Klausimas Atsakymas
Linas

UK mane pagavo neblaivu vairuojanti automobili antra karta ir nedalyvavau teisme gryzau i lietuva dar jau praejo 5 met kas butu jei vaziuociau i uk pats uz vairo?
2012-06-30 13:04

Gerbiamas Linai, negalim į šį klausimą atsakyti, kad ir kaip norėtume, nes klausimas priklauso kategorijai: kas būtų, jeigu būtų.

Danguole

Laba diena. Zuvo mano sunaus tevas (mes nebuvome santuokoje). Per velai suzinojau apie tai, taip pat apie paveldejima. Kiti tevo vaikai tvarkesi paveldejima. Taciau apie tai suzinojau kai baigesi 3men terminas. Atnaujinti byla gali notare ar tik teismas? Pries 10d. notare issiunte laiska. I mano rankas jis papuole tik baigiantis terminui paskutine diena. Aciu.
2012-06-29 15:55

Gerbiama Danguole, kuo skubiau susisiekite su notare ir elkitės pagal jos patarimus (nurodymus).

Vaida

Laba diena, pries 12m.su sugyventiniu pirkome 1 kambario buta lygiomis dalimis, jis jau 9 metus tam bute negyvena, siuo metu jis nori parduoti savo dali arba isnuomoti puse kambario, ar imanomas toks dalykas? as noriu parduoti, bet uz protinga kaina ir lygiomis dalimis pasidalinti, ar jis gali be mano susitarimo be mano zinios pardavineti savo dali? Norejau paklausti, kadangi, jis negyvena 9m.ar galiu prisiteisti uz sildyma puse sumos? Aciu labai lauksiu jusu atsakymo.
2012-06-29 15:53

Gerbiama Vaida, norint spręsti bendro buto perleidimo (dovanojimo, pardavimo ar kt.) klausimus pirmiausiai reikėtų išspręsti turto padalijimo (atidalijimo) klausimą. Patartume konsultuotis su notaru.

Linas

Ar užtenka tėvų sutikimo, jei nepilnametis nori vykti į Albaniją?
2012-06-29 15:50

Gerbiamas Linai, Albanija nepriklauso Šengeno sutarties dalyvių kategorijai, todėl šį konkretų klausimą pateikite Migracijos departamentui, jo adresą rasite internete.

Aiste

Laba diena, noreciau isvaziuoti su vaiku i olandija pas vyra pailseti, ar reike tevo sutikimo, kad galiu issivezti vaika?
2012-06-29 15:47

Gerbiama Aiste, nelabai supratome klausimą, negi Jūsų vyras, pas kurį norite važiuoti į Olandiją ir Jūsų vaiko tėvas yra ne tas pats asmuo. Šiaip, kadangi Olandija priklauso taip vadinamai Šengeno erdvei, tėvų sutikimas dėl nepilnamečio vaiko vykimo yra nebūtinas, o Jūsų atveju - juo labiau, nes vykti žada su mama.

Natalija

Laba diena, mano mama, 1936 m. gimimo, Ukrainos pilietė, gavo leidimą nuolatiniam gyvenimui Lietuvoje. Dėl jos amžiaus, privačios draudimo bendrovės jos nebedraudžia. Mama išėjo į pensiją 1991.01.05, turi 32 metu darbo stažą (iš jų 27 metus Lietuvoje). Dabartinių metu ji neturi jokio medicininio draudimo, visas medicinos paslaugas apmoku aš. Ar ji priklausytų valstybės draudžiamųjų grupei (išdirbo Lietuvoje 27 metus, mokėjo visus mokesčius), ar ji turi draustis savanoriškai, mokėdama įmokas Ligonių kasoms? Dėkoju už Jūsų atsakymą ir patarimą.
2012-06-29 15:42

Gerbiama Natalija, patartume šiais klausimais konsultuotis Valstybinėje ligonių kasoje ir/ar valstybinėje mokesčių inspekcijoje.

Angelė

Teismui pateikdama ieškinį, sumokėjau 2000lt žyminį mokestį Valstybei. Byla išnagrinėta. Ar teikiant apygardos teismui apeliacinį skundą privalau vėl mokėti 2000lt žyminį mokestį?
2012-06-28 15:56

Gerbiama Angele, žyminio mokesčio mokėjimo taisyklės yra numatytos Civilinio proceso kodekse, tarp jų ir sumokant žyminį mokesti pagal apeliacinius skundus.

Dainius

Laba diena, norejau paklausti apie tokia situacija, is ankstesniu santykiu turiu du vaikus  su skirtingom moterim. Pirmam vaikui 6 metai ir priteistas islaikymas 300 Lt, antram 2.5 m. islaikymas nepriteistas, nes dirbau ir abiem vaikam mokejau, juos islaikiau. Bonkrutavus imonei likau be uzdirbtos algos, o veliau ir bedarbis. Pirmo vaiko mama is karto (kol dar dirbau imoneje bet jau nemokejo man algos)kreipesi i anstolius o veliau ir Vaiku islaikymo fonda. Dabar jai fondas kas menesi moka 195 Lt, plius antstolis nusiskaiciuoja puse mano bedarbio pasalpos is 600 Lt - 300 Lt pirmam vaikui. Tai ar viskas cia tesingai, gaunasi, kad pirmam vaikui 300 Lt + 195 Lt, o antram ir man pragyvenimui lieka tik 300 Lt. Tik del to kad nepriteisti alimentai antram vaikui. Ar neturi buti lygios abieju mano vaiku teises i ilaikyma? Nei su viena, nei su kita bendro ukio nevedu ir kartu negyvenu. Tai taip iseina kad as jau antram vaikui nieko skirti negaliu ka reikia prasyti kad mane paduotu i teisma ir tokiu atveju vaikai gautu vienoda islaikyma? Ar anstolis nevirsijo savo igaliojimu?
2012-06-28 15:54

Gerbiamas Dainiau, Jūs savo vaikams gera valia galite skirti tiek pinigų kiek tik norite ar tiek, kiek jų turite. Pagal aprašytą situaciją antstolio veiksmai yra teisėti, jei kas Jums naeaišku, kreipkitės į antstolių kontorą raštu, kuri privalo viską Jums paaiškinti. Kelia abejonių tai, kad pirmajam vaikui Fondas moka 195 Lt tuo pačiu metu kai Jūs mokate alimentus per antstolių kontorą. Kreipkitės į antstolių kontorą, nes Fondo mokėjimai turėtų būti nutraukti. Jums yra finansinių problemų dėl vaikų išlaikymo ir norite oficialaus sprendimo, reikėtų , kad iš Jūsų būtų priteisti alimentai antro vaiko išlaikymui, tada atsirastų pagrindas Jums pačiam kreiptis į teismą dėl išlaikymo pirmajam vaikui peržiūrėjimo.

Alfonsas

Laba diena. Noriu paklausti:turiu 14000lt.,alimentu skola pas anstolius. Dukrai si menesi sukako 18m.,nebereiks moketi po 200lt.,kas menesi. Kiek procentu atlyginimo kas menesi atskaitys anstoliai dabar is atlyginimo 14000lt.,skolai ismoketi? Dekoju.
2012-06-27 10:47

Gerbiamas Alfonsai, nelabai garbinga skaičiuoti kada dukrai sueis pilnametystė, alimentų skola nuo to nesumažės. Antstoliai gerai žino skolų išieškojimo taisykles, todėl patartume pasiklausti tiesiai pas juos, nes išieškojimo dydis priklauso nuo keleto sąlygų, kurias reikės antstoliams išvardinti. O dėl atskaitymo iš atlyginimo dydžio teiraukitės savo darbovietės buhalterijoje.

Olga

Sveiki, noreciau paklausti, jai as gyvenu londone 8 metus, cha dirbu ir noriu atsivezti mama kuri issejusi i preslaikine pensija del sveikatos. Ar galiu tiketis pagalbos is UK jei mama gymus 1954 ir nedirbus Anglijoje.
2012-06-26 19:35

Gerbiama Olga, mes nežinome UK socialinės apsaugos sistemos, teiraukitės vietoje.

Agnieska

Laba diena, del ivairiausiu "pyktybiniu" problemu su draugu issiskyreme uzsinyje, Jis gryzo i lietuva ir padave mane i teisma del vaiko gyv.vietos nustatymo (vaikas gyvena ir mokosi lietuvoje) as turejau dideliu sveikatos sutrikimu ir teismas nustate, kad vaiko gyv.vieta yra su tevu, norėjau paklausti: as negaliu be sunaus buti, man skauda sirdi, ar as galiu vaika pasiimti i užsieni (airija)? ar manes kasnors ieskotu, ar prisidarysiu sau dar daugiau bedu? ar as galiu kreiptis i teisma, kad vaiko gyv.vieta butu su manimi? dekoju uz atsakyma.
2012-06-25 13:47

Gerbiama Agnieška, jei vaiko buvimo vieta jau nustatyta teismo sprendimu, tai Jūs teismo sprendimą (jei jis Jus netenkina) galite apskųsti apeliacine tvarka. Koks būtų apeliacinės teismo instancijos sprendimas mes neprognozuojame. Jei dėl apeliacinio skundo padavimo jau praleistas skundo padavimo terminas, Jūs galite arba prašyti teismo atstatyti skundo padavimo terminą, jei jis buvo praleistas dėl svarbių priežasčių, arba kreiptis su savarankišku ieškiniu dėl vaiko gyvenamosios vietos pakeitimo, jei įrodysite, kad vaiko tėvas netinkamai vykdo tėvo pareigas ir vaiko buvimo vietos pakeitimas būtų naudingas vaiko interesams. Nepatariame daryti kokių nors neteisinių veiksmų dėl vaiko išvežimo į užsienį, kad nebūtumėte apkaltinta vaiko pagrobimu.

Daiva

Sakykite, prašau, ar gali tėvas lygiomis dalimis padovanoti savo turtą (namą, žemės sklypą) vaikams. Tame name gyvena jis pats su zmona ir vienu is vaikų. Ir kaip teisiškai tokiu atveju užtikrinti kad jie ten ir po dovanojimo galės gyventi. Tėvas visa tai yra paveldėjęs iš savo tėvų.
2012-06-25 13:41

Gerbiama Daiva, Jūsų tėvas kartu su savo sutuoktine turėtų apsilankyti pas notarą ir aiškiai išdėstyti savo norus bei pageidavimus, užsisakyti turto dovanojimo sutarties projekto parengimą. Tuo pačiu notaras išaiškins ir tokio dovanojimo sandorio sudarymo teisines pasekmes.

Jolita

Sveiki. Noreciau paklausti ar gali mano vaikai, dukra - 16 metu ir sunus - 10 metu, vaziuoti su autobusu is LT i Vokietija. As pati esu Vokietijoj, Lietuvoje jie gyvena su seneliais, mociute turi laikina globa. Ar reikia vaikams tureti su savimi dar kokius dokumentus isskyrus pasus? Aciu.
2012-06-25 13:39

Gerbiama Jolita, jiems pakaks turėti pasus. Dėl visa ko dar pasiteiraukite Migracijos departamente, adresą ir telefoną rasite internete.

Gytis

Sveiki gal patartumet kaip isreikalaut elementus is amerikos piliecio. Auginu jo dukra, teismas priteise elementus.
2012-06-25 13:33

Gerbiamas Gyti, jei alimentai jau priteisti teismo sprendimu, dėl jo vykdymo kreipkitės į antstolių kontorą.

Gabriele

Sveiki, esu 16 metus panele, si menesi planuoju vykti i lietuva is UK viena. Kiek zinau is UK vykti nereikia jokiu sutikimu, o is Lietuvos i UK, reikia vieno is tevu rastisko sutikimo patvirtinto notaro. Kokiu dokumentu reikia vienam is tevu , kad notaras galetu patvirtinti? Labai dekoju!
2012-06-25 13:31

Gerbiama Gabriele, notarai turi specialią sutikimo formą. Kad vienas iš tėvų įrodytų savo giminystės ryšį, turi pateikti savo asmens dokumentą, o taip pat vaiko gimimo liudijimą. Išsamesnę informaciją galite gauti pas notarą.

Regina

Gyvendama santuokoje privatizavau butą už savo investicinius čekius, bei vaikų investicinius čekius, taip pat savo grynais pinigais sumokėjau įnašą. Norėčiau sužinoti skiriantis turi vyras teisę į butą, nes privatizuojant jis neskyrė lėšų ir nenorėjo išsipirkti.Jo sutikimo privatizuojant man nereikėjo.
2012-06-22 13:56

Gerbiama Regina, šiuo atveju Jūsų privatizuotas butas yra jungtinė sutuoktinių nuosavybė ir skyrybų atveju būtų dalinamas.

Dijana

Laba diena noreciau paklausti .issivezu vaika 4m keliems menesiam i islandija.ar gali vaikas atgal grysti su kitu asmeniu ir kokius dokumentus reikia tureti?
2012-06-22 13:52

Gerbiama Dijana, kad neapsiriktumėte , užduokite šitą klausimą Migracijos departamentui, adresą rasite internete.

Irena

Esu skolinga asmeniui, dabar jis mane pradejo spausti del pinigeliu, o pati zadu isvykti dviem men i uzsieni ir jis grasina tuo, kad parasys kazkoki tai laiska, kad neleistu man isvykti i uzsieni, ar gali taip buti? Reikalinga skubi konsultacija, labai ačiū.
2012-06-22 13:42

Gerbiama Irena, skola yra skola, ją reikės grąžinti, jokie išvykimai skolos nesumažins.

Julius

Sveiki su drauge pirkome 1 kamb (imta paskola, dokumentuose egzistuojame kaip bendrasavininkai) butą pries 4 metus, taciau musu keliai issiskyre po buto pirkymo. Visus siuos metus paskola mokejau tik as, po 800 lt kas menesi. Ar galiu as moketi tik savo dali pvz 400 ar reikia, kad teismas teismo keliu priskirtu mokejima abiem. Noreciau moketi tik savo dali, bet kaip isivaizduoju anstoliai negaledami is jos isieskoti (nes ji niekur nedirba oficiailiai) grys prie manes, nes esu dirbantis. Aciu labai uz atsakyma.
2012-06-22 13:37

Gerbiamas Juliau, patartume Jums turtą pasidalinti, taip pat ir skolinius įsipareigojimus.

Ernesta

Laba wakara norejau paklausti jusu ar gali dwiem parom uzdaryti na sulaikyti zmogu visiskai nekalta uz wogtu daiktu supirkima? juk jis nezinojo kad vogtus daiktus superka. dekui laukiu atsakymo.
2012-06-21 16:49

Gerbiamoji Ernesta, tam ir yra sulaikymas, kad išsiaiškinti kaltas ar ne. Jei nekaltas, tai bus paleistas, o jei kaltas - gali būti ir suimtas ir ne dviem paroms.

Dainius

Sveiki, turiu 50% invalidumą iki 2023 metų, gegužės mėnesį Lietuvoje išsiregistravau ir išvažiavau į Angliją, bet niekur nedirbu ir Anglijoje nesu prisiregistravęs. kodėl man Lietuvoje sustabdė invalidumo pensijų mokėjimą ir kaip man susigrąžinti neišmokėtas pensijas?
2012-06-21 16:47

Gerbiamas Dainiau, pensijos mokėjimas Jums buvo nutrauktas, nes Jūs pats deklaravote išvykimą iš Lietuvos. Dėl pensijos mokėjimo klausimų kreipkitės į Sodros skyrių pagal savo gyvenamąją vietą Lietuvoje.

Juste

Laba diena. Noriu paklausti ar reikia rastisko tevu sutikimo keliauti keltu i Danija nepilnameciui? Pasiklauseme pas notara ten sake jog reikia, o cia perskaiciau, kad nebutina.
2012-06-19 17:16

Gerbiama Juste, Danija yra Šengeno sutarties dalyvė, todėl tėvų sutikimo nereikia. Patikimiausią informaciją gausite Migracijos departamento tinklapyje.

Gediminas

Laba diena, kokį išsilavinimą turi turėti nutarimą priimantis pareigūnas?
2012-06-18 19:21

Gerbiamas Gediminai, įgaliojimus priimti nutarimus administracinio teisės pažeidimo byloje turi atitinkamas pareigūnas, o ne šiaip bet koks asmuo. Kokių nors reikalavimų dėl pareigūno išsilavinimo Administracinių teisės pažeidimų kodeksas nenumato.

Gediminas

Laba diena, ar galima išieškoti iš alimentų susidariusia skolą iš išlaikymo pareiga turinčio asmens tėvų, jeigu šis yra bedarbis ir nemoka alimentų jau 15 metų?
2012-06-18 19:17

Gerbiamas Gediminai, alimentines pareigas turi vaiko tėvai, o ne tėvų tėvai, t.y. seneliai.

Mindaugas

Laba diena situacija tokia zmona padave mane skyrybom be priezasties ji susirado kita, auginame 4metu dukryte santuokoje pragyvenome beveik 5 metus, as jas islaikydavau, ji yra nedyrbanti ir pries tai niekur nedyrbus, as dyrbantis asmuo, kaip man patartumet vaiko globa prisiteisti?
2012-06-18 12:40

Gerbiamas Mindaugai, jei iš tikrųjų yra tokios aplinkybės, kurias savo klausime nurodote, nagrinėjant skyrybų bylą, labai svarbi bus aplinkybė dėl kieno kaltės iširo šeima, ja remiantis reikalaukite, kad teismas arba nustatytų vaiko gyvenamąją vietą pas Jus, arba nustatytų tokias vaiko lankymo sąlygas, kad jūs galėtumėte realiai kontroliuoti vaiko priežiūros ir auklėjimo sąlygas pas vaiko mamą. Taip pat patartume šiuo klausimu konsultuotis su vaiko teisių apsaugos tarnyba, nes šios tarnybos išvada bus labai svarbi nagrinėjant skyrybų ir vaiko gyvenamosios vietos nustatymo bylą teisme.

Aleksandra

Laba diena. Atsiprasau, noreciau kreiptis i Jus, tokiu klausimu; esu neigali su judejimo negalia, man kreipiantis i miesto savivaldybe 2008m.kieme prie iejimo pastate zenkla del automobilio parkavimosi. Dabar atsirado zmogus {vairuotojas) pats nera neigalus, tik turi kortele uosves veziojimui ir pastoviai uzima man skirta vieta. Iskvietus policija , aiskina kad jis tokia teise turi nes kortele ir zenklai priklijuoti. Ar jis gali stoveti po siuo zenklu kai nera automobilyje neigalaus asmens. Be to jis gyvena gretimame name. Ar nera cia neigaliuju teisiu pazeidimas. As turiu spec. poreikiu automobili, neigalumo pazymejima, o jis naudojasi svetimu. Labai prasau suteikti man informacija ar gali taip elgtis ir ar keliu policija teisi. Is anksto dekoju.
2012-06-16 10:49

Gerbiama Aleksandra, manytume kad Jūsų kaimynas yra neteisus, tačiau Jums reikėtų pasitikslinti savo parkavimo vietos pažymėjimą, gal būt be ženklo "neįgalusis" dar reiktų papildomos lentelės , kad ši vieta yra rezervuota Jūsų automobiliui (nurodant jo valstybinį numerį). Esant tokiam parkavimo vietos dvigubam pažymėjimui kelių policijai neliktų jokių abejonių dėl naudojimosi tokia parkavimo vieta teisėtumo. Šį klausimą derinkite su ta savivaldybės tarnyba, į kurią kreipėtės dėl ženklo pastatymo. O Jūsų kaimynas dėl savo automobilio parkavimo vietos pažymėjimo turėtų kreiptis į savivaldybę, kad ir prie jo namo būtų pažymėta atitinkama parkavimo vieta.

Odeta

Laba diena, už vairavimą neblaiviam ir padarytą žalą, turiu atlyginti draudimo bendrovei nemažą sumą pinigų. Bet tokių pinigų tikrai neturiu. Kreipiausi į draudimą, kad leistų išmokėti dalimis. Leido. Bet su 10%metinių palūkanų. Ar gali draudimas imti palūkanas?
2012-06-16 10:39

Gerbiama Odeta, tai priklauso nuo Jūsų susitarimo su draudimo bendrove sąlygų. Jei Jūs su tokia sąlyga sutiksite ir tai bus užfiksuota atitinkamoje sutartyje, palūkanos bus teisėtos susitarimo pagrindu. Žinoma, Jūs galite su tokia sąlyga nesutikti, tačiau tuo atveju , ko gero, nebus ir paties susitarimo dėl žalos atlyginimo dalimis. Žodžiu, viskas priklauso nuo Jūsų derybinių gebėjimų ir pasiekto susitarimo.

Irmina

Laba diena, mano situacija tokia: dirbu mokytoja, vyrui tai nepatinka, nes reikia vykti kai kada į išvykas su mokiniais ar kolegomis. Girtas agresyvus, esu patyrusi fizinį smurtą, jis policijai žinomas, kaip triukšmadarys šeimoje. Blaivus naudoja psichologinį smurtą prieš mane (stipriai). Du nepilnamečiai vaikai tai girdi ir mato. Jis turi savo ūkį, kadangi jo ūkininkavimas man netinka, aš atsiskyriau finansiškai. Jis vaikams neduoda jokio išlaikymo, dirba tik savo ūkyje. Aš samdau žmones įvairiems darbams atlikti. Šeimoje jis išlaikomas mano. Santuokoje gyvename 18 metų. Gyvename mano paveldėtame iš tėvų name, jame jis neregistruotas (jis registruotas pas savo tėvus).  Skirtis man labai baisu(žinau jam šeima labai reikalinga). Jam reikia gero sukrėtimo, kad jis kanors keistų. Nebežinau ką daryti, nes patyčios tęsiasi apie 10 metų, o finansinis atsiskyrimas apie pusmetį. Ar yra galimybė jį iškeldinti iš šeimos nenutraukus santuokos. Savo noru jis išsikelti neketina. Ačiū.
2012-06-14 21:37

Gerbiama Irmina, Jums reikia ne teisininko pagalbos, o abiems kartus su vyru pabandyti apsilankyti pas psichologą, gal būt ten ir rasite atsakymus į Jūsų šeimos probleminius klausimus.

Audrius

Sveiki man 23 metai ir noriu issivesti drauge i danija, jei yra 17 metu, plauksime keltu is klaipedos i kyli ir is ten vaziuosime masina i danija, norejau suzinot ar jei reikia tevu rastisko sutikimo, ar jei tik uzteks asmens tapatibes korteles?
2012-06-14 21:33

Gerbiamas Audriau, kadangi Danija priklausi taip vadinamai Šengeno erdvei, Jūsų draugei dėl išvykimo oficialaus raštiško vieno iš tėvų sutikimo nereikės. Tačiau, manome, kad jos tėvai apie šią kelionę bus informuoti ir tikriausiai neprieštaraus. Jei prieštaraus, patartume nedaryti spaudimo, o susitarti gražiuoju.

Gintaras

Laba diena, noriu paklausti-ar gali atimti vieninteli gyvenamaji busta is II grupes invalido(40%-is dalies darbingo cernobiliecio).Turiu ikeites busta bankui - gauti paskolai, pablogejus sveikatai, netekus darbo - netekau ir dalies pajamu. Susidare skola, del kurios esu paduotas i teisma ir gresia varzytines. Darbo negaunu, kadangi isvadoje...dideles salygos. Padejau savo sveikata, del kitu geroves, o paciam gresia beda, netekti pastoges.
2012-06-13 16:45

Gerbiamas Gintarai,  tik tuo atveju, jei banko ieškinys bus patenkintas ir skola bus priteista, prasidės teismo sprendimo vykdymo procesas. Tai nereiškia, kad iš karto bus per varžytynes parduotas Jūsų būstas, pirmiausia išieškojimas bus nukreiptas į pajamas (darbo užmokestį, pensiją ir pan.), tik jų nesant - į turtą.

Gabija

Ar nuo 16m skrendadnt i UK reikia dar eiti pas notara su vienu is tevu rasyti sutikima ar ne?
2012-06-13 11:13

Gerbiama Gabija, Jums vykstant į Angliją, kuri nepriklauso Šengeno erdvei, pasienio kontrolės punkto pareigūnams reikės pateikti:1. asmens tapatybės dokumentą – pasą arba asmens tapatybės kortelę (gimimo liudijimas nėra asmens tapatybės dokumentas, tinkamas keliauti į užsienį); 2. jei  vyksite viena (be palydovo),  kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu - bent vieno iš  tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinį sutikimą, kad vaikas vyktų vienas, ir šio sutikimo kopiją; 3.jei Jus kas nors lydės,  kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu - bent vieno iš  tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinį sutikimą, kad vaikas vyktų su jį lydinčiu asmeniu, ir šio sutikimo kopiją. Abiem atvejais sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno.

Vanda

Atsiprašau už trukdymą. Vis dažniau ir dažniau tenka sunkios negalios Mamą vežti. Dažniausiai pas daktarus ir procedūrom. Aš manau, kad negaliu bet kur parduotuvėje nusipirkti ženklą „Neįgalusis“ ir naudoti. Tai gal kažkokia institucija išduoda? Ačiū.
2012-06-12 12:20

Gerbiama Vanda, dėl neįgalaus asmens automobilio parkavimo kortelės išdavimo kreipkitės į Neįgalumo ir darbingumo lygio nustatymo tarnybą pagal savo gyvenamąją vietą, kad ši nustatytų specialųjį poreikį, siuntimą išduoda šeimos gydytojas.

Gintare

Laba diena, norejau siek tiek informacijos apie alimentu priteisima. su vaiko tevu nebuvome susituoke, taciau jis turi tevo pavarde. taip nutiko, kad gimus vaikui pasukome skirtingais keliais. tevas vaiku visiskai nesirupina, jau daugiau kaip 2 metai gyvena Amerikoje, o mes siuo metu Anglijoje. ar yra kokia galimybe priteisti alimentus man negryztant i Lietuva? ar imanoma is jo priteisti pinigus vaiko islaikymui? nuo ko pradeti visa tai? is anksto dekoju uz atsakyma.
2012-06-12 12:17

Gerbiama Gintare, Jūsų situacija yra gana sudėtinga. Pirma problema: alimentus galima prisiteisti tik iš vaiko tėvo, tai reiškia, kad vaiko tėvystė turi būti tinkamai įforminta, t.y.  vaiko gimimo liudijime turi būti įrašytas tėvas. Antra problema: į kurį teismą kreiptis: būtų galima į teismą pagal atsakovo buvimo vietą, t.y. į atitinkamą JAV teismą; galima būtų pagal vaiko buvimo vietą, t.y. į atitinkamą Anglijos teismą. Prisiteisti alimentus per Lietuvos teismą, čia negyvenant, nėra galimybės, nebent Jūsų gyvenamoji vieta deklaruota Lietuvoje, tik faktiškai laikinai gyvenate kitur. Patartume pirmiausia susitarti  su vaiko tėvu geruoju, to nepavykus, konsultuotis su vaiko teisių apsaugos tarnyba ar advokatais, kurie specializuojasi šeimos teisės bylose.

Rūta

Laba diena, noriu paklausti ar galiu kreiptis i policija ir ar ji man pades, jeigu mano nuotraukas be mano sutikimo paviesino viename internetiniame tinklapyje ir to tinklapio administratoriai neistrina nuotrauku?
2012-06-12 12:07

Gerbiama Rūta, žinoma, kad turite teisę kreiptis į policiją, o taip pat į žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą Gedimino pr. 60, 01110 Vilnius. http://www.zeit.lrs.lt, Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.. Inspektorė Z. Zamžickienė tel. (5) 2496711 tel. (5) 2237310 faksas (5) 2237311 Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Rasa

Laba diena, po skyrybų vaikų gyvenamoji vieta nustatyta su manimi mano pasirinktoje gyvenamoje vietoje. lankymo grafikas tėčiui nenustatytas jis gali vaikus matyti kada nori. dabar iškilo klausimas ar galiu su vaikais išvykti atostogų per vasara i ispaniją? ar reikalingas tam mano buvusio vyro sutikimas?
2012-06-11 18:25

Gerbiama Rasa, patartume tai aptarti su vaikų tėvu, kad jam vaikų išvykimas nebūtų staigmena ir nesukeltų nereikalingų emocijų.

Aurimas

Sveiki, turiu skolu is keliu kredito benroviu. Skolos siekia 10000lt. Praradau gerai apmokama darba. Siuo metu atlyginima i rankas gaunu 800lt to pesekoja negali atsiskaitineti su kredito bendrovemis. Aisku perduos anstoliams seka aiski. Klausimas toks, kiek anstoliai gali nuskaiciuoti nuo 800lt atlygio ? Neturiu jokio asm turto.
2012-06-11 18:21

Gerbiamas Aurimai, skolų išieškojimas pagal kelis vykdomuosius dokumentus gali būti nukreiptas į pusę Jūsų atlyginimo.

Kristina

Laba diena, mano vyras turi isikolinima savo vaikams is pirmos santuokos, mes susituokeme ir auginame benra vaika. norejau paklaust ar antstoliai gali arestuoti mano vardu registruota turta kuri igijau pries mums susituokiant?
2012-06-11 18:19

Gerbiama Kristina, kadangi tai yra Jūsų asmeninis turtas, į jį Jūsų vyro skolų išieškojimas negali būti nukreiptas. Jei tai būtų bandoma daryti, privalote perspėti antstolius ir pateikti turto įsigijimo dokumentus. Beje, jei tai yra nekilnojamasis turtas, jeigu jis nustatyta tvarka yra įregistruotas nekilnojamojo turto registre, antstoliai tai pamatys patys iš registro duomenų.

Inga

Sveiki, norėčiau sužinoti kokių dokumentų reikia 9 metų vaikui vykstant su abiem tėvais į kaimyninę Latviją?
2012-06-08 10:05

Gerbiama Inga, reikia, kad vaikas turėtų pasą, gimimo liudijimas jo neatstoja. Išsamesnę informaciją galite gauti Migracijos tarnyboje.

Rita

Laba diena, noreciau paklausti. Jei prideklaruociau pas save zmogu, ar jam sutinkant, galeciau, ji isdeklaruoti, kada tik panoreciau, jei jis ir neturi kur kitur prisideklaruoti? Aciu.
2012-06-08 10:03

Gerbiama Rita, patariame pasitikslinti gyvenamosios vietos deklaravimo institucijoje.

Kestutis

Laba diena noriu paklausti ar teisingai NDNT komisija nustate mano nedarbinguma. Diagnozes kodai pagal TLK-10. E11.22, E11.31, E11.42, E11.72, E78.0, I11.O, I20.0, I50.0, .Netektas darbingumas penkiasdesimt proc. Aciu.
2012-06-08 10:01

Gerbiamas Kęstuti, negalime atsakyti į šį klausimą nes tai viršytų mūsų kompetenciją. Patariame raštu kreiptis į NDNT direktorių tiesiai, arba per savo teritorinį NDNT skyrių, su skundu dėl darbingumo lygio neteisingo nustatymo. Jei Jus netenkins NDNT direktoriaus atsakymas, galėsite paduoti skundą Ginčų komisijai, o po to Administraciniam teismui.

Zydre

Laba diena. norejau paklausti. as dirbau kavineje barmene ir isejau i motinystes atostagas, jose budama kavine susibankrutavo. dabar suzinojau kad kai sunui kovo menesi suejo du metukai nuo balandzio menesio jau esu atleista. nors jokiu dokumentu nieko nepasirasiau. ar man priklauso kas nors ir ar galejo taip mane atleis be mano paraso.ar is bankroto fondo kas nors man priklauso? aciu uz atsakyma.
2012-06-07 11:39

Gerbiama Žydre, be jokios abejonės apie Jūsų atleidimą iš darbo privalėjo būti pranešta bet kuriuo atveju, nepriklausomai nuo to ar įmonė pati nutraukė savo veiklą, ar ta veikla buvo nutraukta per bankroto procedūrą. Ar Jums priklauso kokios nors išmokos teiraukitės pas buvusį darbdavį, o jei įmonės veikla buvo nutraukta per bankroto procedūrą, pas bankroto administratorių. Kokiu būdu įmonė nutraukė savo veiklą galite sužinoti juridinių asmenų registre.

Daiva

Laba diena. Mes su vyru prieš metus išsiskyrėme, turime vaiką, vaiko globa priteista man. Vyras gyvena Anglijoje ir nori vaiką pasiimti keliom savaitėm pas save. Norėčiau paklausti ar yra kokia galimybė apsidrausti, kad jis tikrai vaiką atveš po tų kelių savaičių. Ar jam to nepadarius galėčiau kreiptis į Anglijos policiją, dėl vaiko grąžinimo. Ačiū už atsakymą.
2012-06-05 18:06

Gerbiama Daiva, jei vaiko gyvenamoji vieta nustatyta teismo sprendimu, tai problemų neturėtų kilti. Tačiau jei Jūs nepasitikite vaiko tėvu, tai paprasčiausias būdas išvengti komplikacijų, neišleisti vaiko į Angliją be trečio asmens priežiūros. Gal būt tam tikra apsaugos priemone galėtų būti oficialios sutarties pas notarą, dalyvaujant vaiko teisių apsaugos tarnybai, sudarymas, kurioje būtų aiškiai įvardintos tėvo pareigos prižiūrėti ir rūpintis vaiku, laikino buvimo pas tėvą terminas, vaiko sugrąžinimo būdas bei tvarka, tėvo atsakomybė už tokio susitarimo nevykdymą. Pagrindu tokiai sutarčiai sudaryti būtų teismo sprendimas dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo, tėvo raštiškas prašymas dėl laikino vaiko išvykimo, Jūsų sutikimas dėl laikino vaiko išvykimo.

Daina

Laba diena, noreciau suzinoti nuo kokios atlyginimo sumos skaiciuoja anstolis bauda? Vyras dirba tolimuju reisu vairuotoju, uzdirba minimuma plius dienpinigiai, ar nuo minimumo atskaiciuoja, ar nuo visos sumos? Didelis aciu.
2012-06-05 17:56

Gerbiama Daina, išieškojimai vykdomi nuo visos pajamų sumos.

Dalia

Laba diena. Ketinu pradėti individualią veiklą su pažyma. Ar vykdydama tokią veiklą tenkinsiu būtiną sąlygą piniginei socialinei paramai (tiksliau, socialinei pašalpai) gauti pgl. dabar galiojančio Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo 8 str. 1 d. 1 p.? Klausiu todėl, kad nesuprantu, kaip galėčiau įrodyti, kad dirbu „ne mažiau kaip du trečdalius maksimalios darbo laiko trukmės“ ar kaip man galėtų būti „darbo užmokesčio apskaičiuojama ne mažiau už minimaliąją mėnesinę algą arba minimalųjį valandinį atlygį proporcingai dirbtam laikui arba atliktam darbui“ – juk individualios veiklos pajamos yra nenuolatinės ir kintamo dydžio. Kitų Įstatymo sąlygų netenkinu. Iš anksto labai dėkoju.
2012-06-05 17:54

Gerbiama Dalia, mes nesame individualios veiklos specialistais, todėl nenorime Jūsų suklaidinti. Patartume šį klausimą užduoti valstybinei mokesčių inspekcijai, kurios kompetencijoje yra tokios veiklos kontrolė. Manytume, kad galėtų atsakyti ir socialinę pašalpą skirianti įstaiga.

Karolis

Man 11 metu, noriu keliauti i uzsieni, kiek kainos asmens dokumentas padaryti per viena savaite?
2012-06-04 18:30

Gerbiamas Karoli, patartume šiek tiek paūgėti ir tada pradėti keliauti. Kiek kainuoja paso išdavimas per vieną savaitę galite sužinoti migracijos tarnyboje.

Vilius

Laba diena turiu toki klausima esu gasdinamas antstoliu teismu ir t.t  del esamos skolos bet esu bedarbis ir neturiu jokio turto kuri galeciau parduoti ir padengti skola ka man reiketu daryti siuo atveju?
2012-06-04 18:28

Gerbiamas Viliau, skolas reikia atiduoti, patariame įsidarbinti ir taip pradėti nors po truputį atsiskaityti.

Asta

Sveiki, noreciau gauti konkretu atsakyma. Ruosiames vaika issiusti atostogu i Norvegija o is ten keltu jis plauktu i Danija. jam yra 11m. Kokie dokumentai reikalingi kad nekiltu nesklandumu nes jis vyktu be tevu. Ar reikalingi ir duomenys zmoniu su kuriais jis keliaus?
2012-06-02 15:03

Gerbiama Asta, patį konkrečiausią atsakymą gausite, jei jį užduosite Migracijos departamentui: L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius, tel.: (8 5) 271 7112 (priimamasis), faks. (8 5) 271 8210, kodas 188610666, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. Linkime sėkmės.

Daiva

Gerb. teisininke, esu prekybos įmonėje pasirašiusi materialinės visiškos atsakomybės sutartį. Šiais metais įmonė priėmė į mano skyrių darbuotoją, kuris kurį laiką dirbo be materialinės atsakomybės sutarties ir išėjo savo noru.Ar revizijos metu išaiškėjus trūkumams darbdavys turės teisę išskaičiuoti žalą iš manęs. Iš anksto ačiū.
2012-06-01 18:30

Gerbiama Daiva, į menamus klausimus (kas būtų, jeigu būtų) mes negalime atsakyti.

Eglė

Laba diena. Gyvenu 4 butu name. Neseniai palaidojom kaimyna. Gryzus jo sunui buvau rami maniau tvarkosi palikima. Pasirode jis turi dideliu skolu bankui ir del palikimo priemimo turi keblumu. Jis buta parduoti atsisake. Kokius jis turi galimybiu kito asmens pagalba viska sutvarkyti ir gal as turiu galimybe buta nupirki jei jis atiteks valstybei? Ka padaryti sitoj situacijoj. Is anksto dėkinga.
2012-06-01 18:29

Gerbiama Egle, kiek supratome iš Jūsų klausimo, Jūs turite interesą nusipirkti kaimyninį butą. Galime patarti tik tiek, kad reikia kalbėtis su buto savininku (jei juo taps buto paveldėtojas -sūnus) ir bandyti su juo susitarti. Jei savininku taps valstybė, butos įsigijimas galimas bendra tvarka, kuria realizuojamas valstybės turtas. Tokiu atveju konsultuokitės valstybinėje mokesčių inspekcijoje.

Sauliukas

Teismo priteista turtinė ir neturtinė žala po įmonės bankroto, kaip išsireikalauti? Ar prievolę turi prisiimti sodra? Ačiū.
2012-06-01 18:23

Gerbiamas Sauliuk, teismo priteistą turtinę ir neturtinę žalą turi atlyginti teismo sprendime nurodytas atsakovas. Nelabai supratome kuo čia dėta SODRA. Patikslinkite klausimą, pasistengsime patarti konkrečiau.


Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos