Klausimas Atsakymas
Irina

Sveiki! Noreciau dar suzinoti ar galima kreiptis i bendros kompetencijos teisma del izeidimo to paciu pagrindu tik del kito daliko kadangi administracinis teismas issprende klausima tik del nepagristai paskirtos tarnybines nuobaudos ir per kiek laiko?
2012-05-31 11:16

Gerbiama Irina, jei tai bus ieškinys dėl kito dalyko, galite bandyti paduoti ieškinio pareiškimą ir bendros kompetencijos teismui. Kokie bus teismo procesiniai veiksmai mes neprognozuojame.

Diana

Sveiki, norėčiau pasiteirauti. Man 17 metų, ar galiu vykti į užsienį (Vokietiją) be raštiško tėvų sutikimo? Kelionė būtų automobiliu su suaugusiu asmeniu (draugės mama).
2012-05-31 11:00

Miela Diana, Vokietija yra Šengeno sutartį pasirašiusi valstybė, todėl keliaujant į ją Jūsų tėvų raštiškas sutikimas nebūtinas. Kadangi vyksite automobiliu, o ne lėktuvu, Jums reikės kirsti sausumos sienas, todėl pasienio pareigūnams reikės pateikti pasą.

Greta

Laba diena, su vyru ruosiam dokumentus skyryboms bendru sutarimu. Ilgai laukiau kol jis sutiks todel esu pasiruosusi net alimentu atsisakyti, kad tik taikiai ir greitai issiskirtume. Bet man pora advokatu jau aiskino, kad pagal nauja CK alimentu atsisakyti negalima, o vyras ir jo advokatas tvirtina atvirksciai. Jau pritrukau argumentu, kad ziurima i vaiko interesus, o ne tevu ir todel negalima atsisakyti alimentu. Ar tikrai negalima ju atsisakyti?
2012-05-30 20:23

Gerbiama Greta, nejaugi Jums skyrybos yra svarbiau už vaiko interesus.Ir koks čia gali būti bendras tėvų sutarimas vaiko sąskaita. Antra vertus, jeigu Jūs dabar ir nereikalausite alimentų, toks atsisakymas yra niekinis, alimentus galėsite išsiieškoti bet kada, nes tėvų pareigos išlaikyti savo vaikus iki pilnametystės išlieka visada.

Egle

Laba diena, mane domina toks klausimas, vyro masina arestuota Belgijoje ir ja atiduoda man, reikia pasiimti iki liepos 20d, domintu mane toks dalykas, ar gali paiimti kitas asmuo ta masina? nes man nera galimybiu kaip ten nuvykt.su mano leidimu ar galetu ja paiimti kitas zmogus? aciu.
2012-05-30 20:18

Gerbiama Egle, nežinome kas ir kaip atiduoda Jums automobilį, tačiau paprastai, kai konkretus asmuo negali atlikto tam tikrų veiksmų, už jį tuos veiksmus gali atlikti kitas įgaliotas asmuo. Tai reiškia, kad Jūs turite duoti įgaliojimą trečiajam asmeniui, kad šis atliktų automobilio paėmimo veiksmus. Toks įgaliojimas turi būti patvirtintas notarine tvarka, išsamesnę informaciją gausite iš notaro.

Arturas

Labas vakaras Gerb. Teisejau, norejom pasiteirauti tokio klausimo. Musu, seimoje, buvo tokia situacija, mes su zmona issiskyreme ir teismo sprndimu vaikas atiteko jai ir ji turejo rupintis savo vaiku, bet kai as grizau i Lietuva suzinojau, kad buvusioji isvykusi i Anglija, o vaika paliko savo tevu prieziurai, kurie gere ir geria iki siol, uzklausus jos, kada vaika pasiims numike ir viskas. Per sias atostogas kreipiausi pas advokate, del vaiko grazinimo man, nes nebegaliu tai kesti, advokate teismui pateike ieskini del vaiko gyvenamosios vietos pakeitimo ir kad vaikas pas mane gyventu, o buvusioji atvaziavo i Lietuva man ,vel nezinant, vaika issiveze i Anglija. Ar galetumete, siuo klausimu patarti?
2012-05-30 10:49

Gerbiamas Arturai, mes ne teisėjai ir bylų nenagrinėjame, tik konsultuojame. Jūsų klausime yra informacija, kad dėl vaiko gyvenamosios vietos pakeitimo jau kreipėtės į teismą ir naudojotės advokatės paslaugomis, todėl patariame išnagrinėti šią bylą teisme ir išspręsti vaiko buvimo vietos klausimą. Ir toliau naudokitės advokatės paslaugomis.

Vigita

Labas rytas, noreciau pasiteirauti. As nesu susituokusi su vyru, turime 4menesiu vaikeli,vaikelis turi tecio pavarde, gyvename kartu dar (neskaitant jo visu gastroliu ir daugybes nebuvimo namuose) gaunu is savivaldybes pasalpa, ir ten parasyta kad mes esam jauna seima auginam vaika kartu. Kazkaip panasiai. Jis laksto,geria,kruvos baudu, dirbt pradejo ant popieriu jo minimumas alga yra,pinigeliu vaikui neskiria, nezinau kaip bus toliau. Noreciau prisiteisti is jo elementus kur kreiptis ir kokiu dokumentu reikia? ir ar reikia jo pacio?
2012-05-30 10:42

Gerbiama Vigita, dėl alimentų vaiko išlaikymui Jūs galite susitarti tarp savęs patys ir sudaryti notarine tvarka tvirtinamą atitinkamą sutartį, išsamesnę konsultaciją gali suteikti bet kuris notaras. Jei vaiko tėvas nesutinka geruoju prisidėti prie vaiko išlaikymo, alimentus galima prisiteisti per teismą. Kokių reikia dokumentų dėl kreipimosi teismą, galima sužinoti teismo kanceliarijoje pas civilinių bylų sekretorę, tai žino bet kuris advokatas.

Andrius

Sveiki, noreciau uzduoti toki klausima. Ar galima nuginčyti (atsaukti) namo pirkimo-pardavimo sutarti?  Motyvas - pardavejas apsigalvojo, gailsi kad pardave. Nuo pirkimo - pardavimo sutarties praejo apie 15 dienu. Aciu.
2012-05-29 10:35

Gerbiamas Andriau, nutraukti pirkimo-pardavimo sandorį ir sutartį pripažinti negaliojančia galima tik Civilinio kodekso numatytais pagrindais.

Loreta

Laba diena. Mano 11 metu dukra isskrenda i Italija ir grys su mano seserimi. Ar reikalingas mano rastiskas sutikimas?
2012-05-29 10:32

Gerbiama Loreta, Jūsų sutikimo nereikės, nes Italija priklauso taip vadinamai Šengeno erdvei, tačiau dukra privalo turėti pasą.

Irina

Sveiki! Noreciau paklausti: esu valstybes tarnautoja ir buvau is kersto neteisetai ir nepagristai apkaltinta, veliau man buvo paskirta tarnybine nuobauda - pastaba. Del to kreipiausi i Vilniaus apygardos administracini teisma. Teismo sprendimu buvo pripazinta kad nuobauda buvo paskirta neteisetai ir nepagristai. Kadangi del to patyriau moraline zala kreipiausi i Vilniaus apygardos administracini teisma del neturtines (moralines) zalos atlyginimo, taciau teismas praktiskai nevertino neturtines zalos atlyginimo, o sprendziant klausima del neturtines zalos pinigines israiskos atsizvelge tik i kitoje byloje nustatytas aplinkybes. Sprendziant klausima del neturtines zalos dydzio butina atsizvelgti i CK 6.250 straipsnio 2 Dali, kurioje nurodyta jog teismas, nustatydamas neturtines zalos dydi, atsizvelgia i jos pasekmes, sia zala padariusio asmens Kate, Jo turtine padeti, padarytos turtines zalos dydi, be I kit as turincias reiksmes aplinkybes, taip pat i saziningumo, teisingumo ir protingumo kriterijus. Kadangi su teismo sprendimu nesutikau padaviau apeliacini skunda, taciau teismas nusprende palikti sprendima nepakeista, o skunda atmesti. Nutartis neskundziama. Are galiu kreiptis i bendros kompetencijos teisma are auksciausiaji teisma del neturtines zalos?
2012-05-29 10:26

Gerbiama Irina, Jūsų ieškinys administracinės teisenos tvarka išnagrinėtas iki galo. Kitas ieškinys dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu yra negalimas, vadinasi , jei atsiras kitas dalykas, arba kitas pagrindas - būtų įmanomas kitas teisminis procesas,  pradedant nuo žemiausios instancijos. Išsamesnę konsultaciją galėtų suteikti profesionalus advokatas, turintis turtinės ir neturtinės žalos išieškojimo patirties.

Alius

Sveiki, mergina su kuria draugavau kelis mėnesius pasigimdė vaiką. Be mano sutikimo įregistravo vaiką, kurio gimimo liudijime įrašė mano pavardę. Kaip pavyko sužinot iš civilinės metrikacijos darbuotojų vaikas įregistruotas kai per notarą pasirašytas sutikimas tėvystei. Ką daryti tokiu atveju jei aš jokių dokumentų pas notarą nepasirašinėjau ir sutikimo vaikui įregistruoti nedaviau. Taip pat nesu tikras ar vaikas mano. Ačiū.
2012-05-29 10:02

Gerbiamas Aliau, pirmiausiai išsiaiškinkite su vaiko mama, kaip ji šitą sugebėjo pasiekti be Jūsų žinios ir sutikimo. Be abejo, turite teisę kreiptis į tą civilinės metrikacijos įstaigą, kuri išdavė tokį vaiko gimimo liudijimą, kad ši paaiškintų kokiu pagrindu atsirado įrašas apie Jūsų tėvystę ir esant pagrindui, pareikalauti tokio įrašo panaikinimo. Tačiau turėkite omenyje, kad vaiko mama turės teisę kreiptis į teismą dėl vaiko tėvystės nustatymo. Patartume nesikarščiuoti ir viską ramiai išsiaiškinti su vaiko mama.

Diana

Laba diena, mes šeimoje esame 3 vaikai. Mama nori tik man (savo dukrai) testamentu palikti  sodybą, kurioje gyvena su savo sutuoktiniu. Kur jai pirmiausia reikia kreiptis, ar reikalingas tėvo sutikimas, jei turtas registruotas jos vardu. Gal yra finansiškai palankesnių sprendimų? Ačiū.
2012-05-25 13:11

Gerbiama Diana, kiek supratome iš klausime pateiktos informacijos, sodyba yra bendra sutuoktinių nuosavybė, todėl mamos noras testamentu palikti šį turtą tik vienai iš dukrų gali būti įgyvendintas tik po tėvo mirties. Jeigu ta sodyba yra tik mamos asmeninė nuosavybė, ji gali su juo elgtis savo nuožiūra. Išsamesnę konsultaciją Jums gali suteikti  bet kuris notaras.

Viktorija

Labas vakaras, turiu dideliu bedu as turiu maza vaikuti bet po dvieju menesiu man tik suais astuoniolika metu. Pagimdziau vaika draugas jo nepripazino pabego y uzsieny vaikui pavardes savo nedave po penkiu menesiu atsirado draugo mama ir pradejo gazdyti kad atims jinai su savo sunum mano vaikuty. Ka man dabar daryti nezinau y ka kreiptis ir bijau kad atims mano vaikuty. laukiu jusu atsakymo aciu.
2012-05-25 13:06

Gerbiama Viktorija, pabandysime atsakyti į visus klausimus iš eilės. Jei Jūs pageidaujate, kad vaikas turėtų gimimo liudijime įrašą apie tėvą, reikėtų kreiptis į teismą su ieškiniu dėl tėvystės nustatymo. Tačiau, tuo atveju, jei tėvas persigalvotų ir sutiktų tėvystę pripažinti geruoju, jam reikėtų užeiti į bet kurią notarinę kontorą ir užpildyti nustatytos formos tėvystės pripažinimo pareiškimą. Notarui patvirtinus tėvo parašo autentiškumą, su tokiu tėvystės pripažinimo dokumentu galėtumėte kreiptis į civilinės metrikacijos įstaigą, kuri vaikui išduotų naują gimimo liudijimą su įrašu apie tėvą. Dėl gąsdinimų atimti vaiką galite nebijoti, tai tik gąsdinimai, nes motinystės teisių atėmimas galimas tik teismo sprendimu ir tik dėl labai rimtų priežasčių (nesirūpinimas vaiku, motinos asocialus gyvenimo būdas ir pan.) Lemiamą reikšmę tokiose bylose turi vaiko teisių apsaugos tarnybos išvada. Patartume dėl tų gąsdinimų Jums pačiai kreiptis į vaiko teisių apsaugos tarnybą ir paprašyti tam tikros apsaugos. Beje, gąsdinimas atimti vaiką, jau yra labai rimtas įrodymas dėl vaiko tėvo nustatymo.

Andrius

Laba diena. noreciau jusu paklaust kokiu dokumentu man reikia norint su savo sunumi isskristi is lietuvos y airija? as esu lietuvos pilietis o mano sunus latvijos pilietis. ir ar tiesa jeigu vaikas yra yrasytas mano pase man nereikia vaiko motinos leidimo? ir jei reikia leidimo kur jy gauti, lietuvos ar latvijos ambasadoje. labai aciu.
2012-05-24 21:01

Gerbiamas Andriau, pas Jus yra keletas ir sudėtingų klausimų, todėl kad neapsiriktumėme, patartume kreiptis į Migracijos departamentą: L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius, tel.: (8 5) 271 7112 (priimamasis), faks. (8 5) 271 8210, kodas 188610666, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. Tai būtų pati tiksliausia ir patikimiausia informacija.

Mantas

Laba diena, norejau Jusu paklausti, pati situacija paini. Trumpai tariant, zala padaryta uz 10000lt., imones vadovas kaltina mane vagyste, dali kaltes prisiemiau ir atlyginau 3500lt. zala. Likusia suma vercia grazinti arba paduos pareiskima i policija uz vagyste. Nors likusios sumos vertes daigtai buvo perduoti parduoti bendru sutarimu.(turiu garso ir vaizdo irasus). Noreciau suzinoti kokios galimos pasekmes jei jis perduos mane i policija ir ar bus galima dirbti kitoje salyje. Lauksiu Jusu atsakymo.
2012-05-24 10:35

Gerbiamas Mantai, mes ne policija ar kita ikiteisminio tyrimo institucija, todėl atsakyti į klausimą apie pasekmes galės tik pati policija, jei į ją bus kreiptasi. Jei iš tikrųjų Jūs su savo įmone atsiskaitėte, tarp jų ir turtu (minite kažkokius garso ir vaizdo įrašus) Jūs turėtumėte būti pats suinteresuotas šio reikalo ištyrimu ir pabaigimu.

Rimas

Su zmona esame susituoke 45 metai, taciau is ju 23 kartu jau negyvenam. Ji gyvena socialiniame buste, kuris yra gautas mano vardu. Siuo metu noreciau issiskirti. Ar galiu pirma issiregistruoti is to buto ir prisiregistruoti kur gyvenu, ar butinas pirma skyrybu procesas? Ar galiu duoti prasyma skirtis y teisma to miesto kur gyvenu, ar butina kur registruotas? Dekoju, uz atsakyma.
2012-05-24 10:31

Gerbiamas Rimai, skyrybų procesas su išsiregistravimu iš socialinio būsto mažai ką turi bendro. Kreipiantis į teismą reikėtų nurodyti tą adresą, kuriuo Jūs iš tikrųjų gyvenate, kad gautumėte iš teismo siunčiamus procesinius dokumentus. Kreiptis reikėtų į tą teismą, kurio aptarnaujamoje teritorijoje gyvena žmona, nes ji skyrybų byloje bus lyg tai kaip ir atsakovė, nes skyrybų bylą keliate Jūs.

Martynas

Noriu vykti su nepilnameciu vaiku i rusija per baltarusija, kokiu reikia dokumentu vaikui, ar nereikia mamos sutikimo rastisko notaro patvirtinto.. ir rusisko vertimo?
2012-05-24 10:27

Gerbiamas Martynai, tikrai reikia vaiko paso, kokių reikia dar dokumentų turėtų Jums paaiškinti vizą išduodanti institucija.

Sonata

Laba diena. noreciau pasiteirauti tokiu klausimu 2003m. sudareme sutarti su komunaliniu ukiu del nuoteku salinimo, vamzdynai buvo pajungti jau anksciau. mokejome kas menesi mokesti pagal skaiciuku parodymus, siais metais paaiskejo kad blogai pajungtas nuoteku salinimo vamzdynas, ar mes turime apmoketi naujo vamzdyno keitimo islaidas, jei 2003m buvo pasirasyta sutartis su komunaliniu ukiu, gyvename privaciame name.
2012-05-24 10:25

Gerbiama Sonata, sunkoka patarti konkrečiai, pirmiausiai gerai perskaitykite savo sutartį su komunaliniu ūkiu, gal ten kas nors yra numatyta dėl vamzdyno eksploatavimo ir remonto. Iš klausime pateiktos informacijos matosi, kad Jūsų vamzdynas buvo prijungtas prieš sutarties pasirašymą, išeitų , kad už jį atsakingi esate Jūs patys. O ką šiuo klausimu sako komunalininkai?

Inga

Laba diena, dirbu vaikų globos namuose slaugytoja-dietiste, jau šešti metai, pasiskaičius teisės aktus sudėtingai suprantu kiek kalendorinių dienų man priklauso kasmetinių atostogų ar 35, 36 ar 42 dienos?
2012-05-23 19:22

Gerbiama Inga, teiraukitės raštu savo darbovietės administracijoje, jei atsakymas netenkins - raštu kreiptis į globos namų steigėją. Konkretus atostogų dienų skaičius priklauso nuo konkrečios darbovietės (vaikų globos namų) tipo (steigėjo).

Virginija

Laba diena, turiu problema. 2008.05.29 buvau gavusi ypareigojima sumoketi valstybinei ligoniu kasai per 1metus. as sumokejau taciau ligoniu kasa perdave mane anstolei Astai Pliuskevicienei. isiaiskinau kad anstole A.Pliuskeviciene jau gavo inf. kad esu sumokejusi. Buvau isiusta atlikti laisves atemimo bausmes ir man anstole nuskaiciuodavo 20% nuo uzdarbio. ir dabar turiu moketi jai dar pinigus nors esu sumokejusi. dabar nezinau kaip man ir kur kreiptis, kad ji man grazintu ta suma kuria nuskaiciavo nuo atlyginimu.
2012-05-23 19:19

Gerbiama Virginija, paaiškiname, kad dėl antstolės veiksmų galite parašyti skundą Lietuvos antstolių rūmams, o dėl neteisėtai išskaičiuotų pinigų galite kreiptis į teismą, kartu pareikalauti ir neturtinės žalos atlyginimo.

Diana

Laba diena, norejau paklausti. Esu tokioje situacijoje prisiemiau tecio turta po jo mirties (jo turtas butas). Dabar paaiskejo kad jis turejo nemazai skolu. Kokiu budu ir kaip galeciau parduoti buta, kad paskui is gautu pinigu atiduociau skolas. skolos yra ne tik uz buta, bet ir nesusijusios su butu.
2012-05-23 12:09

Gerbiama Diana, Jūs paveldėjote tik tas skolas, kurios susijusios su paveldėtu turtu (butu). Kadangi butas yra nekilnojamas turtas, jį galima perleisti tik sudarant atitinkamą notarine tvarka tvirtinamą sutartį, dėl pardavimo konsultuokitės su notaru pagal turto buvimo vietą.

Mantas

Man yra 16 metų, o broliui 14. Ar mudu turėdami tik tėvų sutikimą galime keliauti į Rusiją autobusu? (Kitais aspektai pasirūpinta).
2012-05-23 11:56

Gerbiamas Mantai, pirmiausiai reikia turėti pasus ir Rusijos vizas, visa kitą informaciją turi suteikti vizas išduodanti įstaiga.

Morena

Sveiki, norejau paklausti. noriu issivesti savo 4 metu sunu gyventi i danija ilgam laikui.su vaiko tevu gyvename kartu, bet nesame susituoke. vaiko tevas priestarauja vaiko issivezimui i danija, grasina kreiptis i vaiko teises ir i teisma, kad negaleciau issivesti sunaus. vaikui yra duota tevo pavarde. lietuvoj gyvename ir esame deklarave gyvenamaja vieta pas vaiko tevo, tevu name. lauksiu atsakymo.
2012-05-21 16:49

Gerbiama Morena, mes neišspręsime Jūsų ginčo dėl sūnaus su vaiko tėvu. Patariame Jums susitarti gražiuoju, to nepavykus padaryti, teismas gali nustatyti vaiko buvimo vietą ir sąlygas. Be abejo, sprendžiant tokį ginčą visada atsiklausiama vaiko teisių apsaugos tarnybos nuomonės.

Lina

Laba vakarą, noriu paklausti. Vaikams yra priteisti alimentai, kurios pagal vykdomąjį raštą iš buvusio vyro darbovietės turėtų atskaičiuoti ir vaikams periodiškai pravesti darbovietės buhalteris-jeigu aš neklystu. O pas mus tokia situacija ir jau pati patikrinau, kad iš vaikų tėvo yra atskaičiuojami alimentams skirti pinigai, o vaikams nepravedama. Antstolis nemato kaip yra mokami alimentai, tai pati pasiprašiau iš darbovietės pažymas, kaip ir kada yra vykdomas raštas, Atsiuntė. Bet banko išklotinėse nesutampa .Gal galit pagelbėti tokioje situacijoje, kur kreiptis tokiu atveju yra nemažas įsiskolinimas. Iš anksto ačiū už atsakymą.
2012-05-21 16:46

Gerbiama Lina, iš Jūsų klausime pateiktos informacijos susidaro įspūdis, kad gali būti piktnaudžiaujama, todėl su turimais dokumentai (jų nuorašais) raštu kreipkitės į antstolių kontorą dėl netinkamo teismo sprendimo vykdymo (kontroliuoti buhalterijos veiksmus yra antstolio pareiga). Jei paaiškėtų, kad buhalterija pati piktnaudžiavo ir išskaičiuotus pinigus nepersiųsdavo pagal paskirtį (vaikams) dėl galimo svetimų pinigų pasisavinimo galite raštu kreiptis į policiją.

Rita

Laba diena. norejau paklaust kiek kainuoja teismas del socialinio būsto perrašymo?
2012-05-18 12:14

Gerbiama Rita, keistokas klausimas, socialinį būstą perrašyti, .t.y. sudaryti nuomos sutartį su kitu asmeniu, galima ir  be teismo. Jeigu teiraujatės dėl teisminių išlaidų, reikėtų patikslinti ieškinio dalyką, t.y. dėl ko bus kreipiamasi į teismą.

Kristia

Laba diena, esama situacija tokia, kad mano visi isiskolinimai perduoti anstoliams (penkiems), kurie zinoma isiesko skolas is manes pagal istatyma (arestavo saskaitas, atskaitinejo is atlyginimo, kol neisejau motinystes atostogu). Noriu paklausti ar pagal dabartinius istatymus, priemus fiz.asmenu bankroto istatyma, galiu kreiptis del bankroto paskelbimo? Bendra paskolu suma virsyja 50 tukst. Lt, bet daliai skolu yra pasirasyti vekseliai.
2012-05-18 10:51

Gerbiama Kristia, jeigu Prezidentė D.Grybauskaitė įstatymo nevetuos ir jis įsigalios po dešimties mėnesių, t.y. nuo 2013.03.01 d., fizinio asmens nemokumas Lietuvoje bus skelbiamas tuomet, kai jis negali įvykdyti skolinių įsipareigojimų, kurių mokėjimo terminai suėję ir kurių suma viršija 25 Vyriausybės patvirtintas minimaliąsias mėnesines algas, t.y. apie 20 tūkst. litų. Šis įstatymas bus taikomas fiziniam asmeniui, neatsižvelgiant į jo skolinių įsipareigojimų atsiradimo laikotarpį. Fizinio asmens bankroto procesas vyktų teismo tvarka, o jį inicijuoti galėtų tik pats fizinis asmuo. Norėdamas pateikti pareiškimą teismui, jis turėtų ne vėliau kaip prieš mėnesį apie tai raštu pranešti raštu visiems kreditoriams.

Virginija

Laba diena, būčiau dėkinga už konsultaciją: kokios būtų sugyventinės teisės toliau gyventi name, mirus sugyventiniui, jeigu visas turtas (ir nekilnojamasis) priklauso jam, o testamente viskas palikta jo vaikams(vaikai- nėra bendri su sugyventine). Ar gali sugyventinę "išmesti" iš namo, jeigu ji neturi, kur gyventi? Iš anksto dėkoju už atsakymą.
2012-05-16 12:31

Gerbiama Virginija, testamentinis paveldėjimas yra aukščiau už paveldėjimą pagal įstatymą, todėl sugyventinės statusas jokių teisių nesuteikia. Sutuoktinės atveju situacija būtų kitokia.

Eglė

Darbuotojas neatvyksta į darbą be svarbių priežasčių visą darbo dieną (penktadienį)niekam nepranešęs (jo nėra jau 5 diena ir neatvyksta pasiaiškinti). Pirmadienį to darbuotojo gaminiai buvo išmesti, nes jie per išeigines supelijo. Ar gali darbdavys išskaičiuoti iš darbo užmokesčio, kad dėl darbuotojo kaltės įmonė patyrė turtinę žalą. Yra sudarytas padalinio vadovo aktas.
2012-05-16 12:28

Gerbiama Egle, patariame iki galo išsiaiškinti darbuotojo neatvykimo priežastis, tik po to, priklausomai nuo išsiaiškinimo rezultatų, spręsti žalos atlyginimo klausimą.

Ieva

Laba diena. Norėčiau užduoti jums labai šiuo metu man aktualų klausimą. Esu 17 metų mergina ir labai norėčiau išvykti gyventi į užsienį, tačiau mano tėvai tam tikrai nesutiktų. Ar yra kokių nors galimybių man tai padaryti? Būčiau labai dėkinga, jei gaučiau jūsų patarimą.
2012-05-16 12:26

Gerbiama Ieva, patariame nieko nedaryti be tėvų sutikimo ir pritarimo, nes jie už Jus atsakingi. Neverskite tėvų nervuotis, o atitinkamoms institucijoms skelbti Jūsų paiešką.

DJ

Laba diena. Radau jusu elektronini pasta internetiniame puslapyje, kuriame buvo nurodoma kad pas jus galima kreiptis del rupimu klausimu susijusiu su teises istatymais, tad noreciau uzduoti viena labai rupima klausima. Esu 17 metu mergina, gyvenu su tevais, taciau labai noreciau isvaziuoti sia vasara gyventi i uzsieni. Zinoma mano tevai tam nepritartu, taciau ar istatymiskai, as galeciau gyventi viena ar jie betkuria minute galetu mane susigrazinti namo? Buciau labai dekinga, jei sulaukciau atsakymo.
2012-05-16 12:24

Gerbiama DJ, patariame neskubėti ir sulaukti pilnametystės namuose, pas tėvus ir Lietuvoje. Dar spėsite prisiragauti visokių nuotykių. Iki 18 metų už Jus atsakingi tėvai, neapnuodinkite jiems gyvenimo, jie tikrai to nenusipelnė.

Deividas

Mano draugas yra skolingas anglijos bankui apie 4000 svaru ir jis isvyko i Lietuva. kas jam uz tai grese ir ko bankas imsis skolai isieskoti?
2012-05-14 19:53

Gerbiama Deividai, Jūsų klausimas yra nekorektiškas, patartume ne konsultuotis dėl atsakomybės išvengimo, o imtis visų priemonių atsiskaityti su banku.

Vaida

Laba diena. Nezinau, ko man pasiklausti. Esu neissiskyrusi, bet su vyru jau daugiau kaip 7 metai nebegyvenam kartu. Santuokoje gime 2 vaikai. Dabar jau 2 metai gyvenu su kitu vyru ir 2012 04 05 mums gime dukte. Dabartinis mano vyras nori dukrai savo pavarde duoti. Civilines metrikacijos skyriuje dukryte uzregistravo buvusio vyro pavarde ir sake kreiptis i teisma del tevystes uzgincijimo. Noreciau suzinoti, kokiu dokumentu reikia kreipiantis i teisma, kaip rasyti prasyma, ar yra koks zyminis mokestis ir kokia suma ir ar reikia DNR tyrimo? Aciu.
2012-05-14 19:52

Gerbiama Vaida, panašu į tai, kad Civilinės metrikacijos įstaiga elgiasi neteisingai. Patartume Jūsų vyrui apsilankyti pas notarą ir užpildyti tėvystės pripažinimo pareiškimą, notarui paliudijus parašo tikrumą, Jums abiem kreiptis į civilinės metrikacijos įstaigą dėl pirminio įrašo anuliavimo ir užregistruoti dukrą suteikiant jai tėvo pavardę pagal tėvystės pripažinimo pareiškimą.

Laimute

Sveiki. Su vyru esame išsituokę, o butas padalintas po 1|2 ąją , kadangi 2 kamb pereinami, bet už komunalinius mokesčius; elektrą, vandenį, šiukšles mokame sutartinai - išskyrus šildymą, kadangi turime padarę dvi sutartis atskirai tai ir dvi sąskaitos pareina, kiekvienas susimokame už šildymą atskirai. Aš gyvenu dukros bute nes ji išvykusi į užsienį ten gyvena ir dirba. Dukros bute  gyvenu ir naudojuosi visais komunaliniais patogumais. Butas jos nuosavas ir sąskaitos pareina jos vardu , bet kadangi aš jos mama čia gyvenu tai ir sumoku už viską jos vardu. Savo bute susimoku tik už šildymą, o ten negyvendama daugiau niekuo nesinaudodama ir nemoku nė už vandenį, nė už elektra ir taip toliau. Mano buvęs vyras yra įsiskolinęs už komunalinius mokesčius ir už šildymą. Noriu žinoti ar  teismas man gali priteisti tas  skolas ir skaičiuoti  per bendrą jei butą tektų parduoti iš varžytinių? Labai ačiū.
2012-05-14 12:13

Gerbiama Laimute, jeigu bute ir negyvenate, tačiau jis (buto dalis) yra Jūsų nuosavybė, vis viena reikia mokėti visus nustatytus mokesčius, išskyrus tuos atvejus, jei yra atidarytos su bendrasavininkiu atskiros sąskaitos, tada kiekvienas moka už savo dalį.Be abejo, jei bendrasavininkis sistemingai nemokės mokesčių ir susikaups didelė skolos suma, išieškojimas gali būti nukreiptas į jam priklausančio turto dalį. Jei taip atsitiktų, kad bendrasavininkio turto dalis būtų parduodama iš varžytynių, Jūs turėsite pirmenybės teisę tą buto dalį įsigyti. Jei skolos kaupiasi dėl abiejų bendrasavininkų kaltės, išieškojimas gali būti nukreiptas į bendrą butą.

Gediminas

Laba diena gerb. specialiste! Kreipiuosi i jus, nes nebezinau kur ir kreiptis. As nuo 2011m.sausio 3d. dirbu apsaugos darbuotoju UAB-Vitgre-. Per si laikotarpi man si firma ismokejo apie 5000lt (turiu banko isklotine), ir (Sodros isklotine) apie uzdirbtas pajamas. Pirmus 4men. isvis nieko negavau i rankas pinigu. Atsiskaitymo lapeliu darbdavys kas menesi nepateikia-pazeidziamas D.I.202str.apie tai buvo pranesta Darbo inspekcijai (turiu pareiskimo-skundo kopija, bei atsakyma). Turiu kas menesi darbo grafiku kopijas apie pradirbtu valandu skaiciu, bei tarifinius 1 darbo valandos ikainius. Vienu zodziu siai dienai si firma man skolinga apie 8 tukst.litu. Turiu is mokesciu inspekcijos mano pareiskimo kopija ir atsakyma (direktoriaus), kuriame prasoma deklaruoti mano pajamas, o kaip as jas deklaruosiu jei darbdavys neduoda jokios informacijos apie mano gaunamas pajamas i rankas, kadangi ruosiausi paduoti dokumentus i Vilniaus valstybine garantuojamos teisines pagalbos tarnyba,Odminu3,Vilnius.(del administracines bylos iskelimo). Beto Kreipiausi i -Mano alga- inspekcija (Konstitucijos pr.12-309kab.Vilnius) is kurios gavau atsakyma, kad gali man padeti atgauti sia skola su viena salyga, kad 30% atgautos sumos, liks jiems uz suteiktas paslaugas, beto teige, kad su sia firma jau turejo reikalu ir sekmingai atgavo skolas. Bet jei as pas juos kreipsius mane dabdavys ponas l.e.p. Direktorius Surginiavicius sugriauz gyva, privers mane iseiti is sio darbo. Taigi geriausias variantas man iseiti is sio darbo pagal D.I 127str, 2dali-t.y laike 1men. pilnai atsiskaityti su darbuotoju (ismoketi visa isiskolinima) dar tuo labiau kad nebuvau per 1,5m atostogose. Bet kur tau jis ismokes, is ko? Buvusiems darbuotojams tik zada telefonu. Vasara po 100-200lt perveda ir tiek, nes bijo teismo, o kai teismo spredimas yra -vistiek nemoka yra kita institucija-kreiptis su teismo spredimu i anstolius. Ponas Surginiaviciaus vadovaujama firma ir taip turi daug skolu atleistiems darbuotojams-3,4men.darbuotojai uz ACIU padirba ir iseina nieko negave pinigu. Taip ir eina sitas ratas be galo vien tik mano saugomam objekte darbuotoju paskeite apie 6-7zmones, kurie isejo nieko negave. Man nesuprantamas dalykas kam is Darbo birzos siunciami zmones i sia firma dirbti, kuri nugrimzdusi skolose. Kas link Sodros ponas Direktorius mokescius sumoka normaliai, kol kas. Pries tai UAB-VITGRE-vadinosi-ASP SECURYTI - kuri bankrutavo(paziurekit internete SKUNDAI-apie sia saugos tarnyba), kadangi pradejo nemoketi mokesciu Sodrai. Paskui apskurus ponas Surginiavicius atidare nauja saugos tarnyba, tik zmonos A.Surginiavicienes vardu-UAB-VITGRE- (siuo metu zmona pagimde vaika, randasi dekretinese atostogose), o jos vyras tapo l.e.p - Direktorius. Dar yra informacijos, kad ponas l.e.p. DIREKTORIUS STATOSI NAMA, AR TIK NE UZ MUSU DARBUOTOJU PINIGUS. Man labai rupetu patikrinti sita fakta, gal yra galimybe isikisti i sita reikala EKONOMINEJ POLICIJAI, (buhalterija vedama neatsakingai-BAISIAI!!!) nera jokios ataskaitos darbuotojams apie gaunamas pinigu sumas - NIEKS NIEKO NEZINO TIK PONAS VYTAS SURGINIAVICIUS!!! Pateikiu adresa kur randasi ofisas UAB-VITGRE-Laisves pr.77-518kab. l.e.p.direktorius Vytas Surginiavicius mob.tel 867885797(gali neatsiliepti). UAB-VITGRE-registruota adresu Vilnius, Tuju 25-2,Vilnius.
2012-05-14 12:02

Gerbiamas Gediminai, mes neužsiimame skolų išieškojimų, tačiau patarti galime. Jūs dėl uždirbto, tačiau nesumokėto atlyginimo išieškojimo turėtumėte su ieškiniu kreiptis į teismą, o dėl kitų darbo įstatymų pažeidimų - į Valstybinė darbo inspekciją. Darbo birža Jūsų minimam darbdaviui siuntė ir siųs darbuotojus, nes , matyt, darbo biržoje yra jo paraiška, kad jam reikalingi darbuotojai. Pabandykite tartis su Darbo inspekcija dėl darbdavio patraukimo atsakomybėn dėl sukčiavimo.

Renata

Laba gerbiamas, man iskilo toks klausimas, padaviau buvusi vyra anstoliams del alimentu 2012 04 13, 4 vaikam po 200 priteise, jis dirba dar tik 2 menesius, per 5 metus, bet toje pacioje kontoroje padavus buvusioji jau pries 3 metus, 1 vaikas, priteista 150lt. tai dabar kuriai pirma mokes, jei isviso mokes, nes gauna minimuma. Aciu.
2012-05-13 12:38

Gerbiama Renata, jei alimentai priteisti, teismo sprendimai bus vykdomi visi. Išieškomos alimentams sumos priklausys nuo gaunamo tėvo atlyginimo dydžio. Pagal LR Civilinio proceso kodekso (CPK)736 straipsnio 1 dalies 3 punktą - pagal kelis vykdomuosius dokumentus – ne daugiau kaip penkiasdešimt procentų, tačiau iš darbo užmokesčio ir jam prilygintų išmokų bei davinių dalies, viršijančios Vyriausybės nustatytą MMA dydį, gali būti išskaitoma septyniasdešimt procentų, jeigu ko kita nenustato įstatymai ar teismas. CPK 737 straipsnis nustato, kad išieškojimo iš darbo užmokesčio taisyklės taip pat taikomos ir išieškant iš skolininkui priklausančių: 1) grynųjų pajamų už darbą žemės ūkyje; 2) autorinio atlyginimo už literatūros, mokslo ar meno kūrinį bei išradimą, dėl kurių išduotas autorystės liudijimas; 3) moksleivių, studentų, doktorantų stipendijų;  4) sumų, gaunamų atlyginti žalai, padarytai suluošinimu ar kitaip sužalojus sveikatą, taip pat atėmus maitintojo gyvybę; 5) laimėjimų loterijose, konkursuose, varžybose; 6) dividendų; 7) pensijų. Tačiau pagal CPK 739 straipsnį negalima išieškoti iš sumų, kurios priklauso skolininkui kaip: 1) kompensacinės išmokos už darbuotojui priklausančių įrankių nusidėvėjimą ir kaip kitos kompensacijos, kurios mokamos, kai nesilaikoma normalių darbo sąlygų;  2) sumos, mokamos darbuotojui, vykstančiam į tarnybinę komandiruotę, perkeliamam, priimamam į darbą ir pasiųstam dirbti į kitas vietoves; 3) valstybinio socialinio draudimo motinystės (tėvystės) pašalpa;  4) valstybės pašalpa šeimoms, auginančioms vaikus; 5) socialinė pašalpa; 6) laidojimo pašalpa; 7) kitos tikslinės socialinės išmokos ir kompensacijos iš valstybės ir savivaldybių biudžetų nepasiturinčių šeimų (asmenų) šalpai, kai šeimos (asmenys) dėl objektyvių priežasčių neturi pakankamai pajamų pragyvenimui.

Lina

Laba diena. ar yra kazkokia senatis alimentams. tevas paskutini karta mokejo pries mazdaug 10 metu. po to nedirbo slapstesi ir pan... dabar kreipemes vel, ir mums paaiskino, kad praejes laikas ir jau nebegalim nieko padaryti. ar tai yra teisybe? Aciu.
2012-05-13 12:13

Gerbiama Lina, pagal LR įstatymus bendrasis ieškinio senaties terminas yra dešimt metų. Bandykite su tėvu kalbėtis geruoju, gal susitarsite. Laikas bėga, visi senstame, gal būt ateityje jam reikės pagalbos iš Jūsų, kaip tada?

Kristina

Laba diena. norejau paklausti, mano brolis uz mane uzsienyje atsieme mokescius. ir man negrazina pinigu, jis apie tai man ne nesake. suzinojau tik po metu laiko. ar galiu, ka nors padaryti, kad atgauciau pinigelius? ten mazdaug yra apie 3 tukst. litu. Dekoju.
2012-05-13 12:08

Gerbiama Kristina, pasiskųskite tėvams koks negeras tas brolis. Na, o jei rimtai, tai kreipkitės į teismą.

Ramūnas

Man dabar yra 17 metu. vasara noriu išskristi i Airija (Dublino Šiaurine Airija ten skaitos dar UK) Ar butinas lydintis pilnametis žmogus ? kokiu dokumentu reikia?
2012-05-11 12:12

Gerbiamas Ramūnai, Jums vykstant į Angliją, kuri nepriklauso Šengeno erdvei, pasienio kontrolės punkto pareigūnams reikės pateikti:1. asmens tapatybės dokumentą – pasą arba asmens tapatybės kortelę (gimimo liudijimas nėra asmens tapatybės dokumentas, tinkamas keliauti į užsienį);2. jei  vyksite vienas (be palydovo),  kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu - bent vieno iš  tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinį sutikimą, kad vaikas vyktų vienas, ir šio sutikimo kopiją; 3.jei Jus kas nors lydės,  kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu - bent vieno iš  tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinį sutikimą, kad vaikas vyktų su jį lydinčiu asmeniu, ir šio sutikimo kopiją. Abiem atvejais sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno.

Gražina

Sveiki, turim tokia seimynine problema, pas mus seimoje yra brolis, jis prisiemes paskolu ir jas nemoka. jam 34 metai. ar ta skola paskui pereina tevams, o po ju kartu su palikimu vaikams?
2012-05-10 13:29

Gerbiama Gražina, asmens skolos yra jo asmeninės, tačiau mirties atveju, skolininko turto paveldėtojas pagal LR Civilinio kodekso 5.52 straipsnį paveldės ir jo skolas.

Arunas

Kur galima vaziuoti lengvuoju keturaciu motociklu, kokie privalomi dokumentai, tech.reikalavimai ar galima priskirti elektrini dvivieti golfo automobili (48v, 3 kw iki 20 km/val greitis) prie lengvuju keturaciu motociklu?
2012-05-10 13:25

Gerbiamas Arūnai, mes teikiame teisines konsultacijas, o ne technikos pardavimų. Patariame kreiptis į atitinkamus salonus, o taip pat konsultuotis valstybės įmonėje „Regitra“.

Oksana

Laba diena, situacija tokia: mano močiutė prieš kažkiek laiko paskolino pinigų savo draugei. Šis skolinimas vyko su notaro patvirtinimu. Skolos atidavimo terminas 2013m. Ši senyva moteris turi vienintelį turtą - butą (kurio įsigijimui ir skolinosi). Šiai dienai, kiek yra žinoma, toji moteris butą užrašė savo kaimynei. Kas grąžins skolą, jei moteris numirs anksčiau skolos atidavimo termino? Ką daryti, kai sueis atidavimo terminas, yra žinoma, kad moteris tokių pinigų, kiek pasiskolino, neturi?
2012-05-08 12:00

Gerbiama Oksana, galimi du variantai: 1) jei skolininkė numirs anksčiau, nei sueis terminas skolą sugrąžinti, pareigą sugrąžinti skolą paveldės mirusiosios turto (buto) paveldėtojas; 2) jei suėjus skolos sugrąžinimo terminui, skolininkė skolos sugrąžinimui pinigų neturės, skolą prisiteisus teisme, išieškojimą bus galima nukreipti į jos turtą (butą). Jeigu yra nuogąstavimai dėl paskolos atgavimo suėjus terminui, gal būt pradėti kalbą su skolininke dėl skolos sugrąžinimo pagreitinimo, buto įkeitimo skolos sugrąžinimo užtikrinimui ar pan. Pasitarkite su notaru, kuris tvirtino pinigų skolinimo sutartį.

Stanislava

Laba diena, noriu paklausti ar išėjusi savo noru iš darbo, galiu eiti į priešlaikinę pensiją. Iki pensijos liko 4 metai, 2 mėnesiai, turiu 38 m. darbo stažą. Ačiū.
2012-05-08 11:48

Gerbiama Stanislava, pagal tas sąlygas, kurias nurodėte klausime, galėtumėte išeiti į išankstinę pensiją, tačiau yra ir kitų sąlygų. Išankstinė senatvės pensija skiriama asmeniui, kuris kreipimosi dėl išankstinės senatvės pensijos dieną atitinka visas šias sąlygas: 1) iki senatvės pensijos amžiaus jam yra likę ne daugiau kaip 5 metai (nuo 2012 m. sausio 1 d. senatvės pensijos amžius - 65 metai). 2) turi ne mažesnį kaip 30 metų valstybinio socialinio pensijų draudimo stažą; 3) negauna kitų valstybinių socialinio draudimo, valstybinių, šalpos pensijų (išskyrus šalpos pensijas, įstatymų nustatytais atvejais mokamas namuose neįgaliuosius slaugantiems asmenims), užsienio valstybės pensijų, nuolatinių pensinio pobūdžio išmokų už asmens darbo pobūdį (valstybinės signataro rentos, artistų rentos, kompensacijos už ypatingas darbo sąlygas ir pan.), mokamų iš valstybės biudžeto ar valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto, pensijų išmokų, gaunamų bet kuriuo Pensijų kaupimo ir Papildomo savanoriško pensijų kaupimo įstatymuose nustatytu būdu, netekto darbingumo periodinės kompensacijos, šalpos kompensacijos ar bedarbio pašalpos; 4) nėra vienas iš asmenų, išvardytų Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo 2 straipsnio 1 dalies 1–6 ir 8-9 punktuose (, taip pat nėra ūkininkas ar jo partneris pagal Ūkininko ūkio įstatymą; 5) atitinka kitas Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo nustatytas sąlygas senatvės pensijai gauti, išskyrus senatvės pensijos amžiaus reikalavimą. Motinoms, kurios pagimdė ir išaugino iki 8 metų penkis ir daugiau vaikų, taip pat asmenims, kurie ne mažiau kaip 15 metų slaugė namuose savo neįgalius vaikus (įvaikius) nepaisant vaikų (įvaikių) neįgalumo lygio arba savo vaikus (įvaikius), pripažintus netekusiais 60 procentų ir daugiau darbingumo (iki 2004 m. balandžio 1 d. I ar II grupės invalidais nuo vaikystės arba iki 2005 m. liepos 1 d. tapusius I ar II grupės invalidais iki 18 metų), jeigu šie jų vaikai (įvaikiai) buvo pripažinti neįgaliaisiais (iki 2005 m. liepos 1 d. invalidais) iki 18 metų, bei asmenims, kurie ne mažiau kaip 15 metų slaugė namuose neįgaliuosius, kuriems nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis (visiškos negalios invalidus), išankstinė senatvės pensija, jeigu jie atitinka kitas išvardytas sąlygas išankstinei senatvės pensijai gauti, gali būti paskirta ir tuo atveju, jeigu kreipimosi dėl išankstinės senatvės pensijos dieną šie asmenys turi ne mažesnį kaip 15 metų valstybinio socialinio pensijų draudimo stažą. Asmeniui, kuris iki kreipimosi dėl išankstinės senatvės pensijos skyrimo teisės aktų nustatyta tvarka buvo pripažintas nedarbingu ir atitinka išvardytas sąlygas, išankstinė senatvės pensija skiriama, jeigu jis buvo įstatymų nustatyta tvarka nepertraukiamai registruotas bedarbiu Lietuvos darbo biržos teritorinėje darbo biržoje paskutinius 12 mėnesių, iki buvo pripažintas nedarbingu, ir jeigu jis, tapęs darbingu, vėl užsiregistravo ir yra registruotas bedarbiu iki pat kreipimosi dėl išankstinės senatvės pensijos dienos. Ši nuostata netaikoma kreipiantis dėl išankstinės senatvės pensijos skyrimo nuo 2012 m. sausio 1 d. Išankstinė senatvės pensija apskaičiuojama taip kaip valstybinė socialinio draudimo senatvės pensija Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo nustatyta tvarka ir mažinama po 0,4 procento už kiekvieną pilną mėnesį, asmeniui likusį iki senatvės pensijos amžiaus. Kai dėl išankstinės senatvės pensijos skyrimo iš naujo kreipiasi asmuo, kuriam šios pensijos mokėjimas buvo sustabdytas, o nuo išankstinės senatvės pensijos mokėjimo sustabdymo dienos iki kreipimosi dėl jos mokėjimo atnaujinimo dienos praėjo daugiau kaip 12 mėnesių, arba pensijos mokėjimas buvo nutrauktas, išankstinė senatvės pensija apskaičiuojama tokia pačia tvarka ir mažinama po 0,4 procento už kiekvieną pilną mėnesį, kuriuos asmuo buvo gavęs anksčiau išankstinę senatvės pensiją. Pavyzdžiui, asmuo kreipiasi dėl išankstinės senatvės pensijos skyrimo likus 60 mėn. (5 metams) iki senatvės pensijos amžiaus ir jam apskaičiuota senatvės pensija yra lygi 830 Lt. Tokiu atveju, išankstinė senatvės pensija būtų mažinama 24 procentais (0,4 × 60) ir būtų lygi 630,8 Lt. Jei šis asmuo kreiptųsi dėl išankstines senatvės pensijos skyrimo likus 24 mėn. (2 metams) iki senatvės pensijos amžiaus, jam išankstinė senatvės pensija būtų mažinama 9,6 procento (0,4 × 24) ir būtų lygi 750,32 Lt. Atkreiptinas dėmesys, kad dėl didinamo senatvės pensijos amžiaus nuo 2012 m. sausio 1 d., išankstinių senatvės pensijų, paskirtų iki šios datos, dydis papildomai nemažinamas dėl to, kad padidėja mėnesių iki senatvės pensijos amžiaus skaičius. Išankstinės senatvės pensijos, paskirtos iki 2012 m. sausio 1 d., mokamos tol, kol asmuo sukaks senatvės pensijos amžių, nustatytą nuo 2012 m. sausio 1 d., nepaisant to, kad viršijamas išankstinės senatvės pensijos gavimo mėnesių skaičius.

Jolanta

Su vyru gyvename socialiniame buste viename kambaryje. Bustas skirtas mums susituokus, bet pagrindinis nuomininkas yra vyras. Norėjau paklausti kam atitektu bustas skyrybų atveju nes auginame sunų turinti vidutine negalia.
2012-05-08 11:43

Gerbiama Jolanta, socialinis būstas nėra Jūsų nuosavybė, o tik nuomojamas, todėl skyrybų atveju jis neatiteks niekam, o teisę jame gyventi turės tie patys asmenys, kaip ir iki skyrybų. Žinoma, po skyrybų, reikės iš naujo spręsti būsto problemą, o kadangi esamo socialinio būsto nuomos sutartis yra sudaryta su Jūsų vyru, ko gero Jums, Jolanta reikės prašyti kito socialinio būsto išsinuomoti, ar kitaip spręsti šį klausimą.

Regina

Sveiki, mano viršininkė skyrė man piniginę baudą už tai, kad išėjau 15 min. anksčiau iš darbo. Ar tai teisėta? Bauda skirta neoficialiai ,o grynaisiais pinigais.
2012-05-07 10:12

Gerbiama Regina, Jūsų viršininkės veiksmai nubaudžiant Jus už darbo drausmės pažeidimą pinigine bauda yra neteisėti, nes darbo įstatymai tokios bausmės (piniginės baudos) nenumato.

Daiva

Dirbu globos namuose soc.darbuotojo padejeja, kiek dienu skiriama atostogų? Aciu.
2012-05-07 10:07

Gerbiama Daiva, nežinome kuriuose globos namuose dirbate ir kokia atostogų trukmė socialinio darbuotojo padėjėjai numatyta vidaus darbo taisyklėse ar kolektyvinėje sutartyje, tačiau apskritai nuo 2009 m. sausio 1 d. įsigaliojo nauja kai kurių kategorijų darbuotojų, turinčių teisę į kasmetines pailgintas atostogas, sąrašo ir šių atostogų trukmės, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. liepos 18 d. nutarimu Nr. 941 8 punkto redakcija. Socialinį darbą dirbančių darbuotojų sąrašas, kuriems priklausys kasmetinės pailgintos 35 kalendorinių dienų trukmės atostogos, papildytas šiais darbuotojais: darbuotojai, dirbantys socialinį darbą (pagal pareigybės aprašymą) su socialinės rizikos suaugusiais asmenimis, socialinės rizikos šeimomis, asmenimis su proto ar psichine negalia, ir darbuotojai, dirbantys socialinį darbą ir teikiantys socialines paslaugas asmens namuose (pagal pareigybės aprašymą). Dėl konkrečios savo atostogų trukmės teiraukitės savo darbovietėje.

Leo

Laba diena. Noriu paklausti ar uz elementu sodina y kalema, ar tik paru duoda uz neatiduota skola elementu...? Kadangi niekur nedirbu ir neturiu jokiu pajamu, todel neturiu is ko moketi jai elementu savo eks zmonai... Ar galite pasakyti? Lauksiu Jusu atsakymo.
2012-05-07 10:05

Gerbiamas Leo, negaišinkite laiko dėl konsultacijų atsakomybės išvengimo klausimais, o pasitenkite susirasti darbą ir mokėti alimentus. Už piktybinį vengimą mokėti alimentus numatyta baudžiamoji atsakomybės pagal LR Baudžiamojo kodekso 125 straipsnį.

Egidijus

Sveiki, noreciau paklausti, tokio dalyko. Buvo senukas neturejo giminiu tik buvo sugyventines dukra ir anuke pas ji, bet jokiu kraujo rysiu jie neturejo su tuo senuku, po seuko sugyventines mirties jos ta senuka apleido ir juo visai nesirupino, kol to nepradejau daryti as (pirkau maista, drabuzius, patalyne, padariau remonta), seukas nusprede testamentu viska palikti man, nes tu moteru dvieju nemego. Apgaules budu, jos ji issiveze ir pora metu laike pas save, kol senukas nepasiligojo visai ir pasimire. Jis mire siu metu sausio men po 3men paaiskejo, jog kitokiu pakeitimu testamete nebuvo daryta, ir jo turtas priklauso man. Dabar as viska susitvarkiau, visus popierius, o tos moterys grasina teismu. Noreciau suzinoti ar jos gali laimeti byla, nors viskas jau patvirtinta, kad tai yra mano nuosavybe? dekoju uz atsakyma.
2012-05-07 10:03

Gerbiamas Egidijau, niekas negali uždrausti kreiptis į teismą ir dėl testamento pripažinimo negaliojančiu, koks būtų teismo sprendimas mes neprognozuojame.

Sidabra

Laba diena. Esame lietuvos pilieciai gyvenantys uzsienyje. Turime problemyte ir tikimes jus padesite mums ja isspresti. Sia vasara noretume Lietuvoje susituokti , bet nuo prasymu padavimo turi praeiti vienas menuo , o mes negalime sau leisti tiek laiko buti Lietuvoje, todel kreipemes i musu miesto santuoku rumus klausdami kaip galime sia problema issipresti. Mus indormavo, kad mes galime nuvykti i LR ambasada arba konsulata ir paprasyti, kad musu tapatybes patvirtintu tam igaliotas asmuo, o tada prasyma ir patvirtintus dokumentus atsiusti jiems ir paskambinus telefonu susitarti del datos. Kreipemes i konsulata, bet ten mums buvo atsakyta neigiamai. Nors ir nusiunciau santuoku rumus vedejos rasyta laiska man, vistiek mane tikino, kad tai yra istatymo paziedimas. Mes nenurimome, mes visi aplinkui mums tikino, kad tai imanoma ir joks istatymas nebus paziestas. Tada mes kreipemes i LR ambasada su aiskiu klausimu ar del santuokos iregistravimo prasymo pateikimo butu galima, kad ambasados arba konsulato igaliotas asmuo patvirtintu musu tapatybes ir gavome teigiama atsakyma. Nukopijave savo klausima ir ambasados teigiama atsakyma, nusiunteme ji i konsulata (jis mums arciau pagal gyv. vieta), visa para buvo tyla. O visai neseniai gavau is ambasados stai toki atsakyma: "Gerbiama piliete, patikslindami anksčiau siųstą atsakymą, norėtume pastebėti, kad konsulinės įstaigos gali atlikti tokius notarinius veiksmus kaip parašo tikrumo paliudijimas ar asmens tapatybę patvirtinančio dokumento nuorašo patvirtinimas. Tačiau, vadovaujantis LR civilinio kodekso 3.299 straipsniu, prašymus santuokos registravimui reikia pateikti asmeniškai, todėl parašai ant tokio prašymo konsulinėse įstaigose paprastai netvirtinami " Tai dabar jau nieko nebesuprantu .... "paprastai netvirtinami "? Kazkoks neaiskus atsakymas ir toks jausmas, kad tai tik kolegos is konsulato dangstymas. Labai prasome jusu padeti mums siuo klausimu. Aciu.
2012-05-05 10:48

Gerbiama Sidabra, Jūs jau nuveikėte didelį darbą ieškodami teisingo sprendimo, belieka dar truputis pastangų:  ambasados ir konsulato veiksmus apskųsti Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijai. Mūsų nuomone, tai galima išspręsti,  nes CK 3.299 straipsnis reguliuoja asmens ir metrikacijos įstaigos tarpusavio santykius, o ne konsulinių įstaigų notarinių veiksmų atlikimo tvarką.

Violeta

Pries 3metus pateikeme antstoliui vykdomaji rasta, pagal kuri is kaltinamojo turetu isieskoti priteista suma, apmokejome pinigus, taciau jau 3 metai visiska tyla, ar antstolis neturi imformuoti klijento apie isieskojimo galimybes? aciu.
2012-05-05 10:38

Gerbiama Violeta, labai elementariai- šitą klausimą pateikite ne mums, o tam antstoliui. Apie antstolių pareigas pasiskaitykite internete, Lietuvos antstolių rūmų tinklapyje rasite Sprendimų vykdymo instrukciją, kuri yra patvirtinta LR Teisingumo ministro 2011-11-14 d. įsakymu Nr. 1R-265.

Marius

Labadien. Noriu jusu paklausti ar as kaltas jei gindamasis padariau daugiau žalos nei polejas. Puolejas yra 10kl mokynis o aš esu 9kl mokynis. Kas šioje situocijoje ira nekaltas ir kuris netures jokiu bedu? Busiu dekingas už atsakyma.
2012-05-04 11:23

Gerbiamas Mariau, neaišku kas ten pas jus per bėda, kas ką puolė, kas gynėsi, kas per žala padaryta. Jei tas reikalas yra ar bus policijos tyrėjų akiratyje, tai jie ir įvertins visą situaciją  visais aspektais, tarp jų ir būtinosios ginties požiūriu.

Olga

Laba diena, norėčiau pasiteiraut tokiu klausimu: Vilniaus raj. savivaldybė pareiškė, kad nuo 2012.05.01 buitinių atliekų išvežimu Vilniaus raj. užsiims tik 2 monopolininkai, t.y. "Nemenčinės komunalininkas" ir "Nemėžio komunlininkas". Bet bendrijoje, kurioje aš gyvenu, t.y. Klevinės gyvenvietėje, dauguma gyventojų naudojasi šios paslaugos teikimu iš VSA įmonės. Mūsų seniūnijoje pareiškė, kad mes turime priverstinai nutraukti sutartį su dabartiniu paslaugos teikėju ir nuo 2012.05.01 naudotis "Nemenčinės komunalininko" paslaugomis. Jei to nepadarysime, šis subjektas vistiek išrašys sąskaitą už paslaugas, nors ir jų neatliks. Ar tai yra tiesėtai, ar ne? Kaip elgtis šioje situacijoje? Norėčiau gauti specialisto patarimo bei pagalbos. Labai lauksiu Jūsų komentarų. Geros dienos.
2012-05-03 12:48

Gerbiama Olga, manytume, kad Vilniaus rajono savivaldybės veiksmai teisėtumo prasme yra abejotini. Sutarčių sudarymo laisvės principas yra aiškiai užfiksuotas LR Civiliniame kodekse, t.y. kai šalys susitaria, tai ir yra sutartis. Patartume savivaldybės veiksmus apskųsti Vyriausybės atstovui Vilniaus apskrityje, kuris  vykdo administracinę priežiūrą Vilniaus miesto, Vilniaus rajono, Elektrėnų, Švenčionių rajono, Šalčininkų rajono, Ukmergės rajono, Širvintų rajono, Trakų rajono savivaldybėse. Vyriausybės atstovo Vilniaus apskrityje tarnybos buveinės adresas - Gedimino pr. 60, Vilnius. Telefonas/faksas - (8 5) 261 73 66.

Vaidas

Sveiki, parduodant NT (zemes sklypas +4 statiniai) kai paimti is busimo pirkejo avansa-rankpinigius. Domina ranka vietoje rasytas rastas. Gal atsakysit, o gal yra tokiu rasteliu PVZ. Labai lauksiu atsakymo. Aciu.
2012-05-03 12:41

Gerbiamas Vaidotai, geriausia tokiu atveju su būsimu pirkėju sudaryti preliminarią nekilnojamojo turto pirkimo-pardavimo sutartį, o dar geriau tokią sutartį sudaryti pas notarą.

Lina

Laba diena turiu beda, esu skolinga greitiesiem kreditam beweik 3000 litu, reikia sumoketi iki geguzes 15, perduos anstoliam, ar anstolis atims is manes buta? auginu dukryte 3 metuku ji taip pat cia registruota ir tai vienintele jos gyvenamoji vieta. ar bus galima moketi dalimis jeigu mano pajamos siuo metu tik soc. pasalpa?
2012-05-02 11:03

Gerbiama Lina, jei ši skola yra priteista iš Jūsų teismo sprendimu, vykdymo procesą pradės antstolių kontora, į kurią kreditorius kreipsis. Išsamiau apie sprendimo vykdymo procesą informacijos rasite Lietuvos antstolių rūmų internetiniame tinklapyje pagal žodžius "vykdymo procesas", ten taip pat rasite LR Teisingumo ministro 2011-11-14 d. įsakymu Nr. 1R-265 patvirtintą Sprendimų vykdymo instrukciją. Kiek mums žinoma, jei skolininkas pripažįsta skolą, tačiau dėl rimtų priežasčių negali atsiskaityti iš karto, yra praktikuojami susitarimai dėl skolos sugrąžinimo dalimis pagal tam tikrą grafiką. Patartume šiuo klausimu tartis su konkrečia antstolių kontora, kurioje bus Jūsų skolos išieškojimo vykdomoji byla.

Aurelija

Laba diena, man birželio 19 dieną sueis 18 metų ir aš norėčiau gegužės ketvirta diena išskristi į Norvegiją vasarai. Ar man reikia tėvų sutikimo? Ar mane butinai turi lydėti asmuo turintis daugiau negu 18-liką metų?
2012-05-02 10:33

Gerbiama Aurelija, Jūs tapsite pilnamete tik birželio 19 dieną, todėl visoms kelionėms iki tos datos yra taikomos nepilnamečių asmenų vykimo į užsienį taisyklės. Išsamesnę informaciją rasite internete pagal reikšminius žodžius "nepilnamečių asmenų vykimas į užsienį".

Raimondas

Laba ryta, noreciau paklausti mano mama pradirbo mokytoja ir pragyveno virs 30 metu sitame kaime. 1995 metais issipirko is valstybes mokyklos pastata, kuriame ir gyveno visa laika. Taip pat issipirko: ukinius pastatus, garaza, sklepa. Ji yra atsikelusi is tevu paveldeta zeme 3 ha. Noriu paklausti ar jai priklause kiek nors zemes kartu su issipirktais pastatais, pvz mokyklos kiemas? Nes kiemo teritorija yra itraukta i atkelta paveldeta zeme? Na, o tevukas yra mires pries 10 metu, buvo pradirbes apie 20 metu kolukio bendroveje, pats zemiu nepaveldejo, ar jiems imanoma buvo pirkti, ar nuomuoti is valstybes kiek nors zemes, kokia buvo, ar dabar yra tvarka? Labai aciu.
2012-05-02 10:30

Gerbiamas Raimondai, koks žemės sklypas priklauso prie nupirktų pastatų turi matytis iš pirkimo pardavimo sutarties, kuri privalėjo būti užregistruota nekilnojamojo turto registre, o taip pat perkeltos žemės sklypo įregistravimo nekilnojamojo turto registre. Patartume apsilankyti registro įmonėje ir pasiimti savo turto nuosavybės pažymėjimą, iš kurio ir pamatysite ką ir kur turite. Jei dokumentai nesutvarkyti (tai galėtų būti su žeme), reikėtų kreiptis į žemėtvarkininkus, kad atliktų atitinkamus matavimus, pažymėtų sklypą riboženkliais, padarytų žemės sklypo planą, kurį galėtumėte įregistruoti nekilnojamojo turto registre ir gauti nuosavybės teisės pažymėjimą. Kokia buvo, kokia yra dabar žemės pirkimo, pardavimo tvarka Jums galėtų paaiškinti notaras, arba žemės teisės specialistai. Patartume kreiptis į Nacionalinės žemės tarnybos atitinkamą padalinį.

Dziuljeta

Sveiki, kiek gali anstoli isskaiciuoti is 800 jai skoloj keliems (6 vaikai)?
2012-05-01 11:24

Gerbiama Džiuleta, paaiškiname, kad bendra išlaikymo išieškojimo iš skolininko darbo užmokesčio ir kitų jam prilygintų pajamų tvarka yra nurodyta Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 736 straipsnyje: iš skolininko pajamų dalies, neviršijančios minimalios mėnesinės algos (toliau – MMA), išskaitoma iki 50 proc., o iš pajamų dalies, viršijančios MMA dydį, išskaitoma 70 proc., jeigu ko kita nenustato įstatymai ar teismas. Kiekvienu konkrečiu atveju išskaitų dydį ir išskaitytų piniginių lėšų išmokėjimo išieškotojui tvarką antstolis nurodo patvarkyme vykdyti vykdomąjį dokumentą dėl išlaikymo išieškojimo, kurį pateikia skolininkui darbo užmokestį ar kitas jam prilygintas pinigines lėšas išmokančiam asmeniui. Patvarkyme nurodyta tvarka išlaikymas ir jo įsiskolinimas išieškomi tol, kol bus visiškai padengtos išieškomos sumos. Skolininkas išlaikymą periodinėmis išmokomis gali mokėti ir savo noru. Šiuo atveju skolininkas turi teisę savo darbdaviui ar kitam asmeniui, kuris skolininkui moka pensiją, stipendiją, pašalpą ar kitokias išmokas, pateikti rašytinį prašymą išskaityti iš paminėtų pajamų nurodyto dydžio išskaitas ir išsiųsti arba išmokėti jas pareiškime nurodytam asmeniui. Darbdavys arba išmokas išmokantis asmuo pagal tokį prašymą turi vykdyti išieškojimą tokia pačia tvarka kaip ir pagal vykdomąjį dokumentą. Išlaikymo mokėjimo savo noru tvarka netaikoma, jeigu iš skolininko darbo užmokesčio jau yra išskaitoma pagal kitus vykdomuosius dokumentus. Jeigu asmuo, privalantis mokėti vaikams išlaikyti periodines išmokas, šių išmokų nemoka ir nedirba arba išlaikymo įsiskolinimo negalima išieškoti per šešis mėnesius darant pirmiau paminėtas išskaitas iš skolininko darbo užmokesčio, išieškojimas nukreipiamas į skolininko turtą.

Deividas

Laba diena, turiu vekselį kuris neapmokėtas daugiau nei mėnesį. Laiškų nenusiunčiau. Kur reikėtų kreiptis ir kokios būtų procedūros bei kainos? Ar šias paslaugas turėtų apmokėti vekselio davėjas?
2012-05-01 11:16

Gerbiamas Deividai, Jums reikėtų kreiptis į notarą su prašymu užprotestuoti vekselį bei gauti vykdomąjį įrašą, su kuriuo dėl vykdymo galėsite kreiptis į antstolių kontorą. Išsamiau galite pasiskaityti LR Vyriausybės 1999-09-13 d. nutarime Nr. 988 "Dėl vekselių ir čekių protestavimo taisyklių ir notarų vykdomųjų įrašų atlikimo tvarkos patvirtinimo".

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos