Klausimas Atsakymas
Ramune

Gerb teisininke, prasau jusu pagalbos paaiskinti mano situacija kaip man elgtis. Esu priemusi testamenta tetos, esu paveldejus 12 ha zemes sklypa kuriame esam 2 bendraturciai (man 6 ha ir kitam bendraturciui 6ha) kitas bendraturtis jau daugiau kaip 10 metu neyformina savo paveldejimo teisiu ir nesiruosia to daryti, sako man nieko nereikia o ir man sako kad nepriklauso, zodziu y jokias kalbas nesileidzia, bendraturte yra senas zmogus ir mano kalbas ignoruoja, kitaip tariant y jokias kalbas nesileidzia. prasau paaiskinkit kaip man elgis, as ta zeme negaliu naudotis kadangi sako jog sklypas visas jos, negaliu daryti jokiu veiksmu, nei atidalinti sklypo nei parduoti nei kitaip juo naudotis, dekoju uz atsakyma.
2012-04-30 10:05

Gerbiama Ramune, jei teisingai yra įformintas palikimo priėmimas, pas žemėtvarkininkus užsisakykite žemės sklypo planą, sklypo ribas pasižymėkite riboženkliais, sklypą įregistruokite nekilnojamojo turto registre, ir reikalas sutvarkytas. Išsamesnę informaciją suteiks žemėtvarkininkai (matininkai).

Inga

Sveiki. Norėčiau sužinoti , kaip parduoti savo butą Lietuvoje pelningiau ir greičiau, pačiai būnant užsienyje? Pati sugrįžti negaliu ir neturiu laiko pardavinėti. Todėl teks pagalbos prašyti nekilnojamo turto agentūros. Tik nežinau ar jais galima pasitikėti pačiai nedalyvaujant šiame procese,  teks visiškai pasitikėti agentūra. Kaip Jūs manote prašau pasakykite savo nuomonę , kaip Jūs pasielgtumėte šiuo atveju? Ar agentūros darbuotojai nenuskriaus buto savininko parduodamas jo butą? Ačiū.
2012-04-27 18:39

Gerbiama Inga, matyt teks pasinaudoti nekilnojamojo turto agentūra, nes kitokio pasirinkimo nelabai ir turite, nebent duotumėte įgaliojimą kokiam nors giminaičiui ar šiaip patikimam asmeniui, tačiau jų kompetencija nekilnojamojo turto srityje vargu ar viršys agentūros gebėjimus, nes agentūra tuo ir užsiima.

Edita

Laba diena, kreipiuosi pas jus konsultacijos. 2011.12.29 as isvykau i Anglija. Namuose Lietuvoje buvau sudarius sutarti ir issinuomojusi is UAB AGA iranga. Per klaida nepastebejau, kad uz viena menesi nesumokejau uz nuoma 34 Lt. Pries savaite mama gavo laiska, kad as esu skolinga ir man priteista 1800 Lt.Sia nutarti as turiu teise apskusti per 20 dienu.Gyvenu viena  Anglijoje, auginu keturis vaikucius. Man si suma yra nesuprantama, kadangi as isvaziavusi ir jokiu laisku is anstoles negavau. Gal galetume patarti, ka man dabar daryti? Dekoju.
2012-04-27 18:35

Gerbiama Edita, Jūsų klausime per mažai informacijos, kad patarti kažką konkretaus. Pirmiausia: kas tai per laiškas, kurį gavo mama? Antra: jei laiške pranešama apie kažkokią Jūsų skolą, tai negali būti priteisiami pinigai Jums, o veikiausiai iš Jūsų; Trečia: paminėjote, kad tai kažkokia nutartis, kurią turite teisę per 20 dienų apskųsti. Patariame taip ir padaryti, t.y. apskųsti nutartį.

Odeta

Laba diena, mano vyras po autoįvykio, kuriame jis kaltas(buvo išgėręs),butą dovanojo nepilnamečiui vaikui. Reikia atlyginti didelę žalą. Ar gali už skolas atimti butą, kadangi dovanojimas padarytas po įvykio? Ačiū.
2012-04-26 10:41

Gerbiama Odeta, toks elgesys yra negarbingas, žalą būtina atlyginti. Išieškojimas gali būti nukreiptas į butą, jei bus įrodyta, kad jo dovanojimo sutartis buvo apsimestinė ir įstatymo nustatyta tvarka bus pripažinta negaliojančia. Patartume ne ieškoti būdų kaip išvengti atsakomybės, o imtis maksimalių priemonių žalai atlyginti, tartis su nukentėjusiuoju. Pagalvokite apie tai, ar Jums labai patiktų toks elgesys, jei Jūs būtumėte nukentėjusieji, o kažkas vengtų su Jumis atsiskaityti.

Silvija

Laba diena, 2010.07.23 nusipirkau 6,5 aro zemes sklypa sodu bendrijoj. Pirkimas buvo daromas per nekilnojamojo turto agentura, pirkimas buvo uztvirtintas notaro, gauta pazyma is registro-kadastro patvirtinta man priklausanti zemes plota. Po to kai isigyjau si zemes sklypa, salia gyvenantis kaimynas reikalauja is musu, kad jam grazintumem 0,5 aro zemes, nes tai jam priklauso, o jei ne tai mus paduos i teisma.Bet as nesuprantu, jeigu esu teisiskai isigyjusi zemes sklypa, kodel tureciau bylinetis su kaimynu. Kaip man tokiu atveju pasielgti?
2012-04-26 10:34

Gerbiama Silvija, jei Jūs įstatymo nustatyta tvarka įsigijote žemės sklypą, reikia manyti, kad visa dokumentacija yra sutvarkyta pagal teisės aktų reikalavimus ir abejonių dėl žemės sklypo ribų neturėtų kilti. Jūs negalite uždrausti kaimynui reikšti pretenzijas, o ir nėra reikalo dėl to rūpintis, nes kaimynas , o ne Jūs turės įrodyti teisme savo reikalavimų pagrįstumą. Taip jau pas mus yra, kad geriausi kaimynai susipyksta dėl 5  centimetrų, tačiau ką padarysi. Patartume Jums negadinti savo sveikatos ir ramiai tvarkytis savo sklype.

Tadas

Sveiki, norejau paklausti ar yra apribijimas vairuoti jei yra pripazintas miokardo infarktas sirdies skausmas sukeliamas karta i 2 savaites o kartais 1 karta per 3 savaites? aciu uz jusu laika.
2012-04-25 10:04

Gerbiamas Tadai, šis klausimas turi būti adresuojamas medikams, o ne teisininkams. Patariame kreiptis į vairuotojų sveikatos patikrinimo komisiją, kur tokia komisija yra arčiausiai Jūsų gyvenamosios vietos, teiraukitės pas savo šeimos gydytoją. Jis taip pat pasakys, kokius medicininius dokumentus (jų išrašus) reikėtų turėti kreipiantis į komisiją.

Monika

Laba diena, sia vasara ketiname tuoktis. nesenai is darbdavio suzinojau, kad negausiu 3 neapmokamu atostogu dienu santuokai sudaryti. Darbdavys argumentavo tuo, jog darbo kodeksas numato, jog tas atostogas man duoti gali, bet neprivalo. kaip yra is tikro? aciu uz atsakyma.
2012-04-24 18:26

Gerbiama Monika, nemokamų atostogų trukmę reglamentuoja DK 184 straipsnis, kuris nustato, kad nemokamos atostogos suteikiamos: darbuotojams, auginantiems vaiką iki keturiolikos metų - iki keturiolikos kalendorinių dienų; darbuotojams, auginantiems neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų – iki trisdešimties kalendorinių dienų; moters nėštumo ir gimdymo atostogų metu bei vaiko priežiūros, kol jam sueis treji metai, atostogų metu tėvui jo pageidavimu (motinai - tėvo atostogų vaikui prižiūrėti, kol jam sueis treji metai, metu); šių atostogų bendra trukmė negali viršyti trijų mėnesių; neįgaliajam – iki trisdešimties kalendorinių dienų per metus; darbuotojui, vienam slaugančiam neįgalųjį, kuriam Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos sprendimu nustatytas nuolatinės slaugos būtinumas – iki 30 kalendorinių dienų per metus šalių suderintu laiku; darbuotojui, slaugančiam sergantį šeimos narį – tokiam laikui, kurį rekomenduoja gydymo įstaiga; santuokai sudaryti - ne mažiau kaip trys kalendorinės dienos; mirusio šeimos nario laidotuvėms - ne mažiau kaip trys kalendorinės dienos. Iš to galima teigti, kad DK 184 str. numato ne teisę, o darbdavio pareigą DK 184 str. nurodytais atvejais atostogas suteikti. Papildomai galime pridurti, kad darbdavys tikrai turi tik teisę, o ne pareigą suteikti ilgesnes nei trys kalendorinės dienos nemokamas atostogas santuokai sudaryti.

Darius

Laba diena, turiu tokia situacija, nuo 2011-09-26 kartu su zmona negyvename ir bendro ukio nevedame. Nuo 2012m 03men pradejome skyrybu procesa. Taciau dabar suzinojau, kad sutuoktine isvaziavo dirbti ir gyventi i Airija ir kartu issiveze musu dukryte, gimusia 2009-06-20. Tad mane domina ar sutuoktine turejo teise issivezti vaika be manos zinios ir mano sutikimo, bei kol nesibaiges teismo procesas bei nepatvirtinta vaiko gyvenamoji vieta? Aciu.
2012-04-24 18:19

Gerbiamas Dariau, kadangi skyrybų procesas jau pradėtas, patariame kartu išspręsti ir vaiko buvimo vietos nustatymo klausimą. Mamos rūpinimasis savo vaiku yra ir jos teisė, ir pareiga. Jei vaiko auklėjime (nors klausime ir teigiate, kad kartu negyvenote ir bendro ūkio nevedėte) pageidaujate dalyvauti ir Jūs, tai taip pat yra Jūsų teisė ir pareiga.

Gaileta

Mire man buves sugyventinis ir testamentu paliko man savo visa turta. Testamentas buvo gincyjamas du metus ir pripazintas galiojanciu. Tuomet moteris, pries tai gyvenusi su testatoriumi, turi nepilnamete dukra, kuriai testatorius buvo suteikes savo pavarde,taciau del tevystes jam veliau kilo abejoniu. 2009-03-10, dar esant testatoriui gyvam, ji padave ji i teisma, del dukros gyvenamosios vietos nustatymo ir alimentu prisiteisimo. 2009-12-10 testatorius mire. Ieskinys del testatoriaus mirties buvo sustabdytas, o dabar atnauijintas, kai as paveldejau testatoriaus turta. Dukrai jau pagal istatyma priklauso 1/6 palikimo, o tai sudaro apie 250 000 Lt ,taciau ieskinyje ji reikalauja, kad is manes butu jai priteista alimentai sumoje 212 000 Lt. As siuo metu esu bedarbe, registruota barbo birzoje. Testatorius gyvendamas Lietuvoje taip pat niekur nedirbo (jis uzsienio pilietis,bet turejo leidima gyventi Lietuvoje) . As dar nespejau issiimti paveldejimo liudijimo, nes ant Testatoriaus turto pagal buvusios sugyventines prasyma buvo uzdetas arestas. Byloje dalyvausiu be advokato. Ar pagal istatyma yra numatytos kokios ribos del alimentu isieskojimo ir uz koki laikotarpi po vaiko tevo mirties, konkreciai iseinant is sio atvejo. Kadangi testatoriaus kunas buvo kremuotas Rigoje, manau, kad  DNR nustatyti nebepavyks, juolab, kad mineta moteris jau yra deklaravusi savo gyvenamaja vieta U.K., ten turi seima jau su treciu vuyru anglu ir dar viena dukra nuo jo. Aciu.
2012-04-24 18:14

Gerbiama Gaileta, alimentai priteisiami tik iš tėvo, o kadangi tėvas jau yra miręs, byla toje dalyje turėtų būti nutraukta. Kadangi byla jau yra teisme, priimti atitinkamą sprendimą yra teismo prerogatyva, koks bus konkretus teismo sprendimas mes neprognozuojame. Paaiškiname, kad jei Jus teismo sprendimas netenkins, galėsite jį apskųsti apeliacine tvarka, apskundimo tvarka ir terminas bus nurodytas teismo sprendime.

Gaileta

Man reikia Jusu konsultacijos... Mire man buves sugyventinis ir testamentu paliko man savo visa turta. Testamentas buvo gincyjamas du metus ir pripazintas galiojanciu. Tuomet moteris, pries tai gyvenusi su testatoriumi, turi nepilnamete dukra, kuriai testatorius buvo suteikes savo pavarde,taciau del tevystes jam veliau kilo abejoniu. 2009-03-10 , dar esant testatoriui gyvam , ji padave ji i teisma, del dukros gyvenamosios vietos nustatymo ir alimentu prisiteisimo. 2009-12-10 testatorius mire. Ieskinys del testatoriaus mirties buvo sustabdytas, o dabar atnauijintas, kai as paveldejau testatoriaus turta. Dukrai jau pagal istatyma priklauso 1/6 palikimo, o tai sudaro apie 250 000 Lt ,taciau ieskinyje ji reikalauja, kad is manes butu jai priteista alimentai sumoje 212 000 Lt. As siuo metu esu bedarbe, registruota darbo birzoje. Testatorius gyvendamas Lietuvoje taip pat niekur nedirbo (jis uzsienio pilietis,bet turejo leidima gyventi Lietuvoje) . As dar nespejau issiimti paveldejimo liudijimo, nes ant Testatoriaus turto pagal buvusios sugyventines prasyma buvo uzdetas arestas. Byloje dalyvausiu be advokato. Ar pagal istatyma yra numatytos kokios ribos del alimentu isieskojimo ir uz koki laikotarpi po vaiko tevo mirties, konkreciai iseinant is sio atvejo. Kadangi testatoriaus kunas buvo kremuotas Rigoje, manau, kad DNR nustatyti nebepavyks, juolab, kad mineta moteris jau yra deklaravusi savo gyvenamaja vieta U.K., ten turi seima jau su treciu vyru anglu ir dar viena dukra nuo jo. Aciu.
2012-04-23 18:45

Gerbiama Gaileta, alimentai priteisiami tik iš tėvo, o kadangi tėvas jau yra miręs, byla toje dalyje turėtų būti nutraukta. Kadangi byla jau yra teisme, priimti atitinkamą sprendimą yra teismo prerogatyva, koks bus konkretus teismo sprendimas mes neprognozuojame. Paaiškiname, kad jei Jus teismo sprendimas netenkins, galėsite jį apskųsti apeliacine tvarka, apskundimo tvarka ir terminas bus nurodytas teismo sprendime.

Stanislovas

Nevykdomas  teismo sprendimas dėl nuosavybės atkūrimo į mano močiutės valdytą žemę. Civilinė byla Nr.3K-3-27/2011 išnagrinėta aukščiausiojo eismo 2011-02-01 sprendimas nevykdomas iki šiol man neatstatoma nuosavybė. Noriu kreiptis į žmogaus teisių teismą Strasbūre.
2012-04-23 18:39

Gerbiamas Stanislovai, dėl teismo sprendimo vykdymo visada reikia kreiptis į antstolius, kurie privalo išaiškinti vykdomo procedūras. Kadangi Jūsų byla yra susijusi su žeme, kreipkitės ir į Nacionalinę žemės tarnybą Gedimino pr. 19 LT-01103, Vilnius, tel. (8 5) 239 1307, faks. (8 5) 239 1331, el.paštas Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.. Pareigūnų veiksmus dar galite apskųsti Seimo kontrolierių įstaigai adresu: Gedimino pr. 56, LT-01110 Vilnius , tel. +370 706 65105, faks. +370 706 65138 , El. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Ramune

Sveiki. Noreciau paklausti, pries menesi mire mano mama, jos tevai jai su seserim paliko nama per puse, po mirties as vienintele dukra turejau paveldet puse mamos namo, bet teta kazkaip gavo testamenta mamos parasyta menesi pries jos mirti, kai ji gulejo ligoninej ir nevaiksciojo, mama man sake, kad mano dalis liks man, bet deja.. tas testamentas rasytas kompiuteriu,o mamai duota tik pasirasyti, ji galejo nezinoti ka pasiraso, nes ligonines pries operacijas duoda daug visko pasirasyti, kur man kreiptis, kad teta neatimtu mano dalies nes as lieku gatveja, neturiu kur gyventi. Man labai svarbu zinoti, ka daryti, gal Jums net paskambinti galima?
2012-04-23 18:32

Gerbiama Ramune, pirmiausiai kreipkitės į notarą, kuris tvarkys šią paveldėjimo bylą ir pareikškite pretenzijas į atitinkamą paveldėjimo dalį. Notaras Jums paaiškins tolimesnius veiksmus, o tai būtų testamento užginčijimas teisme. Tačiau patartume iš pradžių pasikalbėti su teta ir susitarti geruoju.

Egle

Laba diena. Norejau paklausti - kieno pavarde gauna gimes vaikas, jei vaiko tevai yra nesusituoke? Ar gali vaikas tureti motinos pavarde?
2012-04-23 18:28

Gerbiama Egle, jei tėvas pripažįsta tėvystę, gali būti jo pavardė, gali būti ir mamos pavardė, tai priklauso nuo tėvų apsisprendimo, kurį reikia pranešti civilinės metrikacijos įstaigai registruojant naujagimį.

Nijolė

Laba diena, noriu paklausti ar reikia iš naujo tikrintis sveikatą, jeigu tai dariau prieš porą metų, kai jau galiojo naujasis ministro įsakymas ( 10 metų).Bet tuomet tai dariau keičiant senas A teises į naujas. Dabar noriu laikyti B1(motociklo)teises.Ar galioja tas pats sveikatos patikrinimas? Ar reikia tikrintis vėl? Esu gimusi 1982 metais. Ačiū.
2012-04-20 16:24

Gerbiama Nijole, šiuo klausimu pasitikslinkite valstybės įmonėje „Regitra“.

Silvija

Laba diena ar galima dovanoti buta jei jis arestuotas anstolio uz negrazinta paskola. Zmogus kuris paimtu ta buta sutinka dalimis ismoketi likusia paskola.
2012-04-20 11:50

Gerbiama Silvija, be abejo Jūs galite padovanoti tokį butą kitam asmeniui, tačiau privalote apie tai pranešti būsimajam buto savininkui ir notarui, kuris formins dovanojimo sutartį, nes sutartyje visi su dovanojimo objektu susiję klausimai turi būti aptarti.

Asta

Kaip sužinoti kiek miręs asmuo turėjo skolų? Ar tai galima sužinoti priėmus testamentą. Dėkui.
2012-04-20 11:47

Gerbiama Asta, tai sudėtingas klausimas. Patikimiausias žinių apie skolas šaltinis yra kreditorių pareikštos pretenzijos, nors kai kurie kreditoriai pretenzijų kartais ir nepareiškia.

Evaldas

Laba diena, norejau paklausti ar galiu vairuoti B kategorijai priklausancius automobilius jei mano viena akis 1.0 o kita 0.02? (kaire sveika)ar turiu galimybe gauti daugiau kategoriju?
2012-04-19 12:24

Gerbiama Evaldai, mes ne medikai, o teisininkai, į šį klausimą Jums atsakys vairuotojų sveikatos tikrinimo komisija, kreipkitės į ją per savo polikliniką ar šeimos gydytoją.

Nijolė

Laba diena, noreciau paklausti ar man priklauso invalidumas po stuburo isvarzos operacijos? Ligos kodas yra M51.1.
2012-04-17 16:30

Gerbiama Nijole, mes ne gydytojai ir ne Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba, todėl tiesiai atsakyti į Jūsų klausimą negalime. Patariame kreiptis į Jūsų gydytoją, kad šis užpildytų siuntimą (pridedant visus reikalingus medicininių dokumentų išrašus) į Neįgalumo ir darbingumo lygio nustatymo tarnybą, kuri yra kompetentinga atsakyti į Jūsų klausimą.

Eglė

Laba diena, yra tokia situacija, aš laukiuosi, o vaiko tėvas nenori pripažinti tėvystės, mes negyvenome kartu, mūsų santykiai buvo trumpalaikiai. Man rūpi, kaip vaikas gims aš vaiko gimimo liudijime pateiksiu, jog neturi tėvo ir duosiu savo pavardę? ar kaip man pasielgt? Ačiū už atsakymą.
2012-04-16 16:10

Gerbiama Egle, yra du būdai kaip padaryti, kad vaikas gimimo liudijime turėtų tėvą. Pirmas būdas - pats paprasčiausias, kai vaiko tėvas pripažįsta tėvystę, pas notarą užpido nustatytos formos pareiškimą, notaras patvirtina pareiškėjo parašo tikrumą , jo pagrindu metrikacijos įstaiga išduoda vaiko gimimo liudijimą be jokių komplikacijų. Tačiau jei vaiko tėvas savo tėvystę ginčija, ją nustatyti galima tik teismo sprendimu. Tėvystės įrodymais gali būti: bendras gyvenimas, liudytojai, laiškai, kiti įrodymai, kraštutiniu atveju teismas gali paskirti DNR tyrimą.

Laimute

Sveiki. Prasau pasakykite ar patarkite siuo klausimu; su vyru esame issiskyre, bet butas 2 kambariu pereinami kambariai, vadinasi bendro naudojimo, todel ir priklauso po viena antraja dali abiems. Domina tai, kad jei as uz sildyma savo dali susimoku mokescius, kadangi yra atskiros sutartys ir gauname dvi atskiras saskaitas. Dar sumoku uz sunaudota elektra, vandeni ir siuksles. Jam taip pat uz savo sildymo saskaita reikia savo dali sumoketi, bet jis turi uz 3 men skolu ir dar jo vardu registruotas internetas su telesatu-televizija, ten taip pat turi skolu. Noriu zinoti kas bus su butu jei tos skolos is jo puses tesis?, o as savo dali susimoku. Kokia turi susikaupti skola ,kad atimtu buta is varzytiniu? Ar mane taip pat iskeldins jei as jo dalies buto nepajegsiu ispirkti? Kadangi uzdirbu tik minimalu atlyginima to padaryti negalesiu. Kas is tikro laukia?  Gal galetumet patarti, ka man siuo metu daryti ir ko ne, kad issaugociau savo buto dali ir neatsidurciau ant gatves? Aciu.
2012-04-16 16:04

Gerbiama Laimute, kiekvienas atsako už savo skolas savarankiškai. Buvusio sutuoktinio įsiskolinimas  yra toks nedidelis, kad iki varžytynių dar labai toli. Žinoma, po kelerių metų nemokėjimo, gali susidaryti tokia situacija, tačiau paslaugas teikiančios bendrovės turės pirmiausiai skolą prisiteisti, tik po to prasidės teismo sprendimo vykdymo procesas. Vykdymas pirmiausiai nukreipiamas į pajamas, sąskaitas banke, tik kraštutiniu atveju  į būstą (jo dalį). Buvusio sutuoktinio būsto dalies išsipirkimas tai ne pats blogiausias dalykas, nes Jūs kaip bendrasavininkė turite pirmumo teisę jį įsigyti, o po keleto neįvykusių varžytynių tos būsto dalies kaina gali būti nedidelė. Išsamiau gali paaiškinti antstoliai.

Birute

Laba diena, noreciau suzinoti ar galima po skyrybu, su vyru, nepadalinta nekilnojama turta dovanojimo aktu ar kaip kitaip perrasyti vaikams. ar butina pirma turta pasidalinti per teisma, o po to perrasyti vaikams. issiskyreme 1999m.istuokos liudijima isiemiau tik 2009m. aciu.
2012-04-16 10:41

Gerbiama Birute, dovanoti ar kitaip perleisti galima tik savo turtą, todėl natūralu, kad Jūsų turtas turi būti pirmiau padalintas. Tačiau, gal būt Jūs abu su buvusiu sutuoktiniu tai galite padaryti bendru susitarimu, pabandykite.

Vilhelmina

Gerb. teisininke, ačiū už atsakymą. Gal galite nurodyti pas kokį teisininką kreiptis? Ar galima teismo prašyti sumažinti žyminį mokestį pateikiant neįgalumo pažymėjimą?
2012-04-16 10:38

Gerbiama Vilhelmina, kreipkitės į bet kurią advokatų kontorą, kontorų adresai skelbiami internete pagal žodį „Advokatūra“. Be abejo , rinkitės tą kontorą, kuri yra arčiau Jūsų gyvenamosios vietos. Advokatas Jums patars ir dėl žyminio mokesčio.

Žydrune

Dirbu socialine darbuotoja valstybineje istaigoje pagal neterminuota darbo sutarti. Siuo metu esu vaiko prieziuros atostogose iki s.m rugsejo 26d.Auginu 3m ir 1.5m.Turiu specialiojo pedagogo profesine kvalifikacija. Pagal naujaji socialinio darbuotojo istatyma mano kvalifikacija neatitinka. Ar darbdavys gali tuo vadovaudamasis mane atleisti, neziurint, kad turiu mazameciu vaiku iki 3m.? Ar turiu teise mokytis dirbdama, jei neatleistu? Ar istaiga gali uzmoketi uz dali mokslu?
2012-04-16 10:31

Gerbiama Žydrūne, pagal Darbo kodekso 129 str. darbdavys gali nutraukti neterminuotą darbo sutartį su darbuotoju tik dėl svarbių priežasčių, apie tai įspėjęs jį šio Kodekso 130 straipsnyje nustatyta tvarka. Atleisti darbuotoją iš darbo, kai nėra darbuotojo kaltės, leidžiama, jei negalima darbuotojo perkelti jo sutikimu į kitą darbą. Svarbiom gali būti pripažįstamos tik tos aplinkybės, kurios yra susijusios su darbuotojo kvalifikacija, profesiniais gebėjimais, jo elgesiu darbe. Darbo sutartis taip pat gali būti nutraukta dėl ekonominių, technologinių priežasčių ar darbovietės struktūrinių pertvarkymų ir dėl panašių svarbių priežasčių. Be abejo, Jūs gali dirbti ir mokytis. Ar gali įstaiga užmokėti už Jūsų mokslą, tarkitės su administracija.

Evelina

Sveiki, Man yra 16 metų, norėčiau sužinoti kokių dokumentų reikėtų keliaujant vienai be tėvų palydos į JAV? Keliaučiau 17 metų. Ačiū.
2012-04-16 10:20

Gerbiama Evelina, teiraukitės Migracijos departamente L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius, tel.: (8 5) 271 7112 (priimamasis), faks. (8 5) 271 8210, kodas 188610666, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Jolanta

Laba diena, norėjau paklausti, jeigu šalys susitarė, kad sutartis bus nutraukta balandžio 31 d. Tačiau paaiškėjo, kad tokios datos kalendoriuje nėra. Tai kada sakykit nutrūksta sutarties galiojimas?
2012-04-13 15:33

Gerbiama Jolanta, tai tik klaida dėl balandžio paskutinės dienos įvardijimo. Susitariant dėl sutarties nutraukimo buvo turima omenyje, kad sutartis baigsis sulig balandžio mėnesio pabaiga, o kadangi iš tikrųjų balandis turi tik 30 dienų, laikytina, kad sutartis pasibaigs balandžio 30 d. 24:00 val.

Edvardas

Sveiki, ar yra galiojimas teismo vykdomajam rastui? Situacija tokia, kad teismas is manes, kaip atsakovo yra priteises 1000lt skolos ieskovui, taciau pastarasis jau 5 menesiai kaip i anstolius nesikreipia, savo banko saskaitos neduoda, reikalauja grynu pinigu, taciau as nesutinku. Man skaiciuojamos 5 proc metines palukanos. Ar ieskovas ir po 5 metu gales kreiptis i anstolius su vykdomuoju rastu? Koks butu racionaliausias sprendimas sioje situacijoje? Aciu.
2012-04-13 15:27

Gerbiamas Edvardai, vykdomasis raštas galios tol, kol bus įvykdytas. Patartume Jums atsiskaityti tokiu būdu: kreiptis į notarų kontorą su prašymu perduoti kreditoriui tokią tai sumą pinigų, priteistų tokiu tai teismo sprendimu, pervesti tą pinigų sumą į notaro depozitinę sąskaitą. Notaras pats imsis veiksmų pinigus perduoti kreditoriui. Panašiai galite susitarti ir su antstolių kontora, perduodant pinigus per antstolių kontoros depozitinę sąskaitą.

Vilhelmina

Esu neįgali (50%). Steigiau namo bendrija, bet atsitiko taip, kad nuo 2003 m. neteisėti bendrijos pirmininkai savavališkai arba apgaulės būdų pakeldavo mokesčius už paslaugas, sudarydavo sutartys su bendrovėmis, atlikdavo darbus be bendrijos narių susirinkimo sprendimų. Nemokėjau neteisėtų mokesčių. Buvau paduota į teismą, nurodžiau visus pažeistus teisės aktus, pateikiau dokumentus, bet teisėja priteisė skolą ir didelius mokesčius ieškovo advokatui. Nesutinku su neteisėta nutartimi, noriu apskųsti apygardos teismui. Ką daryti, kaip įrodyti, kad mokesčiai paskirstomi neteisėtai. Pvz. Nurodžiau CK 4.85 str.1 d. Mūsų bendrijos įstatuose nurodoma, kad sprendimai priimami kai balsuoja daugiau kaip pusė butų savininkų. Balsų skaičiaus niekada neužteko, teismas į tai nekreipia dėmesio.
2012-04-13 15:19

Gerbiama Vilhelmina, Jums belieka tik teismo sprendimą apskųsti apeliacine tvarka, tam reikalui pasitelkiant profesionalų advokatą.

Arunas

Laba diena nupirkau buta is zmoniu. po to isiaiskinau kad siemano buto buve savininkai yra susikeite sklepais su kaimynais. tas sklepas kuriuo as naudojiuosi yra kaimyno. o pagal visus dokumentus priklauso man. o dabar tas kaimynas nenori atiduoti man sklepo. jis siuo mano sklepu naudojasi jau 20 metu. ar jis turi kokias nuosavybes teises i mano sklepa ar ne nes visi dokumentai rodo butent kad tas sklepas priklauso man. nezinau ka toliau daryti ar as galiu kreiptis i teisma? ar taikoma kokia senatis?
2012-04-12 11:19

Gerbiamas Arūnai, įdėmiai skaitykite buto pirkimo-pardavimo sutartį, joje turėtų būti išvardinti pirkimo objektai (butas, buto kambariai, bendras plotas) , tame tarpe ir priklausinys (rūsys). Prie sutarties turėtų būti pridėtas ne tik buto planas, bet ir rūsio planas su pažymėjimu , kuriam butui kuris rūsys priklauso, t.y. Jūs turėjote teisę aiškiai žinoti ką perkate. Jei buvęs buto šeimininkas buvo su kaimynu rūsiais susikeitęs, jis turėjo tai ir pažymėti plane. Jei iš viso tokio plano prie sutarties nėra, tai jau notaro darbo brokas, kuris  privalėjo iš pardavėjo pareikalauti tokį rūsio planą užsisakyti ir visas valdas tinkamai įregistruoti nekilnojamojo turto registre. Tačiau gerbiamas Arūnai, Jūs savo klausime teigiate, kad ginčo objektas, kurį Jūs vadinate "sklepu" pagal "visus dokumentus priklauso man". Kokius dokumentus? Jei iš tikrųjų tokie dokumentai, įrodantys Jūsų nuosavybės teisę į ginčijamą rūsio dalį yra, tačiau užimtas kito asmens, galite kreiptis į teismą dėl turto išreikalavimo iš svetimo neteisėto valdymo. Gal būt Jūsų name yra bendrija, pabandykite kreiptis į ją, kad padėtų išspręsti ginčą bendru kaimynišku susitarimu.

Asta

Laba diena. Noriu sese atsiskraidinti is Lietuvos y Airija, jos gimtadienio dienos proga. Siuo metu jai 17 metu, geguzes 5 bus 18. Atvykimo bilieta noriu pirkti pora dienu anksciau nei jos gimtadienis (geguzes 3). Noreciau suzinoti ar jai reikia kokiu dokumentu ar gali skristi viena? Ir ar nebuciu kliuciu kertant pasu kontroles postus. Aciu.
2012-04-12 11:04

Gerbiama Asta, pilnametystės momentas yra svarbus ne bilieto pirkimo dieną, o valstybės sieno kirtimo dieną, t.y. ta diena, kai bus išvykstama iš Vilniaus oro uosto. Bet kuriuo atveju, Jūsų sesuo privalo turėti pasą. Išsamesnės informacijos teiraukitės Migracijos departamente L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius, tel.: (8 5) 271 7112 (priimamasis), faks. (8 5) 271 8210, kodas 188610666, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Denis

Sveiki, man yra 14metu as vasaros pradzioje noriu isvykti su traukiniu i Ukraina "vienas" taigi noreciau pasiteirauti kokiu dokumentu man reikes ir ar isvis galima vykti vienam 14metu. Aciu is anksto.
2012-04-12 10:53

Mielas Denisai, Jums pirmiausia reikės turėti pasą, bent vieno iš tėvų sutikimą, Ukrainos vizą. Išsamiau paaiškins vizų išdavimu užsiimanti firma.

Vidmantas

Sveiki. skaitikime kad mano draugas rado savo seses kortele per porpierius suzinojo pin koda noejes patikrinti jis pamate kad ten 4 tukstanciai ir juos nusieme isleido su draugais visur ir nusipirko motoroleri kuri dave draugui pasaugoti nes jis isvaziavo sake tuoi grysiu bet negrizo nes isvaziavo. tai jis paliko kieme ir ji nuvage. po kiek laiko jo mama pamato kad nera seses pinigu jin givena amerikoje. ir kas turetu butu? ar mano draugas turetu atiduoti uz motoroleri? visus atiduoti? ar nieko neatiduoti? nes jis eme savo noru niekas jo neprase... idomu atsakimas.
2012-04-11 10:05

Gerbiamas Vidmantai, asmuo paėmęs daiktą pasaugai ir jo neišsaugojęs, privalo atlyginti daikto savininkui to daikto vertę.

Romas

Laba diena, norime skristi su seima i Lietuva menesio atostogu ir turime tokia problema norime skraidintis brolio vaika del ligos ar reikia rastisko patvirtinancio sutikimo brolio ar brolio zmonos del jo vezimosi i lietuva musu pavardes vienodos buciau labai dekingas uz issamu atsakyma.
2012-04-10 11:09

Gerbiamas Romai, tai priklauso nuo tos šalies, iš kurios žadate vykti į Lietuvą, įstatymų. Patariame kreiptis į tos valstybės, kurioje gyvenate, atitinkamą migracijos tarnybą.

Erika

Laba diena man yra 16 metu, nori isvykti i Anglija pas drauga kuriam yra 20 metu, esu susipykus su tevais ir ju prasyti nenoriu, ar mano draugo tevu sutikimas galiotu kad jie sutinka kad isvykciau viena? biliete raso 16 metu asmuo yra atsakyngas uz save tai taip iseina viena isvykti negaliu?
2012-04-10 11:06

Gerbiama Erika, patartume pirmiausia susitaikyti su tėvais, o po to galima ir apie kelionę pagalvoti. Atminkite - tėvai yra tėvai, jie vieninteliai, jų niekas negali pakeisti.

Lina

Sveiki, norėjau sužinoti, man 17m. norėčiau vasarą išvažiuoti, pabrėžiu išvažiuoti, o ne skristi, į UK (Angliją). Ar reikia tėvų sutikimo?
2012-04-10 11:04

Gerbiama Lina, nepilnamečių vaikų vykimo į užsienį tvarka ta pati, visai nepriklauso nuo to, ar važiuosite, ar skrisite.

Andrew

Geras laikas! Aš esu Lietuvos pilietis, susituokęs su Ukrainos pilietis, įregistruotas Anglijoje.2011 metų pradžioje ji paprašė skyrybų, aš pasirašė skyrybų dokumentus, po kurio mes, parted Alytuje be mano akivaizdoje. Šiuo metu aš gyvenu Rusijoje, buvusi žmona neduoda jokių dokumentų. Lietuvių kalba, aš nežinau. Pasakyk man, kaip aš galiu gauti kopiją skyrybų? Iš anksto labai dėkingas.
2012-04-10 10:38

Gerbiamas Andriejau, kiek supratome iš Jūsų klausime pateiktos informacijos, Jūsų skyrybų bylą nagrinėjo Alytaus teismas. Jums reikėtų raštu kreiptis į šį teismą, nurodyti maždaug datą, kada vyko skyrybų procesas, taip pat savo ir žmonos pavardes ir paprašyti teismo sprendimo nuorašo, nurodant adresą, kuriuo Jums tą nuorašą pasiųsti. Informacija susisiekimui su teismu: S. Dariaus ir S. Girėno g. 17, Alytus, LT-62503, +370 315 73582, +370 315 73478, Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Asta

Sveiki. Mano buvusiam vyrui priteisti moketi alimentai. Deja, jau du menesiai jis isvykes i Švediją ir ten dirba, o Lietuvoje pasirodo retai, nes turi cia buta.. Ar įmanoma isieskoti is jo alimentus? Ar butina kreiptis i anstolius tik tame pačiame mieste kur jis gyvena, nes as dabar gyvenu kitame mieste.. Ar galima kreiptis i bet kurio miesto anstolius, ar tik to, kuriame teismas priteise alimentus?
2012-04-05 18:39

Gerbiama Asta, šiuo klausimu galite kreiptis į bet kurią antstolių kontorą, ten Jums smulkiau paaiškins vykdymo procesą.

Nijole

Dukra sveciuojasi pas mama UK ir grysta i lietuva viena, jai 16 metu ji turi tevu sutikima lietuviu kalboje, ar reikia, kad butu vertimas anglu kalboje skrendant is UK ,ar galioja lietuviu kalboje? Aciu.
2012-04-04 18:54

Gerbiama Nijole, mes galime konsultuoti apie vaikų vykimą į užsienį iš Lietuvos, kokios UK taisyklės - nežinome. Tačiau iš klausimo tekste esančios informacijos supratome, kad pagal tuos pačius išvykimo dokumentus bus grįžtama atgal, todėl manytume, kad turėtų būti ta pati tvarka. Dėl visa ko pasiteiraukite Migracijos departamente L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius, tel.: (8 5) 271 7112 (priimamasis), faks. (8 5) 271 8210, kodas 188610666, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Aleksandras

Kokios kategorijos teisiu reikia vairuoti trirate transporto priemone kurios svoris 550kl o galia 37kw? is anksto aciu.
2012-04-04 11:07

Gerbiamas Aleksandrai, reikia turėti B1 kategorijos vairuotojo pažymėjimą. Panašaus pobūdžio klausimus geriausiai išmano VĮ „Regitra“.

Dita

Laba diena, noriu sužinoti, kaip dalinamas turtas skyrybų metu, jei jis yra įgytas iš Europos Sąjungos lėšų paremti žemės ūkiui. Ūkis ir parama yra vyro vardu. Šeimoje yra du vaikai, vienas iš jų turi invalidumą. Ačiū.
2012-04-04 10:53

Gerbiama Dita, tai yra bendras sutuoktinių turtas ir skyrybų atveju būtų dalinamas tarp sutuoktinių, be abejo, atsižvelgiant į vaikų interesus.

Danute

Laba diena, dekoju Jums uz atsakyma. truputi noriu patikslinti. del zemes atkurimo gauti atsakymai (2011 ir 2012metais) is rajono, kuriame yra zemes sklypas ir is nac. zemes tarnybos. atsakymas vienodas (...atkurimo istatyme nera ir anksciau nebuvo numatyta galimybe atkurti nuosavybes teises i brolio ar sesers tureta turta isskyrus testamenta ... mano supratimu, zeme reikejo atkurti, priimti sprendima mirusiojo vardu. po to - sesuo butu paveldejusi pagal ipediniu eile taciau pretendente (sesuo) nesulauke nei sprendimo su isvada (brolio vardu), nei paaiskinimo is zemetvarkos. todel ir noriu paklausti ar zemes tarnybos specialistai teisingai aiskina atkurimo istatyma. Aciu.
2012-04-02 9:58

Gerbiama Danute, Jūsų samprotavimai teisingi, žemės tarnybos veiksmus galite apskųsti administracinių bylų teisenos tvarka. Patartume konsultuotis su profesionaliu advokatu, turinčiu patirties žemės bylose.

Laura

Laba diena, turim tokia beda, su vyru ir vaiku gyvename valstybes duotam laikinam buste, kuri gavo mano vyro mama del jo invalidumo kai jis dar buvo mazas. Pati jame niekada negyveno,(gyvena su sugyventiniu jo bute),nuomojo (nelegaliai), o dabar mes atsikrausteme cia gyventi, kol laukiam savos eiles bustui. Beda tame ,kad kai vyro mama 'uzsinori' pradeda mus vyt lauk. Bute jau nekart dareme remonta uz savo lesas. Kai reikia pratesinet busto nuomos sutarti ar tvarkyt kitus dokumentus, savivaldybe reikalauja mano ir mano vaiko ivairiausiu dokumentu,Gal turime mes su vaiku nors kokia garantija but ramus,kad musu niekas neismes lauk? kito gyvenamo ploto mes neturim. Sunku gyvent kaip ant adatu.
2012-04-02 9:55

Gerbiama Laura, kadangi socialinio būsto paskyrimas yra susijęs su Jūsų vyro neįgalumu, patariame, kad Jūsų vyras kreiptųsi į savivaldybę dėl buto išsinuomojimo savo vardu, nes Jūsų vyras yra pilnametis, tikriausiai jo veiksnumas neapribotas. Jūsų ir vaiko interesai apsaugoti, jei su vyru gyvenate santuokoje.

Danguole

Sveiki, norejau paklausti ar sustabdzius automobili kelyje keliu policija gali pareikalauti pateikti vairuotojo sveikatos pažyma?
2012-04-02 9:49

Gerbiama Danguole, toks kelių policijos reikalavimas yra teisėtas.

Marius

Turiu skolininka, greit bus teismas, sakykit prasom jei teismas priteis skola skolininkui ar galiu as prasyti teismo, kad jis neleistu skolininkui isvykti i uzsieni. Skola 40 000 litu. Aciu.
2012-04-02 9:48

Gerbiamas Mariau, jei teismas priteis iš skolininko Jūsų naudai skolą, nedelsiat po teismo sprendimo įsiteisėjimo kreipkitės į antstolius dėl sprendimo vykdymo. Vargu ar teismas dėl skolos apribos asmens laisvą judėjimą, tačiau esant požymiams, kad skolininkas piktybiškai vengia atsiskaityti, galite kreiptis į policiją ar prokuratūrą dėl baudžiamojo persekiojimo. Pradėjus ikiteisminį tyrimą dėl galimo nusikaltimo padarymo, gali būti parinkta kardomoji priemonė - rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Alvydas

Esu issideklaraves is Lietuvos nuo 2005 m. ir vedu savo gyvenima Anglijoje, turiu cia sunu, kuriam siuo metu yra 3 metukai. Jo motinai siais metais diagnuozuotas vezys, taigi sunu priziuriu as ir gali buti, kad man teks ji paciam vienam uzauginti. I Lietuva grizti nezadu. Savo sunui, kurio nepazistu, ismokejau privalomus alimentus iki jam sukako 18 metu ir dabar jis uzsimane, kad as jam dar ir toliau mokeciau alimentus, nors jis yra vienturtis, o motina dirba teisme tardytoja ir gauna gera darbo uzmokesti. Pranesima apie teisma jie nusiunte mano 80 metu pirmos grupes invalidei motinai ir ji nieko nesuprasdama, ji prieme. As isiunciau registruota laiska i Siauliu Apylinkes Teisma, kad nesutinku moketi, paaskinau priezastis ir pareikalavau, kad jie daugiau nesiustu pranesimu mano mamos adresu, nes as ten negyvenu. Siauliu Apylinkes Teismas nepaiso prasymo, nustate teismo data ir zada priteisti alimentus uz akiu, nors as ir nebegyvenu Lietuvoje, bei neturiu nei maziausios galimybes atskristi i Lietuva. Klausimas toks: "Ar istatymiskai neturetu pilnametis vaikas paduoti teva i teisma toje salyje, kurioje jo tevas gyvena? Ar istatymiskai Siauliu Teismas gali nagrineti byla uz akiu, nors tevas jau nebeveda savo gyvenimo sioje salyje?". Ir dar vienas klausimas: "Kur kreiptis, jei Siauliu Apylinkes Teismas sako, kad negavo registruoto laisko is Anglijos, nors as pasitikrines pasto skyriuje turiu irodymus, kad laiskas buvo pristatytas i teisma po parasu?" Nekantriai lauksiu Jusu atsakymo ,nes nebezinau kur kreiptis, kai matai tokia neteisybe vykdoma Lietuvos Teismuose. Dar karta nuosirdus Jums Aciu.
2012-04-02 9:43

Gerbiamas Alvydai, sprendžiant iš tos situacijos, kurią aprašėte savo klausime, Šiaulių apylinkės teismo veiksmai yra abejotini. Patartume dar kartą savo prieštaravimus pasiųsti Šiaulių apylinkės teismui registruotu laišku su pranešimu apie įteikimą. Tai reiškia, kad pats paštas Jus informuos apie Jūsų laiško įteikimą teismui. Mes neprognozuojame koks bus Šiaulių apylinkės teismo sprendimas, tačiau tuo atveju, jei Jūs būsite juo nepatenkintas, turėsite teisę jį apskųsti apeliacine tvarka Šiaulių apygardos teismui.


Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos