Klausimas Atsakymas
Reda
 
Su vyru esame issituoke 2006m.Turime 2 nepilnamecius vaikus, kuriems priteista islaikymas po 400lt is tevo kas menesi. Nuo 2006 iki dabar alimentu nesu gavusi. Kreipiantis pas anstoli uz koki perioda galiu tiketis atgauti vaikams skirta islaikyma?
2013-02-28 15:49
 
Gerbiama Reda, patariame nedelsti ir kuo greičiau kreiptis į antstolius, nors bendrasis senaties terminas yra dešimt metų, išsamiau Jums viską paaiškins antstolis.

Viktorija
 
Laba diena, gaunu minimalu darbo uzmokesti, ir turiu 2 anstolius, kiek as privalau moketi 2 anstoliams, minimaliai, nuo darbo uzmokescio?
2013-02-28 13:06
 
Gerbiama Viktorija, Jūs pati turite būti suinteresuota pranešti abiems antstoliams apie vykdomus išskaitymus iš darbo užmokesčio, kad išvengtumėte dvigubo išskaičiavimo. Jei išskaitymai vyksta pagal kelis vykdomuosius dokumentus, išskaitymai negali viršyti 50 proc. Išsamiau Jums atsakys antstoliai, nes tik jie žino Jūsų atžvilgiu vykdomų išieškojimų bylos aplinkybes.

Eugenijus
 
Laba diena! Kaip skaičiuojama senatves pensija mano atveju. Nuo 1968 metų iki 1985 metų dirbau Latvijoje (buvusi SSRS teritorija), nuo 1985 metų iki 2009 metų dirbau Lietuvoje. Reikia atkreipti dėmėsi kad įsigaliojo nuo 2012-12-21 naujas susitarimas: Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Latvijos Vespublikos Vyriausybės susitarimas dėl buvusios SSRS draudimo stažo įskaitymo. Senatvės pensijos amžius suejo 2012.12.09 d. Pensiją pradėjo skaičiuoti po naujo įstatymo įsigaliojimo. Tuojau bus trys mėnesiai kai pensija dar neapskaičiuota.
2013-02-28 13:02
 
Gerbiamas Eugenijau, šiuo klausimu kreipkitės į SODROS skyrių pagal savo gyvenamąją vietą, ten pateikite visus turimus dokumentus. Jei Jus netenkins SODROS skyriaus sprendimas dėl pensijos paskyrimo, jį galėsite apskųsti SODROS valdybai, po to teismui.

Iemis
 
Sveiki norejau suzinot ar galima dirbt vairuotoju E kategorija. Po mikro infarkto detas vienas stentas.
2013-02-28 12:59
 
Gerbiamas Iemi, į šį klausimą Jums gali atsakyti tik vairuotojų sveikatos tikrinimo komisija.

Agne
 
Laba diena, musu vaikas gime Airijoje, esame abu tevai lietuviai. Isimant gimimo liudijima metrikacijos skyriuje Klaipedoje grieztai atsisake rasyti vaiko pavarde su š ir ė raidemis, nes airiskame gimimo liudijime ju nera. Tevas-Pakalniškis, o dukra dabar Pakalniskyte. As, asmeniskai, buvau pati susidurusi su ta problema, kai tvarkeme mociutes palikima, nes jos pase buvo padaryta klaida, skiresi viena raide. Kur mums reikia kreiptis siuo klausimu, kad ateity nebutu jokiu problemu?
2013-02-28 12:56
 
Gerbiama Agne, civilinės metrikacijos taisykles ir Asmens vardo, pavardės, tautybės pakeitimo taisykles patvirtino LR Teisingumo ministras, todėl šiuo konkrečiu atveju dėl Klaipėdos civilinės metrikacijos skyriaus veiksmų teisėtumo ir galimų neigiamų pasekmių išvengimo patartume raštu kreiptis į LR Teisingumo ministrą (Gedimino pr. 30, LT-01104, Vilnius), toliau elgtis pagal raštu gauto atsakymo nuostatas.

Ona
 
Laba diena, esu issituokusi, mano sunui 16 metu ir jo tevas nori, kad sunus atvaziuotu pas ji gyventi ir mokytis, kokiu dokumentu reikia norint isvykti ir istoti i koki koledza ir ar sunui reiketu moketi uz mokslus? Aciu.
2013-02-26 19:45
 
Gerbiama Ona, neparašėte į kokią šalį Jūsų sūnus norėtų emigruoti, todėl geriausiai kreiptis į Migracijos tarnybą adresu :L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius, tel.: (8 5) 271 7112 (priimamasis), faks. (8 5) 271 8210, kodas 188610666, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. ir vadovautis šios tarnybos išaiškinimais. Įstojimo mokytis klausimais reikia vadovautis to šalies, į kurią bus vykstama, įstatymais.

Edita
 
Laba diena, turiu GKK pazyma del ligos ,kad negaliu sunkaus fizinio darbo susijusio su ilgalaike kuno padetimi.ligos kodas M54.16.To dar nepakaktu turiu venu varikoze, giliuju venu voztuvu nesandarumas. Viskas atsirado kai 2011m01.18d.po kojos venu operacijos visas kunas skaudejo, ir iki siol skauda. du metus taip kankinuosi, bet niekas invalidumo neduoda ir labai noreciau suzinoti ar man priklauso invalidumas?
2013-02-26 19:42
 
Gerbiama Edita, mes negalime atsakyti į šį klausimą. Teiraukitės pas savo šeimos gydytoją, o dėl neįgalumo - reikėtų kreiptis į Neįgalumo ir darbingumo lygio nustatymo tarnybą (NDNT), siuntimą į šią tarnybą išrašo šeimos gydytojas.

Inesa
 
Laba diena. Sakikite mes su sugyventiniu esame anglijoje o vaikutis musu su broliu ir mama lietuvoje.mes norime savo dukra atvesti i anglija kartu su broliu kokiu reikia dokumentu kad broliui leistu ja mum parvesti?
2013-02-26 19:39
 
Gerbiama Inesa,  kadangi Anglija nepriklauso taip vadinamai Šengeno sutarties erdvei, vykimas į šią šalį yra kontroliuojamas. Dėl vykimo sąlygų teiraukitės Migracijos departamente adresu: L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius, tel.: (8 5) 271 7112 (priimamasis), faks. (8 5) 271 8210, kodas 188610666, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Lana
 
Sveiki, i sodo namą buvo laikinai leisti gyventi brolis su šeima. Po brolio mirties našle laikinai buvo palikta su vaikais ir laukėsi trečio vaiko. Iš mano tėvu puses buvo jai suteikta daug pagalbos auginant vaikus. Š.m namo šeimininkas paprašė ja išsikelti iš namu dėl to, kad mes norim tenai gyventi. Tai yra: mano tėvas, aš, mano nepilnamete dukra , mano vyras ir mano vyresnioji dukra su dviem vaikais 5 ir 1 metu. Bet tėvas buvo aprėktas ir ant jo buvo paduota i teismą. Teismo dar ne buvo. Ką mums daryti? Ačiū.
2013-02-26 9:51
 
Gerbiama Lana, nelabai supratome kas ir dėl ko kreipėsi į teismą, tačiau, jeigu teisme yra kokia nors byla, tai dėl savo teisių ir reikia kovoti teisme. Būtų visai neblogai, jei iki bylos pasitartumėte su advokatu.

Inga
 
Laba diena, norėjau paklausti, jeigu vaiko tėvas pripažįsta savo tėvystę, sutinka būti įrašomas į gimimo liudijimą ir mokėti alimentus, bet nesutinka, kad vaikui būtų duodama mano pavardė, o ne jo, ką tokiu atveju daryti? Ar tai turės spręsti teismas? Mes esame nesusituokę, vaiką auginsiu viena. Vaiku jis beveik nesidomi ir nieko jam nepirko. Vežimėlį, lovytę ir kitus visus reikalingus daiktus turėjau pirkti už savo pinigus.
2013-02-26 9:51
 
Gerbiama Inga, tokiu atveju ginčą dėl pavardės suteikimo vaikui turėtų išspręsti teismas, tačiau iš pradžių susitvarkykite tėvystės pripažinimo dokumentus, t.y. vaiko tėvas turi nueiti pas notarą ir ten pasirašyti nustatytos formos tėvystės pripažinimo pareiškimą, notaras dar turi patvirtinti tėvo parašo autentiškumą. Kai toks tėvystės pripažinimo pareiškimas bus tinkamai įformintas, tolimesnius veiksmus atliks civilinės metrikacijos įstaiga. Jei toje stadijoje kils ginčas, civilinės metrikacijos įstaiga patars ką toliau daryti.

Tomas
 
Laba diena, norejau paklausti, as paveldejau po tevuko mirties turto dali, tastamento nebuvo, Santuoka Jam nepirma, augau su pamote, ji atidave nevisa man priklausancia pinigu dali, taciau baigia praeiti 5 metai po tevuko mirties, ar nera senaties termino? Ar galiu kreiptis pagalbos pas advokata?
2013-02-26 9:46
 
Gerbiamas Tomai, be abejo, galite kreiptis į advokatą.

Julija
 
Sveiki, mano mama ketina man perleisti savo turta, tai yra nama, dabar tame name gyvenu as, brolis, mama ir jos sugyventinis. Josios sugyventinis grasina mus palikti be namu, jei meginsim ji isvaryti (istisai jo girtuokliaujama ir smurtaujama) Ar jis tures teise i musu turta, jei mama perleistu ji man?
2013-02-26 9:45
 
Gerbiama Julija, Jūsų klausime jau yra atsakymas, t.y. jei mama namą perleis Jums, tai jis ir bus Jūsų.

Virginija
 
Laba diena, mano vyras dirba tolimuju reisu vairuotoju jau apie 30 metu. Jo sveikata paslijusi. Ar butu imanoma, kad jam butu nustatyta vibracine liga. As manau, kiek skaiciau internete visi pozymiai atitinka. Aciu.
2013-02-26 9:40
 
Gerbiama Virginija, mes esame teisininkai, o ne medikai, todėl į medicininius klausimus atsakyti negalime, neatsakys ir internetas. Patarime kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris įvertins asmens sveikatos būklę ir galės maždaug pasakyti apie galimą diagnozę. Jei Jūs manysite, kad dėl profesijos ypatumų gali būti sumažėjęs darbingumas, darbingumo lygį gali nustatyti tik Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba (NDNT), į kurią siuntimą gali įforminti šeimos gydytojas.

Darius
 
Man 14 metų noriu išvykti gyventi į užsienį (Vokietiją) pas savo sesę. Mama gyvena Lietuvoje. Prašau viską išaiškinti nuo A-Z ko reikia ir kaip viskas vyksta? Labai dėkoju.
2013-02-26 9:36
 
Gerbiamas Dariau, pirmiausia reikia turėti pasą, po to pasitarkite su mama ir sese ar tikrai norite tai padaryti. Jei Jūs tikrai ruošiatės emigruoti, tai nuo A iki Z išaiškins Migracijos departamentas: L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius, tel.: (8 5) 271 7112 (priimamasis), faks. (8 5) 271 8210, kodas 188610666, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Julija
 
Ar gali dukra tureti dvi pilietybes ji gimusi ispanijoja siuo metu turi lietuviska pasa ar gali tureti antra ispaniška?
2013-02-26 9:32
 
Gerbiama Julija, tai yra Ispanijos valdžios kompetencijos klausimas.

Gintare
 
Sveiki, norejau paklausti ar teistas administracine nuobauda- vagyste, gali dirbti apsaugos darbininku, ar i tai atsizvelgiama kaip i netinkama darbuotoja?
2013-02-26 9:31
 
Gerbiama Gintare, tai yra darbdavio reikalas, gali į tai ir nekreipti dėmesio, o jeigu yra pasirinkimas, galima priimti į darbą asmenį, kuris tokios "nuodėmės" neturi.

Janina
 
Laba diena, noriu paklausti. Ar namas, kurio statybai sklypą pirko vyras (iki santuokos, leidimai statybai išduoti jo vardu (nors kartu gyvenome ir vedėme bendrą ūkį ir kartu statėme namą), o paskui susituokėme 2007 metais, o namas priduotas ir registrų centre užregistruotas 2012metų gruodžio mėn., t.y. jau po santuokos, tačiau vyro vardu, bus laikomas bendrąją jungtine nuosavybe, ar įforminant registrų centre turėjo būti nurodyta, kad šis namas yra bendroji jungtinė sutuoktinių nuosavybė ir kokios teisinės pasekmės laukia, tarkim mirties atveju. Ačiū.
2013-02-25 12:58
 
Gerbiama Janina, Jei namas buvo statomas ir pabaigtas Jums esant santuokoje, jis nekilnojamojo turto registre turėjo būti užregistruotas kaip jungtinė sutuoktinių nuosavybė. Jei taip nepadaryta, galite kreiptis į registrų centrą dėl registracijos patikslinimo. Vieno iš sutuoktinių mirties atveju, jei nebus testamento, turtas bus paveldimas pagal įstatymą, pergyvenęs sutuoktinis yra pirmos eilės paveldėtojas.

Vaida
 
Noreciau paklausti nuo kada galima iseiti i prieslaikine pensija? Man yra 54 metai, turiu 30 metu darbo staza.
2013-02-25 12:52
 
Gerbiama Vaida, apie tai jau daug rašyta bei aiškinta. Kadangi naudojatės internetu, informaciją apie išankstinę senatvės pensiją rasite SODROS arba Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos  tinklapiuose pagal reikšminius žodžius "išankstinė senatvės pensija".

Deividas
 
Sveiki... norejau suzinoti padariau avarija, as kaltas, kalte pripazinau be gincu... policija isdave laikina vairuotojo pazymejima. Ar gali jas atimti? Aciu uz atsakyma.
2013-02-25 12:49
 
Gerbiamas Deividai, jei vėl padarėte KET pažeidimą, be abejo gali būti atimtas ir laikinas vairuotojo pažymėjimas. Išsamiau Jums paaiškins policija.

Rasa
 
Sveiki. Turiu klausimą. Penki metai, gyvenome su draugu (sugyventiniu), jo bute. Dažnai mokėdavau už būsto paslaugas, už lizingus, nors viskas buvo imta jo vardu. Mano vardu, tik banko pervedimai už lizingus ir buto paslaugas (Bet kartais jis į mano sąskaitą pervesdavo pinigų). Ar aš turiu kokia nors teisę iš jo kažko reikalauti, jei mes skiriamės? Iš anksto dėkoju už atsakymą.
2013-02-25 12:47
 
Gerbiama Rasa, tai priklauso nuo Jūsų bendro susitarimo. Jei susitarti nepavyktų, turtą galėtų padalinti teismas, tačiau reikėtų teismui pateikti atitinkamus įrodymus dėl dalyvavimo turtiniuose reikaluose.

Dziuljeta
 
Labas diena, norejau jusu paklausti, kaip sprendziasi problema tokiu atveju: issiskyriau su vyru uzsienieciu, gyvenome susirase 10 metu (vede nebuvome), turime du vaikus. Jis nupirko zemes sklypa Lietuvoje ir finansavo namo statybas, kuriomis uzsiemiau as. Dabar jis pretenduoja i si turta, pasisavino namo ir zemes dokumentus, kurie yra uzregistruoti tik mano vardu, jo pavarde ar parasas nefiguruoja niekur. Ar jis turi galimybe tapti sklypo ir namo savininku?
2013-02-25 12:44
 
Gerbiama Džuljeta, viskas priklauso nuo žemės sklypo pirkimo sutarties, t.y. kas nurodytas žemės pirkėju, tas ir yra savininkas, jis ir turi būti nurodytas nekilnojamojo turto registre. Panašiai yra ir su namu, t.y. jei namas yra pabaigtas ir nustatyta tvarka įregistruotas nekilnojamojo turto registre, savininku yra registre nurodytas asmuo. Tai, kad asmuo pasisavino žemės sklypo ir namo dokumentus, tai nereiškia, kad automatiškai tapo savininku. Savininku tampama, jei turtas yra perleidžiamas, pvz. padovanojamas, nuperkamas ar pan.

Daiva
 
Sveiki esu issikyrusi ir turiu nepilnamete dukra. Teismo sprendimu dukros gyvenamoji vieta priskirta su manimi gyvenamojoje vietoje Lietuvos Respublikoje. Jeigu as pageidauciau issivezti dukra gyventi i uzsieni kokius dokumentus man reikia tureti? Ar reikalingi papildomi leidimai is buvusio sutuoktinio puses? Is anksto dekoju uz atsakyma.
2013-02-23 13:29
 
Gerbiama Daiva, sunkoka konkrečiai atsakyti į Jūsų klausimą, nes nenurodėte į kokią šalį norite išvažiuoti, taip pat neaišku- ar tai būtų laikinas išvykimas ir emigracija. Jei tai būtų išvykimas į Šengeno sutarties šalį, jokių leidimų nereikėtų, tačiau jei tai būtų emigracija -reikėtų pasitarti su vaiko teisių apsaugos tarnyba ir Migracijos departamentu, nes teismo sprendimu nustatyta dukros gyvenamojo vieta su Jumis tik Lietuvos Respublikos teritorijoje.

Vilma
 
Sveiki, vienai moteriai paskolinau. Pinigu su skolos rasteliais. Irji ju negrazina, kiek dabar suzinojau. Ne viena as tokia, yra dar nukentejusiu, ar galim. Kelti baudzema byla anstoliai jau arestave jos saskaitas. Aciu.
2013-02-22 19:21
 
Gerbiama Vilma, iš pateiktos informacijos susidaro įspūdis, kad Jūs turite reikalą su sukčiautoja. Patartume nedelsti ir su raštišku pareiškimu kreiptis į policiją.

Martyna
 
Laba diena, noriu paklausti jai teismas nuspręstu vaikui atlikti DNR. Ar galiu atsisakyti vykdyti sprendimą? Ar gali priverstinai vaikui tai atlikti? Sūnui yra 14 m. manau jam tai būtų didelė psichologinė trauma. Vaiko susilaukiau santuokoje 6 metais. Išsituokiau kai sūnui buvo 5metai. Jis turi naują šeimą. Dabar nori palikti palikimą ir įsitikinti ar vaikas jo. Palikimo atsisakau ir nenoriu turėti nieko bendra su ta šeima.
2013-02-22 11:33
 
Gerbiama Martyna, Jūsų asmeninis atsisakymas palikimo yra Jūsų asmeninis reikalas, tačiau iš klausimo turinio supratome, kad tėvas nori įsitikinti savo tėvyste, norėdamas išspręsti palikimo savo sūnui klausimą. Paaiškiname, kad jokie tyrimai prievarta neatliekami, tačiau verta pagalvoti, ar tai teisinga sūnaus atžvilgiu, jam jau 14 metų, gal būt reikėtų pasiklausti ir jo nuomonės.

Viktorija
 
Gerb. teisininke, norėčiau sužinoti ar nuo socialinės pašalpos slaugai gaunamų pinigų antstolių kontora ar bankas turi teisę nuskaičiuoti tam tikrą pinigų sumą ar ne?
2013-02-22 11:26
 
Gerbiama Viktorija, pagal LR Civilinio proceso kodekso 739 straipsnį, negalimi išieškojimai iš sumų, kurios priklausos skolininkui kaip: 1) kompensacinės išmokos už darbuotojui priklausančių įrankių nusidėvėjimą ir kaip kitos kompensacijos, kurios mokamos, kai dirbama nukrypstant nuo normalių darbo sąlygų; 2) sumos, mokamos darbuotojui, vykstančiam į tarnybinę komandiruotę, perkeliamam, priimamam į darbą ir pasiųstam dirbti į kitas vietoves; 3) valstybinio socialinio draudimo motinystės, tėvystės ir motinystės (tėvystės) pašalpos; 4) išmokos vaikams, mokamos pagal Išmokų vaikams įstatymą; 5) laidojimo pašalpa; 6) išmokos, mokamos pagal Valstybinių šalpos išmokų įstatymą, ir kitos tikslinės socialinės išmokos, pašalpos ir kompensacijos iš valstybės ir savivaldybių biudžetų nepasiturinčioms šeimoms ar asmenų socialinei paramai; 7) išeitinės išmokos.

Viktorija
 
Sveiki, labai reikia teisines jusu pagalbos. Su vyru issiskyre esam beveik 2 metus, turime 2 dukras, kuriuos teismo sprendimu gyvena su manimi (mama), jam priteisti alimenta po 300lt vienam vaikui, jis ju kategoriskai nemokejo nei cento, vaikus jam turiu vos neikist kad paimtu, ir tai per tos 2 metus buvo paemes tik kokius 2-3 kartus, jis finansiskai niekaip nepadeda, gaunu pinigeliu is vaiku islaikymo fondo. Be to jam vaikai neypatingai reikalingi, ir jis man sako atsisakysiu teises i vaikus kad nemoketi alimentu. Ka siuo atveju man daryti? Jei as sutiksiu su jo atsisakymu vaiku ar alimentu is valstybes nebegausiu ir ar gausiu kazkokias pastovias pasalpas vaikams kol jie sulauks pilnametystes, nepaisant to kad as dirbu ir istekesiu su laiku antra karta uz kito zmogaus? Aciu uz atsakima. Labai lauksiu. Gros dienos.
2013-02-22 11:11
 
Gerbiama Viktorija, nepatariame atsisakyti alimentų, nes teismo sprendimu jie jau priteisti, be to jau gaunate paramą iš Vaikų išlaikymo fondo, ko pasėkoje vaikų tėvas jau tampa valstybės skolininku. Jei tėvas piktybiškai vengia išlaikyti vaikus, jam gali būti pritaikyta ir baudžiamoji atsakomybė pagal LR Baudžiamojo kodekso 164 straipsnį. Piktybinis vengimas išlaikyti vaikus yra tada, kuomet toks asmuo gali dirbti, tačiau arba nesistengia susirasti darbą, arba nors darbas ir siūlomas, jo vengia tyčia, taip pat jeigu turi darbą ir gauna pajamų, vis tiek nemoka lėšų vaikams išlaikyti.

Dalia
 
Laba diena, gal galetumete pasakyti kokia turetu buti iseitine kompensacija  jeigu atleis darbdavys bankroto atveju, dirbau nuo 2004 metu birzelio iki sios dienos taciau vaiko prieziuros atostogose buvau nuo 4-erius metus, nuo 2007 m.vasario, vel gryzau i darba 2011 metais kovo menesi. Turiu 2 vaikus, gyvenu santuokoje. Aciu labai.
2013-02-21 12:51
 
Gerbiama Dalia,  nutraukiant darbo sutartį darbdavio iniciatyva, kai nėra darbuotojo kaltės, o taip pat likvidavus darbdavį, jeigu pagal įstatymus jo darbo prievoles nebuvo įpareigotas vykdyti kitas asmuo, pagal Darbo kodekso 140 straipsnį  atleistam darbuotojui išmokama jo vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka atsižvelgiant į to darbuotojo nepertraukiamąjį stažą toje darbovietėje: 1) iki dvylikos mėnesių – vieno mėnesio vidutinio darbo užmokesčio dydžio; 2) nuo dvylikos iki trisdešimt šešių mėnesių – dviejų mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio; 3) nuo trisdešimt šešių iki šešiasdešimties mėnesių – trijų mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio; 4) nuo šešiasdešimties iki šimto dvidešimties mėnesių – keturių mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio; 5) nuo šimto dvidešimties iki dviejų šimtų keturiasdešimties mėnesių – penkių mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio; 6) daugiau kaip dviejų šimtų keturiasdešimties mėnesių – šešių mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio. Nutraukus darbo sutartį kitais atvejais, kai nėra darbuotojo kaltės, jam išmokama jo dviejų mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka, jeigu įstatymai ar kolektyvinės sutartys nenustato kitaip.

Leonidas
 
Sveiki norejau paklausti kas gresia zmogui kuris paeme paskola kito asmens vardu bet paskola grazino ? Ar yra imanomos tik baudos uz tai?
2013-02-21 12:50
 
Gerbiamas Leonidai, sunku atsakyti į tokį klausimą, nes atsakomybė už tokį veiksmą priklauso nuo nusižengimo (ar nusikaltimo) padarymo  sunkinančių ar lengvinančių aplinkybių, sukeltų pasekmių ir pan.

Ona
 
Kaimynas nupjove puse gyvatvorės, sodintos prieš 28m.savavališkai. Anstolė nustatys faktines aplinkybes ir paruoš pazymą. Kas gali paskaičiuoti padarytą zalą? Noriu kreiptis į teismą  dėl padarytos zalos atlyginimo ir ar galiu kartu reikalauti moralinės zalos atlyginimo?
2013-02-21 12:47
 
Gerbiama Ona, žalos dydį gali apskaičiuoti aplinkos apsaugos specialistai. Reiškiant ieškinį dėl žalos atlyginimo, galite reikalauti ir neturtinės žalos atlyginimo, tačiau koks būtų teismo sprendimas, mes neprognozuojame.

Dalia
 
Laba diena, gal galetumete pasakyti kokia turetu buti iseitine kompensacija jeigu atleis darbdavys bankroto atveju, dirbau nuo 2004 metu birzelio iki sios dienos taciau vaiko prieziuros atostogose buvau nuo 4-erius metus, nuo 2007 m. vasario, vel gryzau i darba 2011 metais kovo menesi. Turiu 2 vaikus, gyvenu santuokoje. Aciu labai.
2013-02-21 12:42
 
Gerbiama Dalia,  nutraukiant darbo sutartį darbdavio iniciatyva, kai nėra darbuotojo kaltės, o taip pat likvidavus darbdavį, jeigu pagal įstatymus jo darbo prievoles nebuvo įpareigotas vykdyti kitas asmuo, pagal Darbo kodekso 140 straipsnį  atleistam darbuotojui išmokama jo vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka atsižvelgiant į to darbuotojo nepertraukiamąjį stažą toje darbovietėje: 1) iki dvylikos mėnesių – vieno mėnesio vidutinio darbo užmokesčio dydžio; 2) nuo dvylikos iki trisdešimt šešių mėnesių – dviejų mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio; 3) nuo trisdešimt šešių iki šešiasdešimties mėnesių – trijų mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio; 4) nuo šešiasdešimties iki šimto dvidešimties mėnesių – keturių mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio; 5) nuo šimto dvidešimties iki dviejų šimtų keturiasdešimties mėnesių – penkių mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio; 6) daugiau kaip dviejų šimtų keturiasdešimties mėnesių – šešių mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio. Nutraukus darbo sutartį kitais atvejais, kai nėra darbuotojo kaltės, jam išmokama jo dviejų mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka, jeigu įstatymai ar kolektyvinės sutartys nenustato kitaip.

Rita
 
Laba diena, norėčiau pasiteirauti, ar mirus vienam iš sutuoktinių, kurio vardu buvo sudaryta ryšio paslaugų sutartis konkrečiam laikotarpiui, kitas sutuoktinis turi toliau vykdyti šią sutartį, ar galima tokią sutartį nutraukti be netesybų sumokėjimo ir kokiu pagrindu. Ačiū.
2013-02-20 13:25
 
Gerbiama Rita, paveldėtojas paveldi mirusiojo pareigas, jei tos pareigos yra susijusios su paveldėtu turtu. Minima ryšio paslaugų sutartis turėjo pasibaigti kartu su paslaugos gavėjo mirtimi, jei jis ta paslauga naudojosi pats. Apie paslaugos gavėjo mirtį reikėjo iš karto pranešti paslaugos teikėjui.

Irena
 
Laba diena, norėjau pasiklausti tokio klausimo. Mano vyras buvo ėmęs greitąją paskolą savo vardu, bet jis visai neseniai mirė. Likau aš-žmona ir 2 mažamečiai vaikiukai. Taigi ar dabar mums pereina jo paskola, jei jis jokio turto neturėjo, tik automobilį, bet ir į jį mes jokių palikimo teisių nereikšim, nes jis jau nevažiuojantis. Ir daugiau mums kainuotų teismai, nei pats automobilis.
2013-02-20 11:49
 
Gerbiama Irena, mirus sutuoktiniui, jo turtą paveldi pagal įstatymą kitas sutuoktinis. Jei mirusysis turėjo paėmęs paskolą, ją sugrąžinti turėtų turtą paveldėjęs asmuo, jei nebus įrodyta, kad paskola su paveldėtu turtu nėra susijusi, t.y. kad paskolą paėmęs asmuo, ją sunaudojo savo reikmėms.

Tomas
 
Sveiki, pilnametis sūnus yra pasiėmęs greitų kreditų, tačiau auga palūkanos, o atiduoti jų negali, nes neturi pastovių pajamų. Ar tokiu atveju iš to vaikino tėvų gali antstoliai išieškoti minėto sūnaus paimtą kreditą? Ačiū.
2013-02-20 11:40
 
Gerbiamas Tomai, pilnametis asmuo už savo prievoles atsako pats.

Daiva
 
Labai prašau patarkite. Kurį laiką su šeima gyvenome Airijoje, ten už vaikus gaudavome socialines išmokas. Aš su vaikais grįžau į Lietuvą 2008 metų vasarą, vyras ten dar pasiliko. Kai jis neteko darbo gaudavo bedarbio pašalpą ir man nežinant, prasitęsė išmokas už vaikus. Jis į Lietuvą grįžo 2009m pradžioje. Kadangi aš nežinojau, kad jis iš Airijos gauna pinigus už vaikus, susitvarkiau dokumentus, kad gaučiau Lietuvoje priklausančias išmokas. Išmokos susidubliavo. Gavau laišką iš Airijos, kur jie reikalauja grąžinti permoką (sąskaita, kur jie pervedinėjo pinigus buvo mano vardu, o ja naudojosi ir banko kortelę turėjo mano vyras). Airija prašo grąžint išmokas nuo 2008-06-01 iki 2009-06-30. Jeigu mano vyras, nurodytame laikotarpyje dar gyveno Airijoje maždaug iki 2009 vasario mėn., ar nepriklausė vaikams išmokos iš Airijos? Ar įmanoma ką nors padaryt, kad nereiktų grąžint pinigų arba bent sumažint sumą. Ant dokumentų, kur prašoma pratęst Airijoje išmokų gavimą ne mano parašas, ir tais pinigais aš nesinaudojau. Ar galėtumėte padėt šiuo klausimu? Mes su vyru gyvename atskirai, aš uždirbu minimalią algą ir išlaikau du nepilnamečius vaikus ar įmanoma, kad dar nuo mano algos būtų nuskaičiuojami ir pervedami pinigai į Airiją. Jeigu galite man padėt, prašau parašykite. Ačiū.
2013-02-20 11:40
 
Gerbiama Daiva, panašu į tai, kad iš tikrųjų išmokų gavimas Airijoje buvo neteisėtas, todėl pinigus reikėtų grąžinti, nes yra toks reikalavimas. Kas ir kaip grąžins pinigus yra Jūsų šeimos vidaus susitarimo reikalas.

Dale
 
Sveiki, su vyru esame issiskyre, 8 metai. Vaikai jau uzaugo. turi 22 ir 23 metus. Vyras alimentu nemokėjo, anstolis visus dokumentus ir skolos suma atsiunte man atgal. Kaip bus su skola, ka reikia daryti? Aciu.
2013-02-20 11:40
 
Gerbiama Dale, pabandykite antstolio veiksmus apskųsti teismui, dėl skolos išieškojimo perspektyvos pasitarkite su advokatu.

Edita
 
Sveiki, noreciau paklausti. Jei zmogus skelbia asmenini bankrota, kaip buna su laiduotoju ? Kokios jo funkcijos, kaip laiduotojo? Ar jis ir islieka, kaip prievolininkas bankui? Ka reiketu daryti tokiu atveju paciam laiduotojui, kad neprisiimti atsakomybes? Kazkas pasinaudojo pinigais, o laiduotojas liko apgautas.....Aciu uz atsakyma.
2013-02-20 11:38
 
Gerbiama Edita, laiduotojo atsakomybė yra numatyta bankinės paskolos sutartyje, taip pat pasiskaitykite LR Civilinio kodekso 6.76-6.89 straipsnius.

Mama
 
Laba diena, noreciau paklausti ar man vienisai 2 vaiku mamai priklausytu socialine pasalpa jai pradeciau gyventi su svetimu vyru? jai jo menesio pajamos yra tai pat tik socialine pasalpa?
2013-02-20 11:30
 
Gerbiama mama, mes negalime atsakyti į klausimus "kas būtų, jeigu būtų". Pabandykite susižinoti socialinės paramos skyriuje kaip elgiamasi tokiais atvejais.

Julija
 
Laba diena, 2012m lapkricio pabaigoje uzsakiau kelialapius i Turkija ir is anksto perspejau savo vadovybe, kad man reikalingos kasmetines atostogos butent nuo rugsejo 23d. Taciau neseniai sužinau, kad administracija suklydo ir grafike stoviu atostogu nuo rugpjucio 23d. O nuo rugsejo 23d jau užsirases kitas žmogus su kurio musu santykiai blogi. Mano darbo vadovybe siuo metu pasikeite ir sako, kad niekuo negali man padeti, o tartis su tuo žmogum, kuris užsiraše i mano pažadetas atostogas beprasmiška. Ka man daryti, nes puse keliones kainos jau inesiau?
2013-02-20 11:29
 
Gerbiama Julija, o kokiu būdu Jūs perspėjote vadovybę dėl atostogų, jei tai buvo oficialus prašymas dėl atostogų suteikimo, tai jokios klaidos negali būti, Jūs privalėjote žinoti, ar prašymas patenkintas ar ne, Jei šiuo metu atostogų grafikas sudarytas kitaip, negu nurodyta prašyme, administracija privalo paaiškinti atostogų suteikimo datos pakeitimą ir suteikti atostogas kaip buvo nurodyta prašyme. Jei dėl administracijos kaltės Jūs turėsite nuostolių, juos privalės atlyginti administracija.

Ernesta
 
Sveiki auginu dvi dukrytes... Noriu paduoti buvusi sugyventini alimentam. Pas mergytes metrikuose yra jo pavarde. Ieskini pasirasiau pati nuo drauges kurei parase advokatas. Tai noreciau suzinoti ar man dabar pries nesat ieskini i teisma reikia advokato ar ne? Zinau, kad jis gaves laiskus del alimentu ignoruos juos nes jam mes net neidomios.
2013-02-19 20:12
 
Gerbiama Ernesta, ar samdyti advokatą ar ne, turite nuspręsti pati. Gal būt Jums jo ir nereikės, tačiau jei teisme patars advokato paslaugomis naudotis, tai taip ir padarykite.

Gitana
 
Laba diena turiu skolininka ir jis nepripazysta visos skolos tik dali jaigu teismas patiketu manim kad jis daugiau skolingas kas  skolininko laukia kad jis meluoja bando nusukti skola aciu.
2013-02-19 19:23
 
Gerbiama Gitana, jei pateiksite teismui patikimus įrodymus, Jūs laimėsite bylą.

Marius
 
Turejau stuburo isvarza operavo du kartus ir nezinau kokia tikslei grupe man priklauso?
2013-02-18 11:16
 
Gerbiamas Mariau, neįgalumo lygį nustato Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba (NDNT), į kurią  siuntimą turėtų duoti Jūsų šeimos gydytojas. Išsamenės informacijos rasite NDNT tinklapyje.

Brigita
 
Laba diena, turiu problema su viena moterim, praeitais metais, jei buvo pateikta parduoti prekiu, nuo kuriu ji uzsideda procenta, like pinigai uz parduotas prekes atitenka man, kadangi prekes mano, mano mama pasirase su ja, kokios prekes pateiktos, kiek pinigu turi buti, nusirase paso duomenis, jos gyvenama adresa, viskas buvo pasirasyta tos moters. Bet va... antri metai neina issireikalauti pinigu, vis melas arba duru nedarymas. Gal, galite patarti, kaip issireikalaut tai kas man priklauso? Nes ji vengia moket, jei kreipciausi i policija, ar butu iskelta, kokia byla? Labai aciu uz atsakyma.
2013-02-18 11:13
 
Gerbiama Brigita, patartume kreiptis į teismą civiline tvarka dėl skolos išieškojimo, kaip įrodymus pateikiant visus Jūsų suminėtus duomenis ir turimus dokumentus. Jei manote, kad yra sukčiavimas, nedelsiant raštu kreipkitės į policiją dėl baudžiamosios bylos iškėlimo pagal požymius nusikaltimo, numatyto LR Baudžiamojo kodekso 182 str., arba pagal 183 str. (dėl turto pasisavinimo), arba pagal 186 str. (dėl turtinės žalos padarymo apgaule).

Kristina
 
Sveiki, norejau pasiklausti kiek vaikui priklauso menesiniai elementu? Mes su vyru pragyvenome 5 metus jis vaikui dave savo pavarde, na o dabar isiskyreme, dirba oficialiai ir gauna minimuma o kita karta ir daugiau, tai noreciau paklausti kiek galeciau is jo prisiteisti elementu? Is karto dekoju uz atsakyma.
2013-02-18 11:01
 
Gerbiama Kristina, alimentų dydį nustato teismas įvertinęs visas aplinkybes, priimdamas dėmesin ir tai, kad savo vaikais privalo rūpintis abu tėvai. Tačiau specialiai sukurtame interneto tinklalapyje www.alimentuskaiciuokle.lt  galima sužinoti apytikslę Lietuvoje priteistinų alimentų sumą, atsižvelgiant į pagrindinius respondento rodiklius. Skaičiuoklės formulė sukurta remiantis Lietuvos Aukščiausiojo Teismo bylose suformuota teismų praktika.

Andrius
 
Laba diena esu vaikinas gyvenantis Anglijoje nes Lietuvoje budamas jaunesnis prisemiau begale paskolu kuriu neturedavau is ko padengti siuo metu jos siekia apie 70000 lt is keliu banku ka daryti kad galeciau gauti paru ar kokiu viesu darbu nes ir dabar esu vedes turiu maza dukrite ir as tik vienas dirbantis neturiu tiek pajamu ar vertetu kreiptis i advokatus o skolu norim atsikratyti bet niekaip negalim.
2013-02-18 10:57
 
Gerbiamas Andriau, mes tikrai negalime niekuo padėti dėl skolos sugrąžinimo pakeitimo administraciniu areštu (tai kartais teismo nutartimi daroma, jei asmuo negali sumokėti baudų dėl administracinių teisės pažeidimų), tačiau skolos bankams su tuo neturi nieko bendro. Jei tarsitės su advokatais, apsvarstykite fizinio asmens bankroto galimybę.

Asta
 
Sveiki... susidurem su didelia problema ir noretume suzinoti gal jus patarsite ka daryti...esame Lietuvos pilieciai bet gyvename Airijoje cia deklaruota musu gyvenamoji vieta... 13 metu dukra nori skristi su vyresnia sese 22metu atostogu y Maljorka... kas turetu isduoti musu (tevu)sutikima kad 13-mete gali skristi y Maljorka ir gryzti atgal y Airija su vyresne sese... suprantame kad y Maljorka skristi sutikimo nereikia nes tai sengeno salis (ispanija) bet juk atgal gryzta y ne sengeno saly (airija) ir sutikimo tikrai reikia... kas jy turi patvirtinti? nes Lietuvos Ambasada Airijoje pasake jog jie neraso ir netvirtina isvykimo ir gryzimo is kitu saliu, tiktais y Lietuva ir is Lietuvos... Taigi, kur mums kreiptis tokiu atveju? Labai prasome padeti! Aciu is anksto.
2013-02-15 18:41
 
Gerbiama Asta, klauskite dar kartą Lietuvos ambasadoje Airijoje, kas gali Jums padėti. Mes manome, kad šiuo atveju, Jums ko gero kokių nors sutikimų nereikia, nes judėjimas vyks ES viduje, bet ne į Lietuvą ir ne iš Lietuvos, na, o taisyklės dėl sutikimo yra Lietuvos teisės aktas ir liečia vykimą iš Lietuvos. Patartume teirautis Airijos atitinkamose tarnybose, jeigu gausite atsakymą, kad vis dėlto, reikalingas atitinkamų Lietuvos institucijų patvirtintas sutikimas, nes esate Lietuvos piliečiai, tai reikėtų taip ir elgtis, pateikiant  iš Airijos institucijų gautą išaiškinimą.

Vita
 
Zmogus jau desimt metu yra paduotas anstoliams, jokie leiskai ir pranesimai jam nebesiunciami jau penkerius metus. Dabar pradejo dirbti valdiska darba. Ar vis dar reikes sumoketi skola anstoliams, ar gal yra koks senaties termino isigaliojimas? Aciu labai.
2013-02-14 16:19
 
Gerbiama Vita, bendrasis senaties terminas yra 10 metų.

Irena
 
Laba diena ar butinai reikia tevo leidima isvesti vaika, jeigu vazioju i Voketija dirbti i gyventi?
2013-02-14 13:32
 
Gerbiama Irena, iš Jūsų klausimo supratome, kad rengiatės emigruoti. Manytume, kad tokio leidimo nereikia, jei yra bendras tėvų sutarimas dėl vaiko gyvenamosios vietos, tačiau esant ginčui, ir esant teismo sprendimui dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo, reikėtų elgtis pagal teismo sprendimo sąlygas.

Tomas
 
Isidarbinau neseniai statybose ir turiu isiskolinimu keleriems antstoliams man ira mokamas minimalus atliginimas raso kad lauko darbu ar man del to turetu likti daugiau ar visviena nusiskaiciuaja 50 proc gavau i saskaita 540 manau daugiau kaip puse kaip ten yra daroma kaip skaicioaja jie?
2013-02-14 13:28
 
Gerbiamas Tomai, iš aprašytos situacijos panašu, kad išskaičiavimai daromi teisingai. Jei manote kitaip, antstolių veiksmus galite apskųsti teismui.

Neringa
 
Mano brolis yra kaltinamas nepilnametės išprievartavimu tai yra melas ir kaip irodyma tiesos jis turi telefoniniu pokalbiu irašus su ta pačia nepilnamete kur ji aiškiai nurodo kad mylėjosi daug kartu su juo savu noru ar gali jis tuos irašus panaudoti gynybai nes jam iškelta byla ta mergina aišku ji šantažuoja nes jis ją paliko.
2013-02-14 13:25
 
Gerbiama Neringa, be abejo gali.

Jonas
 
Esu imigrantas svetimoje salyje ir esu pasiiemes kreditu ir db neturiu is ko atiduoti nei darbo nieko.. kas man gali nutikti iswaziuojant is Amerikos, gal zinote ponas teisininke?
2013-02-14 12:59
 
Gerbiamas Jonai, nežinome.

Audrone
 
Laba diena, Mano vaikai gauna pinigus is vaiku islaikymo fondo. Bet mes ruosiames emigruoti is Lietuvos. Ar as turiu pranesti VIF apie isvykima ir ar mano vaikai ir toliau gaus siuos pinigus, nes tevas jais visiskai nesirupina, Aciu uz atsakyma.
2013-02-14 12:58
 
Gerbiama Audrone, teiraukitės VIFe.

Jolanta
 
Laba diena, gyvename uzsienyje, Lietuvoje liko butas. Norime i ji ileisti pazistamus jaunus zmones, nevedusia porele. Norejau suzinoti ar pragyvene keleta metu sie musu pazistami netures teises pretenduoti i si buta? Aciu.
2013-02-14 12:57
 
Gerbiama Jolanta, patartume su tais jaunais žmonėmis sudaryti buto nuomos sutartį, kurioje numatykite kas mokės už komunalinius patarnavimus, kas darys einamąjį, kapitalinį buto remontą, kas atlygins nuostolius, atsiradusius pvz. dėl buto užliejimo, nuompinigių dydį, nuomos terminą ir pan. Atsakant į Jūsų klausimą paaiškiname, kad faktinis gyvenimas bute nuosavybės teisių į butą nesukuria.

Rita
 
Sveiki, mano vaikas yra gimes Anglijoje. Jam 10men. ar reikia notaro patvirtinto leidimo ji vestis kitam asmeniui i lt? Aciu uz atsakyma.
2013-02-13 13:15
 
Gerbiama Rita, mes patariame vykimo į užsienį klausimais kai nepilnamečiai vyksta iš Lietuvos, o kadangi Jūsų vaikas vyks į Lietuvą - atsakyti konkrečiai į Jūsų klausimą negalime, teiraukitės atitinkamoje įstaigoje Anglijoje, pabandykite pasiteirauti Lietuvos konsulate Anglijoje, gal būt turi tokią patirtį kiti lietuviai, vykę iš Anglijos į Lietuvą.

Robertas
 
Sveiki, noriu vykti į Lenkiją 2-3 dienom, bet pasas galioja vos 2 su trupučiu mėnesių, praleistų pro sieną mane?
2013-02-12 13:54
 
Gerbiamas Robertai, negalime atsakyti į šį klausimą, formaliai neturėtų būti kliūčių. Gal bandykite važiuoti ir sužinosite realiai.

Karolina
 
Laba diena, esu 14savaitei nėščia, kaip pasakiau savo direktorei, kas esu nėščia nuo to laiko ji mane labai priekabiauja. Mano darbo laikas nuo 8val iki 21val, ar turi man sutrumpinti valandas? Esu pateikus nėščiosios pažyma. Ir ar gali ji prie manęs priekabiauti ir išvesti mane iš kantrybes?
2013-02-12 13:48
 
Gerbiama Karolina, paaiškiname, kad pagal Darbo kodekso 144 str. darbo laikas negali būti ilgesnis kaip keturiasdešimt valandų per savaitę. Pagal Darbo kodekso  146 str. pareikalavus nėščiai moteriai gali būti nustatomas ne visas darbo dienos arba darbo savaitės darbo laikas: sumažinant savaitės darbo dienų skaičių arba sutrumpinant darbo dieną (pamainą), arba darant ir viena, ir kita.Ne visas darbo laikas darbo dieną gali būti suskaidomas dalimis. Darbas ne viso darbo laiko sąlygomis nesukelia jokių apribojimų nustatant kasmetinių atostogų trukmę, apskaičiuojant darbo stažą, skiriant į aukštesnes pareigas, keliant kvalifikaciją, neapriboja kitų darbuotojo darbo teisių. Darbas apmokamas proporcingai dirbtam laikui arba atliktam darbui. Priekabiavimas nėštumo pagrindu yra šiurkštus darbo įstatymų pažeidimas ir diskriminacija. Dėl darbo režimo galite paduoti skundą Valstybinei darbo inspekcijai, dėl diskriminacijos - skundą Lygių galimybių kontrolierės tarnybai.

Margarita
 
Laba diena norejau paklausti ar galiu isivezti vaikus i uzsieni esu issiskyrusi o vaikams 17 ir 14 metu?
2013-02-11 19:23
 
Gerbiama Margarita, prašytume patikslinti savo klausimą: į kurią užsienio šalį norite išvykti; ar tai būtų laikinas išvykimas ar emigracija; ar skyrybų byloje teismo sprendimu nėra nustatyta vaikų buvimo vieta. Kai patikslinsite šias aplinkybes, patarsime konkrečiau.

Asta
 
Sveiki, esam jauna seima ir neturim nuolatines gyvenamos vietos. i ka reikia kreptis del to?
2013-02-11 19:20
 
Gerbiama Asta, tikrai tokiu klausimu gyvenamuoju plotu per internetą neapsirūpinsite, nebent paduotumėte skelbimą, kad ieškote būsto išsinuomoti, taip pat peržiūrėkite skelbimus apie tai, kas siūlo išsinuomoti. Be abejo, jei turite lėšų, tai nusipirkę būstą, nuolatinę gyvenamąją vietą turėsite be jokių problemų. Jei savo klausimu turėjote omenyje ką nors kitką, prašytume savo klausimą patikslinti.

Neringa
 
Labas vakaras, noreciau jusu paklausti kur man reikia kreiptis ir ka daryti, turiu problema su kaimo jaunuoliais. Jie buvo apstoje mano vaika, bet dabar noredami pakenkti gadina mano turta kas kieme viska vagia visaip negrazei mane vadina, ir taip toliau jie yra nepilnameciai kreipiausi i tevus ju, bet jie mane iskoneveike visokiausiais zodziais, nebezinau ka bedaryti, jie nenustoja kenkti, tevai juos gina ir sako kad jie tuo metu buvo namuose kaip man irodyti ir ramiai gyventi?
2013-02-11 19:11
 
Gerbiama Neringa, nelabai suprantame tokio vaikų ir jų tėvų elgesio priežastis, tačiau pabandykite dar kartą pakalbėti su tų vaikų tėvais, kreipkitės į žmogų, turintį autoritetą Jūsų gyvenvietėje, kad šis kažkokiu būdu įsikištų ir padėtų santykius sunormalizuoti. Be abejo, galite kreiptis į savo seniūniją, na o kraštutiniu atveju, raštu į policiją.

Evaldas
 
Sveiki, ar indėlio palūkanos skaitosi kaip pajamos? Ar man tos "pajamos" netrukdys įstoti į darbo biržą?
2013-02-11 19:09
 
Gerbiama Evaldai, palūkanos nėra darbo pajamos, už jas socialinio draudimo įmokos nemokamos, gaunant palūkanas negaunate darbo stažo.

Mantas
 
Laba diena, norėčiau paklausti, kad įstoti į darbo biržą reikia turėti 18 mėn. darbo stažo, ar reikia turėti 18 mėn. nedarbo? Ar 18 mėn. nedarbo reikia tik tam, kad gauti nedarbo socialine pašalpa? Ir jeigu aš dirbau užsienyje (oficialiai) ar grįžęs į Lietuvą galiu stoti į darbo biržą? Ir kiek laiko darbo biržoje galima stovėti? Jeigu tas laikas baigiasi, kiek galima stovėti darbo biržoje, žmogui skiriama seniūnijos socialine pašalpa? ji lygtais ~315lt. Ačiū labai už visus atsakymus.
2013-02-11 19:08
 
Gerbiamas Mantai, visus atsakymus į rūpimus klausimu rasite Darbo biržos tinklapyje, o geriausia būtų, jei užeitumėte į bet kurį darbo biržos padalinį ir pasitikslintumėte žodžiu, nes gali kilti šalutinių papildomų klausimų.

Moika
 
Sveiki esu isiskolinusi kreditui nezinau ka daryti o darbu nera ir negaliu susirasti ka patartumet?
2013-02-09 19:45
 
Gerbiama Moika, patariame negaišti laiko tuščiam rašinėjimui, o susirasti darbą arba pačiai jį susikurti.

Edita
 
Sveiki, norejau paklaust, ar butu galima sutvarkyt palikima be namo inventorizacijos knygos? Uosviene nori surasyti testamentu nama savo sunui (mano vyrui), bet nera knygos, kazi ar gales? O jei ne, tai kur mum ja uzsakyt, ir kiek tai kainuotu? Aciu uz atsakyma.
2013-02-07 18:08
 
Gerbiama Edita, testamento sudarymui nei namo inventorizacinė byla, nei registrų centro pažyma apie nuosavybę  nėra būtina. Šie dokumentai reikalingi namo pardavimo sutarties sudarymui, tačiau juos išsireikalauja notaras pats.

Raimonda
 
Sveiki, mano vyro buvusi žmona pranešė telefonu, kad išvyksta už poros savaičių į užsieni - neribotam laikotarpiui padirbti. Vaikas priteistas jei ir jis gyvena pas ja su kita jos sukurta šeima. Dabar ji nori, kad vaikas persikeltu pas mus, kol ji bus išvykusi. Ar reikia kreiptis kur nors, dėl vaiko perkėlimo pas mus ir jo išlaikymo. Vyras moka 300lt.
2013-02-07 11:16
 
Gerbiama Raimonda, būtų gerai, kad susitarimą dėl vaiko gyvenamosios vietos bei išlaikymo įformintumėte raštu.

Ieva
 
Laba diena esu issiskyrusi su vyru ir vaikui prisiteisusi alimentus i menesi po 400lt bet jis jau nemoka 3men ar galiu kreiptis i anstolius?
2013-02-06 18:21
 
Gerbiama Ieva, ne tik galite, bet privalote kreiptis į antstolį dėl priverstinio teismo sprendimo vykdymo, jei nenorite, kad vaikas prarastų išlaikymą.

Asta
 
Laba diena, noreciau susizinoti, kaip galeciau atgauti susikaupusia man nemaza sumele pinigeliu, jau skola perduota antstolei, moka vaikui alimentus toliau, bet skolos mokejimas nejuda, dirbantis dukros tetis yra, dirba tolimuju reisu vairuotoju, ir skola jau auga iki 4000lt tai tesiasi 4 metai, kaip galetumem atgaut pinigelius?
2013-02-06 18:20
 
Gerbiama Asta, viską ką Jūs galėjote padaryti (kreiptis į antstolį), Jūs jau padarėte, dabar turi padirbėti antstolis ir pasistengti, kad įsiskolinimo suma būtų pradedama likviduoti.

Jolanta
 
Laba diena, norėčiau paklausti mano vyras yra išsiskyręs ir turi vaiką, kas mėnesį moka po 350 lt alimentų . Mes su vyru susilaukėme irgi vaikelio . Vyro atlyginimas į rankas yra tik 1450 lt. Šiais metais buvusi žmona nori, kad vyras indeksuotųsi alimentus ir už visus praėjusius metus. Tai sumelė alimentų gaunasi tikrai per didelė ,skirta vienam vaikui pagal tokį atlyginimą, o mūsų vaikui vadinasi nebereikia nieko. Norėčiau Jūsų paklausti gal man tada irgi teistis vaiko išlaikymą ir vyrui duoti į teismą dėl alimentų sumažinimo? Ar mes ką laimėsime teisme? Vyras šiuo metu dirba ir dienomis ir naktimis pamaininis darbas, sveikata pablogėjusi geria vaistus ir neaišku ar darbovietė leis dar dirbti naktimis, o tada atlyginimas sumažės iki 1000lt.  .Kiek vyrui turi likti vaistams, pragyvenimui atskaičius alimentus ? Ar yra koks įstatymas ginantis mano vyrą ? Ačiū.
2013-02-06 18:17
 
Gerbiama Jolanta, šiuo atveju Jūsų vyrą nėra nuo ko ginti, vaikų išlaikymas yra tėvų pareiga.

Žydrūnė
 
Sveiki, norėjau paklausti kokius dokumentus reikia išsiversti, važiuojant dirbti į užsienį. Ar reikia versti Id kortelę, ar tik gimimo liudijimą? Ir kur gauti apostilę?
2013-02-05 16:08
 
Gerbiama Žydrūne, gimimo liudijimas nėra asmens dokumentas. Norint išvykti dirbti į užsienį  asmens dokumentu yra asmens tapatybės kortelė arba pasas. Apostilė -tai konsulinis dokumentas, todėl jei asmens dokumentų vertimus darysite Lietuvoje, jūsų parašo ir vertimų autentiškumą patvirtins Lietuvos notaras. Jei tai darysite užsienyje, apostilę gausite Lietuvos konsulate. Išsamesnės informacijos teiraukitės Migracijos departamente adresu: L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius, tel.: (8 5) 271 7112 (priimamasis), faks. (8 5) 271 8210, kodas 188610666, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Lina
 
Sveiki mes su draugu gyvenam nesusituoke ir turim dukryte 2 metuku pries metus atsirado dar jo vienas vaikas ir mes geranoriskai suteikem jam pavarde ir prisiteise elementus po 250 lt kas menesi bet jis juos moka ne nuo algos atskaito o savanoriskai jis praveda daba as noriu nuo jo ir prisiteist elementus ar reike teisme pasakyt kad jis kitam vaikuj moka savanoriskai ir kaip zinot kiek galima prisiteisti jei jo alga ira minimali?
2013-02-05 16:03
 
Gerbiama Lina, jei Jūs norėsite prisiteisti alimentus savo dukrai, tėvas pats pasakys, kad jau moka alimentus kitam vaikui.Be abejo teismas priteisdamas alimentus dukrai, atsižvelgs į visas aplinkybe. Jei alimentai bus priteisti dviem vaikams, tėvas turės teisę kreiptis į teismą dėl alimentų pirmajam vaikui dydžio sumažinimo.

Reda
 
Noreciau suzinot ar lietuvos bankai turi galimybe uzsaldyti banko saskaitas uzsienio banke? Aciu.
2013-02-05 16:03
 
Gerbiama Reda, klauskite šito pačių bankų arba Lietuvos banko, kuris prižiūri visų kitų  bankų veiklą.

Janina
 
Dekui uz atsakyma, bet dar turiu viena klausimuka , vyrui buvo padovanota zemes ukio paskirties zeme , paskui esant santuokoj is seimos pinigu buvo keiciama tos zemes paskirtis , daromi geodeziniai matavimai , detalusis planas ,suskaidyta i namu valdos sklypus , ivesta elektra , ispiltas kelias visa tai is seimos bendru pinigu, ar skyrybu atveju priklausytu man kokia dalis?
2013-02-05 11:34
 
Gerbiama Janina, esant tokioms faktinėms aplinkybėms, be abejo, tam tikra dalis priklausytų, kaip konkrečiai nuspręstų teismas - mes neprognozuojame.

Arvydas
 
Sveiki, ar lietuviškas neįgaliojo pažymėjimas galioja Europos Sąjungos šalyse? Ačiū.
2013-02-04 9:46
 
Gerbiamas Arvydai, kiek teko girdėti, galioja, tačiau turi būti nustatyta tvarka padarytas ir pateikiamas kartu pažymėjimo vertimas į anglų kalbą. Patartume šiuo klausimu pasitikslinti Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyboje (NDNT) , šios tarnybos tinklapyje yra klausimų-atsakymų rubrika, galima pasiskambinti tinklapyje nurodytais telefonais.

Robertas
 
Sveiki, man 16 metų. Noriu kelių savaičių bėgyje išvykti į Lenkiją, be tėvų. Su arba be lydinčio asmens, kokie man tam reikalingi dokumentai?
2013-02-04 9:38
 
Gerbiamas Robertai, laikinam išvykimui į Lenkiją, kuri priklauso taip vadinamai Šengeno sutarties erdvės šalių grupei, tėvų sutikimo ar palydos nereikia. Perspėjame, kad privalote turėti savo asmens dokumentą. Išsamesnės informacijos rasite internete pagal reikšminius žodžius "nepilnamečių vykimas į užsienį".

Aiste
 
Laba diena, norejau paklausti. As gyvenu su sunum soceliniam bute. Reikejo pristatyti pajamas paskutiniu metu, pas mane nera sesiu menesiu pajamu. Nes nenuejau i birza ir mane isbrauke. Tad norejau pasiteirauti ar gali mane ismesti is busto. Aciu.
2013-02-04 9:34
 
Gerbiama Aiste, paskaitykite socialinio būsto nuomos sutartį, kurią Jūs pasirašėte, ten turėtumėte rasti atsakymą. Kad neturėjote pajamų, galėtų patvirtinti seniūnija pagal gyvenamąją vietą.

Janina
 
Laba diena, norejau paklausti ar gali vyras be mano sutikimo parduoti zemes sklypa? nes esam vede 30m ir pries kokia desimt metu buvo vyrui padovanota zemes ukio paskirties zemes , ir esant santuokoja jis pakeite zemes paskirti ,dare detaliuosius planus ,ir pardavinejo sklypus, visada parduodant reikedavo mano sutikimo , bet dar jis aiskina kad nereikia ir gali parduoti be mano sutikimo ? kaip suprantu kai jis pakeite paskirti santuokoj tai ir man dalis turi priklausyti ?prasau patarimo nes gyvenam jau atskirai nes susirado kita moteriske ir paliko su dviem vaikais , ir prie to paties skyrybu atveju jai nesutinkant abiems pusems del turto ar reikalingas teismas?
2013-02-04 9:32
 
Gerbiama Janina, dovanos priklauso asmeninio turto kategorijai, t.y. jos nėra bendro sutuoktinių turto objektu. Tai, kad buvo pakeista žemės sklypo paskirtis, esmės nekeičia. Kodėl anksčiau buvo reikalaujama sutikimo, o dabar nereikalaujama - reikia klausti notaro, kuris formino sklypų pardavimo sutartis. Skyrybų atveju, jei šalys nesusitaria dėl turto pasidalinimo ir tokio pasidalinimo sutarties nepatvirtina teismas, kito kelio pasidalinti turtą esant ginčui - tik per teismą, nėra.

Evaldas
 
Laba diena, jeigu prisiregistravau į darbo biržą ir tiesiog man pasiūlo darbą kuris man netinka ir atsisakysiu ar gali mane pašalinti iš darbo biržos? Ir jeigu pašalintų ar galėčiau kreiptis į seniūniją dėl socialinės pašalpos?
2013-02-04 9:27
 
Gerbiamas Evaldai, reikia vykdyti darbo biržos nustatytas taisykles dėl bedarbio statuso. Eidamas į darbo biržą registruotis, turite aiškiai žinoti kokio darbo ieškote pagal savo išsilavinimą, turimą specialybę, darbo patirtį ir pan. , pvz. negalite įsidarbinti vairuotoju, jei neturite vairuotojo pažymėjimo, negalite įsidarbinti gydytoju, nes neturite specialaus išsilavinimo ir pan.  Kreiptis dėl socialinės pašalpos galite bet kada, koks būtų tokio kreipimosi rezultatas- neprognozuojame.

Dainora
 
Laba diena p. Juozai, internete radau svetainę "Kas klausia - neklysta" su Jūsų el. pašto adresu, taigi noriu paklausti. Gyvenu Tauragėje, bet Anykščiuose turiu nuosavą butą. Bute gyvenantis nuomininkas jau kelintą mėnesį nemoka kom. patarnavimų, nors esame pasirašę raštišką nuomos sutartį (su asmens kodais, parašais ir t.t.), kurioje jis įsipareigoja tai daryti. Skola vien už šildymą jau 1500 Lt. Jis teigia, kad šiuo metu neturi pinigų. Pakeisti nuomininko vėlgi negaliu, nes niekas nenorės eiti gyventi į butą, kuriame palikta tokia skola. Ką patartumėt taryti? Ačiū už atsakymą.
2013-02-04 9:21
 
Gerbiama Dainora, pakeisti nuomininką Jūs galite bet kada, esamą nuomininką iškeldinus už sutarties nevykdymą (skolas). Mokesčius už komunalinius patarnavimus visais atvejais moka buto savininkas arba buto naudotojas-nuomininkas, jei taip susitarta ir jis laikosi įsipareigojimų. Šiuo atveju už patarnavimus reikėtų atsiskaityti buto savininkui, po to šią sumą regreso tvarka ieškoti iš nuomininko.

Daumantas
 
Turiu nuomininkus jau 5metus be nuomos sutarties, ar jie gali pretenduoti i mano nekilnojama turta. Kaip patartumete elgtis nes nenoriu prarasti nekilnojamo turto?
2013-02-03 11:12
 
Gerbiamas Daumantai, nuomos santykiai nuosavybės teisės nesukuria. Kadangi savo turtą nuomojate pagal žodinę sutartį, patartume sudaryti rašytinę nuomos sutartį, kurioje galite numatyti visus Jums rūpimus klausimus. Jei nuomininkas atsisakytų sutartį pasirašyti, atsirastų pagrindas dabartinius nuomos santykius su šiuo nuomininku nutraukti.

Jakutis
 
Ka daryti jei zmogaus kuris mirsta namas yra apdraustas?
2013-02-03 11:12
 
Reikia su paveldėjimo liudijimu kreiptis į draudimo kompaniją.

Ruta
 
Ar galima pakeisti pavardes, jei vaiku tevas (t.y. buves mano sutuoktinis) yra dinges be zinios ? ir po kiek laiko paieska yra nutraukiama kuomet galima jau daryti kazkokius pakeitimus del vaiku pavardziu?
2013-02-01 20:20
 
Gerbiama Ruta, šiuo klausimus kreipkitės į civilinės metrikacijos įstaigą, ten gausite išsamią konsultaciją ir galėsite pradėti pavardės pakeitimo formalumus.

Ruta
 
Laba diena kaip pasigimdziau buvau viena tad pavarde daviau savo. Dabar mes jau kartu ir jis nori duot savo pavarde ar butinas DNR tyrimas?
2013-02-01 20:18
 
Gerbiama Ruta, pavardės suteikimui DNR tyrimas nėra būtinas, o tik tėvo laisvanoriškas tėvystės pripažinimas.

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos