Klausimas Atsakymas
Olga
 
Sveiki nuo 2013 05 13 iseinu i dekreta motinystes ismokas skaicius nuo 12 04 01 iki 13 03 31 per ta laikotarpi o8 menesi buvau nemokamose atostogose ir sodroje 08 02 iki 08 29 skaitosi nedraudiminis laikotarpis ar tai reiskia kad negausiu jokiu ismoku nes truks socialinio draudimo stazo? Aciu uz atsakyma.
2013-04-30 11:37
 
Gerbiama Olga, sunku atsakyti į klausimus nematant dokumentų, tačiau mūsų nuomone išmoką turėtumėte gauti. Tikslų atsakymą Jūs gausite iš SODROS, kuri įvertins visus apie Jus turimus dokumentinius duomenis ir priims atitinkamą sprendimą, kurį , jeigu Jus netenkins, bus galima nustatyta tvarka apskųsti.

Jurate
 
Laba diena, norejau paklausti, ar yra galimybe tevu issizadeti savo vaiko? Abipusiu tevo ir mamos susitarimu. Tevas vaiku nesirupina ir as nematau reikalo kad mano vaikas nesiotu tokio asmens pavarde. Noriu visiskai nuo jo atsiriboti. Tevas sutinka atsisakyti tevystes.
2013-04-29 18:35
 
Gerbiama Jūrate, labai keistas Jūsų klausimas, ir, atrodo, neapgalvotas. Tėvystės atsisakyti dėl nesirūpinimo, juridine prasme, neįmanoma, nebent jeigu tyrimais būtų įrodyta, jog tėvas negali būti vaiko biologiniu tėvu. Pavardės pakeitimas įmanomas, tačiau tai neturi nieko bendro su tėvyste. Prieš darant kokius nors veiksmus, vis dėlto patartume pasikonsultuoti su vaiko teisių apsaugos tarnyba.

Greta
 
Sveiki, noreciau suzinoti, kokiu budu galeciau pristeisti alimentus is buvusio sutuoktinio, jei siuo metu jis gyvena Lietuvoje, o as su dukra Jungtineje karalysteje. Skyrybos ivyko 2010 metu kovo menesi, teisme viesai buvo susitarta moketi kas menesi po 500 lt. nuo 2012 metu liepos menesio pinigu nebegaunu, 2012 metu rugpjucio menesi as su dukra isvykau gyventi i JK. Ten planuojame pasilikti, nes gyvename su mano seima, dukra cia lanko moykla. Tevas su vaiku nebendrauja, nors pati prasiau kad bent paskambintu vaikui. Ar butu galimybe prisiteisti alimentus is vaiko tevo, nedalyvaujant teisme, nes daznai grizti i Lietuva neturiu lesu. Kiek kainuotu paslaugos? Aciu.
2013-04-29 18:28
 
Gerbiama Greta, patartume susirasti Lietuvoje advokatą, su juo sudaryti atstovavimo sutartį,  pavesti jam vesti alimentų priteisimo vaikui bylą. Kiek kainuotų paslaugos atsakyti negalime, nes tai priklauso nuo susitarimo su advokatu.

Ivorgras
 
Laba diena. Pirkau butą iš nekilnojamojo turto įmonės, kuri tą butą buvo įsigijusi varžytinėse. Buto savininkai prieš varžytines turėjo komunalinių įsiskolinimų. Pardavėjo ir notaro buvau patikintas, kad pirkdamas butą aš neperimu įsiskolinimų už komunalines paslaugas, nes aš perku butą, o ne skolas. Ir visas problemas su komunalininkais, pasirašant sutartis, išsprendžia buto iš varžytinių pirkimo aktas. Bet dabar man iš UAB" Butų ūkis" ateina laiškai su reikalavimu susimokėti susidariusias skolas už laikotarpį iki dienos kai aš pirkau butą, t.y. pirkimo-pardavimo sutarties sudarymo datos. Klausimas: ar aš turiu ignoruoti tokį reikalavimą ar reikia tokiu atveju rašyti jiems raštą ir paaiškinti kokiomis aplinkybėmis aš įsigijau butą? Ar yra dar koks nors būdas atsikratyti tokių reikalavimų?
2013-04-29 11:07
 
Nėra kito būdo, tik išsamiai raštu paaiškinti UAB "Būtų ūkis" šio buto įsigijimo sąlygas bei aplinkybes. Tuo atveju, jei "Butų ūkis" Jus paduos į teismą, tai paaiškinti turėsite teisme.

Virginija
 
Laba diena. 2012m. gruodį gavau pažymą, kad esu nedarbinga su 10 procentu darbingumu. Vis dar dirbu pilna darbo dieną. Darbdaviui pažymos nepristačiau. Pažymoje pagal negalios pobudį pritaikytoje darbo aplinkoje niekas nepabraukta. Noriu paklausti ar galiu dirbti, ar nepažeidžiu kokį įstatymą?
2013-04-29 11:04
 
Gerbiama Virginija, gali dirbti, jei tik sveikata leidžia. Jei dirbti negalėsite, turėsite kreiptis į darbdavį dėl darbo sąlygų pakeitimo. Darbdaviui nesutikus, reikės kreiptis vėl į NDNT dėl specialios pažymos apie darbo sąlygas.

Sonata
 
Sveiki, noreciau paklausti ka reiskia bankrutuoti anglijoje ir nusirasys visa paskolos suma ar cia tiesa?butas priklauso dabar draudimui. nera lesu moketi paskolai. Ka reiketu daryti?kas galetu nutikti jei draudimas leistu parduoti busta bet as likusio isiskolimino nemokeciau kas nutiktu? Dekui.
2013-04-29 11:01
 
Gerbiama Sonata, negalime atsakyti į klausimą ką reiškia bankrutuoti Anglijoje, reikėtų teirautis pas teisininkus Anglijoje. Nelabai supratome, kur yra Jūsų butas: Lietuvoje ar Anglijoje, tačiau už paskolą atsiskaityti būtina.

Kristina
 
Sveiki, turi klausima del vaiko isvykimo is Jungtines Karalystes, su mociute, vaikas turi tecio pavarde, visada keliaudavome su igaliojimu, taciau siais metais musu igaliojimas pasibaige, norejom prasitesti, kreipemes i LR ambasada Londone, taciau gavome atsakyma, kad jei vaiko deklaruota gyvenamoji vieta yra Jungtine Karalyste (siuo atveju taip ir yra, tiek mano, tiek vaiko, tiek mociutes su kuria jis vyks i Lietuva) igaliojimo is Lietuvos nereikia, nes siuo atveju vaikas vyksta namo, tad mano klausimas butu, kur butu galima rasti vis tik atsispausdnti si istatyma? kad ji turet isvykstant is Lietuvos? nes pasienieciai vis tik labai reikalauja visada igaliojimo, o siuo atveju as jo gauti negaliu, nes LR ambasada sake, kad jie negali suteikti jo, nes eitu pries istatyma? Aciu labai uz atsakyma.
2013-04-29 10:48
 
Gerbiama Kristina, viską ką išdėstėte klausime, turite pakartoti Lietuvos pasieniečiams ir pateikti jiems įrodymus, kad vaiko gyvenamoji vieta yra Jungtinėje Karalystėje. Patarime dėl oficialaus išaiškinimo apie vykimą per sieną kreiptis raštu į Lietuvos Migracijos departamentą, gauti atsakymą ir su jo kopija važiuoti per sieną. Migracijos departamento adresas yra: L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius, tel.: (8 5) 271 7112 (priimamasis), faks. (8 5) 271 8210, kodas 188610666, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.   Pasidairykite departamento el. tinklapyje.

Jonas
 
Laba diena, esu po suntavimo operacijos... esu bedarbis, bedarbystes ismokos negaunu, taigi ar turiu teise gauti nedarbingumo procenta kazkuriam laikui ir nuo kada?
2013-04-26 18:21
 
Gerbiamas Jonai, neįgalumo lygį nustato Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba (NDNT), į kurią siuntimą įformina šeimos gydytojas. Patariame kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris žino Jūsų sveikatos stovį ir nuspręs dėl tikslingumo siųsti ar ne į NDNT.

Agne
 
Laba diena norejau paklaust ar galima po skyribu su vyru pasikeist pavarde i mergautine?
2013-04-25 16:39
 
Gerbiama Agne, taip, galima.

Oksana
 
Laba diena, aš gaunu neįgalumo pensiją (nustatytas darbingumas 35%). Mane domina - įsidarbinus nustosiu gauti neįgalumo pensiją? Dėkoju.
2013-04-23 10:03
 
Gerbiama Oksana, Jūsų įsidarbinimas neįgalumo pensijos gavimui įtakos neturės.

Dovile
 
Ar gali nepilnamete išteket uz kalinio?
2013-04-23 10:02
 
Gerbiama Dovile, apskritai nepilnametė gali ištekėti tik esant tam tikroms aplinkybėms,  kai asmuo norintis tuoktis, tačiau neturintis 18 metų, gali prašyti teismo santuokinį  amžių sumažinti. Tokie prašymai teisme nagrinėjami supaprastinto proceso tvarka,  santuokinis amžius gali būti sumažintas, tačiau ne daugiau kaip trejais metais. Nėštumo atvejais, teismas gali leisti tuoktis ir nesulaukus penkiolikos metų. Įstatymas reikalauja, kad teismas, spręsdamas klausimą dėl santuokinio amžiaus sumažinimo, teismo posėdyje turi išklausyti norinčio tuoktis nepilnamečio tėvų, globėjų ar rūpintojų nuomonę, o taip pat   atsižvelgti į jo psichinę bei psichologinę būklę, turtinę padėtį ir svarbias priežastis, dėl kurių būtina sumažinti santuokinį amžių. Valstybinė vaiko teisių apsaugos institucija privalo pateikti išvadą dėl santuokinio amžiaus sumažinimo tikslingumo ir ar tai atitinka nepilnamečio interesus. Atkreipiame dėmesį, kad sumažinti santuokinį amžių yra teismo teisė, bet ne pareiga, t.y. tik esant teismo pripažintoms svarbioms aplinkybėms. Įstatymas nustato tik vieną svarbią priežastį sumažinti santuokinį amžių - nėštumą, kitų aplinkybių pripažinimą svarbiomis įstatymas palieka teismo nuožiūrai.  Kitomis aplinkybėmis paprastai būna: jau susiklostę šeimos santykiai (atvejai, kai nepilnametis jau gyvena santuokinį gyvenimą), vaiko gimimas, nepilnametis jau turi savarankišką užsiėmimą, nepilnametis turi savarankiškas pajamas ir pan.

Reda
 
Sveiki. Noriu paklausti per kiek laiko anstoliai gali iskeldinti is busto, jeigu bankas nutrauks sutaty?imta vartojamoji paskola 55 tukstanciai, butas ykeistas bankui, dabar skola siekia nepilnai pora tukstanciu litu. ar gali bankas nutraukti sutarty jei yra tokia skola kaip dabar? Aciu uz atsakyma.
2013-04-22 18:15
 
Gerbiama Reda, sunku atsakyti kaip elgsis bankas, tačiau patartume kuo greičiau pabaigti paskolos sugrąžinimą ir jaustis ramiai. Kadangi paskolos likutis yra nedidelis, gal būt paskolos sugrąžinimui reikalingą sumą galite pasiskolinti kitur, būtų skola, tačiau dėl būsto būtumėte rami.

Liudmila
 
Noreciau paklausti, mano vyras turi 20proc.darbingumo gauna uz slauga, o man zmonai kaip rupintojai priklauso uz prieziura 1bazine pensija?
2013-04-22 10:32
 
Gerbiama Liudmila, patariame šiuo klausimu su visais turimais dokumentais kreiptis į SODRĄ pagal savo gyvenamąją vietą, ten gausite išsamų atsakymą.

Egidijus
 
Laba diena, kreipiuosiu tokiu klausimu, butu malonu jai atsakytumet, susiradau internete zmogu kuris idarbina anglijoje, bet turejau sumoketi 100 svaru kad mane uzregistruotu pokalbiui del darbo, po to tureciau dar sumoketi tiek pat po kontrakto pasirasymo, bet negavau jokio darbo, tai norejau paklausti ar galeciau kreiptis I policija, rasyti pareiskima, kad buvau apgautas ir apgaules budu buvo isviliojami pinigai? ir ar jie man galetu padeti? turiu to zmogaus bako korteles duomenis manau nebutu sunku policijai ji surasti... Aciu.
2013-04-22 10:30
 
Gerbiamas Egidijau, čia ir klausti nėra ko, viską Jūs galvojate teisingai, taip ir padarykite.

Giedre
 
Laba diena. norejau paklausti ar uz vekselio skola, kai jau yra perimtas turtas, ar turi teise perimti turta kol dar nera padalinimo, nes yra dar du savininkai o turto padalinimo nera.
2013-04-22 10:15
 
Gerbiama Giedre, šiuos veiksmus atlieka antstoliai, todėl reikia kreiptis į juos pagal turto buvimo vietą.

Dovile
 
Laba diena, su vaiko tevu apsizenyje nebuvome, alimentai priteisti 2011m. gruodzio menesi. Vaiko tevas 4 menesiuis mokejo tvarkingai. Paskui isvaziavo i uzsieni. Suzinojau, kokioje salyje yra ir kokiame mieste. Sakykite, jeigu butu zinoma, kad jis oficialiai dirba, ar butu imanoma is jo isieskoti alimentus kitoje salyje? Kur reiketu kreiptis? Aciu. Lauksiu Jusu atsakymo.
2013-04-22 10:14
 
Gerbiama Dovile, Jums reikia kreiptis į antstolius ir perduoti jiems turimą informaciją apie skolininką. Antstoliai privalo imtis priemonių dėl skolos išieškojimo, taip pat suteikti konsultacijas dėl Lietuvos teismo sprendimo vykdymo kitoje šalyje.

Rita
 
Laba diena, močiutei priklauso pusė buto(2kambariai), jos kaimynė, kuriai priklausė kiti du kambariai mirė. Jos turtą paveldėjo dukra. Kuri nutarė išnuomoti savo turto dalį. Ar gali taip pasielgti neatsiklausus močiutės? Kokios močiutės teisės šioje situacijoje(nuomininkai elgiasi konfliktiškai). Ačiū už atsakymą.
2013-04-22 10:13
 
Gerbiama Rita, kiekvienas savininkas su savo turtu gali elgtis savo nuožiūra. Jei buto dalies nuomininkai elgiasi netinkamai, reikia pirmiausia juos įspėti, nepavykus pasiekti norimo rezultato-raštiškai kreiptis į policiją dėl sudrausminimo ar administracinio poveikio priemonių pritaikymo.

Tadas
 
Sveiki, kad istoti i darbo birza reikia 18 men darbingumo per paskutinius 36 men, o kad gauti socialine nedarbo pasalpa 350lt ko reikia? Stazo, vidurines mokyklos baigimo ar dar ko?
2013-04-21 12:44
 
Gerbiamas Tadai, kreipkitės į Darbo biržą.

Marina
 
Laba diena, nezinau ka daryti. buvau paemus paskola banke snoras, nesugebejau jos grazinti, moku dabar po 100 lt ir kasdien bijau, kad> antstoliai man uzblokuos saskaita. siuo metu auginu 5 metu vaika, dirbu, gaunu minimuma, o reikia sumoketi ir uz darzeli ir uz buta, gal patarsyt ka daryt?
2013-04-21 12:42
 
Gerbiama Marina, nelabai ką galime patarti, skola yra skola, ją reikia grąžinti.

Valentina
 
Laba diena, norėjau paklausti, kodėl konsultuojate žmones (ir juos labai klaidinate) apie antstolių darbą, jeigu to visiškai neišmanote? Per tokius konsultantus, kaip jūs, žmonės paskui turi problemų, nes nesulaukia pagalbos, kadangi dėl jos kreipiasi ne ten ir ne taip, kaip priklauso pagal įstatymą. Štai tos nesąmonės, kurias jūs prikonsultavote (ponios Vidos klausimas ir jūsų atsakymas - visiška nesąmonė). Gal norėtumėte įstatymus pasiskaityti, prieš rašydamas atsakymą.
2013-04-21 17:41
 
Gerbiama Valentina, prašome patikslinti savo klausimą, t.y. nurodykite konsultavimo datą, nes pagal Jūsų pateiktą nuorodą konsultacijos nerasta, patikrinsime.

Vilija
 
Sveiki, norėčiau pasiteirauti, kam iš artimiausių giminaičių atitenka mano vartojamosios paskolos grąžinimo našta po mano mirties? Paskola paimta 3 metams, suma 8000 lt. Turiu pilnametį sūnų, kuris studijuoja ir pensijinio amžiaus tėvus. Dar vienas klausimas - kam atitektų mano butas, palikimo nėra. Lauksiu Jūsų konsultacijos.
2013-04-21 12:40
 
Gerbiama Vilija, skola atiteks tam paveldėtojui, kuris priims palikimą, tačiau tuo atveju, jei bus sąsajos paskolos su paveldėtu turtu.

Marina
 
Laba diena, nezinau kadaryti. buvau paemus paskola banke snoras, nesugebejau jos grazinti, moku dabar po 100 lt ir kasdien bijau, kad antstoliai man uzblokuos saskaita.siuo metu auginu 5 metu vaika, dirbu,gaunu minimuma, o reikia sumoketi ir uz darzeli ir uz buta, gal patarsyt ka daryt?
2013-04-21 12:38
 
Gerbiama Marina, nelabai ką galime patarti, skola yra skola, ją reikia grąžinti.

Albina
 
Persodintas inkstas. Paskirtas 20%  darbingumo lygis-nedarbinga. Darbe dirbu ribota valandu skaiciu. Klausimas - kokia neapmokestinima suma atskaiciuojant pajamu mokesti? Ar tiesa, kad pajamos atskaiciuojamos nuo 800 lt. Labai aciu JUMS uz atsakyma.
2013-04-18 13:01
 
Gerbiama Albina, pagal LR gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 20 str. 6 dalį asmenims, kuriems nustatytas 0–25 procentų darbingumo lygis, arba senatvės pensijos amžių sukakusiems asmenims, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka yra nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis, arba asmenims, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka yra nustatytas sunkus neįgalumo lygis, taikomas mėnesio NPD yra 800 litų.

Marija
 
Sveiki, su vyru ishsiskyriau beveik priesh 5 metus. pastaruosius 3metus, nuo to laiko, kai su vaikais ishvykau gyventi i uzsieni, negaunu alimentu. ir priesh ishvykstant nevisuomet mokedavo, tachiau buvau lietuvoje, budavo lengviau ji surasti ir pareikalauti mergaitems priklausanchiu pinigu. vyras vaikais niekuomet nesidomejo, santykiai nutruko, kai laukiausi antrosios dukros, jis niekada neishreishke net noro ja pamatyti, mergaitei tuoj 6 metai, o tevo nera machiusi niekada. bandzhiau kalbetis su vyru, rashiau laishkus, jis visuomet atsakydavo, kad jam neidomu. kad jis ju nelaiko savo vaikais ir jam nerupi. ishsiskyreme oficialiai kai antrajai dukrai buvo 6 menesiai, buvo priteista po 150 litu alimentu vienam vaikui. po to, kai ishvykau ish lietuvos, prashiau jo nesustoti moketi mergaitems, bet turejau gera darba, su pinigais sitvarkydavau pati, uzhtai ilgai nieko nedariau, niekur nesikreipiau kad padetu mums tuos pinigelius atgauti. dabar esu sunkioje situacijoje, praradau darba, pinigu visai neturiu, darosi labai sunku ishmaitinti vaikus. man labai reiketu pagalbos, kad ir tie 300 litu per menesi, butu daug lengviau verstis.. chia, kur gyvename su mergaitem (graikijoje), kainos, zinoma, kitokios nei lietuvoje, bet net ir shi suma, joms apmoketu poros savaichiu maista. taigi, prashau patarimo, kur turechiau kreiptis? i ambasada? turechiau grizhti i lietuva tvarkyti dokumentu? ar nuo to laiko kai esu ishvykusi jokia valstybine pagalba man jau nebepriklauso? tikrai neishmanau shiu teisiniu dalyku. niekada nieko is nieko neesu prashiusi. bet dabar labai reikia, ir esu tikra, kad mano buves vyras, nors jam vaikai ir nerupi, nei ju pazhint nori, bet privalo prisideti prie ju ishlaikymo... dekui uzh atsakyma!..
2013-04-18 12:51
 
Gerbiama Marija, kiek supratome iš Jūsų klausimo, tai vienai mergaitei alimentai jau yra priteisti, tai dėl jų mokėjimo reikėtų kreiptis į antstolius pagal skolininko buvimo vietą. Jei norite alimentų ir kitai dukrai, reikėtų su ieškiniu dėl alimentų priteisimo kreiptis į teismą pagal vaiko tėvo buvimo vietą.

Rasa
 
Sveiki. Norejau pasidometi del namo pardavimo. Lyg ir girdejau, kad parduodant nama dabar reikia dar papildomai turet kazkoki dokumenta, kuris nurodo namo taupuma ar kazkas panasaus. As gyvenu uzsieny, todel nezinau naujoviu. Noreciau, kad parasytumete kokiu dabar dokumentu reikia parduodant nama. Is anksto dekoju.
2013-04-18 12:46
 
Gerbiama Rasa, namas yra nekilnojamasis turtas, kurį galima parduoti tik pagal notarinę sutartį. Veikiantys įstatymai nustato, kad visus dokumentus dėl namo pirkimo-pardavimo sandorių surenka, sutarties projektą parengia notaras, todėl informacijos šiuo klausimu ieškokite pas konkretų Jūsų pasirinktą notarą arba Lietuvos notarų rūmų el. tinklapyje.

Dalia
 
Pradejau gauti pensija turiu skolu anstoliu kontoroje ar man visa pensija nuskaiciuos aciu uz atsakyma.
2013-04-18 12:43
 
Gerbiama Dalija, teiraukitės pas antstolį, tačiau 50 proc. pensijos Jums turėtų likti.

Marius
 
Gyvenu Telšiuose o buvusi darbovietė registruota Vilniuje. Noriu paduoti buvuso darbdavį į teismą, dėl skolos grąžinimo bet nežinau kokiam teismui rašyti prašymą telšių ar vilniaus?
2013-04-18 12:38
 
Gerbiamas Mariau, pagal civilinio proceso taisykles toks ieškinys paduodamas pagal atsakovo buvimo vietą.

Vitalija
 
Laba diena norejau pasiteirauti, mano dabartini vyra, jo buvusi zmona padave pareiskima i policija del piktybinio alimentu nemokejimo... Vyras nedirba taciau yra registruotas darbo birzoje, ir turime bendra vaika, kokia tikimybe kad vyrui teismas skirs aresta ar lygtinuma? ir kiek gali skirti aresto ar lygtinumo? Aciu uz atsakyma.
2013-04-18 12:37
 
Gerbiama Vitalija, Jūsų vyrui reikėtų pasiskaityti LR Baudžiamojo kodekso 164 straipsnį.

Sonata
 
Labas vakaras. Norejau pasiteirauti apie alimentu priteisimo procedura merginai, kuri yra pilnamete, bet mokosi vis dar. Alimentai buvo priteisti anksciau is to pacio žmogaus.
2013-04-18 12:30
 
Gerbiama Sonata, jei alimentai jau yra priteisti, tai kito priteisimo negali būti. Matyt, Jums kyla keblumo dėl alimentų mokėjimo. Patariame su teismo sprendimu kreiptis į antstolius, kurie žino alimentų išieškojimo taisykles. Pagal mūsų praktiką, alimentai išieškomi vaikams, jei jie mokosi, iki 24 metų amžiaus.

Gitana
 
Laba diena, norėčiau Jūsų pasiteirauti dėl išvykimo su vaiku i užsienį. Situacija kiek sudėtinga. Šiuo metu laukiuosi antrojo vaikelio, radau darba Anglijoje, noreciau išvykti i Angliją su savo vaikučiu ir ten dirbti, bei gimdyti antra vaikeli. Pirmajam yra jau 2metukai. Su vaiku tėvu išsiskyrėme, kada jis sužinojo, jog laukiuosi antro vaikelio, nes nepanoro jo turėti ir liepė nutraukti gyvybę vaisiui, tačiau aš nusprendžiau gimdyti. Siuo metu jis nelanko ir nesidomi vaikučiu, yra suteikes savo pavardę jam, mes su juo nesame registrave santuokos. Gal patarsit jus kur man kreiptis, kad jis neapskūstų, jog išsivežiau vaiką i užsienį? kokių dokumentų man reiktų gauti vykti ir gyventi užsienyje su vaiku?
2013-04-18 12:27
 
Gerbiama Gitana, kiek supratome iš klausimo turinio, Jūs noreite emigruoti iš Lietuvos, o ne laikinai išvažiuoti, todėl konsultuokitės su Migracijos departamentu, kurio adresas yra: L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius, tel.: (8 5) 271 7112 (priimamasis), faks. (8 5) 271 8210, kodas 188610666, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Erika
 
Sveiki. Man 19metu.Gyvenu Anglijoje. Turiu sese, jai 8-eri. Noreciau vasaros atostogom, tai yra 3menesiams, ja pasiimti pas save. Mama sutinka ja isleisti, bet seses ter is pries. Ar imanoma butu ja pasiimti be tecio leidimo?
2013-04-18 12:25
 
Gerbiama Erika, nepilnamečio vykimui į Angliją reikalingas bent vieno iš tėvų raštiškas sutikimas. Išsamesnę informaciją rasite internete pagal reikšminius žodžius "laikinas nepilnamečių vykimas į užsienį".

Jurate
 
Kiek laiko galima veluoti sumoketi imokas ir kaip susitarti su kreditirias del imoku atidejimo?
2013-04-18 12:23
 
Gerbiama Jūrate, įmokas reikia mokėti taip, kaip numatyta sutartyje. Dėl įmokų atidėjimo reikia tartis su kreditoriumi.

Ramunas
 
Noreciau suzinoti ar priklauso invalidumas M75.0  M51.1?
2013-04-18 12:21
 
Gerbiamas Ramūnai, mes ne medikai ir ne Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba (NDNT), todėl į Jūsų klausimą atsakyti negalime. Kreipkitės į savo šeimos gydytoją, kuris žinodamas Jūsų sveikatos būklę,  nuspręs ar forminti siuntimą į NDNT, sprendimą dėl neįgalumo lygio priima NDNT.

Petras
 
Laba diena gerb teisininke, 2010 m 02 men akcininkas M. pardave 50% imones akciju pilieciui K. Ar gali piliecio M. zmona uzgincyti akciju pirkimo pardavimo sutarti jeigu praejo daugiau kaip 3 metai? Akciju pirkimo pardavimo sutartyje nera piliecio M. zmonos paraso kad sutinka su akciju pardavimu. Dekoju.
2013-04-18 12:18
 
Gerbiamas Petrai, akcijų pardavimo sandoris atliktas pažeidžiant įstatymus, todėl be abejo M. žmona gali kreiptis dėl savo interesų apgynimo.

Grazina
 
2012m-06m mano sunus[27m] buvo sulaikytas su cigareciu kontrobanda, buvo nubaustas 10000lt. bauda. Soc.rup.sk. uzlaike soc. pasalpa uz s.m. pirma ketvirti, muotyvuodami, kad gavo rasta is muitines 2013-04-04.Darbo birzoj-registruotas, viesuosius darbus-atidirbes, gyvena atskirai nuo manes. Turto neturi, pajamu kitu-neturi. Ar teisingai elgesi soc.rup.sk. atimdami vieninteli pragyvenimo saltini.Si ketvirti sustabde mokejima, motyvuodami, kol neatidirbs viesuju darbu val. tol nemokes. Esu girdejusi, kad gali sustabdyti mokejima iki puse metu, atsizvelgent i situacija. Tai ar nuo pazymos gavimo puse metu, ar ir uz praejusi laika turi teise nemoket.
2013-04-18 12:14
 
Gerbiama Gražina, patariame į Socialinės paramos skyrių kreiptis raštu.

Vytautas
 
Labas vakaras, šią vasarą žadu keliauti pasisvečiuoti pas savo dėdę į Jungtinę Karalystę. Norėčiau sužinoti, ar galiu skristi (arba važiuoti) į šią šalį vienas (man 16 metų). Ačiū.
2013-04-18 12:14
 
Gerbiamas Vytautai, labai daug informacijos šiuo klausimu yra internete, ieškokite pagal reikšminius žodžius "laikinas nepilnamečių vykimas į užsienį".

Ieva
 
Sveiki, nuo pats vaikystes augau savo name, tevai issikyre ir mama nieko negavo skirybu metu. dabar man jau 21 metai ir tetis nori mane iskeldinti ar turiu kokiu nors pretenziju i puse namo ar kokia nors dali?
2013-04-18 12:12
 
Gerbiama Ieva, manome, kad šiuo atveju Jūsų iškeldinimas iš gimtojo namo galimas tik teisminiu keliu, koks būtų teismo sprendimas mes neprognozuojame.

Aurelija
 
Sveiki norejau paklausti kaip issireikalauti skola. Vaikui yra priteisti alementai kas men po 250lt pirmus metus skolininkas mokejo paskui jis niekur nedirbo arba ilga laika dirbo ant saves bet nemokejo db moka vaiku garantinis fondas. skolininkas yra uzsieni kaip is jo issiieskoti. buvau padavius i prokuratura uzpildem dokumentus bet jau kaip 2 menesei tylu.antstoliai nieko nepadaro. nzn kaip issireikalauti o vaikui reikia eina i mokykla man sunku vienai išlaikyti.
2013-04-18 12:08
 
Gerbiama Aurelija, Jūs padarėte viską ką galėjote, dabar belieka laukti žinių bei rezultatų iš antstolių bei prokuratūros. Pabandykite kreiptis į savo savivaldybės Socialinės paramos skyrių dėl pagalbos.

Grazvydas
 
Laba diena. as dirbu imoneje sandelio darbininku. dirbau iki vasario menesio. tada direktorius man pasake kad sedeciau namie ir laukciau kada iskvies i darba nes darbo tuo metu nebuvo visiem. dar kai sedejau namie laukiau man mokejo atlyginima, bet dabar jau nebegavau algos uz paskutinius du menesius.as tiesiog gavau informacijos kad mano darboviete bankrutuoja, jog reikalus tvarko administratorius.as kreipiausi i sodra bet sako kad imone nelikviduojama o imokos mokamos -mokesciai.as tiesiog turiu isipareigojimu moketi mokescius bet as negaliu sumoketi nes negaunu algos. gal galite patarti ka daryti as niekada nebuvau susidures su tokia situacija.ar galima gal apsidrausti kazkaip galima? nes as skambinu i darboviete bet niekas neatsiliepia.ir jokio rasto as negavau is darbovietes. tiesiog esu pasimetes nes nezinau kur kreiptis ir kaip apsisaugoti.as kai kreipiausi i sodra man pasake kad nurodyta 1000litu pervesta, o pervede 250 tiktais.ar verta kazkur kreiptis ar tarkime i teisma? nes bijau kad islaidos nesusidarytu didesnes nei as galeciau issireikalauti. ar imanoma apsidrausti nuo tokios situacijos kol dar imone nelikviduota?
2013-04-18 12:08
 
Gerbiamas Gražvydai, šioje situacijoje Jums reikėtų iš tokios įmonės pasiliuosuoti, o dėl darbo užmokesčio įsiskolinimo nedelsiant kreiptis į teismą, kad būtumėte įtrauktas į įmonės kreditorių sąrašą įmonės bankroto atveju.

Remigijus
 
Sveiki.Uz kokia maziausia suma gali anstolis uzdeti aresta nekilnojamam turtui. Aciu.
2013-04-18 12:05
 
Gerbiamas Remigijau, pasiskaitykite išieškojimų vykdymo taisykles Antstolių rūmų el. tinklapyje.

Julija
 
Laba diena, ar yra koks istatimas, reglamentuojantis kas yra bendro naudojimosi paslauga (turiu omeny namo prieziuros paslaugas) o kas ne. Pvz.; gavau saskaita uz kitas paslaugas, kur iskaiciuoti 2 santechniniai darbai, kurie buvo atliekami musu namo 3-oje laiptineje(nes toje laiptineje nesilo gyvatukai ir nebuvo karsto vandens) Bet saskaita uz ju atliktus darbus isdeste visam namui. Kodel mes, likusiuju 2-ju laiptiniu gyventojai privalome moketi uz paslauga suteikta kitiems.
2013-04-18 12:04
 
Gerbiama Julija, patariame visus šiuos klausimus raštu užduoti tai organizacijai, iš kurios gaunate sąskaitas. Ir jeigu manote, kad sąskaitoje yra sumos už neatliktus darbus ar nesuteiktas paslaugas, galėtumėte tos sąskaitos dalies neapmokėti. Kilus ginčui, galutinį sprendimą dėl sąskaitos pagrįstumo turėtų priimti teismas.

Žana
 
Laba diena, norėčiau sužinoti, ar gali darbdavys atleisti iš darbo, jeigu jam būtų pateikta pažyma, kad po ilgų metų darbo jo įmonėje, gautas sveikatos sutrikdimas ir valstybės suteikta 2 darbingumo grupė (iš dalies darbingas)?
2013-04-18 12:02
 
Gerbiama Žana, jeigu komisija nustatė, kad tai yra darbinis suluošinimas ar profesinis susirgimas, tada toks asmuo gali reikalauti iš darbdavio žalos atlyginimo, su atleidimu iš darbo ar neatleidimu iš darbo tai tiesioginio ryšio neturi. Žinoma, jei darbdavys, jausdamas savo atsakomybę dėl darbuotojo sveikatos pablogėjimo, tokiam darbuotojui sudarys palankesnes darbo sąlygas ir pan., darbuotojas gal būt ir nereikalaus papildomo žalos atlyginimo (pvz. skirtumo tarp buvusio atlyginimo vidurkio ir gaunamos neįgalumo pensijos dydžio).

Petras
 
Ar butu galima butu padenkti tevo elementu skola mano anstolius?
2013-04-05 9:29
 
Gerbiamas Petrai, tai įmanoma, jei tėvas Jums sumokėtų savo alimentų skolą, o Jūs ta suma pradėtumėte atsiskaitinėti už savo skolas.

Neringa
 
Gerb.teisininke, atsitiko man toks reikalas, kad sumokejau rankpinigius pirkdama buta, o dabar paaiskejo, kad tas butas arestuotas. Pries sumokant rankpinigius mes pasiraseme preliminaria buto pardavimo sutarty su visais pardavejo duomenimis ir mano tuo paciu, bet nepatvirtinom notariskai. Kaip man toliau elgtis? Aciu uz atsakyma.
2013-04-04 15:21
 
Gerbiama Neringa, reikėjo konsultuotis su teisininkais prieš pasirašant preliminarią buto pardavimo sutartį ir sumokant taip vadinamus rankpinigius. Kiek supratome iš klausimo, paaiškėjus, kad butas areštuotas, Jūs jau nenorite jo pirkti. Kadangi butas gali būti perleistas tik notariškai tvirtinama sutartimi, patartume su preliminaria buto pirkimo sutartimi kreiptis į notarą pagal buto buvimo vietą ir konsultuotis su juo. Jei manote, kad pardavėjas Jus apgavo, galite reikalauti rankpinigių sugrąžinimo ir žalos (tarp kitko ir nematerialinės) atlyginimo.

Samanta
 
Sveiki, turiu dukrite vieneriu metuku, noriu ja issivezti i uzsieni, Tarp vaiko gimimo liudijimo tevo nera, nenurodytas tevas. Kokiu man dokumentu reiketu norint issuvezti dukra? Jai tevas ant vaiko dokumentu nenurodytas ar butu sudetinka vaika issivezti i kita sali. Skaitausi kaip vienisa mama. Aciu uz atsakymus.
2013-04-04 15:15
 
Gerbiama Samanta, jei tai būtų laikinas išvykimas, tai pakanka vieno iš tėvų sutikimo, juo labiau jei vaikas vyks su mama. Jei tai bus emigracija, patartume konsultuotis su Migracijos departamentu adresu: L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius, tel.: (8 5) 271 7112 (priimamasis), faks. (8 5) 271 8210, kodas 188610666, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Elena
 
Iki kovo 21 dienos dirbau valstybes tarnautoja. esu atleista iš darbo, parašiusi pareiškimą ,,savo noru". šių metų balandžio 3 diena įstaigos vadovas skiria man nuobaudą - pastabą už vasario 20 dieną padarytą tarnybinį nusižengimą, kadangi negryzau i darbą del tos priezasties, nes iki 16 val. lankiausi pas gydytoja, i darba negryzau, apie tai, kad negrysiu nepranesiau del sveikatos bukles. Nuo vasario 21 dienos iki kovo 7 dienos turejau nedarbingumo pazymejima. Ar gali istaigos vadovas skirti man nuobauda mano nurodytomis aplinkybemis, nes is darbo jau esu atleista 2013-03-21?
2013-04-04 10:41
 
Gerbiama Elena, įstaigos vadovas pasielgė neteisingai, nes balandžio 3 d. dieną paskyrė nuobaudą neegzistuojančiam darbuotojui, apskritai tokia nuobauda ir įsakymas yra beprasmiai.

Inga
 
Sveiki as gyvenu su nepilnameciu vaiku Anglijoje. Esu istekejusi antra karta ir mano antras vyras nori suteikti savo pavarde vaikui. Lietuviu ambasada pasake kad reikia gauti buvusio vyro sutikima del to. As issiskyrusi pries du metus, su buvusiu vyru jau 5 metai nebendraujam, alimentu vaikui jis nemoka ir ne jokiu santykiu nepalaikau. As pato keiciuosi siuo metu pavarde i kita ir nenorim kad sunelis butu kita pavarde nei seima. Patarkit nuo ko pradeti? Lb dekui.
2013-04-03 13:19
 
Gerbiama Inga, patartume teirautis atitinkamose Anglijos institucijose, kurios sprendžia pavardės pakeitimo klausimus, kokie būtų reikalavimai pagal Anglijos įstatymus. Jei vis dėlto, būtų reikalingas buvusio Jūsų vyro ir vaiko tėvo sutikimas, reikėtų jį susirasti ir tokį sutikimą gauti. Lietuvoje, kilus ginčui, jį galėtų išnagrinėti Lietuvos teismas.

Anonimas
 
Sveiki. Esu gavęs teismo paskirtą baudą, tačiau jinai yra nesumokėta. Jokio turto neturiu, todėl antstoliai iš manęs nieko paimti negali. Tačiau dabar nusprendžiau įsidarbinti legaliame darbe. Ir iškilo klausimas, ar antstoliai atskaičiuos man dalį atlyginimo? Ačiū už atsakymą.
2013-04-02 17:19
 
Gerbiamam anonimui, be abejo, jei Jūs pradėsite dirbti, apie tai turi būti informuota SODRA, darbdavys turės sumokėti kitus numatytus mokesčius, tokiu būdu antstoliams taps žinoma Jūsų darbovietė ir išieškojimo dokumentas pasieks darbovietės buhalteriją. Taigi, ar ne geriau Jums pačiam geruoju susimokėti teismo paskirtą baudą, nelaukiant antstolio įsikišimo, nes Jūsų išlaidos tik padidės, nes reikės sumokėti ir už antstolių darbą.

Edvinas
 
Labas vakaras noretau paklausti ar yra senaties terminas skoloms Lietuvoje jei tu ju nemoki ir nedirbi lietuvoje ir nera jokiu pajamu?
2013-04-02 13:19
 
Gerbiamas  Edvinai, bendrasis senaties terminas pagal Lietuvos Respublikos Civilinį kodeksą yra dešimt metų.

Aiste
 
Sveiki, man 14 metu. As gyvenu Anglijoje ir noreciau grizti atostogoms i Lietuva, ir veliau atgal. Ar tai yra imanoma nuvykti i Lietuva be jokiu igaliojimu ar lydincio asmens. O jeigu ne tai kokiu dokumentu ir kokios „sąlygos“ yra taip darant? Buciau dekinga uz atsakyma.
2013-04-02 13:18
 
Gerbiama Aiste, patikimiausia informacija dėl vykimo iš Anglijos būtų gauta pačioje Anglijoje, teiraukitės atitinkamose tarnybose arba pas tautiečius, iš kurių gal būt kas nors jau yra tokiu būdu važiavęs.

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos