Klausimas Atsakymas
Jolanta

Laba diena pries pora dienu sumuse mano vaika ir kaip paaiskejo yra sulauzyta nosis. Visi konflikte dalyvave vaikai yra nepilnameciai. Rytoj turim su vaiku eiti i policija ir turime jau buti apsisprende ar teisimes zalos atlyginima is kaltinamuju ar ne. Bandeme paaiskinti kiek isleidome pinigu is materialines puses suskaiciavau 200 litu, neskaitant patirtos moralines zalos. Taciau atsisako tartis ir nesutinka atlyginti nuostoliu. Jeigu noreciau zala prisiteisti teisiniu keliu, kiek man tai kainuotu ir nuo ko reika pradeti. O be to dar ta nosis nesugijo taigi nezinome kokios pasekmes dar gali buti, nes vaikas karsciuoja, skauda galva ir panasiai. Labai laukiu atsakymo. Aciu.
2012-11-30 12:21

Gerbiama Jolanta, patariame tikrai kreiptis į policiją ir reikalauti ekspertizės paskyrimo dėl sužalojimų, o taip pat pareikšti reikalavimus dėl turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo. Išsamesnę informaciją privalo suteikti policija. Jei Jus netenkins policijos veiksmai, juos galima apskųsti prokuratūrai.

Solvita

Norėčiau paklausti, ar man verta kreiptis dėl kompensacijos už šildymą, jei aš gyvenu su vyru viename bute, bet esu išsituokusi, turto su vyru nesidalijome, vyras registruotas šiame bute, yra 3 grupės invalidas. Kaip būtų skaičiuojama buto už šildymą kompensacija?
2012-11-30 12:16

Gerbiama Solvita, kreiptis yra visada verta, jei nesikreipsite, tai ir nesužinosite.

Laimas

Laba diena, esu 2 grupės invalidas, išoperuotas stuburas sudėti metalai iki pat mirties, sutrikes judėjimas, man 34 m. turiu šeima keturi nepilnamečiai vaikučiai, ir esu priverstas dirbti iš paskutiniūjų, turiu paskola pasėmes iš swedbanko like sumokėti apie tris tūkstančius dar paskolos, ir negaliu niekaip mokėti nes neišlaikau šeimos, kur man reiktų kreiptis dėl paskolos padengimo, nes kaškur skaičiau internete kad pirmos ir antros grupės invalidam, padengiamos paskolos 20 procentų, tik neaišku kur reiktų kreiptis dėl šito padengimo, ačiū išanksto.
2012-11-30 12:13

Gerbiamas Laimai, pagal LR Valstybės paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti bei daugiabučiams modernizuoti įstatymo 4 straipsnį,  valstybės parama būstui įsigyti, ar pritaikyti neįgaliųjų poreikiams teikiama (jeigu jie atitinka 4 str. 1 dalies sąlygas):nedarbingiems ar iš dalies darbingiems asmenims; senatvės pensijos amžių sukakusiems asmenims, kuriems nustatytas specialiųjų poreikių lygis; šeimoms, kuriose yra asmuo pripažintas nedarbingu arba iš dalies darbingu, arba asmuo, kuriam nustatytas specialiųjų poreikių lygis. Pagal šio įstatymo 6 straipsnį, subsidija valstybės remiamo būsto kredito limito daliai padengti teikiama kreditų gavėjams - nedarbingiems arba iš dalies darbingiems, arba kuriems nustatytas specialiųjų poreikių lygis, arba  šeimoms, kuriose yra asmuo pripažintas nedarbingu arba iš dalies darbingu , arba asmuo, kuriam nustatytas specialiųjų poreikių lygis. - padengiama 20 proc. suteikto kredito (ar kredito likučio) sumos. Vadovaujantis Valstybės remiamų būsto kreditų teikimo tvarkos aprašu, kuris patvirtintas LR Vyriausybės 1997-10-23 d, nutarimu Nr. 1162, dėl kredito padengimo (tik tuo atveju, jei paskola buvo suteikta būstui įsigyti ar išsinuomoti), reikia kreiptis į  paskolą suteikusį banką ir į savo savivaldybės socialinės paramos skyrių.

Aurelija

Laba diena norejau paklausti per kiek dienu ateina is teismo kvietimas, jei nedalyvaus teisme ar bus isskirti? ar dar galima anuliuoti pateiktus popierius jei esi padaves skyrybu na jei persigalvojai ir kiek reikia sumoketi?
2012-11-29 14:56

Gerbiama Aurelija, negalime atsakyti per kiek laiko ateis šaukimas į teismą, nes tai priklauso nuo konkretaus teisėjo, kuriam paskirta ši byla, darbo krūvio. Atsisakyti nuo ieškinio galima bet kada, reikia kreiptis į teismą.

Magdalena

Sveiki, noriu paklausti, kur kreiptis del to, kad sunaus sugyventine noredama prisiteisti is mano sunaus Ju vaikui kuo didesnius vaiko islaikymo pinigelius Lietuvoje, teismui pateike jo banko asmenines saskaitos duomenis esancius Danijoje. Ji jokiu igaliojimu naudotis jo saskaita neturi. Aciu.
2012-11-29 14:54

Gerbiama Magdalena, kaip teismas panaudos gautus duomenis apie sūnaus pajamas yra paties teismo prerogatyva, antra vertus - nereikėtų taip pergyventi, nes alimentai bus priteisti anūkui (-ei) išlaikyti. Apskritai, tai šį reikalą tarp savęs turi išspręsti vaiko tėvai.

Valentina

Noreciau suzinoti, ar nescia moteris turi teise isidarbinti nepranesant apie esama nestuma darbdaviui?
2012-11-29 14:50

Gerbiama Valentina, tai yra grynai asmeninis moters reikalas, įstatymuose tokio reikalavimo nėra.

Brigita

Laba diena noreciau suzinot ar gali buves draugas tureti kokiu nors teisiu i ne savo vaika mes su juo prabuvom 3 metus ir isiskirem dabar ir man jis grasina kad atims man sunu noriu suzinot ka man darti kad mano vaikas butu sauus nuo jo?
2012-11-29 14:49

Gerbiama Brigita, jeigu vaiko tėvystė nėra nustatyta ar paties tėvo pripažinta, tai Jūsų buvęs sugyventinis į vaiką pretenduoti negali. Papildomai konsultuokitės su vaiko teisių tarnyba.

Marija

Kokia yra nustatyta vienos mokėjimo operacijos grynais maksimali suma į UAB kasą, už parduotą produkciją?
2012-11-29 14:45

Gerbiama Marija, negalime atsakyti į šį klausimą. Manome, kad nėra jokių apribojimų. Kadangi tai liečia pajamų apskaitos klausimus, bandykite teirautis valstybinėje mokesčių inspekcijoje.

Jolita

Laba diena, norejau pasikonsultuoti: kalba eina apie po jau ivykusiu skirybu, naujai iskeltus reikalavimus- jeigu buvo priimtas apylinkes teismo sprendimas, kuris buvo palankus man is dalies, turtine dalis nebuvo nagrineta, kaip jau isiteisejusi, ieskovas padave apeliacija ir Vilniaus apygardos teismas prieme toki pat sprendima visai isskyrus viena klausima, kuris nebuvo apskritai nagrinetas apylinkes teisme kaip jau isiteisejes. Ar as galiu paduoti apeliacija siam apygardos teismo nutarimui? Dekoju.
2012-11-29 14:42

Gerbiama Jolita, skaitykite Vilniaus apygardos teismo nutarimą, jo pabaigoje turi būti išaiškinta apskundimo tvarka ir terminai.

Kazys

Laba diena, esu gana keblioje ir sudėtingoje situacijoje, labai  prašau jūsų  pagalbos patarimo. Įsi skyriau   2006 11 mėn. butas paliko vaikų mamai, man priteisė kompensacijos 32200 Lt. O aš Vaikų išlaikymui turiu mokėti po 200 Lt. už kiekviena šias sumas indeksuojant kasmet vyriausybes nustatyta tvarka atsižvelgiant į infliaciją (turiu du vaikučius) Buvosi žmona pinigų kompensacijai išmokėti neturėjo, man pasiūlė iš tos sumos 32200 Lt. kas mėnesi nuskaičiuoti po  400 Lt. vaikų išlaikymui, ir taip atiduos man priteista kompensacija, aš sutikau. Šiandiena mano sąskaita užblokuota antstolių kontoros , sąskaitoje rezervuotas ieškinys už 37300 Lt. Šiai dienai jau yra aišku, kada man siūlė sandari kad iš jos skolos man, bus įskaičiuoti  pinigai vaiku išlaikymui,  jinai jau buvo parašiusi pareiškimą  antstoliu kontorai (pareiškimas parašytas pačia pirma dieną kada įsigaliojo teismo nutartis apie santuokos nutraukimą) Galimai kad buvusi žmona sukčiauja ir galėjo pasinaudoti iš Valstybės vaikų išlaikymo fondo gauti papildomus pinigus vaikų išlaikymui Neva tėtis piktybiškai nemoka . Prašau patarkit kaip man elgtis ir nuo ko pradėti? Nors mano pajamos gana nedidelės aš tikrai nevengiu ir nevengsiu mokėti elementus vaiku išlaikymui, tik nesinori mokėti juos du kartus už tapati laikotarpi. Lauksiu jūsų pagalbos patarimo. Labai ačiū.
2012-11-27 17:01

Gerbiamas Kazy, iš Jūsų klausime pateiktos informacijos neaišku kaip buvo užfiksuotas Jūsų ir buvusios žmonos susitarimas iš priteistos kompensacijos sumos minusuoti alimentus. Jei tai buvo užfiksuota teismo spendime, tai problemų neturėtų būti, reikėtų tik tą teismo sprendimą pateikti antstolių kontorai, kuri vykdo alimentų priteisimo išieškojimą. Jei tai buvo tik šiaip susitarimas ir dar žodžiu, reikėtų kreiptis į teismą dėl alimentų išieškojimo ir mokėjimo būdo pakeitimo. Dėl galimo buvusios žmonos sukčiavimo galite kreiptis į policiją, o taip pat pranešti vaikų išlaikymo fondui bei antstolių kontorai.

Virgis

Bendrabutis, kuriame niekas negyvena ir nesinaudojo elektra puse metu bendrose patalpose, bet yra skaičiuojamas mokestis. Ar tai teisinga? Aciu.
2012-11-26 10:55

Gerbiamas Virgi, jei tas mokestis yra už elektrą, kreipkitės į elektros tiekimo įmonę, kuri privalo pagrįsti priskaičiuoto mokesčio tikrumą.

Jurgita

Laba diena norejiau pasiteirauti mano vaikui yra 11men vaiko tevas sedi ikainimo vietoj Siauliuose  as su vaiku gyvenu Klaipedoje ka an daryti jei vaiko tevo nera irasyts i vako gimimo liudijime o vaika jis priazista ir turiu jo parasyta prasyma . Bet, jis ne gali iseiti is ikalinimo istaigos nes jam liko dar 4m.ar tiktu su jo paso kopija ir tuo prasymu nueiti i notaru biura kad, patvirtintu ji kaip teva ar ne Net ne zinau ka man tokiu atvejiu daryti.Nes vaziuoti i kita miesta samdytis noar ne noriu nes o miest net ne pazistu ir net ne zinau kur net reiktu eitinei ka daryti?
2012-11-26 14:54

Gerbiama Jurgita, jei Jūsų vaiko tėvas savo tėvystę pripažįsta, reikia, kad jis parašytų nustatytos formos pareiškimą ir pasirašytų. Jo parašo autentiškumą gali patvirtinti įkalinimo įstaigos viršininkas, kuris pagal įstatymą gali atlikti tam tikrus notarinius veiksmus. Tėvui nebūtina pačiam apsilankyti civilinės metrikacijos įstaigoje, kad ši pakeistų vaiko gimimo liudijimą jame įrašydama tėvą. Tai galite padaryti ir Jūs pati, su tėvo pareiškimu dėl tėvystės pripažinimo ir senuoju vaiko gimimo liudijimu reikia kreiptis į civilinės metrikacijos įstaigą pagal savo gyvenamąją vietą.

Bronislovas

Ar galima isgyditi stuburo isvarza be operacijos? Aciu.
2012-11-26 14:48

Gerbiamas Bronislovai, dėkojame už parodytą mums dėmesį, tačiau mes duodame tik teisinius patarimus, o ne medicininius. Patartume kreiptis į medikus, o taip pat į manualinės terapijos specialistus, kurie masažo priemonėmis bando padėti žmonėms ir dėl stuburo išvaržos. Kadangi naudojatės internetu, paieškokite papildomos informacijos internete pagal reikšminius žodžius "stuburo išvarža". Linkime stiprios sveikatos.

Irena

Laba diena, norejau pasiteirauti siuo klausimu II invalidumo grupe turiu jau 25 metus ir su II invalidumo grupe isdirbau 12 metu. Po vyro mirties sia grupe pratese visam laikui. Noreciau kad butu perskaiciuota invalidumo pensija. Kur siuo klausimu reikia kreiptis?
2012-11-23 18:11

Gerbiama Irena, su asmens dokumentu į SODROS skyrių pagal savo gyvenamąją vietą.

Ausrine

Sveiki, gyvenome su draugu nesusituoke, susilaukeme sunaus, kuriam sugyventinis dave savo pavarde. Kartu nebegyvename, vaikeliui savanoriskai moka po 400 lt (alimentu). Vaika pasiema 2 kartus per menesi 3-4 valndom. Noriu isvykti gyventi i Amerika, ar turiu kokia nors galimybe issivesti vaika, jei tevas nesutinka isleisti gyventi vaiko i uzsieni? Bet mazylis juk gyvena su manim. Zadame per vasaras lankytis Lietuvoje tada vaikas gales susitikti su tevu.
2012-11-23 13:13

Gerbiama Aušrine, atrodo, kad su vaikio tėvu neblogai sutariate, pabandykite susitarti ir dėl išvykimo į JAV. Jei susitarti nepavyktų, o Jums jau taip labai reikia išvykti ir pasiimti vaiką, ginčą galėtų išspręsti teismas ir nustatyti vaiko gyvenamąją vietą. Lemiamą reikšmę šioje byloje turėtų vaiko teisių apsaugos tarnybos išvada.

Andrejus

Laba diena. Noreciau paklaust ar man gali but suteiktos vaiko priežiūros atostogos kol jam sueis treji metai,jeigu mano zmona sugrizta i darba po dveju metu sedejimo su vaiku (dekretines),o as noreciau iseit situ atostogu po kokio pusmecio iki kol vaikui sueis treji metai?Ar yra tokia galimibe ar gal yra koks kitas istatimas gauti nemokamų atostogų? Nes labai nesinoretu prarast darbo o ir atostogu reiketu del kito darbo (uzsieni). Aciu jums is anksto uz atsakima.
2012-11-23 13:09

Gerbiamas Andriejau, kreipkitės į savo darbdavį ir tarkitės.

Jadvyga

Didelis aciu, kad sureagavot i mano klausima, tik noreciau pasakyt, kad kreipimasis i vilniu del nesutikimo, jokiu vilciu neduoda, kaune senai sklando gandai, kad tai viena mafija, vilnieciai dar daugiau procentu atima, tipo ko skundies.
2012-11-22 15:36

Gerbiama Jadvyga, nereikėtų nusiminti, keičiasi valdžia, ko gero keisis įvairių tarnybų vadovai, o svarbiausia, gal būt keisis ir visa politika žmogaus atžvilgiu.

Ina

Laba diena noriu paklausti, motinos vardu buvo pirkti namai, bet ji mire, su tevu buvo issiskire, neva jo pinigais pirkti namai jis ta bando irodyti teismui kad turi turta namus, jis jau ira sudares testamenta, bet jo ira senos skolos kuriu neturi is ko grazinti anstoliams, ar gali buti kadas po tevo mirties, ir paveldesiu jo senas skolas? sakikim bauda 2000 m jau buvo 3000.
2012-11-22 11:42

Gerbiama Ina, priimant palikimą paveldimos ir skolos, jei jos yra susijusios su paveldimu turtu. Kad šito būtų galima išvengti, reikėtų konsultuotis su notaru.

Dziuginta

Sveiki, turiu nepilnamete dukra, bet su vyru jau senokai issiskyre ir vaikas priteistas man ir mano gyvenamojoje vietoje kad ir kur gyvenciau, su vaiku jis bendrauja elimentus moka, bet ne pilna suma kiek priteista. Dabar gyvenu su kitu ir turim bendra vaika... dabartinis vyras isvyko i Anglija uzdarbiauti, po kiek laiko ir mes su dukra isvykom atostogom bet susikloste tokia situacija kad LT turim dideliu skolu ir noretumem likti bent metam cia uzsidirbti kad galetumem i LT grysti. norejau paklausti ar reikia vyro sutikimo kad vaikas su manim uzsienyje gyventu? ar del to turesiu problemu su vyru ir teisesauga? Anglijos adresa jis turi kur mes gyvenam nesislepiam ir vaikas is cia su juo bendrauja. LT socialiniam padare pareiska kad jis kas antra savaitgali gali vaika pasiimti, bet dabar kai gyvenam uzsienyje neiseis kas antra savaitgali... gal man pareiska imanoma pakeisti? ka man tokiu atveju daryti? skubiai jusu nuomones reikia. is anksto aciu.
2012-11-21 12:20

Gerbiama Džiuginta, sprendžiant iš klausime pateikto situacijos aprašymo, Jūsų santykiai su buvusiu vyru tikrai nėra blogi, todėl pabandykite dėl visko susitarti. geruoju. Manytume, kad kliūčių užsidirbti neturėtų kilti, dar pasitarkite su vaiko teisių apsaugos tarnyba.

Efka

Sveiki, turiu skolų anstoliui noriu paklausti, kai sumokėsiu skolas anstoliui po kiek laiko galesiu gauti lizingą ir t.t dabar net interneto negaliu užsisakyti.
2012-11-21 12:16

Gerbiamam (-ai) Efkai, kai tik antstolis nuims visus areštus ir atšauks kitus suvaržymus, jeigu tokie yra.

Benas

Sveiki gyvenu anglijoje pries 2m ir 9 men patekome i avarija. Zmones nenukentejo i avarija buvo isivele musu lengvasis automobilis ir autobusas autobusas vaziavo viduriu kelio ir todel mus numuse i kelkrasti. po metu laiko gavome ismokas is draudimo ir musu konsultacine teisine firma uzdare byla ir patikino kad viskas isspresta ir kad jokiu nesklandumu daugiau nebebus. stai jau beveik 3 metai po ivykio sulaukiu telefono skambucio is kazkokios teisines firmos ir anot ju musu byla yra aktyvi ir niekas neuzdaryta jie teigia kad mums reika sumoketi 1800£ uz masinos kuria gavome kaip pakeitine kol musu masina buvo remonto dirbtuvese nuoma. ir mums grasina kad  nutarti jei nesutiksime moketi jie teismo budu uzdes nuosprendi ant musu pavardziu ir to pasekoje mes niekada nebegalesime gauti paskolos ar pirkti namo ir tt. ar tai  imanoma ir ar yra kazkoks senaties terminas nes kodel 3 metus nebuvo ne zodzio ir tik dabar sugalvojo paskambinti didelsi dekui.
2012-11-21 12:14

Gerbiamas Benai, mes tikrai nepadėsime išspręsti Jūsų problemų Anglijoje. Kadangi Jūs ten gyvenate, tai ir aiškinkitės su ta konsultacine teisine firma, kuri tvarkė Jūsų reikalus ir kuri Jums pranešė, kad byla uždaryta.

Ilona

Labas vakaras, norejau pasiteirauti, jei gaunu socialine stipendija ir i mano saskaita fizinis asmuo pervestu kelis simtus litu, ar negaletu buti nutrauktas socialines stipendijos mokejimas? Is anksto dekoju.
2012-11-21 12:10

Gerbiama Ilona, sunku atsakyti, nes nežinome socialinės stipendijos mokėjimo sąlygų. Patartume turėti kitą sąskaitą banke.

Mante

Laba diena. Gyvenu Užsienyje - turiu paskola Lietuvoje. Paskola turiu jau 5 metai. Pries metus istekejau, o kadangi susilaukeme sūnaus į darbą sugrįžti neišeis dėl brangios vaikų prieziuros. Norėčiau bankrutuoti ir norėčiau žinoti ar tai turėtų įtakos mano vyro turtui (vyras ne lietuvis). Iš karto labai dėkoju už atsakymą!
2012-11-19 12:56

Gerbiama Mante, teiraukitės pas tos šalies, kurioje gyvenate, advokatus.

Gedas

Laba diena. Siuo metu nestoviu darbo birzoje nes esu ismestas kadangi neatvykau laiku, zinau esu pats kaltas, bet dabar pragyvenimui turime tik zmonos alga kuri mazdaug 1000lt. Dar turim dukryte 4m, norejau paklaust ar musu seimai priklauso kokia nors pasalpa, kol susirasiu darba. Aciu.
2012-11-19 12:54

Gerbiamas Gedai, patariame vėl kreiptis į Darbo biržą, dėl kitų kokių nors išmokų galimybės teiraukitės savo savivaldybės socialinės paramos skyriuje.

Remigijus

Laba diena. As Anglijoje buvau nuteistas 4metams uz 100g A klases narkotiku (kokaino) ivezima i ta sali (mane teise kaip - angl. "mule"). Mane deportavo i Lietuva atsedejus 1m ir 4men. Kiek man laiko sitas teistumas laikysis ? Ir ar as galiu tapti Kariu Savanoriu, Sauliu ar istoti i Profesine Karo Tarnyba su tokiu irasu? Aciu labai uz jusu laika.
2012-11-19 12:53

Gerbiamas Remigijau, teistumas, kaip tam tikra teisinė kategorija,  išliks tam tikram laikotarpiui, kurio trukmė priklauso nuo atitinkamo Baudžiamojo kodekso straipsnio, pagal kurį buvote nuteistas. Išsamiau apie teistumo trukmę Jums galėtų atsakyti prokuratūros ar policijos pareigūnai. Pats patraukimo baudžiamojoj atsakomybėn už narkotikų platinimą faktas Jūsų biografijoje išliks visam gyvenimui, o kaip į tokį faktą reaguos tos tarnybos, į kurias Jūs norite įstoti, sužinosite pats ir labai konkrečiai, kai į tas tarnybas kreipsitės.

Giedrė

Sveiki, mes su drauge norime skristi į Graikiją 4 dienom. (be suaugusių) mum yra po 15 metų, norėčiau sužinoti ko reikia, kad apsistotume viešbutyje (be suaugusių) ir ko reikia skrendant. Iš anksto Ačiū.
2012-11-19 12:47

Gerbiama Giedre, kadangi naudojatės internetu, paieškokite ten išsamios informacijos ( kurios yra labai daug) pagal reikšminius žodžius "nepilnamečių vykimas į užsienį". Atkreipiame Jūsų dėmesį į tai, kad Graikija priklauso taip vadinamai Šengeno sutarties erdvei, todėl vykimas į šią šalį yra supaprastintas. Be jokių abejonių, Jums visur ir visada su savimi reikia turėti asmens dokumentą.

Egle

Ar 3 kalendorines dienos skirtos santuokai sudaryti privalo buti suteikiamos visos trys kartu, diena po dienos t.y sekanciai, ar galima pasirinkti ismetytas dienas, jei mano darbo grafikas slenkantis, tai yra dvi dirbu, dvi laisvos? ir ar pasiemus sias atostogas yra ismokama kokia pinigu suma, pateikus santuokos sudarymo sutarti darbdaviui?
2012-11-19 12:32

Gerbiama Egle, pagal LR darbo kodekso 184 straipsnį  trijų kalendorinių dienų atostogos skirtos santuokai sudaryti  yra nemokamos, tai reiškia, kad atostogos suteikiamos iš eilės pagal kalendorių, už jas kokios nors išmokos nepriklauso, tačiau užsiskaito į stažą eilinėms apmokamoms atostogoms gauti. Darbo kodeksas  nemokamų atostogų suteikimo tvarkos, teisės pasirinkti nemokamų atostogų laiką nereglamentuoja, tačiau reikėtų  vadovautis DK 35 str. 1 d. įtvirtinta taisykle, jog, įgyvendindami savo teises bei vykdydami pareigas, darbdaviai ir darbuotojai  turi laikytis įstatymų, gerbti bendro gyvenimo taisykles bei veikti sąžiningai, laikytis protingumo, teisingumo ir sąžiningumo principų, nepiktnaudžiauti savo teise. Tai reiškia, kad šios atostogos privalo būti suteiktos, kai darbuotojas to paprašo, t.y. darbdavys neprivalo pasiūlyti.

Donatas

Laba diena, norejau pasiteirauti ar yra koks senaties terminas kai skola isiiesko anstolis. skola greitajam kreditui.
2012-11-19 12:19

Gerbiamas Donatai, pagal LR Civilinį kodeksą bendrasis ieškinio senaties terminas yra dešimt metų.

Sonata

Laba diena, man 38metai, turiu invaliduma. Darbinga 35 procentai, darbo stazas 4 metai. esu dirbusi ir tebedirbu pagal verslo liudijima. turiu 2 vaikus. gimusius 1994  ir 2000m. paskirta 296litai netekto darbingumo pencija, ar tokio dydzio pencija priklauso?
2012-11-16 19:37

Gerbiama Sonata, patariame raštu kreiptis į tą SODROS padalinį, kuris Jums netekto darbingumo pensiją paskyrė. Jei SODROS padalinio atsakymas Jus netenkins, galite SODROS sprendimą dėl pensijos paskyrimo apskųsti SODROS Valdybai, jei ir jos sprendimas netenkins - Vilniaus apygardos administraciniam teismui. Detalesnė sprendimų apskundimo tvarka yra išdėstyta SODROS tinklapyje.

Jadvyga

Sveiki, turiu kruva ligu; M50, 1M51, 1G54, 2G55, 1I11, 9I11, 0I20, 8E78, 9H35, 0H77, 3E66,0 noreciau paklaust ar teisingai suteiktas invalidumas vos pusei metu, pries tai buvo metams, man 45m daryti 2 zundavimai, metu begije pastoviai pora sykiu guliu ligoninese, be masazu iskenciu apie pora men, spaudimas atominis, nejaugi reikia visai nevaiksciot, kad komisija nustotu tyciotis? Aciu.
2012-11-16 19:33

Gerbiama Jadvyga, jei Jūs nesutinkate su NDNT sprendimu, jį galite pirmiausiai apskųsti NDNT direktoriui, jei jo sprendimas netenkins - Ginčų komisijai, jei ir šis sprendimas netenkins - Vilniaus apygardos administraciniam teismui. Detalesnę NDNT sprendimų apskundimo tvarką rasite NDNT internetiniame tinklapyje.

Irena

Ar gali žmona skyrybų atveju, kai dėl to kaltas vyras, prisiteisti piniginę kompensaciją, už santuokos sužlugdymą.
2012-11-16 19:29

Gerbiama Irena, patariame šiuos klausimus kelti skyrybų byloje teisme ir aiškiai formuluoti reikalavimus.

Gintare

Labas vakaras turiu subtilu klausima. man ira jau 19metu tevas niekada nemokejo elementu ar itra galimybe juos prisiteist? kokia tai rizika butu man ko reiketu tokiam svarbiam zingsniui? laukiu atsakymo aciu.
2012-11-16 19:28

Gerbiama Gintare, įprastai alimentai yra priteisiami iki pilnametystės, t.y. iki 18 metų amžiaus. Kadangi iki to laiko nei Jūs, nei mama dėl alimentų nesikreipėte, abejojame dėl tokio ieškinio perspektyvos, nebent teismas pripažintų tokio nesikreipimo priežastis svarbiomis. Patartume šiuo klausimu konsultuotis su advokatais, kurie specializuojasi alimentų bylose.

Brigita

Turiu isiskolinimu bankams ir kreditoriams. Pati esu bedarbe. Pripazystu, kad del mano kaltes buvo apstojes mokumas. Su keliais antstoliais bandziau tartis moketi dalimis, bet likau be darbo. Kaikurios istaigos grasina skelbti paieska, nesileidzia i jokias kalbas,nes jiems irgi reikia gyvent is kazko.. noreciau isvaziuoti i uzsieny uzsidirbti.Ar nebutu man problemu isvykstant? aisku, Jus pasakytumet, kad tureciau su paciais atstoliais tartis ir kreditoriais, bet ka daryti, kad nevisi antstoliai leidziasi i kalbas..?
2012-11-16 16:26

Gerbiama Brigita, jeigu nėra paskelbta Jūsų paieška, teismas nėra uždraudęs išvykimą, nesate pasirašiusi pasižadėjimo neišvykti baudžiamojoje byloje, lyg ir nebūtų kliūčių išvykti.

Deimante

Sveiki. Gyvenu anglijoje ir noriu grysti i lietuva su seserimi. Ar reikia kokiu dokumentu? Man 16.
2012-11-16 16:21

Gerbiama Deimante, privalote turėti savo asmens dokumentą.

Birute

Laba diena, noriu paklausti. Su vyru pragyvenau 30 metų. Iš valstybės išsipirkome 3 k butą. Tuo metu niekam nerūpėjo kaip įrašyta nekilnojamo turto registre. Pasirodo, kad 1/2 buto savininkė esu aš, o kita pusė priklauso vyrui. Vyras vis dažniau pradėjo vartoti alkoholį. Iš to kilo pastovūs ginčai, net agresija. Keletą kartų kviečiau policiją, yra užfiksuoti pareiškimai. Teisme tai patvirtino kaimynė ir sūnus. Neapsikentusi išsikrausčiau pas mamą. Jau antri metai kai gyvenu atskirai. Jis tuoj pat parsivedė draugę ir geria kartu, vyksta triukšmas. Noriu išsiskirti ir pasidalinti turtą. Ieškinyje paprašiau, kad jam paliktu buta, o man priteistu kompensaciją. Jis nesutinka su niekuo, tyčiojasi, reikalauja, kad aš sumokėčiau mokesčius už butą. Jis žino, kad aš jo bijau. Sako, jog turi pusę buto ir gyvenk. Nesutinka nei pats man sumokėti man kompensaciją, nei, kad aš sumokėčiau. Jau buvo du teismo posėdžiai. Teisėja sako, kad nieko negali, nes butas jau padalintas ir negali priversti žmogaus. Teisėja ir advokatė pataria susitarti gražiuoju. Bet jis nekalba. Patarkite, ką man daryti? Nejaugi nėra jokių galimybių? Ačiū.
2012-11-16 16:20

Gerbiama Birute, tokiais atvejais , ginčą gali išspręsti tik teismas. Be abejo, teisėja ir advokatė gali patarti susitarti gražiuoju, tačiau tai pats lengviausias kelias, nes teismui beliktų tik patvirtinti susitarimą. Deja, gyvenime ne visada pasiseka susitarti, todėl teismas turės priimti vienokį ar kitokį savo sprendimą.

Renata

Laba diena. Norejau jusu paklausti apie buto pardavimo procedura. Noriu parduoti buta Lietuvoje, pati gyvenu Anglijoje turiu du nepilnamecius vaikus. Anglijoje gyvenu jau 5metus ir neplanuoju gryzti i Lietuva. Gal galite man pasakyti kokiu dokumentu prireiks norint ta mano buta parduoti? Dekoju uz atsakyma.
2012-11-16 16:15

Gerbiama Renata, pagal Lietuvos įstatymus nekilnojamojo  turto pardavimo sandorius įformina notarai pagal asmens ar turto buvimo vietą, reikia tik į jį kreiptis. Notaras pats surenka sandorio įforminimui reikalingus dokumentus, parengia pardavimo-pirkimo sutarties projektą, atlieka visus kitus, su tuo susijusius, formalumus.

Marius

Sveiki, norejau paklausti. Laikiau valstybineje imoneje regitra (siauliu filialas) praktini egzamina. instruktorius egzamino metu mane apgavo sakydamas, kad vaziuojant mieste, negalima vaziuoti atbuline eiga ir sustabde egzamina jau jam einant i pabaiga tj yra baigiant marsruta. Issiunciau laiska regitros generaliniam direktoriui is kart po nesutikimo su rezultatu. jei negausiu atsakymo per desim dienu, kur man reikia kreiptis del apskundimo. jis man parode sita straipsni kuris sako, kad negalima jungti atbulines pavaros vaziuojant i prieki ir jungti pavaros i prieki vaziuojant atbulomis.37.1. KK (visos kategorijos, išskyrus A1 ir A) – jungia atbulinės eigos pavarą, kai važiuoja į priekį, arba važiavimo į priekį pavarą, kai važiuoja atbuline eiga, arba transporto priemonės su automatine pavarų dėže stovėjimo („Park“ pozicija) pavarą, kai transporto priemonė juda.
2012-11-15 10:43

Gerbiamas Mariau, dar kartą patariame apsilankyti "Regitros" tinklapyje ir užduoti jai klausimus ir dėl egzamino , ir dėl skundo padavimo tvarkos.

Marius

Sveiki, norejau paklausti. laikiau valstybineje imoneje regitra (siauliu filialas) praktini egzamina. instruktorius egzamino metu mane apgavo sakydamas, kad vaziuojant mieste, negalima vaziuoti atbuline eiga ir sustabde egzamina jau jam einant i pabaiga tj yra baigiant marsruta. Isiunciau laiska regitros generaliniam direktoriui is kart po nesutikimo su rezultatu. jei negausiu atsakymo per desim dienu, kur man reikia kreiptis del apskundimo.
2012-11-15 10:40

Gerbiamas Mariau, tikrai gausite atsakymą iš "Regitros", kuriame bus išaiškinta apskundimo tvarka. Ją galite sužinoti apsilankęs "Regitros" tinklapyje, o taip pat uždavęs  klausimą "Regitrai", nes yra speciali klausimų-atsakymų rubrika.

Tadas

Sveiki, ar gali anstolis iskaiciuou pinigus is salpos ismokos? nes kiek zinau  cpk 739 str tai draudzia?
2012-11-15 10:37

Gerbiamas Tadai, CPK 739 straipsnį priminkite antstoliams.

Monika

Norejau paklausti, jaigu vyras neislaiko vaiku pastaruosius sesis metus, nedirbo apiforminanciame darbe, siuo metu turi pirmo laipsio isprotejima. Ar galima gauti kokias nors pasalpas, tuo atveju jai sutuoktiniai nera isiskyre, taciau keletas metu negyvena viename siuo atveju bute?
2012-11-15 10:36

Gerbiama Monika, jei sutuoktiniui bus nustatytas neįgalumas, esant kitoms sąlygoms , galėtų gauti kokias nors išmokas, gal neįgalumo pensiją. Į šį klausimą galėtų tiksliau atsakyti Sodros skyrius pagal Jūsų gyvenamąją vietą. Dėl kitų socialinių išmokų perspektyvos teiraukitės  savo savivaldybės socialinės paramos skyriuje.

Monika

Laba diena, noreciau suzinot; slaugau abu tevus neigalius, esu viena is ju apsiforminusi, kad eitu man stazas jokiu pajamju negaunu, kadangi senai tevai uzrase turta, tik nesuprantu visi mokesciai pareina mano vardu gal galit atsakyt is kokiu pajamu as tureciau susimoket jai as neturiu ju, gal man priklauso kokios kompensacijos ? Labai aciu is anksto.
2012-11-15 10:32

Gerbiama Monika,. jei tėvams yra nustatytas specialus slaugos poreikis, turėtų gauti atitinkamas išmokas. Nelabai supratome kokie mokesčiai Jus neramina, tačiau jei juos mokėti turite Jūs, vadinasi tą ir reikia daryti. Mes nežinome iš kokių lėšų mokėti mokesčius, gal iš turto, kurį tėvai padovanojo Jums.

Ernestas

Noreciau suzinoti kiek laiko reikia kad sueitu senaties terminas nes yra sena sodyba kurioja gyvenam jau 18metu ir nera jokiu dokumentu, kad ji egzistuotu. Zeme yra, namo regitruose nera.ji yra paveldeta keliu kartu dedukai vaikam paliko jie nebaige tvarkytis sie mire liko taip sakant anukai kurie taip pat nesitvarko jokiu dokumentu. tad tiesiog noriu suzinoti ko reiketu norint ta sodyba yregistruoti savo vardu ir kiek laiko turi praeiti kad sueitu senatis. tikiuosi suprasit ir siek tiek apsviesite.lauksiu jusu atsakymo. Aciu.
2012-11-15 10:29

Gerbiamas Ernestai, nekilnojamojo turto įregistravimas ir kažkoks senaties terminas yra vienas kitam prieštaraujantys norai. Nelabai supratome kokios senaties ir dėl ko Jums reikia, o dėl statinių įteisinimo kreipkitės į statybos  inspekcijos specialistus.

Alma

Šiuo metu vyksta santuokos nutraukimo byla. Teismas vyksta jau 1,5metų. Teismas nusprendė taikyti laikinąsias apsaugos priemones kol bus priimtas teismo sprendimas sutuoktiniui mokėti vaikams išlaikymą po 300Lt kiekvienam vaikui( 2 vaikai po 300Lt viso 600Lt per mėn.) Buvęs sutuoktinis moka tik 114Lt per mėn.Ar aš galiu kreiptis į Vaiko išlaikymo fondą?
2012-11-15 10:25

Gerbiama Alma, dar negalite kreipti į VIF, nes tokia galimybė atsiranda, kai alimentai iš viso nemokami ir antstoliai išduoda specialią pažymą, kad negali nieko išieškoti.

Aleksas

Asmuo civiliniame ieškinyje pateikė raštelyje teigdamas ,kad jam šita raštelį pasirašė rangovas. Teisme rangovui paprieštaravus kad čia rangovo raštas tai užsakovas pakeitė nuomonę ir teigė kad raštelį dėl neva avanso davimo surašė jis pats tik pasirašė rangovas. Raštelyje matytis, kad surašyta per kelis kartus skirtingu rašalu bei skiriasi šriftas.Ar toki raštelį galima pripažinti kaip niekiniu, kadangi surašytas per kelis kartus, matosi kad iškirpta juosta lapo su galimai esamu parašu. Ačiu už atsakymą.
2012-11-13 19:21

Gerbiamas Aleksai, mes negalime vertinti Jūsų minimo raštelio įrodomosios galios, nes mes to raštelio neturime ir jo nematėme. Kadangi jau yra ieškinys teisme, to raštelio įrodomąją galią, jo reikšmę ieškinio pagrindimui įvertins teismas. Jei kyla pagrįstų abejonių dėl raštelio autentiškumo, galite prašyti, kad teismas paskirtų ekspertizę, po to spręsti bylą vadovaujantis ir ekspertizės išvada.

Moteris

Labas, noreciau pkalausti esu 2 gruppes invalide ir gaunu invaliduma, turiu darbinguma 40proc. ir radau darba as as isidarbinus gausiu invaliduma irgi ar ne?
2012-11-13 19:16

Gerbiamai moteriai paaiškiname, kad įsidarbinus neįgalumo pensija mokama taip pat. Jei Jūs turite omenyje turimą nustatytą darbingumo 40 proc. lygį, jei jis nustatytas iki tam tikros datos, nustatant darbingumo lygį pakartotinai, jis gali kisti priklausomai nuo Jūsų sveikatos stovio.

Daiva

Laba diena, noriu išsiaiškinti: mirus vyrui, kokiu būdu pasiimti bankuose sutaupytus jo pinigus? Ir per kiek laiko tai galima padaryti. Kokios barikados laukia perrašant namą, jei nėra jokio testamento ir jis yra jo vardu? Labai ačiū.
2012-11-13 19:12

Gerbiama Daiva, reikia per 3 mėnesius po vyro mirties kreiptis į notarą dėl paveldėjimo priėmimo paveldint pagal įstatymą. Reikia pateikti vyro mirties liudijimą, Jūsų santuokos liudijimą, duomenis apie palikimą (nekilnojamąjį turtą, sąskaitas bankuose ir pan.), be abejo turėti savo asmens dokumentą. Notaras  pradės paveldėjimo bylą, toliau elgtis pagal jo nurodymus.

Anatolijus

Laba diena. Norejau pasiteirauti siuo klausimu. Esu nubaustas policijoi administracine bauda, nepadariau jokios zalos ar eismo ivikio tiesiog vaziavau po bulviakasio su dviraciu isgeres alaus, nubaustas pirma karta ir nesipresinau sustabdomas. Policijoi paskire bauda. As sakiau jiems kad esu bedarbis ir stoviu darbo birzoi,jokiu pajamu negaunu tik is socialinio skyriaus 350lt. Man nepraniasus ir neinformavus policija perdave antstoliams nor pats policijos virsininkas sake kadangi esi bedabis tai bus skiremi vieseji darbai. o gavosi visai atvirksciai. Antstoliai uzblokavo mano saskaita i kuria pervedami is socialine pasalpa ir uzaugino man suma nuo 500lt iki beveik tukstancio lt. K man dabar dariti ir ar galiu apskusti sprendima kad mane stovinti darbo birzoi ir gaunanti socialine pasalpa galejo perduoti antstoliams o ne skirti viesu darbu. Aciu.
2012-11-13 19:07

Gerbiamas Anatolijau, patariame kreiptis į antstolį ir pranešti apie Jūsų pajamų šaltinį prašant, kad sąskaitos areštas būtų panaikintas. Dėl baudos pakeitimo viešaisiais darbais Jums reikia kreiptis į policiją, kad šį medžiagą perduotų teismui.

Laima

Laba diena norejau pasikonsultuoti sergu isietine skleroze g35 turiu 35 procentus darbingumo yra desines kojos paralyzius vaikstau su atrama girdejau kad priklauso transportastad nuvykau tai gavau transporto islaidu kompensacija o automobilio nedave man sunku vaikscioti ir autobusais vazineti lauksiu atsakymo.
2012-11-13 18:59

Gerbiama Laima, ne mes nustatome specialiuosius poreikius, o NDNT. Sprendžiant iš klausime pateiktos informacijos, NDNT Jums nustatė vieną specialųjį poreikį- transporto išlaidų kompensaciją, kuri bus mokama po 32,5 Lt kiekvieną mėnesį. Norint, kad būtų nustatytas kitas specialusis poreikis - transporto priemonių įsigijimo ir jo pritaikymo išlaidų kompensacija, kuri nustatoma vieną kartą per 6 metus, reikėtų formintis kitą siuntimą į NDNT ir dar kartą pabūti komisijoje. Jei bus atsisakyta tokį specialųjį poreikį nustatyti, NDNT sprendimas galės būti skundžiamas.

Aušra

Sveiki, prašau informacijos dėl vaiko globos skyrybų atveju. Su vyru esame susituokę jau dvejus metus, auginame vienerių metų vaiką, šeimą išlaiko tik tėvas, aš (mama) nedirbanti, prieš nėštumą neturėjau jokio darbo stažo (studijavau, pastojau studijų metu).Savo būsto neturiu,vaiko ir mano deklaravimo vieta prie vyro (jo nuosavas būstas, įsigytas dar prieš vestuves, imant banko paskolą). Tėvas skyrybų atveju grasina atimti vaiką, ar jis turi tokią teisę?  Nesame socialinės rizikos šeima, neturime jokių priklausomybių, kas sąlygotų vaiko globos skyrimą kuriam nors iš tėvų. Ar skyrybų atveju teismas galėtų skirti globą tėvui, atsižvelgdamas į tai, jog mama nedirba, o tėvas priešingai dirba ir gali išlaikyti vaiką? Ačiū.
2012-11-12 17:52

Gerbiam Aušra, mes negalime spėlioti kas būtų, jeigu būtų. Nagrinėjant skyrybų bylą ir sprendžiant klausimą dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo, teismas įvertina visas skyrybų aplinkybes, tėvų materialinę padėtį, ir pan. Labai svarbi bus ir vaiko teisių apsaugos tarnybos išvada.

Irina

Laba diena. Vyras turi nuo pirmos santuokos vaika, teismo sprendimu jam priteise 450lt ir dvi valandas per savaitgali matyt. kol dirbo mokejo, kelis metus buvo bedarbis, dabar ji vel reikalauja alimentu, bet vaikas visa laika gyvena netoli tevo, pas mociute ir dazniausiai buna pas mus. O ji gyvena kitame mieste, atvaziuoja pora kartu i menesi. Uz darzeli visa laika mokejo jis, perkam viska pagal galimybes ir duodam rankpinigiu. Norejau suzinoti kur kreiptis ar i vaiku teisiu apsauga, ir ar gali motina, kuri neaugina vaiko pretenduot i alimentus. Aciu uz atsakyma.
2012-11-12 17:48

Gerbiama Irina, Jums reikėtų kreiptis ne į vaiko teisių apsaugos tarnybą, o į teismą, kuris gali pakeisti alimentų mokėjimo sąlygas.

Jola

Sveiki, noriu sužinoti kokią sumą nuo atlyginimo atskaičiuos antstolis (skola dėl nemokėtų alimentų)man įsidarbinus, jei gausiu minimalų atlyginimą ir dirbsiu 0,5 etato krūviu?
2012-11-12 17:46

Gerbiamas Jola, esant tokioms sąlygoms, kurias nurodėte, maksimalus išskaičiavimo dydis bus 50 proc.

Ada

Sveiki, girdėjau, kad įmanoma prisitesti alimentus už visus 18 metų. Dabar mano vaikui 3 metukai. Ar tai realu, ar tokie įstatymai yra, ar tai tiesiog gandas?
2012-11-12 17:45

Gerbiama Ada, alimentai priteisiami nuo kreipimosi momento (išskyrus tuos atvejus, jei dėl alimentų kreiptasi pavėluotai dėl svarbių priežasčių ir teismas tai pripažįsta) iki vaiko pilnametystės.

Lolita

Laba diena, labai prasau atsakykite Bute esam registruoti 6 zmones is ju 1 nepilnametis, visi gimines. Savininkas, mums nezinant pas privatu asmeni uzstate buta, paeme paskola ir isvyko i uzsieni, paskelbta paieska. Ar galejo savininkas uzstatyti buta, kai jame gyvena nepilnametis? Mus duoda varzytinem. Kokiu mes turim teisiu ir kokios musu galimybes, padekite prasau, nes nebezinom ka daryti?
2012-11-12 17:41

Gerbiama Lolita, kiek supratome iš klausimo turinio,  nė vienas iš bute registruotų gyventojų nesate to buto savininkai, tik jame gyvenate. Paaiškiname, kad buto tikrasis šeimininkas su savo nuosavybe galėjo elgtis savo nuožiūra. Jei butas bus paimtas už skolas, Jūsų iškeldinimo klausimas turi būti sprendžiamas atskirai, o gal naujasis buto savininkas sudarys su jumis naują buto nuomos sutartį.

Erika

Laba diena. susidurem su tokia situacija. yra ir musu kaltes. Pradžia - 1998 metais mano vyras nusipirko mobiluji telefona kartu su sutartim. jis buvo pamestas. vyras nesumokejo daugiau nei 900 litu uz skambucius. metams einant as apie tai pamirsau.2003 metu apie rudeni mes pardavem buta, o 2004 metu pavasari vyras isvyko gyventi i uzsieni, po keliu men. ir as. pries kelias dienas gaunu skambuti is mamos (savo, ne vyro), kad mano vyras yra jau netgi paieskomas. susisiekiau su kuo yra imanoma ir suzinau, kad is tu daugiau net 900lt mes jau esam skolingi beveik 1500lt.suprantu. delspinigiai. man buvo pasakyta, kad net 2008 metais buvo iskelta byla. paprasiau antstoles, kad man atsiustu per elektronini laiska visa byla. gavau tik pirkimo sutartis, vyro paso kopija ir, kad skola virs 900lt. as tiesiog noreciau paklausti: ar galima kelti byla, jei nebuvo net ieskomas pries keliant ja (niekas is artimuju nera gaves jokio laisko, kad jis yra ieskomas), ar gali buti, kad po 10 metu skolos kelia byla ir, kad po bylos (vadinkim taip, nes nesu tikra, kad ji isvis buvo. duomenu nera pateikta. to dar prasysiu) pralaukta 4metai ir tik tada imta ieskot visais kanalais? Vis del to jo tevai negavo jokios zinios apie tai. labai aciu uz atsakyma.
2012-11-12 17:36

Gerbiama Erika, paprasčiausiai būtų, jei Jūs pabandytumėte visus klausimus užduoti ir išsiaškinti padėtį pas tą antstolę, iš kurios gavote dokumentų kopijas.

Sandra

Laba diena, turiu reikalu su uab gelvora, jie man per 3 metus is 8 tukstanciu lt. uzaugino beveik 40 tukstanciu. Kiekviena menesi siuncia grasinancius laiskus, bet i teisma neduoda, nors pati to prasiau. Man buvo buvo pasakyta, kad kiek nores tiek jie augins ta suma, arba susimoket. Kai pasakiau kad tokiu pinigu neturiu, jie man atkirto kad cia ne ju reikalas, kad gauciau is kur noriu. Be to paskutiniam laiske buvo parasyta, kad atsius kazkokius vizitatorius. ar taip gali buti? As zinau kad man vistiek reikes ta skola sumoket, bet ne tokia suma gal.? Ka patartumet daryti? nes su jais tartis neiseina.
2012-11-12 17:32

Gerbiama Sandra, mes nežinome kas tai per skola ir kodėl jos suma taip per 3 metu išaugo. Kaip ten bebūtų, skola yra skola ir ją reikia grąžinti, kokio dydžio ir kada , reikėtų skaityti paskolos sutartį, jei tokia buvo. Kas yra tie vizitatoriai mes taip pat nežinome, gal būt tai kokios nors firmos, kurios užsiima skolų išieškojimu, atstovai, o gal kokie kriminalinio pasaulio atstovai. Jei Jums kyla kokios nors abejonės dėl savo saugumo, patariame raštu  kreiptis į policiją ir pateikti įtarimus keliančius grasinančius laiškus.

Dziule

Laba diena, noriu paklausti, turiu skola anstoliams, ji siekia iki 3000lt, su vaiku teciu gyvenam atskirai ir jis dabar perka buta 2mazameciams vaikams, ir nori buta aprasyti man, ar anstoliai gali konfiskuoti buta? ar gali ji aprasyti man, skola grazinti tikrai planuoju. tik siuo metu lesu tam nera.
2012-11-12 17:27

Gerbiama Džiule, antstoliai vykdydami teismo sprendimą dėl skolos išieškojimo, gali jį nukreipti į Jūsų pajamas ir turtą.

Lina

As esu 17 metu noriu paklausti ar galiu skristi be i svedija be zmogaus palydos? ar galiu keltis tik su keltu?
2012-11-12 17:24

Gerbiama Lina, nepatingėkite pasiskaityti internete, kur yra labai daug informacijos pagal reikšminius žodžius "nepilnamečių vykimas į užsienį". Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad Švedija įeina į taip vadinamą Šengeno sutarties erdvę, todėl vykimas į šią šalį yra supaprastintas.

Ina

Laba diena, noreciau suzinoti: mama man perase sklypa, ar as galiu perasyti mano sunui kuriam yra 10 metu? Aciu uz atsakyma.
2012-11-12 17:21

Gerbiama Ina, kiek supratome iš klausimo, Jūs žemės sklypą norite padovanoti sūnui. Tai įmanoma, konsultuokitės su notaru, kuris parengs dovanojimo sutarties projektą.

Eiwut

Laba diena, noriu pasiteirauti už kokį mėnesį, einamą ar praėjusį turi būti mokami alimentai? Ačiū.
2012-11-12 17:19

Gerbiama Eiwut, įprastai alimentai mokamai už einamąjį mėnesį, jei nesusitarta kitaip.

Vaidotas

Kaip gaut invaliduma Airijoje su viena akim ar imanoma?
2012-11-10 10:10

Gerbiamas Vaidotai, kreipkitės į atitinkamas tarnybas Airijoje, ten ir sužinosite.

Jurate

Laba diena gal galetumete patarti kokiu dokumentu reikia norint elimentus prisiteisti is vaiku tevo?
2012-11-09 11:24

Gerbiama Jūrate, išsamų paaiškinimą dėl dokumentų Jums gali pateikti bet kuris advokatas. Šiaip prie tokio ieškinio pareiškimo būtina pridėti: a) vaikų gimimo liudijimo nuorašus; b) pažymą iš tėvo darbovietės apie jo uždarbio (pajamų) dydį ir apie tai, ar iš jo uždarbio (pajamų) daromos išskaitos pagal kitus vykdomuosius dokumentus; duomenis apie kitas pajamas ar turimą turtą.

Dalia

Laba diena. Pries 3 men. mire mano vyras. Jis turejo siokiu tokiu isipareigojimu bankams. Jam mirus, iskart pranesiau bankams. Mano ziniomis-jie iskart turejo isaldyt skolas ir neskaiciuot delspinigiu, kol neisigalios paveldejimas. Bet dabar, kai noriu atsiskaityt su bankais, isaiskeja, kad per tuos 3 men priaugo nemazai delspinigiu. o vienas bankas, t.y. 'Citadele', iskart po mano pranesimo apie vyro mirti, perdave skolos isieskojima teismui ir dabar turiu dar ir padengt islaidas. Man tai nesuprantama. Juk pati geranoriskai pristaciau visus dokumentus ir prisiemiau atsakomybe. Is anksto dekoju uz atsakyma.
2012-11-09 11:15

Gerbiama Dalia, skolos grąžinimas neturi tiesioginio ryšio su skolininko mirtimi, nes jei paveldimas skolininko turtas, kartu paveldimos ir jo skolos, turinčios ryšį su turtu. Be abejo, nelabai humaniška skaičiuoti delspinigius skolininkui mirus ir tvarkant palikimo priėmimo reikalus, tačiau matyt paskolos sutartyse kokių nors delspinigių neskaičiavimo išimčių nėra numatyta. Vis dėlto, patartume raštu kreipti į bankus ir prašyti netaikyti delspinigių, o dėl Citadelės banko ieškinio, pateikite teismui atsiliepimą ir nurodykite visas aplinkybes, banko ieškinys turėtų būti atmestas, nes Jūs nevengėte grąžinti skolą ir skola bus grąžinta.

Edita

Norėčiau sužinoti, ar gali būti vienu metu taikomos dvi nuobaudos? Mūsų tiesioginis viršininkas darbe yra neprognozuojamas, kaip suprantu, turi problemų su nervais, todėl negali nuspėti, kada ir kas bus blogai. Pagal nuotaiką rašomi ir griežti papeikimai. Sakykite, ar gali žmogus gauti griežtą papeikimą-tai pirma nuobauda, ir greta to eina antra-pvz., pusei metų nemokamas kintamas priedas prie atlyginimo.Ar galime mes, darbuotojai, kažkur skųstis dėl jo netinkamų vadovavimo veiksmų? Ir dar-man 60 metų, toje įmonėje irgi užimu šiokias tokias pareigas, tačiau pradedu suvokti, kad turiu kažkam užleisti šitą darbo vietą. Iki pensijos liko beveik 3 metai. Ar gina mane koks nors įstatymas, ir ką daryti, jeigu  su manim visgi būtų bandoma susidoroti? ačiū.
2012-11-09 11:05

Gerbiama Edita, neparašėte kokioje darbovietėje dirbate, gal būt tai yra kokia nors statutinė įstaiga, gal jūs esate pareigūnė, ir Jūsų atžvilgiu veikia Valstybės tarnybos įstatymas, o ne Darbo kodeksas. Šiaip pagal visus darbo įstatymus nuobauda už tą patį prasižengimą gali būti skiriama tik viena ir tik vieną kartą. Jeigu Jūs esate valstybės tarnautoja, viršininko veiksmus galite skųsti Valstybės tarnybos įstatymo nustatyta tvarka, jei esate statutinė pareigūnė, galite skųsti atitinkamo statuto nustatyta tvarka, jei esate darbuotoja, dirbanti pagal darbo sutartį , galite skųsti Darbo inspekcijai ir teismui.

Asta

Laba diena. Gyvenu su dukra mano invalidumo pajamos 680 lt. Jokiu kitu pajamu ir nekilnojimo turto neturiu. Gyvename mano mamos bute. Deklaruotos tik mes su dukra, nes motina gyvena kitur. Dokumentus dėl kompensacijos susitvarkiau spalio 1 d. gavau sąskaitą už šiluma, karšta vandeni, jokios kompensacijos nėra. Dukra gauna nemokama maitinimą. Norėčiau paklausti kodėl nėra kompensacijos ir kur man kreiptis. Ačiū už atsakymą.
2012-11-09 10:59

Gerbiama Asta, reikia kreiptis į tą įstaigą, kuri kompensaciją skiria ir aiškintis.

Monika

Sveiki, norejau pasiteirauti ar toks apylinkes elgesys yra teisetas ir ar nepazeidzia jokiu istatymu, gaunu socialine parama, nes niekur nedirbu ir auginu dukra, apylinke kaskart vis terorizuoja su klausimais del sugyventinio yra ar ne, dabar isgalvojo kad reikia is kaimo pirmininkes atnesti pasirasyta pazyma kad nieko neturiu. nuo kada kaimo pirmininkai turi teises kazka daryti del soc pasalpu? dar noriu paklausti, jei turiu masina savo vardu ar man tada jau ir niekas nebepriklauso, nes pas mus aiskina, kad niekas nepriklauso ir i apylinke galim visus metus nesikreipt nes nieko negausim, nors tai tik vieninteles pajamos. aciu uz atsakyma.
2012-11-08 9:59

Gerbiama Monika, Jūs tikriausiai klausiate dėl seniūnijos darbuotojų veiksmų ir jų kompetencijos. Nežinome kurioje savivaldybėje Jūs gyvenate, tačiau jei Jums neaišku Jūsų seniūnijos darbuotojų veiksmų teisėtumas ar kas kita, galite raštu kreiptis į savo rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrių.

Kristina

Laba diena. Mano vyras is pirmos santuokos turi sunu, kuriam jau 10m.,bet nuo pat jo gimimo abejoja ar vaikas yra jo. noriu paklausti ar jis gali darytis DNR praejus tiek metu? ir ka jam daryti, jei buvusi jo zmona nesutinka?
2012-11-08 9:55

Gerbiama Kristina, DNR tyrimus galima atlikti visą gyvenimą, o kad mama nesutinka, tai sukelia tik papildomus įtarimus, kuriuos reikėtų išsklaidyti. DNR tyrimą geriausiai atlikti teismo nutartimi.

Giedre

Noriu paklausti, kiek kainuoja notaro patvirtinimas, kad tevai leidzia viena nepilnameti skisti i europos sajungos sali, pas broli?
2012-11-08 9:54

Gerbiama Giedre, susiraskite internete Notarų rūmų tinklapį ir ten rasite visus notarinių veiksmų atlikimo įkainius.

Leonora

Laba diena, noreciau paklausti patarimo kaip galeciau padeti savo teveliui tokioje situacijoje. Mano tevai issiskyre jau daugiau nei 10metu. Tevelis gyvena Lietuvoje, mama su sese kuriai dabar yra 19 metu gyvena Anglijoje. Santykiai tarp mano sesers ir tevelio yra ne kokie. Mama padave teveli i teisma ir praso sumoketi uz sesers mokslus. Mokslai Anglijoje yra, kaip zinote, labai brangus, gali buti nuo 6000 svaru iki 10000svaru. Vyriausybe Anglijoje padeda susimoketi uz mokslus, visi studentai gauna paskola uz mokslus ir pragyvenima, kuria veliau rekia ismoketi kai pradedi dirbt ir uzdirbi daugiau nei,jei pamenu taisyklingai, 25.000 svaru i metus. Tevelis Lietuvoje gyvena ir gauna invalidumo pasalpa ir yra nedirbantis. Ar tevelis turi moketi uz dukros mokslus jei ji gyvena uzsienyje su mama, kuri yra dirbanti ir gyvena vyriausybes bute. Labai buciau dekinga jei patartumete kokiu zingsniu zengti toliau. Is anksto dėkinga.
2012-11-08 9:53

Gerbiama Leonora, kadangi Lietuvos teisme jau yra paduotas ieškinys dėl mokslo išlaidų kompensacijos priteisimo, reikia pasirengti teismo procesui ir pateikti dokumentus dėl savo materialinės padėtis, neįgalumo, išlaikytinių ir pan. ir laukti teismo sprendimo. Koks bus teismo sprendimas mes neprognozuojame, tačiau tik paaiškiname, kad jei jis Jus netenkins, visada galima apskųsti aukštesnės instancijos teismui.

Ingrida

Sveiki. Esu vienisa mama, noriu kartu su sunumi skristi lektuvu i uzsieni. Ar reikia rastisko jo tevo sutikimo, kad jis leidzia man tai daryti ? Sunus turi jo pavarde. Aciu.
2012-11-07 11:24

Gerbiama Ingrida, neparašėte, ar tai bus laikinas išvykimas ir į kokią šalį. Tačiau, jei išvykimo šalis ir nepriklausytų taip vadinamai Šengeno sutarties erdvei, atskiro tėvo sutikimo nereikės, nes vaikas skris su mama, t.y. vienu iš tėvų. Reikės ne tik vaiko gimimo liudijimo, bet ir vaiko asmens dokumento.

Elena

Laba diena. Ar galima perleisti nekilnojamą turtą už prieš 10 metų gautą skolą(norėčiau, kad tas perleidimas atspindėtų jog tai už skolą. Skola susidarė neįvykus nekilnojamo turto pirkimo-pardavimo sandėriui). Kaip tai turi būti įteisinta, kiek preliminariai tai gali kainuoti? Ačiū.
2012-11-07 11:22

Gerbiama Elena, kreipkitės į notarą pagal to turto ar kreditoriaus buvimo vietą, notaras parengs tokio atsiskaitymo turtu sutarties projektą.

Rita

Laba diena, gyvenu su vaiko tėvu nesusituokusi, nuo pat gimimo esu prisiteisusi alimentus vaiko išlaikymui, tačiau nedaug esu tegavusi tų alimentų. Dabar šiuo metu gyvename visi kartu, jis vyras nedirba išlaikau šeima viena, tačiau problema tą, kad kol negyvenome jis įsiskolino keliems antstoliams ir dabar vos tik įsidarbinus jam praktiškai atima viską ką uždirba ir eilinį kartą vaiko išlaikymui nelieka nieko, esu girdėjusi, kad esant alimentams pirmoje eilėje sumokama vaiko išlaikymui, ar tai tiesa? Gal galite patarti kur kreiptis, kad iš jo pajamų būtu išlaikoma suma vaiko išlaikymui ir susidariusi skola už nemokėta laikotarpį? iš anksto dėkoju.
2012-11-07 11:20

Gerbiama Rita, susiskaičiuokite visus antstolius, su kuriais turi reikalų Jūsų vaiko tėvas ir kreipkitės į vieną iš jų dėl teismo sprendimo dėl alimentų priteisimo vykdymo.

Irena

Laba diena, mano vyrui 2010 07 06 buvo atlikta galvos operacija (aneurizma). Tauragės NDNT pirmais metais nustatė 20 proc. darbingumą, antrais metais 30proc. darbingumą. Šiais metais jau nustatytas 40 proc. darbingumas, nors jo sveikata nė kiek nepagerėjo nuo praeitų metų. Kur mano vyras turėtų kreiptis dėl nesutikimo su NDNT sprendimo (Tauragėje sėdi tie patys komisijos nariai), ar tinka laisvos formos prašymas, ar reikalingi dokumentai apibūdinantys sveikatos stovį (NDNT jie buvo pateikti). Ar yra galimybė kreiptis ne į Tauragės NDNT.
2012-11-07 11:18

Gerbiama Irena, jei Jus netenkina Tauragės NDNT sprendimas, per nustatytą terminą jį galite apskųsti NDNT tarnybos direktoriui Z.Skvarciany (Švitrigailos g., 10, Vilnius) tiesiai arba per Tauragės NDNT. Apskundimo tvarka yra išaiškinta ir skundo forma pateikiama NDNT internetiniame tinklapyje. Galite taip pat užduoti klausimus tiesiai NDNT.

Laima

Laba diena, mes su vyru isvaziuojam 7men i uzsieni. norim kartu issivest ir berniukus. vienam 12m, kitam 9m. ka daryt su mokykla? ar galim mes mokytis savarankiskai, o grize atsisikaityt su mokykla? labai skubu, nezinau ka daryt? aciu.
2012-11-07 11:12

Gerbiama Laima, mes negalime atsakyti į šį klausimą, tarkitės su mokykla.

Aurelija

Man 17 metų, norėčiau vasaros atostogomis išvažiuoti į Daniją, be tėvų, ar man reikalingi kažkokie dokumentai, kad galėčiau ten vykti?
2012-11-07 11:11

Miela Aurelija, be abejo reikalingas asmens dokumentas (pasas arba asmens tapatybės kortelė). Danija priklauso taip vadinamai Šengeno sutarties erdvei, todėl tėvų sutikimo nereikės.

Roma

Laba diena. Noriu paklausti.3 kam. butas registruotas dukros vardu, dukrai 14 metu, ar anstoliai gali uzdeti aresta ar kaip nors kitaip suvarzyti jai priklausanti turta, jei mes vaiko tevai turime skolu bankui. Aciu.
2012-11-05 14:41

Gerbiama Roma, jei pagal Nekilnojamojo turto registro duomenis buto savininkė yra Jūsų dukra, ji negali savo turtu atsakyti už tėvų skolas, išskyrus atvejus, jei bus įrodyta, kad turto perleidimas dukrai buvo fiktyvus, t.y. siekiant išvengti atsakomybės kreditoriams.

Sandra

Sveiki. Norėjau paklausti ar galima išvykti gyventi į Vokietiją be tėvų jeigu tau yra 17 metų? Ar galima ten nepilnamečiams išsinuomoti kambarį arba butą? Ačiū.
2012-11-05 12:46

Gerbiama Sandra, iš klausimo turinio supratome, kad nepilnametis asmuo norėtų ne laikinai išvykti į Vokietiją, o emigruoti. Manytume, kad nepilnamečiams asmenims tai padaryti neįmanoma, tačiau pasitikslinkite Migracijos departamente adresu: L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius, tel.: (8 5) 271 7112 (priimamasis), faks. (8 5) 271 8210, kodas 188610666, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Deimante

Sveiki, norejau pasiteirauti kur reikia kreiptis pagalbos, kai uzdaromas JAV artimas zmogus? Apie jo uzdaryma radome internete informacija ir ten nera parasyta jo paleidimo data. Aciu uz atsakyma.
2012-11-05 12:43

Gerbiama Deimante, nelabai supratome ką reiškia terminas "uždarymas", ar tai nuteisimas? Jei tai iš tikrųjų Jums artimas žmogus, bandykite teirautis JAV ambasadoje.

Oksana

Kada atejau i darba, ta pacio diena buvau atleista. darbo sutartis neterminotas, ispeima nebuvo, turiu vaiko iki14m, negavau ne kompensacijos.. neko atidirbau 3 metus.. prezasciu nejokiu nebuvo. (poliklinnikoi buvo uzdaritas rentgeno kabineteas, ta pacia diena-as ten dirbau laborante 0.25etato). Kas turi atsakiti? cia pazeidimu atrodo ira?
2012-11-03 17:46

Gerbiama Oksana, dėl savo pažeistų teisių gynybos patariame kreiptis į teismą.

Inga

Sveiki. vyras paeme paskola namui. taip gavosi kad jis neatdive visos sumos ir liko skolingas bankui, bet jis paskola eme savo vardu kiek prisimenu mano paraso niekur nebuvo. Ar gali anstoliai paskola kuria neatidave vyras padalinti per pus zmonai ir vyrui?
2012-11-03 17:44

Gerbiama Inga, jei paskola buvo imama individualiai, už ją atsako asmuo ją paėmęs, tačia jei paskola buvo naudojama bendriems sutuoktinių reikalams, ir jei teismas skolą priteis iš abiejų sutuoktinių, ji bus ieškoma iš sutuoktinių ir nebūtinai per pusę, nebent būtų skyrybos ir turtas (jų tarpe ir skolos) būtų padalintas per pusę.

Darius

Laba diena noreciau uzduoti jums klausima kaip specialistui teisineje srityje. as buvau nuteistas uz chuliganizma kai buvau nepilnametis 2 metams laisves atemimui atidedant 1.5 metu lygtinai paleidziant nes mokiausi dabar man jau 29 metai tas lygtinumas senei pasibaiges ir nuo to laiko nebuvau teisemas ar patrauktas baudziamojon atsakomyben tai noreciau paklausti vis del to jy ymanoma panaikinti kazkokiu budu kad netrukdytu man jis dirbti rimta darba arba kazkur ysidarbinti nes kur benuejas buciau visur atsimusa tas teistumas nors mano issilavinimai leistu dirbti isskyrus ta teistuma patarkite kur man kreiptis kaip kreiptis ir kokiu veiksmu imtis norint jy isbraukti is gyvenimo savo?
2012-11-03 17:41

Gerbiamas Dariau, pagal pateiktą klausime informaciją, Jūsų teistumas seniai pasibaigęs. Teistumas yra specifinė teisinė kategorija, tačiau tai ne tas pats ar buvo toks faktas, ar ne. Toks faktas išliks visą gyvenimą, tačiau jis neturi trukdyti Jums dirbti, išskyrus išimtinus atvejus, nustatytus įstatymais, kada teisti asmenys (nors teistumas ir išnykęs) negali užimti tam tikrų pareigų. Išsamiau žiūrėkite internete pagal reikšminį žodį "teistumas", skaitykite prokurorų komentarus.

Mantas

Laba dieną, buvau sustabdytas Norvegijos policijos vairuojant sunkveziki, nors neturėjau,teisių. Ir dbr man į lietuva atėjo laiškas kad esu skoloj 7500 kronų. Klausimas yra ar gali iš manęs pradėti reikalauti pinigų lietuvos antstoliai, jei bauda gavau norvegijoje? Ir ar ta nesumokėta bauda netrugdys maj kirsti norvegijos sienos antrąkart?
2012-11-03 17:31

Gerbiamas Mantai, aiškinkitės su Norvegijos teisėsaugininkais. Jei bauda yra paskirta teismo ir išduotas Norvegijoje Europos vykdomasis raštas, jis bus vykdomas ir Lietuvoje.

Sandra

Laba diena, Radviliskio socialiniame skyriuje, man mokama pasalpa, bet susiduriau su problema, perejus gydytoju komisija, man nustate jog del stubro problemu visuomenei naudingu darbu dirbti negaliu, man buvo pasakyta, jog man pasalpos nebemokes taip ir kompensaciju, ar jie turi tokia teise man nutraukti socialine pasalpa ir kompensacijas? Aciu.
2012-11-03 17:28

Gerbiama Sandra, Jūsų klausime mažoka informacijos, nes neparašėte kokią pašalpą gaunate ir ką tauri bendro su visuomenei naudingu darbu. Taip pat patikslinkite kokioje gydytojų komisijoje buvote. Jei tai buvo Neįgalumo ir daibingumo lygio  nustatymo tarnyba (NDNT), turėjote gauti išvadą raštu, kurią galite skųsti nustatyta tvarka. Savo klausime nurodote, kad Jums kažkas kažką pasakė dėl pašalpos mokėjimo nutraukimo, prašytume pas tą "kažką" pasitikslinti raštu, tada galėsime patarti konkrečiau.

Kristina

Laba diena, Gerb. teisininke, man reikia Jūsų patarimo, ar tokiu atveju galiu kreiptis į teismą? Gyvenu Kaune, daugiabutyje, namas- buvęs bendrabutis, dabar- bendrija. Namas turi pirmininką ir buhalterę, kurie apskaičiuoja mokesčius. Šiuo atveju problema yra su mokesčiais už elektrą (sunaudotą mano bute). Kiekvieną mėnesį yra parodomi rodikliai, o buhalterė apskaičiuoja ir siunčia apskaičiuotas sumas į Lesto elektros tinklus, o tinklai pinigus iš mano banko sąskaitos nuskaičiuoja tiesioginiu debetu. Problema yra ta, kad buhalterė paskaičiavo dvigubą sumą. Su pačia buhaltere kalbėjau, nusiunčiau elektroninį laišką su paaiškinimu dėl dvigubo paskaičiavimo, po to su bendrijos pirmininku kalbėjau , tai sakė čia ne jo kompetencija, o buhalterės. O ji ignoruoja šį persiskaičiavimą. Taip gaunasi, kad tai padaryta tyčia. Gražiuoju  jau tartis neišeina. Buvau ir elektros tinkluose, tai sakė, kad mes ne teisinė institucija, tarkitės su pirmininku. Tai, kad jis apsimeta, kad nieko nesupranta, žodžiu kvailiu. Ta per daug priskaičiuota suma nėra didelė t.y. apie 32 lt, bet nesu garantuota, kad kitą mėnesį vėl tas pats nepasikartos, ar net blogiau su patrigubinta suma. Norėjau paklausti ar tokiu atveju galiu kreiptis į teismą? Jei ne , tai kur kreiptis, kad daugiau tai nepasikartotų ir, kad man būtų grąžinti pinigai. P.S. namo bendrijos taryba- neveiksni, nes kartu su juo vagia bendrą elektrą. Ir per daug priskaičiavo ne man vienai iš gyventojų, bet jie bijo kreiptis į kokias nors institucijas, o aš tiesiog noriu, kad būtų išaiškinta teisybė, ir kad teisinė institucija pastatytų pirmininką į vietą, bei, kad man grąžintų 32 lt. Ačiū už atsakymą.
2012-11-03 17:21

Gerbiama Kristina, kadangi Jūsų namą administruoja bendrija, galite kreiptis (būtinai raštu) į bendrijos pirmininką, bendrijos valdybą, kraštutiniu atveju į visuotinį bendrijos narių susitrinkimą (žiūr. savo bendrijos įstatus). Jei kyla įtarimų dėl piktnaudžiavimo ir klaidingos buhalterinės apskaitos vedimo, galite raštu kreiptis į prokuratūrą ir policiją dėl ikiteisminio tyrimo.


Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos