Klausimas Atsakymas
Elena
 
Sveiki, noreciau pasiteirauti ar dirbant valstybinio tarnautojo pareigas nepertraukiamai 6 metus ir per ta laikotarpi nepanaudojus atostogu, išeiti 5 menesiams atostogu?
2013-05-31 16:17
 
Gerbiama Elena, kreipkitės į savo administraciją ir atostogaukite.

Julija
 
Laba diena, as turiu neigalima nuo 2007m Siais 2013 metais men ji reiktu pratesti. Girdejau jog turint neigaluma 6 metus is eiles (kaip tik ir turiu ji 6 metus) NDNT turi nuspresti man neigaluma pratesti iki senatves pensijos. Ar tai tiesa?
2013-05-31 14:03
 
Gerbiama Julija, anksčiau tokia taisyklė tikrai buvo, tačiau ar dabar tai taikoma, sprendžia NDNT konkrečiai, priklausomai nuo sveikatos stovio, kuris yra užfiksuotas šeimos gydytojo siuntime į NDNT, prie kurio pridedami visi sveikatos būklę  liudijantys dokumentai. NDNT iš tikrųjų gali nustatyti neįgalumo lygį iki senatvės pensinio amžiaus, bet ar taip padarys, atsakyti negalime.

Vaida
 
Laba diena, noreciau paklausti kokia pazyma reikalinga norint vykti dviems nepilnameciams vaikams i anglija be lydinciu asmenu, be tevu ir kokia kalba turetu buti si pazyma? ar yra galimybe gauti tos pazymos pavyzdi i elektronini pasta? Dekojame.
2013-05-31 8:47
 
Gerbiama Vaida, kad nekiltų abejonių ir gautumėte labai tikslius atsakymus, patariame kreiptis į Migracijos departamentą adresu:  L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius, tel. (8 5)  271 7112 (priimamasis), faks. (8 5)  271 8210, kodas 188610666, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. Linkime sėkmės.

Jurgita
 
Prasau padekit man ka man daryti jai vyras jau isvestas  triams menesiams uz neatidirbtas valandas viasuju darbu ar yra teisibe kad uz kaskokias valandas reikia sedeti tai geriau bauda butu uzdeje as su mazais vaikais uz vaikus 100lt tik tegaunu as nedirbu daznai sergu padekite ka man daryti ar dar galima tiketis kad ji paleistu ji siandiana isveze i siaulius.
2013-05-30 11:36
 
Gerbiama Jurgita, mes šiuo atveju padėti Jums niekuo negalime, patariame kreiptis į tą instituciją, kuri vykdo viešųjų darbų atlikimo priežiūrą.

Ilona
 
Laba diena noreciau suzinoti ,nes neduoda man ramybes ir abejoju, gyvenu socialiniam bute ,ju yra is 22 butu 12 socialiniu ,o kiti 10 butu privatizuojami ir nori sukurti bendrija ,ar as privalau moketi atskirai dar pirmininkui alga ar kaskaip kitaip.... nes moku nuomos mokesty tai sudaro 50 litu ir jai dar prisides apie 40 litu, tai man pinigai ir kiek zinau pasirase uz mus 12 butu savivaldybe, tai ar turim kokia teisia ar nuomone issakyti ar jau mes, kaip ir niekas tik moketi uz viska?
2013-05-30 11:35
 
Gerbiama Ilona, bendrija gali įsikurti, jei to nori 50 proc. plius dar vienas to namo gyventojų. Jei bendrija bus įkurta, nors Jūs asmeniškai to ir nenorėsite, reikės paklusti bendrijai. Nemanome, kad savivaldybė galėjo už jus nuspręsti dėl bendrijos įsteigimo, nors savivaldybė ir yra to buto savininkė, tačiau nuomininkas turi savo teises. Patartume pasiskaityti buto nuomos sutartį, gal ten yra aptarti bendrijos steigimo ir dalyvavimo joje klausimai. Taip pat teiraukitės savivaldybėje, kuo remiantis steigiama bendrija neatsiklausus gyventojų.

Bronius
 
Ar man bus mokama invalidumo pensija, jeigu aš gausiu priešlaikinę pensiją?
2013-05-29 9:53
 
Gerbiamas Broniau, pagal įstatymą, mokama tik viena iš šių pensijų: arba neįgalumo (invalidumo), arba senatvės. Patariame užeiti į Sodros skyrių ir pasitarti, kurią pensiją Jums būtų geriausiai pasirinkti.

Julijana
 
Laba diena, noriu pasiteirauti dėl priimimo į ikimokyklinio ugdymo įstaigą prioritetų teikimo. Aš vaiką auginu viena. Pagal istatymus paduodant vaiko tėva alimentams reikia: nustatyti tevyste ir irašyti vaiko tėvą į gimimo liudijimą, ką aš ir padariau. Alimentai yra priteisti, vaiko tėvas yra paduotas antstoliams. Tačiau jis niekur nedirba ir turto neturi. Antstoliai yra bejegiai. Gaunasi, jog aš vaika auginu viena ir jokios pagalbos iš vaiko tėvo negaunu. Pagal dabartinę tvarką, mano vaikas turėtu pirmenybę tik jeigu - vaikams, kurių vienam iš tėvų (globėjų) nustatytas ne didesnis kaip 40 procentų darbingumas (mano darbingumas yra 50%) jeigu vaiką augina vienas iš tėvų (jeigu vienas iš tėvų miręs, nenurodytas vaiko gimimo liudijime, teismo pripažintas dingusiu be žinios ar nežinia kur esančiu, teismo pripažintas neveiksniu arba atlieka laisvės atėmimo bausmę pataisos įstaigoje) Kaip taip gali buti? Reiškia man reikia "pasodinti" jį kaleimą vaiko tėva, kad mano dukra gautu ta pirmenybes teise? Kodel neatsizvelgiama į tokių mamų, kaip aš, padetį? Jug auginu viena ir galiu tai įrodyti dokumentaliai. (teismo sprendimais, pažimomis iš antstoles, iš vaikų išlaikymo fondo..). Klausimas butu toks: ar mano vaikas turės priimimo į ikimokyklinio ugdymo įstaigą prioritetą jeigu aš pateiksiu visus įrodimus jog vaiką auginu viena? Ir kur man kreiptis dėl šio klausimo išsprendimo? P.S. savivaldybeje man į šiuos klausimus negalejo atsakyti nei viena darbuotoja. Merui el. laišką esu parašiusi, bet atsakimo kol kas nėra.
2013-05-28 16:48
 
Gerbiama Julijana, patariame su oficialiu raštišku prašymu (pridedant visų turimų dokumentų nuorašus) pirmiausia kreiptis į ikimokyklinio ugdymo įstaigą, gavus neigiamą atsakymą, jį nustatyta tvarka apskųsti tos ugdymo įstaigos aukštesnei vadovybei (steigėjui), taip pat galima parašyti skundą Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai.

Ausra
 
Sveiki. Noreciau suzinoti koks darbingumo lygis priklauso procentais turint diagnoze igimta limfedema ir igimta aortos dviburio voztuvosu stenoze ir nepakankamumu diagnoze.Ar priklauso spec. poreikiai?
2013-05-26 10:40
 
Gerbiama Audra, mes negalime atsakyti į šiuos medicininius klausimus, nes esame tik teisininkai. Paaiškiname, kad šiuos klausimus geriausiai žino šeimos gydytojai, kurie įvertinę visą asmens ligos istorijoje sukauptą informaciją, įformina arba neformina siuntimą į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą (NDNT), kuri vienintelė gali priimti sprendimą dėl atitinkamo darbingumo ar/ir neįgalumo lygio nustatymo. Išsamesnę informaciją galite rasti NDNT tinklapyje, reikia atidaryti langelį "Teisinė informacija", po to langelį "Teisės aktai", po to langelį "Ministrų įsakymai", ten rasite 2005-03-21 įsakymą Nr. A1-78/V--179 dėl darbingumo lygio nustatymo kriterijų, o taip pat 2005-03-23 įsakymą Nr. V-188/A1-84/ISAK-487 dėl neįgalumo lygio nustatymo kriterijų, o taip pat dėl specialiųjų poreikių nustatymo.

Irma
 
Laba diena, norėčiau sužinoti kokiais įstatymais yra reglamentuojama mokyklos atsakomybė už vaikų saugumą pamokų metu. Susiduriame su problema, kad pertraukų metu mokiniai išeina iš mokyklos teritorijos ir užtikrinti jų saugumą mes nesame pajėgūs. Ačiū už atsakymą.
2013-05-23 12:39
 
Gerbiama Irma, mokinių saugumo ir kitus klausimus reglamentuoja LR Švietimo įstatymas ('Žinios", 2011, Nr. 38-1804), pvz. 40 straipsnis sako, kad mokymosi aplinka mokykloje ir  mokinių  mokymosi krūvis turi atitikti higienos normas ir teisės aktų nustatytus mokinių saugos bei sveikatos reikalavimus ir laiduoti švietimo programų vykdymą; 43 straipsnio 11 dalis sako, kad mokykla privalo užtikrinti sveiką, saugią, užkertančią kelią smurto, prievartos apraiškoms ir žalingiems įpročiams aplinką, ugdymo, mokymo, studijų, švietimo programų vykdymą, atvirumą vietos bendruomenei, mokymo sutarties sudarymą ir sutartų įsipareigojimų vykdymą, geros kokybės švietimą, taigi, už moksleivių sveikatą ir saugumą pamokų ir pertraukų metu atsako mokyklos administracija. Pagal šį įstatymą, mokyklos taryba, į kurią įeina pedagogų, tėvų ir mokinių atstovai, pati nusistato vidaus taisykles, kurios numato įvairias elgesio normas, kurių privalu laikytis visai ugdymo įstaigos bendruomenei.

Ramune
 
Laba diena, noriu uzduoti klausima   esu istekejusi, abu su vyru esame bedarbiai jokiu pajamu negauname.  Jei as arba mano vyras per banka pervestu i kita sali  apie 20000 lt kaip  skola uzsienio pilieciui ar tai nekiltu klausimu mokesciu inspekcijai is kur pinigai ( vyras isvyko i uzsieni dirbti ten nutiko nelaimingas atsitikimas kurio pasekoje reikejo pinigu o uzsienio pilietis paskolino, o dabar ta skola norime pervesti per banka)?
2013-05-23 11:57
 
Gerbiama Ramune, jei Jūs esate skolingi-tai skolą reikia atiduoti, o jei Jūs nedirbate ir kitų pajamų neturite- tai belieka tik pasiskolinti, kad grąžinti pirmąją skolą.

Ilverta
 
Sveiki, norėjau paklausti, mirus žmogui kam priklauso mokėti to žmogaus lizingai už pasiimtas prekes, jei jis neturėjo šeimos, išskyrus sese?
2013-05-21 9:17
 
Gerbiama Ilverta, skoliniai įsipareigojimai pereina mirusiojo asmens turto, įsigyto lizingo būdu, paveldėtojui.

Aida
 
Laba diena. Tokia situacija, kad sužadėtinis turi 3 metų lygtinumą, už muštynes. Praėjo jau metai, nieko nenusižengęs, vasario mėnesį gavo įspėjimą, kad turi legaliai įsidarbinti, gavo darbą, tačiau direktorius vis atidėliojo forminimą. Ir nieko neperspėją ryte pusę 7 atvažiavo pareigūnai liepė susirinkti daiktus ir veš į Lukiškes, už tai kad nesusirado darbo, nors stovėjo darbo biržoj. Ar taip gali būti? Ar eina ką nors padaryti? Ir ar turės sėdėti tiek kiek likę lygtinumo ar kažkokia yra numatyta bausmė už tokį dalyką. Iš anksto ačiū už atsakymą.
2013-05-21 9:15
 
Gerbiama Aida, patariame kreiptis į tą įstaigą, kuri vykdė Jūsų sužadėtinio priežiūrą, šios įstaigos veiksmus galite apskųsti prokurorui.

Jurgita
 
Laba diena, buves vyras ne visada moka alimentus, nors teismas yra priteises alimentus, noreciau paduoti ji alimentams tik nezinau kaip, kur man kreiptis ir kokiu dokumentu reikia? Aciu.
2013-05-21 9:13
 
Gerbiama Jurgita, jeigu Jums alimentai jau priteisti, tačiau buvęs vyras jų nemoka, reikia su teismo sprendimu kreiptis į antstolius, kad šie pradėtų priverstinį alimentų išieškojimą, nukreipdami jį į skolininko pajamas bei turtą.

Tomas
 
Sveiki, norečiau pasiteirauti jūsų man aktualiu klausymu. Esu neregentis viena akimi, kita matau puikiai ar su mano aklumu galiu tiketis įsilaikyti vairavimo teisę? Kaires akies aklumas visiškas ir nepagydomas dar kolkas, kol nera transplantacijos metodo šiai sričiai, t.y mikro chirurgijai. Dešinės akies matomumas puikus. Dekoju už atsakymą.
2013-05-21 9:11
 
Gerbiamas Tomai, šitas klausimas yra ne teisininkams, o vairuotojų sveikatos tikrinimo komisijai, nes tai tik jos kompetencijoje nuspręsti, ar leisti Jums laikyti vairuotojo egzaminus ar ne.

Lilija
 
Laba diena. Norejau paklausti kokiu dokumentu reikes jeigu nepilnametis vaikas vaziuoja i Latvijos respublika su mano broliu?
2013-05-21 9:09
 
Gerbiama Lilija, vaikas privalo turėti savo asmens dokumentą.

Virginija
 
Laba diena. Ar reikia moketi už automobilio stovejima jei turi invaliduma? Ar užtenka padeti patvirtinanti invaliduma dukumenta. Ačiū.
2013-05-21 9:08
 
Gerbiama Virginija, parkuoti neįgaliojo automobilį nemokamai galima stovėjimo vietose, pažymėtose ženklu "Neįgalusis", o ant automobilio langų iš priekio ir galo turi būti užklijuoti ženklai "Neįgalusis" (ženklas "Neįgalusis" yra aprašytas Kelių eismo taisyklėse). Papildomai neįgalieji gali nemokamai parkuoti savo automobilius ir kitose vietose, tačiau prie priekinio stiklo gerai matomoje vietoje privalo būti padėta speciali automobilio parkavimo kortelė, kurią išduoda  Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba (NDNT). Parkavimo kortelės išdavimo ir naudojimo tvarka detaliai išdėstyta NDNT tinklapyje, galite rasti pagal reikšminius žodžius "Neįgaliojo automobilio parkavimo kortelė".

Agne
 
Laba diena. Mano tevas neistikimas mano mamai. Tai issiaiskinome rade telefone sms. Kaip teisetai issimti sms tekstu iskotines, nes norime zinoti nuo kada jis neistikimas.
2013-05-19 12:25
 
Gerbiama Agne, SMS išklotines būtų galima gauti, jei būtų teismo nutarimas ar ikiteisminio tyrėjo nutarimas. Patariame pasikonsultuoti policijoje.

Akvile
 
Sveiki, labai noriu sužinoti, ar paaugliui, kuriam yra 16m., galima gyventi užsienyje, be tėvų, o pas giminaičius, draugus ar globėjus, su tėvų sutikimu? Ten baigti mokyklą ir pan.?
2013-05-18 9:53
 
Gerbiama Akvile, dėl nepilnamečio asmens galimybių emigruoti teiraukitės oficialiai Migracijos departamente adresu: L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius, tel. (8 5)  2717112 (priimamasis), faks. (8 5)  271 8210, kodas 188610666, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Ilona
 
Sveiki, kokia suma alimentu per menesi galima prisiteisti 1,5 metu vaiko islaikymui is tevo, kuris oficialiai yra bedarbis jau eile metu, kadangi turi nemazai skolu valstybei, jokio turto oficialiai irgi neturi, nes viska uzraso giminiu vardu, taciau neoficialiai dirba nuolatos, nuomojasi buta (deja, is draugo, be jokios nuomos sutarties ir atsiskaitoma, aisku, grynais pinigais). Vaiko tevo menesio pajamu sumos as negaliu pasakyti, nes visada yra meluojama, kad neturi pinigu. Vaikui kartais perveda po 100 - max 300 Lt per menesi ir tik banko pavedimu. Per 1,5 metu vaikui pinigu pervesta tik 3-4 menesius. Nebuvome vede, tevyste pripazinta, metus laiko gyvenome kartu, puse metu jau nebe. Mano klausimai butu: 1) kokia max alimentu suma galima butu prisiteisti, esant tokiai situacijai; 2) nuo ko pradeti, kokiu dokumentu reikia; 3) ar padetu per 1,5 metu surinkti pirkimo cekiai, kuriose atsispindi, kiek daugmaz per men. yra isleidziama vaiko islaikymui. Visi cekiai apmoketi tik mano banko kortele, jokiu atsiskaitymu grynais pinigais. 4) kiek kainuoja Jusu konsultacija kontoroje, ieskinio surasymas, atstovavimas teisme, kiek reiketu konsultaciju-susitikimu, per kiek laiko nuo kreipimosi i teisma galima tiketis gauti alimentus, kad suspeti iki to laiko, kol vaikui sueis 3 metai. Siuo metu ieskau advokato siam reikalui del alimentu susitvarkyti. Is anksto dekoju uz atsakymus!
2013-05-15 19:57
 
Gerbiama Ilona, mes nesame advokatų kontora ir klientams neatstovaujame, tik galime pakonsultuoti, patarti. Labai gerai, kad ieškote advokato, jam ir pateikite visus turimus dokumentus dėl alimentų priteisimo. Kiek gali būti priteista alimentų-negalime atsakyti, nes tai tik teismo kompetencijoje, orientaciniu kriterijumi, nustatant vaikui išlaikyti reikalingos sumos dydį, pripažįstama vieno mėnesio minimalaus mėnesinio atlyginimo dydžio suma, tačiau teismų praktikoje priteisiamų alimentų suma varijuoja nuo 200 iki 2000 litų ir daugiau. Specialiai sukurtame interneto tinklalapyje www.alimentuskaiciuokle.lt galima sužinoti apytikslę Lietuvoje priteistinų alimentų sumą, atsižvelgiant į pagrindinius respondento rodiklius. Kažkodėl Jūs klausime minite vaiko 3 metų amžių, todėl paaiškiname, kad nuogąstauti Jums nėra reikalo, nes alimentai vaiko išlaikymui yra priteisimai iki jo pilnametystės, t.y. iki sukaks 18 metų. Kiek kainuotų dokumentų tvarkymas priklauso nuo susitarimo su advokatu. Kadangi naudojatės internetu, paieškokite papildomos informacijos pagal reikšminius žodžius "alimentai, alimentų dydis, alimentų išieškojimas". Linkime sėkmės.

Dovydas
 
Sveiki norejau paklausti, sustabde policija ipuciau 0,6 nuvaziavau i ligonine po puses valandos 0,35 ir daviau kraujo o atsakimas tik po poros savaiciu kraujo, o teismas uz savaites. ar yra galimybe kad neatims man teisiu tik bauda ar dar kaskaip nes mane teises labai svarbios turiu mazameti vaika kuri turiu islaikyti o be masinos nenusigaunu i darba kitaip. koks gali buti teismo nuosprendis? ar jei atims teises ar duoti apeliacini ar ka nors islosciau jei kraujas parodis leistina norma? Dekui.
2013-05-15 19:28
 
Gerbiamas Dovydai, į tokius klausimus per internetą mes negalime atsakyti, nes tai tik teismo kompetencija. Patariame neišsisukinėti, pateikti teismui tuos įrodymus, kurie įrodytų vairuotojų teisių pažymėjimo Jums svarbumą ir pasikliauti teismo objektyvumu, gal gali Jūsų darbo kolektyvas už Jus laiduoti.

Rasma
 
Sveiki noreciau pasiteirauti Jusu. Esame su vyru susituoke auginame 11 metu sunu noriu skyrtis ir prisiteisti vaiko islaikyma. Vyras dirba su patentu prie pamatu kiek vaikui priklausytu ir kiek kainuotu dokumentu tvarkymas? Dekoju is anksto.
2013-05-10 14:02
 
Gerbiama Rasma, orientaciniu kriterijumi, nustatant vaikui išlaikyti reikalingos sumos dydį, pripažįstama vieno mėnesio minimalaus mėnesinio atlyginimo dydžio suma, tačiau teismų praktikoje priteisiamų alimentų suma varijuoja nuo 200 iki 2000 litų ir daugiau. Specialiai sukurtame interneto tinklalapyje www.alimentuskaiciuokle.lt galima sužinoti apytikslę Lietuvoje priteistinų alimentų sumą, atsižvelgiant į pagrindinius respondento rodiklius. Kiek kainuotų dokumentų tvarkymas priklauso nuo susitarimo su advokatu.

Julija
 
Laba diena, jau teiravausi Jusu del vengimo išlaikyti vaiką is tevo puses. Alimentai yra priteisti ir jau daugiau nei metai laiko nei cento negaunu. Saket, jog turiu kreiptis i policija, bet neatsaket i klausima: Kaip vyksta sis procesas? T.y. Ar man laisva forma rasyti pareiskima, ar kazkokia ta forma turi jau buti? Ar tiesiai kreiptis pas tyreja ar rasyti budetoju daly? Ar pagal savo gyvenamaji vieta galiu kreiptis, ar reikia pagal vaiko tevo gyvenamaja vieta ta pareiskima rasyti? Kokius irodimus turiu papildomai pateikti: ar pazyma is antstoles reikalinga, ar uzteks israso is banko, ar kokiu cekiu, ar is vaiku islaikymo fondo pazyma kokia reiktu? Jei imanoma atsakykit kuo smulkiau, nes musu policijos komisariate i mane pasiziurejo, kaip i pakvaisusi mamyte ir pareiske jog tokiu pareiskimu nepriima. Aciu.
2013-05-10 11:41
 
Gerbiama Julija, mes nesame baudžiamosios teisės specialistai, todėl negalime smulkai aprašyti ikiteisminio tyrimo procesinių bei operatyvinių veiksmų. Pareiškimą (skundą) galite paduoti raštu pasiunčiant registruotu laišku paštu arba policijai arba prokuratūrai, geriausiai pagal skolininko gyvenamąją vietą. Kokios nors ypatingos tokio skundo formos nėra, prie jo pridėkite kopijas dokumentų, kuriuos turite. Jei reikės dar ko nors, sužinosite iš tyrėjo. Išsamesnės informacijos rasite internete pagal reikšminius žodžius "baudžiamoji atsakomybė už vengimą išlaikyti vaikus". Linkime sėkmės.

Arturas
 
Laba diena, gerb. ar gali anstolis neperspejas blokuoti mano banko saskaita ir mano isiskolinima visa iskart nuimt nuo mano saskaitos?nors tie pinigai buvo pervesti ne man o skirti is buto ukio namo dazybai? ar galima juos susigrazinti?
2013-05-10 11:34
 
Gerbiamas Artūrai, kad yra Jūsų skola ir kad skolos išieškojimą vykdo antstolis Jūs žinojote, vadinasi tai nėra kažkoks netikėtumas. Išieškojimas gali būti nukreipti į beveik visas lėšas ir pajamas, išskyrus įstatymu nustatytas išimtis. Patariame kreiptis su raštišku pareiškimu į antstolį, toliau elgtis priklausomai nuo gauto atsakymo turinio.

Dainius
 
Sveiki, sunui sukako 18metu, mokejau alimentus kiek teismas priteise 1/4, nuo atlyginimo. Po 18m noreciau moketi tiesiai sunui i saskaita, buvusioji baisiai pasiuto - grasina teismais ir atgaline data nori pasididinti jau ismoketa vaiko islaikyma per teisma. Nenoreciau buti santazo auka. Klausimas ar gali prisiteisti atgaline data didesne suma? Mokedavau po 150 lt, pajamos mano mazos. Ar galiu toliau moketi tiesiai sunui ir nekreipti demesio i jos grasinimus?
2013-05-10 11:31
 
Gerbiamas Dainiau, kadangi Jūsų sūnus jau pilnametis, tai spręskite pagalbos klausimus betarpiškai su juo.

Jurgita
 
Laba diena atostogoms isejau balandzio 22 o darban jau reikia eiti geguzes 8 atostoginiu dar negavau tad noreciau suzinoti ka man daryti tokiu atveju? Aciu.
2013-05-08 13:36
 
Gerbiama Jurgita, kuo greičiau kreipkitės į darbdavį, nes tai yra darbo įstatymų pažeidimas. Darbdaviui nereaguojant , galite kreiptis į Darbo inspekciją.

Vaidas
 
Laba diena, sudariau sutartį su skolos išieškojimo įmonę, dėl asmeninės skolos išieškojimo. Įmonė susisiekė su skolininku ir sudarė skolos grąžinimo grafiką, Skolininkas mokėjo dalimis į įmonės sąskaitą, po to įmonė pervesdavo pinigus man. Po metu laiko pagal sutarties punktus nutraukiau sutarties galiojima pranešdamas raštu. Su įmonę atsiskaičiau už suteiktas paslaugas. Prajus 6 mėnesiams po sutarties nutraukimo sužinojau kad skolininkas neinformuotas ir moka dalimis į jų sąskaitą. Įmonė manęs neinformuoja ir nemoka man priklausančių pinigų. Norėjau paklausti kur kreiptis dėl įmonės neteisėtu veiksmų.
2013-05-08 13:32
 
Gerbiamas Vaidai, Jūs padarėte klaidą nutraukdamas skolos išieškojimo sutartį su įmone apie tai nepranešdamas tikrajam skolininkui. Be to sutartis buvo gana keistoka, kodėl skolininkas skolą mokėjo per įmonę, o ne tiesiai Jums. Kadangi pagal klausime pateiktą informaciją skolininkas skolą moka, tačiau Jūs jos negaunate, turite kreiptis dėl Jums priklausančių pinigų sugrąžinimo (toje dalyje, kas sumokėta į įmonės sąskaitą) į įmonę, kitoje dalyje dėl likusios skolos dalies mokėjimo betarpiškai į skolininką, kad šis žinotų apie situaciją ir atsiskaitinėtų tinkamai. Dėl įmonės neteisėtų veiksmų patartume kreiptis į policiją dėl įtarimų įmonę sukčiaujant ir svetimų pinigų pasisavinimo.

Julius
 
Laba diena. Turiu tokia problema, paskolinau zmogui pinigu jis parase skolos rasteli, bet notariskai neuztvirtinom rastelije yra uzrasita iki kokios dienos turejo grazinti skola, bet negrazino. kur man reiketu kreiptis del skolos isieskojimo? Ar isvis su tuo skolos rasteliu eis man susigrazinti pinigus?
2013-05-08 13:26
 
Gerbiamas Juliau, mes nežinome kaip atrodo tas skolos raštelis, ar jis turi vekseliui būtinus rekvizitus. Jeigu tai būtų vekselis, tai skolos susigrąžinimo procedūra būtų paprastesnė: vekselį reikėtų užprotestuoti pas notarą, šis uždėtų vykdomąjį užrašą ir būtų galima kreiptis į antstolį dėl priverstinio skolos išieškojimo (išsamiau rasite informacijos internete pagal reikšminį žodį "vekselis"). Jei tai tik laisvos formos skolos raštelis, reikia raštu kreiptis į skolininką dėl skolos sugrąžinimo geruoju, skolininkui tylint ar atsisakant sugrąžinti skolą per nurodytą terminą, belieka su ieškiniu kreiptis į teismą dėl skolos priteisimo.

Gerda
 
Noreciau pagalbos, jei pilnametis vaikas pasiemes kredita tikstanti litu is banko, jam mirus ir neregistruotam su tevais, tevams reikia atiduoti jo skola?
2013-05-08 13:20
 
Gerbiama Gerda, už skolas atsako skolininkas pats asmeniškai, jam mirus pareiga sugrąžinti skolą pereina palikimo paveldėtojui, tuo atveju, jei paveldėtas turtas yra susijęs su paskola.

Jelena
 
Laba diena, esu po krūties operacijos. Diagnozė C50.4 II stadija. Ar man priklausytų invalidumo grupė, koks nedarbingumo lygis gali būti nustatytas? Dirbu parduotuvėje salės darbuotojas. Ačiū už atsakymą.
2013-05-06 9:45
 
Gerbiama Jelena, mes negalime atsakyti į šį klausimą, nes tai yra Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (NDNT) kompetencijoje. Patariame kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris, esant pagrindui duos Jums siuntimą į NDNT. Koks būtų NDNT sprendimas, mes neprognozuojame. Išsamesnės informacijos apie neįgalumo lygio nustatymo tvarką rasite NDNT tinklapyje.

Robertas
 
Sveiki, norėjau paklausti. Ar yra įmanoma nepilnamečiui asmeniui, turinčiam 16 metų išsižadėti  savo tėvų? Jeigu jis patiria psichologinį smurtą ir turi norą pasirašyti tokio pobūdžio dokumentą, kuris atitiktų anksčiau minėtas funkcijas (vaiko išsižadėjimą tėvų). Ar apskritai egzistuoja toks dokumentas ir jeigu taip, kur reikėtų kreiptis? Na ir žinoma, ar tai būtų įmanoma atlikti, jei to nepilnamečio tėvai yra kategoriškai prieš šį veiksmą?
2013-05-06 9:42
 
Gerbiamas Robertai, nelabai suprantame ką tai reiškia "išsižadėti tėvų", gal Jūs nenorite, kad jie Jumis rūpintųsi, tačiau tai yra tėvų pareiga. Užeikite į vaiko teisių apsaugos tarnybą ir pasikonsultuokite.

Laimute
 
Laba diena koks miniumas vaikui, jai tevas nedirba kiek turi moketi elementu dydzio?
2013-05-06 9:39
 
Gerbiama Laimute, alimentų dydį nustato teismas, jei tėvas moka alimentus geruoju, suma yra neribojama. Orientaciniu kriterijumi, nustatant vaikui išlaikyti reikalingos sumos dydį, pripažįstama vieno mėnesio minimalaus mėnesinio atlyginimo dydžio suma, tačiau teismų praktikoje priteisiamų alimentų suma varijuoja nuo 200 iki 2000 litų ir daugiau. Specialiai sukurtame interneto tinklalapyje www.alimentuskaiciuokle.lt galima sužinoti apytikslę Lietuvoje priteistinų alimentų sumą, atsižvelgiant į pagrindinius respondento rodiklius.

Vladislava
 
Laba diena. Noreciau paklausti ar priklauso vienkartine kompensacija perkant automobili? Nustatytas 10 procentu darbingumas. Sergu inkstu liga. Del sios ligos turiu ir invaliduma. Jei priklauso kokia suma ir kur kreiptis? Aciu.
2013-05-06 9:35
 
Gerbiama Vladislava, neįgaliajam  automobilio įsigijimo ir jo pritaikymo išlaidų  kompensacija mokama, jei Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba (NDNT) prieš perkant automobilį nustato specialųjį lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikį. Jums reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją, kad šis nustatyta tvarka pasiųstų Jus į NDNT. Specialaus automobilio įsigijimo ar pritaikymo neįgaliajam išlaidų kompensacija yra 4100 Lt vieną kartą per 6 metus.

Elena
 
Laba diena puse metu stovejau d birzoje gaudavau is birzos kovo 4 d pradejau dirbti apsaugoje po 1,5 men susirgau esu ant biliotenio po operacijos ar mokes sodra uz bilioteni ir ar gali atleisti mane is darbo? Aciu
2013-05-06 9:16
 
Gerbiama Elena, dėl to, kad susirgote, iš darbo Jus atleisti neturėtų, o ar bus mokama nedarbingumo pašalpa, sužinosite SODROJE.

Arvydas
 
Laba diena noriu paklausti tokio klausimo del teistumo, taigi buvau nuteistas laisves apribojimo bausme 7 menesiams uz nesunku bet tycini nusikaltima bausme jau eina i pabaiga. ir norejau paklausti kur galima butu kreiptis del to teistumo panaikinimo nes dabar per ta teistuma negaliu stoti i Kauno karo akademija viska sutrukdo tas teistumas.
2013-05-06 9:16
 
Gerbiamas Arvydai, teistumo terminas priklauso nuo nusikaltimo, kurį Jūs padarėte. Konkretų atsakymą Jums gali duoti bet kuris prokuroras, pateikus jam teismo nuosprendžio kopiją. Dėl stojimo į karo akademiją, Jums tikriausiai trukdo ne pats teistumas (kaip teisinė kategorija), kuris po kurio laiko pats išnyks, bet, gal būt, patraukimo budžiamojon atsakomybėn faktas, kuris išliks visą gyvenimą. Išsamiau turėtų paaiškinti akademijos vadovybė.

Egidijus
 
Sveiki ar gali anstolei auginti procentus man buvo like moketi700lt. isvaziavau i uzseni dirpti grizaupi 3 menesiu isidarbinau pranesiau telefonu lig is viskas gerai ateina i darbovete laiskas uz laiska paskaiciota700 su virsum nu tek to gaunas 1400 nesenei nuvazioju as pas ju aiskintis jau virs 2000 tukstanciu tai as taip visa likusi givenima jem neissimokesiu ka patarsit mano situacijoi? aciu is anksto.
2013-05-06 9:11
 
Gerbiamas Egidijau, antstolis privalo Jums pateikti susidariusio įsiskolinimo iššifravimą: už ką, kiek ir kada. Jei nesutiksite su skolos dydžiu, antstolio veiksmus galite apskųsti, jei antstolio atsakymas Jus netenkins, turėsite teisę kreiptis į teismą.

Julija
 
Laba diena, girdejau apie LR Baudžiamojo kodekso 164 straipsnį. Mano vaiko tevas niekur oficialiai nedirba, taip kad antstoliai yra bejegiai. Noriu paklausti, man rasyti pareiskima i policija, remdamasi minetu straipsniu ar tiesiai i teisma? Kaip vyksta sis procesas? Aciu uz atsakima.
2013-05-04 15:04
 
Gerbiama Julija, baudžiamoji atsakomybė pagal LR Baudžiamojo kodekso 164 straipsnį iškyla tuo atveju, jei kaltininkas tyčia, t. y. žinodamas, kad jis turi pareigą pagal įsigaliojusį teismo sprendimą išlaikyti vaiką ar teikti jam kitą būtiną materialią paramą, ir galėdamas tą pareigą vykdyti, jos sąmoningai nevykdo. Atsakomybė kyla ne tik tuo atveju, kai pareiga išlaikyti vaiką visiškai nevykdoma, bet ir kai ji vykdoma iš dalies (pvz., nereguliariai moka alimentus, moka ne visą sutartyje ar teismo sprendime numatytą pinigų sumą ir pan.). Baudžiamąja tvarka asmuo neatsako tik tuo atveju, kai yra nustatoma, kad pareiga išlaikyti vaiką nėra vykdoma dėl svarbių priežasčių (pvz., nedirba dėl ligos, paskirta laisvės atėmimo bausmė, kitų svarbių priežasčių, atimančių galimybę dirbti). Jei asmuo vengia dirbti, dirba nelegaliai, apsimeta sergąs ar kitaip apgaulės būdu vengia mokėti alimentus, jis atsako už vengimą išlaikyti vaiką. Dėl vengimo išlaikyti vaiką ikiteisminį tyrimą atlieka ikiteisminio tyrimo pareigūnai. Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja prokuroras, todėl dėl vengimo išlaikyti vaiką reikia kreiptis į ikiteisminio tyrimo įstaigą (policiją) arba prokurorą. Jei vienas iš tėvų, su kuriuo teismo sprendimu gyvena vaikas, arba teismo sprendimu paskirtas vaiko globėjas (rūpintojas) ilgiau kaip mėnesį negauna teismo sprendimu arba teismo patvirtinta vaiko išlaikymo sutartimi nustatyto išlaikymo arba gauna tik dalį išlaikymo, turi teisę kreiptis į Garantinio ir vaikų išlaikymo fondų administraciją išmokoms gauti. Garantinio ir vaikų išlaikymo fondų administracijos adresas: Rinktinės g. 48 , LT-09318 Vilnius, tel. 8 (5) 272 80 81, el. paštas Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Remigijus
 
Laba diena noreciau paklausti, as 7 metus gyvenau Airijoj, ten dirbau 6 metus, gryzes namo susirgau ir siuo metu esu pirmos grupes invalidas, ar man priklausytu invalidumo pencija is SAirijos ,nes ten mokejau mokescius ir kiek tai laiko tvarkoma ,nes 2012 01 06issiunciau visus reikiamus dukumentus i Vilniu uzsienio ismoku tarnyba ir kolkas nieko neaisku. Dar noreciau paklausti ar ismoka butu atgaline data? Dekui
2013-05-04 14:36
 
Gerbiamas Remigijau, pakartokite paklausimą toje tarnyboje, į kurią kreipėtės 2012 m. sausio mėnesį, išreikalaukite atsakymą. Taip pat su visais turimais dokumentais kreipkitės į SODROS padalinį pagal Jūsų gyvenamąją vietą.

Sigita
 
Gimiau 1953.11.22.Slaugau sunu su visiska negalia, kuriam jau 28m.Turiu daugiau nei 15m.darbo staza.ar galiu iseiti i prieslaikine pansija?
2013-05-04 14:32
 
Gerbiama Sigita, apie išankstinės senatvės pensijos paskyrimo sąlygas galite pasiskaityti SODRO tinklapyje pagal reikšminius žodžius "išankstinė senatvės pensija". Patariame su turimais dokumentais užeiti į SODROS padalinį pagal Jūsų gyvenamąją vietą, ten iš specialistų gausite visus atsakymus į Jums rūpimus klausimus.

Olga
 
Laba diena, noreciau suzinoti sutuoktinis turi dukteri kuriai spaly sueis 18 siuo metu jis moka jai islaikyma ar jai sulaukus pilnametystes jis ir toliau privales jai moketi islaikyma nes ji dar mokinsis mokykloje 12 klaseje.
2013-05-01 15:04
 
Gerbiama Olga, taip, tėvas turės padėti dukrai, jei ji mokysis, kol jai sukaks 24 metai amžiaus.

Laimonas
 
Sveiki. noreciau suzinoti ar galiu prarasti teise i buta jame negyvendamas, del ligos, nors dar dabar budamas santuokoje su zmona ir esu registruotas tame paciame bute. Butas buvo mano mirusios zmonos o dabar gyvenu su kita 25 metai susituokes tam paciam bute nors privatizavimo metu si buta privatizavo dabartine mano zmona ,nes as buvau isvykes darbo reikalais. Aciu.
2013-05-01 14:31
 
Gerbiamas Laimonai, gana painus klausimas, tačiau pasistengsime atsakyti. Jeigu butas yra privatizuotas vieno asmens, tai jis nuosavybės teise ir priklauso tam asmeniui. Jeigu buto atsiradimo istorija yra susijusi su kitais asmenimis, tai tik teismo keliu bus galima įrodyti ir kitų asmenų nuosavybės teisę. Tačiau, šiuo atveju, nors butas yra privatizuotas tik Jūsų žmonos vardu, o Jūs gyvenate su ja šeimoje, laikytina, kad butas yra ne asmeninė jos nuosavybė, o bendroji sutuoktinių nuosavybė. Skyrybų atveju, toks butas dalintinas tarp sutuoktinių.

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos