Klausimas Atsakymas
Ina
 
Laba diena, 2010.06.03 man buvo nustatytas 80% darbingumo ligis, pasalinti kairio kelio abu meniskai, yra magnetinio rezonanso tyrimas, giditojo israsas po operacijos, 2013.01 kompjuterine tomografija parode, kad yra ,2 stuburo isvarzos, 2013.06.05 si lyga konstatuota kaip profesinis susirgimas, 2013.06.26 Kauno NDNT 3 skyrius, is 80% pagal bendra darbinguma nustate 100% darb. (ataugo meniskai), su proflyga 85% terminuotai metams (atrodo jos iniks) diagnoze M51.1, Z57.8, dirbu statyboj dazytoja, o skyriuje man pasake kad ten svoriu nera, nors yra kitas faktas ir priazinta prof. lyga sukelta butent svoriu poveikio.
2013-06-29 19:25
 
Gerbiama Ina, jei Jus netenkina NDNT skyriaus sprendimas, turite teisę jį iš pradžių apskųsti NDNT direktoriui, jei Jus netenkins direktoriaus sprendimas, jis gali būti skundžiamas Ginčų komisijai prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, o šis sprendimas - Vilniaus apygardos administraciniams teismui. Kadangi Jūs naudojatės internetu, išsamesnę apskundimo tvarką rasite NDNT tinklapyje.

Sumakeriene
 
Norejau paklausti mano draugas skiresi abieju sutikimu nes seniai nebegyvena, kokius dokumentus reiktu tvarkytis ir kur. jis yra uzgyvenes vaika su kita ir jam yra priteista moketi elementus po 300 lt i menesi bet jis neteko darbo, ar galima butu elementus sumazinti, iki kokios sumos ir kur kreiptis?
2013-06-29 19:20
 
Gerbiama Sumakeriene, Jūsų draugui dėl alimentų dydžio pakeitimo reikia kreiptis į teismą, nes tai tik teismo prerogatyva.

Ramunas
 
Paskolinau draugui automobili, o jis budamas neblaivus padare avarija. Automobilis visiskai suniokotas. Automobilio dokumentai liko pas avarijos kaltininka. Kaltininkas atsisako padengti patirtus nuostolius, nes neva neturi pinigu ir ignoruoja. Netgi negaliu atsiimti automobilio is aiksteles i kuria jis buvo nuvilktas, nes net nezinau kur nuvilko. Ka galeciau padaryt, kad butu padengti man padaryti nuostoliai?
2013-06-28 20:53
 
Gerbiamas Ramūnai, šiuo atveju patartume pirmiausia kreiptis į policiją, o dėl nuostolių išieškojimo (nustačius jų dydį),matyt teks kreiptis į teismą.

Albinas
 
Laba diena, esu Albinas, susiduriau su beda. Esu dirbantis ir turiu beda su anstoliais. Noreciau zinoti ar yra istatimas tai kad geranoriškai moku elementus taikioju budu vaikam savo, 2013.06.12 diena man buvo pervesti pinigai is Panevezio VMI uz 2012 turto deklaracija. Antstolis Arturas Bloze 529lt kurie buvo man pervesti visus atsiskaiciavo. As jem pristaciau visus popierius prasimus teismo nutartis bei darbo sutarti. Gavau laiska tai kad man tie pinigai nebus grazinami ir dar tai kad jis gauna is darovietes kazkelinta procenta nuo mano algos. Tai kaip man moketi elementus jei man net sunkai gaunas pragivent ir negaliu moketi elementu. Elementu as nevengiu moket. Norejau paklaust ar yra istatimas kuris butu man naudingas vardan elemtu vaikam.Anstolis remesi istatimu pagal LR CPK 739str.
2013-06-28 20:52
 
Gerbiamas Albinai, kadangi naudojatės internetu, tai apsilankykite Antstolių rūmų tinklapyje, kur rasite antstolių veiksmų apskundimo tvarką.

Gitana
 
Laba diena noriu paklaust jusu patarimo turiu skolininke bet jinai nenori grazint man ta skola net nesiruosia as turiu issaugojusi jos zinute kad jinai pripazysta kad ira skonlinga ir suma irasyta toje zinuteje duot i teisma daugiau kainuos negu ta skola. Ka jus patartumėte? Aciu.
2013-06-27 12:21
 
Gerbiama Gitana, nieko daugiau patarti negalime, tik kreiptis į teismą, o teismo išlaidos, jei ieškinys bus patenkintas, taip pat bus priteistos iš skolininkės. Gal būt pažįstate skolininkės gimines, draugus ar pan., pabandykite paprašyti jų pagalbos susigrąžinant skolą.

Eugenijus
 
Laba diena, labai noreciau suzinoti ar galiu budamas bedarbis ir gaunantis socialine pasalpa - vaziuoti ekskursija i svedija?
2013-06-25 13:53
 
Gerbiamas Eugenijau, bedarbystė nėra kliūtis važiuoti į ekskursijas.

Audronė
 
Laba diena, mano dukra 13 metų amžiaus nori skristi į Norvegiją. Kartu su ja vyktų jos pilnametis brolis.  Parvykti planuojama kartu su kitu suaugusiu giminaičiu. Norėtume pasiteirauti ar reikia tėvų (vieno iš tėvų) sutikimo ar įgaliojimo notariškai patvirtinto dėl vykimo ir parvykimo ir kokių dar dokumentų reikėtų, kad sesuo galėtų poilsiauti pas brolį Norvegijoje. Ačiū.
2013-06-24 15:20
 
Gerbiama Audrone, kadangi naudojatės internetu, pačią tiksliausią informaciją rasite internete pagal reikšminius žodžius "nepilnamečių vykimas į užsienį".

Kristina
 
Noriu paklausti, ar gali į mano nuosavą sklypą (kiemą) ateiti be mano leidimo kaimynas ir dar fotografuoti?
2013-06-20 21:15
 
Gerbiama Kristina, manytume, kad tokie veiksmai yra Jūsų privatumo pažeidimas, patartume kreiptis į policiją.

Stasys
 
Laba diena, norėčiau dalyvauti organizuojamame konkurse į Molėtų raj. Alantos  seniūno pareigas, tačiau rajono savivaldybė bendrojo skyriaus vedėja paaiškino, kad pagal Vyriausiosios Tarnybinės Etikos komisijos raštą (pridedama) aš negaliu eiti seniūno pareiga, kadangi mano sesuo dirba Alantos seniūnijoje. Ji dirba pagal darbo sutartį. Būtų įdomu sužinoti, ar buvo teisingai įvertinta ši situacija.
2013-06-19 12:47
 
Gerbiamas Stasy, dalyvavimas konkurse dar nereiškia, kad jau dirbate seniūnu. Manome, kad dalyvauti konkurse galite, o konkursą laimėjus reikės apsispręsti kuris iš jūsų (Jūs ar sesuo) siekiant išvengti interesų konflikto, turėtų iš darbo seniūnijoje pasitraukti.

Edgaras
 
Sveiki. Man dede nori padovanoti sodyba. norejau paklausti kiek kainuotu dokumentu susitvarkymas?
2013-06-19 12:43
 
Gerbiamas Edgarai, sunku atsakyti į šį klausimą nežinant kiek ir kokių dokumentų reikia sutvarkyti. Pats nekilnojamojo turto notarinės sutarties patvirtinimas nėra brangus, notarinė rinkliava priklauso nuo dovanojamo turto vertės. Notarinės rinkliavos dydžius galite rasti bet kurioje notaro kontoroje, o taip pat Lietuvos notarų rūmų tinklapyje.

Rasa
 
Sveiki, yra tokia situacija, buves vyras pasieme paskola is banko, tuo metu skaiciausi dar jo zmona, nors jau vyko skyrybos, buvo teismui pateikiti dokumentai del skyrybu, banke kaip dar esama sutuoktine privalejau padeti parasus, praejo 4metai padaviau ji alimentams, ir jam nebeuztekdavo moketi savo paskola, praejus dar metams bankas padave ji antstoliams ir mane taip pat kaip solidaria skolininke, tai taip iseina as skaitausi kaip ir laiduotoja, nors jokiu pinigu neemiau ir jais nesinaudojau, jis po paskolos pasiemimo nusipirko buta, ir mes jau buvom isskirti, tai noreciau suzinoti ar imanoma uzgincyti laidavima (nes dabar man nuo atlyginimo atskaitineja antstole)? o gal as galiu is jo prisiteisti tai ka man nuskaito? Kur ir kaip tureciau kreiptis? kokiu dokumentu reiktu? nebezinau ka daryti toliau, lauksiu jusu atsakymo, aciu.
2013-06-18 13:24
 
Gerbiama Rasa, šią gana painią situaciją gali išspręsti teismas, todėl patariame kreiptis į advokatą.

Ingrida
 
Sveiki, norėčiau pasiteirauti....mirė sesuo ir liko jos du kūdikiai tėvui. Tėvas bedarbis, neturintis lėšų, nuosavos pastogės, yra žinomas policijos akiratyje, ar galima būtų seseriai gauti vaikų globą?
2013-06-17 8:32
 
Gerbiama Ingrida, pabandykite, gal būt teismas taip ir nuspręs kaip Jūs norite. Konsultuokitės su vaiko teisių apsaugos tarnyba, nes jos išvada bus labai svarbi.

Ernestas
 
Man 14 metu ir as noriu skristi vienas i vokietija pas mama kokiu dokumentu man reikes ir ar galiu skristi su persedimais.
2013-06-14 13:39
 
Gerbiamas Ernestai, pirmiausiai reikia turėti pasą, o dėl kitų dalykų pasiskaitykite internete, labai daug informacijos pagal reikšminius žodžius "Nepilnamečių vykimas į užsienį".

Dovilė
 
Sveiki, norėjau paklausti dėl priemokos už įprastą darbo krūvį viršijančią veiklą. DK 191 straipsnio 5 punkte numatyta, kad darbdavys turi užtikrinti normalias darbo sąlygas, jog darbuotojai galėtų įvykdyti darbo normas, o esant nukrypimams nuo normalių darbo sąlygų turėtų būti išmokėta piniginė kompensacija. Valstybės tarnybos įstatymo 26 straipsnio 1 dalies 3 punkte nustatyta, kad valstybės tarnautojams mokamos priemokos už įprastą darbo krūvį viršijančią veiklą, kai yra padidėjęs darbų mastas atliekant pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas neviršijant nustatytos darbo laiko trukmės. Įprastos darbo krūvį viršijančios veiklos faktas yra reikšminga aplinkybė, nuo kurios konstatavimo priklauso teisė gauti priemoką prie pareiginės algos. Kaip darbdavys turėjo atlyginti už darbo krūvį viršijančią veiklą tokiu atveju: Pvz. Nustatytas darbo krūvis yra 336 sprendimai per mėnesį.  Buvo priimta  vasario mėn. - 858 sprendimų, kovo mėn. – 990 sprendimų per mėnesį (t. y. akivaizdu susidarė didelė disproporcija ir darbo krūvis ženkliai viršijo numatytąjį). Ar teisingai darbdavys apmokėjo už darbo viršijančią veiklą ir ar nepažeidė įstatymų paskirdamas 20 procentų nuo pareiginės algos vasario mėn. tik už 17 darbo dienų, o kovo mėn. tik už 14 darbo dienų. Ar tokiu atveju turėjo būti taikomas proporcingumo principas. Proporcingumas šiuo atveju manau yra neatskiriamas nuo teisingumo, protingumo, sąžiningumo. Esant šiems pagrindams prašau paaiškinti kaip šioje situacijoje darbdavys turėjo apmokėti už darbo krūvį viršijančią veiklą: 1. Ar darbdavys yra įpareigotas atsiskaityti su darbuotoju už faktiškai viršytą darbo krūvį? Ir kaip turėjo teisingai atsiskaityti? 2. Ar darbdavys tokioje situacijoje turėjo manęs atsiklausti ar galiu ir sutinku dirbti ženkliai darbo krūvį viršijančią veiklą? Nors ir nesutikau dirbti ženkliai darbo krūvį viršijančią veiklą, darbdavys man nuolat priskiria ženkliai daugiau darbų, negu priklauso pagal normatyvus ar tai nėra įstatymų ir kartu mano teisių ir teisėtų interesų pažeidimas? 3. Ar darbdavys turėjo suteikti galimybę susipažinti su įsakymu dėl priedų mokėjimo už darbo krūvį viršijančią veiklą ar pakanka tik mėnesio gale atsiusti atsiskaitimo lapelį? 4. Kur galėčiau kreiptis dėl savo teisių ir teisėtų interesų pažeidimo? Ir ar galėčiau tokiu atveju reikalauti iš darbdavio darbo užmokesčio dalies sumokėjimo kartu su delspinigiais dėl laiku nesumokėtos atlyginimo dalies? Kaip tai turėtų būti apskaičiuota? 5. Kokius įrodymus reikia pateikti faktui nustatyti dėl darbo krūvio viršijančios veiklos ir dalies atlyginimo nesumokėjimo? Ar pakaktų šioje situacijoje pateikti atsiskaitimo lapelį ir iš taikomosios programos atspausdintų duomenų apie įvykdytus normatyvus?
2013-06-14 12:14
 
Gerbiama Dovile, Jūs savo klausime nenurodėte  kuo Jūs dirbate , t.y. ar Jums taikomos tik DK nuostatos, ar Valstybės tarnybos įstatymo nuostatos (jei esate valstybės tarnautoja). Mūsų nuomone, pirmiausiai šiuos klausimus turėjote raštu pateikti savo darbdaviui. Jei darbdavio atsakymai Jus netenkins, patariame su  turimais dokumentais dėl visų klausimų kreiptis į Valstybinę darbo inspekciją, nesutikus su jos sprendimais - nustatyta tvarka į teismą.

Vijolė
 
Laba diena, kreipiuosi i jus del mane dominancio klausimo. Dirbau universiteto fakultete. Pries 10 m. išs fakulteto dalies buvo suformuotas institutas kuris priklause taip pat universitetui. Dabar vel institutas jungiamas su tuo paciu fakultetu.Fakluteto dekane siulo darbą (sekretores) nors jau 23 metus dirbu administratore. Motyvuoja, tuo kad tos pareigos uzimtos. Iki pensijos like 2,6 men. Kvalifikacija nera zemesne nei naujai priimtu. Dekoju uz atsakyma.
2013-06-14 12:05
 
Gerbiama Vijole, kiek supratome iš klausime pateiktos informacijos, vyksta dviejų juridinių asmenų reorganizacija (sujungimas), todėl šiuo metu atliekamos procedūros atitinka įstatymų reikalavimus. Ta aplinkybė, kad Jums iki pensijos liko 2,6 metų yra tik papildoma garantija išlikti darbe atleidimo iš darbo atveju.

Jurate
 
Sveiki, noreciau pasidometi ka reiketu daryti,kad mano vaiko tevas nori atsisakyti tevystes(nes nebenori moketi elementus jau daugiau nei metus nebemoka),o dabartinis vyras nori isivaikinti(pasimti globa)? ar bus galima vaikui duoti dvi pavardes mano ir santuokinio vyro (siuo metu yra su mano mergautine pavarde)? kokius dokumentus reiktu tureti? kur kreiptis? kiek uztruktu sitas procesas? kokios islaidos butu? ar prailgintu procesa kai vaiko tevas tikriausai isvykes i uzsieni dirbti?
2013-06-12 15:25
 
Gerbiama Jūrate, patariame pasikonsultuoti su vaiko teisių apsaugos tarnyba, o dėl pavardės pakeitimo reikėtų kreiptis į metrikacijos įstaigą, elgtis pagal jos nurodymus ir patarimus.

Agne
 
Labas vakaras. Sunui priteisti alimentai is tevo, kuris ju nemoka. Susikaupusi skola siekia 15000 Lt. Anstoliam perduotas. Siuo metu gauname ismoka is VIF. Kiek zinoma skolininkas neturi nei turto nei pajamu. Ar galiu kreiptis i teisma, ragindama grazinti alimentu skola? Ar tai veiksminga? Ar gali buti skolininkas sodinamas i kalejima? Ar tokiu atveju bus grazinta skola?
2013-06-12 15:22
 
Gerbiama Agne, kadangi alimentai jau yra priteisti, tai kreiptis į teismą dėl alimentų skolos nėra jokio reikalo. Patariame kreiptis į prokuratūrą arba į policiją, dėl skolininko patraukimo baudžiamojon atsakomybėn dėl piktybinio vengimo išlaikyti sūnų pagal LR Baudžiamojo kodekso 164 straipsnį.

Dovile
 
Sveiki, noreciau suzinoti ar viesojo administravimo srytyje yra kokiu istatymu apsauganciu valstybes tarnautojus nuo blogo programos veikimo (pvz. kaip informacines sistemos vartotojus) sistemoje yra aibe klaidu, nuolatiniai sutrikimai labai trukdo viesojo administravimo funkciju atlikimui, be to del tokio programos veikimo nuolat nukencia klientai. Are galiu kreiptis i teisma del savo, kaip programos vartotojo teisiu pazeidimo, are darbdavys (siuo atveju valstybe) turi uztikrinti kad programa veiktu be sutrikimu ir as galeciau laiku ir tinkamai atlikti man priskirtas funkcijas. Aciu.
2013-06-12 15:14
 
Gerbiama Dovile, nors  neparašėte kokioje įstaigoje dirbate, tačiau patariame kreiptis į savo įstaigos steigėją.

Alina
 
Laba diena. Yra tokia situacija - 2 broliai yra buto bendrasavininkai. Tačiau nebendrauja, bei vienas iš jų gyvena užsienyje. Tas kuris gyvena Lietuvoje savo buto dalį norėtų parduoti arba padovanoti. Kokią būtų proceso eiga? Ar yra būtinas kito bendrasavininko leidimas parduoti savo turto dalį? Ačiū.
2013-06-12 15:12
 
Gerbiama Alina, bendrasavininkis turi pirmenybės teisę įsigyti kitą turto dalį, todėl jam turi būti pasiūlyta tai padaryti. Pasiūlymas yra pateikiamas per notarinę kontorą, jei bendrasavininkis atsisakys įsigyti kitą turto dalį, arba tylės (tylėjimas yra prilyginamas atsisakymui), tada šios buto dalies savininkas galės su savo dalimi elgtis savo nuožiūra.

Evaldas
 
Sveiki, aš nuomojuosi butą ir gaunu nedarbo socialinę pašalpa, ar galiu gauti kompensaciją komunaliniam mokesčiam? (vandeniui, šildymui ir pns.). Ačiū už atsakymą.
2013-06-10 15:13
 
Gerbiamas Evaldai, teiraukitės savo savivaldybės socialinės paramos skyriuje.

Renata
 
Sveiki, aš (19 m.) ketinu porai dienų išvykti į Lenkiją su nepilnamete seserimi (15 m.). Norėčiau pasitikslinti, kokių dokumentų (be asmens tapatybės kortelių) mums gali prireikti. Prieš keletą metų tokio amžiaus vaikui tikrai dar buvo reikalingas notaro patvirtintas tėvų sutikimas išvykti į užsienį su lydinčiu asmeniu, tačiau gal tvarka jau pasikeitė? Ar šis dokumentas būtinas? Ačiū už atsakymą.
2013-06-10 15:11
 
Gerbiama Renata, atsakymą rasite internete pagal reikšminius žodžius "Nepilnamečių vykimas į užsienį".

Stasys
 
Labas, stazas 37m is ju 25m kenksmingas metalo slifuotojo darbas. isejauprieslaikine pensija. klausimas dirbe toki darba i pensija išeina anksciau, gal man priklauso ne prislaikine o normali pensija. Aciu.
2013-06-10 15:09
 
Gerbiamas Stasy, į šį klausimą Jums tiksliausiai atsakys Sodros skyrius, kuris privalėjo Jums suteikti visą informaciją skirdamas išankstinę senatvės pensiją.

Modestas
 
Esu 17m, ar galeciau skristi i anglija su 18m drauge? Be tevu sutikimo, perkant abu biletus pirmin ir atgal?
2013-06-10 15:07
 
Gerbiamas Modestai, atsakymą rasite internete pagal reikšminius žodžius "nepinnamečių vykimas į užsienį".

Agne
 
Laba diena norejau paklausti ar galeciau kaip nors paskubinti teismonutarimo vykdyma vyras isvaizves i uk vyko teismas kuriame neesat tevui buvo paskelbta kad perduotas policijos paieskai nes nera pripazinta tevyste o policija jo tikriaus neiesko nes jis laisvai buvo gryzes ir vel isvyko.kur galeciau suzinoti ar jis isvis paieskomas ar ka geležiau padaryti kad ji rastu.
2013-06-10 15:05
 
Gerbiama Agne, kadangi paieška paskelbta teismo nutartimi, patariame kontaktuoti su teismu ir praneškite turimas žinias.

Aida
 
Sveiki, vaikinas pasodintas už tai jog turėjo lygtinumą ir neįsidarbino. Ir liepos mėnesį keičiasi kažkoks įstatymas dėl sėdinčiųjų, ir klausimukas būtų toks ar jei duotų teisman savo nuosprendį kad per naują nuspręstų arba pakeistų į tą patį lygtinumą. Gautume pažymą, kad išėjas iškart įsidarbina, dar turi tėvuką sergantį tai jo sveikatos dokumentą gautų, dar tenais pavyzdingai elgesi tai iš ten gautų pažymą kad ramus ir panašiai, ir paraiškoj parašytų kad pasimokė, nenori būti valstybės išlaikytiniu, kad gali pats save išlaikyti, kad turi kur išėjas gyventi. Ar tai padėtų? ačiū labai labai už atsakymą.
2013-06-06 12:23
 
Gerbiama Aida, mes galime pakonsultuoti tik dėl civilinių dalykų, todėl šiuo klausimu patartume kreiptis į advokatą ar kitą baudžiamosios teisės specialistą.

Evaldas
 
Sveiki, jeigu as gaunu socialine nedarbo pasalpa ir uzsirasau ant saves masina, ar tai tures itakos mano gaunamai socialinei nedarbo pasalpai? ar ji bus mazesne ar nekis? Nes girdejau, jeigu turi masina ant saves, negauni nedarbo soc. pasalpos, ar tai tiesa?
2013-06-06 12:21
 
Gerbiamas Evaldai, į šį klausimą patį tiksliausią atsakymą Jums gali duoti Darbo birža, kuri privalo paaiškinti nuo ko priklauso bedarbio pašalpos dydis ir mokėjimo trukmė. Taip pat galite paieškoti informacijos Darbo biržos tinklapyje pagal reikšminius žodžius "bedarbio statusas, bedarbio pašalpos dydis ir mokėjimo trukmė".

Edita
 
Sveiki, noriu suzinoti gyvenome viename sklype su svetimu zmogumi, mums priklauso namas, o jam pagalbines patalpos, sklypas padalytas ir iregistruotas. Dabar mire savininkas ir paveldejo vaikai. Ar gali vaikai jeigu mes neperkame, be musu sutikimo parduoti svetimiems ar isnuomoti, kadangi adresas priklauso namui?
2013-06-06 12:17
 
Gerbiama Edita, vaikai paveldėjo sklypą, o ne adresą, todėl jie gali su ta paveldėta sklypo dalimi elgtis savo nuožiūra, jei Jūs atsisakote savo pirmenybės teisės tą sklypo dalį įsigyti ar išsinuomoti.

Andrius
 
Laba diena, pries 8-9metus buvau skoloi anstoliui 4500lt. siuo metu gyvenu uzsienyje ir lietuvoje nesu registruotas.ar yra skaiciuojami kazkokie procentai uz neatiduota skola ir ar yra senaties terminas?
2013-06-06 12:14
 
Gerbiamas Andriau, tikslų atsakymą dėl palūkanų Jums gali duoti tik antstolis, vykdantis skolos išieškojimo bylą, o bendrasis ieškinio senaties terminas yra dešimt metų.

Julija
 
Sveiki, noreciau pasitikslinti del savo klausimo del NDNT neigalumo nustatymo iki senatves pensijos. I mano klausima ( as turiu neigalima nuo 2007m Siais 2013 metais men ji reiktu pratesti. Girdejau jog turint neigaluma 6 metus is eiles (kaip tik ir turiu ji 6 metus) NDNT turi nuspresti man neigaluma pratesti iki senatves pensijos. Ar tai tiesa?) Jus atsaket, kad tai spres NDNT. Taciau ar tai nepriestaraus ministro isakimui Nr. A1-78/V--179 dėl darbingumo lygio nustatymo kriterijų, o taip pat 2005-03-23 įsakymui Nr. V-188/A1-84/ISAK-487 dėl neįgalumo lygio nustatymo kriterijų? Aciu uz atsakima.
2013-06-06 12:12
 
Gerbiama Julija, galime tik pakartoti savo ankstesnį atsakymą, nes naujo neįgalumo lygio nustatymo terminas tikrai yra NDNT kompetencijoje. Papildomai paaiškiname, kad pats nustatyto neįgalumo lygio turėjimas 6 metus dar nereiškia, kad kreipiantis į NDNT dėl pakartotinio neįgalumo lygio nustatymo, jo terminas nebūtinai gali būti nustatytas iki Jūsų senatvės pensinio amžiaus sukakties, nes svarbiausia sąlyga neįgalumo lygio nustatymui apskritai, yra Jūsų sveikatos būklė, tyrimų rezultatai ir pan., o ne turėto neįgalumo trukmė.

Ruta
 
Laba diena, ar galetumete man atsakyti, mano sunui 16m, pries 1men padaviau i teisma vaiko teva del elemtu padidinimo bet tevas slapstosi uzsienyje ten dirba ir gyvena, advokatas paaiskino ir nutarti gavau is teismo kad teismas neivyks nes tevas vaiko nerandamas liet. deklaruotame adrese. Pagal sena teismo sprendima vaikui priteista buvo po 50lt i men. nezinau ka dabar daryti, patarkite prasau. Is anksto dekoju.
2013-06-04 9:34
 
Gerbiama Rūta, ką konkrečiai daryti turėtų patarti Jūsų advokatas. Kadangi Jūs jau turite vieną teismo sprendimą, kurio vaiko išlaikymui jau yra priteisti 500 Lt/mėn alimentai, kreipkitės į antstolius, kad būgtų vykdomas nors šis teismo sprendimas. Kur yra vaiko tėvas, pabandykite sužinoti pas jo giminaičius, tada bus galima pradėti bylos nagrinėjimą dėl alimentų sumos padidinimo.

Rokas
 
Nesu indeksaves alimentu nuo 2008 m vasario 1 d. kaip elgtis. Ka gali pareiksti anstoliai, bet alimentai yra mokami palei teismo sprendima?
2013-06-04 9:34
 
Gerbiamas Rokai, ką gali pareikšti antstoliai, atsakyti mes negalime, sužinokite tai pas juos pats. Pasikalbėkite su vaikų mama, ar turi pretenzijų, ar ne.

Violeta
 
Man 54 metai, auginu neįgalų I grupės sūnų. Aš pati turiu neįgalumą II grupė, darbingumas 35%. Turiu stažo 24 metai, o dabar jau 6 metai kai turiu neįgalumą. Nuo kada man priklausytų pašalpa, kaip užauginus neįgalų sūnų?
2013-06-03 14:09
 
Gerbiama Violeta, nelabai supratome dėl kokios pašalpos teiraujatės, todėl jei turite omenyje valstybinę socialinio draudimo pašalpą- patariame kreiptis į SODROS skyrių pagal gyvenamąją vietą, jei turite omenyje socialinę pašalpą - kreipkitės į savo savivaldybės socialinės paramos skyrių. Jeigu Jūs klausėte dėl išankstinės senatvės pensijos (toks susidaro įspūdis iš klausimo turinio), tai paaiškiname, kad išankstinės senatvės pensijos gali asmenys, kai jiems iki senatvės pensinio amžiaus likę ne daugiau kaip 5 metai (moterims senatvės pensinis amžius yra 60 metų), jei jie turi 30 metų socialinio pensijų draudimo stažą (motinoms, pagimdžiusioms ir išauginusioms iki 8 metų penkis ir daugiau vaikų, bei asmenims, ne mažiau kaip 15 metų  slaugiusiems savo neįgalius vaikus - pakanka turėti 15 metų stažą)  Be to, reikalaujama, kad asmuo paskutinius 12 mėnesių iki kreipimosi dėl šios pensijos būtų registruotas darbo biržoje. Taip pat asmuo turi nedirbti nei pagal darbo sutartį, nei narystės ar tarnybos pagrindu, nei savarankiškai, nebūti ūkininku ar jo partneriu pagal Ūkininko ūkio įstatymą, negauti pajamų iš sporto veiklos, atlikėjo veiklos arba pagal autorines sutartis bei negauti jokių pensijų ar pensinio pobūdžio išmokų ar nedarbo draudimo išmokos.

Kastytis
 
Laba diena, mano Tetis turejo sirdies voztuvo operacija ir mane labai domina kiek procentu yra jo darbingumas?
2013-06-03 13:51
 
Gerbiamas Kastyti, į šį klausimą gali atsakyti tik Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą (NDNT), į kurią įforminti siuntimą gali Jūsų tėtės šeimos gydytojas, kuris įvertinęs ligos istorijoje esamus duomenis, ligonio būklę priims sprendimą dėl siuntimo išdavimo. Koks būtų NDNT sprendimas dėl darbingumo lygio mes neprognozuojame.

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos