Klausimas Atsakymas
Virginija
 
Sveiki, isvaziujame gyventi į Norvegija, dukra 14m. ten eis į mokyklą kokiu dokumentu reikia is Lietuvos, nuo ko pradeti? Kokie dokumentai reikalingi is dabartines mokyklos vestis į NO. Ir kokia tvarka reiketu tavarkyti grįžtant atgal į Lietuva, ar nenukentetu vaiko mokslai?
2013-03-31 13:04
 
Gerbiama Virginija, kadangi rengiatės emigruoti iš Lietuvos, konsultuokitės su Migracijos departamentu, jo adresas: L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius, tel.: (8 5) 271 7112 (priimamasis), faks. (8 5) 271 8210, kodas 188610666, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Inga
 
Norejau paklausti as su vyru issiskyriau jis gyvena anglijoi jam priteise elementus jis nemoka mano vaikui lietuvos anstoliai nepradeda byla nes jis uzsieny gyvena ka man tuo atveju daryt?
2013-03-29 10:32
 
Gerbiama Inga, netgi ir tokiu atveju Lietuvos antstoliai turi patarti ką daryti, kad gautumėte Europos vykdomąjį dokumentą, kurį vykdytų ir Anglijos antstoliai.

Lina
 
Laba diena, noriu paklausti. Mano vyra nuteisė 5m. Bet dabar ji nori deportuoti i Lietuva atlikti bausme.Ar yra toks įstatymas kad gali, ji parsiusti atlikti bausme Lietuvoje. Lauksiu atsakymo.
2013-03-28 19:54
 
Gerbiama Lina, mes nesame baudžiamosios teisės specialistai, todėl atsakyti į šį klausimą negalime. Patariame kreiptis į LR teisingumo ministeriją.

Julija
 
Laba diena. Mano situacija tokia. Mano vaikui sukako lygiai vieneri metai ir pragyventi uz 40% nuo algos(kuri moka sodra uz 2 metus) sunku, del to isejau i darba. Parasiau prasima kad leistu dirbti uz 0.5 etato ir tik iseiginem dienom. Mano vadovybe sutiko ir jau esu 2 dienas atidirbusi. Staiga man skambina vadove ir pareiskia, jog tokio grafiko, kaip iseiginem dienom buti negali. Siokiadieniais neturiu su kuo palikti savo vaiko, nes auginu ji viena. Dirbu ligonineje slaugytoja. Ar gali mano vadovybe pradzioje sutikti, o paskui atsisakyti man suteikti butent toki grafika? Ir kokios mano, kaip vienisos mamos(turiu dar neigaluma 50%) teises? Ir kur tureciau kreiptis pagalbos tokioi situacijoi? P.S. su vadovybe buvo ir anksciau nesusitarimu.
2013-03-28 19:53
 
Gerbiama Julija, viskas priklauso nuo susitarimo su darbovietės administracija, kreipkitės raštu į savo ligoninės direktorių.

Jurga
 
Laba diena norejiau paklausti vaiko tevas yra nuteistas jis pripazista tevyste .Man reik i notara kreiptis o notaras su laisves vadovu turi susitarti kada gali teisiskai patvirtinti tevyste ar man laisves vadova reik ieskoti. Ir kaip rasyti prasyma teisejei del leidimo notarui ir man kad isduotu leidima i arestine. Ir kokiudokumentu reikia notarui kad teiseje jam duotu.
2013-03-28 19:50
 
Gerbiama Jurga, mes nežinome visų tų subtilybių, kurios susijusios su laisvės atėmimo vietų režimu, gal galėtų pats nuteistasis visa tai susižinoti. Pagrindinis dokumentas - tai paties nuteistojo prašymas ir patvirtinimas, kad jis yra vaiko tėvas ir nori pasirašyti nustatytos formos tėvystės pripažinimo pareiškimą.

Inga
 
Labas vakaras, klausimas toks, gyvenau kartu su draugu UK, dabar gryzau su vaiku i Lietuva ,mes nevede, turim 1-eriu metuku mergaite, vaikas registruotas Lietuvoje,tevas yra irasytas vaiko gimimo liudijime, as nedirbu, visus metus auginau vaika namuose, neturiu jokiu pajamu, isskyrus, Child Benefit, t.y. 20svaru per savaite. Tevas atsisako toliau islaikyti vaika.Nuo ko turiu pradeti, kad prisiteisciau alimentus, kokia butu teismo proceso apytiksle kaina?
2013-03-28 19:39
 
Gerbiama Inga, dėl alimentų vaikui priteisimo kreipkitės į teismą. Kadangi Jūs pati esate socialiai remtina, nemokamą teisinę pagalbą Jums privalo suteikti savivaldybė pagal Jūsų gyvenamąją vietą.

Marius
 
Sveiki, rankos trauma Ispanijos Karalysteje, po ilgu biurokratiniu keliu po vietines istaigas gryzome i Lietuva (ten aiskino, kad darbinga), cia skyre invaliduma 50%. Ar yra kokia tai galimybe isisreikalauti kompensacija, moraline zala padengti, su lietuviskais teisininkais per Europos sajungos tam tikras instancijas? Dekui uz atsakyma.
2013-03-28 19:36
 
Gerbiamas Mariau, kreipkitės į advokatus.

Laura
 
Seiki. Noreciau pagalbos kokiais budais galeciau sutvarkyti popierius. Jau 11 metai kaip vedus graikijoje turiu 4 vaikus bet pirmoji dukra yra gimusi lietuvoje be santuokos todel turi mano pavarde bet gimimo liudijime yra irasytas tevo vardas su mano pavarde bet ne jo. graikijoje sutvarkem popierius kurie (dabar nera teisingi). kokais budais dabar galiu sutvarkyti popierius kad galetu gauti graikijos pilietybe ar ba kur galeciau teirautis?
2013-03-28 19:15
 
Gerbiama Laura, jeigu kas ir gali Jums atsakyti į klausimą kaip Jūsų dukra galėtų gauti Graikijos pilietybę, tai tikrai ne Lietuvos internetiniai patarėjai, o kompetentingos Graikijos institucijos, į kurias ir patariame kreiptis.

Giedre
 
Laba diena, noreciau suzinoti ar 52 lt vaikui skirta ismoka gali buti iskaityta i pajamas skiriant socialine pasalpa ir kompensacijas, nes kreipimosi metu pajamos nevirsijo nustatytu 350 lt vienam asmeniui sumos. Aciu.
2013-03-27 14:35
 
Gerbiama Giedre, į pajamas, skiriant socialinę pašalpą, yra įskaitomos visos gaunamos išmokos.

Algimantas
 
Sveikas Juozai, labai malonu skaityti, matyti ir girdeti, kad kaip visada esi zvalus, darbstus, energingas. Su geriausiais linkejimais, Algimantas.
2013-03-27 14:34
 
Ačiū Algimantai, už gerus žodžius ir palinkėjimus.

Jolita
 
Laba diena, norejau pasidometi tokiu klausimu, turiu giminaiti, kuris kali kalejime, jam dar liko 5m., bet jo tevas yra neigalus ir mama, bei mama jau "ant mirties" slekscio del 4 stadijos vezio. Jis turi sese, bet ji gyvena kitam Lietuvos gale su dviem mazameciais vaikais. Ar Tas kalintintis giminaitis gali prasyti lygtinio paleidimo tevu prieziurai?
2013-03-26 9:25
 
Gerbiama Jolita, mes negalime atsakyti į ne savo kompetencijos klausimą, kalinys turėtų kreiptis pats į savo įkalinimo įstaigos administraciją.

Stasė
 
Turiu 33m darbo stažą lietuboje ir 7m darbo anglijoje man 57m, kada galiu išeit į priešlaikinę pensiją. Ačiū.
2013-03-25 16:18
 
Gerbiama Stase, išsamią informaciją apie išankstinę senatvės pensiją rasite SODROS tinklapyje pagal reikšminius žodžius "išankstinė senatvės pensija", taip pat bet kuriame SODROS skyriuje, pateikus asmens ir darbo stažą įrodančius dokumentus.

Laimonas
 
Laba diena, nuo 2006 m. esu karys savanoris, o nuolatinė darbo vieta yra statutinėje valstybės tarnyboje. Ar turiu teisę ir galimybę kreiptis į nuolatinę darbovietę dėl kario savanorio tarnybos stažo pridėjimo prie statutinio valstybės tarnautojo stažo? Kaip aiškesnį pavyzdį pateikiu: 19 metų valstybės tarnyboje + 7 metai kario savanorio tarnyba ir bendras stažas 26 metai? Ar įstatymai nenumato?
2013-03-25 16:14
 
Gerbiamas Laimonai, patariame dėl kario savanorio tarnybos stažo užskaitymo į bendrąjį statutinio valstybės tarnautojo stažą kreiptis raštu į savo darbovietę, toliau elgtis priklausomai nuo gauto atsakymo turinio. Manome, kad atsakymą gausite motyvuotą.

Dainora
 
Laba diena, labai reikalinga Jusu teisine konsultacija. Po santuokos nutraukimo 1994m.buvo dukrai priteisti alimentai. Dukra gimusi 1992m., taciau tevas po metu 1995 emigravo i JAV, nemokejes nei cento, yra susidariusi nemaza suma, kai dukrai sukako 18metu, jinai pati dar parase ieskini, kad is tevo pritestu islaikyma, ieskini patenkino, priteise po 300lt, dabartine skola yra mazdaug 40.000lt. Pries 5 metus netycia suzinojau, kad jisai Lietuvoje turi pasodybini sklypa, kurio verte galetu buti apie 80.000lt. As nekarta kreipiausi i ivairias instancijas, kad imtusi priemoniu, ir antstoliu prasiau, kad padetu. Atsakymas vienas, zmogaus tai nera, negalima. Gal Jus galite ka patarti, o gal visai dukrai niekas nepriklauso, gal yra koks senaties terminas ne musu naudai, ka as galeciu dar nuveikti. As suprantu, kad jisai pats tikrai nemokes, su dukra jokiu kontaktu. Dukra dabar yra 2kurso LEU studente, jai 21m. Buciau labai dekinga nors uz koki patarima.
2013-03-25 16:09
 
Gerbiama Dainora, kadangi alimentai Jūsų dukrai yra priteisti teismų sprendimais, juos belieka tik tinkamai įvykdyti. Teismų sprendimus vykdo teismo antstoliai, kurie privalo imtis visų įstatymais numatytų priemonių surasti skolininką ir į jo turtą bei pajamas nukreipti išieškojimą.  Raštiškai praneškite antstoliams Jūsų turimus duomenis apie skolininkui priklausantį turtą ir pareikalaukite teismo sprendimo įvykdymo. Antstolių neveikimas gali būti skundžiamas teismui. 

Ramune
 
Laba diena, noreciau paklausti ar butinas abieju tevu sutikimas norint nepilnametei dukrai susirasyti? Ar uztektu mano vienos sutikimo?
2013-03-25 16:02
 
Gerbiama Ramune, Civilinio kodekso 3.14 straipsnis nustato, kad sudaryti santuoką leidžiama asmenims, kuriems santuokos sudarymo dieną yra 18 metų. Tačiau esant tam tikroms aplinkybėms, asmuo norintis tuoktis, tačiau neturintis 18 metų, gali prašyti teismo santuokinį  amžių sumažinti. Tokie prašymai teisme nagrinėjami supaprastinto proceso tvarka,  santuokinis amžius gali būti sumažintas, tačiau ne daugiau kaip trejais metais. Nėštumo atvejais, teismas gali leisti tuoktis ir nesulaukus penkiolikos metų. Įstatymas reikalauja, kad teismas, spręsdamas klausimą dėl santuokinio amžiaus sumažinimo, teismo posėdyje turi išklausyti norinčio tuoktis nepilnamečio tėvų, globėjų ar rūpintojų nuomonę, o taip pat   atsižvelgti į jo psichinę bei psichologinę būklę, turtinę padėtį ir svarbias priežastis, dėl kurių būtina sumažinti santuokinį amžių. Valstybinė vaiko teisių apsaugos institucija privalo pateikti išvadą dėl santuokinio amžiaus sumažinimo tikslingumo ir ar tai atitinka nepilnamečio interesus.. Atkreipiame dėmesį, kad sumažinti santuokinį amžių yra teismo teisė, bet ne pareiga, t.y. tik esant teismo pripažintoms svarbioms aplinkybėms. Įstatymas nustato tik vieną svarbią priežastį sumažinti santuokinį amžių - nėštumą, kitų aplinkybių pripažinimą svarbiomis įstatymas palieka teismo nuožiūrai. Kitomis aplinkybėmis paprastai būna:  jau susiklostę šeimos santykiai (atvejai, kai nepilnametis jau gyvena santuokinį gyvenimą), vaiko gimimas, nepilnametis jau turi savarankišką užsiėmimą, nepilnametis turi savarankiškas pajamas ir pan.

Viktorija
 
Noriu paklausti ka daryt tokiu atveju , kai gyvenu su draugu kuriuo nezinau kaip susiklostys bendras gyvenimas, taciau jis turi anstoliams isiskolinimu, del kuriu arestavo mano asmenini turta, t.y. automobilis. Mes nesame susituoke, neturime bendru vaiku, net ir finansus tvarkomes atskirai. Ar gali antstoliai arestuoti mano automobili?
2013-03-24 12:29
 
Gerbiama Viktorija, nedelsiant tokius antstolio veiksmus apskųskite, nes jie yra neteisėti. Pagal LR Civilinio proceso kodekso 510 straipsnį skundas dėl antstolio veiksmų ar atsisakymo juos atlikti pirmiausia pateikiamas antstoliui. Tik tais atvejais, kai antstolis skundo nepatenkina, skundas kartu su vykdomąja byla persiunčiamas teismui.

Guostė
 
Laba diena, gavau pasiūlymą vasara padirbėti animatore viešbutyje Alanijoje, Turkijoj, bet esu nepilnametė. Dabar man 17 metų. Tad norėčiau paklausti, kokių dokumentų reikia vykstant? Mane patikino, kad Turkijoj problemų dėl amžiaus ir darbo nebus, nes darbdavys viskuo pasirūpina. Bet vis neduoda ramybės klausimas, dėl visų dokumentų Lietuvoje.
2013-03-24 12:15
 
Gerbiama Guoste, o per ką gavote pasiūlymą padirbėti, ar tai privatus asmuo, ar tarpininkavimo firma, taip pat iš kur tie tarpininkautojai: iš Lietuvos, ar Turkijos. Patartume būti atsargiai ir per daug tokio pobūdžio pasiūlymais nesusižavėti, pirmiausias ir patikimiausias Jūsų patarėjas turi būti ne internetas, o tėvai. Dėl išvykimo dirbti į Turkiją pasiteiraukite Migracijos departamente adresu: L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius, tel.: (8 5) 271 7112 (priimamasis), faks. (8 5) 271 8210, kodas 188610666, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. Linkime sėkmės.

Darius
 
Laba diena dueiu skola GELVOROS firmai kas yra tie tos firmos vizitatoriai?
2013-03-24 12:07
 
Gerbiamas Dariau, keistokas Jūsų klausimas, mes negalime žinoti kas yra Jūsų vizitatoriai, ar ne paprasčiau pasiklausti pačių vizitatorių, kad šie prisistatytų, pateiktų dokumentus, paaiškintų vizito tikslą ir pan. Kas yra GELVORA rasite informaciją internete.

Jolita
 
Sveiki, mes su seima gyvename Airijoje, esam deklarave savo isvykima, dukrai 17 metu, planuojam dukra isleisti atostogu i Lietuva viena, kiek zinau is Airijos jai leis gristi vienai i Lietuva, mus domina ar ji gales be jokiu papildomu dokumentu, tik su pasu  gristi atgal i Airija. Aciu.
2013-03-21 16:50
 
Gerbiama Jolita, patartume šį konkretų klausimą užduoti  Migracijos departamentui adresu: L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius, tel.: (8 5) 271 7112 (priimamasis), faks. (8 5) 271 8210, kodas 188610666, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Vytautas
 
Laba diena, ar galiu išvykt iš Lietuvos dirbti į užsienį jai esu skolingas antstoliams? Savo turto jokio neturiu, ten kur ruošiuosi vykti reikalinga viza. Ar gali manęs neišleisti iš Lietuvos negražinus skolų. Iš anksto ačiū už atsakymą.
2013-03-21 16:48
 
Gerbiamas Vytautai , negalime atsakyti į šį klausimą, nors apskritai skolų buvimo faktas pats savaime nėra kliūtimi išvykti iš šalies, išskyrus tuos atvejus, jei yra paskelbta skolininko paieška ar yra teismo uždraudimas išvykti.

Jelena
 
Laba diena, noreciau paklaust, del darbingumo nustatimo, esu 29 metu moteris nuo gimimo neturiu vieno inksto, paskutinius du metus ,esu ligonis daznai guliu ligoninei del inksto uzdegimo, ir blogai jaucios, ar galeciau kreiptis i darbingumo nustatimo tarnyba del invalidumo ir ar man priklauso invalidumas? Aciu, lauksiu atsakimo.
2013-03-21 16:46
 
Gerbiama Jelena, neįgalumą nustato Neįgalumo ir darbingumo lygio nustatymo tarnyba (NDNT), į kurią esant pakankamam pagrindui siuntimą įformina šeimos gydytojas. Koks bus NDNT sprendimas - mes neprognozuojame.

Gintarė
 
Laba diena, mano vyras dirbo4-5 mėn. vienoje įmonėje. Po to ta įmonė kažkokiu būdu, greit pakeitė pavadinimą, adresą. Iš naujo "perdarbino". Pakeitė darbo valandas, vyro tas nebetenkino, nes tuo pačiu metu jis dirba ir pagal patentą. Ir jis pasakė, kad išeina iš darbo. Bet jokių pareiškimų neparašė, bet nėjo į darbą, iš darbovietės niekas neskambino. Dabar atėjo laiškas už pravaikštas, kad neateina į darbą. Ar čia visiška mūsų kaltė, ar darbdavys turėjo skambinti ir pasakyti, kad ateitų pasirašyti prašymą, dėl atleidimo.
2013-03-21 16:44
 
Gerbiama Gintare, darbuotojas žinojo apie darbovietėje įvykusius pasikeitimus, ir jeigu šie pasikeitimai jo netenkino, darbo santykių nutraukimas turėjo būti atliekamas Darbo kodekso 127 str. nustatyta tvarka.

Janina
 
Laba diena. Mire mama ir tetis. Paliko kaime namelis ir zemes sklypas. Norime parduoti nama, bet nera dokumentu. Kur kreitis del dokumetu tvarkymo, ir ar galima bus parduoti nama be dokument.
2013-03-21 16:38
 
Gerbiama Janina, taip negali būti, kad statinys būtų be dokumentų. Pradėkite nuo seniūnijos, o taip pat sužinokite nekilnojamojo turto registre ar tikrai šio statinio registre nėra. Išsamesnę konsultaciją Jums gali suteikti savivaldybės architektas.

Alma
 
Laba diena, girdėjau, kad pasinaudojus nemokamomis atostogomis, sutrumpėja kasmetinės atostogos. Ar tai tiesa? Koks įstatymas tai reglamentuoja? Ačiū už atsakymą.
2013-03-21 16:36
 
Gerbiama Alma, kasmetinių atostogų trukmei nemokamos atostogos reikšmės neturi. Nemokamų atostogų statusą apibrėžia Darbo kodekso 184 straipsnis.

Sandra
 
Laba diena. Noreciau pasiklausti pas Jus, del lengvesnio darbo. Dirbu 3metai socialinio darbuotojo padejeja, soc paslaugu centre. Darbe susizeidziau, dabar esu nuo gruozio men nedarbingume. buvo rankos operacija. negalima 3men kilnoti sunkiai iki 2kg. issilavinimas aukatasis neuninersitetinis. Ar darbdavys gali man pasiulyti lengvesni darba nei soc darbuotojo padejeja?, nes tam darbe reikia ir maitinti senelius ir juos pakelti.
2013-03-21 16:32
 
Gerbiama Sandra, be abejo, kad darbdavys gali Jums pasiūlyti lengvesnį darbą, jei tik toks yra. Kitas klausimas: ar darbdavys privalo tai padaryti? Klausime minite, kad Jūs susižeidėte darbe, jai tai įforminta kaip darbinis suluošinimas, darbdavys privalo Jumis pasirūpinti pagal gydytojų rekomendacijas.

Mindaugas
 
Laba diena noriu paklausti man svarbaus klausimo jusu, issiskyriau su buvuse zmona jau pries tris metus esu susikures nauja seima, ir su buvuse zmona turime bendra sunu, ir moku kas menesy po 300lt alimentus, bet buvusi zmona vaiko nenori duoti pasimti, ir sunus labai nori buti su manim, kaip duoda sunu man (tai retas atvejis tas buna kada duoda) man sunu parsivest, tai sunus verkia nenori vazuoti ne pas buvuse zmona, o suniuj yra 5metukai, patarkit kur ait ir kreiptis kad galeciau sunu pasimt?
2013-03-21 16:28
 
Gerbiamas Mindaugai, reikėtų kreiptis į teismą dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo ir dalyvavimo jo auklėjime sąlygų.

Aurelija
 
Sveiki, globoju vaikus is globos namu, siou metu esu isvykusi i Airija, kartu su globotiniais, Lietuvos socialines pasalpos skyrius sustabde globos pasalpos vaikui ismokas. Vaiku globa man priteista Lietuvoje. Kas tokiu atveju privalo moketi globos ismoka? Aciu.
2013-03-21 16:26
 
Gerbiama Aurelija, jei vaikų globa nustatyta teismo sprendimu, reikia elgtis pagal teismo sprendimą. Jei socialinės pagalbos skyrius sustabdė globos pašalpų išmokų mokėjimą, ten ir turite sužinoti, kokiu pagrindu tai padaryta, kokioms sąlygoms esant išmokų mokėjimas bus atnaujintas.

Agnė
 
Sveiki. Norėčiau pasiteirauti, ar galiu išsivežti vaiką į užsienį be vaiko tėvo sutikimo, esu nepilnamete mama, vaikui duota jo pavardė. Vieta deklaruota su manimi.
2013-03-21 16:23
 
Gerbiama Agne, tai priklauso nuo šalies, į kurią norite išvažiuoti priklausomumo Šengeno sutarties šalių grupei, o taip pat nuo išvažiavimo pobūdžio (ar tai laikinas išvykimas, ar emigracija) Išsamesnę informaciją rasite Migracijos departamento tinklapyje, taip pat galite šiai tarnybai pateikti konkretų klausimą.

Džiuljeta
 
Laba diena, pasiklydome įstatymų labirintuose. Vyrui nustatytas 20 proc darbingumas jam aputuota dešinė koja ,paskirtas automobilis rankiniam valdymui nuo 2013-03-18 d. Norėjau paklausti ar vyras teisus sakydamas kad ir aš galiu vairuoti tą patį automobilį su rankiniu valdymu. Ačiū už atsakymą.
2013-03-21 16:20
 
Gerbiama Džuljeta, vairuokite į sveikatą, jei tik sugebėsite.

Daina
 
Sveiki, situacija tokia. tevams buvo laikinai apribotos teises, vaikas buvo patalpintas i vaiku globos namus, o tevams priteisti alimentai. pries 2 metus motinai vaikas buvo grazintas ir jai (uzufrukto budu) priteisti tevo alimentai vaiko islaikymui. domina, kas turejo informuoti vaiku globos namu institucija del teismo sprendimo. musu ziniomis, anstolei nera pranesta apie tai ir alimentu skola dideja. dekoju.
2013-03-21 16:17
 
Gerbiama Daina, tai turėjo padaryti suinteresuotas asmuo.

Sigitas

Ar galima gauti neigaluma sergant podagra?
2013-03-21 16:17
 
Gerbiamas Sigitai, neįgalumą nustato Neįgalumo ir darbingumo lygio nustatymo tarnyba (NDNT), į kurią esant pakankamam pagrindui siuntimą įformina šeimos gydytojas. Pradėkite teirautis n uo šeimos gydytojo.

Janis
 
Sveiki esu po sirdies operacijos pakeisti du sirdies vostuvai man nustatytas darbingumo lygis 45% ir darbingumo isvadoje nustatita kad as galiu dirbti viska iskirus kelti rankomis daugiau kaip 15.kg ar darbingumo isvadoje teisingai nustatita. Siap as pac nelabai ka dau fiziskai galiu padirbt.
2013-03-21 16:15
 
Gerbiamas Jani, mes negalime atsakyti į medicininius klausimus, tačiau galime patarti, kad šį klausimą galite užduoti NDNT direktoriui Z.Skvarcianyv adresu: Švitrigailos g. 10, 03223 Vilnius, tel.: 2333 320,  faks.: 2332 469, el. p.: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Valdas
 
Esu neigalusis. Turiu neigaliojo pazymejima kuriame irasyta specialiuju poreikiu lygis-vidutiniu. Pazumejimo galiojimo laikas neterminuotas.ar galiu savo automobilyje naudoti zenkla "neigalusis"? Kokios dar legvatos priklauso su siuo pazymejimu?
2013-03-21 15:19
 
Gerbiamas Valdai, skiriamojo ženklo "neįgalusis" yra per mažai, Jums dar reikia išsiimti neįgaliojo asmens automobilio statymo kortelę. Apie šio ženklo ir kortelės išdavimo tvarką, teikiamas lengvatas galite išsamiai sužinoti NDNT internetiniame tinklapyje.

Ingrida
 
Sveiki jei bankas atiduoda anstoliams paskola ar bankas gali atgal atsiimti? Ar galima su anstoliais susitarti kad keleta menesiu palaukti ir bus grazinti visa suma? Aciu.
2013-03-16 12:48
 
Gerbiama Ingrida, galite tartis ir su banku, ir su antstoliu.

Vaida
 
Kokio dydžio man priklausytų socialinė pašalpą? Esu registruota darbo biržoje ir viena auginu mokyklinio amžiaus vaiką už kurį, šiuo metu gaunu alimentus po 200 lt kas mėnesį, teismo sprendimas yra priteisęs po 400lt, į vaikų fondą nesikriaipiau, nes gaunu alimentus jie buna skirtingų dydžiu.
2013-03-16 12:47
 
Gerbiama Vaida, Jūs negalite kreiptis į Vaikų išlaikymo fondą, nes gaunate alimentus. Tuo atveju, jeigu alimentus gaunate mažesnius, nei teismo priteista ir dėl to kaupiasi alimentinis įsiskolinimas, kreipkitės į antstolį, kad šis imtųsi papildomų priemonių ir nukreiptų išieškojimą į skolininko turtą. Ar galėtų būti Jums paskirta socialinė pašalpa, sužinosite Socialinės paramos skyriuje savo savivaldybėje.

Juras
 
Sveiki, kiek laiko pries teisma turi ateiti saukimas liuditojui? Ir jei esu isvikes i uzsieni ir negalesiu dalivauti, esu paprastas liudinikas, kas gresia? mano parodimai jau ira duoti, ar gales teisme remtis jais? Aciu.
2013-03-16 12:42
 
Gerbiamas Jurai, jei iš tikrųjų teismo posėdyje dalyvauti negalėsite, prieš išvykdamas apie tai raštu praneškite teismui, kartu patvirtinkite savo parodymus, duotus ikiteisminio tyrimo metu. Ar Jūsų dalyvavimas teismo posėdyje bus būtinas, spręs teismas.

Nijolė
 
Laba diena. Norečiau paklausti. Mano mama gaudavo invaliduma ilgus metus, nes pas ja yra nusitrine abu koju sanariai, kaip klubu taip ir keliu. Paeiti į gali tik per ambari, ir su lazdomis.Po paskutines komisijos (dėl invaliduo pratesimo) jai nueme invaliduma.Ji gauna tik senatves pensija. Nors sveikata niekek nepagerejo, galima sakyti tik blogeja. Noriu suzinuoti kur galiu kreiptys? Išanksto dėkoju.
2013-03-16 12:39
 
Gerbiama Nijole, Neįgalumo ir darbingumo lygio nustatymo tarnyba (NDNT) matyt Jūsų mamai nenustatinėjo neįgalumo lygio dėl to, kad jai suėjo senatvės pensinis amžius ir jai paskirta senatvės pensija.Tokiu atveju, neįgalumo lygio nustatymas netenka prasmės, nes pagal Lietuvos įstatymus asmuo gali gauti tik vieną pensiją : arba neįgalumo, arba senatvės. Kaip taisyklė, senatvės pensija yra šiek tiek didesnė. Jeigu Jūsų mamai reikalingas neįgaliojo asmens statusas, tai reikia šį NDNT sprendimą apskųsti NDNT direktoriui, po to ginčų komisijai, išsamesnę skundų padavimo tvarką rasite NDNT tinklapyje.

Tomas
 
Sveiki gerbiamas Juozai Vytai Jeceviciau, norejau Jusu pasiteirauti,del vaiko alimentu. Situacija tokia Vaikas gime pries penkis menesius, issiskyreme pries tris menesius,siandien gavau saukima i teisma,del alimentu. Vaiko dnr tyrimu del vaiko pakolkas nedareme,bet ligi teismo yra menesis laiko,tai tikrai planuoju,juos padaryti. Vaikui gimus po menesio laiko man nezinant, vaiko motina dave savo pavarde vaikui. As tokiu klausimu,ar pries priteisiant alimentus,ar per teisma galiu reikalauti savo pavardes vaikui. Mes nesam susituoke. Dekui.
2013-03-14 18:03
 
Gerbiamas Tomai, esant ginčui dėl vaiko vardo ar pavardės, juos nagrinėja teismas, tačiau tai būtų jau kita byla, o ne dėl alimentų priteisimo.Be abejo, Jūs galite šitą klausimą pradėti kelti jau alimentinėje byloje, kaip reaguos teismas, neprognozuojame.

Anžela
 
Laba diena, turiu klausymą apie išregistravimo iš buto, turiu 1 kambario butą viena dirbu išlaikau nepilnametę dukrą šiame butė priregistruotas mano vyresnis sunus kuriam jau 21 metai niekur nenori mokytis, nestoją į darbo biržą ir ne nori dirbti, nepadėda apmokėti sąskatų už buto išlaikymą. kaip aš galiu jį išregistruoti?
2013-03-14 14:27
 
Gerbiama Anžela, taip vadinamas priregistravimas yra asmens gyvenamosios vietos deklaravimas, kuris atliekamas seniūnijoje pagal gyvenamąją vietą, todėl Jums šiuo klausimu reikėtų kreiptis į savo seniūniją.

Donatas
 
Laba diena, norejau pasiteirauti, isejus is darbo savo noru ir pradirbus truputi daugiau nei 3men darboviete turi pravesti per 3 darbo dienas pinigus uz nepanaudotas atostogas ar ne?
2013-03-14 14:07
 
Gerbiamas Donatai, taip, iš tikrųjų darbovietė turi paskaičiuoti atostoginius ir pilnai su Jumis atsiskaityti.

Danguolė
 
Laba diena, norėčiau paklausti kiek laiko reikia atidirbti, kad gautum visas apmokamas atostogas. Dirbu nuo 2012.12.06 iki liepos 1d.Ar man priklauso visos atostogos. Dirbu 0,5 etatu.
2013-03-14 11:50
 
Gerbiama Danguole, pagal Darbo kodekso 169 straipsnį už kiekvienus darbo metus kasmetinės atostogos suteikiamos tais pačiais darbo metais. Už pirmuosius darbo metus kasmetinės atostogos paprastai suteikiamos po šešių mėnesių nepertraukiamojo darbo toje įmonėje. Už antruosius ir paskesnius darbo metus kasmetinės atostogos suteikiamos bet kuriuo darbo metų laiku pagal kasmetinių atostogų suteikimo eilę. Eilės sudarymo tvarka nustatoma kolektyvinėje sutartyje, o ten, kur tokia sutartis nesudaroma, kasmetinių atostogų suteikimo eilė nustatoma šalių susitarimu. Turėkite omenyje, jei Jums bus suteiktos visos atostogos, nors turite tik 6 mėnesius stažo, tuo atveju, jei sumanytumėte iš karto nutraukti darbo sutartį, iš Jūsų būtų išskaičiuota dalis atostoginių  už atostogų dalį, suteiktą avansu.

Tauras
 
Sveiki norejau paklausti man 19 metu esu skolingas anstolem 6000lt ar as galiu isvykti i uzsieny ar man gresia koke nors atsakomybe uz mano skola?
2013-03-14 11:41
 
Gerbiamas Taurai, jei Jums nėra paskelbta paieška ikiteisminio tyrimo procese pvz. baudžiamoje byloje dėl sukčiavimo, ar nėra teismo uždraudimo išvykti kaip laikinosios apsauginės priemonės kokioje nors civilinėje byloje, išvykimui į užsienį neturėtų būti kliūčių. O atsakomybė už skolą yra labai paprasta: skolą reikia grąžinti.

Monika
 
Sveiki, noriu suzinoti jeigu yra teismo sprendimas Vykdomasis rastas. kuriame nuspresta priteisti is skolininko turtines zalos atlyginima del nukentejusio R.G gydymo islaidu valstybinei ligoniu kasai. Ar tai yra pirmos eiles isieskojimas kaip ir alimentai? T.y zala padaryta nusikaltimais bet isieskotojas ne nukentejusysis o ligoniu kasa.
2013-03-13 13:17
 
Gerbiama Monika, taip tai yras pirmos eilės išieškojimas. Jei yra keletas vykdomųjų raštų ir kyla neaiškumų, teiraukitės pas antstolį.

Jūratė
 
Laba diena, spalio men. ivyko autoavarija, kur kaltas buvo mano tevas, vairavo automobili kuris buvo neapdraustas. Po 5 men draudiku biuras atsiunte pranesima, kad per 30 dienu reikia apmoketi 45000lt saskaita uz sudauzyto automobilio remonta. Tokiu pinigu neturi,  pats gauna tik pensija, kuri siekia 800lt. per men. Ka daryti tokiu atveju jeigu nera galimybes per 30d. apmoketi sia suma? Ar galima prasyti kad leistu kas men ismoketi po 100lt? Ar atsitikus nelaimei jo skola nepereis zmonai, vaikams?
2013-03-13 9:39
 
Gerbiama Jūrate, pirmiausiai reikėtų pasidomėti 45 tūkst. Lt sumos pagrįstumu, tik įsitikinus, kad automobilio remontas iš tikrųjų tiek kainavo, bandyti susitarti su draudimo kompanija dėl žalos atlyginimo grafiko. Jeigu ir būtų teismo sprendimas dėl tų 45 tūkst. Lt priteisimo, vykdant sprendimą nebūtų paimama visa pensija, o tik dalis. Ši žalos atlyginimo pareiga yra asmeninė, tačiau jei skolininko mirties atveju bus paveldimas skolininko turtas, į kurį galima nukreipti išieškojimą, skolos sugražinimo pareiga gali pereiti to turto paveldėtojui.

Tomas
 
Sveiki, turiu problemu su anstoliais, negaunu visiskai jokiu pajemu su jais susitarti neimanoma tiesiogine ta zodzio prasme siuncia toli, paskambinus kad pateiktu issamesne informacija apie skola jos neteikia ar taip galima? kiek rasiau elektroniniu pastu jokios reakcijos, turiu issaugojas siustus laiskus, prasau ju kad baudas pakeistu i viesuosius darbus nekeicia, dirbti negaliu kadangi mokausi, noriu mokitis toliau. Visos saskaitos uzblokuotos, kaip pasakau kad eisiu dirbti uzsipraso milzinisku mokejimu, nuomoju buta vienas. kai pasakau kad tiek negaliu moketi atsako nuskaiciuos kiek nores kai dirbsiu, gazdina kad auga dideli procentai, ka daryti? neisivaizduoju esu visiskoje nevilty. Patarkite.
2013-03-12 9:55
 
Gerbiamas Tomai, atsidarykite Antstolių rūmų elektroninę svetainę, ten rasite antstolių veiksmų apskundimo tvarką, pasiskaitykite. Galite užduoti ir savo klausimą.

Vladim
 
Sveiki, nezinau ar atsakinejate i tokius klausimus bet pameginsiu. Noriu uzsiimti individualia veikla pagal pazyma, tarkim uzdirbau per menesi 1000lt, kiek man liks atskaicius mokescius. Simtai temu sia tema internete, taciau niekas konkreciai neparaso, tai tas tai anas arba tas ir tas mokestis, to ir ano straipsnio tokia ir tokia dalis, gal galite konkreciai Jūs pasakyti?
2013-03-12 9:52
 
Gerbiamas Vladai, įeikite į Valstybinės mokesčių inspekcijos internetinę svetainę, ten rasite gyventojų pajamų mokesčio skaičiuoklę, ir sužinosite.

Dale
 
Laba diena mano dabartinis vyras turi sunu  is pirmos santuokos kuriam 2012.09m sukako 18 iki pilnametystes mokejo kas menesi elementus. Sunus su tevu bendrauti nenori,nes motina neleisdavo. 2013.03.09 mes gavome ieskini is teismo kuriame sunus reikalauja is tevo 400lt. uz 10m plius advokato paslaugas alyginti 800lt.reikalauja is viso 4800 ji dabar mokosi 12kl. tevo atlyginimas 900lt. Ir mes turim bendra sunu kuriam 7 metai.Ar mes galim nors kiek sumazinti pinigu suma , ir ar jis teisetai tiek reikalauja, kai dar pas mus yra mazametis kuri irgi reikia paruost si rudeni i mokykla.
2013-03-12 9:49
 
Gerbiama Dale, kadangi jau yra ieškinys teisme, reikia sulaukti teismo sprendimo, nesutinkant su teismo sprendimu, jį bus galima apskųsti apeliacine tvarka. Paaiškiname, kad tuo atveju, jei vaikas mokosi, alimentai priklauso iki 24 metų amžiaus.

Antanas
 
Sveiki, atlikau bausme uz lr bk 180str.1,dl. noriu paklausti po kiek metu pasinaikins teistumas? Ir ar galima pasibaigus teistumui darbintis policijoje arba ugniagesiu? Aciu.
2013-03-12 9:38
 
Gerbiamas Antanai, plėšimas yra sunkus nusikaltimas, tai teistumas taip greitai neišnyks, norint sužinoti tiksliai, reikėtų klausti pas baudžiamosios teisės specialistus.Be abejo, galima darbintis į policiją ar ugniagesius, tačiau ar būsite priimtas, atsakyti negalime. Reikia pabandyti, tai geriausias būdas sužinoti.

Zdislav
 
Laba diena, turiu 50% nedarbingumo. Nuo darbo biržos dirbu Eišiškių A.Ratkevičiaus sporto mokykloje. Prašau Jūsų, informuoti, kiek laiko (valandų) turiu būti darbe?
2013-03-07 10:52
 
Gerbiamas Zdislavai, darbo dienos trukmė priklauso nuo Jūsų susitarimo su darbdaviu, šis susitarimas turi atsispindėti Jūsų darbo sutartyje. Jeigu NDNT nustatė kokias nors specialias rekomendacijas dėl darbo laiko  trukmės, reikėtų su darbdaviu tartis vadovaujantis tomis rekomendacijomis.

Aliona
 
Laba diena. Draugas nori skristi is Lietuvos i Anglija savaitei laiko, turi bilietus i abi puses. Taciau jis skolingas valstybei uz autoivyki apie 3000 Lt.Ar gali muitinei jo neisleisti is Lietuvos?
2013-03-07 10:42
 
Gerbiama Aliona, muitinė keleivių skolų kontrole neužsiima.

Violeta
 
Dirbu mokykloje jau 25 metus. Turiu mokytojo metodininko kvalifikaciją. Šiemet išleidžiame 3 ketvirtokų klases, o surinkome tik 56 būsimuosius pirmokus. Mano kolegės turi vyr mokytojos kvalifikaciją. Viena susirinko 25 mokinius, o kita 13 mokinių, bet ji išsiskyrusi ir augina dukrą, kuri lanko 8 klasę. Aš jau susirinkau 18mokinių. Noriu sužinoti kokią pirmumo teisę turiu išlikti darbe? Ačiū.
2013-03-07 10:41
 
Gerbiama Violeta, pagal pateiktą informaciją Jūsų šansai išlikti darbe yra geri, tačiau konkrečiai atsakyti į Jūsų klausimą dabar  negalime, nes nežinome visų Jūsų darbovietės sąlygų, be to jos gali iki to laiko, kai bus sprendžiami darbuotojų personaliniai klausimai, pakisti.

Rita
 
Laba diena, noriu pasiteirauti ar galiu kreiptis pinigu is vaiko fondo? Vaiko teva esu padavus i anstolius ,bet jis nemoka.Su vaiku gyvenu Airijoje ir is Lietuvos esame isideklarvusios? Aciu uz atsakyma.
2013-03-07 10:36
 
Gerbiama Rita, į Vaikų išlaikymo fondą galėsite kreiptis, kai gausite iš antstolio pažymą apie alimentų išieškojimo  negalimumą. Išsamesnės informacijos rasite internete pagal reikšminius žodžius "vaikų išlaikymo fondas".

Olivija
 
Laba diena, gyvename socialiniame bute, mūsų šeima iš 3 asmenų: aš, vyras ir 14 m. dukra. Mūsų pajamos viršija valstybės  nustatytas pajamas, savivaldybė atsisakė pratęsti nuomos sutartį. Ar gali mus išmesti į lauką, jeigu mes neturime turto ir neturime galimybės registruotis kitur ? t.y. tampame benamiais. Į butą įdėta daug pinigų, atlikti remontai, bet į tai neatsižvelgiama.
2013-03-06 9:56
 
Gerbiama Olivija, niekas negali išmesti iš buto šiaip sau, dėl Jūsų iškeldinimo savivaldybė turės kreiptis į teismą. Esant tokiai iškeldinimo bylai, dėl savo interesų kovokite teisme.

Daiva
 
Laba diena. Norejau paklausti jei vienas pat vaikas 11 metu vyks atostogu i anglija ar reikia eiti pas notara issimti pazyma ar nieko nereikia.aciu uz atsakyma.
2013-03-06 9:53
 
Gerbiama Daiva, Anglija nepriklauso Šengeno sutarties šalių grupei, todėl vykstant nepilnamečiui į šią šalį, vieno iš tėvų sutikimas yra būtinas. Išsamiau ieškokite internete pagal reikšminius žodžius "Nepilnamečių vykimas į užsienį".

Gintare
 
Laba diena. norėjau pasiteirauti. Stovių darbo biržoje ir šiuo metu laukiuosi ar mane gali iš jos pašalinti? nes laukiuosi jau 30 savaite. O jai mane pašalins ar ne teksiu ir socialines pašalpos?
2013-03-06 9:51
 
Gerbiama Gintare, pateikite šiuos klausimus Darbo biržai, ji privalo atsakyti į visus klausimus.

Irena
 
Laba diena, esu ukio banko kliente, siandien pasitikrinau etabankas saskaita ir radau tik drausta suma, sakykite kaip man elgtis toliau ar yra galimybe atgauti kita dali nedrausta suma, sako kad reikia stoti i kreditoriu eile, kaip ilgai tai trunka si operacija, kaip tai padaryti gyvenu uzsienyje. Ar reikes bylinetis, ar tai nebus tik laiko praradimas? Ar verta? Aciu uz bet kokia informacija.
2013-03-06 9:49
 
Gerbiama Irena, Ūkio banke veikia nemokama telefono linija 8 800 10 007 (skambinantiems iš Lietuvos) ir tel. +370 37 395 532 (skambinantiems iš užsienio). Telefono linija veiks nuo 8 val. iki 20 val. darbo dienomis ir nuo 9 val. iki 15 val. šeštadieniais ir sekmadieniais. Turėdami klausimų, taip pat prašome rašyti Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.. Informacija bendrais bankininkystės bei finansų stabilumo klausimais taip pat teikiama specialia Lietuvos banko linija (8-5) 268 0068. Telefono linija veikia nuo 8 val. iki 18 val. darbo dienomis.

Jurgita
 
2012m rugsejo pabaigoje, vyrui buvo nustatyta astrocytoma, epylepsia symptomatika. Buvo isoperuotas navikas, kuris pasireiske vienu epilepsijos priepoliu. Po to jokiu epilepsijos priepoliu nebuvo. Dabar jauciasi gerai ir nori grizti i darba-tolimu reisu vairuotoju, taciau reikia praeiti medicinine (med ir sanitarine knygele). Ar gali jam uzdrausti vairuoti vilkika del sios priežasties? Aciu is anksto.
2013-03-05 12:09
 
Gerbiama Jurgita, mes negalime atsakyti į medicininius klausimus, tai yra tik vairuotojų sveikatos tikrinimo komisijos kompetencija.

Kestas
 
Laba diena, sergu sirdies nepakankamumo liga. Kada galima teikti dokumentus nedarbingumui nustatyti. As jau tri menesiai sergu. Daktare kuri gyde ligoninej ske kad galima buvo kreiptis is kart po ligonines kur praleidau menesi. Aciu.
2013-03-04 11:05
 
Gerbiamas Kęstai, ne mūsų reikia klausti kada galite kreiptis dėl darbingumo lygio nustatymo, o savo šeimos gydytojo, kuris įvertinęs Jūsų būklę, spręs klausimą ar forminti siuntimą į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą (NDNT), ar ne.

Aiste
 
Laba diena. Noreciau jusu paklausti, as esu nescia mano darbo sutartis yra terminuota. Kovo menesi baigsis sutarties terminas ar pateikus pazyma apie nestuma mane vistiek atleistu?
2013-03-04 11:02
 
Gerbiama Aiste,  Pagal LR darbo kodekso 132 str. 1 dalį, darbo sutartis negali būti nutraukta su nėščia moterimi nuo tos dienos, kai darbdaviui buvo pateikta medicinos pažyma apie nėštumą, ir dar vieną mėnesį pasibaigus nėštumo ir gimdymo atostogoms, išskyrus šio Kodekso 136 straipsnio 1 ir 2 dalyse nustatytus atvejus (1. įsiteisėjusiu teismo sprendimu arba kai įsiteisėja teismo nuosprendis, pagal kurį darbuotojas nuteisiamas bausme, dėl kurios jis negali tęsti darbo; 2. kai darbuotojui įstatymų nustatyta tvarka atimamos specialios teisės dirbti tam tikrą darbą) taip pat trumpalaikę darbo sutartį pasibaigus jos terminui. Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija 2005 m. vasario 9 d. nutartyje, priimtoje civilinėje byloje Nr. 3K-3-92/2005, yra išaiškinusi, kad darbo sutartis dėl termino suėjimo gali būti nutraukiama, kai pasibaigia jos terminas. Jei terminas yra nustatytas sutarties šalių, bet jam suėjus darbuotojui turi būti taikoma DK 132 str. 1 dalyje nustatyta garantija ir jis ketina ja naudotis, tai pagal šios įstatymo normos nuostatą sutartinis darbo sutarties terminas pagal įstatymą perkeliamas į kitą datą. Darbo sutarties, kaip terminuotos, pobūdis išlieka. Per DK 132 str. 1 dalyje nustatytą laiką darbo sutartis remiantis įstatymu vykdoma kaip terminuota ir dar nepasibaigus terminui. Darbo sutartis per tą laiką negali būti nutraukiama suėjus terminui, nes terminas bus laikomas suėjusiu praėjus garantijos taikymo laikui.

Ingrida
 
Laba diena, turiu problema... 2006 06 23 paskolinau 2000 GBP (du tūkstančius Didžiosios Britanijos svarų sterlingų) - turiu banko šaknelę tai patvirtinančią - kad iš savo sąskaitos nusiėmiau pinigus. Juos paskolinau draugei. Pasirašėm skolos raštelį, kuriame nurodoma data iki kad bus grąžinti pinigai 2007 04 01 - dalimis. Deja iki šiol nesu atgavusi paskolintų pinigų. "Draugė" - pinigus pasiskolinusi - gyvena šiuo metu Didžiojoje Britanijoje ir Lietuvoje neturi Savo vardu turto. Yra dirbanti. Kaip būtų galima atgauti pinigus? Kaip perduoti antstoliams, kad jie pinigus išieškotų iš jos? Dėkui už atsakymą.
2013-03-04 10:43
 
Gerbiama Ingrida, pirmiausia oficialiai kreipkitės į savo skolininkę dėl skolos sugrąžinimo, tai padarykite registruotu laišku su pašto pranešimu apie laiško įteikimą. Jei Jūsų skolininkė į raginimą grąžinti skolą nereaguos, beliks kreiptis į teismą dėl priverstinio skolos išieškojimo. Kai turėsite teismo sprendimą dėl skolos priteisimo, dėl teismo sprendimo vykdymo galėsite kreiptis į antstolius. Teisminės procedūros būtų nereikėję, jei Jūs tai savo draugei būtumėte paskolinusi ne pagal skolos raštelį, o paėmusi vekselį. Suėjus skolos sugražinimo terminui ir skolos negrąžinus, galėtumėte vekselį užprotestuoti ir iš karto kreiptis į antstolį dėl priverstinio skolos išieškojimo pagal vekselį.

Neringa
 
Sveiki, mano nepilnametis sunus paveldejo savo proseneles (mano seneles) puse buto. Kadangi mes negyvename lietuvoje jau 6 metai as nezinojau kad per 3 men reikia po seneles mirties reikejo susitvarkyti dokumentus. Noriu suzinoti kiek trunka laiko sutvarkyti atstatimo ir priemimo testamento dokumentus.  Senele mire 2008m rugpjuti, senelis 2012 liepa,nuo to laiko as moku uz ta buta is savo lietuviskos banko saskaitos. Beje as ten su sunumi registruota (taip senelis norejo).
2013-03-04 10:37
 
Gerbiama Neringa, kiek supratome iš klausime pateiktos informacijos, Jūsų sūnus paveldėjo pusę buto pagal testamentą, o kadangi klausiate dėl praleisto termino atstatymo, pradėjote palikimo priėmimo procedūrą. Mes negalime atsakyti kiek laiko užtruks kol viską susitvarkysite, kuo anksčiau pradėsite, tuo greičiau pabaigsite. Konsultuokitės su notaru, kuris tvarko šią turto paveldėjimo bylą ir elkitės pagal jo nurodymus.

Evaldas
 
Sveiki, man 16 metų ar galiu vienas skristi i Angliją? Ar reikia palydos, tėvų prašymo? Ačiū.
2013-03-01 16:15
 
Gerbiama Evaldai, Anglija nepriklauso Šengeno sutarties erdvei, todėl reikalingas vieno iš tėvų sutikimas. Išsamiau rasite informacijos internete pagal reikšminius žodžius "nepilnamečių vykimas į užsienį".
 

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos