Klausimas Atsakymas
Ingrida

Ar gali buvusi vyro (pirma) zmona prisiteisti elimentus is vyro (dabartines) antros zmonos? (vyras bedarbis, o antra zmona dirbanti?) ?
2010-06-24 14:15

Gerbiama Ingrida, Jūs neprivalote išlaikyti Jūsų vyro buvusiąją žmoną, nes su ja nebuvote santuokoje. Civilinio kodekso 3.72 straipsnis numato tik buvusių sutuoktinių tarpusavio išlaikymą. Laikoma, kad sutuoktiniui reikalingas išlaikymas, jeigu jis augina bendrą savo ir buvusio sutuoktinio nepilnametį vaiką, yra nedarbingas dėl savo amžiaus ar sveikatos būklės. Sutuoktinis neturi teisės į išlaikymą, jeigu jo turimas turtas ar gaunamos pajamos yra pakankami visiškai save išlaikyti, taip pat jei santuoka buvo nutraukta dėl jo kaltės. Teismas, spręsdamas išlaikymo priteisimo ir jo dydžio klausimus, privalo atsižvelgti į santuokos trukmę, išlaikymo reikalingumą, abiejų buvusių sutuoktinių turtinę padėtį, jų sveikatos būklę, amžių, taip pat į jų darbingumą, nedirbančio sutuoktinio įsidarbinimo galimybes bei kitas svarbias aplinkybes.

Arlandas

Teismo sprendimu vaiką auginu vienas, ar reikalingas vaiko motinos sutikimas norint išvykti i Anglija?
2010-06-22 14:14

Gerbiamas Arlandai, kiek supratau iš laiško,  Jūs norite išvykti į Angliją su savo vaiku. Kertant sieną reikės pateikti Jūsų abiejų asmens tapatybės dokumentus – pasą arba asmens tapatybės kortelę. Ar reikalingas motinos sutikimas patarčiau kreiptis į Migracijos departamentą prie LR Vidaus reikalų ministerijos (L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius, tel.: (8 5) 271 7112 (priimamasis ir teikia informaciją), faks. (8 5) 271 8210, kodas 188610666, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.. Linkiu laimingo kelio.

Ugnė

Laba diena, man 13 metų. Aš noriu važiuoti su keleiviniu mikriuku į Angliją vasaros atostogoms be tėvų, tik nežinau, kokių dokumentų reikia, kad galėčiau ten vykti. Ar reikia įgaliojimo vairuotojui, ar dar ko nors.. Ačiū iš anksto.
2010-06-16 10:06

Miela Ugne, Lietuvai prisijungus prie Šengeno erdvės ir panaikinus vidaus sienas, pakeista Vaiko laikino išvykimo į užsienio valstybes tvarka, ji reglamentuoja Lietuvoje gyvenančių vaikų laikiną išvykimą tik į užsienio valstybes, nepriklausančias Šengeno erdvei. Primenu...

Jolanta

Sveiki, ponas J. V. Jaceviciau, vasario men pagimdziau dukra. Ja registravau savo pavarde.Su savo sugyventiniu, dukrytes tevu, gyvename jau penkti metai, taciau musu santykiai paslijo ir jis atsisako padeti materialai, nekalbant apie moralini palaikyma po gimdymo. Noreciau suzinoti, ar as galeciau prisiteisti alimentus is dukros tevo, nepaisant to, kad dukra nesioja mano pavarde ir gimimo liudijime tetis neirasytas? Dekoju is anksto.
2010-06-10 14:04

Miela Jolanta, patarčiau alimentinius reikalus pradėti tvarkyti nuo dukros tėvystės reikalų. Daug kas  priklauso nuo Jūsų dukros tėvo geros valios. Jeigu jis savo tėvystę pripažįsta ir neprieštarauja, kad vaikas turėtų jo pavardę, tai pakanka, kad jis apsilankytų pas notarą ir užpildytų nustatytos formos tėvystės pripažinimo pareiškimą. Notaras turės patikrinti Jūsų dukros tėvo autentiškumą pagal asmens dokumentus ir patvirtinti jo parašo tikrumą. Po to, Jūs su dukros gimimo liudijimu ir su notaro patvirtintu tėvystės pripažinimo pareiškimu turėsite kreiptis į civilinės metrikacijos skyrių, kur Jums pakeis dukros gimimo liudijimą įrašant tėvo pavardę. Tuo atveju, jei tėvas persigalvotų ir pripažinti savo tėvystę atsisakytų, tėvystę galėtų nustatyti teismas. Ieškinį dėl tėvystės nustatymo paprastai paduoda vaiko motina,  tačiau tai gali padaryti ir pats vaikas, įgijęs visišką veiksnumą.Dėl alimentų patarčiau nesikarščiuoti ir pabandyti su dukros tėvu susitarti gražiuoju. Nepavykus susitarti, žinoma belieka teismas, tačiau žinokite, kad alimentai priteisiami tik iš tėvų. Taigi, neišvengiamai susidursite su dukros  tėvystės problema. Kaip ją išspręsti, paaiškinau iš pat pradžių. Linkiu ir tėvystės, ir materialinio išlaikymo problemas išspręsti susitariant, nes taip greičiau ir pigiau.

Meidute

Laba diena noreciau suzinoti pries kelias savaites mire mano tetis ir nepaliko testamento,ar viskas priklausys mamai?jis dar is kitu santuoku turi vaiku o is sios santuokos tik as.ka reiketu daryti kad viskas atitektu mamai?
2010-06-08 15:35

Gerbiama Meidute, visų pirma ką reikia daryti, tai Jūsų mamai su savo pasu, santuokos liudijimu ir sutuoktinio mirties liudijimu kreiptis pas notarą pagal Jūsų gyvenamąją vietą, ten gausite atsakymus į likusius klausimus.

Rasa

Labas, noreciau jusu paklausti: as pagimdziau dukryte UK, tetis yra is Kipro, bet pagimdzius mes isiskyrem ir net nebuvom susituoke, dabar vaziuoju i Lietuva su dukryte ir reikes jai daryti pasa ko man reikes ar reikia ko nors is tevo puses bet as nesusisiekiu su juo, ir be to as dukrytei tada uzrasiau vyro pavarde. ar gali buti problemu lietuvoje gaunat vaiko pilietybe ir kokius dokumentus reikia pristatyti?
2010-06-08 10:52

Gerbiama Rasa, Jūsų dukrytė jau turi gimimo liudijimą, kuris yra pagrindinis dokumentas išduodant pasą. Atsakyti į Jūsų klausimą dėl dukrelės pilietybės negaliu, nes pastaruoju metu Lietuvos Respublikos Seime vyksta Pilietybės įstatymo projekto Nr.XIP-353(2) ((teikėjas – Respublikos Prezidentas) svarstymas. Šio įstatymo pataisomis siekiama  užtikrinti nuoseklesnį, aiškesnį, juridinės technikos reikalavimus labiau atitinkantį pilietybės santykių teisinį reguliavimą, tiksliau apibrėžti atvejus, kai Lietuvos Respublikos pilietis kartu gali būti ir kitos valstybės pilietis. Įstatymo projekte patikslinamos teisinės sąvokos, susijusios su pilietybės santykių reguliavimu, įtvirtinami pagrindiniai pilietybės principai, apibrėžiami Lietuvos Respublikos pilietybės įgijimo ir netekimo pagrindai, sąlygos bei tvarka, taip pat nurodomi atvejai, kai Lietuvos Respublikos pilietis gali būti kartu ir kitos valstybės pilietis. Situacija paaiškės kai Pilietybės įstatymas bus Seime priimtas, Prezidentės pasirašytas ir nustatyta tvarka paskelbtas. Gal būtį ką nors tiksliau Jums galėtų atsakyti kompetentinga institucija, patarčiau kreiptis į Lietuvos diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą UK,  arba į Migracijos departamentą prie LR Vidaus reikalų ministerijos (L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius, tel.: (8 5) 271 7112 (priimamasis ir teikia informaciją), faks. (8 5) 271 8210, kodas 188610666, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.).

Dainius

Laba diena, gerb, Teisininke, noreciau Jusu paklausti apie mokescius uz buta. Kadangi gyvenu uzienyje o turiu buta Vilniuje, ar galiu kazkaip susitvarkyti reikalus taip kad reiketu kuo maziau moketi uz buta,kuriame visai negyvenu jei ir apsilankau ne dazniau nei karta metus, kelioms dienoms. Beja,butas pirktas pusiau su buvusia sirdies drauge,jau pora metu esam nekartu ir as uz buta moku vienas. Butas pirktas mano vardu. Pasidalinti sunku, nes nei vienas neturime pinigu sumoketi puse dalies antrajai pusei. Parduoti taip pat nera noro. As sukures seima ir galimai teks kada sugrizti i Lietuva. Klausimas, kokias teises siuo atveju turi buvusi sirdies drauge i mineta buta?
2010-06-08 10:23

Dainiau, mokesčius reikia mokėti, nors bute ir negyvenate, nes esate savininkas. Kaip sumažinti buto išlaidas nuspręskite pats, kaip vienas iš būdų galėtų būti jo išnuomojimas. Kaip pasidalinti butą, turite nuspręsti su buvusia širdies drauge (ji yra buto bendrasavininkė), gal būt konkretų patarimą galėtų duoti notaras, pas kurį forminsite turto pasidalinimo sutartį.  Linkiu susitarti be teismo, taip bus greičiau ir pigiau.

Larisa

Laba diena, noreciau paklausti ar gali antstolis arestuoti saskaita i kuria yra pervedami alimentai, is anksto dekoju.
2010-06-08 10:14

Gerbiama Larisa, norint tiksliai atsakyti į Jūsų klausimą, reikia žinoti arešto priežastį, tačiau apskritai toks areštas yra įmanomas. Patarčiau kreiptis į antstolį, kuris areštavo sąskaitą banke, kuris privalo paaiškinti kodėl sąskaita buvo areštuota ir kada areštas bus panaikintas.

Silva

Laba diena, kreipiuosi i jus noredama suzinoti del alimentu. Istorija tokia, kad mes su buvusiu vyru nebegyvename daugiau kaip metus laiko, o oficialiai issiskyreme siu metu Kovo menesi. Mes su dukryte gyvename Anglijoje, skirybos vyko be manes nes negalejau gryzti, aisku su mano sutikimu. Gavau visus reikiamus dokumentus kas liecia skirybas ir juos pasirasiau. Juose buvo parasyta taip pat apie mums priklausancius alimentus. Cia viskas kaip ir butu gerai, bet ivykus teismui as negavau, jokio atsakymo, ar patvirtinimo kad mes su buvusiu vyru isskirti, ir kad mums priteisti alimentai, kuriuos kiek suprantu turetumem gauti, ir kuriu negauname. Bandeme su buvusiu vyru sudaryti zodine sutarti, kad jis kiekvieno menesio gale mums perves, teismo nustatyta suma. Bet po siai dienai mes nesulaukiame nei vieno lito, o jo atsakymas toks-kreipkis i teisma. As noreciau suzinoti, ar ymanoma prisiteisti alimentus uz visa laika, nuo tada kai mes isvykome is Lietuvos iki dabar? O tai yra metai laiko, nes per tuos metus jis nepadejo man pasirupinti dukryte, neskaitant, kad jis nedave pinigu jos islaikymui, jis neatsiunte vaikui net zaisliuko. Prasau padekite man, nes nelabai ka ismanau apie tai kas mums priklauso o kas ne. Tokiu atveju zinosiu ka daryti ir kur kreiptis.
2010-06-03 20:05

Gerbiama Silva, jeigu Jūs pasirašinėjote kažkokius dokumentus susijusius su civiline byla dėl santuokos nutraukimo, tai Jūs žinote teismą , kuriame Jūsų byla buvo nagrinėjama. Patarčiau kreiptis į tą teismą su prašymu Jums atsiųsti sprendimo kopiją (prašyme nurodykite ieškovo, atsakovo pavardes, vardus, kada maždaug ta byla buvo nagrinėjama). Iš teismo sprendimo Jūs pamatysite  nuo kada santuoka nutraukta, ir ar priteisti alimentai. Jeigu alimentai nepriteisti, Jūs dėl alimentų priteisimo  galite kreiptis, bet kada į teismą pagal Jūsų buvusio sutuoktinio gyvenamąją vietą. Jeigu alimentai priteisti, tačiau Jūs jų negaunate, reikia kreiptis į antstolį pagal Jūsų buvusio sutuoktinio gyvenamąją vietą. Linkiu sėkmingai išspręsti visas problemas.


Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos