Klausimas Atsakymas
Kristina

Gyvenu su mama, man 35m turiu du vaikus, mano tevas mires ir as gyvenu su mama dydeleme name, man viskas butu gerai,  bet tarp musu kyla kivircas neleidzia kviestis drauga ne i namus bet i kiema kad ateitu kavos, nekalbu apie joki miegojima ar gerima kulturingai diena kavos ateitu atsigerti, ji sauk iskviesiu policija , bet as tam name visa gyvenima nugyvenau remontai viskas o ar turiu kokiu teisiu tik tiek kad ar turiu tokiu teisiu pasikviesti i namus kavos drauga ar drauge. as registruota esu tam name ir niekur kitur nekeitus gyvenama vieta. mano klausymas toks, ar turiu teise pasikviesti i svecius drauga bet tik kavos kulturingai prie stalo ramei ar kieme pavesiniai,aciu uz atsakyma.
2012-09-27 17:45

Gerbiama Kristina, labai keistas klausimas. Be abejo, turite teisę pasikviesti pas save į svečius, tačiau kuo tai baigsis - mes nežinome, todėl prieš kviečiant kažką - apie tai iš anksto pasikalbėkite su mama. Nemanome, kad mama linkėtų Jums blogo.

Erika

Ar perkant įrenginius geriau imti paskolą ar mokėti iš įmonės pelno?
2012-09-27 17:41

Gerbiama Erika, o kam imti paskolą ir mokėti palūkanas, jei yra pelnas.

Anonimas

Sveiki va tokia situacija paskolinua buvusiai draugej pinigu pralaukiau gal 3-4 menesius ir ji man pareishke kad nebegrazins daryk ka nori skola siekia 650 litu ka patartumete daryti ?? jokio rashtelio neturiu bet yra kelios sms zinutes kur ji prisipazysta skolinga.
2012-09-27 10:22

Anonimui, dar  bandykite skolą išsireikalauti geruoju. Pasiūlykite pasirašyti vekselį, suėjus terminui ir skolos negrąžinus, vekselį galėsite užprotestuoti ir iš karto perduoti antstoliui dėl priverstinio skolos išieškojimo. Jei vekselio nepasirašys,  teks kreiptis į teismą dėl skolos išieškojimo, jei teismas skolą priteis, tada galėsite teismo sprendimą perduoti antstoliams vykdyti.

Dalia

Laba diena. Mano mama turi daug skolų  antstoliui, Ji už nieką nemokėjo ir neturi iš ko. Ar gali antstoliai išreikalaut kad dukros padengtų skolas?
2012-09-26 15:08

Gerbiama Dalia, skolos paprastai yra asmeninės, išskyrus tuos atvejus, kai pvz. buvo imama banko paskola būsto įsigijimui sutuoktinių vardu, tačiau ir tuo atveju ant paskolos sutarties turi būti abiejų sutuoktinių parašai. Klausime nenurodėte kokios tai yra skolos, todėl atsakyti tiksliau negalime.

Rima

Per televizija pranese, kad uzsienyje gyvenantiems buvusiems Lietuvos pilieciams prades moketi pensijas is Lietuvos. AR galima visa tai sutvarkyti be advokato pagalbos, ir kur suzinoti kokius dokumentus ir kur reikia pateikti?
2012-09-26 15:06

Gerbiama Rima, patariame įeiti į Sodros tinklapį ir paieškoti, neradus ko reikia, yra rubrika užduoti klausimus. Linkime sėkmės.

Daiva

Sveiki, planuoju vykti su dviem vaikais i Svedija, vaiku amzius: mergaitei 8meta,o berniukui 10menesiu. Noriu suzinot kas butina vaikams ir man keliaujant i svedija? ar man pakanka asmens tapatybes korteles, o vaikams gimimo liudijimo?
2012-09-25 19:15

Gerbiama Daiva, jums visiems reikės turėti asmens tapatybės korteles (pasus). Išsamiau ieškokite informacijos internete pagal reikšminius žodžius '"Vaikų vykimas į užsienį".

Sonata

Laba diena, norime parduoti paveldėtus namus ir žemę ant kurios jie stovi. Bėda ta, kad žemė yra išpirkta investiciniais čekiais, bet toliau niekas nedaryta. Tad paveldėjau pastatus ir čekius. Ar galima taip parduoti, norintiems pirkti žmonėms? Ar jie galės patys susitvarkyti žemės dokumentus? Labai laukiu žinių.
2012-09-25 11:09

Gerbiama Sonata, kadangi žemės pardavimo sandoris forminamas notarine tvarka, šiais klausimais konsultuokitės su notaru.

Paulius

Laba diena. Norejau pasiklausti yra du tokie atvejai viena drauga sustabde pareigunai isgerusi ipute 1.7 promiles teismas skyre 2.3 metu ir bauda 2.200lt. Kitas atvejis kai kita drauga pagavo ipute 1.6 promiles ir skyre 1.2 metu ir bauda 2.000 tai va noriu paklausti pagal ka teismai vadovaujasi kodel skiresi sitaip nuobaudos?
2012-09-24 14:51

Gerbiamas Pauliau, reikėtų šito paklausti pačio teismo. Teismas nuobaudas skiria įvertinęs ne tik pažeidimą, tačiau ir kitas atsakomybę sunkinančias bei lengvinančias aplinkybes.

Sandra

Laba diena. Mano šeimoje sunki situacija. Su vyru prieš keturis metus paėmėm paskola būstui. Vyras pradėjo gerti, buvo paėmęs vartojamą kreditą azartiniams žaidimams. Daug mėnesių praktiškai visą atlyginimą "pražaisdavo". Galvoju apie skyrybas, nes yra 10 metų vaikas, kurį tokia situacija traumuoja. Tėvas vaiku nesirūpina, buna geria istisas dienas, mes jo nematom. Kai bandau šnekėt grasina, kad išvažiuos i užsienį ir visas skolas paliks man. Vienai mokėti už butą būtų sunku. Ar yra galimybė iškeldinti vyrą iš buto, bet palikti jam bent kažkokius įsipareigojimus bankui? Ar bent gauti didesnius alimentus vaikui? Koks sprendimas būtų geriausias vaiko atžvilgiu? Ačiū.
2012-09-24 14:49

Gerbiama Sandra, labai sunku ką nors patarti. Žinoma, geriausiai būtų, Jei Jūsų vyras nustotų gerti, gal tada viskas normalizuotųsi savaime. Gal gali Jums padėti vyro giminės (tėvai, broliai, seserys ar kiti asmenys, kurie yra jam autoritetas. Geriausias sprendimas vaiko atžvilgiu būtų alimentų prisiteisimas.

Inkiognito

Laba ryta. Siuo metu turiu nedarbingumo lapeli, man sulauzytas pirstas. Bet viena diena pakliuvau i policija apsvaiges, uzvesta byla. Nedidelis chuliganizmas. Sakykit ar dabar man anulios sodra ismokas visas ar tik uz ta diena? Ar aplamai jokiu anuliavimu nebus, kadangi man ne paskyrtas gydytojo namu rezimas. Aciu.
2012-09-21 9:34

Inkognitui, tai yra Sodros kompetencijos klausimas.

Einoras

Laba diena norėčiau pasiteirauti ar neseniai priimtas potvarkis dėl socialinės rizikos grupės šeimų kuriame socialinei darbuotojai yra perduodama pusė ar ir daugiau pinigų skirtų šeimai nepažeidžia jokių žmogaus teisių ? Bei kodėl aš gyvendamas šeimoje su savo mama tačiau ne su tikru tėvu anksčiau gavęs socialinę pašalpą dabar jos negausiu ? Ir kaip būtų galima įrodyti savivaldybei ar kitiems kurie išmoka socialinę pašalpą. Jog aš negaunu elementų iš savo tikro tėvo ? Lauksiu atsakymų, ačiū.
2012-09-21 9:32

Gerbiamas Einorai, patariame raštu kreiptis į socialinės paramos skyrių savo savivaldybėje. Kokie būtų tolimesni Jūsų veiksmai priklausytų nuo gauto atsakymo turinio.

Galina

Sveiki. man 32 metai labai noreciau vairuoti automobili, taciau turiu problemu su rega. man diagnozuota igimta glaukoma, kaire akis mato 0.3 o desine 0.5.as galeciau gauti teises?
2012-09-21 9:29

Gerbiama Galina, tai ne teisinis klausimas, o medicininis, į kurį atsakymą gausite iš vairuotojų sveikatos tikrinimo komisijos.

Renata

Laba diena, 2009 m. teismas sūnui nustatė tėvystę ir priteisė iš tėvo išlaikymą po 300 Lt. Iškart su sprendimu nuėjau į anstolių kontotą. Po kiek laiko ta anstolių kontora nutraukė veiklą. Norėčiau kreiptis į valstybę, nes tėvas taip niekada ir nemokėjo, tačiau niekas man nepasakė, kad reikia pasikeisti vaiko gimimo liudijimą, jame nėra įrašo apie tėvą ir anstoliui perduoto vykdymo nebežinau iš kur atsiimti. Teismo sprendimą turiu. Prašau pasakykite, ar galiu dabar nueiti su teismo sprendimu ir pakeisti vaiko gimimo liudijimą? teismas buvo vienam rajone, dabar gyvename kitame, į kurio rajono įstaigą kreiptis? kokie tolimesni veiksmai, kad galėčiau gauti išlaikymą iš valstybės fondų? vaikui šiuo metu 10 m. Laukiu atsakymo, Ačiū.
2012-09-21 9:28

Gerbiama Renata, dėl vaiko gimimo liudijimo galite kreiptis į civilinės metrikacijos įstaigą pagal savo gyvenamąją vietą. Su teismo sprendimu galite kreiptis į bet kurią antstolių kontorą iš naujo. Jūsų ankstesnis kreipimasis negalėjo dingti, antstolių rūmai privalo paaiškinti kam buvo perduotos veiklą nutraukusios  antstolių kontoros bylos. Kreiptis  pagalbos į VIF galėsite, jei gausite antstolių kontoros pažymą apie negalimumą vykdyti teismo sprendimą dėl alimentų priteisimo.

Donce

Laba diena. as esu skilingas antoliam, ar galiu isvikti is lietuvos?
2012-09-20 9:32

Gerbiamas Donce, skolas reikia atiduoti. Šiaip išvykimas iš Lietuvos nėra tiesiogiai susijęs su skolomis, išskyrus tuos atvejus, kai yra paskelbta asmens paieška ar yra uždrausta išvykti teismo nutartimi.

Dovydas

Laba diena. As negyvenu Lietuvoje jau beveik 25 metus. Suzinojau, kad man priklauso senatves  pensija Lietuvoje. Reikalauja is pradzios atidaryti saskaita banke Lietuvoje. Ar imanoma tai padaryti bunant uzsienyje, neatvykus i Lietuva? Is anksto dėkingas.
2012-09-20 9:30

Gerbiamas Dovydai, Lietuvoje veikia keletas bankų, kurie kiekvienas turi savo taisykles. Patariame internete susirasti bankų svetaines ir pasiteirauti dėl sąskaitos atidarymo sąlygų.

Lukas

Sveiki. turiu problemele su buvusia zmona. Mes jau nebegyvename kartu, moku kiekviena menesi elementus bet ji mane vis santazuoja ir terorizuoja kad vis mazai. Buna kad kartais siunciu pinigus ir truksta iki  pilnos sumos 20lt. ji mane vis gasdina kaip tik imanoma. Neleidzia bendrauti su vaiku gal jau puse metu.Pilnai uzdare visus imanomus bendravimo kelius. Ka patartumet daryt? Taip pat vis gasdina mane vel paduoti i anstolius bet jau viena karta buvo padavusi ir savo noru atsieme pareiskima is anstoles. `Ar gali vel mane paduoti anstolei?
2012-09-19 16:26

Gerbiamas Lukai, sunku atsakyti į klausimą kodėl Jūsų buvusiai žmonai vis mažai mokamų alimentų, nes nenurodėte kiek mokate,  taip pat nenurodėte: ar mokate tarpusavio susitarimu ar pagal teismo sprendimą. Be jokios abejonės, jei nevykdysite savo prievolės mokėti alimentus taip kaip susitarta ar kaip priteista teismo, vaiko  motina gali bet kada ir kiek tik reikės kartų kreiptis į antstolius dėl priverstinio susitarimo ar teismo sprendimo vykdymo. Dėl galimybės bendrautis su vaiku galite kreiptis į teismą, po to elgtis pagal teismo sprendimą.

Dalia

Laba diena, ar nepažeidžiamos teisės mokykloje dirbančiam socialiniam pedagogui, kuris pagal pareigine instrukcija dirba su vaikais, tačiau pertraukų metu jis privalo dar ir budėti, nors pagrindinis darbas su vaikais vyksta pertraukų metu. Dėkoju.
2012-09-18 20:08

Gerbiama Dalia, dar kartą gerai perskaitykite savo pareiginę instrukciją, ar nėra joje pareigos budėti. Jei tokios pareigos nėra, matyt, kad budėti jums nereikėtų. Šį klausimą aiškinkitės ne internete, o su mokyklos administracija, taip bus greičiau ir rezultatyviau.

Aurelijus

Sveiki, gal atsakysite iki kelių metų vaikui mokami alimentai, ar kol mokosi ar iki 18-os metų?
2012-09-18 12:07

Gerbiamas Aurelijau, jei vaikas mokosi, alimentai mokami iki dvidešimt keturių metų amžiaus.

Rita

Sveiki. Klausimas yra toks, ar teismas gali iskelti nagrineti nauja byla praejus metams nuo priimto pirminio sprendimo? 2009 buvo teismas, kurio metu paskirta bauda, bet neatimtos teises. Metus pravazinejus be jokiu problemu, 2010 vykdomas antras teismas, kuris paskiria bauda ir nutaria atimti teises metams. Ar taip galima daryti? 2 metus buvau uzsienyje, todel noreciau suzinoti ar galima uzgincyti antraji teismo sprendima grindziant laiko tarpu praejusiu tarp pirmojo ir antrojo? Dekui.
2012-09-18 12:02

Gerbiama Rita, pagal bendrąjį teisės principą už ta patį pažeidimą gali būti skiriama tik viena nuobauda, t.y. dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu antra byla negalima. Be abejo Jūs galėjote apskųsti bet kurį teismo sprendimą, tačiau šiuo metu tai padaryti jau negalite, nes seniai praėjo apskundimo terminai.

Asss

Laba diena , norejau paklausti: ar reikia deklaruoti turimus pinigus lietuvos banke(taupomasis indelis), kai zmogus deklaravo jog gyvena uzsienyje? jei taip tai nuo kokios sumos? Aciu uz atsakyma.
2012-09-18 11:58

Gerbiamas Asss, nežinome dėl kokios priežasties ar kokiu tikslu Jums reikėtų deklaruoti taupomąjį indėlį, todėl atsakyti negalime. Paprastai asmenys savo indėlių nedeklaruoja, išskyrus tuos atvejus, kai to reikalauja specialūs teisės aktai. Patikslinkite klausimą.

Renata

Labas vakaras, mano sutuoktinis yra Vokietijos pilietis, Lietuvoje gyvename jau treji metai. Ar LT jis gali kreiptis i NDNT tarnyba, dėl nedarbingumo lygio nustatymo? Is anksto dėkoju.
2012-09-18 11:54

Gerbiama Renata, darbingumo lygio nustatymo klausimai yra sprendžiami vadovaujantis LR neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymu. Visas šis įstatymas taikomas Lietuvos Respublikoje nuolat gyvenantiems asmenims.  Šio Įstatymo 20 ir 23 straipsniai, kurie reglamentuoja būtent nedarbingumo lygio nustatymo tvarką,  taip pat taikomi Lietuvos Respublikoje gyvenantiems užsieniečiams, kuriems leidimas laikinai gyventi išduotas kaip ketinantiems dirbti Lietuvos Respublikoje aukštos profesinės kvalifikacijos reikalaujantį darbą, kaip ši sąvoka apibrėžta tai reglamentuojančiuose Lietuvos Respublikos teisės aktuose, o taip pat kitiems asmenims, kuriems, įgyvendinant Europos Sąjungos socialinės apsaugos sistemų koordinavimo reglamentus, turi būti taikomi šiame Įstatyme nurodyti straipsniai. Patariame kreiptis į savo šeimos gydytoją dėl siuntimo į NDNT.

Ilona

Labas vakaras, norejau is Jusu konsultacijos del nekilnojamo turto. Planuoju pirkti buta savo vardu kitam patikimam asmeniui kuris juo naudosis. Vieno kambario butukas bus uz nedidele kaina. Bet yra viena problema kad esu istekejusi ir nenoriu vyrui sakyti nes jis tam reikalui nepritars. Ar budama istekejusi galiu buti vienintele sio buto savininke ir uzsiregistruoti ji registre. Nes nenoriu kad sis butas skyrybos atveju butu dalijamas nes juk pinigus bus sumokejusi mano sesuo tik kad jis bus mano pavarde. Laukiu is Jusu patarimo siuo klausimu. Aciu.
2012-09-17 20:20

Gerbiama Ilona, be abejo , Jūs galite įsigyti butą tik sau, taip ir reikia nurodyti buto pirkimo sutartyje. Registrų centras tik atlieka techninį darbą: įregistruoja turtą pirkimo-pardavimo sutartyje įvardinto savininko vardu. Naudojimasis butu neturi nieko bendro su nuosavybės teise, nes galima butą arba išnuomoti, arba duoti panaudai sudarant atitinkamą sutartį, kurią galite sudaryti ir notarine tvarka. Išsamesnę konsultaciją Jums gali suteikti notaras.

Gintare

Laba diena.. Ar galima vykdyti statybas arestuotame turte? Statyti, rekonstruoti? Mes perkame nama, kuris yra arestuotas. Dabar vyksta teisminis procesas, kuriame siekiama nuimti aresta. Nuemus ji, pasirasysime pirkimo-pardavimo sutarti. Ar butu galima vykdyti kokia tai statyba, kol turtui arestas nera nuimtas? Su dabartiniu savininku sutereme, kad statytis galima, bet kaip yra istatymiskai?
2012-09-17 20:13

Gerbiama Gintare, kategoriškai nepatariame vykdyti bet kokius darbus objekte, kuris nėra Jūsų nuosavybė. Kai namą nusipirksite, tada ir darykite ką norite.

Ingrida

Sveiki, situacija tokia: Turiu skolų keliu  antstolių kontoroms, siuo metu mano sakaita teismo sprendimais arestuota. Dabar ruosiuos isidarbinti, Ar gali man areštuoti visas pajamas, kol nebus išmokėta visa skola (6450)? Esu girdejusi, kad anstoliai gali pasiimti penktadali atlyginimo, taciau mano sakaita arestavosuios 4 anstoles, tai jei kiekviena pasiims po penktadali, as lieku be pajamu. Dėkoju už atsakymą.
2012-09-17 20:11

Gerbiama Ingrida, Jūs turite būti suinteresuota kuo greičiau atsiskaityti, tačiau taip, kad šis tas iš uždarbio liktų ir Jums. Pagal kelis vykdomuosius dokumentus išieškojimą galima nukreipti į nukreipti 50 proc. uždarbio. Painformuokite visas antstolių kontoras apie vykdomus išieškojimus, kad nebūtų viršyta maksimali leistina išieškojimo riba.

Anastasija

Sveiki. Noreciau paklausti siuo metu esu issiskyrusi ir uz vaiko darzeli moku puse sumos.Bet greitai isteku uz vyro kuris yra ikalinimo istaigoj. Ar po siu tuoktuviu reikes moketi pilna suma uz darzeli? Ar gausiu kažkokia kompensacija?
2012-09-16 17:06

Gerbiama Anastasija, negalime atsakyti į šį klausimą, nes nežinome kokiame darželyje yra Jūsų vaikas, t.y. kokia darželio žinybinė priklausomybė. Bandykite teirautis to darželio administracijoje, kokie būtų mokėjimo pasikeitimai dėl santuokos sudarymo. Antra vertus, jei Jūsų santuoka rimta, būsimasis sutuoktinis turėtų pasirūpinti ir darželiu.

Nesvarbu

Laba diena, vyrui priteistas vaiku iskaikymas is pirmos santuokos, bet yra nemaza skola .Mes gyvenam jau 10 metu kartu, bet noreciau as kad susituoktumem. Skola bus isieskoma is abieju musu. Kartu auginame 9 metu dukryte. Aciu.
2012-09-16 17:00

Mamai, kuriai nesvarbu. Prašytume aiškiai formuluoti ką norėjote paklausti ir sužinoti, nes Jūsų laiške neradome klausimo. Jeigu Jums tai iš tiesų nesvarbu, negaišinkite laiko.

Viktorija

Sveiki. girdejau kad nuo 2012 metu rugsejo 1d isejo istatimas kad keliaujant i uzsieni reikia antro tevo sutikimo? ar tai tiesa? anksciau vaziavau su vaiku tai nereikejo. aciu uz atsakyma.
2012-09-16 16:56

Gerbiama Viktorija, mums neteko nieko naujo girdėti. Patartume nepasikliauti gandais, o ieškoti informacijos internete pagal reikšminius žodžius "laikinas vaikų išvykimas į užsienį" arba teirautis oficialios informacijos Migracijos departamente  L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius, tel.: (8 5) 271 7112 (priimamasis), faks. (8 5) 271 8210, kodas 188610666, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Zivile

Labas vakaras, norejau paklausti ar pasibaigus senaties terminui(ieškomam asmeniui) yra informuojami giminaiciai? Ar galima gauti is policijos info kokio ilgio senaties terminas suteiktas. Ar tai yra viskas konfidiciali informacija? Ar tarkim ieskomo asmens seseriai policija gali suteikti informacijos del senaties termino, del bylos nutraukimo ir pan. Aciu uz atsakyma.
2012-09-16 16:49

Gerbiama Živile, mes galėtume tiksliai atsakyti dėl senaties terminų civiliniuose teisiniuose santykiuose, tačiau iš Jūsų klausimo turinio supratome, kad domitės asmens paieškos klausimais. Asmens paieška vėl gi yra labai skirtinga: gali būti asmuo ieškomas dėl skolų, alimentų nemokėjimo ir pan., gali būti ieškomas dėl dingimo, siekiant pripažinti nežinia kur esančiu ar mirusiu, tačiau gali būti ieškomas ir dėl nusikaltimų padarymo, kur paieškos terminai yra labai skirtingi ir priklauso nuo nusikaltimo, kuriuo įtariamas paieškomas asmuo, sunkumo. Patartume arba patikslinti klausimą, arba kreiptis į prokuratūrą, jei policija atsisako suteikti informaciją. Perspėjame, kad operatyvinės informacijos , Jūs, ko gero, negausite.

Živile

Sveiki. gyvename Airijoje, abu esame lietuviai, esame nesusituoke, turime sunu (5 menesiu), sunus turi tevo pavarde ir yra Airijos pilietis. Norėjau paklausti kokiu dokumentu reikia vaikuti parsivezti i LIETUVA lektuvu. Zada skristi tik mama ir sunus (pavardes skirtingos). Ar reikia tevo sutikimo? Aciu labai.
2012-09-16 16:42

Gerbiama Živile, papratai mes konsultuojame dėl vaikų vykimo iš Lietuvos į užsienį. Kadangi Jūs vyksite iš Airijos į Lietuvą, reikėtų teirautis Airijos atitinkamose institucijose dėl išvykimo iš šalies, gal būt atitinkamą informaciją Jums galės suteikti ir Lietuvos atstovybės Airijoje.

Marius

Turiu skolininka, jis man skolingas 19500lt. Popieriai buvo tvarkomi per notara, skola buvo paimta sudarant vekseli, visi popieriai terminui pasibaigus buvo sutvarkyti ir perduoti anstoliui. Jau praejo metai taciau anstoliai nieko padaryti negali, nes skolininkas neturi jokiu pajamu ir jokio turto. Sakykit prasom ar imanoma sita skolininka paduoti i teisma, kad jis imtusi kazkokiu veiksmu skolai grazinti?
2012-09-14 13:04

Gerbiamas Mariau, Jūs padarėte viską ką galėjote, belieka tik laukti, kol pas skolininką atsiras kokios nors pajamos ar turtas. Gal būt pabandykite skolininką patraukti baudžiamojon atsakomybėn už sukčiavimą.

Janina

Laba diena, ar nepilnameciai gali gaut soc pasalpa 350lt, stovi darbo birzoj, as taip pat stoviu birzoj vyras dirba atlygynimas minimalus jo man nepriklauso. as norejau kad gautu soc pasalpa 350lt, bet socialinis pasake kad nepilnameciai negali gaut turi but prie tevu kol sueis pilnametyste liepe tvarkytis bendra soc psalpa visiem keturiem skaiciuos bet turi vaikai stovet ir as mama, jei as nebestovesiu birzoj tada negausim pinigu iki kol jiem sueis 18 metu. o jei as nestovesiu birzoj ar jie budami nepilnameciai galetu gaut soc pasalpa po 350lt.
2012-09-13 21:14

Gerbiama Janina, šiuos klausimus raštu užduokite socialinės paramos skyriui ir darbo biržai pagal savo gyvenamąją vietą. Tuo atveju, jei Jus netenkins gauti atsakymai, konsultuosime dėl tolimesnių veiksmų.

Darja

Laba diena, noriu pasiteirauti ar man būtina keisti vandens skaitliukus į elektroninius? Ar galiu atsisakyti, nes mabo akaitliukai patikrinti, užplombuoti ir tvarkingai moku už paslaugas. Baiminausi ar pastačius naujus elektroninius vandens teikėjas nuotoloniu valdimu priskaičiuos man žymiai daugiau nei suvartoju.
2012-09-13 20:54

Gerbiama Darja, mes teikiame teisines konsultacijas ir patarimus, o Jūsų klausimas yra inžinerinis. Patartume kreiptis į energetikos specialistą.

Elena

Laba diena. mano vyras serga vibracine liga. Rugsejo menesi Utenos NDNT komisija nustatė 25%profesines ligos pakenkima. Profesines ligos medicinine komisija nustate sias letines vibracijos sukeltas diagnozes: 1.Letine cervikalgija, 2.Letine l/s sr. diskogenine radikulopatija, 3.Galuniu jutimine vegetacine polineuropatija, 4.L4-5-S1 disku polisegmentines protruzijos. Dirba autobuso vairuotoju, pastoviai vartoja skausma malsinancius vaistus. vargina klubo skausmai, galuniu tirpimas, sirdies veklos sutrikimai, dazni galvos skausmai. Susilpnejusi klausa, progresuojanti trumparegyste. Del nugaros skausmu bei klubo sanariu pakenkimo negali nueiti didesniu atstumu. NDNT Gydytoja nieko daug neklaususi tik pasakiusi, kad tau jau pensija netoli, bet juk liga nepranyks kartu su pensija, juk su metais dar sunkes. Vibracine liga visam gyvenimui, o ismoka tik vienkartine. Ar yra galimybe pakeisti ligos pakenkimo procentus?
2012-09-12 12:15

Gerbiama Elena, jeigu Jus netenkina NDNT sprendimas dėl darbingumo lygio nustatymo, turite teisę šį sprendimą apskųsti NDNT direktoriui Z.Skvarciany adresu: Švitrigailos g., 10, Vilnius. Jei Jus netenkins sprendimų priežiūros skyriaus sprendimas, jį galėsite apskųsti GInčų kiomisijai, o jos sprendimą Vilniaus apygardos administraciniam teismui. Išsamią NDNT sprendimo apskundimo tvarką rasite internete NDNT tinklapyje.

Daiva

Laba diena, norejau paklausti ka daryti, kad gautum kompensacija uz sildyma ir socialine parama kai nenustatyta tevyste. yra tokia situacija kad as nezinau kaip rasti vaikucio teti, nezinau nei pavardes nei gyvenamosios jo vietos. prasau padekit, nes pacios pajamos yra 600lt man ir suneliui. tai kai pagalvoju apie saltaji sezona ir komunalinius mokescius tai baisu darosi. Aciu is anksto.
2012-09-11 22:01

Gerbiama Daiva, mes esame pripratę prie įvairių klausimų, tačiau atsakyti į klausimą kaip surasti vaikučio tėtį, jeigu net vaikučio  mama nežino jo pavardės, mes negalime.

Giedre

Mano sunaus proseneliai kazkada Taurageje turejo namus, gyvulius ir visa uki. Karo metu, kada buvo vykdomas holokaustas, jie buvo susaudyti ir ju turtas atimtas. Mano sunus yra vienintelis Lietuvos pilietis, gyvenantis Lietuvoje is visu proseneliu palikuoniu, visi kiti Izraelio pilieciai, todel, nors ir buvo bandymai susigrazinti prilkausanti turta, buvo nesekmingi. Ka turetu padaryti mano sunus, kad galetu atgauti savo dali palikimo-proseneliu palikimo. Kur kreiptis ir kokia pildyti forma. Noriu pazymeti, kad mano sunus yra nepilnametis, bet as esu jo vienintele teiseta globotoja. Dekoju is anksto uz atsakyma.
2012-09-11 21:58

Gerbiama Giedre, apgailestaujame, tačiau šiuo metu galiojantys įstatymai nenumato Jūsų sūnui galimybės pretenduoti į prosenelių turtą. Patartume šiuos klausimus raštu užduoti  Seimui, gal būt kas rengiamasi daryti šiuo klausimu, bent bus aiškesnė perspektyva.

Roma

Gavus 50% darbingumo grupe .teko iseiti is darbo, ar galiu gauti išmoka sodroj puse metu? esu išdirbusi apie 30m.
2012-09-11 21:52

Gerbiama Roma, nelabai supratome kokią Sodros išmoką Jūs turite omenyje. Patikslinkite klausimą.

Silvija

Sveiki, jei Tevas dovanoja  visa nekilnojama turta savo vaikui,taciau turi skolu VMI ar vaikas  su dovanotu turtu perima ir skola,? ar tai nieko bendro neturi su skola ,skolas sieka apie 5tukst.lt. Aciu uz atsakyma.
2012-09-10 10:50

Gerbiama Silvija, mums atrodo, kad bandymas pabėgti nuo skolų padovanojant turtą , nėra pats geriausias sumanymas. Patartume skolas susimokėti, o ne manipuliuoti turtu. Tarp kita ko paaiškiname, kad pvz. turtą paveldint, palikimo priėmėjas paveldi ir visas su tuo turtu susijusias skolas.

Ausra

Laba diena. as noreciau paklausti, ar ymanoma isiskirt su vyru, jis yra isvykes i uzsieny, seima nesirupina, mes paeme paskola is banko, koks yra lengviausias varijantas, ar butinas turto dalijimas, pas mus 2vaikai.
2012-09-10 10:45

Gerbiama Aušra, visais šiais klausimais patartume pasikonsultuoti pas notarą, tačiau reikia kreiptis abiem sutuoktiniams. Nepavykus sudaryti laisvanoriškos skyrybų sutarties, belieka tik teisminis procesas, tokiu atveju patartume naudotis profesionalių advokatų paslaugomis, yra ir firmos, kurios žada greitas ir pigias skyrybas. Tačiau manytume, kad nereikėtų per daug skubėti, o abiem pasikalbėti, nes pas jus yra du vaikai, gal dar šeima nėra iširusi.

Darius

Ar mano zmonai reikia dirbti jei as iseinu tevystes globos atostogu metem ar dviem?
2012-09-10 10:40

Gerbiamas Dariau, Jūsų tėvystės atostogos mažai ką turi bendro su Jūsų žmonos darbine veikla. Dirbti ar nedirbti - yra jos apsisprendimo reikalas, žinoma, jei turėsite iš ko gyventi.

Antanas

Tiek tevas tiek motina pris mirti testamentu savo buta paliko man.bute siuo momentu be manes gyvena priregistuotas brolis.iki tevu mirties jis buvo darbingas, taciau niekur apie 10 metu nedirbo ir nestovejo darbo birzoj.pries mirti motinai buvo reikalinga slauga tai jis uz tai is sodros gaudavo 130lt.noreciau suzinoti ar priklauso kazkokia dalis palikimo jam.siuo momentu visus mokescius tenka moketi vienam.kaip isieskoti dali pinigu buto islaikymui is brolio. Aciu.
2012-09-10 10:38

Gerbiamas Antanai, savo klausime nurodote, kad butą iš tėvų pagal testamentą paveldėjote Jūs, todėl, jei paveldėjimas nebuvo užginčytas, butas priklauso Jums. Nurodote, kad Jūsų brolis slaugė mamą, todėl manytume, kad priekaištauti jam dėl to, kad nedirbo būtų nelabai korektiška. Dėl komunalinių mokesčių pasidalinimo susitarkite geruoju, taip bus ir greičiau, ir pigiau, nei bylinėtis.

Jurate

Laba diena, noreciau suzinoti ar sudetinga butu pakeisti vaikui pavarde? Esu issituokusi, gyvenu su draugu dveji metai ir jis nuo gimimo augina mano dukryte. Mums susituokus ar galima butu kad vaikas nesiotu musu abieju pavarde? Ar dukrytes tevas turetu atsisakyti teisiu i vaika? Mes nebendraujam, alimentus moka, bet su vaiku nebendrauja. Noreciau suzinoti ka reikia daryti norint pakeisti vaikui pavarde? Aciu uz atsakyma.
2012-09-09 13:41

Gerbiama Jūrate, apsilankykite civilinės metrikacijos įstaigoje, ten gausite visą reikalingą informaciją.

Darija

Laba diena, ruošiuosi kita met su savo dukra važiuoti i Turkija atostogauti. Tuo laiku kai skrisime jai bus 1,5m. Ar reikia tėvo leidimo, jei jis visai ja nesirupina, alimentu nemoka, bet tevystę pripažino. Ir dar, aš esu vaiko priežiūros atostogose iki kol vaikui sueis treji metai, turiu isiskolinimu, kurias po truputi stengiuos išmokėt, tačiau ne visas. Pagal istatima iš motinistės pašalpos negalima išskaičiuoti, bet aš moku savanoriškai. Klausimas: ar mus su skolom išleis iš šalies?
2012-09-07 17:14

Gerbiama Darija, kad Jus nesuklaidinti, patartume šiuos klausimus užduoti Migracijos departamentui L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius, tel.: (8 5) 271 7112 (priimamasis), faks. (8 5) 271 8210, kodas 188610666, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Vaida

Laba diena, norejau suzinoti jeigu mano vyras buvo pasiemes paskola pries kelis metus kai mes nebuvome vede ir net pazystami ir aisku nebaige jos moketi, o as apie tai suzinojau tik po vedybu ar yra galimybe man po metu santuokos issiskirti? ar anstoliai gali priteist man jo skola moketi? Ir uzbluokuoti saskaita uzsienyje kur as su juo ir gyvenu?
2012-09-06 10:54

Gerbiama Vaida, iki santuokos įgytas turtas, kaip ir skolos yra asmeninės, o ne bendra sutuoktinių nuosavybė ar skolos, tai reiškia, kad Jūsų sutuoktinis, nesvarbu ar Jūs gyvensite santuokoje, ar būsite išsiskyrę, už savo skolas turės atsakyti pats. Nutraukti santuoką Jūs galite bet kada, tačiau prieš žengiant tokį žingsnį patartume viską gera pasverti.

Romas

Laba dena. Vokietijoje man sulaike vairuotojo pazymejima. Neblaiviam stovi buvau. Menesio begi sake atsius nutarima. Jo negavau. Kur tokiu atveju atsiunciamas nutarimas? Dekoju.
2012-09-05 18:11

Gerbiamas Romai, nutarimą turėtumėte gauti tuo adresu, kurį nurodėte Vokietijos policijai.

Simona

Laba diena, esu savo sesers globeja, netrukus jai suseis 18metu. Dabar ji pati gaus 520 lt pasalpa. Noriu suzinot kokius dokumetus jai reikes nusiust i vaiku islaikymo fonda. Ar tik pranest kad suejo 18m?
2012-09-05 18:09

Gerbiama Simona, nelabai supratome ką turi bendro Jūsų sesers gaunama pašalpa ir vaikų išlaikymo fondas, nes VIF moka tam tikrą pašalpą, kai vaikas negauna priteistų alimentų. Prašome patikslinti klausimą.

Rima

Sveiki, ar soc.paramos darbuotojos duomenų bazėj mato, vaikų gyvenamosios deklaracijos vietą? Ar tik žiūri, asmens prašančio skirti soc paramą. Situacija tokia, vaikų tėvas deklaravo abu vaikus prie savo gyv. vietos, o aš esu deklaravus gyv. vietą kitam mieste nuo vaikų, ten ir kreipiuosi dėl soc. paramos, ar reikia pranešti dėl vaikų gyv. vietos deklaracijos pasikeitimo? Pati gyv. vietos esu nepakeitusi. Vaikai nepilnamečiai. Su vaikų tėvu negyvenu, vaikai su juo tik bendrauja.
2012-09-05 12:15

Gerbiama Rima, šitas klausimas ne mums, teiraukitės socialinės paramos skyriuje ar jie mato kur gyvena vaikai ir ar tai jiems svarbu skiriant paramą.

Laima

As, XXX,1993 uz savo lesas isigijau viena kambari su bendra virtuve. Sis butas buvo mano nuosavybe. Kadangi norejau pagerint savo ir sunaus gyvenimo salygas, issikiaciau si buta ,kuris buvo mano nuosavybe, i teise naudotis 1kam atskira buta. Sis keitimas buvo vykdomas, mano pacios prasymu, tuometiniui merui/mero potvarkis 602/leidus. Keitima itvirtino Klaipedos m notaru biuro notare Grigalioniene. Iki1998m liepos 1d,as turejau teise privatizuot buta, deja ja nepasinaudojau del pinigu stokos, viena auginau sunu, o beto nebuvo butinybes privatizuoti. 2004m pasirasiau savyvaldybei prasant gyvenamosios nuomos sutarti Daugiau jokiu sutarciu nesu pasirasius. 2004 pradejau moket nuomos mokesti 47lt, 2009 jau buvo apie 100lt, sio momentu moku154lt. Ar nera pazeistos mano ir mano sunaus, kuris taip pat gyvena siame bute teises?
2012-09-05 12:13

Gerbiama Laima, nelabai suprantame kokios Jūsų ir Jūsų sūnaus teisės šiuo atveju yra pažeistos, jei visos būsto keitimo ir nuomos sutartys patvirtintos Jūsų parašu.

Violeta

Laba diena, norėčiau paklaust per kiek laiko atsius šaukimą į teismą dėl garsios muzikos po 22 valandos?
2012-09-05 12:11

Gerbiama Violeta, o kodėl turėtų būti Jums atsiųstas šaukimas į teismą. Gal buvo surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas? Tokiu atveju teismas nagrinėtų administracinės baudos paskyrimo bylą, o kada tai įvyks, mes negalime atsakyti, nes tai priklauso nuo konkretaus teismo darbų krūvio.

Jekaterina

Laba diena, gal Jus man patarsite.. Internete per skelbimus radau pirkti man reikalinga daikta (vaik.kombinezonas), susisiekiau su pardaveja, sutareme kad as apmoku, ji issiuncia man preke. Bet jau beveik 2 menesiai praejo, nei pinigu, nei prekes. Tai klausymas toks, ar man verta kreiptis i policija? ko galiu tiketis, kokia atsakomybe gali gresti "pardavejai"? Mano issiusta suma nedidele, 70lt + 7lt pasto islaidom padengti... tiesiog nenoreciau gaisti laiko, viena auginu 2 mazamecius, ir nezadu kreiptis i policija, jei "pardavejai" uz tai nebus net administracines atsakomybes... Aciu!
2012-09-05 12:08

Gerbiama Jekaterina, reikia tik stebėtis Jūsų patiklumu. Patariame būtinai raštu kreiptis į policiją dėl sukčiavimo, tokiu būdu užkirsite kelią kitiems apgaudinėjimo atvejams, o taip pat atsiras šansas Jums atgauti pinigus.

Albinas

 

Ar priklauso invalidumas sergant 2 tipo cukralige?

2012-09-04 17:05

Gerbiamas Albinai, tai yra neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos kompetencijos klausimas.  Jums reikėtų per savo šeimos gydytoją formintis siuntimą į šią tarnybą , ten ir sužinosite sprendimą.

Inga

Laba diena, ar galiu paklausti, kaip issiregistruoti is antstoliu, mano vyra buvo padavusi pirmoji zmona del alimentu pries 4 metus, bet dabar viskas yra tvarkoj, mokami, ir nenoriu, kad vyras antstoliams butu priklausomas, padekite, prasau.
2012-09-04 16:58

Gerbiama Inga, mes negalime Jums padėti, nes antstoliai vykdomąją bylą uždaro, kai pabaigia visus išieškojimus. Dabar vyksta tik išieškojimo stebėjimas, kokios nors kitos priverčiamosios priemonės nėra taikomos. Jei Jūsų vyras nori mokėti alimentus pats, o ne per antstolių kontorą, turi dėl šito tartis su savo buvusia žmona, kad ši parašytų prašymą antstolių kontorai dėl vykdymo nutraukimo.

Vaida

Laba diena, draugas turejo Lietuvoje paskola kurios neisgalejo moketi apie du metus.Ar anstoliai gali blokuoti jo ir esamos zmonos saskaitas uzsienyje? Kokiu veiksmu mums dabar imtis norint sumoketi skola ar gryzes vyras i Lietuva tvarkyti reikalu del skolos dar gales grysti atgal i uzsieni dirbti kad butu padengta skola, nes Lietuvoje sito padaryti nesugebėtu.
2012-09-03 11:26

Gerbiama Vaida, už skolas atsako asmuo, kuris pasiskolino, o ne sutuoktinis, tačiau jei paskola buvo paimta šeimos vardu, skolą turės grąžinti abu sutuoktiniai. Skolos buvimo faktas neturėtų atsiliepti vykimui į užsienį, išskyrus atvejį, jei išvykimas į užsienį yra uždraustas teismo nutarimu.

Ruta

Sveiki, susikloste tokia situacija - as su nepilnameciu sunumi jau antri metai gyvenu Anglijoje, Lietuvoje likes sunaus tevas nemoka sunui alimentu, nors teismo sprendimu jis privalo tai daryti. Kaip man elgtis, kur kreiptis? Sunui 16 metu, su jo tevu esame oficialiai issituoke. Dekoju is anksto Jums uz atsakyma.
2012-09-03 11:19

Gerbiama Ruta, kadangi alimentai yra priteisti teismo sprendimu, tačiau tėvas jų geruoju nemoka, Jums reikia kuo greičiau kreiptis į antstolius pagal tėvo gyvenamąją vietą dėl priverstinio teismo sprendimo vykdymo.

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos