Klausimas Atsakymas
Alius

Sveiki. ar galima regitroje laykiti teorijos ar praktikos vaziavima jei esate skolos valstybei ar isduoda teises?
2012-10-31 14:39

Gerbiamas Aliau, vairuotojo egzaminų laikymas ir vairuotojo pažymėjimo gavimas neturi nieko bendro su skolomis.

Robertas

Sveiki noretciau paklaust ar galetciau isvaziuot su draugu i usieni man 15m?
2012-10-31 14:38

Mielas Robertai, prašome patikslinti klausimą: ar turite tėvus, į kokią šalį norite vykti, išvykimas laikinas ar visam laikui, kiek amžiaus Jūsų draugui. Bandykite ieškoti atsakymo pats internete pagal reikšminius žodžius "nepilnamečių vykimas į užsienį".

Raimonda

Laba diena. Sugyventiny pagavo su kontrabanda, teismo dar nebuvo, gaunam soc., pasalpa, ar gali ja atimti po teismo?
2012-10-31 14:31

Gerbiama Raimonda, nelabai supratome iš klausimo kas ir kokią socialinę pašalpą gauna. Jei pašalpos gavėjas yra Jūsų sugyventinis, visko gali būti, kad ją praras. Jei pašalpos gavėja esate Jūs pati, tai sugyventinio "nuotykiai" Jums neturėtų atsiliepti.

Ieva

Laba diena, esu issiskyrusi su vyru. Klausimas mano butu toks - ar seneliai t.y. vyro tevai gali prisiteisti matyti anuka tiksliau - pasiimti anuka is manes pas save?! Ar seneliams tokie igaliojimai kokiu nors budu gali buti priteisti? Ar gali teismas priteisti tik leisti matyti anuka dalyvaujant mamai. Dekoju uz jusu atsakyma.
2012-10-31 14:28

Gerbiama Ieva, labai sunkiai įsivaizduojame, kad galėtų būti toks vyro tėvų, t. y. vaiko senelių ieškinys, nebent jei būtų vaiko tėvui apribotos tėvo teisės ir globėjais paskirti tėvai, t.y. seneliai. Tačiau globos klausimas šiuo atveju neturėtų būti svarstomas, nes vaikas turi abu gyvus tėvus. Antra vertus, jei vaiko auklėjime nori dalyvauti seneliai, gal tai nėra taip jau blogai?

Saulius

Laba diena norejau palausti turiu 10000lt skolos ar gali man arestuoti turta jei vienas dirbu tai kaip seima islaikiti?
2012-10-30 17:26

Gerbiamas Sauliau, areštuoti turtą ar sąskaitas banke gali antstoliai, vykdantys skolos išieškojimą, taip pat gali areštuoti teismas taikydamas laikinas apsaugos priemones kai yra nagrinėjama kokia nors turtinė byla.

Zivile

Laba diena. Norejau jusu paklausti, man yra 16m, as Anglijoje mokausi jau 4 men, bet turejau gristi atgal i Lietuva, nes mano mamai nuttrauke visas ismokas, vien del to, kad mokausi Anglijoje. Mes pristateme visus dokumentus is Anglijos Koledzo, bet jie i tai nekreipia demesio,ir dabar neleidzia man isvaziuoti ir toliau Mokytis Anglijoje. Prasome jusu patarimo, ka daryti toliau?
2012-10-30 16:02

Gerbiama Živile, niekas negali Jums uždrausti išvykti ir mokytis ten, kur Jūs jau mokėtės. Kaip bus su išmokomis, kurias Jūs minite klausime, kol kas nežinome, nes tai būtų visai atskiras klausimas. Reikėtų papildomos informacijos: kokios tai buvo išmokos, kas jas mokėjo, kodėl mokėjimas buvo nutrauktas.

Daiva

Laba diena, susiduriau su problema, esu dirbanti, niekad neesu prasiuši jokiu pašalpu ar kompensacijų už šildyma. Nuo šių 2012 metų kreipiausi del šildymo kompensacijos, nes vyras tapo jaunu pensininku ( buvo pareigunas), man pasake , kad jis turi dirbti viešujų darbu, kad ja gautumem. Sakykite prašau, ar tai teiseta? Juk jis neregistruotas darbo birzoje. Jis atitarneves Lietuvai , ar tai realus reikalavimas ? Mes gyvenam Druskininkų savivaldybėje.
2012-10-30 15:56

Gerbiama Daiva, kreipkitės į Druskininkų savivaldybę dar kartą raštu, gaukite raštišką atsakymą,  kuriame turėtų būti nurodytas reikalavimų teisinis pagrindas, tada nagrinėsime ir duosime nepriklausomą išvadą.

Zita

Laba diena, noriu paklausti. Mano vaikui 17m. Mokosi 11klasei, padare avarija neturedamas teisiu sudauze abi masinas, abi masinos nedraustos. Is draudimo atejo laiskas kad jis turi sumoketi bauda 5290lt.draudimui. Ar galima moketi dalim kas menesi kazkek laiko. As issituokusi auginu du vaikus viena, alimentu negaunu, dirbu gaunu algos 1200lt.
2012-10-30 15:53

Gerbiama Zita, mes negalime atsakyti į tokius klausimus. Kreipkitės į draudimo įstaigą ir tarkitės.

Elena

Laba diena noriu paklausti mamai yra 90 jei baigesi globa as ja globoju man eina darbo stazas ar reikes vel kreiptis i teisma del globos kad eitu darbo stazas?
2012-10-30 9:37

Gerbiama Elena, jei baigėsi teismo nustatytas globos terminas ir Jūs norite ir toliau globoti, nėra kito būdo kaip globą pratęsti, kaip pakartojus tą pačią procedūrą, kai globa buvo pirmą kartą nustatyta. Mums tik neaišku, kodėl globa buvo nustatyta teismo keliu, tačiau jei taip rašote klausime, gal taip ir buvo.

Dana

Laba diena. Norėčiau paklausti: vyras 19 metų turėjo 3 grupės invalidumą ir dirbo. Suėjus senatvės pensijos amžiui gavo 2 raštus, kad senatvės pensija 900 lt bus mokama iki gyvenimo pabaigos, o kitą netekto nedarbingumo pensija 500 lt ir bus mokama iki gyvenimo pabaigos. Bet atnešė pensijos tik senatvės 900 lt, tai kuo tikėti: gautais raštais, ar nežinau jau kuo? Ačiū už atsakymą.
2012-10-30 9:34

Gerbiama Dana, šiaip jau yra mokama tik viena pensija, kurią gali pasirinkti asmuo: arba senatvės, arba netekto darbingumo. Patariame pasiimti abu raštus ir kreiptis į tą SODROS padalinį, kuris tuos raštus atsiuntė, ten ir išsiaiškinti ką tai reiškia.

Joana

Laba diena, prieš puse metu draugui paskolinau 5000lt,be jokio raštelio, po savaites jis mirė. Tiesioginiai paveldėtojai atsisako grąžinti skolą. Ar yra galimybė susigrąžinti skolą teismo keliu?
2012-10-30 9:31

Gerbiama Joana, o kas gi Jums belieka daryti, tik bandyti susigrąžinti skolą teismo keliu, jei pateiksite teismui patikimus įrodymus, kad tokia paskola buvo.

Minde

Sveiki, pries keleta menesiu jieskojau buto pirkti per varzytines, suradau keleta variantu vienu ypac domejausi, susisiekiau su notaru ,kalbejome del pirkimo, taciau pries keleta dienu noredamas apziureti ta buta suzinojau jog jis jau parduotas kuri laika ir nauji savininkai jau isikelineja, na o varzytines dar tik bus, nors kai siandien kalbejau su notaru jis nieko nesake ir kalejome apie buto pirkima, kaip supratau cia jie pardavines buta kuris is tikruju jau yra parduotas uz akiu ir visos varzytines bus tik del akiu, kur kreiptis ar tai yra nusikaltimas ar taip notare gali elgtis?
2012-10-29 9:48

Gerbiamas Mindaugai, varžytynes organizuoja ir už jas atsako antstolis, o ne notaras. Notaras tik įformina turto įsigijimo sandorį, todėl jis gali ir nežinoti visų varžytynių užkulisių. Jeigu Jūs turite konkrečius adresus ir įtariate būsimą ar jau daromą nusikaltimą, raštu praneškite apie tai prokuratūrai pagal to turto buvimo vietą arba policijai.

Erika

Laba diena, noriu parduoti buta, kuri pirkdama, kaip bendrasavininka irasiau savo mazameti sunu. Buta pirkau pries tris metus. Vaiko tetis mires. Dabar istekejau antra kart ir mudu su vyru nusprendem parduoti buta ir kartu isigyti nama. Tam reikalingas teismo leidimas. As kreipiausi i teisma surinkusi visus dokumentus,taip pat ir prleiminaria busimo namo pirkimo sutarti. Taciau teismas praso paaiskinimo, kodel i preliminaria sutarti neitrauktas mano sunus.Zinoma as nezinojau kad reikia itraukt ir ji i ta sutarti, juk normalu kad vaiko savo as nenuskriausiu, perkam nama, nes jis daug erdvesnis ir arciau mano vaiko mokyklos. Jam bus sudarytos puikios salygos.  Koki paaiskinima as tureciau jam pateikti? Aciu uz atsakyma.
2012-10-29 9:44

Gerbiama Erika, ir mums nelabai aišku, kodėl į naują pirkimo sutartį neįtraukėte sūnaus, kuris figūravo ankstesnėje sutartyje. Teismas elgiasi labai kvalifikuotai, todėl ir prašo paaiškinimo.

Daiva

Laba diena. Dirbu socialines globos namuose -soc darbuotojo padejeja. Si menesi musu direktorius pranese jog teks visiems darbuotojams dirbantiems toki darba persikvalifikuoti i slaugytoju padejejus. Oficialiai gausime atleidimo lapelius, teks stoti i darbo birza, o ji tures siusti i mokslus nemokamai. Po 3 men mokslu vel mus priims i darba. Bet kiek man zinoma del to sumazes mums skirtos atostogos (dabar yra 6 sav) ir taip pat atlyginimas (nebebus mokoma priedas uz darba su gyventojais). Noriu paklausti ar teisingai elgiasi musu direktorius, ar cia istikruju yra kazkokie nauji istatymai soc globos namams, jog soc darbuotojo padejeju nebereikia, o turi buti slaugytoju padejejai? Aciu.
2012-10-29 9:36

Gerbiama Daiva, mes negalime žinoti kas vyksta Jūsų socialinės globos namuose, patartume raštu kreiptis į Jūsų darbovietės administraciją, kuri privalo nurodyti visų savo veiksmų teisinį pagrindą. Negavus tinkamo atsakymo, arba jei atsakymas Jus netenkins, galite pabandyti kreiptis į Socialinių paslaugų priežiūros departamentą prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, kuris turėtų žinoti socialinių darbuotojų atžvilgiu vykdomą politiką apskritai, o taip pat kas planuojama vykdyti Jūsų socialinės globos namuose konkrečiai.

Irina

Laba diena. As dirbu degalines operatore, pas mus buvo metine inventorizacija rado trukumus 26 diena i degaline atsiunte pazyma su trukumu suma(kiek kam isskaiciot) ir ta pacia diena isskaiciavo ne sulauke musu sutikimu. Ar jie galejo taip padarit, ir kiek procentu jie galejo isskaiciot is vienos algos? Labai aciu uz atsakyma.
2012-10-29 9:27

Gerbiama Irina, pirmiausiai pasiskaitykite savo darbo sutartį su darbdaviu, tikriausiai buvo sudaryta ir materialinės atsakomybės sutartis, ten ir turėtumėte rasti atsakymus į savo klausimus. Jeigu su kuo nors dėl darbdavio veiksmų nesutinkate, patartume raštu kreiptis į darbdavį. Galite kreiptis ir į darbo inspekciją, o taip pat į teismą, jei manote, kad su Jumis buvo pasielgta neteisingai.

Asta

Sveiki, noreciau paklausti ar gali kitas zmogus (neesantis turto paveldetojas tik sunus ar dukra) po motinos netekties nuejas i banka issijimti jos saskaitos isklotines?
2012-10-29 9:23

Gerbiama Asta, labai abejojame, nes bankas privalo saugoti savo klientų duomenis. alėtų tokį sąskaitos išrašą gauti, jeigu būtų arba teismo nutartis (esant ginčui dėl paveldėjimo) arba ikiteisminio tyrėjo nutartis, esant įtarimams dėl lėšų pasisavinimo ar pan. Patartume kreiptis į banką, ten ir sužinosite atsakymą.

Daiva

Laba diena, mano sugyventinis turejo 2 santuokas, dabar turi tris vaikus . Is antros santuokos turi du vaikus , issiskyre 2008 m. alimentus mokejo 3 vaikams po 200 lt. Dabar jo buvusi antra zmona pakilus infliakcijai uzsiprase 87 litais daugiau vienam vaikui , tai iseina 574 lt+ pirmam vaikui 200 lt, gaunasi i menesi 774 lt. Ar jinai teisingai praso , ar mums reiktu kur nors kreiptis , kad perskaiciuotu alimentus. Tuo labiau, kad dar apiperkame drabuziais , nes ji isleidzia baisiais netvarkingais drabuziais, net neideda atsarginiu kojiniu, nei trusiku.
2012-10-26 14:42

Gerbiama Daiva, atsakyti į Jūsų klausimą vienareikšmiai negalime, nes minimas vyras yra ne Jūsų vaikų tėvas, jis nėra ir Jūsų sutuoktinis. Jei kas ir galėtų kreiptis į teismą dėl alimentų perskaičiavimo, tai tik Jūsų sugyventinis. Koks būtų teismo sprendimas- mes neprognozuojame.

Jurga

Laba diena, turiu toki klausima-ar gali anstoliai arestuoti kortele kur pervedamas socialinies ir vaiku ismokos, esu skolinga kreditams, nebeturiu is ko moketi, tikriausiai perduos i anstolius. laukiu atsakymo. Aciu.
2012-10-26 10:41

Gerbiama Jurga, mes esame jau ne kartą aiškinę, kad pagal LR Civilinio proceso kodekso 739 straipsnį, negalima nieko išieškoti iš sumų, kurios priklauso skolininkui kaip: 1) kompensacinės išmokos už darbuotojui priklausančių įrankių nusidėvėjimą ir kaip kitos kompensacijos, kurios mokamos, kai dirbama nukrypstant nuo normalių darbo sąlygų; 2) sumos, mokamos darbuotojui, vykstančiam į tarnybinę komandiruotę, perkeliamam, priimamam į darbą ir pasiųstam dirbti į kitas vietoves; 3) valstybinio socialinio draudimo motinystės, tėvystės ir motinystės (tėvystės) pašalpos; 4) išmokos vaikams, mokamos pagal Išmokų vaikams įstatymą; 5) laidojimo pašalpa; 6) išmokos, mokamos pagal Valstybinių šalpos išmokų įstatymą, ir kitos tikslinės socialinės išmokos, pašalpos ir kompensacijos iš valstybės ir savivaldybių biudžetų nepasiturinčioms šeimoms ar asmenų socialinei paramai; 7) išeitinės išmokos. Kai tik sužinosite, kad uždėtas areštas Jūsų sąskaitai, patariame nedelsiant kreiptis į antstolius ir jiems viską raštu paaiškinti: kas tai per pinigai Jūsų sąskaitoje ir jei tos sumos priklauso bent vienam iš atvejų, išvardintų LR Civilinio proceso kodekso 739 straipsnyje, reikalauti areštą panaikinti.

Anonimas

Laba diena, noriu jusu pasiteirauti mes su vyru pries kelis metus pasiememe kaleta paskolu. kol dirbome mokejome po to kai mus netekome darbo skolos pradejo isiekoti per anstoliu ir issiekojimo imones . metus buvo iskaiciuojama dalis pinigu is mano invalidumo. siuo metu mes su vyru gyvename uzsenyja ir noretumem pradeti grazinti skolas . Bet suzinojome kad musu paieska uzsiima policija ar gali buti kad mums iskelta daudziamoji byla ar policija gali jieskoti ir civilinese bylose  ir mums gresia kalejimas uz tai kad negrazinome skolos ir nekontaktavome su anstoliais gal 2 metus . Siuo metu mes nezinome kokis anstolis ir kokia imone is musu issiesko skolas ir nezinome kur kreiptis . Kiap mums geriausei ispresti susidariuse situacija? Kas mums gresia ? Ar mus gali paduoti i tarptautine paieska? Aciu.
2012-10-26 10:33

Gerbiamas anonime, jei Jūs nežinote koks antstolis ar skolų išieškojimo įmonė užsiima Jūsų skolomis, juo labiau to negalime žinoti mes, todėl  negalime atsakyti į Jūsų klausimus. Jei Jums yra iškelta baudžiamoji byla ir vyksta ikiteisminio tyrimo procesiniai veiksmai, be abejo gali grėsti ir baudžiamoji atsakomybė, pvz. už sukčiavimą. Tačiau Jūs geriausiai žinote kam esate skolingi, ir jeigu Jūsų ketinimai atsiskaityti yra rimti, susisiekite su savo kreditoriais ir tarkitės dėl paskolų sugrąžinimo būdo bei terminų.

Paulius

Sveiki, as pasiemiau kredita savo vardu kad paskolinciau draugui. Susitarem kad jis kiekviena menesi mokes inasus. bet pradejau jau abejot, kad jis grazins tuos pinigelius. palukanos auga, o jis tik pasakas pasakoja. ka man reiktu daryti? pasirasyt ka?
2012-10-26 10:27

Gerbiamas Pauliau, reikėjo pagalvoti prieš imant kreditą ir perskolinant pinigus kitam asmeniui, tai tikrai ne pats geriausias būdas užsidirbti. Patartume tik tiek, kad Jūsų draugas pasirašytų Jums vekselį likusios skolos sumai, suėjus terminui ir skolos negrąžinus , vekselį galėsite užprotestuoti ir antstoliai galės iš karto išieškojimą nukreipti į skolininko pajamas bei turtą, nereikės bylinėtis teisme. Išsamiai gali patarti advokatas ar antstolis.

Nina

Sveiki, pries 3 metus buves sugyventinis mane ziauriai sumuse, turiu pasidariusi abdukcija, parasiau policijai pareiskima, bet i teisma nesikreipiau. Nutartyje parasyta, kad padarytas lengvas suzalojimas, nors zaizdu ir melyniu buvo begales. Ar yra koks senaties terminas, kad galeciau paduoti ji i teisma del sumusimo, ir ar teismas paskirtu kokias baudas, nes praejo tiek laiko, o jis visaip man bando kenkti, nors kartu nebegyvename. Aciu, laukiu Jusu atsakymo.
2012-10-26 10:23

Gerbiama Nina, sprendžiant iš Jūsų klausime pateiktos informacijos kreiptis į teismą dėl baudžiamosios bylos iškėlimo jau per vėlai, tačiau turimus dokumentus (teismo medicinos ekspertizės aktas, pareiškimo į policiją nuorašas, policijos atsakymas) išsaugokite, jie gali praversti ir dabar, jei kreipsitės į policiją dėl kokių nors naujų faktų, tie dokumentai charakterizuos buvusį sugyventinį.

Andromeda

Laba diena. Turime šeimoje problemą kuri neleidžia ramiai gyventi jau kelerius metus. Tėvukas po insulto sugalvojo parašyti testamentą. Liga pažeidė tik kūno motoriką, nėra jokių mąstymo sutrikimų, iki šiol dirba su vaikais (paskutinius metus). Sužinojusi sesuo apie turinį, jau dabar grasina teismais. Ar gali sesuo tikėtis laimėti bylą pasinaudodama tėvuko liga? Iš anksto dėkoju už atsakymą.
2012-10-25 11:12

Gerbiama Andromeda, mes negalime atsakyti į klausimą kas būtų, jeigu būtų. Patartume tik tiek, kad tvirtinant testamentą gal būt pasitarkite su notaru, kaip išsklaidyti bet kokias abejones dėl tėvo veiksnumo. Žinoma, neuždrausi niekam kreiptis į teismą, todėl gal būt aptarkite visus reikalus šeimoje dabar, kad po mirties nereikėtų po teismus tampytis.

Joranas

Laba diena. norejau jusu paklaust ar anstoliai gali uzblokuoti saskaita ir is jos isskaiciuot pinigus jei ten yra tik socialines pasalpos pinigai? labai jum aciu.
2012-10-24 10:15

Gerbiamas Joranai, o iš kur antoliams žinoti kokie pinigai yra Jūsų sąskaitoje.Pagal LR Civilinio proceso kodekso 739 straipsnį, negalima nieko išieškoti iš sumų, kurios priklauso skolininkui kaip: 1) kompensacinės išmokos už darbuotojui priklausančių įrankių nusidėvėjimą ir kaip kitos kompensacijos, kurios mokamos, kai dirbama nukrypstant nuo normalių darbo sąlygų; 2) sumos, mokamos darbuotojui, vykstančiam į tarnybinę komandiruotę, perkeliamam, priimamam į darbą ir pasiųstam dirbti į kitas vietoves; 3) valstybinio socialinio draudimo motinystės, tėvystės ir motinystės (tėvystės) pašalpos; 4) išmokos vaikams, mokamos pagal Išmokų vaikams įstatymą; 5) laidojimo pašalpa; 6) išmokos, mokamos pagal Valstybinių šalpos išmokų įstatymą, ir kitos tikslinės socialinės išmokos, pašalpos ir kompensacijos iš valstybės ir savivaldybių biudžetų nepasiturinčioms šeimoms ar asmenų socialinei paramai; 7) išeitinės išmokos. Patariame kreiptis į antstolius, kurie , kaip Jūs teigiate, užblokavo Jūsų sąskaitą ir aiškinkitės.

Aldona

Man priteisti alimentai ir aš juos gaunu. Norėčiau juos padidinti. Ar dėl padidinimo galiu kreiptis kitame mieste, negu gyvena atsakovas?
2012-10-24 10:09

Gerbiama Aldona, įprastai kreipiamasi į teismą pagal atsakovo buvimo vietą, tačiau pabandykite kreiptis į teismą pagal vaiko (vaikų)  buvimo vietą.

Aurimas

Norejau paklausti, seis metais pirkau buta ,uz kuri mokejau 62000lt, ar ji man reikia deklaruoti?
2012-10-24 10:07

Gerbiamas Aurimai, tai brangus turtas, kurį deklaruoti reikia. Papildomos informacijos teiraukitės valstybinėje mokesčių inspekcijoje.

Elena

Laba diena, kaimynas apipyle apdrausta buta (truko vandentiekio vamzdis). Jo butas neapdraustas. Draudimas priskaiciavo 2600lt. zalos atlyginti. Kur kreiptis jeigu nesutinki tokios sumos?
2012-10-24 10:06

Gerbiama Elena, pirmiausia reikia kreiptis į draudimą ir nurodyti motyvus dėl ko nesutinkate su žalos apskaičiavimu. Jei norimo rezultato nepasieksite, galite paduoti į teismą kaimyną dėl trūkstamos žalos sumos išieškojimo. Patartume tinkamai užsifiksuoti žalos padarymo faktą, tokią paslaugą atlieka bet kuri antstolių kontora.

Dovilė

Laba diena, po vaiko priežiūros atostogų į darbą grįžau 2012 01 30 d. (Vaikui 2 metukai suėjo sausio 27 d.). Dabar išėjimas nėštumo ir gimdymo atostogų bus kovo mėn. Regis, pašalpa bus skaičiuojama nuo 2012 01 31 iki 2013 01 31, tačiau aš norėčiau, jog išmoka būtų skaičiuojama už 24 mėn. kuomet buvau vaiko priežiūros atostogose. Ką turėčiau padaryti, kad galėčiau rinktis? Gal išeiti nemokamų atostogų ar biuletenį paimti 2 k. per mėnesį? Na, kad nesusidarytų 12 mėn. stažo. Dėkoju už atsakymus. Beje, už išsamią konsultaciją galiu sumokėti.
2012-10-24 9:56

Gerbiama Dovile, patartume konsultuotis su kokia nors mama, kuri turi šios patirties, o gal būt su kompetentinga buhaltere.

Danguolė

Su manimi buvo sudaryta neterminuota darbo sutartis, bet buvo nustatytas išbandymo laikotarpis 3 mėnesiai. 23 diena parašiau prašymą, kad mane atleistų iš darbo savu noru, tačiau inventorizacija bus daroma tik 24d. jei bus kažkokie trūkumai ar man reikės padengti nuostoliu?
2012-10-23 19:12

Gerbiama Danguole, atsakyti į šį klausimą bus galima tik tada, jei bus nustatyti kokie nors trūkumai ir įrodyta, kad tai atsitiko dėl Jūsų kaltės.

Ruta

Esu issiskyrusi, auginu du nepilnamecius vaikus, tevas alimentu nemoka, ir dar skyrybu metu isvyko i uzsieni i didziaja britanija. Deja piktybiskai nemoka vaikams alimentu. Zinau kad vaiku tevas ten dirba, ir nuomojasi gyvenama plota, turi lesu isigyti ten motociklui ir kitiems dalykams, o vaikams, sakosi neturis pinigu. Neturiu duomenu kur  jis dirba ir kur gyvena taip pat, nes tokios isnformacijos jis man nesako. Zinau kad sudetinga procedura, bet ar yra kokiu nors sankciju, kad zmogus vis del to nors kiek nors pradetu rupintis savo vaikais?
2012-10-23 19:10

Gerbiama Rūta, jei Jūs esate alimentus prisiteisusi Lietuvos teisme, reikėtų kreiptis dėl Europos vykdomojo dokumento išdavimo, tada alimentus iš vaikų tėvo ieškos Anglijos antstoliai. Išsamesnės informacijos ieškokite internete pagal reikšminius žodžius "Europos vykdomasis dokumentas".

Ruta

Sveiki, ar tiesa, kad Anglijoje alimentu nemokejimas, neskaitoma nusikaltimu?
2012-10-23 19:02

Gerbiama Rūta, negalime atsakyti į šį klausimą, reikėtų teirautis pas teisininkus Anglijoje.

Ana

Sveiki, noreciau pasidometi kas atsakingas uz namo priežiūrą jeigu kiekviename bute atsirado pelėsiai ir nuo traukinių vibracijos namo sienos skilinėja. Beveik kiekviename bute yra vaikai, kai kas su negale, ir kaip mes žinome, pelėsiai sukelia daug ligų. Iš anksto ačiū už atsakymą.
2012-10-22 16:31

Gerbiama Angele, už kiekvieno turto priežiūrą atsako to turto savininkas.

Ilona

Laba diena noriu pasiklausti ka man daryti, as esu isvykusi i anglija vaikus laikinai palikau lietuvoje kol isitvirtinsiu cia, gruodi noreciau kad mano tevai atskristu su mano vaikais cia gal galit patart kokiu dokumentu mums reikia nes tiek nuomoniu isgirdom kad nebezinau ka bedaryti. Aciu.
2012-10-22 11:53

Gerbiama Ilona, patartume ne teirautis nuomonių, o paieškoti informacijos internete pagal reikšminius žodžius "Vaikų vykimas į užsienį", ten turėtumėte rasti informaciją apie laikiną išvykimą į Angliją, apie emigravimą į Angliją ir pan. Be to galite užduoti atitinkamus klausimus Migracijos departamentui prie LR Vidaus reikalų ministerijos adresu: L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius, tel.: (8 5) 271 7112 (priimamasis), faks. (8 5) 271 8210, kodas 188610666, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.. Departamento tinklapyje yra rubrikos klausimų uždavimui. Linkime sėkmės.

Edgar

Laba diena norejau paklaust pasnane skola bankia dydele ir as nespesiu atsiskaitit su banku iki vasaros, ar galiesiu isvazior i rusija pas gyminaicius? ar man duos viza? Aciu
2012-10-22 11:47

Gerbiamas Edgarai, manytume, kad vizos išdavimas vykimui į Rusiją mažai ką turi bendro su Jūsų skolomis, nebent būtų paskelbta Jūsų paieška ar teismo būtų uždrausta išvykti iš Lietuvos.

Asta

Laba diena, norejau pasiteirauti kaip prisiteisti vaikui elementus, jei nezinome jo tevo buvimo vietos?
2012-10-21 15:25

Gerbiama Asta, o gal būt žinote tėvo vardą, pavardę, gimimo datą, gimines. Patartume pirmiausiai pasiklausti giminių, po to bandyti skelbti paiešką.

Joana

Pagal testamenta mama paliko kaime nama. Kada as galesiu ji parduoti po mirties ir kokie bus mokesciai pardavimo atveju? Aciu.
2012-10-19 18:12

Gerbiama Joana, pirmiausia reikia tinkamai įforminti palikimą ir gauti paveldėjimo liudijimą. Parduoti galite bet kada, dėl procedūrų ir mokesčių teiraukitės pas notarą.

Saulius

Sveiki, aciu uz atsakyma i mano klausyma (Sveiki, noriu paklaust, jei turint isiskolinimu antstoliams ir isvykus gyvent i Anglija, ten atsidarius banko saskaita(jei ja atidarys aisku) ar gali anstoliai is kart sustabdyti ir sios saskaitos operacijas ir nuskaiciuoti jiems reikiama suma ir taip saskaitoje paliekant minusa? Gerbiamas Sauliau, visais atvejais, jei esate skolingas, imkitės priemonių atsiskaityti, o ne slapstytis.) bet vis delto... Slapstytis neketinu ir neketinu bandyti pamirsti skola. Noriu vykti i kita sali, kad rasti geriau apmokama darba, bet tam reikia atsidaryti saskaita. o likti skolingam svetimoj saly nesinori.
2012-10-19 18:11

Gerbiamas Sauliau, išvykimas į kitą šalį tiesioginio ryšio su skolomis Lietuvoje neturi, išskyrus atvejus, jei būtų paskelbta Jūsų paieška ar būtų teismo uždraudimas išvykti. Manytume, kad banko sąskaitos atidarymui Anglijoje kliūčių neturėtų būti (nebent yra kokios nors specialios Anglijos bankų taisyklės, kurių mes nežinome). Be abejo, Lietuvos antstoliai gali nurašyti skolas ir nuo užsienyje esančių banko sąskaitų pagal Europos vykdomąjį dokumentą ir jeigu jie tas sąskaitas žino.

Anele

Laba diena, norejau pasiteirauti, ar gali gauti viza zmogus isvykti i JAV, jei cia Lietuvoje turi neismoketa busto paskola bei moka antstoliams? taip pat dar yra vaikas.
2012-10-19 18:05

Gerbiama Anele, į šį klausimą Jums gali atsakyti tik JAV vizas išduodanti įstaiga.

Dovilė

Sveiki. Turiu tokią bėdelę ir tikiuosi, kad truputį pagelbėsite. Tris mėnesius ir dvi savaites dirbau parduotuvėje, tai smulkaus verslo parduotuvėlė. iš darbo teko išeiti, nes ta parduotuvė užsidarė. Po dviejų mėnesių darbo buvo atliktas patikrinimas - viskas buvo gerai, nieko netrūko. Tada po mėnesio vėl buvo atliktas patikrinimas ir savininkas pareiškė jog yra 1500lt nuostolis. Man tai atrodo neįmanoma nes prekės nebuvo brangios, kad per mėnesį susidarytų tokia suma. Susidarė toks įspūdis jog savininkas nenori mums su kolege išmokėti išeitinių. Ar yra kokių galimybių įrodyti, kad mes dėl to nesam kaltos? ar bet kuriuo atveju turim padengti šį nuostolį. Beto mums turėjo išmokėti atostoginius, išeitines ir algą už papildomas pradirbtas dienas t.y. man 500lt ir mano kolegei 550lt. Mes tų pinigų negavom ir kažin ar gausim. ką patartumėte mums daryti?
2012-10-19 18:04

Gerbiama Dovile, mes nežinome ar yra pakankamas pagrindas abejoti abiejų patikrinimų aktais ir nustatytų nuostolių pagrįstumu, tačiau dėl neišmokėto atlyginimo, atostoginių ir kitų išmokų galite bet  kada kreiptis į teismą.

Jurgita

Laba diena vaiko tevas kaleime nera pripazinta tevyste kreipiausi i teisma nes jis pripazista vaika bet, atmete mano byla nes typo nera priezastis ta kad jis sedi kaleima. tai ka man daryti?
2012-10-19 17:59

Gerbiama Jurgita, jei menamas tėvas savo tėvystę pripažįsta, tai nesant ginčo, teismas nenagrinės tėvystės nustatymo bylos. Vaiko tėvas turi kreiptis į įkalinimo įstaigos viršininką, kuris turi teisę atlikti tam tikrus notarinius veiksmus, kad nori pasirašyti tėvystės pripažinimo pareiškimą, įkalinimo įstaigos viršininkas patvirtins kalinio-tėvo parašo autentiškumą, Jums beliks su tuo pareiškimu kreiptis į civilinės metrikacijos įstaigą, kad išduotų naują gimimo liudijimą su įrašytu tėvu.

Julija

Sveiki, planuoju su vyru skirtis, jeigu reikalauciau alimentu, ar ateityje vaikas neturetu del to problemu pvz. neturetu pareigos moketi ko nors vyrui senatvei, ar ten kokio nors neigalumo jei kas nors atsitiktu, taip pat vyras turi daug antstoliu apie kuriuos nezinojau iki siuos dienos, ar neteks man ar sunui ju poto ismoketi jeigu vyrui kas atsitiktu?
2012-10-18 18:29

Gerbiama Julija, tėvai turi pareigą rūpintis savo vaikais, suaugę vaikai turi pareigą rūpintis savo pasenusiais tėvais. Jūsų vyro skolos matyt yra asmeninės, šeimos nariai už jas neatsako. Mirties atveju skolos gali būti paveldimos, tačiau tik tos, kurios yra susijusios su paveldimu turtu.

Valdas

Laba diena. Mano namo bendrasavininkas per man priklausancia sklypo dali be mano sutikimo prasivede elektros oro linija. Kreipiausi i Valstybine energetikos inspekcija kodel jie išdave irenginio pripazinimo tinkamu naudoti pazyma. VEI informavo, kad išdodami pazymas neivertina teritorijos sklypu ir statiniu išdestymo planu. Kur kreiptis del elektros oro linijos panaikinimo. Aciu.
2012-10-18 18:26

Gerbiamas Valdai, patariame kreiptis į Valstybinės teritorijų planavimo is statybos inspekcijos prie LR Aplinkos ministerijos struktūrinį padalinį pagal savo gyvenamąją vietą. Papildomos informacijos ieškokite Valstybinės teritorijų planavimo is statybos inspekcijos prie LR Aplinkos ministerijos tinklapyje.

Žiedinė

Sveiki, labai reikia Jūsų pagalbos. Auginu 10mėn mažylį, vaiko gimimo liudyjime nurodytas tėvas, jis yra azerbaidžano pilietis, turintis leidimą nuolat gyventi Lietuvoje kuris galioja iki biržęlio mėn, vaikui gimus kartu buvome neilgai, esame nesusituokę, elementų nesiteisiau, jo tėvai darė moralinę žalą ir man ir vaikui nes gyvenome netoliese, tad pamačius visuomet plūsdavo keiksmažodžiai. O mano vaiko tėvas pabėgęs į Maskvą, grįžti nežada, arba neaišku kada grįš, šiuo metu gyvenu su kitu vyru su kuriuo ruošiamės kurti šeimą ir jis norėtų įsivaikinti mano sūnų, mano vaiko tėvas neprieštarauja atsisakyti tėvystės tačiau neturi kaip grįšti ir jam vienodai. O toliau su juo kalbeti neimanoma nes pasiplūsta tik keiksmažodžiai ir grasinimai. Visa jo šeima stengiasi kažkokiu būdu mum įgelti...kokiu būdu aš pati galėčiau vaikučio ''tėvui'' apriboti tėvystę ir pakeisti vaikučiui pirmiau savo mergautinę, o vėliau kai susituoksiu būsimo vyro pavardę su įvaikinimu be jo sutikimo? Isiskyrėme dėl jo tėvų spaudimo, dėl smurto namuose esant naujagimiui ir pamaniau kad vaikas to matyti neturėtų. Nuo ko man viską pradėti, ar įmanoma kanors padaryti ir kiek laiko tai truktų?
2012-10-18 10:33

Miela Žiedūne, pabandykite iš pradžių pasikonsultuoti su vaiko teisių apsaugos tarnyba, ką jos specialistai Jums patartų. Kvalifikuočiausią pagalbą suteiktų profesionalus advokatas, kuris specializuojasi šeimos teisės srityje.

Saulius

Sveiki, noriu paklaust, jei turint isiskolinimu antstoliams ir isvykus gyvent i Anglija, ten atsidarius banko saskaita(jei ja atidarys aisku) ar gali anstoliai is kart sustabdyti ir sios saskaitos operacijas ir nuskaiciuoti jiems reikiama suma ir taip saskaitoje paliekant minusa? aciu uz atsakyma.
2012-10-18 10:31

Gerbiamas Sauliau, visais atvejais, jei esate skolingas, imkitės priemonių atsiskaityti, o ne slapstytis.

Tomas

Ar yra senaties terminas, jei zmogus nuteistas dvejiems metams ir slapstosi nuo nuosprendzio vygdymo?
2012-10-18 10:30

Gerbiamas Tomai, senaties termino baudžiamosiose bylose nėra.

Jurgita

Laba diena norejiau pasiteirauti as gyvenu klaipedoje ir susilaukiau vaiko klaipedoje o vaiko tevas sedi siauliu tardymo izoliaturioje kreipiausi del tevystes nustatymo bet klaipedos apygardos teismas atmete mano byla nes yra ne pagrista ir ne priezastis pagal ju kad vaiko tevas sedi kaleime ir pripazista vaika . Jis gali kreiptis i laisves atemimo vadova . Ka man tokiu atvejiu reiktu daryti jei vaiko tevas vaika pripazista bet sedi kaleima.Kaip man reiktu i notara jei jis siauliuose tardymo izoliatoriuje sedi o as gyvenu klaipedoje.
2012-10-17 16:04

Gerbiama Jurgita, teismas pasielgė pagrįstai, nes vaiko tėvas tėvystę pripažįsta, vadinasi, ginčo nėra. Tai, kad Jūsų vaiko tėvas atlieka bausmę, ne kliūtis atlikti tėvystės pripažinimo procedūras, nes įkalinimo įstaigos viršininkas turi teisę atlikti tam tikrus notarinius veiksmus. Jūsų vaiko tėvui reikėtų kreiptis į įkalinimo įstaigos viršininką, užpildyti nustatytos formos tėvystės pripažinimo pareiškimą, įkalinimo įstaigos viršininkas patvirtintų tėvo parašo autentiškumą, po to Jūs galėtumėte kreiptis į civilinės metrikacijos įstaigą, kad vaikui išduotų naują gimimo liudijimą, kuriame būtų įrašytas tėvas.

Regina

Laba diena, noreciau suzinoti, ar galima septyniolikmetei dukrai padovanoti kolektyvini soda, sode pastytas gyvenamas namas, bet namo statybos dokumentai nera sutvarkyti?
2012-10-17 16:00

Gerbiama Regina, geriausiai į visus Jūsų klausimus atsakytų notaras, apsilankykite pas jį.

Edita

Sveiki, vyras uzdirba 1000lt, anstoliai isskaiciuoja is algos po 500lt skola uz alimentus. vyras dukrai dar kas menesi i jos saskaita perveda po 200lt. ar anstoliai gali tuos 200lt iskaiciuoti i skolos suma?
2012-10-16 17:05

Gerbiama Edita, teiraukitės pas antstolį.

Vaiva

Laba diena, mūsų buto bendrasavininkas savo buto dalyje negyvena, tačiau piktybiškai nemoka bendrųjų komunalinių mokesčių už savo buto dalį. Nenorėdami problemų su būtų ūkio ir šildymo paslaugas teikiančiomis įmonėmis ir susidūrimo su antstoliais (už susidariusias skolas antstoliams perduodami abu turto savininkai) sumokėdavome komunalinius mokesčius ir už bendrasavininką tikėdamiesi iš jo tas sumas susigrąžinti. Tačiau jis sugrąžinti už jį sumokėtų mokesčių mums neketina. Kaip teisiškai galėtume tas sumas atgauti. Ir kaip toliau spręsti šią problemą, jei bendrasavininkas ir toliau nieko nemokės. Ačiū.
2012-10-16 17:03

Gerbiama Vaiva, tą mokesčių dalį, kurią sumokėjote už bendrasavininkį galite bandyti prisiteisti per teismą. Ateityje, kad dėl atsiskaitymų nebūtų problemų, įforminkite turto atidalijimą, kad Jūs galėtumėte mokėti tik už save pagal savo turimas sutartis. Komunalinių paslaugų teikėjai turėtų sudaryti paslaugų teikimo sutartis su atidalinto turto savininku ir spręsti mokesčių skolų klausimus su juo pačiu.

Aukse

Sveiki, noreciau Jusu konsultacijos. Jua daugiau kaip desimt menesiu esu isvykusi is Lietuvos gyventi i Londona. Taciau sisryt is Lietuvos sulaukiau zinios jog del turimos skolos Lietuvoje, apie 1000 litu, esu itraukta i paieskomu asmenu sarasa. Ka siuo atveju tureciau daryti? Susisiekiau su kreditoriumi, nurodziau savo naujausius duomenys, adresa Londone, taip pat kreipiausi i policijos komisariata, kuriame yra paskelbta mano paieska. Dekoju.
2012-10-16 16:59

Gerbiama Aukse, Jūs viską jau padarėte, ką galėjote. Neturime ką nors pridėti.

Arvydas

Sveiki, kartu su bendrasaviniku turime sodo sklypą su sovietmečiu statytu mažu namuku. Nuo senų laikų sklypas ir sodo namukas dar neturi sutvarkytų dokumentų. Ėmiausi daryti kadastrinius matavimus ir noriu priduoti namuką. Bendrasavininkas iš pradžių neprieštaravo, tačiau kai telieka tik atiduoti dokumentus registruoti jis niekur nenori dėti parašų ir visas procesas sutojo. Kaip elgtis tokiu atveju? Kaip legalizuoti tą sovietinį statinį, jei bendrasavininkas niekur nepadeda parašų? Ačiū.
2012-10-16 16:57

Gerbiamas Arvydai, mes negalime priversti Jūsų bendrasavininko pasirašyti statinių įteisinimo dokumentų. Gal būt tai galėtų įpareigoti teismas.

Vladas

Laba diena, aš norėjau pasidomėti del snoro obligacijų. 2011-11-14 d. aš nusipirkau už 9000 litų obligacijų, 2011-11-16 d. buvo sustabdyta snoro veikla. Aš noriu kreiptis į teismą. Sakykite į kokį teismą aš  turiu kreiptis. Ar imanoma atgauti pinigus. Ar jau beviltiška mano situacija.
2012-10-16 16:54

Gerbiamas Vladai, kiek žinome iš praktikos, už "Snoro" banko obligacijas kompensacijų niekas negavo, tačiau patariame kreiptis dėl paaiškinimų į "Snoro" banko likvidatorių adresu: A. Vivulskio g. 7, LT-03221 Vilnius, Kliento linija 8 800 27 272, Faks. (8 5)  232 7300, El. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Linkime sėkmės.

Audrone

Laba diena, 1.Turiu nemokama advokata del tevystes pripazinimo sunui Kipro respublikoje. Ar tiesa, kad tai yra sunku padaryti, nes atsisakius potencialiam tevui daryti DNR tyrima, jis nera automatiskai pripazistamas vaiko tevu, kaip tai yra LT? 2.Pagal LT civilini kodeksa islaikyma vaikui galima prisiteisti 3 metus atgaline data (jei nepasikeite), o kiek metu atgal galima prisiteisti islaikyma Kipre? Advokatas man pasake, kad nei kiek, kad tik nuo tos datos, kada kreipiesi i teisma bus skaiciuojama, bet as turiu abejoniu, turejau kitokios informacijos, todel klausiu ir dekoju uz atsakymus.
2012-10-16 15:11

Gerbiama Audrone, mes nesame Kipro teisės žinovais, todėl į Jūsų klausimus atsakyti negalime. Paaiškiname tik tiek, kad ir Lietuvoje asmuo, atsisakęs daryti DNR tyrimus, nėra automatiškai pripažįstamas tėvu. Teismas, spręsdamas tėvystės nustatymo bylą vertina visus su tuo susijusius įrodymus. Jei Jūs abejojate advokato atsakymais į klausimus, tuos pačius klausimus užduokite dar porai advokatų, gal tada iš visų atsakymų susidarysite objektyvesnį vaizdą.

Irena

Laba diena, norėčiau paklausti ar turi teisę teismas priteisti mano parašą teismo keliu, dėl kito žemės sklypo bendrasavininko turintį kad.nr. t.y. mūsų bendras, tam , kad jis įsiteisintus savavalinę statybą. Yra nustatyta notariškai naudojimosi tvarka žeme, ar tai reiškia, kad kaimynas gali įsiteisinti savo statinius ar bendras kadastrinis nr. nieko nereiškia t.y. tas pats sklypas.
2012-10-16 15:05

Gerbiama Irena, nelabai supratome Jūsų klausimą "ar turi teisę teismas priteisti mano parašą teismo keliu" Iš klausimo turinio darome loginę išvadą, kad vyksta (arba vyks) kažkoks teisminis procesas. Mes niekada neprognozuojame būsimo teismo sprendimo, tai yra tik teismo prerogatyva. Jei Jus teismo sprendimas netenkins, galėsite įstatymo nustatyta tvarka jį apskųsti aukštesnės instancijos teismui. Teismo sprendimo apskundimo tvarka ir terminai nurodomi teismo sprendimo pabaigoje. Išklausant teismo sprendimą posėdyje, galite žodžiu pasitikslinti sprendimo apskundimo tvarką teisme.

Ieva

Sveiki. Norėčiau pasikonsultuoti tokiu klausimu: perkant namą ar įmanomas toks variantas kalbant apie du bendrasavininkus . Ar gali būti bendrasavininkai mano draugas (su kuriuo esame dar nesusituokę) ir mano tėtis ? Ar toks variantas visiškai neįmanomas ir turi būti būtent susituokę asmenys?
2012-10-15 13:14

Gerbiama Ieva, namo bendrasavininko pasirinkimas priklauso nuo Jūsų, išsamesnę konsultaciją šiuo klausimu suteiks bet kuris notaras.

Nerijus

Sveiki, turiu keleta tukstanciu baudos pas kelis anstolius, auginu du vaikus 3 bei 4 metuku, dirbu ir gaunu tik minimuma. Kaip turetu antsolei atskaiciuoti pinigus dabar atskaiciuoja kiekvienam anstoliui po 20 procentu ir nieko nebelieka? Dekui.
2012-10-15 13:13

Gerbiamas Nerijau, Jūs turite pranešti visiems antstoliams, kurie vykdo išskaitymus iš Jūsų pajamų, kad jie žinotų visus vykdymo procesus Jūsų atžvilgiu, o bendra atskaitymų suma neturėtų viršyti 50 procentų, išskyrus atskirus atvejus dėl alimentų. Išsamesnę informaciją privalo suteikti bet kuris antstolis. Taip pat galite susirasti Lietuvos antstolių rūmų tinklapyje patalpintą Sprendimų vykdymo instrukciją.

Silvija

Laba diena. Paveldėjau 7 ha žemės. Žemė išnuomota bendrovei. Kasmet už nuomą gaunu išmokas.Ar tai nebus kliūtis gauti priešlaikinę pensiją. Pagal pensijų įstatymą pensijos gavėjui atsiranda apribojimų. Pensijos mokėjimas nutraukiamas jei asmeniui paskiriama kitos rūšies pensija ar IŠMOKA. Apie kokias išmokas kalbama. Sodros darbuotojai vienareikšmiškai pakomentuoti negali. Ačiū.
2012-10-15 13:09

Gerbiama Silvija, išsamią informaciją Jums rūpimu klausimu gausite paskaitę internete pagal reikšminius žodžius "Išankstinė senatvės pensija, taip pat galite užduoti šį klausimą per SODROS tinklapį (rubrikoje "Klausimai" yra poskyris "Dažniausiai užduodami klausimai"). Gaila, kad SODROS skyriaus darbuotojai nesugeba Jums atsakyti trumpai ir aiškiai.

Jolanta

Sveiki, sakykit, kur butu galima kreiptis norint susigrazinti skola uz nemoketus alimentus? Vaiko tevui alimentai buvo priteisti 2008m po 350lt i men. alimentus mokejo kartas nuo karto ir iki sios dienos skola susidarius apie 10000lt. WIF sake skolos uz 3 paskutinius nemokejimo metus neismoka.
2012-10-15 13:02

Gerbiama Jolanta, kadangi alimentai jau priteisti, dėl teismo sprendimo vykdymo ir alimentų skolos išieškojimo reikia kreiptis į antstolius.

Antanas

Norejau paklausti ka man daryti tyrejau skola 1300lt. anstoliui kuria ismokejau pries metus laiko. Paskambinau pasiteirauti anstolio padejeja pati nesupranta kodel man neusdare bylos. pries metus norejau susitikti ir issiaiskinti su anstoliu ko jis is manes nori tai atostogauja ussiemes elektroniniu pastu neatsako. As esu isvykes is LIETUVOS todel negaliu nuvykti ir isiaiskinti. Pries meniasi uzblokavo saskaita. Klausimas butu toks.1 Ar privalo anstolis @pastu. 2 Ir kur man kreiptis del neteisetai uzblokuotos banko saskaitos. 3 kaip paduoti anstoli i teisma kad atlygintu zala. as turiu banko pavedimus kur apmoketa skola ne 1300lt o 1380lt. padejeja pati nesupranta ka daryti?
2012-10-15 13:00

Gerbiamas Antanai, iš padžių patartume paduoti išsamų skundą dėl neteisėtų antstolio veiksmų Lietuvos antstolių rūmams, adresu: Konstitucijos pr. 15/5, LT-09319 Vilnius. Išsamesnės informacijos ieškokite rūmų internetiniame tinklapyje  pagal reikšminius žodžius "Lietuvos antstolių rūmai".

Loreta

Laba diena. noreciau suzinoti tokia informacija. Esu issiskyrusi ir po skyrybu su manimi liko gyventi sunus. Jam dabar 11metu. Tevas jau 2 metus gyvena ir dirba Anglijije. Jis buvo skolingas alimentu uz 2 metus ,dabar skola kai sumokejo reikalauja, kad atsiskaityciau su juo kur isleidziu vaiko alimentus, teismas priteise uzufrukto teise isleisti  alimentus.ar as privalau ataskaita duoti buvusiam vyrui kai jis dar net Lietuvoje negyvena.to paties reikalauja ir buvusi anyta,alimentai priteisti 400lt as ant vaiko isleidziu daugiau,tai gal man dar kreiptis i teisma del alimentu padidinimo,juk viskas pabrango ir padidejo minimumas.butu malonu sulaukti jusu atsakymo.
2012-10-15 12:55

Gerbiama Loreta, alimentai priteisiami vaikams, jei reikalaujama pinigų panaudojimo ataskaitos, tai reikėtų tam neprieštarauti, juo labiau, kad išlaidos viršija priteistų alimentų dydį. Be abejo, Jūs galite prašyti padidinti vaiko išlaikymui reikalingos sumos dydį. Patariame tai iš pradžių padaryti geruoju, vaiko tėvui atsisakius, būtų galima kreiptis į teismą.

Mindaugas

Gyvenu pas sugiventine su savo dviem nepilnaneciais vaikais butas registruotas ant sugiventines mamos mes su vaikais ten neregistruoti.dabar sugiventine isvaziuoja dirbti i uzsieni. ar gali sugiventines mama mane su vaikai iskraustiti lauk? jokiu sutarciu nepasirase.
2012-10-15 12:49

Gerbiamas Mindaugai, šiaip sau išmesti į gatvę yra neleidžiama, iškeldinimas, jei bute gyvenantis asmuo išsikelti geruoju nesutinka, galimas tik teismine tvarka. Kadangi bute gyvena ir vaikai, toks iškeldinimas be vaiko teisių apsaugos tarnybos išvados, apskritai negalimas.

Sima

Labas vakaras. Su vyru gyvenam atskirai jau daugiau nei du metai, jis isvykes i uzsieni, grizti negali, o as noriu dar siemet su juo issiskirti. Skyrybos butu abipusiu sutarimu. Dalinamo turto neturim. Vaiko islaikimo klausima esam aptare. Nuo ko man pradeti skyrybas? Ir as imanoma issiskirti vyrui negrizus i Lietuva?
2012-10-13 16:12

Gerbiama Sima, jeigu dėl visko susitarta, skyrybos įmanomos bendru sutuoktinių sutarimu. Šios bylos priklauso sutuoktinių gyvenamosios vietos apylinkės teismo kompetencijai. Jeigu sutuoktiniai neturi bendros gyvenamosios vietos, šios bylos priklauso nagrinėti vieno iš sutuoktinių gyvenamosios vietos apylinkės teismui abiejų sutuoktinių pasirinkimu. Išsamenės informacijos ieškokite internete pagal reikšminius žodžius "skyrybos bendru sutuoktinių sutarimu" arba konsultuokitės pas advokatą.

Irina

Laba diena, esu išsikyrusi, auginu tryjų metų vaiką. Teismo sprendimu vaiko globa priteista man. Su buvusiu vyru kontaktų nepalaikau, alimentų nemoka. Ruošiuosi su vaiku važiuoti į Angliją. Man opus klausimas - ar reikalingas tėvo sutikimas (patvirtintas notaro), kad galėčiau su vaiku išvykti į Angliją?
2012-10-13 16:03

Gerbiama Irina, kadangi vaikas į užsienį vyks su mama, t.y. vienu iš tėvų, tėvo sutikimas nėra būtinas.

Elena

Gyvename su draugu nesantuokini gyvenima 10 metu, turejau santaupu 300000(uzdirbta pacios). Nutiko taip, jog draugas be mano zinios isleido visas mano santaupas. Koki reikia pasirasyti dokumenta ar notaro patvirtinimo uztenka, jei mes issiskirtumem, kad galeciau susigrazinti skola? Labai aciu.
2012-10-12 20:00

Gerbiama Elena, nelabai galime suprasti kaip galima išleisti tokią sumą be Jūsų žinios. Tačiau, atsakydami į klausimą, patariame sudaryti pas notarą paskolos sutartį, kad Jūsų draugas pasiskolino pas Jus tuos pinigus, arba tegul Jūsų draugas pasirašo vekselį už tą pačią sumą. Abejojame, ar tas Jūsų draugas sugebės vienokiu ar kitokiu būdu grąžinti skolą, nes suma yra gana solidi, tačiau tai jau kitas klausimas.

Aušra

Laba diena, norėčiau paklausti - dukros vyras suteikė tėvystę jos 7 metų sūnui. Rašte pas notarą jie pasirašė, kad vaikelis gimė dar jiems iki susipažįstant. Kartu augino dar ir 4 metu dukrytę. Praėjus kuriam laikui žentas paliko šeimą ir išėjo pas kitą. Dukra padavė pareiškimą dėl išlaikymo vaikams priteisimo, skyrybų advokatams dar taupome. Teisėja priteisė išlaikymą abiems vaikučiams. Žentas grasina, kad paduos į teismą dėl tėvystės panaikinimo ir priteistu alimentų susigražinimo. Sakykite, prašom, kokia yra tvarka - ar gali būti reikalaujami paskirti alimentai atgal gražinti, ar gali buti panaikinta pripažinta tėvystė.
2012-10-12 19:55

Gerbiama Aušra, mums dar neteko girdėti, kad tėvo pripažinta tėvystė būtų panaikinta, nebent būtų kokie nors patikimi įrodymai, tėvystę paneigiantys. Alimentus priteisė teismas, tada ir reikėjo reikšti prieštaravimus. Sumažinti alimentus gali tik teismas, koks būtų jo sprendimas mes neprognozuojame.

Edita

Laba diena turiu klausima, siuo metu nedirbu ir planuoju isvykti i uzsieni, turiu paskola, ir siuo metu neturiu uz ka moketi, si paskola perduota anstoliui jau ar as galiu isvykti i uzsieni?
2012-10-12 11:47

Gerbiama Edita, skolos buvimo faktas tiesioginio ryšio su išvykimu į užsienį neturi, išskyrus atvejus, jei toks išvykimas būtų teismo sprendimu uždraustas. Kita vertus, išvykimas nuo skolos sugrąžnimo pareigos neatpalaiduoja, todėl pasistenkite užsidirbti ir atsiskaityti.

Marius

Laba diena. Statome su moterim nama (ji kolkas man dar ne zmona), zeme priklauso jai. Iki sio momento stateme uz jos pinigus, nuo dabar statybas tesime mano lesomis. Mes tiksliai zinome kiek lesu tame name yra jos ir kiek bus mano (namas dar nepriduotas ir iki pridavimo dar gerokai truksta). Pagal abipusi susitarima as noriu tapti namo teisetu bendrasavininku. Kaip tai padaryti, kai dalys yra nevienodos (mazdaug 75% ir 25%) ir tas namas dar niekur neregistruotas? Is anksto dekoju uz atsakyma.
2012-10-12 11:34

Gerbiamas Mariau, abu su būsima žmona apsilankykite pas notarą ir sudarykite turto pasidalinimo ar kitokią sutartį. Notaras Jums patars dėl galimų variantų.

Egidijus

Sveiki, kiek anstoliai gali iskaiciuoti is 2 invalidumo gr.pensijos?
2012-10-12 11:33

Gerbiamas Egidijau, antstoliai pagal pagal LR Civilinio proceso kodekso 739 straipsnį, negali nieko išieškoti iš sumų, kurios priklauso skolininkui kaip: 1) kompensacinės išmokos už darbuotojui priklausančių įrankių nusidėvėjimą ir kaip kitos kompensacijos, kurios mokamos, kai dirbama nukrypstant nuo normalių darbo sąlygų; 2) sumos, mokamos darbuotojui, vykstančiam į tarnybinę komandiruotę, perkeliamam, priimamam į darbą ir pasiųstam dirbti į kitas vietoves; 3) valstybinio socialinio draudimo motinystės, tėvystės ir motinystės (tėvystės) pašalpos; 4) išmokos vaikams, mokamos pagal Išmokų vaikams įstatymą; 5) laidojimo pašalpa; 6) išmokos, mokamos pagal Valstybinių šalpos išmokų įstatymą, ir kitos tikslinės socialinės išmokos, pašalpos ir kompensacijos iš valstybės ir savivaldybių biudžetų nepasiturinčioms šeimoms ar asmenų socialinei paramai; 7) išeitinės išmokos. Iš visų kitų pajamų šaltinių galimas išieškojimas ne mažiau kaip 50 proc. Išsamiau gali paaiškinti pats antstolis.

Jolanta

Sveiki. aiku tevas dirba vokietijoje. Susitarem, kad gris i Vilniu ir sumokes vaiku islaikyma uz 4 men. Anstolis jau uzblokavo jo saskaita ir nustate 1000lt. vykdymo islaidu. Ar imanoma yra sumazinti ta suma pvz. man atsisakius nuo isieskojimo, sudarius su skolininku taikos sutarti ar kt.??? Anstolis gasdina, kad jei dabar atsisakysiu ju paslaugu, veliau jau nieko padeti man negales (jei vyras nemokes alimentu ateity). Padekite prasom, nes tikrai pretenziju vyrui neturiu, zinau ,kad susimokes. Labai laukiu atsakymo.
2012-10-11 10:20

Gerbiama Jolanta, nelabai ką galime patarti, nes antstolis yra teisus. Apsispręskite pati.

xxxx

Sveiki, noreciau pasiteirauti tokiu klausimu ar vaziuojant i anglija dirbti reikalinga pranesti sodrai, kad vaziuoji dirbti, kai tuo metu gauni motinystes pasalpa (anglijoje dirbi tris menesius su pertraukomis t.y. padirbi menesi, sugristi i lietuva ir vel vaziuoji dirbti porai menesiu)? kas gresia, jei nepranesi? ar sodrai reiks grazinti ta pinigu suma, kuriuo metu dirbai anglijoje per tris menesius, ar skaiciuos nuo to laiko kai pradejai dirbti)? taip pat dar noreciau pasiteirauti del tokio dalyko, kaip ar galima vaika palikti mociutei, jei isvyksti i uzsieni? ar reikia apforminti laikina globa? kur reiketu kreiptis?ar notaras patvirtintu vaiko laikinos globos dokumentus be tevo sutikimo(sis gyvena atskirai, dirba uzsienyje, taciau jam nera priteisti elementai). is anksto aciu uz atsakymus.
2012-10-11 10:19

Gerbiamai xxxx, močiutė yra patikimas vaiko globėjas, jei ji tik sutinka pagloboti, tai taip ir darykite. Jūsų išvykimo laikas yra nedidelis, todėl kokie nors globos įforminimo formalumai vargu ar reikalingi, tačiau jei norite, galite tai padaryti, konsultuokitės su vaiko teisių apsaugos tarnyba. Dėl santykių su SODRA teiraukitės pačioje Sodroje.

Natalija

Laba diena. 2004m.mirus tevui liko palikimas-nuosavas namas, testamento nebuvo, likom mes 4 dukros paveldetojos. Per tris men. nesikreipem, del paveldejimo priemimo. Priemem ir valdem nekilnojama turta 2 dukros, kitos nesirupino paliktu turtu. Dabar ruosiami dokumentai teismui.Ar turi tokias pat teises paveldetojos, kurios nesirupino ir negyveno minetame name. Ar yra koks senaties terminas siuo atveju? Aciu.
2012-10-10 9:58

Gerbiama Natalija, bendrasis senaties terminas yra 10 metų. Kadangi testamento nebuvo, paveldėjimas buvo pagal įstatymą, pirmos eilės paveldėtojai yra sutuoktinis ir vaikai. Kiek supratome iš klausimo teksto, rengiamasi bylinėtis. O ar nebūtų paprasčiau visoms dukroms susėsti ir susitarti kaip pasidalinti, taip būtų ir greičiau ir pigiau. Turto pasidalinimo sutartį jums galėtų parengti notaras. O koks bus teismo sprendimas - mes nežinome ir neprognozuojame.

Justina

Laba diena noreciau pasidometi ar gali vyras eiti i tevistes atostogas nors iskart buvo irasytos jos man nes as buvau pries tai motinistes atostogose su dukra, jai dabar suejo 2m. ir dar siuo metu turi suneli kuriam bus 2men. bet as noreciau testi mokslus. Tad butu labai idomu ar gali dabar vyras pasiimti tetives atostogas. ir jei taip tai kur reiketu kreiptis?
2012-10-09 18:08

Gerbiama Justina, Jūsų vyras turėtų kreiptis į savo darbovietės administraciją.

Audrius

Laba diena, norėčiau informacijos. Dirbu Lietuvos įmonėje, bet esu siunčiamas komandiruotėmis į Norvegiją. Darbo metu atsitiko nelaimingas atsitikimas, netekau dalies piršto. Norėčiau sužinot, ar galiu gauti kažkokią kompensaciją iš darbdavio? Ir ką turėčiau daryti?
2012-10-09 18:07

Gerbiamas Audriau, jei Jūs buvote apdraustas, galėtumėte gauti draudimą, reikėtų kreiptis į tą kompaniją, kurioje apsidraudėte. Jei nebuvote apdraustas, reikia kreiptis į darbų saugos specialistą darbovietėje, kad būtų surašytas nelaimingo atsitikimo tyrimo aktas, tada kreiptis į darbdavį dėl žalos atlyginimo. Rašote, kad buvote komandiruojamas į Norvegiją, tai jeigu nelaimingas atsitikimas įvyko Norvegijoje, reikia elgtis pagal atitinkamus Norvegijos įstatymus. Bet kuriuo atveju pasirūpinkite, kad Jūsų nelaimingo atsitikimo faktas būtų tinkamai užfiksuotas: nelaimingo atsitikimo aktas, liudininkai, medicininės pagalbos suteikimo faktas (medikų pažyma) ir pan. Tuo atveju, jei darbdavys apskritai stengsis išvengti bet kokios atsakomybės, galite kreiptis į Valstybinę darbo inspekciją.

Raimundas

Laba diena, su pirkėju buvom sutarę jam parduoti namą. Jis sumokėjo avansą, surašėme sutartį notarinėje kontoroje, dėl avanso sumokėjimo. Sutartyje yra aptarta, kad jeigu pirkėjas atsisako pirkti namą, tai sumokėtas avansas lieka mums, kaip jo bauda už jo įsipareigojimų nevykdymą ,o jeigu mes atsisakome jam parduoti, tai mes grąžiname jo sumokėtą avansą ir mokame sutartyje  nustatyto dydžio baudą. Pirkėjas atsisakė pirkti namą ir dabar reikalauja grąžinti jo sumokėtą avansą. Klausimas: ar pirkėjas teisus  reikalaudamas jam grąžinti avansą, ir ar gali jis teismo keliu šito reikalauti. Jeigu teisiškai jis teisus, ar yra koks terminas dėl jo kreipimosi į teimą. Ačiū už atsakymą.
2012-10-09 11:38

Gerbiamas Raimundai, labai gerai, kad pas notarą sudarėte sutartį, tad skaitykite ją ir rasite visus atsakymus. Paaiškiname, kad ir pagal įstatymą, juo labiau pagal sudarytą notarine tvarka sutartį, kuri privalo atitikti įstatymą, pirkėjui atsisakius sudaryti pirkimo sutartį, jo avansu sumokėti pinigai (dar vadinami rankpinigiais) lieka pardavėjui. Žinoma, šis pirkėjas turi teisę kreiptis į teismą (šito neuždrausi), tačiau ir pagal įstatymą, ir pagal sutartį toks ieškinys neturėtų būti tenkinamas, su sąlyga, jei nėra kažkokių ypatingų aplinkybių dėl kurių jis atsisakė pirkti namą. Jei tokių aplinkybių yra, teismas , nagrinėdamas bylą, įvertins ir jas. Bendrasis ieškininės senaties terminas yra dešimt metų.

Aida

Musu imone padarius inventorizacija aptiko labai dideli trukuma. Jie prieme sprendima ji atlygint per 3 menesius man .Jei jos nepadegsiu, patrauks teisinesei atsakomybei. O algos neismoka jau nuo rugpjucio menesio. Ar imone gali taip daryti ar tai teiseta?
2012-10-08 12:20

Gerbiama Aida, mes nežinome visų aplinkybių, todėl tiksliai patarti negalime, tačiau bet kuriuo atveju dėl žalos atlyginimo geruoju turi būti Jūsų sutikimas. Algos sulaikymui taip pat turi būti Jūsų sutikimas dėl trūkumo atlyginimo savo noru. Jei manote, kad Jūsų kaltės dėl susidarusio trūkumo nėra, galite reikalauti taip vadinamo patraukimo teisinei atsakomybei, tada bus aiškiau abiems pusėms: ir Jums ir įmonės administracijai.

Alma

Laba diena, gyvenau ir buvau deklaruota pas mama. zadejau ant metu isvykti i Norvegija. issideklaravau, bet planai pasikeite ir likau. O mama prideklaruoti nebesutinka. ka turiu daryti? Aciu.
2012-10-08 12:15

Gerbiama Alma, prievartos čia negali būti, reikia bandyti su mama susitarti, arba ieškoti kitos gyvenamosios vietos deklaravimui. Konsultuokitės su savo savivaldybe (seniūnija) pagal buvusią gyvenamąją vietą.

Laimas

Laba diena pasiskaičiau ir nusprendžiau paklausti, noriu paklausti, tapau invalidu antros grupės,60proc. netekes darbingumo, stubure sumontuotos konstrukcijos visam laikui, sutrikusi judėjimo funkcije, ar priklausytų man automobilio įsigyjimo kompensacija ar vienkartinė išmoka, esu pats 34 m. vyras vairuojantis turintis pažymėjima, kur reikėtų kreiptis, ir ar elektroniniu galima pildyt paraiska tam dalykui ,gyvenu šakių raj. invalidu tapau prieš keturis mėnesius. ačiū.
2012-10-06 13:02

Gerbiamas Laimai, reikėtų pradėti nuo savo šeimos gydytojo, kad jis užpildytų nustatytos formos siuntimą į NDNT, kuris spręs ar yra pakankamas pagrindas nustatyti Jums specialų automobilio įsigijimo ir jo pritaikymo poreikį. Išsamesnę informaciją Jums privalo suteikti SODRA pagal gyvenamąją vietą.

Aiste

Laba diena, reikalinga jusu konsultacija vekselio klausimu. 2008 m rugpjucio menesio, mano vyras, estijos pilietis pasirase vekseli ( vardas, pavarde, asmens kodas, skolos suma, mano duomenys), kuriuo isipareigojo grazinti kelsdesimties tukst skola man 2009, rugsejo men. Jis buvo isvykes, as taip pat, gyvenome atskirai. Siuo metu pradetas skyrybu procesas. Ar mano vekselis yra galiojantis? Jei galiojantis, ka tureciau daryti ir kurioje valstybeje: Lietuvoje ar estijoje kreiptis del skolos grazinimo? beje jis turto apart lizingo budu pirktio buto jo vardu neturi... Ar imanoma atgauti pinigus?
2012-10-05 12:04

Gerbiama Aiste, kreipkitės į bet kurį antstolį Lietuvoje ir pradėkite vekselio užprotestavimo procedūras. Išsamesnę informaciją Jums suteiks antstolis.

Jurate

Laba diena is Australijos. Kokie dabar  istatymai Lietuvoje apie galimybe uzsienieciams [ tevai pabego is Lietuvos per kara] atsimti tevu/seneliu namus kurie buvo pagrobti Rusu, antro karo metu?  Ka galite man patarti? Gal randasi kur nors  koks  tinklapis apie si reikala? Esu Jums is anksto dėkinga.
2012-10-05 12:02

Gerbiama Jūrate, patartume šį klausimą užduoti Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerijai, adresas www.tm.lt Ministerijos tinklapyje rasite rubriką "Klausimai-atsakymai". Linkime sėkmės.

Sveta

Laba diena. Mano situacija tokia: vaikas gime santuokoje. Pragyvenom su vyru apie 2 metus.Po to issiskyreme. Vaikui jau 6 metai. Per ta visa lakotarpi vyras padejo man rupintis vaiku. Dovanojo dovanas vaikui, nevisada, bet mokėjo elimentus. Nesenai gavau laiska is vaiko tevo kuriame buvo parasyta, kad vaiko tevo sesuo girdejo kai as sakiau vaiko tevui, kad vaikas ne jo. Tai yra melas. Gyvenyme nesu to sakiusi, kad ne jo vaikas, nes vaikas yra JO. Jo sesuo mane niekada nemegdavo ir mano vaiko teva ty. savo broli nustate pries mane. Buves sutoktinis reikalaus per teisma DNR tirymo. Tai yra labai man skaudu ir bus moraline zala vaikui. O beto as antra karta neistekejau. Vaiko tevas irgi nevedes. Net vel planavom trumputi anksčiau vel but kartu. Pasakikyt prasau ar galima laimet teisma nedarant to DNR? Nebijau to tirymo, bet ir nenoriu skaudint moraoliskai vaikeli ir save. Greit jau turi ateit kvietimas i teisma. Jai galesit atsakikyt i klaisyma ko greiciau. Is anksto aciu.
2012-10-05 11:55

Gerbiama Sveta, Jums geriausiai žinoti kas yra vaiko tėvas, todėl bijoti kokio nors teismo ar paskirto tyrimo jums nereikėtų, atvirkščiai - būtų išsklaidytos giminaičių abejonės, ir su kokia nors moraline žala vaikui vargu ar tai turi ką nors bendro.

Eglute

Laba diena mano sunui yra 3 metai noretume keliauti i anglija, bet turime tik asmens tapatybes kortele ar galima tik su ja keliauti ar reikalingas pasa? Aciu.
2012-10-05 11:50

Gerbiama Eglute, asmens dokumentais yra asmens tapatybės kortelė ir pasas, todėl pakanka turėti vieną iš jų.

Vita

Laba diena, mano buvusiam vyrui, kas menesi is mano atlyginimo isskaiciuojama nemaza dalis pinigu, teismo nutartimi (byloje del moralines zalos).Siuo metu esu kitoje santuokoje ir laukiuosi vaikelio, norejau paklausti , ar kai iseisiu motinystes atostogu pinigus turesiu moketi toliau, ar laikinai imanoma tai sustabdyti, ir ismokas atideti, kai vel griziu i darba?
2012-10-05 11:44

Gerbiama Vita, tai priklauso ne nuo Jūsų norų, o nuo antstolio veiksmų.

Pavelas

Sveiki, esu lietuvos pilietis, vairuotojo pazymejima turiu, ukrainietiska, gyvenu dabar Anglijoje ar galima pasikeisti i angliška vairuotojo pazymejima. Aciu.
2012-10-03 13:55

Gerbiamas Pavelai, negalime atsakyti į šį klausimą, nes nežinome Anglijos teisės aktų, kurie reguliuotų šio klausimo sprendimą. Reikėtų teirautis atitinkamose institucijose Anglijoje. Pabandykite teirautis Lietuvos valstybinėje įmonėje "Regitra", jos tinklapyje yra klausimų-atsakymų rubrika.

Ina

Laba diena. Esu ilgalaikė bedarbė, man 57. Vyras yra bedarbis, gauna iš biržos pašalpą. Mum paskirta kompensacija už šildymą. Dabar man pasiūlė(ne biržoi) laikiną darbą (3 mėn ). Jeigu aš sutiksiu, ar turėsiu ilgalaikio bedarbio statusą ir kompensaciją kada vėl užsiregistruosiu darbo biržoi po sutarties pabaigos? Ačiū.
2012-10-03 13:52

Gerbiama Ina, nenorime Jūsų suklaidinti, todėl patartume konsultuotis pačioje Darbo biržoje ir ne pas vieną ir ta patį konsultantą.

Kristina

Laba diena, esu išsiskyrusi dviejų vaiku mama. Mano atlyginimas 1400 plius 400lt vaiku išlaikymui priteista. Po skyrybų liko daug skolų kurios bus išieškomos per anstolį. Skola lygi apie 50000lt. Kiek daugiausiai iš manęs kas menesį gali išskaičiuoti anstolis, kiek jie palieka pragyvenimui vienam asmeniui ar jie paprasčiausiai procentaliai skaičiuoja ir nežiūri tavo nei šeimyninės situacijos, nei  vaikų skaičiaus. Ačiū.
2012-10-03 13:49

Gerbiama Kristina, atsidarykite internete Lietuvos antstolių rūmų tinklapį, kuriame rasite Sprendimų vykdymo instrukciją, joje rasite atsakymus į savo klausimus. Išsamiau viską privalo paaiškinti bet kuri antstolių kontora.

Rasa

Laba diena, savaitgali kaimyne uzpyle musu vonia. Atejus apziureti, teige nieko nematanti.. Musu butas nedraustas, ji pensininke. Kur turetume kreiptis, kad kaimyne atlygintu zala.
2012-10-03 12:59

Gerbiama Rasa, pirmiausiai reikia tinkamai užfiksuoti buto užpylimo (turto sugadinimo) faktą. Tokią paslaugą gali atlikti bet kuri antstolių kontora, reikia kreiptis kuo greičiau, kad neišnyktų užpylimo pėdsakai. Žalos dydį gali padėti nustatyti tos srities specialistai (bet kuri remonto firma). Kaltininkui nesutinkant geruoju atlyginti žalą, galima kreiptis į teismą dėl jos priteisimo.

Rimandas

Laba diena, mama mire 2012 geguzi, tevas mire 2009 sausi ,brolis mire 2009 gruodi.Notare pareiske dabar aiskinsis ar mires tevas neturejo skolu. Ar tai teisinga.Testamentas surasytas man. Mirusio brolio sunus gyvena Anglijoje ir klausiau turto jokio nenori. Manau reikia pasidaryti turto apyrasa. Prasau atsakymu. Aciu.
2012-10-03 12:56

Gerbiamas Rimandai, notarė yra teisi, reikia klausyti jos nurodymų. Be abejo, galite reikalauti palikimo įforminimo pagal turto apyrašą.

Aliona

Sveiki. Esame Lietuvos pilieciai tesiog isvaziuodami i UK išsiregistravom is givenamosios vietos gal zinot ar butina Lietuvoj pragyvent prisiregistravus puse metu,kad tvarkit dokumentus pvz.:padaryt vaikuj pasa,issilaikyti ar atgauti atimta vairuotojo pazymejima.
2012-10-03 12:54

Gerbiama Aliona, kiek mums žinoma, kliūčių tiems veiksmams, kuriuos išvardinote klausime, neturėtų būti, tačiau pasitikslinkite Migracijos tarnybos tinklapyje (dėl paso)  ir įmonės "Regitra" tinklapyje (dėl vairuotojo pažymėjimo).

Dangira

Laba diena. Norėjau paklausti. Turiu 7 ha paveldėtos žemės. Žemė išnomuota bendrovei. Kasmet gaunu už nuomą pinigines pajamas.Ar galėsiu gauti priešlaikinę pensiją. Ar gaunant priešlaikinę pensiją galima kreiptis dėl kompensacijos už šildymą. Gaunant priešlaikinę pensiją kokiu procentu mažins senatvės pensiją jau sulaukus pagal amžių tikros senatvės pensijos.Ar ji bus mažinama visą laiką. Ačiū.
2012-10-03 12:51

Gerbiama Dangira, išankstinės pensijos klausimu pačią išsamiausią informaciją rasite SODROS arba Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos tinklapiuose pagal reikšminius žodžius "Išankstinė senatvės pensija".

Ilona

Laba diena, rašau Jums norėdama pagelbėti vienai Mamai, kuri negali išsireikalauti alimentų iš vaikų tėvo, su kuriuo yra išsiskyrę 2010 m. Jau skyrybų proceso metu teismas priteisė ir perdavė antstolių kontorai išieškoti alimentus už tris mėnesius, dabar praėjo dar pora metų, o nei tie alimentai sumokėti, nei toliau mokama. Moteris kreipėsi ne kartą į tą antstolę, bet ji pareikalavo susimokėti vykdymo išlaidas, kitaip nepradeda jokių veiksmų. Mamai, dirbančiai kaime mokytoja ir vienai auginančiai pora vaikų  tai yra dideli pinigai ir ji jų neturi, tad ir toliau gyvena be tėvo pagalbos ir net negali išsireikalauti. Kaip turėtų ji elgtis, kur kreiptis? esu girdėjusi, kad valstybė kažkaip moka alimentus už nemokantį tėvą, o paskui pati išsireikalauja iš jo. Žinoma, kad jis gyvena Lietuvoje, Vilniuje, ir 'pagauti' tikrai būtų įmanoma, dirba nelegalius darbus, turi automobilį, kurį būtų galima realizuoti varžytinėse, jei jei kas tuo teisiškai teisingai užsiimtų, bet kaip tai padaryti, į ką kreiptis, kas padėtų be didelių investicijų? Galų gale, ne kartą teko girdėti ir apie baudimą nelaisve už piktybinį vengimą mokėti alimentus...Gal tai išgąsdintų vyrą?
2012-10-03 12:49

Gerbiama Ilona, jeigu neina susikalbėti su antstoliu, bandykite kreiptis į kitą antstolių kontorą, galite apskųsti antstolio veiksmus (neveikimą) Lietuvos antstolių rūmams. Kreiptis į Vaikų išlaikymo fondą (VIF) galima tik turint antstolio pažymą dėl negalimumo alimentus išieškoti. Išsamiau informacijos šiuo klausimu ieškokite internete pagal reikšminius žodžius "vaikų išlaikymo fondas". Iš tikrųjų, už piktybišką pareigos pagal teismo sprendimą išlaikyti vaiką vengimą LR Baudžiamojo kodekso 164 straipsnis numato baudžiamąją atsakomybę. Baudžiamoji atsakomybė iškyla tuo atveju, jei kaltininkas tyčia, t. y. žinodamas, kad jis turi pareigą pagal įsigaliojusį teismo sprendimą išlaikyti vaiką ar teikti jam kitą būtiną materialią paramą, ir galėdamas tą pareigą vykdyti, jos sąmoningai nevykdo. Atsakomybė kyla ne tik tuo atveju, kai pareiga išlaikyti vaiką visiškai nevykdoma, bet ir kai ji vykdoma iš dalies (pvz., nereguliariai moka alimentus, moka ne visą sutartyje ar teismo sprendime numatytą pinigų sumą ir pan.).

Aida

Sveiki, rasau jums tokiu klausimu - Ar galima atsidaryti bankroto byla Anglijoje, esant lietuvos pilieciu, ir kokiu dokumentu reikia, kad galeciau pradeti sia procedura?
2012-10-03 12:38

Gerbiama Aida, patartume šiuo klausimu kreiptis į advokatų kontorą.

Aga

Laba diena, norejau paklausti ar galima butų prisiteisti moraline žala, jei mama vaiko neleido piktybiškai matyti ir dar nuteikinejo kad bijotu ir taip jau 10 metu?
2012-10-03 12:37

Gerbiama Aga, bandykite, tačiau koks būtų teismo sprendimas mes neprognozuojame.

Tatjana

Laba diena. Norėčiau sužinoti, ar galiu kreiptis dėl elementų būdama santakoje? Jei taip, kur reikia kreiptis?
2012-10-01 9:44

Gerbiama Tatjana, dėl alimentų kreipiamasi į tuo atveju, jei sutuoktinis neprisideda prie vaikų išlaikymo. Dėl alimentų dydžio ir mokėjimo būdo galite pabandyti susitarti geruoju sudarant atitinkamą sutartį pas notarą, arba prisiteisti per teismą.

Eglė

Laba diena, noriu paklausti, ar akcininkas gali be jokios akivaizdžios priežasties imti ir atleisti įmonės direktorių, su kuriuo buvo sudaryta neterminuota darbo sutartis ir įmonėje dirbo šešis metus? Kokie LR įstatymai gina direktoriaus pareigas užimančio žmogaus garantijas?
2012-10-01 9:42

Gerbiama Egle, savo klausime nenurodėte kokio tipo yra įmonė, ar jos savininkas yra tik vienas akcininkas. Paaiškiname, kad direktorių, kaip samdomą įmonės darbuotoją, galėjo atleisti tik tas valdymo organas, kuris direktorių priėmė, spėjame, kad šiuo atveju tai galėtų būti įmonės valdyba (ar kitas valdymo organas pagal įstatus). Jei direktorius dirbo pagal darbo sutartį, jo teises gina Darbo kodeksas.

Diana

Labas vakaras, turiu labai svarbu klausima.As su buvusiu draugu isiskyriau pries metus turime 2,5men dukryte ir suneli 10men.sunaus nera mates nuo pat gimimo alimentai priteisti jau pusmetis ir vaiku gyvenamoji vieta su manimi bet jis nemoka dabar pradejo dirbt gal anstoliai isreikalaus, taciau beda yra tame kad jis dabar grasina vaikus isivesti savaitgaliais nors jis visus metus ju nei lanke nei domejosi jais, jam nera draudziama lankyti ju ir bendrauti bet as kategoriskai nenoriu kad jis juos vestusi pas savo nepilnamete sugyventine. Jo gyvenamoji vieta yra ten neregistruota nukit geras pasakykit kokios galimybes yra kad jis vaikus gaus savaitgaliais nors jis geria ir jo sugyventine yra rizikos seimose itraukta bet niekam nera idomu tas tai kaip galima apsaugot butu vaikucius nuo tokiu traumu?
2012-10-01 9:38

Gerbiama Diana, jeigu teismo sprendimu yra nustatyta vaikų gyvenamoji vieta su Jumis, vadinasi vaikai pastoviai turi būti pas Jus. Jei tėvas nori bendrauti su vaikais, tai yra sveikintina, tačiau jei yra aplinkybės, kurios vaikus nuo tokio bendravimo traumuotų, galima būtų teismo sprendimu apriboti tėvo valdžią vaikams, t.y. nustatyti konkrečias bendravimo sąlygas (apribojimus). Patartume dar pasitarti šiuo klausimu su vaiko teisių apsaugos tarnyba.

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos