Klausimas Atsakymas
Maminukas

Labas vakaras, su senole esu sudaręs rentos sutartį, t.y. įsipareigojau ją rūpintis iki mirties mainais už butą. Visus dokumentus dėl nekilnojamo turto kaip ir susitvarkėme, liko pinigų klausimas. Senole, banko sąskaitose turi keliasdešimt tūkst. litų. Visus pinigus testamentu palieka man. Klausimai: 1)kokį gyventojų pajamų mokestį privalėsiu mokėti gavęs testamentą? 2)jeigu dalį pinigų (pvz. 20000lt)reikalingų jos priežiūrai, ji pervestų šiandien į mano sąskaitą ar aš privalau deklaruoti šiuos pinigus kaip gautas pajamas ir sumokėti gyventojų pajamų mokestį? Ačiū.
2012-12-31 10:50

Gerbiamam Maminukui visais šiais klausimais patartume pasitikslinti valstybinėje mokesčių inspekcijoje, o paveldėjimo klausimais - pas notarą.

Julija

Laba diena Teisininke.As neseniai issiskyriau su vyru,auginu musu bendra vaikeli 2 metu... Vyras moka almentus, bet jokiu rysiu nepalaikom, jam nereikalingas vaikas visiskai. Jis net nebuvo atvykes i skyribu proceso teismo, isskyre, be jo dalivavimo. Jis viska moka, bet nebendrauja su vaiku, neskambina, nekelia  ragelius kai mes ligoninej, nesveikina su gimtadieniais... Vieno zodziu iki jo neimanoma jokiais budais dasisoukti... As noriu isvaziuoti i Vokitija gyventi, pagal nuosprendi vaikas lieka su manimi gyventi, tevas raste tai patvirtino mano ieskinio atsilipimo... O galiu vaika veztis dabar be tevo rastisko sutikimo?
2012-12-31 10:48

Gerbiama Julija, išvykstant laikinai, reikalingas bent vieno iš tėvų sutikimas, šiuo atveju tėvo sutikimo nereikės, nes Jūs esate vaiko mama. Jei Jūs norite emigruoti, kad nepadaryti klaidos, pasiteiraukite Migracijos departamente adresu: L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius, tel.: (8 5) 271 7112 (priimamasis), faks. (8 5) 271 8210, kodas 188610666, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Giedre

Sveiki, mano dabartinis vyras turi vaika is pirmos santuokos, kuris gyvena su motina. Jam buvo priteisti alimentai, kuriuos jis mokejo kol turejo pajamas. Veliau buvusioji padave ji anstoliam bandydama prisiteisti neismoketus alimentus.. tuo tarpu vyras teismo sprendimu susimazino alimentu suma. Po teismo buvo arestuotos visos jo saskaitos. Isstatyta inkasine nesumoketa suma... vyro alga pervedama i viena is arestuotu saskaitu ir visi ikrentantys pinigai iskart nurasomi skolai padengt... jo siuo metu priskaiciuota alga i rankas 350lt... taciau jos jis negauna is darbovietes jau apie metus (del imones finansiniu sunkumu)... klausimas butu toks...ar turi teise nuskaityt visa suma ikrentancia i inkasine asmenine saskaita (juk ir jam reikia uz kazka pragyvent).. kokios alternatyvos? jei buvusi zmona isteketu ar vis dar reiktu moket alimentus? ka patartumet daryt? tai nera piktybiskas nemokejimas alimentu.. tiesiog neturi is ko moket.
2012-12-29 15:06

Gerbiama Giedre, dėl alimentinės skolos padengimo reikėtų kreiptis į antstolį, kuris vykdo šį teismo sprendimą. Alimentai yra priteisiami vaikams, todėl motinos ištekėjimas įtakos alimentams neturi.

Simona

Laba diena, norėčiau pasiteirauti jei mano vaikinas skolingas kreditams ir jie ji padavę antstoliams ar mums su juo susirašius, jo skola nepasidarys mūsų bendra?
2012-12-29 12:09

Gerbiama Simona, skolos yra asmeninės. Jei norite visiškai nuo Jūsų vaikino skolų atsiriboti, galite tai numatyti vedybų sutartyje.

Roma

Sveiki. esu medike. dirbu vienoje ligonineje nuo 1983 m. 1987 -2000 vaiko prieziuros atostogos. nuo2010 turiu 3grupe.t.y.55 proc. darbingumo. Kiek man priklauso kasmetiniu atosogu. ar mazesni yra atskaitymai. Ar turi darboviete atiduoti atostogas, jei priklauso uz praeita laika? Dekoju.
2012-12-29 12:07

Gerbiama Roma, atostogų priklauso tiek, kiek ir kitiems darbuotojams Jūsų ligoninėje, nes darbingumo lygio sumažėjimas atostogų trukmei įtakos neturi. Atostogos privalo būti suteiktos už visą darbo laiką. Darbingumo lygis turi reikšmės tik atlyginimui, nes yra didesnis NPD (neapmokestinamas pajamų minimumas), apie tai Jums privalo paaiškinti darbovietės buhalterija.

Viktorija

Sveiki norejau suzinoti 2000m papuoliau i autoivyki ir nukentejau tapau 3 grupes invalide ar po 12 metu galima kreiptis del moralines zalos atlygio ir kokiu dokumentu reikia? Aciu.
2012-12-22 18:19

Gerbiama Viktorija, bendrasis senaties terminas yra dešimt metų.

Lina

Laba diena, norėčiau, sužinoti išsamesnę informaciją. Mano sūnus pateko į avarine situacija. Atvažiavus į įvykį policijos pareigūnas, buvo nustatyta, jok kaltininkas įvykio yra kitos transporto priemones vairuotojas. Tačiau, jis su tuo nesutiko. Nuvykus į policija surašė visu parodymus ir paskyrė data kada byla bus perduota aukštesniam pareigūnui tirti. Atvykus paskirta dieną buvo pasakyta, kad kitas įvykio dalyvis pasiėmė parodymų kopijas norėdamas jas papildyti. Buvo paskirta kita data atvykimui. Gal galėčiau sužinoti ar visa tai teisėta? Ir ar kartu galiu dalyvauti apklausoje sūnaus: jam 21 metai, mokosi kolegijoje dieniniam skyriuje, yra tėvų išlaikomas. (jei bus pripažintas kaltas, nuostolius tektų mums apmokėti). Labai ačiū už pagalbą. Gražių Jums švenčių.
2012-12-22 18:18

Gerbiama Lina, šiuo atveju patartume raštu kreiptis į to policijos padalinio, kuris atlieka šį autoįvykio tyrimą, viršininką.

Regina

Mama testamentu man palieka savo nekilnojamąjį turtą (butą). Ar gali į šį turtą pretenduoti mano brolis ir dvi seseris, kurie gyvena su savo šeimom ir turi savo nekilnojamojo turto.
2012-12-21 12:49

Gerbiama Regina, jeigu yra tokia mamos valia ir ji butą palieka Jums testamentu, tai Jūs jį ir paveldėsite. Tačiau niekas negali uždrausti Jūsų broliui ir seserims bandyti pretenduoti į dalį turto, todėl būtų geriausiai, kad mama sukviestų visus į šeimos pasitarimą ir paskelbtų savo valią dabar, kad po mirties nebūtų kokių nors bylinėjimųsi, arba gali bet kada tą butą Jums padovanoti, nereikės testamento.

Ana

Laba diena, su esamu draugu pasimetėme gana keblioje situacijoje ir nežinome kur galime gauti tinkamos pagalbos ir informacijos, todėl gal Jūs galėtumėte padėti. 2008metai, draugas su buvusia žmona susilaukė dukters, bet po kelių mėnesių įvyko jų skyrybos, todėl teismo keliu jam buvo paskirti alimentai 300lt, kaip tik tuo metu vyras buvo bedarbis ir negalėjo laiku buvusiai žmonai sumokėti  vaikui skirtų pinigų, todėl buvo paduotas į antstolius, taip vis augo suma, o plius dar iki šios dienos vaiko jis negali matyti, nes buvusi žmona ir jos giminės neleidžia matyti vaiko. 2011metais pabaigoje atsirado kita moteris kuri teigė, kad laukiasi vyro vaiko, bet bendravimo metu ji buvo prasitarusi, kad vaikas gali būti netgi ne jo. Padavė jį į teismą, bet teismo metu advokatas patarė nekreipti dėmesio į tėvystės nustatymus ir susitarti gražiuoju dėl vaiko išlaikymo, todėl buvo susitarta 220lt išlaikymas, bet ieškovė neatsižvelgė į jo esamą padėti ir nepraėjus mėnesiui jį padavė į antstolius, moters motyvas buvo toks, kad tiesiog jam pridarytų daugiau žalos ir jis nebeturėtų gyvenimo. Bandėme tartis su antraisiais antstoliais, bet jie atsakė jog visiškai viskas priklauso nuo ieškovės, o ne nuo skolininko. Todėl norėčiau, Jūsų paklausti dabar pirmųjų antstolių suma viršija apie 7000lt, kiti apie 500lt, ką galėtumėte patarti tokiu atveju, kaip bedarbiui žmogui išlipti iš tokios situacijos ar ką daryti, kad skolos toliau nebeaugtų?  Taip pat norėčiau paklausti, dėl buvusios jo žmonos, praėjo jau daug metų ir jis negali matyti vaiko, todėl ar yra galimybė atsisakyti tėvystės ar bent vaikui pavardę vyro nuimti, nes jis bet kokiu atveju vaiko niekaip nebegali matyti ir nieko apie jį žinoti, o gal netgi yra galimybė kaip nors sumažinti paskirtus 300lt alimentus? O trečia, dėl antro vaiko ar galima ne teismo duotu leidimu atlikti jam DNR tyrimus ir su jais jeigu pasitvirtina, kad jis yra neigiamas kreiptis į teismą su juo kaip įrodymu? Ir ar tokiu atveju reikės moters sutikimo, kad vaikui būtų pašalinta vyro pavardė? Ačiū.
2012-12-20 16:06

Gerbiama Ana, visus su alimentais susijusius klausimus sprendžia teismas. Manytume, kad esant abejonėms dėl tėvystės, reikėtų kreiptis į teismą dėl alimentų peržiūrėjimo ir prašyti teismo paskirti DNR ekspertizę, nes alimentai gali būti priteisti tik iš tėvo. Dėl galimybių matytis su vaiku taip pat reikėtų kreiptis į teismą, kuris nustatytų tokių pasimatymų tvarką bei trukmę. Dėl susikaupusių skolų galime patarti tik tiek, kad skolas reikia atiduoti, jei su ieškove nepavyks susitarti kitaip.

Agnė

Labas rytas, pries kelis metus buvau pasiskolinusi is greituju kreditu imones. Skola apie 3000Lt., siuo metu esu ne Lietuvoje, bet greitu laiku grysiu ir susimokesiu skola.Ar gali mane suimti oro uoste uz sia skola? Aciu.
2012-12-20 15:59

Gerbiama Agne, suėmimas yra labai griežta kardomoji priemonė, taikoma baudžiamojoje byloje, todėl tai įmanoma, jei Jums yra iškelta baudžiamoji byla ir yra pareikšta Jūsų paieška. Šiaip dėl skolų žmonės nėra suiminėjami.

Inga

Norejau pasiterauti, ar gali sau leisti atsakingas Sodros tarnautojas tokius dalykus, kuriais nenustoji stebetis. Moteris prasyme prase PSD mokejimus atideti iki 2015 metu ir prasymas buvo patenkintas, Sodros inf. raste parasyta - iki 2015 metu imone Sodrai neskolinga ir uztvirtintas parasu 2011 metais atsakingu tarnautoju. Gi veliau jai pradejo siuntineti el.laiskus, kad pagal 2004-2009 metu Lietuvos istatymus ji turi moketi ir vel, ir dabar turi isiskolinimus. Ar tai reiskia, kad sodros darbuotojas 2011 metais gali nezinoti 2004-2009 metu istatymu, leisti sau savo veiksmais klaidinti moketoja, ko pasekoje moketojas turi dar susimoketi ir baudas? Ar tokie sodros atsakingo tarnautojo klaidinimai yra tyciniai, siekiant didesniu iplauku is mokesciu moketojo kisenes? Aciu.
2012-12-20 15:48

Gerbiama Inga, patartume raštu kreiptis į Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybą adresu: Konstitucijos pr. 12, LT-09308 Vilnius.

Viktorija

Labas vakaras norejau suzinot priteisiau is tevo elementus man 19 metu. padaviau anstoliams per kiek laiko jie issiesko pinigelius? o jeigu ne issieskos tai ka man daryti?
2012-12-19 10:04

Gerbiama Viktorija, tai priklauso nuo antstolių darbo krūvio. Pabandykite pasikalbėti su tėvu, gal jis sutiks teismo sprendimą vykdyti geruoju, tai bus jam pigiau, o Jums pinigai ateis greičiau. Jei antstoliai negalės teismo sprendimo įvykdyti, jie paaiškins ką tokiu atveju daryti.

Danute

P. Juozai, pirmiausia dekoju Jums uz suteikta konsultacijos galimybe. Ne is gero ieskome teisininko pagalbos: staiga, pirtyje apsinuodijes smalkemis (skrodimo isvada), mire sesers vyras. Buvo apsidraudes gyvybes draudimu. Draudejas "Lietuvos draudimas" po dvieju menesiu pateikia medeksperto isvada, kad vyro mirties priezastis - sirdies veiklos nepakankamumas. Aisku, zmogus juk gali sirgti ne viena letine liga ir draudejui tai ne paslaptis, bet mirti del nelaimingo atsitikimo. Kokia butu jusu nuomone del tokio darudejo ivykio traktavimo, ar galima uzprotestuoti toki sprendima, kreiptis i teisma? Kiek netiketa tokia paskelbtis seimai, likusiai be maitintojo... Su viltimi buti isgirstai dekinga Danute.
2012-12-18 16:35

Gerbiama Danute, patartume gerai išstudijuoti gyvybės draudimo sutartį, ten turėtų būti atsakymas, ką daryti, jei Jus netenkina draudėjo sprendimas dėl draudimo išmokos mokėjimo. Sprendžiant iš Jūsų klausime pateiktos informacijos, yra dvi ekspertinės išvados: pirmoji nustatė mirties priežastį - apsinuodijimą smalkėmis, antroji (ją pateikė draudimo įmonė) mirties priežastį nurodė kitą. Mes nesame ekspertai, todėl negalime patvirtinti kuri iš šių ekspertinių išvadų yra tikslesnė, todėl, mūsų nuomone, teisingai išspręsti kilusį ginčą gali tik teismas.

Renata

Laba diena, norejau Jusu patarimo paklusti. Kaip issiaiskinti kas rasineja grasinancias zinutes is nepazystamo numerio. Tai tęsiasi maždaug metus. Savo numerio keisti negaliu, kadangi seniai turiu, tokiu atveju prarasčiau daug kontaktų. Skambinant i ta numerį iš kurio gaunamos žinutės arba nekelia niekas arba išjungtas. Dar norejau pasiteirauti ar tokiu atveju policija padėtų?
2012-12-18 16:26

Gerbiama Renata, patartume raštu kreiptis į policiją.

Danguole

Gyvenam sventojoje, name, salia esantis kaimynas pardave butuka, ir numire, nespejom sutvarkyt dokumentu, yra liudininkai, kad patvirtintu pirkima. mes ta kambariuka 6kvadratiniu metru susiremontavom, jis priklauso prie bendro naudoimo musu gyvenamo ploto. mirusio kaimyno butuka atsikele gyventi dukra, ir niekaip nesutinka iteisinti, musu pirkimo, raso ivairiausius skundus, terorizuoja mus. kaip mums iteisinti tuos 6 kvadratinius metrus?
2012-12-18 11:48

Gerbiama Danguole, butas yra nekilnojamasis turtas, jo perleidimo kitam asmeniui (pardavimas, dovanojimas) faktas gali būti įrodomas tik notarine sutartimi. Jei Jūsų kaimynas perleido Jums savo butą panaudai, tačiau Jūs tai pavadinote nusipirkimu, buto paveldėtojai nesutikus iš tikrųjų butą parduoti, padėtis bus tikrai problematiška.

Mindaugas

Sveiki pone, noriu Jūsų pasiteirauti vienu klausymu? Ar galiu pareikalauti iš buvusios žmonos vaiko išlaikymo ataskaitos t.y. čekių? Kur man kreiptis ar į teismą? ar į antstolį? Šiai dienai turiu kitą santuoką auginu du vaikus, manau nepagrįstai moku 950lt. Dilelis Jums Ačiū.
2012-12-18 11:42

Gerbiamas Mindaugai, patartume kreiptis į teismą dėl alimentų dydžio pakeitimo. Teisme bylos nagrinėjimo procese galite reikalauti ir priteistų alimentų panaudojimo ataskaitos.

Aistė

Sveiki, turiu keletą klausimų kurie neduoda man ramybės. Su vyru susituokę esame jau 4 m., prieš santuoką vyras buvo pasiėmęs 45 000 Lt iš banko vartojimo kreditą, per tuos santuokos metus vyras negana, kad negražino tų pinigėlių, bet dar iš keletos greitųjų kreditų  prisiskolino dar 40 000 Lt. Vyras spalio mėn. neteko darbo į namus pradėjo eiti laiškai iš kreditorių su grasinimais antstoliais, jis pasirašė su kreditoriais taikos sutartis ir pasirašė vekselius, bet jis yra nepajėgus visiems mokėti, nes jo pajamos tik 600 iš darbo biržos, o mokama suma susidaro netoli 2 000 LT. Sakykit jei viskas nukeliaus iki antstolių, o čia tik laiko klausimas, ar iš manęs gali atimti man perrašytą tėčio žemę? Ar antstoliai gali areštuoti mano sąskaitas? Gal man išsiskirti su vyru?
2012-12-17 18:43

Gerbiama Aiste, jei paskolos buvo asmeninės, atsiskaityti privalo pasiskolinęs asmuo. Tačiau, jei bus įrodyta, kad paskolos buvo naudojamos bendriems sutuoktinių reikalams, išieškojimas gali būti nukreiptas į bendrą sutuoktinių turtą. Kiek supratome iš klausime pateiktos informacijos, tėvas padovanojo Jums žemės sklypą, į asmenines sutuoktinio dovanas išieškojimas negali būti nukreiptas, išskyrus tuos atvejus, jei skolinga būsite Jūs pati.

Guoda

Laba diena, ar galima prisiteisti palūkanas už prievolės vaiko išlaikymui nevykdymą (alimentų nemokėjimas)?
2012-12-17 18:36

Gerbiama Guoda, alimentų palūkanos įstatymu nenumatytos. Tuo atveju, jei priteistų alimentų dėl tam tikrų priežasčių tėvas nemoka ir vaikams išlaikymą duoda valstybė iš specialaus Vaikų išlaikymo fondo (VIF), alimentininko skola tampa skola valstybei, kuri išieškoma su 5 proc. metinėmis palūkanomis.

Gintare

Labas, esu skolinga privalomajam sveikatos draudimui 504lt be delspinigiu, kolkas dar nezinai kiek, niekur negaunu informacijos, kaip sustabdyti delspinigiu augima? galeciau moketi tik mazomis imokomis, nes mano pajamos 0. auginu vaika, laukiuosi antro, islaiko sugyventinis, jokiu pasalpu ar kitokiu lengvatu neturime, nes sugyventinio uzdarbis kolkas siekia 525lt kekvienam, prasau padekit. Aciu.
2012-12-17 18:29

Gerbiama Gintare, pabandykite susitarti su valstybine mokesčių inspekcija dėl įsiskolinimo padengimo grafiko.

Violeta

Norėčiau pasiteirauti ar konsultuojate žemės ūkio bendrovių pajų pardavimo ir bendrai turto paskirstymo klausimais?
2012-12-17 18:23

Gerbiama Violeta, suformuluokite konkretų klausimą.

Svetlana

Sveiki, p. Juozai, Vytautai, esu vienos UAB akcininkė. Man priklauso 25 proc. akcijų. Kita dalis priklauso kitam akcininkui - 75 proc. Noriu parduoti savo dalį pagrindiniam akcininkui, bet jis tik žada įsigyti akcijų, bet jau 2 metai kai pažadai pažadais ir lieka. Ką galėtumėte patarti tokioje situacijoje? Dėkoju.
2012-12-14 11:45

Gerbiama Svetlana, vien Jūsų noro parduoti nepakanka, turi būti noras pirkti, todėl belieka tik susitarti. Jei susitarti nepavyks, viskas liks kaip ir buvę, jei tas UAB nebankrutuos. Bankroto atveju akcijų likimo klausimą sprendžia arba teismas, arba likvidatorius, skaitykite savo UAB įstatus.

Justė

Sveiki, Vyksiu į Didžiąją Britaniją, taip pat vyks mano sesuo, į priekį skrisime su tėvu, o atgal grįšime be jo, man tai neaktualu, nes man jau 24 metai, bet mano sesei 14, ir man labai svarbu, kaip skrisime atgal vienos ar mano sesei reikia notaro patvirtinančio dokumento vieno iš tėvų sutikimo? Ar pakanka kad ji turi pasą ir mūsų pavardės vienodos, tik kad jai dar yra 14 metų, o man jau 24 metai? Ar reikia turėti notaro patvirtinta viena iš tėvų duotą sutikimą?
2012-12-14 11:42

Gerbiama Juste, nepilnamečių vykimo klausimais labai daug informacijos, ieškokite internete pagal reikšminius žodžius "nepilnamečių vykimas į užsienį".

Viktorija

Laba diena, radau internete informacija, kad konsultuojate visais teisiniais klausimais. Taigi prasau Jusu padeti siuo klausimu. Jei esu paemes Snoro lizinge kredita, dar pries bankrutuojant jam, ar bankrutavus bankui, jis turi reikalauti grazinti kredita ir kur tai istatimiskai yra pagrista? Juk tai jau bankrutaves bankas! Kodel privalau toliau moketi kredita ir kam pervedami pinigai? Kiek zinau, uzsienyje, bankrutavus bankui, zmogus neturi moketi. Aciu, laukiu atsakymo.
2012-12-14 11:40

Gerbiama Viktorija, bankas bankrutavo, bet Jūsų skolos - ne, todėl jas reikia grąžinti, kad bankas turėtų iš ko atsiskaityti su savo indėlininkais, kuriems bankas yra skolingas.

Antonas

Laba diena. Siandien mama nuejo pasimti sawo invalidumo pensija, ir vaiku teisiu apsaugos tarniba,kartu su seniunu, pasirasius mamai kad ji ja gavo je ja ateme ir dawe tik 100Litu, ar turi teise elgtys taip seniunas, uz pensija kuria mama gauna sergant veziu?
2012-12-14 11:38

Gerbiamas Antonai, sunku suprasti kodėl taip pasielgė seniūnas, tačiau šiame veiksme dalyvavo vaiko teisių apsaugos tarnyba, todėl darome prielaidą, kad mamos pensija buvo panaudojama kažkam kitam, o ne vaikų priežiūrai. Jeigu Jūs esate nepatenkinti seniūno veiksmais , juos galite apskųsti savo savivaldybei pagal gyvenamąją vietą. Jeigu manote, kad įvyko savivaldžiavimas, galite kreiptis į policiją.

Simona

Laba diena. Situacija tokia, buvo atimtos teisės iš abiejų tėvų, tėtis mokėjo elementus, mama ne. Antstolis uždėjo areštą ant mamos dalies dėl elementų. Mama mirė, aš esu pilnametė ir reikia tvarkytis paveldėjimą. Antstolis neuždaro bylos ir nežino kaip elgtis, kaip su ta skola. Juk būtų nelogiška, kad aš paveldėjus sumokėčiau skola už man priteistus elementus.
2012-12-13 11:40

Gerbiama Simona, kadangi alimentų gavėja esate Jūs, galite nuo įsiskolinimo išieškojimo atsisakyti, apie tai raštu informuodama antstolį.

Inga

Laba diena ger. teisejau. turiu jums klausima, mano brolis yra skolingas 10 tuks. bankui, dabar jam yra uzblokotos visos saskaitos, jis praso mamos kuri yra bedarbe uzstatyti savo buta,. nezinome ka daryti? Patarkite. Aciu uz atsakyma.
2012-12-13 11:37

Gerbiama Inga, tai yra Jūsų šeimos apsisprendimo reikalas, tačiau turėtumėte žinoti, kad gelbstint brolį, Jūsų mama gali prarasti butą. Manytume, kad geresnė išeitis būtų, jei Jūsų brolis surastų kitus finansavimo šaltinius ar būdus užsidirbti ir atsiskaityti su banku.

Sandra

Laba diena. jau nebezinau kur kreiptis todel klausiu jusu .situacija tokia, kad siuo metu esu prideklaruota prie radviliskio raj savivaldybes, o gyvenu kursenuose. iki to laiko gavau pasalpa o dabar man jos nebetvarko, sako eik tvarkykis ten kur gyveni. o as ten nedeklaruota, o manes ten nedeklaruoja kazkodel. ka tokiu atveju man daryti kur kreiptis? laukiu jusu atsakymo.
2012-12-12 19:27

Gerbiama Sandra, pagal bendrą taisyklę visos pašalpos yra tvarkomos pagal gyvenamąją vietą. Tuo atveju, jei gyvenamosios vietos deklaravimo vieta ir faktinė gyvenamoji vieta nesutampa, paprasčiausiai būtų tą reikalą susitvarkyti, t.y. deklaruoti ten, kur faktiškai gyvenate. Manome, kad pašalpa turėtų būti mokama taip pat, kaip buvo iki šiol.

Aiste

Laba diena. norejau paklausti. situacija tokia: su vyru gyvename jau 9 metai kartu. Turime du vaikus. Nuo Liepos menesio ysidarbino. Darbovietej pateike vaiku metrikus (pavardes vyro) ir darbovietes buhaltere nepriraso prie jo vaiku. Nes pasak jos metrikai nera Yrodymas kad mes gyvename kartu. Reikalauja pazymos kad irodytume kad gyvename kartu. Mes deklarave gyvanamasias vietas atskiruose rajonuose. Is kur mum gauti pazyma? Jei vyras nepriklauso mano seniunijoj o as vyro nepriklausau. Nuo Liepos menesio jam yra atskaiciuojami nemazi pinigai sodrai nors jis turi du vaikus. Ar taip gali elgtis darboviete? Ar privales grazinti tuos pinigelius atskaiciuotus nuo Liepos menesio?
2012-12-12 17:03

Gerbiama Aiste, vaikų tėvystės vienintelis įrodymas yra vaikų gimimo liudijimai. Manytume, kad darbovietės buhalterija yra neteisi. Patartume kreiptis į darbovietės administraciją.

Jaune

Sveiki, susiduriau su tokia problema. Susiradau gerai apmokama darba. Jisai yra sedimoj padeti. Mano gyditoja manes neleidzia sito darbo dirbti nes as turiu dvi isvarzas ne mazas nugaroj. As nesuprantu kodel, paklausiau as jos. Jai ji neleidzia dirbti man tai gal yra kokia grupe ar kazkas panasaus. Ji sake kad nieko nera dabar anksciau buvo skirema trecia grupe.As jokio darbo nebijau tiek fizinio tiek sedimo. Man svarbu dirbti ir gauti atlyginima o negyventi is pasalpu.Ar turi teisia drausti daktarai dirbti kad ir su isvarzom zmogu jai nepaskirtas jam invalidumas?
2012-12-12 17:00

Gerbiama Jaune, jei Jūsų pasirinkto darbo dirbti nerekomenduoja Jūsų šeimos gydytoja, reikėtų į tas rekomendacijas įsiklausyti. Dėl visa ko patartume šiuo klausimu pasikonsultuoti dar ir su kitais gydytojais. Ar pagal esamą sveikatos stovį Jums gali būti nustatytas tam tikras neįgalumo lygis, sprendžia ne gydantis ir ne šeimos gydytojas, o Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba (NDNT), į kurią siuntimą gali išrašyti šeimos gydytojas.

Dovilė

Laba diena gerb. J. V. Jacevičiau, reikalinga Jūsų konsultacija: noriu registruoti emigrantą savo bute, sakykite ar priregistravus atsiranda kažkokie papildomi mokesčiai , su kokiais sunkumais galiu susidurti registruojant , ar atsiranda jo kažkokios teisės į mano butą, ar gali kažko pareikalauti, kokie sunkumai būtų išregistruojant? Labai laukiu atsakymo!
2012-12-12 16:55

Gerbiama Dovilė, gyvenamosios vietos deklaravimas jokių nuosavybės teisių nesukuria, tačiau gali būti pokyčiai komunalinių patarnavimų mokesčiuose. Išsamesnę informaciją Jums suteiks seniūnija.

Audrius

Laba diena. Mano dukra 14 metų gyvena Rusijoje. Ji yra Lietuvos pilietė ir turi užsienio piliečio "вид на жительство". Ar reikalingas motinos sutikimas, kad kirstų Rusijos Lietuvos sieną? Ačiū.
2012-12-11 10:55

Gerbiamas Audriau, patariame kreiptis į Migracijos departamentą L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius, tel.: (8 5) 271 7112 (priimamasis), faks. (8 5) 271 8210, kodas 188610666, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Mama

As noriu suzinoti, ar as galiu padaryti lietuviska pasa Lietuvoje nedalyvaujant vaikui? mes gyvename uk, per ambasada uztrunka labai ilgai. as bijau, kad grizus su vaiku i lt ir nespejus susitvarkyti paso laiku, reiks grizti i uk be vaiko, nes as dirbu ir galiu gauti tik trumpas atostogas. Aciu.
2012-12-10 10:34

Gerbiama Mama, šį klausimą užduokite Migracijos departamentui : L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius, tel.: (8 5) 271 7112 (priimamasis), faks. (8 5) 271 8210, kodas 188610666, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. Linkime sėkmės.

Ruta

Su draugu gyvenome nesusituoke 12 metu. Uzdarbiaudavau vazinedama i vokietija. Pirkau automobily, bet jy registravome draugo vardu, nes as neturiu vairuotojo pazymejimo. Taip atsitiko kad sukame skirtingais keliais, bet jis atsisako atiduoti man automobily arba pinigus uz jy. Jokiu irodymu kad pinigai buvo tik mano neturiu. Kokiu budu as galeciau jy atgauti?
2012-12-10 10:32

Gerbiama Ruta, kaip susitarėte pirkti automobilį, taip susitarkite ir dėl kompensacijos skiriantis.

Anzelika

Mano broliui atejo laiskas is teismo del tevystes nustatymo po 6 metu laiko. Jis naslys ir augina savo dvi nepilnametes dukras gyvena vienas, o ji pasake kad augina 6 metu jo vaika ir dabar nori prisiteisti uz ta laikotarpi 6 metu uz islaikyma o jis neturiu jokio turto neturi kur gyventi zodziu neturi nei lito sumoketi uz ta skola toks klausimas kas tures padengti ta skola? Aciu.
2012-12-10 10:30

Gerbiama Anželika, už vaikų išlaikymą atsakingas yra tėvas. Šiuo atveju, pirmiausiai reikia tą tėvystę dar nustatyti, o tik po to spręsti išlaikymo klausimą. Visus šiuos klausimus sprendžia  teismas, koks bus teismo sprendimas mes neprognozuojame.

Aistulka

Laba diena norejau pasiklausti, mociute pries kelis metus buvo paskolinus pinigu surasius paskolos sutarti.ji nesenai mire,duomenu kad skola jei grazino jokiu nera.ar ji jau nebegalioja jei mirus ar galima jos issireikalauti?
2012-12-08 11:55

Gerbiama Aistulka, kas paveldėjo močiutės turtą, tas paveldėjo ir jos išduotą kreditą. Paveldėtojas gali kreiptis į paskolos gavėją dėl paveldėtos paskolos išsireikalavimo, o jei paskolos gavėjas teigia, kad paskolą grąžino, tą savo teiginį turi įrodyti.

Mariolia

Sveiki, as pagimdziau dukrele ir uzrasiau jai savo pavarde. vaikui jau 6 men, vaiko tevas nori ja pripazinti ir duoti jai savo pavarde. kaip dabar ta padariti? ar reikia kreiptis i teisma del tevistes nustatimo? ar tesiog nuvaziuoti i metrikacijos biura su tevu kad pasirasitu kad pripazista vaika?
2012-12-08 11:53

Gerbiama Mariolia, reikia, kad Jūsų dukrelės tėvas apsilankytų pas notarą ir ten pasirašytų nustatytos formos pareiškimą dėl tėvystės pripažinimo. Notaras patvirtins tėvo parašo autentiškumą, tada Jūs galite kreiptis su tuo pareiškimu ir senuoju vaiko gimimo liudijimu į civilinės metrikacijos įstaigą , kur vaikui bus išduotas naujas liudijimas su tėvo pavarde.

Renata

Laba diena, norėjau paklausti ar man priklauso alimentai. Mokausi dieniniame skyriuje ir man yra 20m. teismas tėvui priteisė mokėti po 300lt per mėnesi kol mokysiuosi dieniniame skyriuje ir busiu ne vyresnė kaip 24m, tačiau aš dabar ištekėjau bet vis dar mokausi. Jis alimentų nemoka, buvau antstoliuose tai jie sako kad priklauso. Kaip yra iš tiesų?
2012-12-06 17:36

Gerbiama Renata, Jūsų santuoka nepanaikina teismo sprendimo. Kol teismo sprendimas nepakeistas, jis yra vykdytinas.

Agnė

Laba diena, kas turi pirmumo teisę pasilikti darbe naikinant etatus .Dirbu socialinio darbuotojo padėjėją 10 mėnesių, studijuoju LEU socialine pedagogika  šiuo metu esu 4 - ame kurse(turiu virš 100 kreditų socialinio darbo ir soc. pedagogikos). Darbe yra  trys kolegės  dirbančios socialinio darbo padėjėjomis ,tai: Pirma  darbuotoja socialinio darbo padėjėja  dirbanti ,5 metus, turinti vaikų 3 ir 5 metų (turi vyrą), neturi 12 klasių baigimo, neturi išklausytų įžanginių dirbti su vaikais, antra darbuotoja socialinio darbo padėjėja  dirbanti  3,5 metus, turinti vaiką 6 metų (turi vyrą). neturi išklausytų įžanginių dirbti su vaikais, trečia  darbuotoja socialinio darbo padėjėja  dirbanti  terminuotam laikotarpiui (pavaduoja darbuotoja išėjusią  motinystės atostogų), turinti vaikų 3, 14 ir 17 metų, (turi vyrą nesantuokinį ), neturi 12 klasių baigimo, neturi išklausytų įžanginių dirbti su vaikais. Kas turi pirmumo teisę pasilikti darbe? Ačiū.
2012-12-06 17:35

Gerbiama Agne, norint tiksliai atsakyti į Jūsų klausimą reikia labai tiksliai žinoti konkrečią situaciją. Manytume, kad jei iš tikrųjų bus sprendžiamas  pirmumo teisės klausimas, Jūsų padėtis yra gera.

Aistulinke

Laba diena. as buvau pasiemus paskola, negrazinus laiku padave i skolininkus. po menesio sumokejau visa suma. po puses metu norejau pasiimti bustui kredita bet man pasake kad negali duoti nes negrazinusi skolos. bet as grazinusi ir pasake pasiskamb ten ir po 2sav nuims kad buvau skolininke. o ten paskamb pasake kad esu stebima ir nenuims. tai kiek laiko jie taip gali laikyti skolininkuose? gal pasisamdzius advokata galima nuimti kad nesu skolose nes is karto grazinau suma?
2012-12-06 17:31

Gerbiama Aistulinke, nežinome iš ko Jūs ėmėte paskolą, su kuo atsiskaitėte ir kas Jus stebi. Kreipkitės į kitą kredito įstaigą, jei su ta, iš kurios norite pasiskolinti, nesusitariate. Nemanome, kad Jums šiuo klausimu reikalingas advokatas, tačiau, jei jo pageidaujate, tai nusisamdykite.

Inga

Laba diena, dukros tevas zuvo londone, ten dirbo. alimentus gaudavau is vaiku garantinio fondo turiu 11 m. dukra. Ar yra galimybe, kad naslaites pasalpa dukra gautu is anglijos? butu visasi kiti pinigai. Aciu.
2012-12-06 17:28

Gerbiama Inga, reikėtų teirautis pas teisininkus Anglijoje.

Gintare

Laba diena, as cia su tokiu klausimu, pries 4 metus mano tevai paseme is banko paskola ir nupirko mums nama, paskola mokame mes su vyru, bet visi dokumentai yra mano tevu vardu, ar gali jie ta nama dovanojimo aktu padovanoti mums su ta visa paskola? Ir kiek tai kainuotu? Ir ar reiktu del to kreiptis i banka?
2012-12-06 17:26

Gerbiama Gintare, Jūsų klausime yra tam tikra painiava. Rašote, kad paskolą paėmė Jūsų tėvai, tačiau ją grąžinate Jūs pati su savo vyru. Nelabai suprantame kaip tai vyksta, nes paprastai paskolą grąžina ją paėmęs asmuo (asmenys). Be abejo, Jūsų tėvai su savo turtu gali elgtis savo nuožiūra, tame tarpe ir su tuo namu. Išsamesnę konsultaciją Jums suteiks notaras, nes namas, kaip nekilnojamas turtas, gali būti perleidžiamas tik notarine sutartimi. Notaras Jums pasakys ir tokio sandorio įforminimo tarifus.

Laima

Laba diena, nuo 1995 m. dirbu pagal neterminuotą darbo sutartį, iki pensijos liko 1 metai ir 7 mėnesiai. Kadangi nedidėja, o galbūt net ir sumažės skiriamos lėšos darbo užmokesčiui, o ir darbų apimtys nedidėja, tai skyriaus vedėja pasakė, kad nuo kitų metų mane atleis iš darbo. Esu baigusi Kauno ekonomikos technikumą. Panašų darbą dirba ir kita specialistė, ji yra pensininkė, bet ji turi aukštąjį išsilavinimą, priedo, ji yra valstybės tarnautoja, todėl ji lieka darbe. Mano  darbo funkcijos nesumažėjo, o liko tos pačios. Kai paskaitai darbo kodeksą, tai jis lyg ir gina darbuotojus, kuriems iki pensijos liko 3 metai, bet kai susiduri realybėj, tai pirma pensininkų leki į gatvę. Būčiau dėkinga jei gaučiau atsakymą. Geros dienos.
2012-12-06 17:22

Gerbiama Laima, niekas Lietuvoje Darbo kodekso neatšaukė ir juo turi vadovautis pirmiausia darbdaviai, be abejo ir darbuotojai. Nemanome, kad Jūs tikrai būsite atleista iš darbo, gal būt tai buvo tik skyriaus vedėjos garsus pasamprotavimas. Jei įvyks kas nors tokio, kas Jūsų nuomone bus neteisėta, visus ginčus išspręs teismas.

Milda

Sveiki... norejau paklausti mano antrasis vyras nori duoti vaikui savo pavarde pirmajai mano dukrytei kurios susilaukiau su pirmuoju vyru. siuo metu gyvenu as uzsienyje su antru vyru ir susilaukiau antros dukrytes, vyras uzsienietis... kaip tureciau pradeti teismini procesa del dukros pakeitimo pavardes. pirmasis vyras yra teistas kelius kartus, nemoka elementu ir yra invalidas antros grupes. Aciu.
2012-12-05 11:15

Gerbiama Milda, ko gero joks teisminis procesas čia yra nereikalingas, nes pavardės keitimui tai nėra būtina, Jums reikėtų konsultuotis su civilinės metrikacijos įstaiga Lietuvoje ar su atitinkama įstaiga toje šalyje, kur gyvenate.

Aleksas

Pateikiau pareiškimą į teismą dėl skyrimo mane globėju motinai, sergančiai Alzhaimerio liga. Ar nedirbančiam globėjui eina darbo stažas, ar gauna piniginės išmokos? Jeigu taip, kur reikia kreiptis?
2012-12-05 11:12

Gerbiamas Aleksai, darbo stažas skaičiuojamas kai dirbama. Dėl išmokų kreipkitės į Socialinės paramos skyrių savo savivaldybėje. Jei Jūsų motinai NDNT nustatytų specialųjį priežiūros poreikį,  dėl išmokų reikėtų kreiptis į Sodrą.

Raima

Sveiki; mano advokatas parenge taikos sutarti, bet as nesutinku su kai kuriais punktais. Jei ju advokatas nepakoreguos, as priverstas nepasirasyti. Kaip man pasielgti. Aciu.
2012-12-05 11:09

Gerbiamas Raima, viskas Jūsų rankose: arba advokatas parašo, kaip Jūs norite, arba iš viso nepasirašote. Turėkite omenyje, kad tas pasirašymas tai dar ne viskas, nes taikos sutartį turi patvirtinti teismas.

Feliksas

Ar galiu dovanoti paveldeta turta neturinciam su manimi giminystes rysiu zmogui? Ar tik galiu parduoti?
2012-12-03 11:21

Gerbiamas Feliksai, teoriškai padovanoti savo turtą galite bet kam, tačiau kai kas įvairiais sumetimais bando tokiu dovanojimu užmaskuoti pardavimą.

Elena

Laba diena, gerb. Teisininke, noriu pasiteirauti tokiu klausimu. Pradėjau dirbti Suomijoje medike, bet darbdavys nesilaiko darbo sutarties. Liepia dirbti mažiau darbo valandų, nei buvo sutarta ir parašyta sutartyje. Kur galėčiau apskųsti Suomijoje darbdavį? Į kokias institucijas turėčiau eiti?
2012-12-03 11:16

Gerbiama Elena, mes negalime atsakyti į šį klausimą, ne negyvename ir nedirbame Suomijoje. Užeikite į bet kurią advokatų kontorą Suomijoje ir gausite patarimą.

Petras

Sveiki. Siuo metu esu  tevystes atostogose, ar gali anstolis arestuoti mano saskaita uz pirmos santokos elimentus? ar galiu padaryti sutarti anstoliui moketi dalimis?
2012-12-03 11:16

Gerbiamas Petrai, kreipkitės į antstolį ir tarkitės.

Nijolė

Turiu brolį invalidą. Šeimoje esame trys vaikai, mamos turto paveldėtojai. Jokio testamento nėra. Brolis, turintis neįgalumą ir neturintis turto, išskyrus namą, kuriame gyvena, skolingas didelę pinigų sumą seseriai, pagal skolos raštelį nepatvirtintą notaro. Norėčiau sužinoti, ar yra galimybė atgauti savo skolą, paveldint ir dalinantis mamos turtą? Ar, tokiu atveju, būtina daryti tai teismo keliu? Ar yra kitų variantų?
2012-12-01 12:43

Gerbiama Nijole, viskas įmanoma, kai giminės tarp savęs susitaria, o ne bylinėjasi.

Egidijus

Laba diena yra tokia situacija kat visas mano turtas, ir banko saskaitos yra arestuotos. lietuvoje vygdziau individuoalia veikla, bet visas pelnas atitenka anstoliai tai kaip supratot man nei cento nekliuvo. anstole traktavo kat tai ne atlyginimas ar dar kaskokios oficialios pajamos. tai pelnas ir ji negalinti man palikti ar nuimti aresta nuo mano saskaitos. turiu planu perkelti savo versla y uzsieny ir ten atsidaryti banko saskaita, ar anstole jos nearestuos?
2012-12-01 12:42

Gerbiamas Egidijau, jeigu sužinos, tai areštuos.

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos