Klausimas Atsakymas
Ona

Laba diena, tenka registruotis darbo biržoje. Kadangi neturiu darbo stažo – bedarbio pašalpa nepriklauso, tačiau konsultantė liepė parašyti bedarbio pašalpos atsisakymą. Taigi kam gi man rašyti tokį atsisakymą, jeigu pašalpa ir taip nepriklauso? Ar toks atsisakymas teisėtas? Ar nebus blogai vėliau, kai jau turėsiu pakankamą darbo stažą ir vėl tektų būti bedarbe? Esu labai susirūpinus ir labai laukiu atsakymo.
2012-08-31 12:14

Gerbiama Ona, ir mes nesupratome kam tokio atsisakymo reikia. Patartume dar kartą apsilankyti darbo biržoje ir klausti pas kelis konsultantus, jei atsakymas bus vienodas, privalo išsamiai paaiškinti tokio prašymo teisinį pagrindą bei pasekmes. Dar geriau būtų, jei parašytumėte paklausimą darbo biržai raštu ir gautumėte atsakymą raštu, tada būtų geriau susigaudyti.

Daiva

Laba diena, reikalinga Jusu kaip specialisto sioje srityje pagalba. As gyvenu Londone, isleidau vaikus atostogoms pas teva i lietuva. Noreciau suzinoti, kokiu dokumentu reikia, kad vaikai vieni gryztu i Londona, amžius sunu 17 ir 6 metai. Dekoju uz atsakyma.
2012-08-31 12:09

Gerbiama Daiva, vaikų laikiną išvykimą iš Lietuvos į užsienio valstybes, nepriklausančias Šengeno erdvei,  reglamentuoja  Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. vasario 22 d. nutarimas Nr. 302 „Dėl vaiko laikino išvykimo į užsienio valstybes, nepriklausančias Šengeno erdvei, tvarkos aprašo patvirtinimo“. Ši tvarka nėra taikoma, jei nepilnamečio Lietuvos Respublikos piliečio nuolatinė gyvenamoji vieta yra deklaruota užsienio valstybėje, kaip to reikalauja Lietuvos Respublikos gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo nuostatos. Išsamiau informacijos rasite internete pagal reikšminius žodžius "Vaikų vykimas į užsienį".

Marius

Laba diena. Susiduriau su problemom turiu dauk skolu kurios yra perduotos skirtingiem anstolem. Atejo metas kada supratau kad man reik ziuret i ateiti ir tvarkytis savo gyvenima. tai noriu pradet dyrbti legalei. Pas mane kortelei minus 4000lt tad jai pradesiu dirbti tai tuo pasakoi man iskart nuims visa alga. Ar ymanoma pravazevus visus anstolius su jais susitart kad dalim grazinciau skolas o neviska is kart?
2012-08-31 12:03

Gerbiamas Mariau, be abejo bandykite tartis, gal ir susitarsite, jei nebandysite - tai nieko ir nebus.

Dainius

Laba diena, esu vedes turiu zmona du vaikus, santuokoje gavau dovanu namus is mamos, i dovanojimo sutarti seima nebuvo itraukta, kam pvz, priklausytu turtas po dovanos gavejo mirties?
2012-08-30 18:13

Gerbiamas Dainiau, atsakymas labai paprastas: paveldint pagal įstatymą- dovanos gavėjo įstatyminiams paveldėtojams: žmonai ir vaikams; paveldint pagal testamentą - testamente nurodytam paveldėtojui (paveldėtojams).

Audrius

Sveiki, man jau du mėnesius neišmoka algos. Ką reiktų daryti? Ar galima be teismo susigražinti pinigus? Dėkoju už atsakymą.
2012-08-30 11:29

Gerbiamas Andriau, pirmiausia reikia kreiptis į darbdavį ir sužinoti algos neišmokėjimo priežastį. Jei tai daroma piktybiškai, turite teisę kreiptis į valstybinę darbo inspekciją dėl šiurkštaus darbo įstatymų pažeidimo. Be abejo, galite kreiptis į teismą dėl, uždirbtos algos išieškojimo, tačiau tai būtų kraštutinė priemonė. Patartume vis dėl to kreiptis į darbdavį , gal būt yra objektyvios priežastys dėl algos nemokėjimo, pasiūlykite, kad darbdavys pasirašytų skolos sumos dydžio vekselį. Suėjus terminui ir neatsiskaičius, Jūs galėsite vekselį užprotestuoti ir perduoti antstoliams dėl išieškojimo priverstine tvarka, tokiu atveju joks teismo procesas būtų nereikalingas.

Rita

Laba diena, norėčiau pasiteirauti, ar yra kokia tai galimybė gauti kompensaciją už mokesčius, jeigu neįmanoma nustatyti tėvystės vaikui. Šiuo atveju vaiko tėvas nėra žinomas, nes gimęs vaikas yra trumpo vasaros romano užsienio valstybėje pasekmė ir vaiko tėvo rasti dabar, kad nustatyti tėvystę ir prisiteisti išlaikymą, kaip numato socialinės paramos įstatymas, tiesiog neįmanoma. Bet negi tai reiškia, kad tokia mama su vaiku turi gyventi kaip išmano ir niekam neturi rūpėti iš ko ji gyvens ir mokės mokesčius. At dėl to, kad vaikui nėra tėvo, tas vaikas turi prasčiau valgyti, rengtis. Ačiū.
2012-08-30 11:21

Gerbiama Rita, šis klausimas priklauso socialinės paramos skyriaus savivaldybėje kompetencijai, kreipkitės raštu.

Antanas

Gerb. Juozai, noreciau pas Jus pasikonsultuoti, ar gali atsidaryti savo imone, jeigu turi isiskolinimu valstybeje? Is anksto dekoju.
2012-08-30 11:19

Gerbiamas Antanai, manau, kad įmonės atidarymas tik padėtų atsiskaityti su valstybe, išsamiau teiraukitės mokesčių inspekcijoje.

Vilmantas

Gyvenu mamos (3kambarių) bute su šeima. Moku mokesčius, beveik vienas jį išlaikau. Bute registruotas nuo vaikystės, bet mama nori mane išregistruoti. Ar gali mane išregistruoti be mano sutikimo ir išvaryti, nes jos butas? Žmona turi bendrabutį ir nori jį parduoti, bet ten deklaruota nepilnametė mano dukra. Kaip jį parduoti, jei neturim kur deklaruot dukrą (mano mama nesutinka)?
2012-08-30 11:18

Gerbiamas Vilmantai, dėl gyvenamosios vietos deklaravimo subtilybių teiraukitės savo seniūnijoje, o dėl bendrabučio kambario pardavimo konsultuokitės su notaru. Nieko negalime patarti dėl Jūsų šeimos tarpusavio santykių, galime pasakyti tik tiek, kad gražumu pasiekiama daugiau, nei piktumu.

Gytis

Laba diena dar karta. klausimas : jeigu dovanotu zeme mano esamai zmonai su kuria susituokiau pries 2 savaites, ar imanoma kad is jos atimtu dovanota zeme jeigu esu skolingas tik as kaip vyras pries santuoka isiskolines?
2012-08-29 11:22

Gerbiamas Gyti, skolas privalo grąžinti asmuo, kuris pasiskolino, o ne jo šeimos nariai. Jei paskolą ėmė abu sutuoktiniai, tokiu atveju skolą grąžinti privalo abu sutuoktiniai solidariai.

Gytis

Laba diena, man domina vienas atsakymas i klausima. Mano senelis man nori padovanoti zemes ukio paskirties skypa, bet esu skolininku sarase t.y. turiu reikalu su anstoliu. Klausimas: ar is manes gali bet kuris antstolis atimti Dovanota toki daikta? Dėkingas.
2012-08-28 16:25

Gerbiamas Gyti, skolų išieškojimas gali būti nukreiptas į visą Jūsų asmeninį turtą bei pajamas, tarp jų ir į dovanas.

Gene

Mano sodyba ,esanti prie ezero, miestelyje, ribojasi su bendruomenes pastatu, kuriame pastoviai vyksta ivairios apeigos, laidotuves, susitikimai, krikstynos ir pan. Jos daznai baigiasi labai velai ir aisku su didiuliu triuksmu. O mes savaitgaliais atvaziuojame is didmiescio pailseti, bet kaip supratote kalbos apie poilsi nera. Kokios yra taisykles mums ir jiems? Aciu.
2012-08-28 16:23

Gerbiama Gene, šiuos klausimus reguliuoja Triukšmo valdymo įstatymas. Ieškokite internete pagal reikšminius žodžius "triukšmo valdymo įstatymas".

Inga

Laba diena, mane domina kvalifikacinių pažymėjimų galiojimo laikas. Pavyzdžiui: aukštalipio pažymėjimas, aukštalipio atestacijos pažymėjimas, termoizoliuotojo pažymėjimas, krovinių kabinėtojo pažymėjimas, automobilinio krautuvo ir vežimėlio vairuotojo pažymėjimas, plataus profilio liftininko pažymėjimas, priešgaisrinės saugos pažymėjimas, kėlimo kranų meistro pažymėjimas ir daug kitų... Ar galėčiau rasti informaciją internete ar kur kitur ? Dėkoju iš anksto.
2012-08-28 16:19

Gerbiama Inga, patariame teirautis šių specialybių mokymo įstaigose.

Terese

Laba diena. Parduodu buta, šiame bute registruotas sūnus ,bet tame bute jis ne gyvena nuo 1997metų.Ar galiu aš  jį išregistruoti be jo sutikimo, ir kur man kreiptis?
2012-08-28 16:18

Gerbiama Terese, jei šiame bute savo gyvenamąją vietą deklaravo Jūsų sūnus, tai jis ir turi spręsti šį klausimą. Kreipkitės į seniūniją, kurios teritorijoje yra minimas butas.

Deina

Laba diena,noriu paklausti,gal padesite nes atsakymo nerandu. mes abu su vyru gyvename Danijoje ir norime isleisti 5m sunu su mociute vykti atostogu i lietuva. Plauktu is vokietijos i lietuva keltu. ar reikia dar kokiu nors dokumentu isskyrus pasa ir gimimo liudijima? ar reikia nors vieno is tevu sutikimo?jei taip kur kreiptis Danijoje kad ji gautume?
2012-08-28 11:36

Gerbiama Deina, šiuo klausimu kreipkitės į kompetentingą migracijos tarnybą Danijoje arba į Lietuvos atstovybę Danijoje.

Virginija

Laba diena, štai tokia kebli situacija, auginu 3 mažamečius, (vienas iš jų globojamas broliukas), o abiem mano vaikam priteisti alimentai, (vaikų tėvai skirtingi), vienas iš tėvų vengia mokėti alimentus, nors jie priteisti jau 4 metai, skola jau 8800 lt., paduota anstoliui, bet išieškojimas neįmanomas, nes skolininkas neisidarbina legaliai. Vaiką lanko ir pasiema reguliariai, pagal teismo patvirtintą mūsų abiejų susitarimą, norėčiau pasiteirauti, ar tai pakankama priežastis kreiptis i teismą, dėl terminuoto tėvo valdžios apribojimo? Nes situacija tokia, planuoju savaitei su vaikais išvažiuot į užsienį pailsėti, o vaiko tėvas nesutinka išleisti vaiko, nors domėjausi, kad keliaujant po šengeno erdves iki 3 mėnesių, atostogauti, lankyt giminaičius ar gydymo tikslais užtenka vieno iš tėvų, kito sutikimo nereikia, bet tėvas grasina duot i teismą mane jei taip pasielgsiu. Tokiu atveju negaliu vykti pailsėti su visa šeima nebijant susilaukti papildomų rūpesčių, ką galėtumėte man patarti, kaip pasielgti? Ko imtis ir kur kreiptis, kad butų galima išvykti?
2012-08-28 11:32

Gerbiama Virginija, nepatariame konfliktuoti, nes tėvas vis dėlto rūpinasi vaiku, būtų geriausia jei  susitartumėte tarp savęs geruoju. Konsultuokitės su vaiko teisių apsaugos tarnyba ir laikykitės jų patarimų bei nurodymų.

Vaclovas

Laba diena, norejau klausti jai bankui atemus viska lieka dar skola, ar ja isjieskoti imsis ir uz lietuvos ribu? Vaikai gyvena UK skola didziule Lietuvoj. Sako kad viska pardave (pakabins ) 200 tukst. Kaip ta skola dengs isjieskos. Ar i tevu turta nesikesins? Eme paskola bustui pirkti ir nustojo moket. Aciu.
2012-08-23 9:54

Gerbiamas Vaclovai, skola yra skola ir ją reikės grąžinti. Kaip elgsis kreditorius reikia teirautis pas jį patį. Skolą privalo grąžinti paskolą paėmęs asmuo, o ne jo tėvai, išieškojimas gali būti nukreiptas į skolininko turtą, nesvarbu kur jis bebūtų.

Audrius

Laba diena. Norejau paklausti kaip elgemasi su paveldejimu, jeigu zmogus nesikreipia jo priimti? Mano situacija, moteris kuria priziurejome paliko testamentu man savo turta, bet buvo vedus pries daug metu, nors ir negyveno kartu su vyru,jos turtas bus dalinamas. As testamenta priimiau, o jos vyras neatsiliepes, nes neaisku kur jis yra. Jis buvo kitos salies pilietis, gal jis dar syki vedes, bet nezinau kur kreiptis. Kreipiausi i gyventoju registra, bet kiek supratau jie iesko tik Lietuvoje ir atsiute man atsakyma, kad toks zmogus neturi deklaraves gyvenamosios vietos Lietuvoje ir po moters mirties liko naslys.
2012-08-23 9:50

Gerbiamas Audriau, Jums reikia kreiptis į notarą ir susitvarkyti visus palikimo priėmimo reikalus, notarai geriau žino ką daryti tokiais atvejais.

Justina

Laba diena, mano situacija sudetinga, bet pasistengsiu kuo aiskiau ja paaiskinti, kad Jus galetumete man padeti. As gyvenau su vokietijos pilieciu, santykiai buvo grazus ir silti, taciau man pastojus vyras nnusprende, kad jam reikia grizti i Vokietija teigdamas, kad po kurio laiko pasiims ir mane kartu su dukryte, deja vyras nuvaziaves ten pranese,kad nebenori musu matyti. Vaiko tecio visus duomenys turiu (Varda, pavarde, asmens koda, gyvenamosios vietos adresa). Noejau pasiteirauti, kokiu dokumentu reikai pateikti teismui prasant alimentu ismokos ir kokio dydzio alimentai priklauso vaikui. Vyras turi kelias savo firmas, ir yra gan pasiturintys zmogus. Dekoju uz atsakyma.
2012-08-23 9:47

Gerbiama Justina, patariame kreiptis į advokatą, šeimos teisės specialistą, jis viską žinos ką reikia profesionaliai daryti.

Asta

Turiu busto paskola banke.del susidariusiu laikinu finansiniu sunkumu susidare skola bankui.bankui kas menesi pagal galimybes yra daromos imokos.jeigu bankas atiduotu paskolos sutarti anstoliams ar jie gali iskeldinti is namo jei ir ateity bus daros imokos skolos dengimui ir didesnes nei siuo metu?
2012-08-22 14:59

Gerbiama Asta, į Jūsų klausimus gali atsakyti tik kreditorius, .t.y. bankas. Patartume kalbėtis su banku ir tartis dėl paskolos grąžinimo laiko ir būdo, pasirašyti atitinkamą sutartį.

Tadas

Laba diena, gyvenu Jau 3 metus Airijoje, ex drauge grasina paduoti alimentams ir dar plius prisiteisti uz paskutinius 3 metus, mokejau po 200lt kas menesi, + pirkdavau vaikui drabuzius, vesdavausi pramogauti, kol gyvenau Lt kiekviena savaitgali vaikas buvo pas mane, kai isvaziavau, pamatau tik atostogu metu, taciau visada pasiemu buti su manimi, vaikas mane begalo myli. turiu sakneles, kada vesdavau pinigus sunui (nevisas), turiu nuotraukas, kai sunus atostogavo Airijoje pas mane 3 menesius, klaida dariau, kad nerinkau cekiu kurios isleisdavau vaiko poreikiams. Kokia suma ji gali prisiteisti? ir kaip viskas vyksta kai as gyvenu ne Lietuvoje, o ji Lt? Susituoke nebuvome, siuo metu esu vedes ir turiu seima, bei laukiames vaikelio. Aciu uz atsakyma.
2012-08-21 11:38

Gerbiamas Tadai, alimentus galima priteisti tik iš tėvo. Manytina, kad šiuo atveju abejonių dėl Jūsų tėvystės nėra. Kiek ir kokia formą alimentai bus priteisti, atsakyti negalime, nes tai tik teismo prerogatyva. Teismui pateikite visus tuos vaiko materialinio rėmimo įrodymus, kuriuos minite klausime.

Tomas

Laba diena norejau pasiteirauti del padavimo vaiko teva elementams bet turiu viena problema esu uzsienije ar as galeciau nusisamdyti advokata kad ir is jusu kontoros ir jus igalioti viska tvarkyti uz mane kaip tai turetu vykti  nuo ko tureciau pradeti ? lb aciu uz informacija.
2012-08-21 11:21

Gerbiamam Tomui Tom, galite kreiptis į bet kurią advokatų kontorą, jų adresus rasite Lietuvos advokatūros tinklapyje.

Julija

Laba diena, as su savo vaiko tevu nesusituokus, tevyste jis pripazino (t.y. mes kartu vaziavom pas notara - kur jis pasirase, kad pripazista vaika, o paskui tik gavom gimimo liudijima metrikacijos biure (kuriame jis irasytas kaip tevas)) Siuo metu padaviau ji alimentam. Ar gali jis reikalauti DNR tyrimo atlikimo, nes kai buvome pas notara jis ji perspejo, kad pasirases jau negales paneigti tevystes.
2012-08-20 12:23

Gerbiama Julija, mes nežinome, kodėl Jūsų vaiko tėvui kilo abejonės dėl tėvystės, tačiau , jei tokios abejonės yra, jis turi pilną teisę siekti jas išsklaidyti. Notaro perspėjimas, kad jis niekada negalės sužinoti tiesos, neturi jokio teisinio pagrindo. Paaiškiname, kad ir esant neigiamiems DNR tyrimo rezultatams, tačiau  esant ginčui dėl tėvystės, atitinkamą sprendimą gali priimti tik teismas.

Mindaugas

Sveiki rosiuosi skirtis mano pajamos per menesi 2000-3000lt kiek man reiktu elementu moketi kas menesi?
2012-08-18 16:52

Gerbiamas Mindaugai, mokėkite kiek negaila, kuo daugiau, tuo geriau, nes tai Jūsų vaikas (vaikai). Visada geriau susitarti gražiuoju, o ne per teismą. Kiek  priteis teismas, mes atsakyti negalime, tai nusprendžia tik teismas atsižvelgdamas į daugelį aplinkybių.

Viktorija

Laba diena, turiu isipareigojimu 5 kreditams jie mane turi perdave i skolu isieskojimo imones. Prasiau ju perduoti i anstolius bet neperduoda. Ar butu imanoma kazkaip paciai prisiduoti visas savo skolas i anstolius ir susitarti del tokiu imoku kurias leistu mano finansine padetis?
2012-08-17 17:01

Gerbiama Viktorija, tai priklauso ne nuo skolų išieškojimo įmonės, o nuo kreditorių, tarkitės su jais.

Kristina

Gyvenau su sugiventiniu 6 met.jis truputi aotvarke viena kambari, idejo laminata ir istapetavo sienas. db iseidamas ar jis turi teise viska išlupti ka buvo padares. yra bendras musu vaikas 3 met.as ji padaviau alementam.ar galiu jam kaip nors sutrugdyt?
2012-08-16 10:58

Gerbiama Kristina, pats paprasčiausias būdas sureguliuoti visas Jūsų tarpusavyje kilusias problemas yra žmoniškai susitarti.

Genovaitė

Norėčiau sužinoti kokie įstatymai gina neįgaliųjų teises?
2012-08-16 10:55

Gerbiama Genovaite, labai gerai, kad Jūs domitės įstatymais, ginančiais neįgaliųjų teises. Mielai paaiškiname, kad pagrindiniai šios srities įstatymai yra:   Jungtinių tautų neįgaliųjų teisių konvencija, kurią LR Seimas ratifikavo 2010-05-27 įstatymu Nr. XI-854 ("Žinios", 2010, Nr. 67-3350),  Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymas ( "Žinios", 1991, Nr. 36-969) su vėlesniais papildymais ir pakeitimais, o taip pat Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymas ("Žinios", 2006, Nr. 17-589) su vėlesniais papildymais ir pakeitimais. Yra ir daugiau šios srities poįstatyminių teisės aktų: LR Vyriausybės nutarimų, ministrų įsakymų ir pan. Patartume visiems neįgaliesiems, kurie susiduria su konkrečiomis problemomis, pirmiausiai raštu kreiptis į savo draugiją, sąjungą ar kitą neįgaliųjų  organizaciją,  kuriai priklauso, kurios pagal įstatus privalo ginti savo narių, šeimos narių ir kitų neįgalių asmenų teises ir teisėtus interesus. Jeigu asmuo kokiai nors konkrečiai neįgaliųjų organizacijai nepriklauso, vis viena gali kreiptis dėl savo pažeistų teisių gynybos į neįgaliųjų organizaciją, kuri būtų artimiausia jam pagal negalios (susirgimo) pobūdį, pvz. silpnaregis - į Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungą (jos skyrius rajonuose), epilepsija sergantis - į Lietuvos epilepsija sergančiųjų integracijos asociaciją (jos epidraugijas rajonuose) . Jeigu asmuo dėl kokių nors priežasčių į neįgaliųjų organizaciją kreiptis nenori, negali arba kreipėsi, tačiau pagalbos negavo, patartume kreiptis į Neįgaliųjų reikalų tarybą prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (adresas: Vivulskio g. 13, LT-03221 Vilnius, Lietuva, tel. (8-5) 231 66 49). Priklausomai nuo teisių pažeidimų pobūdžio neįgalieji gali tiesiogiai kreiptis į kitas valstybės institucijas pvz. į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą (dėl diskriminacijos apraiškų), į Seimo kontrolierių (dėl valstybės institucijų ir tarnautojų pareigų neatlikimo ar blogo atlikimo) , na ir, žinoma, į teisingumą vykdančią instituciją - teismą.

Laura

Sveiki turiu toki klausima: vaikui yra priteistas islaikymas taciau tevas jo nebemoka, jis gyv.vieta nurodo kitame mieste nei mes teismo isakymas priimtas panevezio mieste, kai tuo metu jis gyveno kaune taciau dabar gyv.vieta pakeista. Kreipiausi i to miesto anstolius pasiule pastu atsiusti dokumentus. Klausimas ar nors vienas anstolis mano mieste pades man apskaiciuoti ir parasyti prasyma, jei pati nenutuokiu kaip jis rasomas? ir dar kaip apskaiciuoti teisingai periodiniu ismoku ir indeksacijos skola?
2012-08-15 11:45

Gerbiamas Laura, prašymo forma yra laisva, tik  parašykite aiškiai ko Jūs norite. Visus paskaičiavimus atlieka antstoliai patys, nes nuo išieškotų sumų priklauso ir jų pačių atlyginimas.Be abejo, galite kreiptis į antstolių kontorą dėl konsultacijos.

Viktorija

Laba diena, esu skolinga 5 kredito imonems visas skolas pereme skolu isieskojimo imones, ar butu imanoma savo noru perduoti visas skolas anstoliams be jokiu teismu ir vizitavimu nes neturiu jokio turto, ir susitarti su anstoliu del menesines imokos tokios kuria galeciau moketi pagal savo galimybes? ir kur galeciau kreiptis kad perimtu visas skolas nes skolu isieskojimo imones manes nenori perduoti i anstolius?
2012-08-15 11:42

Gerbiama Viktorija, dėl skolų sugrąžinimo būdo ir terminų visų pirma reikia tartis su kredito įmonėmis. Jei skolų išieškojimo įmonė jau vykdo skolų išieškojimą iš Jūsų, vadinasi yra toks kredito įmonių ir skolų išieškojimo įmonės susitarimas, ir antstolių kontora čia nieko dėta. Apskritai, mažas skirtumas kas vykdys skolų išieškojimą: antstolis ar skolų išieškojimo įmonė, nes abiem atvejais už tai reikės papildomai sumokėti, tačiau abiem atvejais galite tartis ir dėl skolos sugrąžinimo būdo bei terminų. Šiuo atveju racionaliausia būtų pačiai kuo greičiau atsiskaityti su kredito įmonėmis, taip bus pigiau.

Jurate

Laba diena. 2007.01.25.man mama dovanojo zemes sklypa.2008.02.01. Si sklypa pardaviau uz 200 tukst litu.valst.mokesc.inspekc.privalejau sumoketi beveik  30 tukst.litu.kad neislaikiau dovanotos zemes 3 metus.noreciau suzinoti ar tais metais jau buvo toks istatymas,kad 15 proc.valstybei nuo Gautos sumos?
2012-08-15 11:34

Gerbiama Jūrate, mokesčius sumokėjote teisingai. Kilus abejonėms, raštu kreipkitės į Valstybinę mokesčių inspekciją, iš ten gausite atsakymą su nuoroda į įstatymą.

Julija

Gerb. teisininke, mano vaiko tevas (vaikui 5 menesiai ir laukiu teismo del alimentu) sistemingai grasina man ir mano mamai nuzudymu ir suluošinimu per sms. As Vilniete. Jis yra 4 kartus teistas uz vagystes ir chuligangzma. Visus 4 kartus sedejo kaleime. Klausimas: ar man butina kreiptis i policijos komisariata pagal savo gyvenamaja vieta,ar galiu is karto kreiptis i prokurora,ar i kriminaline policija? P.S kreiptis i policijos komisariata nenoriu kadangi cia tokie skundai ziurimi pro pirstus. Iskviecia pasiaiskinimui ir uzbaigia byla. Is anksto aciu uz atsakima.
2012-08-14 11:23

Gerbiama Julija, mes nesame baudžiamosios teisės specialistai, tačiau manome, kad efektyviausia būtų Jums raštu kreiptis į Vilniaus miesto apylinkės prokuratūrą Rinktinės g., 7, Vilnius skunde išsamiai nurodant visas grasinimų aplinkybes. Jei Jūsų nuomone apylinkės prokuratūra tinkamai nereaguos, jos veiksmus (neveikimą) bus galima apskųsti aukštesniam prokurorui.

Laura

Laba diena norejau paklausti ar anstolis gali aresyuoti pajamas kurias gaunu uz vaikucius ir socialine pasalpa vyras nedirbantis musu pajamos mazostai norejau paklausti nes neturiu net pas ka tuo klausimu pasiteirauti as esu nedirbanti gaunu tik socialine pasalpa ir uz vaikucius pinigelius ar gali anstolis tokiu atveju is korteles arestuoti pinigėlius ir ka tokiu atveju daryt..dekui is anksto uz atsakyma.
2012-08-13 13:08

Gerbiama Laura, už savo veiksmus atsako pats antstolis, todėl patariame kreiptis į jį dėl paaiškinimo, kokiu teisiniu pagrindu buvo areštuoti socialinės pašalpos pinigai. Primename, kad pagal LR Civilinio proceso kodekso 739 straipsnį, negalima išieškoti iš sumų, kurios priklauso skolininkui kaip: 1) kompensacinės išmokos už darbuotojui priklausančių įrankių nusidėvėjimą ir kaip kitos kompensacijos, kurios mokamos, kai dirbama nukrypstant nuo normalių darbo sąlygų; 2) sumos, mokamos darbuotojui, vykstančiam į tarnybinę komandiruotę, perkeliamam, priimamam į darbą ir pasiųstam dirbti į kitas vietoves; 3) valstybinio socialinio draudimo motinystės, tėvystės ir motinystės (tėvystės) pašalpos; 4) išmokos vaikams, mokamos pagal Išmokų vaikams įstatymą; 5) laidojimo pašalpa; 6) išmokos, mokamos pagal Valstybinių šalpos išmokų įstatymą, ir kitos tikslinės socialinės išmokos, pašalpos ir kompensacijos iš valstybės ir savivaldybių biudžetų nepasiturinčioms šeimoms ar asmenų socialinei paramai; 7) išeitinės išmokos.

Jolita

Laba diena. noreciau pasiteirauti, ar reikalingas sutikimas, jeigu mano 8 metu vaikas skrenda is Airijos i Lietuva ne su giminaiciu? Dekui uz atsakyma.
2012-08-12 16:09

Gerbiama Jolita, mes konsultuojame apie atvejus, kai nepilnamečiai vyksta iš Lietuvos, o ne į Lietuvą. Teiraukitės kompetentingose Airijos institucijose arba Lietuvos atstovybėje.

Jurga

Laba diena turiu toky klausima kazkada dirbau parduotuvej ir man pripaise 10000lt trukumo kazkiek as jau ta trukuma padengiau anstoliam, bet dabar tokia situacija, kad tos parduotuves buvusios savinikas mire, kuris padave mane anstoliam ar ir toliau bus isieskojama skola is manes ar ja anuliuos?
2012-08-12 16:04

Gerbiama Jurga, Jūsų kreditoriaus mirtis nereiškia, kad mirė ir Jūsų skola.

Irena

Turiu dvi nepilnametes dukras, kurioms moku alimentus. Šiuo metu vyresniajai dukrai greit bus 16 metų ir ji jau 5 mėnesius laukiasi. Ar gimus vaikui man bereikės jai toliau mokėti alimentus, jai ji susituoktų kas būtų tokiu atveju. Ar norint jai susituokti reiks mano leidimo, nors man neteisiškai, mama uždraudė su ja bendrauti.
2012-08-12 15:56

Gerbiama Irena, jeigu Jūs alimentus mokate gera valia, tai alimentus reikia mokėti kaipo susitarėte, jeigu alimentus mokate pagal teismo sprendimą, skaitykite teismo sprendimo tekstą. Jūsų dukrai ištekėti nei leidimas, nei uždraudimas neturės jokios reikšmės, nes tokius sprendimus gali priimti tik teismas.

Renata

Sveiki, vyksta skyrybu procesas. Vyrui priteista moketi po 400lt dviems vaikams, kol baigsis teismas. jis ju nemoka nuo 2011.04.006.As susitvarkiau dokumentus VIF. Apylinkes teismas prieme sprendima, kad musu 3 kambariu butas padalintas-man 2 kambariai, jam vienas. Bet jis apskunde. Dabar jis lyg bando kalbet, kad buto dali paliks uz alimentus. Ar as galeciau prasyt anstoles, kad arestuotu jo buto dali, kol viskas baigsis. Ir jeigu mes sutartume, kad as priimu ta dali uz alimentus, kaip butu su arestu. Ar reiketu kazka moketi anstoliui, kad panaikint aresta. Noriu tiesiog Jusu teisinio patarimo.
2012-08-12 15:46

Gerbiama Renata, patartume visus klausimus išspręsti teisme, koks bus teismo sprendimas, taip antstolis ir vykdys.

Irma

Laba diena, norejau paklausti-jei parduodu dovanota buta nepraejus 3metams, kiek reikes sumoketi mokesciu?
2012-08-10 12:21

Gerbiama Irma, pagal Gyventojų pajamų mokesčio įstatymą reikėtų sumokėti penkiolikos procentų dydžio mokestį. Pajamų mokesčio tarifus galite pasitikrinti internete pagal reikšminius žodžius "gyventojų pajamų mokesčio tarifai" arba Valstybinės mokesčių inspekcijos tinklapyje.

Jolita

Laba diena, as siuo metu esu Uk ir noriu, kad mano dukryte 5 metu atskristi su močiute pas mane i svecius, kokiu reiktu dokumentu? Ar uztenka tapatybes korteliu ar dar reik ppildomai NOTARO patvirtinto igaliojimo-sutikimo tevu? Dekui.
2012-08-08 13:55

Gerbiama Jolita, Jūsų dukrai reikės turėti asmens tapatybės dokumentą – pasą arba asmens tapatybės kortelę (gimimo liudijimas nėra asmens tapatybės dokumentas, tinkamas keliauti į užsienį);-. Jei ją lydės močiutė, reikės turėti bent vieno iš  tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinį sutikimą, kad vaikas vyktų su jį lydinčiu asmeniu, ir šio sutikimo kopiją. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno.

Violeta

Laba diena, buves sutuoktinis nemoka priteistu alimentu dvieju vaiku islaikymui. Problema yra ta, kad jis gyvena Traku rajone, o as Kaune. Man reikia anstoliui rasyti prasyma, del isieskojimo alimentu. Dokumentus siusiu anstoliui pastu, pagal vyro gyvenama vieta tai yra i Trakus. Kaip parasyti ta prasyma anstoliui, ranka rasytas tikriausiai netiks? Patarkite prasau?
2012-08-08 13:45

Gerbiama Violeta, kaip parašysit, taip bus gerai, svarbiausia, kad būtų aišku, ko norite. Gal būt antstoliai turi kokią nors specialią prašymo formą, tai galite sužinoti pas antstolius ir Kaune.

Regina

Mano sunus turi moketi alimentus, taciau zino kad pinigai skiriami ne vaikui.Ar nebutu galima atidaryti saskaita vaiko vardu, kad ka nors turetu, kai uzaugs ar dar ka nors? Jo buvusi uosviene perdave anstoliams nes jai linksmybems neuztenka, o vaikas kaip ubagas, motinai nerupi. Ka daryti?
2012-08-06 13:12

Gerbiama Regina, konsultuokitės su vaiko teisių apsaugos tarnyba ir antstolių kontora.

Julija

Gerb. Teisininke - kai mano vaiko tevas gavo teismo dokumentus del alimentu. Jis pradejo man ir mano mamai grasinti bei izeidineti sms zinutemis. Net grasino nuzudyti. Zinau apie 145str BK bet i policija nesikreipiau, nes jie tik iskvies ji pasiaiskinimui. Mano tikslas gauti sms isklotine su tais grasinimais kad pateikti ji teismui, kuris dar tik bus del alimentu. Noriu apriboti jo susitikimus su musu dukra (kad jie butu tik dalivaujant soc. darbuotojai, ar kam tai priklausytu) nes rymtai bijau del jo galimu veiksmu. KLAUSIMAS: ar imanoma gauti sms isklotines su tekstais mano bei mano mamos numeriams. Jei taip tai kaip tai padaryti ir kur kreiptis. Is anksto dekoju uz atsakima.
2012-08-06 13:10

Gerbiama Julija, patartume kreiptis į prokuratūrą, o ne į policiją, dėl grasinimų ir pan. Prokuratūra ar policija (jei tai bus pavesta jai atlikti) gali išreikalauti visas išklotines iš bet kurio mobiliojo ryšio operatoriaus.

Lina

Laba diena. Gyvename vyro tėvų bute, bet jie norėtų šį butą palikti testamentu savo sūnui ( mano vyrui), kad po jų mirties nekiltų nesusipratimų dėl paveldėjimo (yra dar vienas jų sūnus, mano vyro brolis).Ar mano vyras , paveldėdamas butą pagal testamentą, turėtų mokėti paveldimo turto mokestį? Jei taip, kokį procentą nuo buto vertės? Ačiū už atsakymą.
2012-08-04 10:33

Gerbiama Lina, specialaus paveldimo turto mokesčio šiuo metu nėra, o kaip bus tada, kai turtas bus paveldimas, mes nežinome. Yra tam tikra notarinė rinkliava už paveldėjimo pažymėjimo išdavimą, jo dydį galite sužinoti pas bet kurį notarą.

Julija

Gerb. teisininke mano atvejis toks: prisiteisiau alimentus iš vaiko tėvo, bet jų negaunu kadangi jis niekur nedirba ir gauna VRP 350lt. Kiek žinau iš VRP alimentai neišskaičiuojami. Tačiau tiksliai žinau, kad jis turi palikimą iš močiutės, bet jo nepriėmęs (neregistravo savo vardu, tiesiog yra prirašytas tam name). Ar galima kreiptis į teismą, kad priverstu vaiko tėva priimti palikimą, kad jis pradėtu mokėti alimentus?
2012-08-03 14:22

Gerbiama Julija, šiuo klausimu bendradarbiaukite su antstoliu, veikite pagal antstolio nurodymus ar patarimus.

Vytautas

Laba diena, norrejau paklausti ar dovanotas arba palikimu gautas turtas gali buti arestuotas, ar tai tik uzdirbtas turtas gali buti arestuotas?
2012-08-03 14:19

Gerbiama Vytautai, mes nežinome dėl ko turtą rengiamasi areštuoti, tačiau ši priemonė gali būti taikoma visam savininkui priklausančiam turtui.

Kristina

Sveiki, norejau paklausti, ar 6 metu mergaite, deklaruota Jungtineje Karalysteje gali isvykti i Lietuva su mociute, ar reikia tevu sutikimo rastu?
2012-08-03 14:16

Gerbiama Kristina, šiuo klausimu informacijos teiraukitės atitinkamoje britų įstaigoje arba Lietuvos atstovybėje.

Rasa

Laba diena. Gyvenu uzsienyje ir niekaip negaliu susisiekti su anstole. Ji daug laiko praleidzia vykdymuose, o be bylos po ranka ji ir atsakyti man negali. Gal padesite jus? As issiskyrusi 8 metai. Santuokoj turejom du vaikucius. Alimentu skola virs 20000 litu. Anstole arestavo jo turta (vilkika, lengvaji automobili, motocikla ir saskaita). Ka antstoliai darys su siuo turtu?
2012-08-03 14:15

Gerbiama Rasa, ką darys su areštuotu turtu gali atsakyti tik antstolė. Šiaip pagal išieškojimų vykdymo taisykles turtas turėtų būti parduodamas iš varžytynių, gautos sumos, atskaičius už antstolių darbą, turėtų būti pervedamos Jums. LR teisingumo  ministro patvirtintą  Sprendimų vykdymo instrukciją, kuria vadovaujasi visi antstoliai, rasite Lietuvos antstolių rūmų internetinėje svetainėje, rubrikoje "Teisės aktai".

Dziuljata

Sveiki, auginu 6 vaikus [abu su vyru registruoti birzoj, bet negaunam soc.pasalpos nes 1 vaikui nepriteisti elementai], gauna tik vaikai, kiek gali anstolis isskaiciuoti jai esi keliems greitiesiems kreditams skoloj [mano 5,o vyro 3]? 2 klausimas, jai as isidarbinciau ir atlyginimas minimumas, kas tada? aciu laukiu atsakymo, turto neturim.
2012-08-02 11:23

Gerbiama Džuljata, bet kuriuo atveju skolų padengimui galima išskaičiuoti tik iš skolininko pajamų ir turto, maksimalus išskaičiavimo dydis - penkiasdešimt procentų. Yra kai kurių išlygų, teiraukitės arba pas buhalterius, kurie vykdo antstolių patvarkymus, arba pas pačius antstolius.

Jurgita

Triu painiu labai dalykas. mano sesuo gyvena Anglijoje, cia buvo palikusi vaikus su tevu pusei metu. dabar praso kad vaikus atvesciau i uk visam laikui. is tevo vaiku gavau sitikima, bet ant dvieju savaiciu tik.ar nieko nebus jei as vaikus paliksiu uk?
2012-08-01 12:40

Gerbiama Jurgita, jei vaikų tėvas nesutinka, tokio prieštaravimo nepaisyti nepatariame. Papildomai konsultuokitės vaiki teisių apsaugos tarnyboje.

Jolanta

Laba diena noriu pasiteirauti. Tėveliui pašalino skrandį, dėl vėžio, bet vėžys yra pažengęs ir i kitus organus  yra piktybinis ketvirta stadija nebegalima taikyti net chemijos. Nustatė antra grupę bet jis dar yra darbingo amžiaus yr tebesiskaito dirbantis. Kaip jam elgtis ar išeiti iš darbo ar darbdavys turi sudaryti sąlygas dirbti mažesniu krūviu.
2012-08-01 12:37

Gerbiama Jolanta, labai sunku ką patarti tokiu atveju. Jeigu Jūsų tėvelis dar jaučiasi pakankamai stiprus, kad galėtų ką nors dirbti, gal ir reikėtų dirbti, nes tada žmogus jaučiasi esąs reikalingas, ir dirbdamas  mažiau galvoja apie ligas. Jei sveikatos stovis yra prastas, reikėtų pasirinkti užsiėmimą pagal jėgas. Neįgalumo nustatymas automatiškai dar nereiškia, kad darbdavys privalo tokį darbuotoją atleisti. Patartume Jūsų tėveliui kreiptis į NDNT, kad parašytų rekomendacijas dėl darbo (o gal jas yra parašę, pasitikrinkite), po to kreiptis į darbdavį dėl naujų darbo sąlygų geranoriško suderinimo.Linkime Jūsų tėveliui stiprios sveikatos ir dar nuveikti daug gerų darbų.


Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos