Klausimas Atsakymas
Glorija
 
Laba diena tokia situacija kad mano vyra nubaude ir isvare is darbo birzos mes dabar negaunam pasalpos turim 3 mazamecius vaikus gal but as galeciau krieptis del socialines pasalpos tik del vaiku nu kad tik jiems moketu, aciu.
2013-01-31 17:31
 
Gerbiama Glorija, kreipkitės į socialinės paramos skyrių savo savivaldybėje, koks bus jų sprendimas, mes neprognozuojame.

Gitana
 
Sveiki. Turiu problemą su sutuoktiniu, bandau gražiuoju tartis, kad išsikraustytų iš mano buto, bet net nenori apie tai kalbėti. Esam nesusituokę, auginam 4m.sūnų, kartu apie 5m. Prieš mane pastoviai yra smurtaujama, tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Turi lygtinumą dėl smurto šeimoje, nedirbantis, išgėrinėjantis. Ar man tikrai padėtų teismas, jei iškelčiau ieškinį dėl iškeldinimo? Ar būtų jam kokie apribojimai, nes yra pastovūs grasinimai? Ačiū už atsakymą.
2013-01-31 17:20
 
Gerbiama Gitana, Jūsų partneris yra ne sutuoktinis, o sugyventinis, todėl jo iškeldinimas yra nesudėtingas, tai galima pasiekti pakeitus spyną, tačiau bus problema su jo asmeniniais daiktais. Jeigu būtų teismo sprendimas dėl iškeldinimo, asmens ir jo asmeninių daiktų iškeldinimo klausimą spręstų antstolis. Dėl smurtavimo turėtumėte kreiptis raštu į policiją, kuri turi savų sudrausminimo priemonių, be to tai padėtų teismui išnagrinėti iškeldinimo bylą, jeigu tokia būtų iškelta. Jei nuo smurtavimo kenčia vaikas, prašykite vaiko teisių apsaugos tarnybos pagalbos, galite kreiptis į teismą dėl tėvo valdžios apribojimo.

Živilė

Sveiki, norėjau paklausti, ar galiu išsivežti savo beveik 3 metų dukrą į Angliją? su dukters tėvu esam susituokę, tačiau ilgą laiką gyvenam atskirai (jis Prancūzijoje, mes su dukra Lietuvoje), o paskutinius pora mėnesių išvis nepalaikom ryšio. Vaikui pinigų nesiunčia, nelanko. Beje, vaiko tėvas yra Pakistano pilietis, turintis leidimą gyventi Ispanijoje.
2013-01-31 10:50

Gerbiama Živile, manytume, kad tam kliūčių nėra, tačiau jei rengiatės emigruoti, reikėtų pasikonsultuoti su Migracijos departamentu: L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius, tel.: (8 5) 271 7112 (priimamasis), faks. (8 5) 271 8210, kodas 188610666, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Egle

Laba diena, nebegaunu alimentu, nes teva sueme ir sulaikymas tesiasi jau trecia menesi, todel jis nebedirba, negauna atlyginimo. Girdejau, kad valstybe skiria lesu. Kur galeciau kreiptis ir gauti informacija? Aciu.
2013-01-31 10:47

Gerbiama Egle, Jūs turėjote omenyje pagalbą iš Vaikų Išlaikymo Fondo(VIF). Dėl galimybės gauti tokią pagalbą tarkitės su antstoliu, kuris turi išduoti specialią pažymą, kad alimentų išieškojimas yra neįmanomas. VIF adresas yra: Vaikų išlaikymo fondo administracija prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Rinktinės g. 48A, LT-09318, Vilnius Tel. (8 5) 272 8081 / (8 5) 265 3986 Faksas (8 5) 265 3984, el. paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. Išsamesnę informaciją rasite VIFo internetiniame tinklapyje, pagal reikšminius žodžius "vaikų išlaikymo fondas".

Mindaugas

Sveiki, noriu paklausti, kur man kreiptis, jei buvusi drauge su sunumi isvykusi i uzsieni ir nesudaro salygu man pasimatyti su sunumi (ju gyvenamoji vieta nustatyta Lietuvoje, mes pasiraseme taikos sutarti ir teismas patvirtino). Sunui trys metukai. Motina samoningai neleidzia pasiimti sunaus pagal grafika (kas antra savaitgali), siekdama kad jis mane pamirstu. Mano ziniomis ji gyvenanelabai dora gyvenima. Aciu.
2013-01-31 10:40

Gerbiamas Mindaugai, kadangi vaiko auklėjimo sąlygos yra nustatytos teismo nutartimi, dėl susitarimo nevykdymo patariame iš pradžių kreiptis į vaiko teisių apsaugos tarnybą, tolimesni veiksmai priklausytų nuo šios tarnybos nurodymų.

Irena

Laba diena, rašau dar kartą, nes kažkaip neveikė Jūsų puslapis. Klausimas yra toks. Mano vyrui 2010m. buvo operuota galva [aneurizma]. Tauragės NDNT jam nustatė 20proc. darbingumą. Sekančiais metais jam jau nustatė 30proc. darbingumą. Praeitų metų darbingumas buvo 40proc., dėl ko mes kreipėmės į Vilniaus NDNT, kur darbingumas buvo atstatytas į 30 proc. ir išduota pažyma dėl nuolatinės priežiūros. Manau, kad mano vyrui tokia pažyma turėjo būti išduota ir anksčiau, bet matomai Tauragės NDNT sąmoningai nutylėjo. Vyras buvo itin sunkios būklės ir negalėjo žinoti kas jam priklausė. Norėčiau sužinoti ar įmanoma išsireikalauti iš Tauragės NDNT tokias pažymas, kad vyrui butų grąžinti pinigai už praeitą laiką ir kur mes galėtumėm tokiu atveju kreiptis. 9Rreabilitacijos ligoninės išrašuose yra pažymėta, kad jam reikalinga kito žmogaus pagalba.
2013-01-30 11:14

Gerbiama Irena, patartume raštišku skundu kreiptis į NDNT direktorių Zdislavą Skvarciany (Švitrigailos g. 10, 03223 Vilnius, tel.: 2333 320, faks.: 2332 469, el. p.: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.) , skunde aiškiai išdėstyti visus Jūsų reikalavimus. Pagal Viešojo administravimo įstatymo nuostatas, NDNT turi atsakyti per mėnesį, tolimesni veiksmai priklausys nuo gauto atsakymo turinio. Manytume, kad galėtumėte reikalauti ir neturtinės žalos atlyginimo, tačiau šiuo klausimu būtinai pasitarkite su advokatu.

Tadas

Sveiki, man 15 metų mokausi 9 klasėje, ar galiu išvažiuoti į Angliją ir ten tęsti mokslus?
2013-01-30 11:07

Sveikas Tadai, kadangi tai būtų ne laikinas išvykimas (atostogų, turistinė kelionė ar pan.), išvykimo klausimą ilgam laikui  turite spręsti kartu su tėvais. Išsamesnės informacijos dėl emigracijos sąlygų teiraukitės Migracijos departamente adresu: L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius, tel.: (8 5) 271 7112 (priimamasis), faks. (8 5) 271 8210, kodas 188610666, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.   Linkime sėkmės.

Ligita

Laba diena noreciau suzinoti, kur galeciau kreiptis jei esu skolinga kreditams, ju uz velavimosi palukanos dideles, gal yra kokios imones kur galima sujunkti mano skolas i viena ir moketi dalimis?
2013-01-24 12:37

Gerbiama Ligita, jei Jūs esate skolinga skirtingoms kredito bendrovėms, tartis reikia su kiekviena iš jų.

Bronius

Laba diena, esu 55 metų. Aštuonis metus turiu antros grupės invalidumą. Kokia tvarka nustatomas, skiriant invalidumą, terminas? Kokiais atvejais skiriama iki pensijos?
2013-01-24 12:35

Gerbiamas Broniau, asmens neįgalumo terminą nustato NDNT, atsižvelgdama į asmens sveikatos būklę ir kitus socialinius kriterijus. Kadangi Jūs naudojatės internetu, išsamesnę informaciją rasite NDNT tinklapyje pagal žodžius "neįgalumo lygio nustatymas", taip pat konsultuokitės su savo šeimos gydytoju.

Raimundas

Laba diena norejau paklausti. Esa vede su zmona jau apie 10m turim du vaikus, gyvenam zmonos mamos name, dabar norim parduoti nama ir pirkti kita nama, bet mano uosviene dovanos ta kita nama dukrai, nors as investavau i ta nama visus savo pinigus. Tai taip iseina man nelieka isvis nieko. Ar gerai suprantu? Aciu.
2013-01-24 12:30

Gerbiama Raimundai, viskas priklausys nuo to, kieno vardu bus perkamas kitas namas, t.y. kas bus jo savininkai. Manytume, kad optimaliausiai būtų iš karto pirkti namą realių būsimų savininkų vardu, kad nereikėtų forminti dovanojimo sutarčių ar kitaip perleisti nuosavybę.

Jurate

Laba diena, noreciau patarimo, kaip elgtis. Esu susituokusi su vyru 7metus. Turime 6metu sunu, kai vaikui buvo 2, issiskyreme, nes vyras pradejo piknaudziauti alkoholiu, smurtavo. Sunaus ne karto neaplanke ir nesirupino. Noreciau su juo issiskirti oficialiai, bet bijau, kad is kersto gali reikalauti sunaus globos. Vaikas net nezino, kaip jis atrodo, nes tevas visiskai jo atsisake. Bendro turto neturime. Jei dabar paduociau skyrybu prasyma, ar yra tikimybe, kad jis turetu teise i vaiko globa?
2013-01-24 12:27

Gerbiama Jūrate, Jūsų klausime yra prieštaravimas: vienoje vietoje teigiate, kad "kai vaikui buvo dveji metai, jūs su vyrus išsiskyrėte", tačiau klausimo pabaigoje klausiate, ar tėvas turėtų teisę į vaiko globą, jei paduotumėte skyryboms. Manytina, kad Jūs kažkada išsiskyrėte buitiškai, o ne per teismą. Jei šiuo metu bus nagrinėjama Jūsų skyrybų byla teisme, be abejo , tėvas turi teisę dalyvauti vaiko auklėjime ir išlaikyme, tačiau tai nereiškia globos. Kas tai yra globa, Jums geriausiai paaiškins vaiko teisių apsaugos tarnybos specialistai, kurių išvados reikės ir Jūsų skyrybų byloje sprendžiant klausimą dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo ir vaiko tėvo teisių apribojimo.

Raimonda

Auginu dvi dukras. Vyras gyvena ir dirba Norvegijoje. Noriu prisiteisti elementus vaiku islaikymui, nes mes kartu nebegyvenam. Kokia suma man priklausytu jei jo menesines pajamos apie 6000lt? Ar reikia kokiu nors dokumentu irodanciu kiek jis uzdirba? Mes nesusituoke, bet dukros turi jo pavarde.
2013-01-24 12:16

Gerbiama Raimonda, alimentų dydį nustato teismas, be abejo, labai didelę reikšmę turės vaikų tėvo uždarbio pažyma, kurią reikės pateikti teismui. Orientaciniu kriterijumi  laikoma nuostata, kad vieno mėnesio vaiko išlaikymo vertė negali būti mažesnė už vieną minimalią mėnesio algą (šiuo metu 1000 Lt). Kadangi vaiką išlaiko abu tėvai, optimaliausiu atveju kiekvienam vaikui galėtų būti priteistas 500 Lt išlaikymas. Tačiau  visais atvejais alimentų dydis turi būti ne mažesnis kaip 1 MGL, kuris šiuo metu yra 130 Lt.

Vesta

Sveiki, nuomoju man priklausanti nama moteriai su dviem mazameciais vaikais ir sugyventiniu, nuomos sutartis sudaryta tik tar musu su asmens kodu ir parasu, jie piktybiskai vengia moketi nuompinigius, issisukineja, koliojasi, netgi grasina man, skola jau 800Lt uz 4 men. kur pirmiausia tureciau kreiptis del issieskojimo? Aciu
2013-01-23 10:31

Gerbiama Vesta, pirmiausiai reikėtų raštu kreiptis į nuomininkus dėl įsiskolinimo, nurodant perspėjimo terminą, kuriam pasibaigus Jūs kreipsitės į teismą dėl nuompinigių išieškojimo, nuomos sutarties nutraukimo ir iškeldinimo. Raštą patartina išsiųsti registruotu laišku su pranešimu apie įteikimą adresatui. Tokio registruoto laiško kvitas bei pašto pranešimas, kad laiškas tikrai įteiktas adresatui, bus nepaneigiami įrodymai teisme apie pretenzinių reikalavimų pateikimą nesąžiningiems nuomininkams.

Ana

Sveiki, turiu labai didele problema, gal jus galesite man kuo nors padeti. Turiu 2 nepilnamecius vaikus, isigijom buta su vyru dar pries santuoka, inesiau grynu pinigu, vyras paeme kredita, dabar mes skyriames, vyras kredito bankui nemoka, bankas spaudzia ir grasina, kad isvarys i lauka su vaikais. As neturiu is kuo moketi, kadangi neturiu jokiu pajamu. Buto parduoti taip skubiai irgi neiseis. Sakykyte, kur as galeciau kreiptys?
2013-01-22 17:10

Gerbiama Ana, reikia kreiptis į banką ir bandyti derėtis dėl paskolos sugrąžinimo sąlygų pakeitimo arba imti naują paskolą šiai skolai refinansuoti. Prieš priimant konkretų sprendimą pasitarkite su finansų specialistu.

Lidija

Sveiki, noriu jusu paklausti, as kito asmens vardu, zinoma su jo sutikimu, pateikinejau avon uzsakyma, ilga laika nemokejau, bet db susitariau moketi dalimis, skola nera didele, 200lt. Sis asmuo ruosiasi emigruot i uzsieni uzdarbiauti, ar ja praleis pro siena?
2013-01-21 13:42

Gerbiama Lidija, jei teismas tam asmeniui nėra uždraudęs išvykti iš Lietuvos, o taip pat jei nėra paskelbta paieška, išvykimui kliūčių neturėtų būti.

Jurgita

Sveiki esu nėščia ir turiu įsiskolinimų dviejose kredito firmose, anksčiau galėjau susimokėti įsiskolinimus nes draugas dirbo, o dabar nei vienas nedirbame ir laukiamės vaikelio. ar būtų galima kaip nors atidėti mokėjimus kreditams ir išvengti antstolių?
2013-01-21 11:40

Gerbiama Jurgita, šito teiraukitės pas savo kreditorius, ar jie sutiks pasirašyti atitinkamas sutartis.

Renata

Laba diena, noreciau paklausti kur butu galima kreiptis Lietuvoje, ikokia istaiga Kaune norint isvykti laikinai i Vokietija esu nedirbanti ir nesimokanti. kur galeciau kreiptis? dekoju.
2013-01-21 11:38

Gerbiama Renata, nors nenurodėte klausime, tačiau spėjame, kad esate nepilnametė. Kadangi Vokietija priklauso taip vadinamai Šengeno sutarties erdvei, dėl laikino išvykimo į šią šalį tėvų sutikimo nereikia. Išsamesnės informacijos teiraukitės Migracijos tarnyboje: L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius, tel.: (8 5) 271 7112 (priimamasis), faks. (8 5) 271 8210, kodas 188610666, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Edmundas

Laba diena, norejau pasiteirauti, ar uz mano asmenines skolas antstoliai gali arestuoti mano turimas UAB akcijas? Is anksto dekoju.
2013-01-21 11:31

Gerbiamas Edmundai, akcijos yra vertybiniai popieriai, jei akcijos priklauso Jums asmeniškai, išieškojimas gali būti nukreiptas ir į jas.

Vilmante

Sveiki, norėjau pasiteirauti, ar aš dabar būdama ąų metu, galečiau viena važiuoti su autobuseliu i norvegija be jokių tevų ar globėjų sutikimo lapo? Ačiū.
2013-01-21 11:29

Gerbiama Vilmante, prašome paaiškinti ar iššifruoti kiek Jums iš tiesų yra metų, nes "ĄŲ" tokios informacijos neturi. Kadangi naudojatės internetu, tai pasidairykite informacijos pagal reikšminius žodžius "nepilnamečių vykimas į užsienį".

Reda

Laba diena, esu tikriausiai kaip ir dazna moteris, su klausimais del alimentu, labai sutrumpinsiu klausima: esu issiskyrusi, buves vyras gyvena ir dirba Anglijoje, priteistus alimentus nemoka, esu sumokejusi anstolei, kad pagelbetu, nieko, ji perdave paieskai i policija, as pati suradau jau ir adresa kur gyvena, bet iki siol jokiu ziniu, ir taip jau puse metu, kaip policija vis "iesko", nors pati jai issiunciau duomenis visus, kur toliau kreiptis, esu aklavieteje... Aciu.
2013-01-21 11:26

Gerbiama Reda, antstolis privalo vykdyti teismo sprendimą, juo labiau, jei Jūs pati suradote skolininką ir pranešėte jo adresą. Jokios aklavietės čia nėra, tik kreipkitės kuo greičiau į antstolį raštu. Jei nesulauksite rezultatų, antstolio veiksmus (neveikimą) galite apskųsti Lietuvos antstolių rūmams ir/ar teismui.

E

Kaip pasielgti mamai mirus turo dalybos su tevu?
2013-01-21 11:20

Gerbiamam "e", jei mama mirė nepalikusi testamento, dėl paveldėjimo per tris mėnesius turi kreiptis į notarą visi įstatyminiai įpėdiniai. Notaras paaiškins įstatyminių įpėdinių eiliškumą ir paveldėjimo tvarką.

Kristina

Laba diena, pas man istorija tokia, su vaiko tevu gyvename 8m. kartu susituoke neesame, vaikui 7m.tevas vaiko gimimo liudijime neirasytas, as irasyta viena. Dabar skiriames ir noreciau prisiteisti alimentus, zinau kad pirma reik nustatyti tevyste, bet tetis sutinka kad yra vaiko tevas, kur mums kreiptis jai dabar tik norim teva irasiti i gimimo liudijima, jis alimentus dabar ir be teismu moka geranoriskai, tad dar kaip ir neverta eiti teismo keliu tai dabar tik norime teva irasyti kad jis butu gimimo liudijime, norime apsidrausti jai paskui neiseitu graziai tartis, nes jis vazineja i uzsieni tad sunku bus ji sugauti ir susitarti, aciu jums.
2013-01-21 11:20

Gerbiama Kristina, Jūsų vaiko tėvui reikia apsilankyti pas notarą ir pasirašyti nustatytos formos tėvystės pripažinimo pareiškimą. Notarui patvirtinus tėvo parašo autentiškumą, Jums reikės kreiptis į civilinės metrikacijos įstaigą dėl naujo gimimo liudijimo vaikui išrašymo, kuriame bus įrašyta tėvo pavardė, tuo pačiu metu galite išspręsti ir vaiko pavardės klausimą. Gerai, kad tėvas moka alimentus gera valia, tačiau jei norite apsidrausti ir šiuo klausimu, reikėtų sudaryti atitinkamą sutartį, joje numatant alimentų dydį, mokėjimo būdą bei trukmę, sutarties pažeidimo pasekmes. Tokią sutartį gali patvirtint notaras, gali patvirtinti ir teismas neginčo proceso tvarka.

Aiste

Laba diena, mire artimas zmogus... T.y mano pusbrolis... Jis turejo tik teva.. Gyveno atskirai... Seimos ir vaiku neturejo... Ir turejo pasiiemes buitines technikos issimoketinai ir paskola... Tai noreciau paklausti kas bus su jo turtu, kurio jis dar nebuvo issimokejes...? Aciu uz atsakyma.
2013-01-21 11:14

Gerbiama Aiste, jei nebuvo testamento, paveldės įstatyminiai įpėdiniai, kurie (pretenduojantys į palikimą) per tris mėnesius nuo pusbrolio mirties turi kreiptis į notarą pagal mirusiojo gyvenamąją vietą. Notaras paaiškins įstatyminių įpėdinių eilę. Paskolas turės grąžinti tas asmuo, kuris paveldės turtą, įsigytą už paskolas.

Indre

Laba diena, ponas teisininke, noreciau paklausti ar butina kreiptis i teisma jei jis sutinka geranoriskai duoti pats pinigu vaiko islaikymui? ir kur reikia kreiptis pradedant toki procesa?
2013-01-21 10:55

Gerbiama Indre, jei vaiko tėvas sutinka geruoju išlaikyti vaiką, reikėtų tai įforminti susitarimu, kurį galėtų patvirtinti notaras, tai gali padaryti ir teismas neginčo proceso tvarka.

Pijus

Laba diena, situacija tokia. Dede pries mirti parašė testamentą, kad būstas, kuriame jie gyvena, po jo mirties atiteks žmonai, o jai mirus-giminaičiui. Klausimas - dėdei mirus ar gali jo našlė PAKEISTI testamentą - tai yra būstą užrašyti kažkam kitam?
2013-01-18 11:45

Gerbiamas Pijau, dėdei mirus palikimą priėmęs asmuo gali parašyti savo testamentą. Šiuo atveju, jei dėdė parašytų testamentą dėl palikimo iš karto dviems įpėdiniams, problemos nebūtų.

Gedas

Man uzblokavo saskaita banke anstoliai jei atsidarisiu kitam banke ir uzblokuos?
2013-01-17 18:27

Gedai, jei sužinos, tai užblokuos.

Virginija

Laba diena.2003metais po skyrybų su vyru, teismo sprendimu buvo padalintas idealiai po 1/2kiekvenam.Esame du savininkai vienam butui. Buvęs vyras sutinka perrašyti savo buto dalį man, jei jis liks priregistruotas ir retkarčiais naudosis paslaugomis, laikys savo daiktus, tačiau visus buto mokesčius mokėčiau aš. Kokios tokio susitarimo pasėkmės?2009m bandėme butą parduoti, bet paskutiniame etape jis atsisakė pasirašyti sutartį pas notarą. Labai dėkoju už patarimus.
2013-01-16 18:33

Gerbiama Virginija, patartume visus Jūsų tarpusavio susitarimus užfiksuoti sutartyje, joje numatyti visas pasekmes, o taip pat sankcijas už sutarties nevykdymą. Tokios sutarties parengimui galite prašyti advokato pagalbos arba pas notarą.

Jolita

Laba diena, esu papuolusi i aklaviete. Santuokje esame 2 kambariu buta pirke emus paskola, esme bendrasavininkai, taciau po 2 gyenimo metu issiskyreme. Teismas buta padalino pusiau (turime 1,5m sunu), ir solidariai dar pora men abu mokejome paskola, t.y. po 307lt  is kiekvieno. Vyras neteko darbo ir pasake, kad uz buto paskola nemokes, ir jau 3men kai nemoka. Bute gyvenu as su suneliu vienam kambaryje, o i kita kambari vyras musu neleidzia, nes neva ten jo dalis. Paskola moku viena 614lt kas men. Ar yra ir ar bus kokia galimybe atsiismti tuos pinigus is vyro,  kuriuos moku uz jo paskolos dali. dar liko moketi 8metai. Jis man pasake, kad pasistengs, jog oficialiai  nedirbs, ir jo saskaitoje nebutu pinigu, kad nereiktu jam moket. Jo nuosavas turtas yra tik jo masina ir kita dalis bendro buto. ka man daryti? Aciu uz atsakyma.
2013-01-16 18:30

Gerbiama Jolita, patartume pasitarti su advokatu ir kreiptis į teismą dėl turto bei skolų perdalijimo.

Juozas

Sveiki. Kokie vairuotojo pažymėjimai gali būti išduoti kandidatams į vairuotojus kurie nešioja klausos aparatus?
2013-01-16 18:28

Gerbiamas Juozai, vairuotojo pažymėjimai išduodami visiems vienodi, nepriklausomai nuo to ar asmuo naudoja klausos aparatą ar nenaudoja. Jei klausiate, į kokią vairavimo kategoriją toks asmuo gali pretenduoti, atsakymą gali duoti tik vairuotojų sveikatos tikrinimo komisija, kuri įvertina asmens sveikatos būklę ir priima sprendimą individualiai.

Donatas

Laba diena. esu teistas 2002 metais. teistumas automatiskai pasinaikines, ar tai tures itakos mano zmonai darbintis valstybes tarnautoja? Ar gales jinai darbintis ar tik tas 97 straipsnis galioja tik man?
2013-01-16 18:25

Gerbiamas Donatai, teistumas yra Jūsų asmeninės biografijos duomuo, o ne žmonos, todėl, manytume, kad jos darbinei karjerai tai negali turėti įtakos, jei jos darbe nėra kokių nors ypatingų reikalavimų.

Marius

Sveiki, norejau paklausti kokiu budu daromi isieskojimai is atlyginimo jei kelios kredito bendroves kreipiasi del skolu pas kelis antstolius? Ar nuskaiciuojama vistiek 20% + 70% ir anstoliai tarpusavyje dalinasi ar kazkaip kitaip iskaiciavimai vykdomi? Aciu.
2013-01-16 18:23

Gerbiamas Mariau, neparašėte su kiek antstolių Jūs turite reikalų, tačiau būtų geriau, jei Jūs pats praneštumėte šiems antstoliams apie skolas ir vykdomus išskaitymus, tokiu būdu išvengsite permokų.

Ina

Ar gali mano mama, susitvarkyki palikimo pardavima, dirbdama uzsienyje, ES? Jai turbut reikia eiti pas notara ten? Lauksiu atsakymo. Aciu.
2013-01-16 18:15

Gerbiama Ina, jei turtas yra Lietuvoje, būtų patogiausia, jei duotų kam nors įgaliojimą tvarkyti palikimo pardavimo reikalus Lietuvoje.

Birutė

Laba diena. Norėčiau sužinoti mane dominančio kl. Tėtukas mirdamas nepaliko testamento ir namas liko močiutei. Tačiau su močiute nuo vaikystės gyvena jos sūnus turintis negalią.Ir jam priklauso, jei neklystu 1/3 dalis namo, o kt.močiutei.Ar jis savo dalį gali parduoti be bendros savininkės leidimo, šiuo atveju močiutės ar negali? Ir ar močiutė gali daryti su tuo namu ką nori,. ar reikia ir sūnaus leidimo? Ir ar jis savo dalį gali aprašyti kam nori?
2013-01-16 18:13

Gerbiama Birute, reikia įsitikinti registrų centre kam kokia dalis namo priklauso, t.y. kas iš tikrųjų yra svininkai. Bendrasavininkis turi pirmenybės teisę įsigyti kitą namo dalį, todėl jam privalo būti pasiūlyta. Jei per nustatytą laiką bendrasavininkis atsisako įsigyti, arba tyli (tylėjimas šiuo atveju yra prilyginamas atsisakymui), tada bendrasavininkis savąją dalį gali parduoti bet kam. Išsamesnę konsultaciją Jums gali suteikti notaras pagal turto buvimo vietą.

Vaida

Labas. x vyras buvo skoloj elementus uz praejusi laikotarpi ir buvo perduotas i anstolius dabar gavau atsakyma kad jis neskolingas nes pinigus pravesdavo vaikams man nezinant i ju saskaita ar tai teiseta?
2013-01-15 11:52

Gerbiama Vaida, įstatymas nedraudžia  tėvui rūpintis savo vaikais tiesiogiai, tačiau turite teisę žinoti, ar iš tikrųjų buvo mokami nustatyto dydžio alimentai ir ar iš tikrųjų įsiskolinimo nėra. Šią informaciją privalo pateikti tas antstolis, kuris teigia, kad skolos nėra.

Neringa

Sveiki, norėjau paklausti, ar reikalingas koks leidimas vaikui skrendant į užsienį, šiuo atveju į Norvegiją, tik su vienu iš tėvų, atostogoms. Vaiko amžius 3 metai. Vaikas auginamas santuokoje.
2013-01-15 11:52

Gerbiama Neringa, kadangi Norvegija priklauso taip vadinamai Šengeno sutarties erdvei, jokių kliūčių vaikui vykti į šią šalį su vienu iš tėvų nėra, tik vaikas privalo turėti asmens dokumentą (gimimo liudijimas tokiu dokumentu nelaikomas).

Giedrė

Sveiki, mašinų taisymas nuosavame garaže, automechanikas, už tai pinigų ėmimas. Pajamos nėra rodomos, viskas eina tiesiai į kišenę. Tai skaitytųsi kaip nelegalus darbas? Ar tokiam darbuotojui neturėtų kilti kokia nors atsakomybė, nes jis kaip ir nedeklaruoja savo darbo, slepia pajamas.
2013-01-15 11:48

Gerbiama Giedre, jei automobilių remontu užsiimama versliškai, t.y. pastoviai, tačiau neturint nei verslo liudijimo, neregistravus individualios įmonės ir nemokant atitinkamų mokesčių, tokia veikla būtų laikoma neteisėta, tačiau konkrečius atvejus nagrinėja ir sprendžia Valstybinė mokesčių inspekcija.

Giedrė

Sveiki, vėl dėl sugyventinio. Jis yra neregistruotas gyvenamame bute, bendrų vaikų nėra. Kartu pragyventa 10 metų. Prieš 8 metus bute buvo darytas remontas, jis nupirko keletą baldų. Prieš 2 metus darytas remontas, tai už viską mokėjo mano mama, bet jis su savo draugais atliko visus remonto darbus (bet finansiškai neprisidėjo). Jis tikina, kad padavęs į teismą iš mūsų viską atimtų, nes jo draugai paliudytų, jog jis prisidėjo prie remontų, bet kaip teismas išaiškintų tiesą... Komunalinių mokesčių jis nemoka, prie maisto pirkimo taip pat neprisideda. Jį iškeldinus, kokią teisę jis turi į butą? (butas priklauso mano mamai ir man, pagal mano tėvo paliktą testamentą) Žinoma, jis kreiptųsi į teismą, reikalautų pinigų, bet kokie jo šansai kažką laimėti ir ar išsireikalauta suma gali būti didelė (pvz apie 30 tūkst)? Ar ką nors mums padėtų aplinkybė, jog jis niekada nėra turėjęs oficialaus darbo, jokių pajamų ar turto. Neturėtų kilti teismui klausimas: "Tai kaip jis galėjo įnešti savo indėlį į turtą, jei negauna pajamų". Iš anksto labai ačiū už Jūsų laiką ir atsakymus.
2013-01-15 11:44

Gerbiama Giedre, papildomai paaiškiname, kad dėl smurtavimo reikia kreiptis į policiją. O dėl turtinių ginčų negalime atsakyti, nes į klausimus: kas būtų , jeigu kreiptųsi į teismą neįmanoma atsakyti. Kreiptis į teismą  niekam neuždrausta, gali  prašyti teismo priteisti bet kokias sumas,  tačiau nereikia pamiršti, kad ieškovas visada privalo pagrįsti savo reikalavimus įrodymais.

Giedrė

Gerbiamas Teisininke, pirmiausia paaiškinsiu situaciją. Mano mama gyvena su sugyventiniu jau 10 metų. Vyksta psichologinis smurtas iš jo pusės, jis visiškai neprisideda finansiškai. Bute, kuriame gyvename, jis neregistruotas. Jis iš vis neturi jokio turto ar oficialių pajamų. Išeiti jis griežtai atsisako, grasina. Gyvename pirmame aukšte, todėl bijome dėl savo saugumo. Kaip jį teisėtai iškeldinti? Spynų pakeitimas, jo išvarymas prievarta keltų mums kokia nors atsakomybę? Kur konkrečiai kreiptis, ką daryti?
2013-01-15 11:35

Gerbiama Giedre, dėl smurtinių veiksmų pirmiausiai reikėtų kreiptis į policiją, kuri turi savo priemonių smurtautojui sutramdyti. Policija patars ir dėl iškeldinimo.

Justė

Norejau paklausti - kieno pavarde gauna gimes vaikas, jei vaiko tevai yra nesusituoke? Teko girdeti, kad yra pakeitimų ir negali vaikas gauti tėvo pavardės jei yra tėvai nesusituokę?
2013-01-15 11:33

Gerbiama Juste, savo vaikams vardus ir pavardę suteikia tėvai, bendru tarpusavio susitarimu, tačiau kai tėvai nesusitaria, tai vardas ir pavardė vaikui suteikiama teismo nutartimi, tačiau pavardę tik vieno iš tėvų. Įstatymas nenumato (Civilinio kodekso 3.167 straipsnis), kad vaikas turėtų dvigubą, t.y. abiejų tėvų, pavardę. Kreiptis su prašymu į teismą suteikti vaikui vardą ar pavardę, kai tėvai nesusitaria, turi vienodą teisę tiek vaiko motina, tiek  tėvas. Tokius prašymus  teismas nagrinėja supaprastinto proceso tvarka, vaikui vardą ar pavardę suteikia nutartimi, išklausęs tėvus ar gavęs jų rašytinius paaiškinimus.

Daiva

Sveiki, mano situacija tokia draugas sutiko pirkti buta bet uzrasyti mano vardu. i mano banko saskaita pervede buto pirkimui reikalinga suma irase, paskola butui pirkti.po keliu dienu jis mane isleido viena pas notara tvarkyti dokumentus su buto pardavejais . po menesio mes susipykstame del demesio stokos ar kazko panasaus jis susideda daiktus ir iseina as lieku bute su nepilnameciu vaiku kuris yra mano is pirmos santuokos (su draugu santuokos nesame sudare) gaunu ieskini del skolos i teisma. suzinojusi kad as esu skoloje nezinodama to, sutinku draugui perasyti buta jo vardu ir prasau leisti gyventi ir moketi komunalines paslaugas vienerius metus kol susirasiu darba (nes esu socialiai remtina) jo advokatas sutinka bet liepia man issiregistruoti. o draugas sutinka su manimi gyventi tame bute kaip sugyventiniams, ar galiu as perasyti nuosavybes dokumentus jo vardu bunat registruota minetame buste kartu su vaiku?
2013-01-15 11:26

Gerbiama Daiva, kad nepadarytumėte klaidos, patariame pasisamdyti advokatą ir su juo sudaryti atstovavimo sutartį, internetinės konsultacijos advokato paslaugų nepakeis.

Ineta

Laba diena, gerbiamas Jaceviciau. Radau Jusu kontaktus internetineje erdveje. Noriu uzduoti klausima, mamos vardu. Jie su broliu paveldejo is tevu nama (tevas mires seniai, mama neseniai), yra testamentas. Jie nama nori parduoti, yra pirkejas, mokesiantis susitarta suma ir pirkimo-pardavimo iforminimo islaidas. Mama siuo metu dirba uzsienyje.Ar jai butina grizti tvarkyti dokumentus, ar galima tai padaryti bunant uzsienyje? Jei taip, tai kaip? O gal gali viska sutvarkyti jos brolis (bendrapaveldetojas), suteikus jam igaliojima, ar as, jos dukra, jos igaliota? Is anksto dekoju uz atsakyma.
2013-01-15 11:23

Gerbiama Ineta, patartume pasikonsultuoti su notaru, kuris formins namo pardavimo sutartį.

Jovita

Šiandien telefonu gavau žinutę kad sudariau sutartį su SNORO lizingu ir tapau jų ambasadoriumi mano rekomendavimo kodas yra nurodyta raidės ir skaičiai toliau kalbama apie palūkanų nemokėjimą. Aš jokių sutarčių su SNORU nedariau ir tuo labiau lizingu. Kas tai ir kur man kreiptis?
2013-01-15 11:22

Gerbiama Jovita, ko gero tai yra kokių nors sukčių sugalvotos pinklės, patartume raštu kreiptis į policiją.

Sergejus

Sveiki, po močiutės mirties, mes su seserimi, jos vaikaičiai, turėjome gauti buto dalį, kuriame gyvename pagal sudaryta testamentą. Po testatorės mirties kreipiausi į notarą, kuris man pranešė, jog testatorė pakeitė savo testamentą, kitos vaikaitės naudai. Tą kart notarui pateikiau pareiškimą dėl palikimo priėmimo pagal įstatymą. Mano sesuo tokio prašymo nepateikė. Mes kartu kreipėmės į teismą dėl paskutinio testamento pripažinimo negaliojančiu, ir pirmesnio pripažinimo galiojančiu. Po 2 metų bylinėjimosi bylą laimėjome. Dabar atėjus pas notarą, su įsigaliojusiu teismo sprendimu, jis sako, kad sesuo pavėlavo kreiptis į jį dėl turto paveldėjimo. Neva jai būtinai reikia kreiptis į teismą dėl termino atstatymo. Nors CK 5,57 straipsnio 2 dalyje nurodyta, kad palikimas gali būti priimtas ir pasibaigus terminui ir be kreipimosi į teismą jeigu su tuo sutinka visi kiti priėmę palikimą įpėdiniai.
2013-01-15 11:19

Gerbiamas Sergejau, patartume raštu kreiptis į notarą, kad šis pakeistų savo nusistatymą, nesutikus atlikti prašomus veiksmus, notarą galite apskųsti notarų rūmams ir teismui.

Danguole

Laba diena, norėčiau sužinoti kur kreiptis dėl priteistų alimentų ir skolos už praeitą laikotarpį? Alimentai ir skola yra priteisti teisme, kur man kreiptis kad sumokėtų skolą ir kad mokėtų alimentus? Ačiū už atsakymą.
2013-01-12 15:19

Gerbiama Danguole, jeigu tėvas geruoju nevykdo teismo sprendimo dėl alimentų priteisimo, kuo skubiausiai kreipkitės į bet kurį antstolį pagal savo gyvenamąją vietą.

Laima

Laba diena. Esu mokytoja, tačiau esu teisiama pagal 155 str.(Įžeidimas). Su darbu tai nesusiję. Ar galėsiu dirbti mokytoja po nuosprendžio, jei būsiu nubausta?
2013-01-11 10:27

Gerbiama Laima, sunku atsakyti į klausimą, nes klausime yra „jeigu“. Esant apkaltinamajam nuosprendžiui, jame ir bus parašyta bausmė. Abejojame , ar galės būti uždraudimas dirbti pedagogės darbą, jei nusikaltimas su darbine veikla nesusijęs.

Egle

Sveiki, su mazamete dukra, iki 2metu, vykstam i Tailanda, jos tetis sykiu nevaziuoja.ar man reikia jo notariskai patvirtinto sutikimo? Aciu.
2013-01-11 10:24

Gerbiama Egle, jei tai turistinė kelionė, turėtų atsakyti  firma- kelionės organizatorė. Šiaip pasitikslinkite Migracijos departamente adresu: L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius, tel.: (8 5) 271 7112 (priimamasis), faks. (8 5) 271 8210, kodas 188610666, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.   Linkime laimingos kelionės.

Arunas

Laba diena. Turiu nemenka problema su antstoliais. Norejau paklausti, ka man daryti, ir kaip atsiskaityti su antstoliais. Siai akimirkai, turiu skola 13000 litu. Tokios sumos padengti niekaip negaliu, nes neturiu pastoviu pajamu. Turiu nekilnojamo turto (palikimas, kaimo sodyba), tik savininkai esame 4. Nors mano dalis daugiau nei puse viso turto.Ar imanoma kazka padaryti siuo atveju, kad padengti isiskolinima antstoliam? Galeciau atiduoti savaja dali. Nes siuo metu kiti bendrasavininkai nesutinka nei parduoti, nei kazka daryti. Padekite, esu labai nusivyles. Is anksto dekoju.
2013-01-11 10:21

Gerbiamas Arūnai, apie savo pasirengimą atsiskaityti ir turimą nekilnojamąjį turtą informuokite antstolius, jie turėtų padėti pasirinkti optimaliausią variantą. Kad esate keli bendrasavininkiai, o jie nenori nieko daryti su savo turto dalimi, yra ne kliūtis kažką daryti Jums: bendrasavininkiai tik turi pirmenybės teisę įsigyti kitą turto dalį. Jūs tai turite pasiūlyti oficialiai per notarą. Bendrasavininkiams nesutikus per nustatytą terminą įsigyti Jūsų siūlomą turto dalį, galėsite su savo dalimi elgtis laisvai. Šiuo klausimu konsultuokitės su notaru.

Vilma

Ar gali vienas is vaiku tvarkyti tevo palikima jei tevas jau mires o mama dar gyva ir ar reikia kitu vaiku sutikimo?
2013-01-11 10:15

Gerbiama Vilma, tai yra šeimos susitarimo reikalas, tik reikės vykdyti notaro nurodymus.

Rasa

Sveiki, auginom vaika 6 metus (vyro vaika). Mama vaiku nesirupino, net neskambino. Po 6 m atsirado, pasieme vaika ir vyra padave alimentam. Ar galima teismo keliu isreikalauti kompensuoti dali vaiko islaikymo islaidu uz praejusius metus?
2013-01-10 11:18

Gerbiama Rasa, vaikas yra Jūsų vyro, todėl jis privalėjo juo rūpintis. Jei vaiko mama to nedarė, reikėtų kreiptis į teismą nagrinėsiančia alimentų priteisimo bylą su prašymu, kad laikotarpis, kai vaiku rūpinosi vien tėvas būtų užskaitytas į būsimų alimentų sąskaitą. Be to, vaiko tėvas galėtų prašyti teismo nustatyti vaiko gyvenamąją vietą ir kitas sąlygas dėl dalyvavimo vaiko auklėjime, o ne šiaip atsisakyti jo perduodant motinai.

Nerijus

Sveiki, noreciau pasidometi ar anstolis arestuoja automobilius, nes girdejau jog pastaruoju metu isejo kazkoks istatymas jog anstolis automobiliu nearestuoja. Tai kokia tiesa istikruju?
2013-01-10 11:14

Gerbiamas Nerijau, antstoliai išieškojimą gali nukreipti į turtą ir pajamas, todėl nemanome, jog automobiliui būtų taikoma kokia nors išimtis, nebent jis priklausytų neįgaliajam, turinčiam sutrikusią judėjimo funkciją ir automobilį būtų įsigijęs pagal nustatytą specialųjį poreikį.

Jesis

Laba diena. Isteigta personaline imone, taciau, del pinigu stokos veiklos dar nevykdo metai laiko. Is Sodros gavau pranesima, kad jau skolingas 1000 litu. Sako nieko negali patarti, turiu susimoketi, kitaip mokesiu daugiau. Dabar galvoju, kad veltui ja atsidariau taip anksti, juolab atsidarant nieks neperspejo apie kazkokius mokescius. Patarkite ka toliau daryti? Sodroje nieks man nepadeda.
2013-01-09 18:12

Gerbiamas Jesi, patikslinkite klausimą, kokį pranešimą gavote iš SODROS, kas tai per skola, jei galite pacituokite pranešimo tekstą. Kai patikslinsite klausimą, tada galvosime ką galėtume patarti.

Vladimir

Kokie dokumentai reikalingi man, kaip Ukrainos piliečiui, kad gauti invalidumo pensija (2012 metais darbe - nelaimingas atsitikimas - nupjove vagonu 2 kojas -dirbau AB ,,Lietuvos geležinkeliose) - esu juk gimes 1954 metais Kaune, Lietuvoje, 1972-1974 tarnavau Ukrainoje, pasilikes dirbau, 1992 grižau ir dirbau jau Lietuvoje iki nelaimingo atsitikimo.
2013-01-09 18:10

Gerbiamas Vladimirai, reikėtų pirmiausia susitvarkyti neįgalumo dokumentus, todėl reikia kreiptis į savo gydytoją, kad šis pasiųstų į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą pagal gyvenamąją vietą. Turint darbingumo lygio nustatymo pažymėjimą, reikėtų su darbo stažo, gauto uždarbio, nelaimingo atsitikimo darbe bei asmens dokumentais kreiptis į Sodros skyrių pagal savo gyvenamąją vietą dėl neįgalumo pensijos paskyrimo. Išsamesnės informacijos rasite NDNT ir SODROS tinklapiuose.

Irena

Sveiki, noriu paklausti. Musu mama mire spalio 16d 2012m.Tastamento nepaliko mes esam 3 vaikai. Ka mums reikia daryti ir kiek tai kainuos? Jos liko butas daugiau nieko neturejo. Aciu.
2013-01-09 13:14

Gerbiama Irena, dėl palikimo priėmimo reikia kreiptis į notarą pagal turto buvimo vietą per 3 mėnesius po turto palikėjo mirties.

Ana

Sveiki. Turiu 2grupes invaliduma (del nervu). Ar tai butu kliutis gauti medicinine pazyma norint tapti kariu savanoriu ar pradeti profesine karo tarnyba?
2013-01-09 13:12

Gerbiama Ana, į šį klausimą gali atsakyti tik speciali karių sveikatos patikrinimo komisija.

Virgis

2007 metais po mano skyrybu su zmona teismo sprendimu butas buvo padalytas po lygiai 1/2 jai ir1/2 man.2012.08 as savo 1/2 buto padovanojau savo mamai. dabar mama turi iregistruota 1/2 buto dali ir nori ja psrduoti.ar yra nustatytas pardavimo terminas po dovanojimo? dekoju uz atsakyma.
2013-01-09 13:11

Gerbiamas Virgi, kiekvienas savininkas su savo nuosavybe elgiasi savo nuožiūra, todėl jokių kliūčių (išskyrus atvejus, jei buto dalis yra užstatyta ar įkeista) buto pardavimui nėra. Išsamesnę konsultaciją gali suteikti notaras, kuris formins notarinę buto dalies pardavimo sutartį.

Dalia

Laba diena. Noreciau pasiteirauti.Ar nebus keblumu perkant nama Lietuvoje, tvarkant popierius, jei esu isdeklaravusi gyvenama vieta i uzsieni. Esu lietuvos piliete.
2013-01-08 10:05

Gerbiama Dalia, jokių keblumų neturėtų būti, išsamiau viską paaiškins notaras, kuris formins Jūsų namo pirkimo sutartį, nes nekilnojamasis turtas įgyjamas tik notarine sutartimi. Taip pat paaiškiname, kad Jums nereikės tvarkyti namo pirkimo popierių, nes tą paslaugą pagal įstatymą atlieka notarai.

Rasa

Sveiki, noreciau suzinoti , tvarka kaip galima issivesti 8metu mergaite is Lietuvos. Tevai yra issiskyre, teismo nutartyje numatyta , kad mama gali matytis su dukra savaitgaliais , be mamos sutikimo mergaite isvesta is uzsienio. Su tevu neimanoma susineketi. Dukra musu ziniomis isvesta i Vokietija.
2013-01-08 10:02

Gerbiama Rasa, neparašėte koks yra Jūsų giminystės ryšys su ta 8-mete mergaite, tačiau patartume su visais šiais klausimais kreiptis į vaiko teisių apsaugos tarnybą ir prašyti pagalbos.

Jolita

Labas vakaras, noriu paklausti, pagal kokius kriterijus nustatomi vaikui specialieji poreikiai. Dabar mergaitei 5 metai, ji turi sunkų neįgalumą, yra patvirtintas cerebralinis paralyžius, mikrocefalija, operuota širdelė ir daug lydinčių ligų. Iki šiol gavome tik nuolatinę priežiūrą. Tikimės, kad nuo šių metų galime gauti ir nuolatinės slaugos poreikį ir lengvojo automobilio įsigijimo lengvatą. Įstatymuose ir jų pakeitimuose visai susipainiojau, tikiuosi Jūs man galėsite pakomentuoti, kokie įstatymai galioja šiai dienai, ir ar mano mergaitei bus suteiktos šios lengvatos. Iš anksto dėkoju.
2013-01-08 10:00

Gerbiama Jolita, geriausiai į šiuos klausimus galėtų atsakyti Jūsų dukros šeimos gydytojas, kuris žino savo paciento ligos istoriją, o taip pat privalo žinoti kitų dokumentų, reglamentuojančių specialiųjų poreikių nustatymo tvarką bei kriterijus, reikalavimus. Taip pat pabandykite pasidairyti NDNT tinklapyje, kus skelbiami šios tarnybos darbe naudojami teisės aktai. Į klausimą ar Jūsų dukrai bus nustatyti Jūsų pageidaujami poreikiai, atsakyti galės tik NDNT, nes tai tik jos kompetencija, todėl pirmiausiai reikėtų, kad šeimos gydytojas išrašytų siuntimą į NDNT ir pridėtų visus reikalingus medicininius dokumentus. Jei NDNT sprendimai Jus netenkins, juos bus galima skųsti nustatyta tvarka, kuri yra paaiškinta NDNT tinklapyje.

Rima

Domintu toks klausimas, as esu isvaziavus i uzsieni, turiu Lietuvoje buta, kaip galeciau parasyti testamenta sunui, gyvendama cia, ir kur galeciau kreiptis (gyvenu Londone)?
2013-01-07 11:48

Gerbiama Rima, reikia kreiptis į notarą Anglijoje, arba užeiti į Lietuvos atstovybę Londone pasitarti, kaip tai padaryti Lietuvoje.

Justinas

Laba diena noreciau zinoti; ar gali anstoliai blokuoti kitos salies (airijos) banko saskaita?
2013-01-07 11:47

Gerbiamas Justinai, toks atvejis įmanomas, jei skola yra priteista ir išduotas Europos vykdomasis raštas.

Benas

Na visu pirmu tai labas vakaras. Tai vat noriu pasiteirauti: kokius dukumentus man reikėtu vėštis jai važodčiau su 17metu Draugu man yra 15 metu.
2013-01-07 11:46

Gerbiamas Benai, patikslinkite klausimą- kur ruošiatės važiuoti. Jei planuojate vykti į užsienio šalį, kuri nėra Šengeno sutarties dalyvė, tai reikės bent vieno iš tėvų sutikimo.Be abejo, privalote turėti pasą arba asmens tapatybės kortelę, nes gimimo liudijimas asmens dokumento neatstoja.

Justinas

Laba diena, noreciau paklausti ka man daryti. Gyvenu uzsieni, lietuvoje pries keturis metus esu pasiemes paskola butuj, kiekviena men moku pinigus, dabar netekau darbo ir niekaip negaliu moket paskolos, skambinau i banka klausiau ka galetumet patarti tokiu atveju, bankas pasake nieko! arba moki paskola arba paduodam anstoliams, tuo ir pasibaige. Ka jus galetumete patarti man? Aciu.
2013-01-07 11:43

Gerbiamas Justinai, nelabai ką naujo galime patarti ir mes. Ieškokite darbo arba kito pajamų šaltinio, o taip pat bandykite susitarti su banku (raštu) dėl paskolos sutarties pakeitimo, telefoniniai skambučiai tik tuščias laiko gaišinimas.

Aldona

Gerb.teisininke, pries 10metu is m,amos perpirkau nama notariskai yformindama sutarty, bet iki siol jos neuzregistravau nekilnojamo biuro registre. Pries 1,5metu mama pasimire - turiu pries pirkima parasyta testamenta, kuriuo namas man paliekamas... neseniai atsirado tam namui pirkėjai (pati gyvenu uzsienyje) - kaip man elgtis siuo atveju - yregistruoti turta pirkimo sutartimi, ar naudotis paveldejimu pagal testamenta. P.S.iki siol zemes mokesciu nemokejau, nes pensininkai buvo atleidziami, o savininke buvo mama. Busiu l. dekinga uz atsakyma, nes tik tokiu budu teturiu galimybe aiskintis...
2013-01-07 11:39

Gerbiama Aldona, geriausią patarimą šiuo atveju Jums gali duoti tik notaras, kuris formins namo pardavimo sutartį.

Justina

Laba diena, ar gali keli antstoliai iš karto areštuoti vieną ir tą pačią 1/3 nekilnojamo turto dalį (t.y. apie 12 kv.m.) už skolas? Ar tai gali daryti, tik paeiliui, nuėmus vieną areštą yra uždedamas kitas? Dėkoju už atsakymą.
2013-01-05 13:23

Gerbiama Justina, jei antstoliai tarp savęs nekontaktuoja, tai jų veiksmai yra savarankiški. Jūs turėtumėte būti suinteresuota, kad turto areštų būtų mažiau, todėl apie išieškojimus  praneškite visiems antstoliams pati.

Estrella

Laba diena, su vyru turime daug smulkiuju kreditu, kuriu grazinti nebeistengiame. Jei anstoliai gaus V.R. ar arestuos tik banko saskaitas ar turta (masina), nekilnojamo savo vardu neturime. Ar gali arestuti baldus ar pns. daiktus? Ir dar mazas klausimukas: su vyru turime teismo patvirtinta sutarti del vaiku islaikymo ( vyras geranoriskai moka kas menesi) jei i darboviete ateis V.R. ar si sutartis nebegalios ar galios pirmumo tvarka kaip ir iprasti elementai? labai dekoju Jums.
2013-01-05 13:19

Gerbiama Estrella, išieškojimas už skolas gali būti nukreipiamas tiek į pajamas, tiek į turtą. Teismo patvirtinta sutartis prilygsta teismo sprendimui, todėl ji bus vykdoma taip pat, kaip iki šiol.

Arvydas

Laba diena, norejau paklausti ar reikia Tevo sutikimo vykstant nepilnametei dukrai su mama i uzsieni? Mamos ir dukros pavardes skirtingos, o mes issiskire.
2013-01-04 12:54

Gerbiamas Arvydai, jei vykstama į šalį, kuri nepriklauso taip vadinamai Šengeno sutarties erdvei, reikalingas bent vieno iš tėvų sutikimas. Šiuo atveju, jei dukra vyks su mama, Jūsų sutikimo nereikia, giminystės ryšys turės būti įrodomas vaiko  ir pasu, ir gimimo liudijimu.

Audrius

Turiu skola pasiemiau paskola uk. ir negalejau atiduoti ar jos dingsta po 7metu ar ne?
2013-01-04 12:45

Gerbiamas Audriau, bendrasis senaties terminas yra 10 metų.

Modestas

Labas vakaras, noreciau suzinoti ka reikia daryti siuo atveju, Mano tevai yra issiskyre, Tevo vardu yra butas, mama pretenziju teturi kad buta perrasytu mano vardu. Buvo priteisti elementai. Kokiu dokumentu ar abeju tevu reikia perrasymui?
2013-01-04 12:44

Gerbiamas Modestai, buto dovanojimo sutartis gali būti įforminama tik notarine sutartimi, todėl reikėtų kreiptis į notarą pagal Jūsų gyvenamąją vietą ar buto buvimo vietą. Notarai patys surenka visus reikalingus sutarčiai įforminti dokumentus ir išaiškina tokios sutarties sudarymo sąlygas bei pasekmes.

Martynas

Laba diena, esu nepilnametis, turiu banko sąskaitą "swedbank" banke pagal nepilnamečių "zoom" programą. Nesenai, be mano žinios, mano sąskaitą užblokavo tėvai. Banke, su asmens dokumentu, bet be tėvų, konsultantė teikti informaciją atsisakė. Klausimas: Ar tėvai turi teisę sustabdyti (užšaldyti) sąskaitą su mano pinigais, be mano žinios?
2013-01-04 12:41

Gerbiamas Martynai, atsakyti į klausimą dėl banko veiksmų teisėtumo negalime, nes nežinome kiek Jums metų, t.y. nežinome koks Jūsų civilinio veiksnumo laipsnis. Patariame šį klausimą užduoti bankui raštu. O kodėl Jums su vienu iš tėvų neapsilankyti banke ir pačiam viską sužinoti tiesiogiai?

Kristina

Labas vakaras. Jeigu fizinis asmuo pagal žodinį susitarimą iš įmonės išnuomojo automobilį. Važiuodamas vairuotojas padarė avariją, dėl kurios jis buvo kaltas. Vairuotojas pasirašė automobilio sugadinimo ekspertizės aktą. Ar galioja nuomos sutartis? Kas atsakys už materialinę žalą – įmonė ar vairuotojas? Dėkoju.
2013-01-04 12:38

Gerbiama Kristina, automobilis yra padidinto pavojaus šaltinis ir už padarytą žalą atsako automobilio savininkas , šiuo atveju - įmonė. Vairuotojas, kaip fizinis asmuo, padaręs avariją, esant jo kaltei, privalo atlyginti įmonei žalą regreso tvarka. Vairuotojas už KET pažeidimus bus baudžiamas administracine tvarka asmeniškai.

Stasys

Uab yra du akcininkai. vienas valdo 30% kitas 70% akciju. imone uzsiima nekilnojamo turto nuoma .stambesnis akcininkas(jis vadovas), nezinant smulkesniam akcininkui pardave pastata su nuomuojama zeme uz 50 kartu mazesne negu rinkos kaina giminaiciui. kaip apginti smulkesnio akcininko teises. aciu.
2013-01-04 12:36

Gerbiama Stasy, skaitykite savo UAB‘o įstatus, ten turėtų būti atsakymas dėl akcininko turtinių ir neturtinių teisių, bei jų gynimo tvarkos. Be abejo, galutine turtinių ginčų išsprendimo instancija yra teismas. Jei manote, kad stambesniojo akcininko veiksmuose yra sukčiavimo požymiai, turite teisę kreiptis į policiją dėl galimo nusikaltimo ištyrimo.

Gintaras

Sveiki. 2009m.administracineje byloje nuteise 16000lt bauda. nuosprendi apskundeme LVAT. LVAT 2011m. gruodzio men. nuosprendi paliko galioti ta pati, bet nuosprendzio neatsiunte i namus. praejo 2 metai. del baudos sumokejimo niekas nesikreipe. nei VMI nei anstoliai.ar yra koks senaties terminas? ar gali pradeti isieskoti po 2metu? Aciu.
2013-01-03 11:59

Gerbiamas Gintarai, bendrasis vykdomųjų dokumentų pateikimo senaties terminas pagal Civilinio proceso kodeksą yra 10 metų nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo. Skaitykite daugiau: http://www.alfa.lt/straipsnis/c62823#ixzz2Gu9tEv1v

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos