Klausimas Atsakymas
Laura

Laba diena, noreciau suzinot jusu nuomone. Mire tetis, mes priemem jo turta, jis turejo grinuju pinigu kredita pries keleta metu paimta, iki mirties mokejo nuosekliai, bet mes suzinojom po keleto menesiu ir neisgalim tiek moket. Ar snoro lizingas gali skaiciuoti delspinigius po tecio mirties ar ne? nes mes po truputi skola jo mokame nera isviso, kad nemoketume tiesiog neisgalime iskart moket tokios sumos ir jie skaičiuoja nemazus delspinigius.. ka mums tokiu atveju daryt kur kreiptis, nes jie grasina turto arestu.
2012-07-31 16:57

Gerbiama Laura, paveldėtojai kartu su turtu paveldi ir mirusiojo skolas. Delspinigiai paprastai skaičiuojami laiku negrąžinant paskolos, tačiau Jūsų konkrečiu atveju reikėtų pastudijuoti kredito paėmimo sutartį. Dėl delspinigių sumažinimo ar kitokio skolos grąžinimo grafiko reikia kreiptis tik į kreditorių, t.y. į banką, jam nesutikus ką nors keisti, galima bandyti skolos sugrąžinimo ginčytinus klausimus išspręsti teisme, tačiau koks būtų teismo sprendimas, mes neprognozuojame.

Violeta

Sveiki, turiu du vaikus kuriems yra priteista is tievo po 200lt/men vienam vaikui, tievo skola apie 4000lt yra paduotas anstoliams, bet jokio rezultato arba nemoka arba po 3men.400lt.Siuo metu esu su vaikais isvykusi, gal galeciau suzinoti kur galiu kreiptis tokiu atveju?
2012-07-31 11:59

Gerbiama Violeta, jei alimentai yra jau priteisti, nėra kito kelio tik teismo sprendimo vykdymas per antstolių kontorą. Jei teismo sprendimo vykdymas tampa neįmanomu, antstolis apie tai išduoda atitinkamą pažymą, su kuria galima kreiptis į Vaikų išlaikymo fondą dėl valstybės paramos. Išsamiau šią procedūrą privalo paaiškinti antstolis. Tai pat paaiškiname, kad už pareigos pagal teismo sprendimą išlaikyti vaiką vengimą LR Baudžiamojo kodekso 164 straipsnis numato baudžiamąją atsakomybę. Baudžiamoji atsakomybė iškyla tuo atveju, jei kaltininkas tyčia, t. y. žinodamas, kad jis turi pareigą pagal įsigaliojusį teismo sprendimą išlaikyti vaiką ar teikti jam kitą būtiną materialią paramą, ir galėdamas tą pareigą vykdyti, jos sąmoningai nevykdo. Atsakomybė kyla ne tik tuo atveju, kai pareiga išlaikyti vaiką visiškai nevykdoma, bet ir kai ji vykdoma iš dalies (pvz., nereguliariai moka alimentus, moka ne visą sutartyje ar teismo sprendime numatytą pinigų sumą ir pan.).

Sonata

Sveiki. noriu paklausti. mane su vyru isskyre, mes turejom nama. jis nama pasiliko sau ir teismas jam priteise sumoketi man 50.000 dabar jis sako nezada man juos grazinti. ar gali taip nutikti kad liksiu be pinigu?
2012-07-30 12:50

Gerbiama Sonata, jei teisingai supratome klausime pateiktą informaciją, skyrybų byloje teismas Jums priteisė 50 tūkst. Lt kompensaciją. Kadangi tai užfiksuota teismo sprendime, kreipkitės į antstolį dėl priverstinio teismo sprendimo vykdymo.

Inga

Laba diena, mano sesuo su šeima gyvena JAV, yra JAV pilietė. Jos šeimoje yra du vaikai, iš kurių viena nepilnametė. Sesuo norėtų padovanoti man Lietuvoje esantį butą, bet į Lietuvą atvykti neturi galimybės. Ar užtenka Lietuvos konsulate JAV pasirašyti Lietuvoje notaro parengtą dovanojimo sutartį? Bute buvo ir dabar tebėra deklaruota visa sesers keturių asmenų šeima. Dėkoju už atsakymą.
2012-07-29 13:09

Gerbiama Inga, į visus su buto dovanojimo susijusius klausimus Jums teisingai atsakys šį sandorį forminantis notaras, pasikliaukite juo.

Kristina

Sveiki, pas mus atostogauja brolis 13 metu, atvaziavo masina, tai jokio leidimo nereikelo, o dabar turime bilietus i Lietuva lektuvu, kartu skrendu ir as (sesuo)ar reikia dar kokio dokumento, patvirtinancio, kad esu lydintis asmuo?
2012-07-29 13:07

Gerbiama Kristina, nelabai supratome iš klausimo iš kokios šalies skrisite į Lietuvą, tačiau manytina, kad tai yra ES ribose, todėl Jūsų broliui reikia turėti tik asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, o kad Jūs esate lydintis asmuo - tokio dokumento nereikia.

Vytautas

Sveiki, norejau paklausti ar gali būti areštuotas mano asmeninis turtas (butas) jei mano zmona turi UAB (90% akciju) ir UAB neįvykdė mokejimo laiku už kitą įsigytą turta? Dabar mano butas areštutas ir einamojoj sąskaitoj matau 300 000lt skolą. Ar čia kažkaip UAB tampa kaip individuali įmonė kai už skolas atsakai savo asmeniniu turtu?
2012-07-27 12:14

Gerbiamas Vytautai, Jūs iš tiesų negalite savo turtu atsakyti už UAB‘o skolas. Išsiaiškinkite turto arešto priežastį pas pareigūną, turtą areštavusį. Gal būt yra kokia nors teismo nutartis dėl laikinųjų apsaugos priemonių pritaikymo, ar paprasčiausia klaida, arba perlenkta lazda. Išsiaiškinus arešto priežastį apsispręskite dėl arešto panaikinimo per teismą.

Daiva

Laba diena. Dukros islaikymui priteisti alimentai 1999m, po 125 lt. Sumoketa tik uz 3 menesius. Dukrai ka tik suejo 18 metu, taigi isiskolinimas didelis, buves vyras oficialiai nedirba, turto neturi. Kur patartumete kreiptis? Kiek supratau islaikymas jai dar priklauso, nes yra moksleive?
2012-07-26 12:03

Gerbiama Daiva, jei alimentai priteisti teismo sprendimu, nieko nereikia daryti , tik bendradarbiauti su antstoliu. Tuo atveju, jei skolininkas neturi nei pajamų, nei turto ir teismo sprendimą neįmanoma vykdyti, antstolis išduoda apie pažymą, su kuria galima kreipti į Vaikų išlaikymo fondą ir gauti valstybės paramą. Visa tai išsamiau Jums paaiškins antstolis.

Deimante

Sveiki, esu 16metu panele ir noriu susituokti su 19metu vaikinu mes su juo jau esame 3metus, diena is dienos, todel nusprendem susituokti, noreciau suzinuoti ar eina nepilnamecei merginai vesti is meiles, o ne del niestumo, kaip duguma nepilnameciu merginu tai daro?
2012-07-25 12:39

Miela Deimante, kad ir kokia didelė būtų Jūsų meilė, tačiau įstatymas yra įstatymas. Iš tikrųjų, nepilnametės nėštumas yra ta sąlyga, kai leidžiama santuoka ir nesulaukus pilnametystės. Patartume Jums neskubėti, jeigu meilė yra tikra, ji niekur nedings, nejučiomis ir pilnametystė ateis, tada nebus absoliučiai jokių kliūčių santuokai.

Jelena

Labas vakaras. Turim tokia problemą. Tėvas buvo skolingas 8000 lt, jie padavė antstoliams, sumokėjom ir antstoliams už darbą i skolą, buvo atsiųstas raštas, kad byla baigta. Po mėnesio vėl iš tos pačios antstolės laiškas, kad dabar vėl tai pačiai įmonei tėvas skolingas dar 4000, tėvas sako, kad daugiau reikalu jis su ta įmonė neturėjo, mes įtariam, kad įmonė priskaičiavo delspinigius. Klausymas - ar turi teisę skaičiuoti delspinigius, kai jau paduota antstoliams, ar neturi visą sumą nurodyti iškart kaip skola kartu su delspinigiais? Antstolė su mumis galės susitikti tik po 2 savaičių. Ačiū.
2012-07-23 19:19

Gerbiama Jelena, mes tikrai negalime atsakyti į šį klausimą, kas tai per skola teiraukitės tik pas antstolį.

Elen

Laba diena. Būdama santuokoje (apie skyrybas minties nebuvo) pasirašiau skolos vekselį tik aš. Šiuo metu išsiskyrusi. Kreditoriai reikalauja grąžinti skolą. Ar aš turiu viena ją grąžinti ar ir buvęs vyras privalo? Ačiū.
2012-07-23 19:16

Gerbiama Elena, skolą kreditoriams privalo grąžinti vekselį pasirašęs asmuo. Jei manote, kad prie skolos sugrąžinimo turėtų prisidėti ir buvęs sutuoktinis, kalbėkitės su juo pati, kreditoriai čia nieko dėti.

Erika

Sveiki, noriu suzinoti, as su dukra isvaziuoju, atostogauti i Latvija, dukrai 8 metai, kokio dokumento reiktu? ar pakaktu tik vaiko gimimo liudijimo, vykstame su automobiliu.
2012-07-23 19:14

Gerbiama Erika, gimimo liudijimas paso ar asmens tapatybės kortelės neatstoja.

Greta

Laba diena, norėčiau sužinoti, kiek nepilnametis (septyniolikos metų) iš Lietuvos į Angliją gali vežtis cigarečių? Vienur rašo, jog du blokus, kitur, kad negali iš vis. Būtų labai įdomu sužinoti, kelionė neužilgo, o niekaip nesužinau atsakymo.
2012-07-23 19:13

Gerbiama Greta, nepilnamečiams cigaretės neparduodamos, vadinasi ir jų gabentis negali.

Ruslanas

Laba diena prashau paaishkinti ar 18 mietu sukakus mano vaikui ash galu galia galiu isigite laisve nemokedamas elimentu jaigu iki sho laiko mokejau saziningai 25% kas menesi tai susidaridavo gera suma mazdaug 12oo litu norecau kurti savo givenima labai prashau padeti ka man dariti kai sukaks mono veikui 18 vistek kaip tevas jai nebuvau reikalingas aciu uz demesi.
2012-07-23 19:11

Gerbiama Ruslanai, nesupratome Jūsų klausimo ką Jums daryti, kai vaikui sukaks pilnametystė. Darykite tą patį, ką ir darėte, kurkite savo gyvenimą, Jums tokios teisės gi niekas neatėmė.

Zmogus

Sveiki, norejau pasiteirauti del dnr tyrimo atlikimo, ar norint atlikti dnr tyrima yra taikomos kokios nors lengvatos, jo apmokejimui. Ilga laika dirbau vienoje imoneje, bet ji atlyginimo nemokejo, per puse metu gavau 800 lt. Turiu rastiska irodyma, kad atlyginimo negaudavau, o siuo metu esu bedarbis, buvusi zmona nori prisiteisti alimentus, bet as nesu tikras ar vaikas yra mano. Ir kur visu pirma reiketu kreiptis del sio tyrimo atlikimo. Is anksto aciu uz informacija.
2012-07-23 19:08

Gerbiamas Žmogau, DNR tyrimus atliekančių įstaigų sąrašus galite rasti internete pagal reikšminius žodžius "DNR tyrimai". Kiek mums žinoma, tokie tyrimai nėra labai pigūs, apie kokias nors lengvatas nesame girdėję, teiraukitės tose įstaigose, kur tyrimai yra atliekami.

Rasa

Laba diena. Noriu paklausti ar teisingai elgiasi darbdavys atmesdamas mano apmokamų kasmetinių atostogų prašymą , kuriame prašau suteikti atostogas nuo pirmadienio iki penktadienio. Darbdavio reikalavimas: prašyme nurodyti dienas nuo pirmadienio iki sekmadienio. Juk taip sunaudojamos mano atostogos ir nemokama už dvi išeigines dienas. Ačiū už atsakymą.
2012-07-19 11:27

Gerbiama Rasa, pagal darbo įstatymus atostogos yra suteikiamos kalendorinėmis, o ne darbo dienomis. Šiuo konkrečiu atveju dėl atostogų trukmės tarkitės su darbdaviu geruoju. Nepavykus susitarti, ir jeigu Jūs manote, kad darbdavys pažeidinėja darbo įstatymus, turite teisę kreiptis į darbo inspekciją.

Judita

Laba diena. Norejau paklausti, kaip man protingiau pasielgti ir rasti iseiti. 2004metais is mociutes pirkau puse buto, dabar noreciau jai ta puse buto dovanoti, kad ji butu vienintele savininke. Siuo metu esu isvykus i uzsieny jau 4metai, esu istekejus 7metai ir turiu 2 nepilnamecius vaikus. Butas igytas, kai dar buvau netekejus. Kito nekilnojamo turto savo vardu neturime, tik esame deklarave savo isvykima is Lietuvos ir  registave savo gyvenamaja vieta uzsienyje. Is anksto aciu.
2012-07-18 16:51

Gerbiama Judita, jei Jūs iš tikrųjų norite padovanoti nekilnojamąjį turtą (pusę buto) turėtume apsilankyti Lietuvos pasiuntinybėje toje užsienio šalyje, kurioje gyvenate, ir ten pasitvirtinti savo įgaliojimą trečiajam asmeniui, kuris tvarkytų buto dovanojimo reikalus Lietuvoje.

Rita

Laba diena,2010m.01mėn.14dieną išėjau dekretinių atostogų. Darbovietėje išdirbau daugiau nei 10metų.Auginu vaiką iki trejų metų, nuo dviejų jokių pajamų negaunu, į darbą grįžti neketinu, nes pakeičiau gyvenamą vietą. Ar man nuo 2012m.07mėn.14d.priklausytų kokia nors pašalpa jei stočiau į darbo biržą?
2012-07-17 14:25

Gerbiama Rita, teiraukitės darbo biržoje.

Rasa

Laba diena, norėčiau sužinoti ar yra kokia galimybė atgauti skolą iš moters, kuriai paskolinau 200 Lt be jokio raštelio, turiu tik bankini išrašą, kurį dariau jai (2011-04-04) Ji žadėjo grąžinti, po 3 mėn. tačiau, iki šiol negrąžino. Pasikeitė tel. numerį, pakeitė gyvenamą vietą, kad tik aš jos nesurasčiau.
2012-07-17 11:31

Gerbiama Rasa, ateityje skolindama pinigus prašykite iš skolininko vekselio, tada pinigų atgavimo procedūra būtų nelabai sudėtinga. Šiuo atveju, skolininkei vengiant grąžinti paskolą, Jums belieka kreiptis į teismą dėl skolos išieškojimo arba į specialias firmas, kurios užsiima skolomis. Informacijos apie tokias firmas ieškokite internete pagal reikšminius žodžius "skolų išieškojimo įmonės".

Inga

Laba diena. Su vyru issiskyreme lapkricio men., vyrui buvo priteista 350lt. elementų, bet jis nemoka. Kur reikėtų kreiptis, ir nuo ko pradėti.
2012-07-17 11:27

Gerbiama Inga, kiek supratome alimentai iš buvusio sutuoktinio priteisti teismo sprendimu, todėl dėl alimentų gavimo su teismo sprendimu nedelsiant kreipkitės į antstolių kontorą.

Neringa

Norėčiau paklausti, kai vaiko tėvas yra deklaravęs gyvenamą vietą Airijoje (tikslus adresas žinomas) ir jam teismo yra priteisti alimentai, tačiau jis nemoka. Kokia yra procedūra, kai reikia kreiptis į šios šalies atsakingas institucijas dėl vaiko išlaikymo. Visus dokumentus turiu (teismo nutartis, vykdomasis raštas) ir kiek tai gali kainuoti.
2012-07-17 11:25

Gerbiama Neringa, šiuo atveju Jums reikėtų gauti Europos vykdomąjį raštą. Išsamesnę konsultaciją gali suteikti bet kuri antstolių kontora, taip pat informacijos ieškokite internete pagal reikšminius žodžius "Europos vykdomasis raštas".

Renata

Norejau paklausti, kokie dokumentai yra reikalingi norint vykti i kita sali nepilnameciui? Norime vykti i Latvija, taciau mano sesei tik 14. o as pilnamete.
2012-07-16 13:32

Gerbiama Renata, Jūsų seseo reikia turėti pasą (asmens tapatybės kortelę).

Mindaugas

Laba diena. Susiduriau su tokia situacija,ir kreipiuosi jusu pagalbos. paskolinau vienam pazystamui pinigu, mes pasiraseme skolos rasta, ten buvo ivardinta pinigu suma, asmanes kodai, vardai, pavardes, skolos grazinimo data, bei liudininkes (liudininke sugyventine, bet ne zmona) vardas, pavarde bei parasas. bet be notaro sutikmo, laikas jau praejo kada turejo būti grazinta skola, bet taip ir negrazino, siandien 3 diena kaip veluoja o is to zmogaus jokiu ziniu. tai norejau paklausti ar butu galima kažkur kreiptis, su siuo skolos rastu? aciu is anksto.
2012-07-15 12:52

Gerbiamas Mindaugai, reikėjo konsultuotis prieš skolinant pinigus, būtume patarę paimti iš paskolos gavėjo vekselį. Dabar patartume su Jūsų turimu skolos raštu kreiptis į antstolį ir konsultuotis su juo ar įmanomas skolos išieškojimas pagal tą skolos raštą, ar reikės kreiptis į teismą dėl skolos išieškojimo ir tik tada pradėti skolos išieškojimo procesą pagal teismo sprendimo vykdymo taisykles.

Rasa

Sveiki, esu jau 4metai issiskyrus su vyru bendru susitarimu, alimentams nedaviau, susitarem kad mokes graziuoju po 500lt,bet va praejo tiek laiko, nemokejo nieko, todel padaviau alimentams, sake issieskos uz 3metus, norejau paklaust, jis dirbantis bet moka skola lizingui, tai ka is jo issieskos jei skolom atiduoda puse savo algos? ir kiek tie visi dalykai uztrunka? ir ar galiu tiketis gauti nemaza suma uz tuos visus metus?o gal jis taip ir liks skoloj man?
2012-07-15 12:47

Gerbiama Rasa, mes negalime atsakyti į visus Jūsų klausimus ir pašalinti nuogąstavimus. Kai tik turėsite teismo sprendimą dėl alimentų priteisimo, nedelsiant kreipkitės į antstolius dėl sprendimo vykdymo. Be abejo, neuždarytos durys pasikalbėti su vaiko tėvu, kad jis parodytų geranoriškumą ir mokėtų daugiau, nei teismo bus priteista.

VyrasD

Ukis turi skolu o anstolis areštavo saskaitas nors seimoje yra 2mazameciai ka daryti?
2012-07-11 19:26

Vyrui D, patariame pradėti grąžinti skolas ir dėl sąskaitų arešto nuėmimo kreiptis į antstolį, sąskaitas areštavusį.

Aušra

Laba diena, norejau pasiteirauti, ka daryti jei buves vyras gyvena Airijoje ir puse metu nemoka vaiko islaikymui alimentu. Mokedavo po 195 lt. Jis ten gauna uz vaika, esanti Lietuvoje, vaiko pasalpa. Adreso, kur jis gyvena nezinau. I ka galeciau kreiptis, kad padetu isieskoti 12 metu dukrai priklausančius pinigus.
2012-07-11 19:17

Gerbiama Aušra, dėl alimentų priteisimo reikia kreiptis į teismą. Šiuo klausimu teisinės pagalbos patartume kreiptis į advokatą, turintį patirties šeimos santykių bylose.

Antanas

Laba diena. norejau paklausti kaip man elgtis tokioje situacijoje pas mane yra du vaikai kadangi nedirbau kury laika nemokejau bet skirentis mes graziuoju viska sutareme ir as sutikau moketi po 300lt kiekvienam vaikuj plius 200lt y men skola maniau sugebesiu kadangi dabar toki laikai man sumazino alga iki minimumo ir negaliu tiek moketi nes realiai net tiek negaunu algos ar ymanoma kaska pakeisti sioje situacijoje, beje del skyrybu yrodyta zmonos neistikimybe. aciu
2012-07-11 19:14

Gerbiamas Antanai, iš Jūsų klausime pateiktos informacijos supratome, kad alimentai vaikams priteisti teismo sprendimu nagrinėjant Jūsų skyrybų bylą. Norint pakeisti alimentų dydį reikėtų kreiptis į teismą, nurodant visas alimentų sumažinimo prašymo priežastis. Koks bus teismo sprendimas mes neprognozuojame.

Zydrunas

Kiek isduodama vairuotojo sveikatos patikrinimo pazyma vairuojant 1grupes(B kategorija),2grupes(Ckategorija)esant 42m.? Aciu.
2012-07-11 19:11

Gerbiamas Žydrūnai, vairuotojo sveikatos patikrinimo pažymos galiojimo laikas priklauso nuo daugelio faktorių, ne vien nuo kategorijos bei vairuotojo amžiaus, todėl konkrečiai atsakyti į Jūsų klausimą gali tik gydytojų komisija, patikrinusi Jūsų sveikatą.

Jurgis

Turiu sunu 6 metu, moku alimentus pagal susitarima 400lt. mano pajamos atskaicius mokescius siekia 1300lt. kiek pagal istatyma tureciau moketi alimentu nuo tokio uzdarbio?
2012-07-10 13:45

Gerbiamas Jurgi, nereikia gailėti pinigų, juk tai Jūsų sūnus. Šiuo metu įstatymai nenustato alimentų dydžio sumos, tai priklauso nuo daugelio faktorių, o kai tėvai susitaria geruoju, tai taip ir mokama. O kai nesusitaria, alimentų dydį nustato teismas. Jūsų mokama suma yra labai panaši į tą, kurią dažniausiai priteisia teismas.

Jelena

Sveiki, noreciau suzinoti ka daryti jei vaiko tevas yra skolingas didele suma alimentu? Jis siuo metu moka sutarta suma bet skola nemazeja. Jis gyvena užsienyje.
2012-07-09 16:03

Gerbiama Jelena, Jūs savo klausime nurodote, kad vaiko tėvas moka sutartą sumą, tačiau alimentų skola nemažėja, todėl patariame su vaiko tėvu sutarti kitą sumą, kad skola mažėtų.

Mantas

Sveiki. Esu Mantas, man 17metų. Susiklostė taip, kad išvyksiu į užsienį gyventi, esu baigęs 10klasių. ką reikia daryti toliau norint mokytis Danijoje? niekur nerandu informacijos apie tokia susiklosčiusią situacija.
2012-07-05 13:35

Gerbiamas Mantai, pabandykite teirautis Švietimo ir mokslo ministerijoje, adresą rasite internete.

Emilija

Prieš 2m sūnus neblaivus padarė avariją, jos metu žmonės nenukentėjo, nedidelės žalos atlygintos, teismas paskyrė 5000lt baudą, kurią susimokėjome laiku, teisės kažkodėl nebuvo atimtos...? Gerbiamas teisininke, malonėkite paaiškinti- ar mano sūnus laikomas, kad turi teistumą ir jis gali pretenduoti į jėgos struktūras, pvz kariuomenę? Kaip jis turi pildyti grafą "teistumas" ? Dėkoju Jums už geranoriškumą, aiškinant mums įstatymų vingrybes.
2012-07-05 13:34

Gerbiama Emilija, patartume užeiti pas prokurorus ir pasikonsultuoti, jie geriausiai žino, kaip Jūs sakote, baudžiamųjų įstatymų "vingrybes".

Vaidas

Laba diena, Kauno mieste yra išnuomotas butas asmeniui A.A. Yra pasirašyta dvišališka patalpų nuomos sutartis (notariškai nepatvirtinta), nuomininkas delsia moketi mokescius ir už patalpu nuomą, žodiniu susitarimu vis žada kad sumokės. Jau yra susikaupus nemaža suma pinigų. Kokiu būdų iš jo išsireikalauti skolą ir nutraukti nuomos sutartį?
2012-07-05 10:50

Gerbiamas Vaidai, nuompinigių skolą , nuomininkui nesutinkant atsiskaityti geruoju, galite išieškoti per teismą. Gal būt Jūsų nuomos sutartyje yra numatyta kokia nors kita atsiskaitymo tvarka, tada reikėtų elgtis pagal sutarties sąlygas. Nuomos sutarties nutraukimas atliekamas ta pačia tvarka kaip ir buvo sudaroma sutartis. Nuomos sutarties nutraukimo sąlygos bei atvejai turėtų būti numatyti sutarties tekste. Jeigu tokių sąlygų nėra, nuomos sutartis gali būti nutraukiama dėl nuompinigių nemokėjimo teismine tvarka. Pareiškiant tokį ieškinį reikėtų reikalauti ne tik nuomos sutarties nutraukimo, bet ir nuompinigių skolos išieškojimo bei nuomininko iškeldinimo.

Deivis

Sveiki turiu skolos uz omnitel paslaugas ar skoloj taikomas senaties terminas?
2012-07-04 12:03

Gerbiamas Deivi, pagal naująjį dabar galiojantį Civilinį kodeksą bendrasis senaties terminas yra dešimt metų.

Eglė

1992 m. tėvai vienai iš keturių dukteru padovanojo gyvenamąjį namą sutartį patvirtindami ne pas notarą, bet tuometinėje apylinkėje. Ar tokia sutartis galioja?
2012-07-03 11:19

Gerbiama Egle, nelabai supratome ką reiškia "sutarties patvirtinimas ne pas notarą, bet tuometinėje apylinkėje", ar tai reiškia, kad patvirtino apylinkės vykdomasis komitetas. Be abejo, tokios sutartys galiojo, gyvenamojo  namas naujas priklausomumas  turėjo atsispindėti taip vadinamose ūkinėse knygose. Jei šiuo metu dėl namo padovanojimo kyla kokių nors problemų, galima nustatyti juridinę reikšmę turintį faktą (namo nuosavybę) civiline tvarka. Patartume šiuo klausimu konsultuotis su notarais.

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos