buvo registruota darbo biržoje, ši įstaiga privalo pagal faktinę situaciją ir įstatymo reikalavimus paaiškinti jai visas teises į pašalpą, įsidarbinimo subsidijavimą ir kt. . Tikėkimės, kad ekonominė situacija pradės gerėti ir Jūsų dukra susiras darbą.

Namo gyventojai

Laba diena. Daugiabučio namo komendantas prašė uždengti namo stogą stogdengio pažymėjimo neturintį darbininką. Yra dėl dabų pasirašyta sutartis. Už stogo dengimo darbus iš žmonių surinktus pinigus komendantas grąžino atgal žmonėms nesumokėjęs darbininkui. Kokia to darbininko atsakomybė už stogą ir ar jis privalo atsakyti kada jam nesumokėti pinigai už darbus?
2010-03-01 9:51

Gerbiamieji gyventojai, siūlyčiau gerai paskaityti sutartį, kurią su stogdengiu matyt pasirašė Jūsų namo komendantas. Sutartyje turėtų būti numatytos abiejų šalių teisės, pareigos ir atsakomybė, elgtis reikėtų pagal sutarties sąlygas. Jeigu stogo remonto rangos sutartis buvo sudaryta prastai, sprendžiant kilusį konfliktą reikėtų vadovautis LR Civilinio kodekso normomis.


Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos