Klausimas Atsakymas
Danute

Laba diena, noreciau Jusų konsultacijos tokiu klausimu. klausimas butu del nuosavybes teisiu atkurimo istatyma, galiojusi 1991-1993metais ir veliau. 1991m 12 men parasytas pareiskimas del zemes atkurimo. pareiskimas priimtas. 1993m pretendentas atkurti zeme mire. esme ta, kad zeme atkurti prase mirusio zemes savininko sesuo, nes daugiau artimuju nera. testamento nera. iki 1993 pretendente nebuvo gavusi nei sprendimo,nei kitokio rasto ,paaiskinancio jos tinkamuma atkurti nuosavybe steises. mirusiosios vaikams zodinis atsakymas budavo: jums niekas nepriklauso. noriu paklausti, ar zemes savininko sesuo, kaip ipedine pagal eile, turejo teise atkurti brolio vardu tureta zemes sklypa? labai Jums aciu.
2012-03-30 13:58

Gerbiama Danute, nuosavybės teisių į žemę atkūrimo klausimu nedelsiant raštu kreipkitės į Žemės tarnybos regioninį padalinį pagal Jūsų gyvenamąją vietą, prie prašymo pridėkite Jūsų turimų dokumentų nuorašus. Pagal gautą raštišką atsakymą bus galima spręsti ką toliau daryti.

Lina

Laba diena. Norėčiau sužinoti per kiek laiko įsigalioja teismo sprendimas. teismo sprendimu dukros tėvui buvo pakeistas alimentų mokėjimo dydis. Mokėjo 135 lt, dabar teismas priteisė mokėti po 400 lt. Tačiau buvęs sutuoktinis tebesiunčia po 135 lt. Kur turiu kreiptis, kad sužinočiau kada įsiteisins teismo sprendimas?
2012-03-30 13:54

Gerbiama Lina, teismo sprendime visada nurodoma kam ir per kiek laiko tas sprendimas gali būti apskųstas. Jei per nurodytą laiką sprendimas nebuvo apskųstas, jis įsiteisėja kitą dieną. Gali būti teismo sprendime nurodyta, kad jis vykdomas nedelsiant, tokiu atveju sprendimo apskundimas vykdymo nesustabdo. Dėl naujo teismo sprendimo vykdymo kreipkitės į antstolių kontorą, kuri paskaičiuos ir alimentų įsiskolinimą.

Mama

O sakykite kas tai per vienkartine pasalpa siaip as gaunu socialine parama?
2012-03-30 12:29

Vienkartinė pašalpa gali būti suteikiama esant sunkiai materialinei padėčiai, atsitikus nelaimei ar pan. Tai yra savivaldybės teisė, bet ne pareiga.

Jurgis

Norėjau paklaust jūsų kokio dokumentų reikia iš notaro kad būtų galima išvykt y Vokietija man 17 metų mokykla veza su mikriuku y Vokietija zianau kad tėvų sutikimo reikia, paso reikia. Ir ar butina cia pas ta notara visa popierizma tvarkytis, man cia su ta mama?
2012-03-30 12:26

Gerbiamas Jurgi, laikino vaiko išvykimo į užsienio valstybes tvarką reglamentuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. vasario 28 d. nutarimu Nr. 302 (Lietuvos Respublikos Vyriausybės2007 m. balandžio 25 d. nutarimo Nr. 414 redakcija) patvirtintas aprašas. Pagal šio aprašo 2 punktą, vaikui, išvykstančiam su vienu iš tėvų, kito rašytinis sutikimas nebūtinas. Vaikas privalo turėti galiojantį pasą arba tapatybės kortelę. Kartu su pasu ar tapatybės kortele Lietuvos Respublikos pasienio kontrolės punkto pareigūnams turi būti pateikiamas bent vieno iš tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinis sutikimas, kad vaikas išvyktų vienas ar su jį lydinčiu asmeniu, ir šio sutikimo kopija. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno. Tuo atveju, kai vaiko pavardė nesutampa su vieno iš tėvų, su kuriuo jis išvyksta į užsienio valstybę, pavarde, Lietuvos Respublikos pasienio kontrolės punkto pareigūnams pareikalavus pateikiamas vaiko gimimo liudijimas. Išvykstant vaikų grupėms į ekskursijas, turistines keliones ar kitas organizuotas keliones (su sporto, mokslo, meno ir kitais kolektyvais), būtinas kelionės organizatoriaus parašu ir antspaudu patvirtintas raštas, kuriame turi būti nurodytas išvykstančių vaikų ir juos lydinčių asmenų vardinis sąrašas, bei šio rašto kopija, kurie pareikalavus pateikiami Lietuvos Respublikos pasienio kontrolės punkto pareigūnams. Už sąrašo sudarymą yra atsakingas kelionės organizatorius. Sąraše turi būti nurodyti išvykstančių vaikų ir juos lydinčių asmenų duomenys: vardas, pavardė, gimimo data arba asmens kodas, Lietuvos Respublikos piliečio paso, asmens tapatybės kortelės, paso arba kito asmens tapatybę patvirtinančio dokumento duomenys (numeris, kas ir kada išdavė), galiojimo laikas, taip pat kelionės organizatoriaus duomenys (pavadinimas, adresas, juridinio asmens kodas, telefonas, faksas, el. paštas). Vaiko duomenys į sąrašą gali būti įtraukiami tik gavus bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinį sutikimą. Tėvų, globėjų (rūpintojų) sutikimus turi saugoti kelionės organizatorius.

Vytautas

Laba diena, norejau pasidometi del elementu, koksai yra minimumas vaikui per menesi...? Aciu.
2012-03-29 12:15

Gerbiamas Vytautai, išlaikymą galima priteisti ne tik pinigais, bet ir turtu (žeme, butu, namu ar jo dalimi). Jeigu turto nėra, paprastai nustatomas ir priteisiamas iki 30 proc. gaunamo į rankas atlyginimo. Pagal Lietuvos Aukščiausiojo Teismo senato išaiškinimą minimalus vaiko išlaikymo dydis sudaro 50 proc. minimalaus mėnesinio atlyginimo (MMA), t. y. 400 Lt.

Mama

Laba diena, norejau paklausti, viena auginu 3 vaikus, vienam vaikui tevyste nustatyta o kitiems 2 ne, uz siluma kompensacijos nebegaunu sako kad turi visiems buti nustatyta tevyste, siandien pridaviau dokumentus i teismo rastine ar jau galeciau kreiptis del kompensacijos ar reikia laukti kol galutinai bus nustatyta tevyste, beje jei dabar susidaryus skola ar kokia nors dali jos kompensuos. Aciu.
2012-03-28 22:08

Gerbiamai mamai, reikia pirmiau sulaukti teismo sprendimo, o taip pat, kol jis įsiteisės.Ar bus skolos kompensuojamos atsakyti negalime, tai priklauso nuo tos savivaldybės, kurioje Jūs gyvenate, ji turi teisę suteikti ir vienkartinę pašalpą.

Pavel

Sveiki, noriu pirkt buta per banka, savininkas sako kad yra skolu uz komunalinius, kam lieka skolos po buto pardavimo? Aciu.
2012-03-28 22:06

Gerbiamas Pavelai, šį klausimą aptarkite buto pirkimo-pardavimo sutartyje, kai bus susitarta, taip ir bus.

Karolina

Laba diena, mano buves partneris (gyvenome kartu 3ejus metus nesusituoke) atsisako grazinti man skola. Kaip galesciau issprseti sia problema? Aciu.
2012-03-28 22:05

Gerbiama Karolina, kreipkitės į teismą.

Jurijus

Aš esu gimęs JAV pilietis. Prieš šešis metus su tėvu emigravau į Lietuvą, kadangi tėvas yra šios šalies pilietis. Po penkių metų gavome nuolatinį leidimą gyventi šalyje. Nuo šio rudens pradėjau studijuoti Mykolo Riomerio Universitete. Ar aš galiu dirbti Lietuvoje? Kokios būtų mano teisės dėl gyvenimo ir darbo Lietuvoje?
2012-03-28 22:04

Gerbiamas Jurijau, dėl savo konkrečių teisių pasiteiraukite Migracijos tarnyboje arba Migracijos departamente: L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius, tel.: (8 5) 271 7112 (priimamasis), faks. (8 5) 271 8210, kodas 188610666, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Leo

As Jusu klausiau kaip galeciau issizadeti savo vaiko, nes as jos nei matau as Jos, nes del eks savo zmonos buvusios. Zinokite niekaip nesupratau, uzka as moku elementus uz nieka, praktisakai juk. Zinau ir girdejas esu, kad galima isisizadeti vaiko. Jei to neis padaryti, tai esu pasiruosias blogiausiam, net pakelti pries save ranka, nes kiek siunciu pinigus tai mergaitei nieko neperka, tik savo reikalams, o mergaitei nieko, ir dar kasko reikalauja. Mergaite net jau nevadina manes kaip tevo, nes nuteikineja pries mane ja. Tikrai galiu tai padryti, nes jau nesyky darau kelias ranka, tada man tikrai nesunku. Jokios prasmes nera del ko gyventi, nes teismu nelaimiu, nes visi teismai pries mane kiek tik bebutu, ir nematau jokios naudos ka toliau daryti, nes jau baigiu sveikata prarasti. Tad pagrindinis mano klausimas kury kartoju, ar galiu issizadeti savo mergaites? Prasau Jusu atcakyti y mano klausima... Aciu Jums labai ir laukisiu Jusu atsakymo.
2012-03-28 22:00

Gerbiamas Leo, Jūsų atsižadėjimas vaiko situacijos nepakeis, nes Jūs esate tėvas, ką liudija priteisti alimentai. Kitas klausimas yra dėl Jūsų dalyvavimo vaiko auklėjime. Jeigu Jums neleidžiama su vaiku bendrauti, šią teisę galite apginti teisme, kad teismas nustatytų bendravimo su vaiku laiką ir vietą. Motinai nevykdant tokio teismo sprendimo, jos atžvilgiu gali būti pritaikytos jos valdžios vaikui apribojimo priemonės. Patartume neatidėliojant susisiekti su vaiko teisių apsaugos specialistėmis pagal vaiko ar Jūsų gyvenamąją vietą ir pasitarti ką konkrečiai daryti šioje situacijoje.

Dalia

Laba diena. Imoneje viskas perkama viesuju pirkimu budu, direktore sausio men. parase isakyma, kad priklausom tai komisijai, vakar atnese, kad pasirasytumem isakyma, kad sutinkam. Bet as nepasirasau, nes tikrai man to nereik ir jokiuose pirkimuose dalyvaut nenoriu. Buhaltere pareiske jai nepasirasysiu labai pasigailesiu, nes teks iseit is darbo. Ar gali mus dvi priverst pasirasyt, ar gali atleist tik delto is darbo. Aciu.
2012-03-28 21:54

Gerbiama Dalia, ko gero dalyvavimas viešųjų pirkimų komisijoje nebuvo aptartas priimant Jus į darbą, taigi dabar, kai tokia būtinybė atsirado, reikalingas Jūsų sutikimas. Prievartos čia negali būti, tačiau pabandykite surasti kompromisą, nes konfliktas visada neduoda jokios naudos, reikia susitarti.

Jurgita

Laba diena norejiau pasiteirauti as is pirmo ne daviau gimimo liudijime tevo duomenu. Jei dabar noriu duoti tevo duomenys o jis sedi kaleime ir praleis ilgus metus ka man daryti kad, ji irasyciau i vaiko gimimo liudijima? jis yra parases prasyma kad, pripazista vaika .Ir kiek tai kainuotu ji irasyti i vaiko gimimo liudijima. Aciu jums uz atsakyma.
2012-03-28 21:51

Gerbiama Jurgita, šiuo klausimu kreipkitės į civilinės metrikacijos skyrių, ten gausite ne tik išsamius paaiškinimus, bet ir naują vaiko gimimo liudijimą.

Jonas

Noriu as su pusbroliu vaziuoti i europa su fura pasivazineti esu 17 metu ar reikia tevu sutikimo ar notaro dokumentu kokiu?
2012-03-27 16:56

Gerbiamas Jonai, visų pirma reikia turėti pasą, o kokių kitų dokumentų ar tėvų sutikimų reikia, priklauso į kokią Europos šalį važiuosite, ar ta šalis priklauso Šengeno erdvei ar ne. Kadangi naudojatės internetu, pasitikslinkite Migracijos departamente L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius, tel.: (8 5) 271 7112 (priimamasis), faks. (8 5) 271 8210, kodas 188610666, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Egle

Laba diena. norejau pasiteirauti jusu. kokiu dokumentu reikia 4 metuku vaikui vaziuojant i italija? jis turi mano pavarde ar reikia tecio sutikimo? ir kokiu tikslai dokumentu reikia norit pasiimti savo vaika i italija:) ACIU laukiu jusu atsakymo.
2012-03-27 16:52

Gerbiama Egle, reikia , kad vaikas turėtų pasą, nes gimimo liudijimas jo neatstoja. Išsamiau teiraukitės Migracijos departamente: L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius, tel.: (8 5) 271 7112 (priimamasis), faks. (8 5) 271 8210, kodas 188610666, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. Geros kelionės.

Jolanta

Labas noriu paklausti ar gali anstoliai arestuoti uz vaikus gaunama soc.pasalpa ir vaikui skiriama pasalpa. Esu skoloje big bankui netekau darbo skola auga as negaunu jokios bedarbio pasalpos tik vaikai gauna nes nera nustatyta ju tevyste uz tris vaikus gaunu po 312 lt ir 52 lt uz vaiko ismoka skola yra skola bet tik susiradusi darba galiu kazka isspresti.
2012-03-27 16:48

Gerbiama Jolanta, LR Civilinio proceso kodekso (CPK) 739 straipsnis nustato, kad  negalima išieškoti iš sumų, kurios priklauso skolininkui kaip: 1) kompensacinės išmokos už darbuotojui priklausančių įrankių nusidėvėjimą ir kaip kitos kompensacijos, kurios mokamos, kai nesilaikoma normalių darbo sąlygų;  2) sumos, mokamos darbuotojui, vykstančiam į tarnybinę komandiruotę, perkeliamam, priimamam į darbą ir pasiųstam dirbti į kitas vietoves; 3) valstybinio socialinio draudimo motinystės (tėvystės) pašalpa; 4) valstybės pašalpa šeimoms, auginančioms vaikus; 5) socialinė pašalpa; 6) laidojimo pašalpa; 7) kitos tikslinės socialinės išmokos ir kompensacijos iš valstybės ir savivaldybių biudžetų nepasiturinčių šeimų (asmenų) šalpai, kai šeimos (asmenys) dėl objektyvių priežasčių neturi pakankamai pajamų pragyvenimui. Patariame kreiptis į antstolių kontorą ir remtis paminėtu CPK 739 straipsniu.

Rūta

Laba diena, noreciau pasiteirauti, jei nepilnametis vaikas vyksta i norvegija su mama, tevo sutikimas reikalingas ar ne?
2012-03-27 16:44

Gerbiama Rūta, nepilnamečiui vykstant į Norvegiją reikalaujama bent vieno iš tėvų  sutikimo, taigi, jei vyksta su mama, jokių problemų neturėtų būti.

Darja

Sveiki, noreciau suzinoti kiek dabar kainuotu zyminis mokestis uz skyrybas abieju pusiu bendru sutikimu. Bendro turto neturime, vaiku neturime, pretenziju vienas kitam neturime. Aciu.
2012-03-27 16:42

Gerbiama Darja, jeigu Jūs tai forminsite notarine sutartimi, jis Jums ir pasakys išlaidas pagal notarinių veiksmų tarifus.

Lukas

Laba diena, esu skolingas anstoliams 1500lt, turto jokio savo vardu neturiu, esu registruotas tevu bute, ar gali anstoliai ji arestuoti? Esu ipareigotas grazinti susidariusia skola per 6 menesius, kadangi esu bedarbis ir gaunu 315lt soc.pasalpa, ar yra galimybe grazinti skola per ilgesni laiko tarpa? Kokius irodymus rasydamas prasyma turiu pateikti anstoliams, nuosirdziai dekoju uz atsakyma.
2012-03-26 17:06

Gerbiamas Lukai, Jūs už savo skolas turite atsakyti tik savo turtu ir pajamomis. Jei butas yra tėvų nuosavybę, į jį išieškojimas negali būti nukreiptas.Be abejo, galite tartis su antstoliu dėl skolos sugrąžinimo tvarkos bei realių terminų, pažymą apie paskirtą socialinę pašalpą ir jos dydį Jums turi išduoti tą pašalpą paskyrusi institucija.

Leo

Laba diena noriu paklausti... Noriu atcisakyti issizadeti savo vaiko. Ka reikia daryti? Ir ar ymanoma butu toki dalykai?
2012-03-26 17:03

Gerbiamas Leo, keistokas Jūsų klausimas; jei norite atsisakyti išsižadėti savo vaiko, tai ir neišsižadėkite.

Tautvydas

Laba diena, man yra nustatytas neigalumo lygis ir pagal transporto lengvatų įstatymus aš galiu gauti 80 proc. nuolaidą sau ir vienam lydinčiui asmeniui, bet susiduriu su problema, kai kurie viešojo transporto vairuotojai atsisako suteikti nuolaida mano lydinčiajam, kartais net grasina nevežti ir manęs pačio. Tad mano klausimas butu: kokie yra reikalavimai lydinčiajam asmeniui? Ar lydintysis turi pateikti specialius dokumentus?
2012-03-26 17:01

Gerbiamas Tautvydai, patartume šį klausimą pateikti NDNT, kuri nustatė Jums neįgalumo lygį, kuri taip pat turėtų nustatyti ir palydovo poreikį. Mūsų nuomone, neturėtų būti svarbu kas konkrečiai , tuo metu, kai naudojatės viešojo transporto paslauga, Jus lydi, svarbu būtų tai, kad Jums palydovo poreikis būtų nustatytas.

Agne

Laba diena, esu skolinga anstoliams 1400lt, turto jokio neturiu, esu registruota tevu bute, ar tevu butui kyla gresme buti arestuotam? esu registruota darbo birzoje, gaunu soc.pasalpa 350lt, ar imanoma rastiskai susitarti su anstoliais i menesi moketi po 50lt, kadangi si pasalpa vienintelis mano pragyvenimo saltinis? aciu uz atsakyma.
2012-03-26 16:56

Gerbiama Agne, už savo skolas atsakote tik Jūs pati, jei butas yra ne Jūsų nuosavybė, į jį išieškojimas negali būti nukreiptas. Be abejo, dėl skolos grąžinimo grafiko galima ir reikia tartis su antstoliu.

Regina

Sveiki, noriu paklausti: Kai mirė mano senelis, namą ir žemę paveldėjo mano dėdė (senelio sūnus) gyvenantis jau santuokoje. Dabar mirus dėdei, notarė šį turtą dalija per pusę ir pusę skiria jo žmonai ir pusę paveldėtojui pagal testamentą. Vaikų jie neturi. Ar teisi notarė? man atrodo, kad šis turtas yra asmeninė dėdės nuosavybė ir nedalijamas.
2012-03-26 16:55

Gerbiama Regina, sprendžiant iš klausime pateiktos informacijos, turto paveldėjimas tvarkomas teisingai, nes yra paveldėtoja pagal įstatymą (sutuoktinė), tačiau yra ir kažkoks testamentas, t.y. yra ir testamentinis paveldėtojas. Ar tai tas pats asmuo-nežinome, nes neparašėte. Jei su notaro veiksmais nesutinkate, juos galite apskųsti teismui.

Regina

Laba diena! Dėl daugiau kaip 15 metų padarytų klaidų, papuolėme į siaubingą biurokratinę mėsmalę. 1994 metais mama privatizavo iš bendrovės kuklų pastatėlį, tačiau jo neįregistravome registre, o be leidimo rekonstravome į gyvenamą namą. Po 15 metų statybų inspekcija iškėlė bylą. Teismas įpareigojo suformuoti sklypą ir parengti projektą. Aš kaip ūkininkė, galėčiau suformuoti sklypą ūkininko ūkiui, tačiau mama turi padovanoti žemę. Ar tai įmanoma dovanoti tik žemę be statinių? Yra padaryta statinio kadastriniai matavimai, kurie įtraukti į NT duomenų bazę. Ar gal yra kitoks būdas, kaip perleisti žemę. Jokių apribojimų žemės sklypui teismas nėra uždėjęs. Padėkite susigaudyti šitoje košėje, nes gręsią namo griovimas. Košmaras. Ačiū.
2012-03-26 16:51

Gerbiama Regina, be abejo, kad galima padovanoti tik žemę, tarkitės su notaru.

Rūta

Laba diena, mokausi neakivaizdžiai todėl stovėjau darbo biržoje. Tačiau užmiršau vieną apsilankymą ir išmetė iš darbo biržos. Girdėjau, kad dabar jau nenebūtina laukti pusę metų, kad galima butų vėl registruotis į darbo biržą, bet tikslios informacijos nežinau. Gal jūs ką žinote?
2012-03-23 14:47

Gerbiama Rūta, geriausiai žino pati birža, pasiteiraukite.

Linas

Laba diena. Prieš 2 metus buvo sutarta su antstoliu, kad mokėsiu geru noru 120 litų iš savo neįgalumo pensijos , ją gaunu popieriuje 600 , bet iš j yra atskaitomi elementai vaikams 250 litų. Tai į rankas begaunu tik 350 litų. Porą mėnesių mokėjau antstoliams po 50 litų iš sutartos 120 litų sumos. Šiandiena gavau laišką, kad skolos išieškojimą perdavė Sodrai. Noriu paklausti kiek jie man procentų atskaičiuos nuo šios invalidumo pensijos? Esu bedarbis. Vykdomieji raštai del skolos 2 eoizodai. Ačiū labai lauksiu atsakymo.
2012-03-23 14:46

Gerbiamas Linai, nelabai suprantame pasakymą, kad skolos išieškojimas perduodamas Sodrai, nes skolų išieškojimus vykdo antstoliai, Sodra tokios funkcijos neturi. Šiaip ar taip, Jūsų pensijos 50 proc. turi likti Jums.

Ruta

Dar norejau paklausti, kaip jau rasiau anksciau, kad su vyru kartu santuokoje ikureme imone ir dirbome joje kartu. Imone yra uzrasyta ant vyro vardo ir dabar ruosiames skirtis, kaip jau atsakete, kad turtas bus dalinamas abiems sutuoktiniams. O kokiu principu bus dalinama, zinau kad man 50% akciju priklausytu, bet skyrybos bus nei vieno nei kito sutuoktinio sutikimu, nes vyras man nieko nenori duoti. Bet issiskirti ir dirbti toje pacioje imoneje irgi butu nesamone, tai ar ka nors ipareigotu ji sumoketi pinigus uz mano 50% imones akciju ar cia viskas vyktu tarpusavyje?? Is anksto dekoju uz atsakyma.
2012-03-22 10:13

Gerbiama Ruta, viskas priklauso nuo Jūsų ir sutuoktinio sugebėjimo susitarti. Nepavykus susitarti, turtą padalins teismas, tačiau koks būtų teismo sprendimas mes negalime pasakyti, tai tik teismo prerogatyva. Pabrėžiame: kaip rodo gyvenimo ir turto padalinimo bylų praktika- geriau susitarti, taip yra ir greičiau, ir pigiau.

Vilė

Laba diena. Mirus vyrui, paveldėjau ne tik žemės gabalą, bet ir skolą bankui (buvo paimta vartojamoji paskola 25000 Lt.14000 Lt jau buvome grąžinę. Liko apie 16000. Bankas grasina antstoliais, uždirbu 900 "ant popieriaus", turiu 2 nepilnamečius vaikus. Du metus po vyro mirties bankui nemokėjau nieko. Patarkit ką toliau daryti, ar antstoliai bandys išieškoti iš atlyginimo, ar gali areštuot žemę? Aš žadu ją parduoti, bet ne taip greitai ji parsiduoda. Ar bankas gali priskaičiuoti delspinigius, palūkanas, ar tą skola liks tokia kokia yra šiai dienai? Ačiū už patarimus.
2012-03-22 10:09

Gerbiama Vile, visų pirma gerai išstudijuokite vartojamosios paskolos sutartį, ten pamatysite ir savo teises bei pareigas, bei banko teises bei pareigas. Iš tikrųjų, mirus vyrui Jūs paveldėjote ir jo skolas, todėl pareiga grąžinti paskolą bankui išlieka. Be abejo bankas gali prisiteisti likusią skolos dalį , o teismo sprendimo vykdymui nukreipti išieškojimą į turtą bei pajamas. Visų pirma ką reikėtų Jums daryti, tai susitarti su banku ir gal būt pasirašyti susitarimą dėl likusios paskolos dalies, o taip pat palūkanų sumokėjimo (jos tikriausia numatytos paskolos sutartyje), tvarkos (terminų ir pan.).Turėkite omenyje, jei dėl paskolos sugrąžinimo Jūs turėsite parduoti žemę, tai geriau padaryti pačiai (tikimybė gauti daugiau), o ne per antstolių organizuojamas varžytynes. Dėl žemės pardavimo laiko ir sąlygų taip pat tarkitės su banku.

Jurgita

Laba diena, noreciau paklausti ,ar gali darbdaviai priversti ,atsidaryti saskaitas kitam banke kad galetu pervesti alga?
2012-03-22 10:00

Gerbiama Jurgita, sąskaitų atidarymas yra grynai privatus asmens reikalas, tačiau darbdaviui ko gero yra patogiau pervedinėti darbuotojų algas, kai darbuotojų sąskaitos yra tame pačiame banke. Patariame surasti kompromisą ir nesukelti konfliktinės situacijos dėl niekų.

Sandra

Laba diena, mirus artimam žmogui paveldėjau 1/2 terminuoto indėlio. Sulaukiau jo pabaigos, bet nuėjus į banką(Swedbankas) man jo negrąžina be kito paveldėtojo. Paveldėjimo dokumentai pas notarą sutvarkyti. Kaip aš galėčiau pasiimti man priklausančius pinigus nedalyvaujant kitam paveldėtojui?
2012-03-21 16:10

Gerbiama Sandra, jeigu Jūs turite paveldėjimo liudijimą paveldėtai indėlio daliai, neturėtų būti kliūčių dėl tos indėlio dalies pasiėmimo iš banko. Patariame raštu kreiptis į Banką ir pareikšti reikalavimą dėl paveldėto indėlio dalies išmokėjimo, atsakyme turėtų būti  nurodyti pagrindai, kodėl atsisakoma tai padaryti. . Gal kas nors yra netvarkoje su paveldėjimo liudijimu, konsultuokitės šiuo klausimu su notaru. Bankui nepagrįstai atsisakant išmokėti paveldėtą indėlio dalį, jo veiksmus galite apskųsti teismui ir pareikalauti ne tik paveldėtų pinigų, bet ir moralinės žalos atlyginimo.

Ernika

Sveiki, gyvenu Anglijoje, turiu 9 men dukra, kuri turi mano pavarde, gimimo liudijime yra nurodytas tevas (indu tautybes), nesam susituoke, gyvenam atskirai. Noriu gryzti su dukryte i Lietuva, taciau jis neduoda savo paso, kad vaikui padaryti dokumentus gryzimui i Lietuva, yra galimybe jog jis ne tevas, nesutinka atlikti DNR. Ka daryti?
2012-03-21 16:04

Gerbiama Ernika, konsultuokitės su teisininkais ir elkitės pagal Anglijos įstatymus.

Arturas

Laba diena, noreciau paklaust 2003 gyme vaikas, noreciau padarit dnr tyrima, antra puse atsisake, santuokoje nebuvom todel isiskirem, po 8 metu gryzo ir pasake kad sutinka, 2011 dnr patvirtino mano tevyste, ar jinai gali pritenduot i vaiko islaikima per teisma is manes ar yra senaties terminas? ir nereiketu moket uz vysus tos metus? Aciu.
2012-03-21 16:03

Gerbiamas Arturai, Jūsų klausimas yra nekorektiškas, nes jeigu net DNR tyrimu yra patvirtinta Jūsų tėvystė, Jūs privalote atlikti savo - kaip tėvo pareigas. Patartume susitarti geruoju, o ne bylinėtis.

Dana

Sveiki, esu 43m.,neįgali, dirbu pusę etato vienoje įstaigoje. Studijuoju M.Romerio universitete. Norėčiau susigrąžinti mokesčius už studijas, taip pat gauti lengvatas, tuo tikslu kreipiausi į universiteto atsakingus asmenis, tačiau gavau neigiamą atsakymą. Motyvacija - studijuojantiems nuotoliniu būdu, nors ir turintiems nustatytą neįgalumą - įmokų lengvatos nėra taikomos, mokesčiai negrąžinamai. Ar jūs neįžvelgiate asmens teisių pažeidimą šiame kontekste. Lauksiu komentaro šiuo klausimu.
2012-03-21 16:00

Gerbiama Dana, patartume kreiptis į universitetą raštu ir gauti raštišką atsakymą, kuriame turėtų būti pagrindimas kuo remiantis atsisakoma suteikti lengvatas ir grąžinti mokesčius. Kreipiantis į universitetą motyvuokite atitinkamu Jungtinių tautų Neįgaliųjų teisių konvencijos, kuri yra ratifikuota Lietuvos Seime, straipsniu. Gavus universiteto atsakymą bus galima nuspręsti ar universitetas teisus ar ne, po to elgtis pagal situaciją. Konvencijos teksto ieškokite Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos tinklapyje.

Mindaugas

Labas vakaras, turiu tokia situacija, esu IIgr. zmogus su negalia, mano buvusioji drauge taipogi su negalia Igr., su ja kartu susilaukeme sunaus, bet susituoke kartu niekada nebuvome. Kartu gyventi pradejome vieno kambario bute, bet susilaukus sunaus nusprendeme persikelti i 2kam buta. Pardavus mineta buta, erdvesniam butui teko imti paskola, bet tai nebuvo 100%,tik trukstama dalis, kadangi mano pajamu neuzteko imant paskola, ji tapo mano laiduotoja. Dabar drauge negyvename. Ar jai priklauso kokia nors dalis? Visos imokos buvo mokamos mano ir dar pardavus mineta vieno kambario buta tapogi buvo mano, ji neprisidejo nei lito?
2012-03-21 15:55

Gerbiamas Mindaugai, iš pateiktos informacijos panašu į tai, kad Jūs gyvenote kartu ir vedėte bendrą ūkį, ji buvo Jūsų paskolos sutarties laiduotoja, todėl logiškai mąstant ji yra bendrasavininkė. Patartume susitarti geruoju, nepavykus tai padaryti- konfliktą išspręs teismas. Koks būtų teismo sprendimas- neprognozuojame.

Dovile

Laba diena, noreciau paklausti. Sunus pilnametis, bedarbis, gyvenantis su mumis kartu turi nemazu skolu anstoliam. Ar anstoliai gali kesintis i musu buta? Butas mano vardu. Aciu.
2012-03-21 15:51

Gerbiama Dovile, Jūsų pilnametis sūnus už savo asmenines skolas atsako pats

Ruta

Sveiki, norejau paklausti, su vyru norime skirtis, ir kartu santuokoje ikureme imone ir kartu dirbome, bet visa imone buvo uzrasyta ant vyro vardo, dabar jis sneka kad visa imone ir masinas uzrase and draugo ir kad man nieko nebeliks? ar taip gali buti? ka geriausiai daryti?
2012-03-20 16:48

Gerbiama Rūta, Jūsų klausime trūksta informacijos, kad galėtume patarti kuo tiksliau, tačiau pabandysime. Jeigu tai buvo Jūsų (turime omenyje, dviejų asmenų individuali įmonė) įmonė, tai skyrybų atveju įmonės aktyvai ir pasyvai bus dalinami tarp sutuoktinių, nes tai yra bendra sutuoktinių nuosavybė. Jeigu tai buvo tik sutuoktinio vardu, tačiau esant santuokoje, registruota įmonė, vis viena ji yra bendra sutuoktinių nuosavybė ir skyrybų atveju turėtų būti dalinama tarp sutuoktinių. Sutuoktinio pasakymas, kad įmonė ir jos turtas yra perleisti kitam asmeniui, vargu ar atitinka tikrovei, nes tai buvo o galima padaryti tik notarine sutartimi, notarai tokių sandorių be kito sutuoktinio sutikimo neformina. Jei tai būtų iš tikrųjų padaryta be Jūsų sutikimo, toks turto perleidimas būtų neteisėtas. Patartume Jums kreiptis į Juridinių asmenų registrą ir pagal įmonės kodą įsitikinti kas yra įmonės savininkas. Toliau elgtis pagal situaciją, idealiausia būtų, kad su sutuoktiniu susitaikytumėte ir toliau savo įmonėje dirbtumėte kartu.

Egle

Laba diena, pereitais metais kovo menesi iswaziawau i amerika turistinei kelioniai du menesius, pries tai buvau darbo birzoje, pranesiau jiems, kad isvykstu ir mane jie neperspeje isbrauke, ar jie tokia teise turi? mane nepranesu isbraukti, ar sodra neturi man pranesti kad man kaupiasi privalomasis sveikatos mokestis?
2012-03-20 16:36

Gerbiama Egle, jei Jūs nesutinkate su darbo biržos veiksmais, turite teisę paduoti skundą. Toliau reikėtų elgtis priklausomai nuo skundo nagrinėjimo rezultatų. Apie privalomojo sveikatos draudimo mokesčio nepriemokas turėtumėte teirautis ne Sodroje, o Valstybinėje mokesčių inspekcijoje.

Ilona

Laba diena, noreciau paklausti, gyvenu su draugu jau 4m, jis gavo laiska is teismo del tevystes nustatymo. Pries mums susipazystant kartais lankydavosi pas laisvo elgesio mergina, dabar ji po triju metu atsibudo tipo jis tevas, bet berniukui dave pavarde su ja gyvenes vyras. Kuo si byla gali baigtis? Draugas nepripazysta, tai tikriausiai darys dnr? o kas toliau laukia? Ta mergina teigia jog vyras vaikui daves pavarde nera berniuko tevas, bet kaip tam vaikui trauma cia vienas tevas, o motina nori kito.
2012-03-20 16:30

Gerbiama Ilona, sunkoka atspėti vaiko motinos elgesio motyvus. Sutinkame su tuo, kad vaikas tikrai bus traumuojamas. Patartume Jūsų draugui dalyvauti teismo posėdžiuose dėl tėvystės nustatymo, reikėtų pasikliauti teismo sprendimu. Koks  gali būti teismo sprendimas, mes neprognozuojame.

Regina

Sveiki, gavome teismo pranešimą, kad esame skolingi „PZU Lietuva“ draudimo bendrovei už padarytą eismo įvykį 2009.08.30. Buvome labai nustebę, nes jokio pranešimo iš PZU apie atlygintiną sumą nesame gavę. Jei toks būtų, nedelsiant būtume sumokėję reikalaujamą sumą, nes esame eismo įvykio kaltininkai. Taip pat negavome ir jokio kvietimo į teismą – byla išnagrinėta be mūsų žinios ir be mūsų dalyvavimo. Ar teisingai pasielgė PZU ir teismas? Gal jau galima taikyti ir senaties terminą? Ačiū.
2012-03-20 16:26

Gerbiama Regina, Jūsų klausime pateikta viena kitai prieštaraujanti informacija, o būtent:  nurodote , kad gavote teismo pranešimą apie skolą (kas tai per dokumentas, ar Jūs jį tik buitiškai vadinate "pranešimu", gal tai kitokio pobūdžio teismo procesinis dokumentas?), o toliau nurodote, kad "byla išnagrinėta be mūsų žinios ir be mūsų dalyvavimo" (apie ką kalbate, ar apie teismo sprendimą?) Patariame, su gautu dokumentu užeiti pas bet kokį advokatą, kuris įvertintų dokumentą ir paaiškintų jo reikšmę. Iš esmės atsakyti į klausimo dalį dėl PZU ir teismo poelgio teisingumo negalime, nes nežinome bylos aplinkybių. Klausimo dalis dėl senaties yra nekorektiška, nes nurodote, kad "nedelsiant būtume sumokėję reikalaujamą sumą, nes esame eismo įvykio kaltininkai."  Tokiu atveju, reikėtų tik atsiskaityti.

Lina

Sveiki, mano situacija yra tokia: 2011-10-24 teismas isskyre mus, daviau piktuoju, bet atvykes i antra posedi buves vyras sutiko graziuoju ir sutiko moketi 400lt per men. sunui.(turi moketi nuo 2011-04-05 kai buvo kreiptasi i teisma). siuo metu jau nusiuntusi esu i Vaiko islaikymo fonda visus reikiamus dokumentus. (antstolis isdave pazyma, is jo nieko neisiesko nes nei dirba, nei ka turi) vaiko tevas bedarbis ir darbintis net nezada. pradejome nebegyventi nuo 2010m spalio. nuo to laiko vaiku jokio islaikymo jis neteikia. noriu jog jis atsakytu uz pyktibiska nenora islaikyti sunu. esu girdejusi jog galima kreiptis i prokuratura. kiek turi praeiti laiko kad galeciau kreiptis del priverstinio isieskojimo?
2012-03-19 16:39

Gerbiama Lina, sprendžiant iš pateiktos klausime informacijos, Jūs jau esate prisiteisusi alimentus teismo sprendimu. Jei tėvas piktybiškai vengia išlaikyti vaiką, iš tikrųjų galite kreiptis į prokuratūrą pagal LR Baudžiamojo kodekso 164 str., kuris sako, kad "tas, kas vengė pareigos pagal teismo sprendimą išlaikyti vaiką, mokėti lėšas vaikui išlaikyti ar teikti kitą būtiną materialią paramą vaikui, baudžiamas viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų".

K.D.

As su buvusia sugyventine issiskyriau pries 4m.su ja liko gyventi ir musu vaikas, visa ta laikai ji manes nedave i teisma kad prisiteisti alimentus, kadangi gaudavo uz vaika soc.pasalpa ir kompensacija uz buto sildyma (sia priezasti ivardino ji pati), o dabar sugalvojo paduoti mane i teisma ir dar uz praejusius 3m.uz kuriuos gavo is valstybes, ar tai nesiskaito kaip valstybes lesu pasisavinimas kai piktybiskai buvau nepaduotas alimentam.
2012-03-17 21:58

Gerbiamam K.D. patariame savo santykius su buvusia sugyventine aiškintis arba individualiai, arba per socialinės paramos skyrių, arba per policiją, tik ne per internetą.

Milda

Sveiki, esu vienisa mama, auginu 2-ju metuku dukryte, tevyste neirodyta. Neseniai mire dukrytes tevas. Kaip suprantu tevystes nebegalesiu irodyt? Nuo rudens planuoju dukryte leisti i darzeli, tai jokios kompensacijos ir nepriklausys?
2012-03-17 21:54

Gerbiama Milda, ko gero, šiuolaikinę situaciją dėl kompensacijų Jūs suprantate teisingai, tačiau pabandykite kreiptis, gal tuo metu ir sąlygos bus kitos.

Toma

Sveiki. As cia su tokiu kebliu klausimu.Ka daryti ,jei pirkom is zmogaus universitetini darba per interneta. Buvo tartasi, kad zmogus daris po dali darbo ir mes uz kiekviena padaryta dali jei sumokesime tam tikra suma. Zinoma is pradziu viskas vyko slandziai. Bet kai nusiunteme pradzia destytojei, ji parase, kad tai yra plagiatas. Ir kai parasem tai panelei, kaip cia suprasti .Tai ji rase nieko cia tokio tuoj pataisysiu, bet iki siol nesulaukiam nei pataisymo, nei ziniu... kiek rasem jokiu ziniu. Likom ir be darbo ir be pinigu, o nuostolis visai nemažas 450lt. Bijom kreiptis i policija, nes kiek skaiciau, gali ismesti is universiteto.. Ka patartumete daryti tokiu atveju? kiek yra zinoma, ji jau yra apgavusi ir kitu zmoniu.. Bet pagalvojus, jei niekas nesikreips, tai ji taip visada ir apgaudines zmones.
2012-03-17 21:51

Gerbiama Toma, būtinai kreipkitės į policiją ir apsaugokite savo bei būsimų aukų interesus.  Studijuoti universitete reiškia studijuoti, o ne gudrauti.

Akvilė

Laba diena, ieškojau panašių temų, tačiau jos šiek tiek pasenusios ir svarsčiau galbūt tvarka pasikeitė. Man 17 metų, ne už ilgo planuoju vykti į Estiją kelioms dienoms. Važiuoju be tėvų, mūsų tarpe bus pilnametis asmuo, tačiau ar reikia tėvų sutikimo, patvirtinto notaro, dėl leidimo vykti vienai?
2012-03-17 21:48

Gerbiama Akvile, niekas per daug nepasikeitė, Jūs ruošiatės keliauti ES ribose, taisyklės tos pačios.

Ausra

Laba diena, musu vaikas yra gimes airijoje, mes cia ir gyvenam, ar galima vaikui issimti gimimo liudijima ir pasa lietuvoje tik esant vienam is tevu, vaikas turi tevo pavarde, ir nera paskyrta vaiku globa nei vienam is tevu?
2012-03-17 21:45

Miela Aušra, neieškokite patarimų internete, o užeikite į civilinės metrikacijos skyrių.

Justina

Sveiki. noreciau jusu patarimo. mano vyras yra paemes paskola su dar dviem asmenim, pinigai buvo pervesti tik vienam asmeniui o kiti ju net nemate. dabar si moteris nebenori moketi bankui pardavusi buta ir aiskina kad nebeturi is ko moketi, kita puse irgi nemoka, taigi lieka tik mano vyras jis turi moketi visa paskola vienas. ar galima sia paskola padalinti visiem trym, kad ja moketu ne jis vienas, nes jis tu pinigeliu net nemate ir ne i jo saskaita jie buvo pervesti. labai aciu.
2012-03-17 21:43

Gerbiama Justina, neeikvokite laiko ieškodama patarimų internete, o pirmiausiai gerai pasiskaitykite paskolos sutartį, ir tarkitės su advokatu ką toliau daryti.

Elyte

Laba diena, esu 24 m kai buvo 17 m isvykau pas dede i anglija, taip nutiko kad ten tapau nescia, gryzau ce 7 menesiu, buvo atsitiktine pazintis, kas vaiko tevelis kur jis nezinau isvyko i turkija, uz dukryte kurei 5 metukai gaunu 50 lit ir savo 315 lit, o dabar ir sildymui kompensacijos. kaip gyvent? dukrytes tevelio niekada nezinosiu kas kur jis, jaunystes klaida. kaip man gyventi is ko, greit dukrytei i mokykla. labai prasau patarimo.
2012-03-17 21:38

Gerbiama Elyte, nieko mes negalime gudresnio patarti, kaip kreiptis pas savo giminaičius, na ir pabandyti į savivaldybės socialinės paramos skyrių.

a..

Gimus dukrai daviau jai savo pavarde, bet dabar nesu tikras ar ta mergaite yra mano? Ar gali be teismo sprendimo issieskoti is manes elementų, gal yra lengvatu kokiu pasidaryti DNR tyrimus? Nes esu bedarbis.
2012-03-17 21:25

Gerbiamas Tėveli, jei Jums kilo abejonių dėl tėvystės, įrodinėti savo teisybę galite bet kada, tačiau įstatymai jokių lengvatų dėl DNR tyrimų išlaidų kompensacijos nenumato.

Vladislava

Laba diena. Man atejo laiskas kad turiu sumoketi 1149 lt 18 ct GPM mokestis uz 2009.01.01.-2009.12.31, pries tai manes niekas neinformavo o dabar perdave anstoliams isieskoti is mane skola, as dirbu valst. istaigoj, esu nasle- jai buvo padaryta klaida apskaitoj tai kodel tik dabar man buvo pranesta ir kaip dabar as turiu is savo 824 lt algos sumoketi tokia suma?
2012-03-17 21:22

Gerbiama Vladislava, nelabai suprantama, kodėl Jūs pagalbos ieškote internete, vietoj to, kad kaip elementariai turėtų pasielgti kiekvienas žmogus: eiti aiškintis į tą įstaigą, iš kurios gaunamas raštas, galimai pažeidžiantis Jūsų teises, ten ir užduoti savo klausimus.

2012-03-17 21:16

Gerbiamas Robertai, o ką čia mes galime patarti: tik kreiptis į policiją arba pas medikus.
Robertas

Sveiki. man draugas paprase banko saskaitos numeri kad galetu pervesti pinigus; nes pas ji anstolai jam daviau is bankamato atsiemem pinigus kita diena ziuriu uzblokota kortele banke pasake kad daugiau joks bankas mane neaptarnaus ir man reikes grazinti pinigus nes ten abgavo zmogu pagal situacja jusu sunus pateko i avarija patarkit ka darit. Aciu.

Virginija

Siuo metu sutuoktinis yra ikalinimo istaigoje. Vaikui skubiai reikalinga operacija. Gyvenu Lenkijoje. Ar reikalingas abieju tevu sutikimas atlikti operacija, ar uztektu mano. Aciu.
2012-03-15 15:40

Gerbiama Virginija, neturime patirties šiuo klausimu, tačiau manome, kad pakaktų vieno iš tėvų sutikimas. Išsamiau galėtų paaiškinti ta gydymo įstaiga, kurioje Jūsų vaikas bus operuojamas.

Mindaugas

Sveiki, planuojame skirtis su žmona bendru sutikimu. Turime du nepilnamečius vaikus. Jei skyrybų metu vaikų globa būtų suteikta man, ar galiu vėliau jau po skyrybų proceso perleisti vaikų globą žmonai. Dėkoju.
2012-03-15 13:13

Gerbiamas Mindaugai, Jūs tikriausiai turite omenyje ne globą, o vaikų gyvenamosios vietos nustatymą po skyrybų. Jei teismo sprendimu bus vaikų gyvenamoji vieta nustatyta pas Jus, Jūs galite leisti vaikams gyventi ir pas mamą, svarbiausia, kad tik nebūtų traumuojami vaikai ar kitaip pažeidžiami jų interesai. Kylant nesutarimams , konsultuokitės su vaiko teisių apsaugos tarnyba.

Romalda

Teismo sprendimas1994m. dėl žemės padalinimo. Kiek laiko galioja teismo sprendimas?
2012-03-15 13:08

Gerbiama Romalda, nelabai supratome Jūsų klausimo potekstės. Šiaip teismo sprendimas galioja iki tol, kol jo tas ar kitas teismas nepanaikina. Tačiau įtariame, kad Jūsų klausimas yra susijęs su kitais veiksmais, tikriausiai dėl žemės sklypo savininkų įregistravimo nekilnojamojo turto registre. Patariame su turimo teismo sprendimu kreiptis į Registro įmonę ir elgtis pagal jos pareigūnų nurodymus.

Oksana

Laba diena. Noriu paklausti turiu buta, bet jis priklauso savivaldibiai, as pati gyvenu nuosavam name. Ar galima ileisti gyventi seima i savivaldybes buta?
2012-03-15 13:04

Gerbiama Oksana, kadangi butas yra savivaldybės, tai oficialiai jį subnuomoti galima tik su savivaldybės žinia.

Oksana

Laba diena, mano sūnui 3,5 metų, jis serga bronchine astma, labai dažnai ji paūmėja. Lankom darželį, girdėjau, kad gali būti lengvatos. Kaip yra iš tikrųjų, ar mums priklauso kažkokios nuolaidos už darželio mokestį?
2012-03-15 12:57

Gerbiama Oksana, šiuo klausimu kreipkitės į savo savivaldybės socialinės paramos skyrių.

Laima

Laba diena, po skyrybu man atiteko zemes sklypas, kuris priklause mano vyrui- kur kreiptis, kad man ji perregistruotu mano pavarde ir kokius dokumentus reikia tureti? Aciu.
2012-03-14 16:03

Gerbiama Laima, sprendžiant iš klausime pateiktos informacijos, žemės sklypas atiteko Jums teismo sprendimu. Su tuo teismo sprendimu kreipkitės į Nekilnojamojo turto registrą su prašymu įregistruoti Jus to žemės sklypo savininke.

Tatjana

Esu 3 grupes invalide auginu 3 nepilnamecius vaikus kuriems nenustatyta teviste tai pat auginu pilnamete dukra kurei nustatita 1 grupes invalidumas ar man priklauso kompensacijos?
2012-03-14 15:57

Gerbiama Tatjana, patikslinkite savo klausimą, dėl kokių kompensacijų teiraujatės, nes jų yra labai įvairių. Jei tai liečia socialinę paramą, teiraukitės savo savivaldybės socialinės paramos skyriuje. Jei tai liečia kompensaciją dėl šildymo, taip pat kreipkitės į savo savivaldybės socialinės paramos skyrių.

Vaiva

Laba diena. Dirbam seneliu globos namuos, kaikurios yra baige medecinos mokyklas, bet licenciju neturi, viena turi slaugytojo padejejo kvalifikacijos pazymejima igyta pries 2 metus. Dabar visoms reikalauja, kad butu soc. darbuotoju kvalifikacijos pazymejimai, nes kitaip negalim dirbt. Noretumem suzinot ar jie tikrai buti ar pakanka tik kursu seminaru po kelias valandas, ir jai jie butini kur galim igyt? Aciu.
2012-03-14 15:53

Gerbiama Vaiva, apie reikalavimus socialiniams darbuotojams buvo jau ne kartą aiškinta, prašome tikslintis Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos tinklapyje. Informaciją apie socialinį darbą dirbančiųjų kvalifikacijos kėlimą, atestaciją, socialinio darbo metodinius centrus rasite Socialinės globos administravimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos svetainėje adresu http://www.sgiat.lt/ Linkime sėkmės.

Renata

Sveiki noriu paklausti, mire tetis kiek laiko turi praeit ,kad geletu mama padovanoti nama man. turi du namus esam dvi dukros. aciu.
2012-03-13 12:23

Gerbiama Renata, pirmiausia mama turi tinkamai priimti palikimą, nes dovanoti galima tik savo turtą. Kadangi ir palikimo, ir namo dovanojimo reikalus tvarko notarai, patariame konkrečiai teirautis pas notarą pagal Jūsų gyvenamąją vietą (namo buvimo vietą).

Dalia

Laba diena, noriu užduoti klausimą. Pilnametis sūnus, gyvenantis kartu su mumis paėmęs greitąjį kreditą. Kokia tėvų atsakomybė negražinus kredito? Dar turim nepilnametę dukrą, ar tik jis vienas neša atsakomybę už savo paimtus kreditus? Ačiū.
2012-03-13 12:20

Gerbiama Dalia, už savo įsipareigojimus atsako kreditą gavęs asmuo, tačiau patartume įdėmiau perskaityti kredito sutartį, gal būt kas nors parašyta daugiau.

Jadvyga

Sveiki, norejau paklausti ar socialiniui pedagogui leidziama dirbti socialini darba?
2012-03-13 12:18

Gerbiama Jadvyga, leidžiama, jei tas socialinis pedagogas turi aukštąjį išsilavinimą. Išsamiau žiūrėkite Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos tinklapyje pagal reikšminius žodžius "socialinis darbuotojas".

Ineta

Laba diena. Ar galimas toks dalykas. Turiu automobilį, bet jis yra registruotas mamos vardu, prieš kelias dienas kitas žmogus atsitrenkė ir užpildėme deklaraciją, jis prisiėmė kaltę. Dabar yra toks dalykas, prašo sąsk. nr mamos, bet ji sako, kad prašyčiau grynais, nes ne automobilio savininko sąsk. negalioja. Ar galima atsiimti grynais pinigais į rankas pinigus iš draudimo?
2012-03-13 12:16

Gerbiama Ineta, galima pinigus pasiimti bet kokiu būdu, tai tik susitarimo reikalas.

Odeta

Labas vakaras. norėjau dar jūsų paklausti, kaip pirmais rašiau esu nepilnametė noriu susirašyti, bet mano tėtis yra Alytaus pataisos namuose atlieka bausme, jau 7metus, aš gyvenu pas mama, ji neprieštarauja dėl susirašymo, o, kaip dėl tėčio ar reikia jo sutikimo? ačiū už atsakymą.
2012-03-12 20:23

Gerbiama Odeta, ką turite omenyje rašydama klausime "noriu susirašyti"? Jei kalbame apie santuokos sudarymą, patartume pasiteirauti civilinės metrikacijos įstaigoje.

Rima

Sveiki, man tevas norejo padovanoti soda, taciau teisiskai daug visokiu reikalu butu reikeja derinti nes esu is pirmos santuokos ,o jo sodas pirktas antroja santokoja su antra zmona. Tai pirkimo pardavimo sutarti pasirasem ir gavosi kaip nusipirkusi is jo ta soda esu. Taciau jis man ant balto lapo atspauzdino kad toks ir toks tokei ir tokei padovanojo tokia ir tokeis metais soda savo dukrai, ir abu pasiraseme ant to lapo. Ar jam tas lapas teisiskai galioja kaip padovanojimo sutartis ar ne? jai pas mane pirkimo pardavimo sutaris yra?
2012-03-12 20:19

Gerbiama Rima, žemės sklypas sodininkų bendrijoje (Jūs jį vadinate sodu) yra nekilnojamas turtas, todėl pirkimas-pardavimas, dovanojimas gali būti įforminamas tik notarine sutartimi. Visi kiti saviveikliniai dokumentai jokių teisinių pasekmių neturi.

Evaldas

Sveiki, norejau paklausti, ar skyrybu metu (dokumentai jau teisme, po skyrybu vaiko gyvenamoji vieta liks su motina) ji turi teise neleisti man pasiimti vaiko?
2012-03-12 20:01

Gerbiamas Evaldai, tai teismo prerogatyva nustatyti vaiko gyvenamąją vietą, kitas bendravimo su vaiku sąlygas, kai tėvai (vienas iš tėvų) to prašo.

Aleksandr

Iškilo tokią problemą. Užsimaniau pasiimti telefoną išsimokėtinai "BITĖS" salone nedavė, pasakė, kad esu skoloj „Omnitel“ salonui. Atejau i "Omnitel" išsiaiškinti, ir man pasakė jog esu paėmęs Nokia C* išsimokėtinai Spalio 6d. ir prakalbėjau+(Žaidimai/Siuntiniai) apie 600LT Telefonas ~200LT+600LT=800LT. Nors "Omnitel" salone nesu nieko pirkęs. Bet buvau praradęs pasą (tapatybės kortelė). Dabar nepamenu užblokavau tapatybės kortelė prieš Spalio 6 ar po. Ką darote tokiais atvejais? Žmogus kuris paėmė su mano pasų telefona gyvenamąją vietą pasakė netikslia, buvau nuvažiavęs ten vaikų darželio adresas. Sutartyje ne mano parašas.
2012-03-09 19:59

Gerbiamas Aleksandrai, nedelsiant rašykite pareiškimą policijai, kad būtų pradėtas tyrimas dėl sukčiavimo ir svetimo turto pasisavinimo. Apie kreipimąsi į policiją painformuokite "Omnitel" saloną, kuris policijai turėtų pateikti visus su tuo susijusius dokumentus, ypač dėl parašo suklastojimo.

Donatas

Labas vakaras turiu tokia problema, as turiu pana su kuria vienas kita labai mylim. Man yra 24 metai o jai 15 ir jinai yra nescia nuo manes, tai vat norejau suzinoti ar manes laukia kokia baudziamoji atsakomibe uz tai?
2012-03-09 19:55

Gerbiamas Donatai, už tai kad tapsite tėvu baudžiamosios atsakomybės nėra, nebent būtų išžaginimas ar kitokia prievarta.

Algimantas

Sveiki. Noreciau suzinoti kokias lengvatas turi 50% neigalus zmogus iseinantys is darbo?
2012-03-09 19:53

Gerbiamas Algimantai, kompensacijos dėl darbo sutarties nutraukimo priklauso nuo keleto faktorių, ne vien nuo neįgalumo lygio, pvz. nuo darbo stažo toje darbovietėje, ar neįgalumas yra susijęs su Jūsų pareigomis ir atliekamu darbu ar ne. Patikslinkite savo klausimą. Patariame apie visas lengvatas neįgaliesiems pasiskaityti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos elektroniniame tinklapyje iš pradžių atidarant rubriką "Socialinė integracija" po to joje atidarant posistemę "Neįgaliųjų socialinė integracija", ten rasite skyrelį "Lengvatos neįgaliesiems". Linkime sėkmės.

Daiva

Laba diena. Norėjau jūsų paklausti ar išeinant iš darbo darbovietė privalo grąžinti medicininę knygelę ar turi teisę ir kokią pasilikti sau. Ačiū.
2012-03-09 19:46

Gerbiama Daiva, medicininė knygelė yra Jūsų asmeninė nuosavybė ir negali būti atimama. Kilus konfliktui dėl neteisėtų darbdavio veiksmų , turite teisę pasiskųsti valstybinei darbo inspekcijai.

Oksana

Vaziuoju su klase i rusija. noriu paklausti. ar uztenka mamos sutikymo patvirtinto notaru, jai musu su mama pavardes nevenodos. ar reiketu kokiu papildomu dokumentu? nes tetis yra isvaziavus. Aciu.
2012-03-09 19:44

Gerbiama Oksana, turėtų Jūsų mamos sutikimo pakakti, reikėtų be asmens dokumento dar turėti ir gimimo liudijimo kopiją. Išsamesnę informaciją Jums privalo suteikti ekskursijos organizatoriai.

Irina

Sveiki, noriu papasakoti savo problemą ir gauti patarimą. Vakar be jokių įspėjimų buvo užblokuotos mano sąskaitos. Antstolis neperspėjęs viską užblokavo. Likau be atlyginimo ir ūkio išlaidų pinigų (tuos pinigus perveda man darbas, kad sumokėčiau dirbantiems asmenims). Skolą sudaro daugiau nei 4500 Lt, skola yra vyro už KET pažeidimą. Pati moku lizingus, paskolas, vaiko darželį ir už butą. Vyras bedarbis. Ar turi teisę antstoliai nuskaičiuoti vyro baudą iš mano sąskaitų? Juk tai nėra lizingas ar šeimos įgytas turtas už kurį susidarė skola. Kokius dokumentus turėčiau pristatyti antstoliams? Išrašus apie gaunamas pajamas į sąskaitas, lizingų kopijas, paskolų? Ką daryt, kad atgauti pinigus?
2012-03-09 19:41

Gerbiama Irina, manome kad šiuo atveju antstolio veiksmai yra neteisėti, nes už KET pažeidimus paskirtą baudą turi sumokėti asmeniškai pats pažeidėjas, o ne jo sutuoktinė. Patariame nedelsiant raštiškai kreiptis į antstolius, su reikalavimu nuimti nuo Jūsų sąskaitos areštą.

Jelena

Laba diena. Norėčiau sužinoti kur man kreiptis. Kartu su vyru auginame tris mažamečius vaikus aš šiuo metu esu dekretinėse atostogose, vyras bedarbis. Pirmasis mano vaikas yra kito tėvo ir turi mano mergautine pavarde ir jo gimimo liudijime jokių duomenų apie tėvą nėra. Nuo sausio 1d.kompensacija už šildymą buvo nutraukta kadangi nepriteisti alimentai. Sakykite kaip man prisiteisti alimentus jei aš nežinau kas yra vaiko tėvas?
2012-03-09 19:39

Gerbiama Jelena, ir mes nežinome kaip  prisiteisti alimentus, jei Jūs pati nežinote iš ko reikėtų pabandyti juos reikalauti.

Akva

Ar galiu isvykti is lietuvos jai esu paduota i teisma? taciau is lietuvos esu jau isiregistravusi nes atvyksiu i lietuva tik pasiimti vaikelio.
2012-03-09 19:27

Gerbiama Akva, iš Jūsų klausimo nesupratome ką reiškia "esu paduota į teismą". Jei tai baudžiamoji byla ir Jums yra paskirta kardomoji priemonė - pasižadėjimas neišvykti, išvykti iš Lietuvos jokiu būdu nepatariame. Jei tai yra civilinė byla, kurioje Jūs esate atsakovė, išvykti taip pat nepatariame, kad paskui nekiltų nepasitenkinimas Jums nepalankiu teismo sprendimu.

Janina

Laba diena norejau paklausti ar man gali antstolio kontora nuimti visus pinigus, bet tie pinigai yra pasalpa uz vaika?
2012-03-09 19:23

Gerbiama Janina, LR Civilinio proceso kodekso (CPK) 739 straipsnis nustato, kad  negalima išieškoti iš sumų, kurios priklauso skolininkui kaip: 1) kompensacinės išmokos už darbuotojui priklausančių įrankių nusidėvėjimą ir kaip kitos kompensacijos, kurios mokamos, kai nesilaikoma normalių darbo sąlygų;  2) sumos, mokamos darbuotojui, vykstančiam į tarnybinę komandiruotę, perkeliamam, priimamam į darbą ir pasiųstam dirbti į kitas vietoves; 3) valstybinio socialinio draudimo motinystės (tėvystės) pašalpa; 4) valstybės pašalpa šeimoms, auginančioms vaikus; 5) socialinė pašalpa; 6) laidojimo pašalpa; 7) kitos tikslinės socialinės išmokos ir kompensacijos iš valstybės ir savivaldybių biudžetų nepasiturinčių šeimų (asmenų) šalpai, kai šeimos (asmenys) dėl objektyvių priežasčių neturi pakankamai pajamų pragyvenimui. Patariame kreiptis į abtstolių kontorą ir remtis paminėtu CPK 739 straipsniu.

Jurate

Sveiki. Tevas is pirmos santuokos turi dukra, antroje santuokoje turi kita dukra (tai as). Tevas su 1-aja dukra bendrauja (kalbasi telefonu, kartais ji atvyksta i svecius). Tevas nori man padovanoti nekilnojama turta (nama) man, i ji esu investavusi nemazai kapitalo (renovavau). Noriu suzinoti, po tevo mirties dukra is 1-osios santuokos gali uzginciti dovanojima ar ne? Dekoju uz atsakyma.
2012-03-09 14:51

Gerbiama Jūrate, dovana yra dovana, tai ne paveldėjimas, kuris kartais būna užginčijamas. Antras dalykas, jei namas bus jau padovanotas, jis jokiu būdu nepaklius į paveldimo turto sudėtį po tėvo mirties, nes jis jau nebus jo savininku.

Nerius

Laba diena. Mano buvusi zmona padave mane vaiko islaikymui gruody 2010m.2011 ji atvyko y uk taip pat ji kreipesi del vaiko islaikymo kovo pabaigoje.As dirbu ilga laika uk.2011 birzely yvyko teisma Lietuvoje man priteise vaiko islaikyma 500lt taip pat matytis kas antra savaitgaly praleisti puse atostogu.Kai prasiau pas ja kad noriu pasimti dukra ji man atrase kad teismas nemato kad nenori eiti su manim dukra nes ji ja prigasdinus.Antra ji kreipusis y uk vaiko islaikymo ystaiga jie nuo tos kreipimosi dienos man pradejo skaiciuoti ysiskolinima t.y nuo 2011 kovo.Ka tureciau daryti ir kur kreiptis ar galeciau ja apskusti teismui. aciu.
2012-03-09 14:45

Gerbiamas Neriau, jei buvusi Jūsų sutuoktinė nevykdo teismo sprendimo geruoju, dėl priverstinio vykdymo galite kreiptis į antstolius.

Arturas

Sveiki, noriu paklausti kokia bausme yra latvijoje uz vagyste is parduotuves prekes kaina tarkim iki 200lt? Dekui.
2012-03-09 14:43

Gerbiamas Arturai, reikėtų Jums pasidairyti po latviškus internetinius portalus, tikriausia rasite reikiamą informaciją. O šiaip nepatariame vogti, nereikės nei tų žinių apie bausmes.

Odeta

Labas vakaras. esu nepilnamete ir turiu vaikeli. vaiko tevas pilnametis ar jis gali globa prisiteisti?
2012-03-08 11:52

Gerbiama Odeta, Jūs jau antrą kartą klausiate dėl to paties. Jūsų vaiko tėvas jau yra vaiko tėvas, jokios globos nustatinėti nereikia. Tačiau, gal būt Jūs teiraujatės dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo, t.y. kad jis gyventų su vaiko tėvu, o ne su mama, t.y. ne su Jumis. Tokiu atveju ginčą iš tikrųjų sprendžia teismas, labai svarbi yra tokios bylose vaiko teisių apsaugos tarnybos išvada. Koks būtų teismo sprendimas mes niekada neprognozuojame.

Marius

Laba diena! Turiu skolininka. Paskolos sutartis buvo surasyta pas notare, terminas baigesi, tvarkomi dokumentai i teisma. Skolininkas niekur nedirba turi tik buta savo vardu. Jeigu teismas lieps jam sumoketi skola, ar anstolis gales arestuoti jo buta jei ten yra priregistruotas nepilnametis vaikas? Skola yra 40000lt. Dekui.
2012-03-08 11:48

Gerbiamas Mariau, norint nukreipti išieškojimą į skolininko turtą pirmiausia reikia turėti teismo sprendimą dėl skolos priteisimo. Patariame forminant ieškinį dėl skolos priteisimo, kartu teismo paprašyti dėl laikinų apsaugos priemonių pritaikymo areštuojant tą butą, nes jis kartais gali iki bylos pabaigimo kur nors dingti, pvz. parduotas, padovanotas ar kitokiu būdu perleistas tretiesiems asmenims. Turint teismo sprendimą dėl skolos priteisimo,  galima pradėti priverstinį skolos išieškojimo procesą, jei skolininkas teismo sprendimo neįvykdys geruoju. Išieškojimo į nekilnojamąjį turtą (butą) niuansus labai gerai žino antstoliai, jums reikės konsultuotis su tuo antstoliu, kuris vykdys teismo sprendimą dėl Jūsų skolos priteisimo.

Odeta

Labas vakaras. esu nepilnamete gyvenu su vaiko teveliu.ar vaiko tėvelis gali pasiimti vaiko globa?
2012-03-08 11:40

Gerbiama Odeta, truputį keistas Jūsų klausimas: jei gyvenate su vaiko tėveliu, tai jokios globos nereikia, nes jis yra vaiko tėvas ir turi tėvo, o ne globėjo pareigas vaikui.

Skaiste

Laba diena norejau pasiteirauti, del kompensacijos uz sildyma, ar gali buti neskiriama kompensacija, jei du menesius vienas seimos narys yra nemokomose atostogose (jis isejas ne savo noru), bei tuos du menesius dirba kitoje firmoje 1val.?
2012-03-08 11:38

Gerbiama Skaiste, Jūsų kreipimasis dėl kompensacijos už šildymą paskyrimo turi būti raštiškas, atsakymas taip pat - raštiškas. Atsakyme turi būti nurodyti pagrindai, kuo remiantis kompensacija neskiriama. Žinant atsisakymo pagrindus, galima patikrinti jų teisėtumą.

Vytautas

Kokius dokumentus pasiruošti keliaujant su globojamu vaiku, kad nesutapus pavardėms nekiltų problemų registruojantis skrydžiui Vokietijoje?
2012-03-08 11:33

Gerbiamas Vytautai, bet kuriuo atveju vaikas privalo turėti pasą, dėl visa ko pasiimkite ir jo gimimo liudijimą, iš kurio matysis kas jo tėvai. Klausime panaudotas terminas "globojamu vaiku", ar tai reiškia, kad vaikas yra tik globojamasis? Tokiu atveju reikėtų dokumento kopijos dėl globos paskyrimo, t.y. kad Jūs esate globėjas.

Erika

Laba diena. Noreciau paklausti kiek man kainuotu paduoti vyra skyrybom. Skirtis norim graziuoju abieju susitarimu. Turto neturim. Yra tik trys nepilnameciai vaikai. As nedyrbanti. Aciu uz atsakyma.
2012-03-07 18:37

Gerbiama Erika, Jums reikėtų kreiptis į notarą, kad parengtų skyrybų sutartį. Jis pasakys ir notarinių paslaugų įkainį.

Aurimas

Laba diena, mes su zmona susituokem 2009m., gyvenom tai pas mano, tai pas zmonos tevus. Mano tevai isigyjo buta 2010m, jie iregistravo savo vardu, ir leido mums gyventi, mes paimem paskola susitvarkyti busta. Paskola moku as vienas, skyrybu metu ar gali zmona pretenduoti i mano tevu busta. Turim vaika.
2012-03-07 13:14

Gerbiamas Aurimai. kiek supratome iš klausimo, butas yra tėvų nuosavybė, Jūs tik investavote į jį. Kadangi investicijos vyko Jums esant santuokoje, skyrybų atveju kitas sutuoktinis gali pretenduoti į investicijų dalį. Konkretų sprendimą priima teismas, koks jis būtų, mes niekada neprognozuojame.

Monika

Laba diena. Nesenai grizau is uzsienio, niekur nedirbu ir Lietuvoje nesu dirbusi. Esu istojusi i darbo birza, nuomojuosi buta. Ar galeciau gauti kompensacija buto islaikymui? Aciu uz atsakyma.
2012-03-07 12:05

Gerbiama Monika, paduokite raštišką prašymą savo savivaldybės socialinės paramos skyriui. Koks bus atsakymas mes neprognozuojame.

Sigita

Sveiki! kreipiausi i teisma del tevystes nustatymo ir islaikymo vaikui priteisimui pries 2,5metu. atsakovas i teismo posedzius neatvyksta, savo adresu kvietimo nepriema,i paskutini posedi kvietimas jam buvo iteiktas vieso paskelbimo budu, taciau atsakovas neatvyko. irodymas kuri turiu yra jo laiskai, kuriose jis pripazista tevyste. taciau tai neirodo, kad parasas laiske tikrai jo. ar imanoma, kad sprendimas butu priimtas mano naudai, kad reikalingas nastos pasidalijimas ir islaikymas, nebent atsakovas irodytu priesingai (kad nera mano vaiko tevas). susituoke nebuvome.
2012-03-07 12:04

Gerbiama Sigita, mes negalime atsakyti į Jūsų klausimą kokį sprendimą priims teismas, nes tai tik teismo kompetencija. Jei pirmos instancijos teismo sprendimas Jūsų netenkins, galėsite jį apskųsti apeliacine tvarka. Apeliacinio skundo padavimo tvarka bus nurodyta teismo sprendimo baigiamojoje dalyje.

Marius

Laba diena! Norejau suzinoti, jei mano skolininkas neturi jokio turto ir pajamu taciau dabar isvykes dirba uzsenyje ar anstoliai gali is jo kazka isskaiciuoti butent jei jis dirba uzsenyje?
2012-03-07 12:01

Gerbiamas Mariau, šitą klausimą užduokite antstoliui, tai jų kompetencijos dalykai. Patarsime tik tiek, kad skola turi būti priteista, nes antstoliai vykdo išieškojimus pagal teismo sprendimą, vykdymo procese yra ir skolininko paieška. Jeigu Jūs žinote skolininko buvimo vietą užsienyje, tą informaciją perduokite antstoliui, o jis jau žinos ką toliau daryti.

Raimonda

Laba diena, su vyru gyvenam mano tevu bute jau 18m dabar as noriu skirtis, tad noriu paklaust, ar mano vyrui priklauso kazkokia tai dalis buto? Aciu.
2012-03-07 11:57

Gerbiama Raimonda, tai priklauso nuo to, kieno nuosavybė yra tas butas, kuriame gyvenate. Jei tai yra tėvų nuosavybė, tai Jūsų skyrybos jokių pasekmių tam butui neturės. Jei tai buvęs tėvų butas, o dabar priklauso Jums, tai svarbus to buto nuosavybės perėjimo momentas Jums. Jei tai įvyko iki santuokos, butas bus Jūsų asmeninė nuosavybė ir skyrybų atveju nedalinamas. Jei butas perėjo Jūsų nuosavybėn po santuokos sudarymo, bus laikoma jungtine sutuoktinių nuosavybe ir santuokos nutraukimo atveju gali būti dalinamas.

Simona

Laba diena, noreciau susizinoti esu jauna 20metu vienisa mama auginu 8men suneli ir esu davusi savo vaiko tevo pavarde bet turiu kita drauga ir dabar noriu pakeisti vaiko pavarde i savo vaiko tevas sutinka kad pakeisu ir sutikima duoda. mes preis menesi teisme pasiraseme taikos sutarti del vaiko islaikimo bet jis neislaike vaiko iki teismo ir dabar nemoka pinigu ir noreciau suzinoti kai pakeisu vaiko pavarde i savo ar man reikes kadzka keisti kai noresu issireikalauti per anstuolus is vaiko tevo del islaikimo? ar reiks vel isnaujo teistis del vaiko islaikimo?
2012-03-07 11:53

Gerbiama Simona, vaiko pavardė ir vaiko tėvas yra ne tas pat. Jei vaiko tėvas savo tėvystę pripažino, tai daromas įrašas vaiko gimimo liudijime, tačiau vaiko pavardė nebūtinai turi būti kaip tėvo pavardė, gali būti ir mamos. Alimentų priteisimas galimas tik iš tėvo, tėvystės įrodymu yra įrašas vaiko gimimo liudijime apie tėvą. Kiek supratome iš Jūsų klausimo alimentai jau yra priteisti, tačiau jų tėvas nemoka. Tokiu atveju nedelsiant reikia kreiptis į antstolius dėl priverstinio išieškojimo. Klausime minite kažkokią taikos sutartį, tačiau nenurodote tos sutarties objekto, t.y. dėl ko buvo susitarta. Teismas , tvirtindamas taikos sutartį, turėjo nurodyti tokios sutarties sudarymo ir jos nevykdymo  teisines pasekmes. O su vaiko pavardės kaitaliojimu patariame neskubėti, gerai pagalvoti. Tai galima bus padaryti ir vėliau, pirmiaus išsiaiškinkite viską dėl alimentų.

Arnas

Asmuo savo vardu pasiemes keleta greituju kreditu ir negali ju grazinti. Kredito imones perduoda skola isieskoti anstoliams. Jis taip pat yra imones savininkas ir direktorius. Ar anstoliai gali skola isieskoti is jo imones?
2012-03-07 11:43

Gerbiamas Arnai, tai priklauso nuo įmonės tipo, jei tai individuali įmonė ir asmuo (skolininkas) yra tos įmonės savininkas, išieškojimas gali būti nukreiptas ir į įmonę, nes individualios įmonės savininko turtas yra neatskirtas nuo įmonės turto. Jei įmonė yra pvz. uždaroji akcinė bendrovė, tai tokia įmonė yra ribotos civilinės atsakomybė, įmonė neatsako už akcininko įsipareigojimus (nors ir vienas akcininkas), o akcininkas (savininkas) neatsako už įmonės (UABo) skolas.

Dziuginta

Laba diena. Norejau paklausti. Kai gyvenau su draugu susilaukem dukrytes, gyvenom iki tol kol vaikui suejo 3.5metai, nevede. Issiskyrem. Dabar turiu kita seima, esu vedusi ir turim antra dukryte 2 men. Draugas grasina zinutem ir parase kad gaus teismo akta rytoj del vaiko priteisimo. Ar tai imanoma be mano zinios jam prisiteist vaika. Jis nedirbes niekur legaliai, policijai gerai zinomas, alkoholikas, alimentu neprisiteisus, nes noriu ramiai gyventi ir su tokiu zmogum reikalu nenoriu tureti. Ar teisybe, kad vaikui 12metu suejus galima be tevo sutikimo pakeisti pavarde. Labai prasau padekit sita problema man isspresti. Aciu. Lauksiu atsakymo.
2012-03-06 19:07

Gerbiama Džiuginta, kiek supratome iš klausimo, buvęs Jūsų draugas norėtų pakeisti dukros gyvenamąją vietą, t.y. kad ji gyventų su juo. Tai nėra taip paprasta, vien noro tai padaryti nepakanka, nebent Jūs sutiktumėte. Bet kuriuo atveju, esant ginčui dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo, tai sprendžia teismas atsižvelgdamas į abiejų tėvų galimybes rūpintis vaiku ir jį auklėti. Labai svarbi tokiose bylose yra vaiko teisių apsaugos tarnybos išvada. Patartume neskubėti su vaiko pavardės pakeitimu, šiuo klausimu konsultuokitės su civilinės metrikacijos tarnyba.

As

Laba diena esu vienisa mama auginu vaika su sunkia negalia noreciau prisiteisti is tevo elementus, kiek priklausytu vienam vaikui i menesi gauti? ir ar atsizvelgiama yra i tai kad vaikas turi sunkia negalia?
2012-03-06 18:59

Gerbiama vieniša mama, mes negalime atsakyti kokio konkretaus dydžio alimentus Jums gali priteisti teismas, nes tai yra tik teismo kompetencijoje. Be abejo, teismas priimdamas sprendimą atsižvelgs ir į vaiko neįgalumą.

Violeta

Ar man gali panaikinti isiskolinima uz komunalines paslaugas? Senaties terminu. Nes man atskaito is grupes ,kuri sudaro tik 242 lt. Puse atskaito ir gaunu tik 121.lt. Noriu paklausti. Ar priklauso senaties terminas ir kur kreiptis.
2012-03-06 18:55

Gerbiama Violeta, senaties terminai yra įstatymo nustatyti terminai, per kuriuos asmuo gali pareikšti ieškinį teisme dėl pažeistos teisės ar intereso gynimo. Pasibaigus įstatymo nustatytam terminui, išnyksta teisė į ieškininę pažeistos teisės gynybą. Ieškinio senaties terminai skirstomi į bendruosius ir specialiuosius, arba sutrumpintus. Bendrasis ieškinio senaties terminas yra dešimt metų. Šis terminas taikomas visiems civiliniams teisiniams santykiams, jeigu įstatymas nenustato kitokių, t.y. specialiųjų ieškinio senaties terminų. Atskirų rūšių reikalavimams Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas bei kiti įstatymai nustato sutrumpintus ieškinio senaties terminus: pvz. šešių mėnesių ieškinio senaties terminas taikomas iš ryšių įmonių santykių su klientais atsirandantiems reikalavimams, jeigu siuntos buvo siunčiamos Lietuvoje, arba vienerių metų ieškinio senaties terminas, jeigu siuntos buvo siunčiamos į užsienį. Vienerių metų ieškinio senaties terminas taikomas iš draudimo teisinių santykių atsirandantiems reikalavimams. Trejų metų ieškinio senaties terminas taikomas reikalavimams dėl padarytos žalos atlyginimo, tarp jų ir reikalavimams atlyginti žalą, atsiradusią dėl netinkamos kokybės produkcijos. Penkerių metų ieškinio senaties terminas taikomas reikalavimams dėl palūkanų ir kitokių periodinių išmokų (pensijų, mokesčių ir pan.) išieškojimo. Jūsų konkrečiu atveju yra bendrasis dešimties metų senaties terminas, kuris, beje, su kiekviena išieškota suma vis atsinaujina, t.y. vėl tampa toks pats, koks buvo iš pradžių dėl skolos išieškojimo. Taip tęsis tol, kol bus išieškota visa skola.

Violeta

Sveiki, mama turi sklypa 15 arų, prie namu, sklypas yra ne prevatizuotas o isnuotas, o po sklypo yra meloracijos ir beveik kiekviena vasara negalim sodynti sodo nes atvaziuoja darbuotojai ir viska griauna, irodyneja kad cia yra valstybes nuosavybe. Pasakykit prasom o jejgu mes ispyrksym zeme je teip pat atvaziuos ir vyska griauz .Sita zeme yra musu proseneliu ,o prie sovetu buvo irengta meloracija ,as noriu statyty nama. kaip man elgtys? Aciu labai.
2012-03-06 18:38

Gerbiama Violeta, nelabai supratome Jūsų klausimą, nes parašyta padrikai, tačiau problema yra susijusi su žeme, tad patartume konsultuotis su žemėtvarkininkais, arba patiklsinkite klausimą.

Gintaras

Paskaitęs jūsų koment. radau netikslų atsakymą, dėl lėšų ar gali iš visų nuskaičiuoti baudas. Prieš atsakinėdami paskaitykite cpk 739 str.
2012-03-06 18:31

Gerbiamas Gintarai, labai ačiū, kad skaitote komentarus, tačiau prašome patikslinkite savo pastebėjimą: kada ir į kokį klausimą atsakymas buvo.

Vaida

Laba diena ponas teisininke, noriu paklausti ar gali darbdavys sumokejas uz viza i baltarusija sustabdyti jos galiojima ir susigrazinti dali pinigu. Dekoju.
2012-03-05 9:53

Gerbiama Vaida, jei viza buvo Jums asmeniškai, tai jos galiojimą gali sustabdyti tik taį staiga, ją išdavusi. Jei viza buvo išduota juridinio asmens vardu, ko gero vizos buvo atsisakyta juridinio asmens įgalioto atstovo prašymu. Kai buvo iš tikrųjų, Jums turėtų paaiškinti pats darbdavys. Jei toks atsakymas Jūsų netenkina, prašytume patikslinti klausimą kas gi atsitiko, kodėl teiraujatės.

Ricardas

Man kiekviena diena skambina nepazistami numeriai ir praso kad grazinciau 50 litu kuriu as neemiau ne pas ka ir nezinau to zmogaus as jau 10 karta keiciu kortele bet jie suzino is kurtai padekite ka daryti?
2012-03-05 9:50

Gerbiamas Ričardai, patariame raštu kreiptis į policiją ir elgtis pagal jos nurodymus.

Aivaras

Sveiki, norejau paklausti as jau be tevo gyvenu 15m man jau 19,noreciau suzinoti jei as pilnametis tai galeciau teismo prasyti pagalbos nors esu jau pilnametis kad padetu...nes jis nezada nieko moketi.
2012-03-05 9:49

Mielas Aivarai, prašyti pagalbos pas tėvą niekada nevėlu ir neturi būti gėdinga, tik raskite žmonišką kalbą. Gyvenimas gi nestovi vietoje, gali atsitikti taip, kad Jūsų tėvui pačiam bus reikalinga pagalba senatvėje, negi Jūs jam nepadėtumėte.

Mantas

Sveiki, turiu tokia beda 2008 metais buvo pirkta irenga uz 29000 lt. 20000lt. buvo pervesta pavedimu o likusius 9000lt veliau sumoketa grynais, dabar atejo laiskas is skolu isieskojimo firmos kad per 7 dienas pravesti 9000lt. skola, kaip pasirodo jau bankrutavusiai tai paciai imonei ka daryti tokiu atveju jei jokio irodymo neturiu kad 9000 lt. buvo sumoketi grynais pinigais?
2012-03-05 9:47

Gerbiamas Mantai, nelabai ką galime patarti, nes ir teisme dėl skolos sumokėjimo reikės pateikti įrodymus, kad atsiskaitėte. Gal yra koks nors susirašinėjimas, liudininkai? Gerai pagalvokite ir prisiminkite kam davėte pinigus, kada tai buvo, kokiomis aplinkybėmis tai įvyko. Gali būti svarbi bet kuri smulkmena.

Vilda

Laba diena. Norėčiau Jūsų paklausti ką man daryti šiuo atveju? Esu išsiskyrusi su vyru jau keli metai. Auginu sūnų 6 metų. Sūnui yra priteisti alimentai kas mėnesį po 200 Lt. Santuokos metu vyras buvo pasiėmęs paskola, o aš buvau laiduotoja. Skyrybų metu teismo sprendimas buvo dėl paskolos mokėjimo solidariai. Paskolos suma buvo 30000 Lt. Šiuo metu liko 14000 ir paskolos terminas baigiasi šių metų rugsėjo mėnesį ir mes nebeišgalime jos sumokėti. Buvęs vyras dirba užsienyje ir nemoka, o mane smaugia skolų išieškojimo filialas lindorf. Aš pati dirbu pardavėja ir mano alga 850,00 Lt. Ką man daryti? Kodėl tokiu atveju būna smaugiamos mamos su mažais vaikais, o vyrai sėdi užsienyje ir jų niekas nesmaugia nes nežino duomenų nei kur gyvena nei kur legaliai dirba. Jo tėvai taip pat nesako jo duomenų. Laukiu atsakymo. Ačiū.
2012-03-05 9:43

Gerbiama Vilda, pabandykite tartis su tuo skolų išieškojimo filialu nurodydama visas turimas žinias apie buvusį Jūsų sutuoktinį, o taip pat apsvarstyti galimybę kreiptis į teismą dėl skolos išieškojimo tvarkos pakeitimo.

Jadvyga

Laba diena, aš gyvenu Ignalinos rajone, mano darbo užmokestis yra Vyriausybės nustatyta minimali alga, turiu du sūnus, vienas studentas kitam 4 metai. Vaikus auginu viena, vaiko išlaikymo pinigu iš tėvo ne esu prisiteisusi. Kartu su manim gyvena mano mama kuri turi 50 % neigalumo ir gauna už invalidumą 350 Lt, jinai užsiregistravusi darbo biržoj. Kreipiausi į Ignalinos rajono socialinės paramos skiriu dėl kompensacijos malkom, ten gavau atsakymą, kad nepriklauso kompensacija nes neprisiteisiau alimentų.  Ar tikrai mano atveju nepriklauso šia kompensacija?
2012-03-05 9:39

Gerbiama Jadvyga, socialinė parama kiekvienoje savivaldybėje teikiama pagal tos savivaldybės tarybos patvirtintas taisykles. Gal būt Ignalinos rajono savivaldybėje ir yra toks apribojimas. Patartume dar kartą kreiptis raštu, gauti raštišką atsakymą, iš kurio pamatysime kokiu pagrindu atsisakoma paramą suteikti. Žinodami pagrindą, galėsime patikrinti jo teisėtumą.

Arturas

Sveiki norejau paklausti  ar galima isvykti is anglijos jei turi skola antstoliams?
2012-03-05 9:35

Gerbiamas Arturai, apskritai išvykimas į užsienį su skolomis nesusijęs, išskyrus tuo atvejus, jei išvykimas būtų teismo sprendimu uždraustas.

Lina

Sveiki, zadame imti paskola, mes nesusituoke. Norime busto kurio verte 150.000lt. Ar bankas duotu paskola,jeigu vienas dirba uzsienyje, (per lietuviu agentura) ir atlyginima gauna virs 5000lt/men, perveda i swedbank korteles saskaita, bet ant popieriaus rodo minimuma? O galbut kazkokios salygos yra? Imti paskola norime swedbanke.
2012-03-05 9:34

Gerbiama Lina, mes ne bankas, todėl atsakyti negalime. Šiuo klausimu Jums reikia kreiptis į tą banką, iš kurio norėtumėte gauti paskolą. Patartume pasiteirauti skirtinguose bankuose ir išsirinkti Jums palankiausią variantą.

Arturas

Sveiki norejau paklausti koks yra neismoketu skolu terminas anglijoje?
2012-03-05 9:32

Gerbiamas Arturai, reikėtų teirautis pas advokatus Anglijoje, jei Jūs gyvenate Lietuvoje, pabandykite sužinoti Jungtinės Karalystės ambasadoje, adresą rasite internete.

Ernesta

Laba diena, ruošiuosi su 1 m. amžiaus dukryte skristi savaitei į Norvegiją, pas vyrą. Ar būtinas vyro (jos tėčio) sutikimas, jeigu jis šiuo metu yra ten?
2012-03-05 9:30

Gerbiama Ernesta, vykstant vaikui į užsienį, reikalingas bent vieno iš tėvų sutikimas, kadangi šiuo atveju bus vykstama su mama, to visiškai pakanka. Reikalinga, kad vaikas turėtų pasą , nes gimimo liudijimas jo neatstoja. Jei kiltų dar kokių nors klausimų, juos pateikite Migracijos departamentui: L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius, tel.: (8 5) 271 7112 (priimamasis), faks. (8 5) 271 8210, kodas 188610666, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. Laimingos kelionės.

Vidas

Laba diena, jei vienisa mama turi vaikuti, ir laukesi antro, nuo to paciovyro. Jei jis suteiks savo pavarde ir antrajam vaikui. Ar ji skaitysi kaip vienisa?
2012-03-02 12:07

Gerbiamas Vidai, pavardės suteikimas vaikui, gimusiam ne santuokoje, nereiškia šeimos sukūrimo.  LR Civilinis kodeksas (CK) detaliai reglamentuoja santuokos sudarymo tvarką, pvz. 3.299 straipsnis nustato, kad norintys susituokti asmenys patys  paduoda nustatytos formos prašymą vieno iš jų arba jų tėvų gyvenamosios vietos civilinės metrikacijos įstaigai savo pasirinkimu. Civilinės metrikacijos įstaiga, įregistravusi santuoką, išduoda santuokos liudijimą. Galima ir taip vadinama bažnytinė santuoka, jos sudarymo tvarką reglamentuoja CK 3.24 straipsnis.  Tačiau  gerbiamas Vidai, jei Jūsų klausimas susijęs su vienišos motinos pašalpos klausimu, pavardės suteikimas vaikui (įrašymas į vaiko gimimo liudijimą) reiškia tėvystės pripažinimą, o išlaikyti vaiką privalo abu tėvai.

Aušra

Sveiki, mama paveldejo sodyba is mirusio tevo, po kiek laiko gali ji ta turta dovanoti dukrai, ar reikia sutikimo dar dveju dukros broliu, t.y. mamos vaiku, nes esame mes trys. Tiesa mama turi skolu anstolyje, ar su tuo turtu nebus dovanojamos ir skolos?
2012-03-02 11:37

Gerbiama Aušra, kiek supratome iš Jūsų laiško, situacija yra tokia: Jūsų mama paveldėjo sodybą mirus sutuoktiniui (Jūsų tėvui). Jei mama yra vienintelė paveldėtoja ir vienintelė turi sodybos paveldėjimo liudijimą, ji su sodyba  gali elgtis savo nuožiūra, be abejo ir padovanoti. Žinoma, prieš sudarant sodybos dovanojimo dukrai  sutartį, reikėtų tai aptarti Jūsų šeimos rate, kad po to nekiltų kokių nors nesutarimų ar konfliktų. Elgtis reikėtų pagal tai, kaip nuspręsite bendru sutarimu. Jeigu mamos skolos yra susijusios su ta sodyba, tai sodybą padovanojus, kartu su ja nukeliaus ir skolos. Šitą klausimą taip pat apsvarstykite šeimos pasitarime.

Renata

Sveiki! turiu tokia beda! 90 metais ispirkau 20 aru namu valda( nors uzimu virs30) dokumentus iskarto pridaviau matininkui. jis vis delseaiskino kad ispradziu turiu pabeigt visus reikalus susijusius su zemes grazinimo reforma! paskui isejo taip kad viena puse mano kiemo atiduota buvo kaiminei. suzinojau tai tik tada kai buvo pradeta darytis geodezija. pries keleta metu suzinojau kad kaiminas kuris pradejo statytis nama susitare su to projektuotoju, kad jam padarytu tarp musu sklypu dar kelia. tas žinoma sutiko ir jam nupiese.( kaimynas turi jau prievaziavima prie sklypus is dvieju pusiu. tai suplanavo ir is trecios). mes kreipemes i zemetvarka. buvo sudaryta komisija kuri nusprende, kad to kelio niera ir but neturi. visuose projektuose to kelio nerasta. kaimino nuosavybes dokumentuose tas keles neturi sertifikato tiktai kad yra nupestas. bet dabar kazkokiu stebuklingu budu nacionaline zames tarnyba leido jam darytis ta kelia ie ipareigojo projektuotoja vel pakeisti projekta! prasau padekyte! jau nebezinau ka kur ir kaip man daryt! Aciu.
2012-03-02 11:28

Gerbiama Renata, patariame paduoti skundą dėl kaimyno veiksmų ir neteisėto kelio suprojektavimo reikalaujant, kad Žemės tarnyba iš esmės išsiaiškintų situaciją ir panaikintų savo leidimus. Žemės tarnybai atsisakius tenkinti Jūsų skundą, jos veiksmus tada galėsite apskųsti teismui. Linkime sėkmės.

Edward

Taigi turiu problema mane apvoge vienas zmogus kuris norejo pirkti mano telefona tokiu budu kad as damokeciua 250 lt o mes pasikejstume telefonais ir paprase isankstinio pervedimo aisku telefono taip ir negavau o litus praradau ar yra budas susekti ji pagal banko saskaita? jo saskaita: LT617300010126315074 Swedbank AB LECH DICHNIČ. Busiu dekingas jai sulauksiu pagalbos.
2012-03-02 11:18

Gerbiamas Edvardai, patariame kuo skubiausiai rašyti atitinkamą prašymą policijai dėl įtariamo asmens suradimo ir patraukimo baudžimojon atsakimybėn dėl sukčiavimo.


Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos