Klausimas Atsakymas
Ana
 
Laba diena pas mane lygtinumas ir yra valandines ar kaip nors galima butu man isvaziot i usini nes as ten dirbu pas mane yra visi dokumentai kad as ten dirbu bet mano inspektore manes neisleidzia ka man daryt?
2013-07-31 18:50
 
Gerbiama Ana, paklusti pareigūnų reikalavimui arba kreiptis į teismą dėl sankcijų pakeitimo.

Inga
 
Laba diena, buvo padaryta avarija, vairuotojas buvo girtas. Draudimas nukentėjusiems išmokėjo išmokas. per kiek laiko draudimas gali išsireikalauti išmokėtos sumos iš avarijos kaltininko? Avarijos kaltininkas darosi bankrotą, tačiau draudimas neatsako i bankroto administratoriaus siunčiamus laiškus. jau 4 metai draudimas tik siuntinėja laiškus kad paduos į teismą ir viskas.
2013-07-31 18:49
 
Gerbiama Inga, iš klausimo nesupratome kuriai šaliai Jūs priklausote: nukentėjusiajai ar kaltajai, tačiau bet kuriuo atveju reikia raštu kreiptis į draudimo bendrovę.

Vienisa mama
 
Sveiki, as viena auginu vaika. Vaiko tevui yra priteisti alimentai taciau jis ju nemoka. Noriu parasyti i policija pareiskima "del piktybinio alimentu mokejimo vengimo". Oficialiai jis niekur nedirba, taciau turi pajamu neoficialiai. Klausimas: kokia forma rasyti si pareiskima ir pagal kieno gyvenamaja vieta(t.y. ar mano su vaiku, ar vaiko tevo) Ir dar ar galima nusiusti pareiskima i policija registruotu pastu, kadangi man nera su kuo palikti dukreles, jai reiktu rasyti pareiskima pagal teva gyvenamaja vieta. Is anksto aciu uz atsakima.
2013-07-31 14:03
 
Vieniša mama, pareiškimą dėl piktybinio alimentų mokėjimo vengimo galite parašyti laisva forma, geriausia siųsti į policiją pagal tėvo gyvenamąją vietą, be abejo, pareiškimą galite išsiųsti registruotu laišku.

Jolanta
 
Laba diena, mano vyras 2002 metais nukritos nuo stogo ( suluošinimas darbe) visus tuos metus buvo darbingas 50 procentų, jam labai skauda kojas, ilgai negali stovėti, sunku lipti laiptais, bet šiemet atėjo laiškas kuriame nustatytas 60 procentų darbingumas, su šiuo sprendimu mes nesutinkame, kadangi vyras po traumos tapo plokščiapadis, jam skauda kojas, kuo toliau į senatvę skausmas didėja, kur ir kokiu dokumentų reikia dėl NDNT lygio nustatymo peržiūrėjimo?
2013-07-31 13:59
 
Gerbiama Jolanta, jei Jus netenkina NDNT sprendimas dėl darbingumo lygio nustatymo, galite jį iš pradžių apskųsti NDNT direktoriui. Jei netenkins jo sprendimas, per nustatytą laiką galėsite kreiptis į Ginčų komisiją prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, po to į Vilniaus apygardos administracinį teismą. Išsami NDNT sprendimų apskundimo tvarka yra paskelbta Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (NDNT) tinklapyje.

Daiva
 
Mano ligos kodai M42.16 M51.8 G55.1 Indikacijos kodas 1425. buvau reabilitacijoje. Ar man priklauso invalidumas? koks procentas? Aciu.
2013-07-31 13:53
 
Gerbiama Daiva, šie klausimai priklauso išimtinei Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (NDNT) kompetencijai, į kurią siuntimą esant pagrindui įformina šeimos gydytojas. Patarime dėl siuntimo kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris maždaug gali pasakyti ir neįgalumo lygio nustatymo prognozę.

Rasa
 
Sveiki, norejau paklaust, kokia suma gali nuskaiciuot antstolis, jei seimoje yra 5 metu vaikas ir niekur nedirbanti zmona, as pats uz du men gavau 200lt algos, ir nuo tos sumos nuskaiciavo 60lt, dekoju.
2013-07-31 13:49
 
Gerbiama Rasa, dėl antstolio veiksmų teisėtumo kreipkitės į patį antstolį, kuris privalo duoti raštišką atsakymą. Jei antstolio veiksmai ir atsakymas Jus  netenkins, galėsite antstolį apskųsti teismui.

Laima
 
Laba diena. Mano vyras pateko i nelaiminga atsitikima kurio metu buvo jam suzalotos abi rankos. Jam vairuoti sekasi sunkiai kadangi musu automobilis yra mechaninis. Noriu as Jusu paklausti ar mano vyras gali prasyti NDNT komisijos automatines pavaros automobilio?
2013-07-31 13:46
 
Gerbiamas Laima, be abejo Jūsų vyras gali kreiptis į NDNT dėl specialaus automobilio poreikio nustatymo, dėl siuntimo į NDNT konsultuokitės su savo šeimos gydytoju. Koks būtų NDNT sprendimas mes neprognozuojame.

Jovita
 
Laba diena, norejau paklausti kiek kainuoja anstolio paslauga isieskant elementu, yra teismo nuosprendis priteisti elementai bet ju negaunu, sake kreiptis i anstoli. dekiui uz atsakyma.
2013-07-31 13:43
 
Gerbiama Jovita, kreipkitės į bet kurį antstolį ir sužinosite, nes antstolių paslaugų tarifai visoje Lietuvoje vienodi. Taip pat daugi informacijos rasite Lietuvos antstolių rūmų tinklapyje.

Gediminas
 
As norejau paklausti ar reikia mamos sutikimo jai as noriu vaika parsivesti is ukrainos i lietuva . vaikas gime ispanijoje jis turi mano pavarde. mama dabar ispanijoje,o vaikas ukrajinoje su močiute.
2013-07-31 13:41
 
Gerbiamas Gediminai, negalime atsakyti į šį klausimą, nes mes nežinome Ispanijos teisinio režimo vaiko teisių apsaugos klausimais. Manytume, kad vaiko keliavimo tvarka būtų ta pati, kaip jis keliavo iš Ispanijos į Ukrainą, taip iš Ukrainos į Lietuvą.

Vaida
 
Laba diena, norėčiau sužinoti kokius dokumentus reikia pasiruošti norint išsivežti neįgalų, penkerių metų vaiką į Vokietiją? Ten jis lankys darželį. Ar reikia išsiversti visas neįgalumo pažymas? Jei taip, tai gal galite atsakyti kur reikia kreiptis šiuo klausimu? Su vaiko tėvu esame išsiskyrę, ar šiuo atveju reikia tėvo sutikimo, kad galėčiau išsivežti vaiką? Tėvas moka alimentus. Iš anksto dėkoju už informaciją.
2013-07-31 13:38
 
Gerbiama Vaida, visas medicinines pažymas ir kitus neįgalumo dokumentus galite išversti vertimo biuruose, kurie turi oficialias vertimo paslaugų teikimo licencijas. Jei skyrybų byloje nenustatytos specialios tėvo dalyvavimo vaiko auklėjime sąlygos, tėvo leidimo nereikėtų, tačiau dėl visa ko, šiuo klausimu pasikonsultuokite su vaiko teisių apsaugos tarnyba. Nepakenktų, jei šį klausimą Jūs aptartumėte su vaiko tėvu.

Ema
 
Gavau raginamaji laiska susimoketi skola. Taciau niekad tokios sumos nebuvau paemusi. Skola yra is Snoro banko. Niekad nebuvau gavusi jokio raginamojo laisko. Penki metai gyvenu uzsienyje. Apie pranesima suzinojau is mamos, kuri gyvena Lietuvoje. Kaip tureciau pasielgti? Aciu.
2013-07-29 11:50
 
Gerbiama Ema, patartume tam asmeniui, kuris gavo laišką iš Snoro banko, su tuo laišku nueiti į banką ir išsiaiškinti vietoje.

Vladimiras
 
Sveiki! Gaunu išankstinė pensiją-62 metai. Darbo stažas 42 metai. Nuo 1969 m. iki 2004m. dirbau radijo ryšių srityje, be pertraukos. Aukštų dažnių poveikių darbas laivuose ir krante. Isidarbinti dėl amžiaus sunku. Domina ar įmanoma gauti kompensacija uz kenksmingas darbo salygas ? Į ką kreiptis? Arba susies su kenksmingomis darbo sąlygomis ar galima kreiptis dėl tikrosios pensijos gavimo anksčiau valst. nustatyto termino ? (Kad galečiau gauti pensiją ir kartu dirbti, nors laikinai.) Kokie tam reikalingi dokumentai ir į ką kreiptis? Iš anksto ačiū už atsakymą.
2013-07-28 16:19
 
Gerbiamas Vladimirai, reikia kreiptis į Sodros skyrių pagal savo gyvenamąją vietą, ten gausite išsamius atsakymus į visus savo klausimus.

Monika
 
Laba diena, noriu paklausti, ar 16 metu vaikinui reikia  is notaro lapuko vaziuojant is uk i lietuva su mikriuku? Aciu.
2013-07-28 16:17
 
Gerbiama Monika, Jūsų šešiolikmečiui vaikinui vykstant į Angliją, kuri nepriklauso Šengeno erdvei, pasienio kontrolės punkto pareigūnams reikės pateikti:1. asmens tapatybės dokumentą – pasą arba asmens tapatybės kortelę (gimimo liudijimas nėra asmens tapatybės dokumentas, tinkamas keliauti į užsienį);2. jei vyks vienas (be palydovo),  kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu - bent vieno iš tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinį sutikimą, kad vaikas vyktų vienas, ir šio sutikimo kopiją; Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno. Atkreipiu Jūsų dėmesį, kad šios kelionės metu Šengeno erdvės išorinė siena bus kertama kitoje valstybėje (ne Lietuvoje), todėl vieno iš tėvų arba globėjo raštiškas sutikimas pateikiamas tik tos valstybės sienos apsaugos pareigūnui pareikalavus.

Isdawike
 
Labas jei turiu skolos anstoliose, ar galiu isvykti is anglijos?
2013-07-27 11:16
 
Jei teismo neuždrausta, ar nepaskelbta paieška, manytume, kad kliūčių išvykti iš Anglijos neturėtų būti.

Neringa
 
Sveiki. sei dienai esu skolininke valstybei, kadangi mano sunus jau astoniolikos metu. noreciau uzduot klausyma, ar mano sunus gali reikalauti skolos? ir kokie tikslinei istatymai apie tai raso. koks tai kodeksas butu? kadangi sunus ruosesi judinti procesa, noreciau suzinoti informacija apie visus tos procesus. aciu jums is anksto.
2013-07-26 15:18
 
Gerbiama Neringa, alimentinius klausimus reguliuoja Civilinis kodeksas, galite pasiieškoti informacijos internete pagal reikšminius žodžius "alimentai", "alimentų skola" ir pan.

Audrius
 
Laba diena norejau paklaust. esu isiskires ir buvusi padave mane elementams o po to anstoliams ir isvaziavo gyvent i anglija ir isiregistravo is lietuvos as neturiu kur siust pinigus uz elementus, ka man daryti nezinau nes skola auga ir idomu ar priklauso elementai jai  nes angijoi ji gauna paslpas nemazas uz vaikus jau 5 metai as pasimetes negaliu moket nes neturi ji banko saskaitos lietuvoi o i angliska siunciau elementai nesiskaiciuoja gaunasi kaip dovana vaikams gal galit patart? Aciu.
2013-07-26 15:14
 
Gerbiamas Audriau, klausime Jūs parašėte, kad alimentų bylą vykdo antstoliai, todėl Jums nelabai turėtų rūpėti kaip perduoti pinigus vaikams, tai antstolių pareiga. Jei jie vaikų neranda, alimentiniai pinigai kaupiasi antstolio depozitinėje sąskaitoje, o Jums jokia alimentų skola nesikaupia.

Jonas
 
Laba diena, esu ukininkas pries desimt metu su kita ukininke pradejome kartu gyventi, ukiai kaip buvo taip ir liko atskiri: (saskaitos, paramos, paskolos ir tt), paskutiniu laiku pradejome nebesutarti tai nutareme skirtis, iskilo klausimas kaip bus dalinamas turtas: namai kuriuos priziurejome kartu, ukiai kuriais rupinomes atskirai, nes jie iregistruoti atskirai, saskaitos ir paskolos atskiros, dekoju uz konsultacija.
2013-07-26 15:09
 
Gerbiamas Jonai, kas buvo ir liko atskira, to ir dalinti nereikia, o ką užgyvenote kartu, tai pasidalinkite bendru susitarimu. Jei to padaryti patys negalite, tai padaryti gali teismas.

Kristina
 
Laba, noreciau pasiteirauti: esu issiskyrusi, vaikas priteistas man, griezto lankymo grafiko nesudaryta, gyvenamoji vaiko vieta nustatyta su manimi, per 15d privalau pranesti apie vaiko esama vieta ir privalau netrugdyti jam dalyvauti vaiko auklejime. Dukteri noriu issivesti i UK, gyventi ilgesniam laikui. Kokios pasekmes man gresia, ir kokiu dokumentu man reiketu? Dekui.
2013-07-26 15:05
 
Gerbiama Kristina, sprendžiant iš klausime pateiktos informacijos Jums neuždrausta su vaiku išvykti gyventi į užsienį, tačiau reikėtų apie tai pranešti vaiko tėvui, ne privalote netrukdyti jam dalyvauti vaiko auklėjime. Kad nepadarytumėte kokios nors klaidos, pasikonsultuokite su vaiko teisių apsaugos tarnyba bei Migracijos departamentu.

Agnė
 
Laba diena, mano giminaitis buvo paėmęs vartojama paskola iš Snoro banko, ir netikėtai mirė, šiuo metu ji yra sustabdyta ir nieko nežino ar ja reikės mokėti, jis turėjo draugę ir maža vaika, kokia tikimybė kad ja reikės mokėti?
2013-07-26 15:01
 
Gerbiama Agne, negalime atsakyti į šį klausimą, tai Snoro banko bankroto administratoriaus kompetencija.

Igoris
 
Laba diena, noreciau suzinoti ar ismokama kopencacija uz patirta trauma darbe Airijoje (nutrauktas desines rankos vidurinio pirsto falanga) ir ar yra senaties terminas tai ivyko 2004-2005 metais, yra patvirtinantys dokumentai. Aciu.
2013-07-26 14:59
 
Gerbiamas Igori, šito reikėtų teirautis socialinės apsaugos tarnybose Airijoje.

Simona
 
Laba vakara noriu paklausti ar gali vienas vaikas(8metu) skristi lektuvu y Londona be palydos?
2013-07-23 14:34
 
Gerbiama Simona, apie vykimą į Angliją buvo jau daug kartų rašyta, pasiskaitykite internete informaciją pagal raktinius žodžius" nepilnamečių vykimas į Angliją".

Ieva
 
Laba diena, pas mane toke situacija nu jau nelaibai juokinga. su vyru esu išsiskyrusi jau du metai beveik. vaikai paskirti jam. moku elementus kiekviena menesi. jie gyvena Vilniuje, bet siuo metu yra Nidoje pas mociute.. Kaip galedavau tai ir lankydavau, beto nezinau kur jie gyvena, kur miega, ka valgo ar isvis jie valgo, nezinau nei kur darzelis, nei kur mano sunus eis i mokykla, ir as jauciu, kad vaikams su tevu negerai, nes sunus mano broli pavadino teciu zinau kai skiremes ji tai paveike. Jis tik praso pinigu.. Esu pati siuo metu anglijoje dyrbu, kad galeciau skolas atiduoti ir susigrazinti vaikus... Jis ziema nedyrbo skolindavosi pinigu is visu, kad padetu, ir jis yra papasakojes sunui jei jis atsikalbines ir neklausys jo tai is jo policija juos atims. Tai mano sunus visko bijo ir pastovei verkia. as juos pas psichologa norejau vesti bet jis man uzdraude ir nedave vaiku. Is mane vaiku teises neatimtos. Ka man daryti? Kokiu dokumtu reike? Ka reikia daryti?
2013-07-22 20:43
 
Gerbiama Ieva, kadangi vaikai yra Lietuvoje, kilus abejonėms dėl jų tinkamo auklėjimo bei priežiūros, pirmiausia reikėtų Jums kreiptis į vaikų teisių apsaugos tarnybą  su prašymu, kad ši ištirtų vaikų gyvenimo ir auklėjimo sąlygas, po to esant pagrindui, kreiptis į teismą dėl vaikų gyvenamosios vietos nustatymo iš naujo.

Karolina
 
Man 16 ir aš neščia nuo vaikino kuriam 23 m. Ar galiu tuoktis? Ar tėvai turi duoti leidimą?
2013-07-22 20:37
 
Miela Karolina, apie nepilnamečių santuokos galimybes esame ne kartą rašę, todėl paieškokite informacijos internete pagal reikšminius žodžius "nepilnamečių santuoka". Linkime gražaus ir sveiko vaikelio.

Ausra
 
Pries 10 metu man buvo buvo nustatytas 1 laipsnio mitralinio vožtuvo prolapsas ir inplantuotas sirdies stimuliatorius Tuo metu visam laikui gavau 3 invalidumo grupe (dabar 50%)Dabar man pakeite stimuliatoriu ir dar rado mitralinio voztuvo prolapsa jau nebe 1 o antro ir trecio laipsnio Kauno gydytojai sako kad priklauso kitas neigalumo lygis Noreciau suzinoti ar man verta kreiptis pakartotinai Mano ligu TLK I44.2 Z95.0 I50.0 I148. Ačiū uz atsakyma.
2013-07-22 20:34
 
Gerbiama Aušra, tikrai šiuo klausimu nereikėtų kreiptis į mus, nes mes ne medikai ir ne NDNT. Tačiau patariame kreiptis į šeimos gydytoją, kuris pagal Jūsų sveikatos būklę ir turimus įvairių tyrimų bei diagnozių duomenis, galės maždaug pasakyti, ar verta forminti siuntimą į NDNT. Linkime būti sveikai.

Rasa
 
Noreciau suzinoti, ar imanoma nustacius tevyste (sunui dabar 22 metai, tevyste dar nenustatyta) prisiteisti alimentus atgaline data uz 3 metus? Siuo metu sunus mokosi kolegijoje ir kas butu jei nebesimokytu?
2013-07-20 16:24
 
Gerbiama Rasa, alimentus galima priteisti tik iš tėvo, todėl pasirūpinkite, kad tai būtų padaryta. Alimentus gali mokėti tėvas ir geruoju, todėl pradėkite nuo šito.

Ramune
 
Anstolis pazeidenejo musu teises, delse informuoti skolinika, kad bustas perduotas busto paskolu draudimui (ieskovui), nors ne kart buvo kreipiamasi po neivykusiu dvieju varzytiniu, busto paskolu draudimas atsiunte dokumentus apie peremimo teises ir dave menesi laiko issikraustyti, esu vienisa, auginu mazamete dukra, prasiau bendroves isdeklaruoti mane is busto, nes negaliu prasyti socialinio busto, kol nedeklaruota prie seniunijos, bendrove nieko nedaro, tik siuncia grasinimus apie ismetima i gatve. ar yra bent kokios socialines garantijos sioje prakeiktoje salyje?!! Anstolis net nesiteike informuoti vaiku teisiu tarnybos apie iskeldinima su mazameciu, neturint kito busto. O kur Hagos konvencija?? istaymai piesti tik paprastiems, kitiems ne.
2013-07-20 16:22
 
Gerbiama Ramune, patartume antstolio veiksmus apskųsti teismui, o taip pat Antstolių rūmams.

Viktorija
 
Laba diena, mes su vaiko tevu nesusituoke as padaviau kad priteistu alimentus sakykite per kiek laiko valstybe prades is jo isjeskoti, nes jis bedarbis registrotas darbo birzoje, ir ka man reikes daryti. kada man prades moketi valstybe?
2013-07-20 15:13
 
Gerbiama Viktorija, alimentus galima prisiteisti tik iš vaiko tėvo. Alimentų išieškojimas pradedamas iš karto, kai bus įsiteisėjęs teismo sprendimas ir Jūs kreipsitės į antstolius dėl teismo sprendimo vykdymo. Tuo atveju, jei alimentai nebus mokami ir antstolis išduos specialią pažymą dėl alimentų išieškojimo negalimumo, įgysite teisę kreiptis į Vaikų išlaikymo fondą ir gauti tam tikrą valstybės paramą. Išsamesnę informaciją rasite internete pagal reikšminius žodžius "vaikų išlaikymo fondas".

 
Laba diena. Dukra skiriasi su vyru, ji nori susigrąžinti iki santuokos turėtą pavardę, tačiau diplomai, teisės, pasas yra vyro pavarde, be to ir dukra (6m), turi tėvo pavardę. Paaiškinkite, prašau, ar tai turės sunkumų dėl dukters dabar ir ateityje, jei jos pavardės bus skirtingos, jei taip tai kokių? Ar reikės dukrai keisti dokumentus (pasą, teises, diplomus) ir kaip tai padaryti? Ačiū už išsamų atsakymą.
2013-07-20 15:07
 
Paaiškiname, kad Jūsų dukra, po skyrybų turi teisę pasirinkti savo mergautinę pavardę, tačiau ar tai tikslinga, turi gerai pagalvoti. Jos diplomai, vairuotojo pažymėjimas galios, reikės tik pasikeisti pasą. Visais atvejais, kilus abejonių dėl asmens tapatybės, reikės kartu pateikti ir ištuokos liudijimo nuorašą. Taip pat gerai pagalvokite ir dėl anūkės, kuriai dabar šešeri metai, tikslingumo pakeisti pavardę. Patariame nesikarščiuoti, o ramiai viską apgalvoti.

Daina
 
Laba diena, mano 20-metė dukra (studentė) pateko į avariją ir buvo labai sunkiai sužeista: daugybiniai rankos, dubens ir stuburo lūžiai. Laukia ilgas gydymas, reabilitacija. Gydytojai prognozuoja, kad ji gali pradėti vaikščioti anksčiausiai po 6 mėn. Šiuo metu ji guli ligoninėje, bet po savaitės, kitos bus išleista gydytis į namus. Jos mama yra valstybės tarnautoja ir norėtų išeiti nemokamų atostogų dukros slaugymui. Jos darbo stažas 27 metai. Ar nemokamų atostogų metu mama turėtų mokėti 72 Lt per mėnesį privalomojo sveikatos draudimo mokestį? Ar yra galimybės gauti pašalpą už dukros slaugymą iki jos pasveikimo? Dėkoju už atsakymą.
2013-07-19 10:24
 
Gerbiama Daina, patartume visais šiais klausimais konsultuotis Sodros skyriuje pagal savo gyvenamąją vietą, dėl pašalpos - socialinės paramos skyriuje savo savivaldybėje.

Vaida
 
Norejau paklausti, gyvenu su draugu 8 metai, gyvenome jo bute, turime vaika, nebuvome susituoke, jis mus dabar ismete is buto ir teigia kad man niekas jame nepriklauso. Ar jis turi teise ismesti mane su vaiku i gatve?
2013-07-19 10:22
 
Gerbiama Vaida, gyvenimas bute nuosavybės teisių nesukuria, tačiau , jei įrodysite, kad prisidėjote prie to buto išlaikymo, remonto, pagerinimo ir pan., galėtumėte teisme pretenduoti  į tam tikrą kompensaciją. Jei vaiko tėvu yra to buto savininkas, jis privalo pasirūpinti savo vaiku, todėl šį klausimą reikėtų spręsti atskirai, konsultuojantis su vaiko teisių apsaugos tarnyba.

Birutė
 
Darbuotoja, dirbanti  vaikų darželyje vyr. virėja pateikė  darbingumo lygio pažymą ir jai nustatytas darbingumo lygis 40 proc. Išvadoje dėl darbo pobūdžio  ir sąlygų negali dirbti: dėl darbo aplinkoje esančių chemin. jautrin. medžiagų, kai šiluminė aplinka neatitinka nustatytų pakankamos šiluminės aplinkos norminių verčių, keliant krovinius rankomis, kai krovinio sv. daugiau kaip 10 kg (moterims), dirbti darbą susijusį su nuolatiniu stovėjimu, vaikščiojimu. Priimta į darbą 1 et. vyr. virėjos pareigoms. Ar galima šiai darbuotojai sumažinti darbo  krūvį pagal jos darbingumo lygį. Ačiū už atsakymą.
2013-07-18 17:07
 
Gerbiama Birute, šiai darbuotojai privaloma atitinkamai koreguoti darbo sąlygas, jei bus toks jos prašymas.

Edvardas
 
Sveiki. Pas mane yra ieškiniu valstybei ir privatiems asmenims, ar yra koks senaties terminas? Jei taip kaip juos galima panaikint? Ir kur galeciau suzinoti visas sumas ir pas kokius antstolius?
2013-07-18 17:03
 
Gerbiamas Edvardai, Jūsų klausimas yra padrikas ir nekonkretus, prašome patikslinti klausimą, gal galėsime ką patarti.

Edvardas
 
Laba diena. Su drauge nuomuojames puse namo Vilniuje. Kaimyne pastoviai mus seka ir perduoda visokia informacija namo seimininkei kaip jos manymu mes neteisetai elgiames. Viena liepos savaitgali sventem su draugais mano gimtadieni kiemo pavesinej,tai ji nufotografavo mano drauge vartojančia alkoholinius gerimus ir nusiunte nuotraukas seimininkei,ko pasekoje mums buvo pranesta kad nutraukiama nuomos sutartis.Beto esu tik ka po ligonines po kojos pirstu amputacijos,gal ji fotografavo kaip neigalu. Ka daryti? Nes kiek zinau negalima privačios valdos fotografuot. Dėkui Jums uz atsakyma. P.s. Jei visdelto bus nutraukta nuomos sutartis ar galiu kreiptis i teisma del neturtines ir moralines zalos?
2013-07-18 17:01
 
Gerbiamas Edvardai, savo reikalus su buto šeimininke ir buto kaimyne spręskite privačia tvarka, nepavykus susitarti, be abejo galite kreiptis į teismą. Kokie būtų teismo sprendimai, mes neprognozuojame.

Usalana
 
Sveiki, man 16 metų ir su savo draugais po savaitės norėjaus skristi į Didžiąją Britanija. Nesenei pas mano mamą pavogė dokumentus (ji yra vienintėlė mano globėja) ir nespėjo pas notarą duoti sutikimo sridžiui, iš dokumentų beliko tik darbo pažymejimas. Ką mums daryti tokiu atvėju, nes bilėtai jau yra įsigyti?
2013-07-17 9:40
 
Gerbiama Usalana, tokiu atveju ko gero tikslingiausia grąžinti bilietus.

Arijana
 
Labas vakaras. Noriu su giminėmis keistis butais. Turiu nepilnametę dukrą, ar teismas išduos leidimą? Turiu skolų ir norim keltis gyventi iš 3 kambarių buto į 2 kambarių butą.Su anstoliais dar reikalų neturiu. Labai juma ačiu.
2013-07-17 9:39
 
Gerbiama Arijana, mes negalime atsakyti už teismą.

Jolita
 
Laba diena, sudarėme su nuomininkais rašytinę 3 metų nuomos sutartį, bet dar kol kas nepasirašėme. Nuomininkė su dviem mažamečiais vaikais nori prisiregistruoti mūsų bute. Sakykite, ar pasibaigus nuomos sutarčiai aš galėsiu iškeldinti nuomininkę su dviem mažamečiais vaikais iš buto be jos sutikimo? Ar reikia sutartyje pažymėti, kad nuomininkė galės būti registruota nuomojame bute tik 3 metus? O gal geriau išvis jos su vaikais neregistruoti?
2013-07-16 17:38
 
Gerbiama Jolita, patartume sudaryti notarinę nuomos sutartį, tai bus geresnė sutarties juridinės kokybės garantija. Buto išnuomojimas dar nereiškia, kad asmuo jame turi būti būtinai registruotas. Gyvenamosios vietos deklaravimo klausimais konsultuokitės su savo savivaldybe.

Aušra
 
Sveiki, buvo surašytas administracinės teisės pažeidimų protokolas, iškelta byla už vairavimą išgėrus, konfiskuotas automobilis. Automobilio savininkas yra kitas asmuo, kuris iš pažeidėjo šiuo metu reikalauja atlyginti už konfiskuotą automobilį (sumokėti visą jo sumą). Norėtume atsiskaityti su savininku, nesulaukę teismo sprendimo. Kaip šiuo atveju teisingai pasielgti? Ar sumokėti visą sumą savininkui į banko sąskaitą? Ar tai užfiksuoti raštiškai? Gal galima nusipirkti tą automobilį, įregistruojant jį Regitroje savo vardu? Svarbu, kad savininkas vėliau nepareikštų ieškinio.  Norėtume teismui įrodyti, kad pilnai atsiskaitėme su savininku ir laukti administracinės nuobaudos už KET pažeidimus. Dėkoju už atsakymą.
2013-07-16 14:01
 
Gerbiama Aušra, patartume visus veiksmus dėl automobilio atlikti tik raštu, sudarant automobilio įsigijimo sutartį "Regitroje", ir paimant iš automobilio savininko patvirtinimą, kad su juo atsiskaityta ir kokių nors pretenzijų neturi.

Renata
 
Laba diena, norėjau pasiteirauti jei į teisma yra priduotas civilinis ieškinys baudžiamojoje byloje, bet į paskirta posėdį atvykti negalėsiu, kadangi vasarai esu išvykusi, prasyma nagrineti bylą ir civilini ieškini man nedalyvaujant  išsiunčiau.Bet , kad naudojausi advokato paslaugomis kvito nepristačiau laiku. Civiliniam ieškini prašiau priteisti tam tikra suma už moraline žalą, ir už advokato išlaidas, jei nepridaviau laiku kvito ar nebus atmestas ieškinys už advokato išlaidas? Ar bus galima vėliau pristatyti ta apmokejimo kvita, nes šiuo metu esu išvykusi?
2013-07-15 14:58
 
Gerbiama Renata, šiuos klausimus spręskite ne su mumis, o su teismu, kuris nagrinės minimą bylą.

Vita
 
Sveiki, sergu ankiloziniu spondilitu 2laipsnio ir turiu klausos negalia 3laipsnio, vienos ausies 60-65db, kitos 50-55db, koks nedarbingumo lygis priklausytu? Aciu.
2013-07-13 12:59
 
Gerbiama Vita, mes negalime atsakyti į šį klausimą, nes tai priklauso išimtinei Neįgalumo ir darbingumo lygio nustatymo tarnybos (NDNT) kompetencijai. Konsultuokitės su savo šeimos gydytoju, kuris maždaug gali pasakyti ar verta forminti siuntimą į NDNT.

Julija
 
Laba diena, noriu suzinoti, ar asmuo gaunantis isankstine senatves pensija gali oficialiai dirbti? nes isgyventi vien  is pensijos yra nerealu. Jei asmuo gali dirbti, ar bus mokama visa pensija ir atlyginimas? Aciu.
2013-07-12 13:40
 
Gerbiama Julija, išankstinės senatvės pensijos mokėjimas sustabdomas ir ji nemokama, jeigu šios pensijos gavėjas įsidarbina pagal darbo sutartį, narystės ar tarnybos pagrindu arba pradeda dirbti savarankiškai (įsigyja verslo liudijimą, tampa individualios įmonės savininku, advokatu ar jo padėjėju, notaru ir pan.), tampa ūkininku ar jo partneriu, taip pat gauna užsienio valstybėje pajamų, susijusių su darbo santykiais arba jų esmę atitinkančiais santykiais.

 
Mano žentas iki santuokos su mano dukra turėjo įsigijęs seną namą su 9 arais žemės. Susituokus su mano dukra seną namą nugriovė ir užsakė naują projektą ir 6 metų bėgyje rekonstravo visiškai naują namą. Senojo nė pėdsako neliko . Naujasis namas vyro vardu, jie turi 6 metų dukrą. Dabar vyksta skyrybos, žentas nenori dalintis santuokoje įgytu turtu. Prašau paaiškinti ar mano dukrai priklauso puse namo, mergaitė gyvena ir gyvens su mama. Ačiū.
2013-07-12 13:36
 
Paaiškiname, kad pagal klausime pateiktą informaciją, rekonstruotas namas jau yra bendra sutuoktinių nuosavybė, kuris vykstant skyryboms, turėtų būti pasidalintas. Nepavykus susitarti, šį klausimą nesunkiai išspręs teismas.

Julija
 
Sveiki, mano tevas pradirbo Rusijoje milicijoje 15 metu. Nuo 1986 m. gyvena ir dirbo Lietuvoje. Rugpjucio 6 d. jam sueina 60 m. Norime suzinoti ar neturetu Rusija jam moketi kokia nors statutine pensija uz metus pradirbtus Rusijoje? Aciu.
2013-07-12 13:33
 
Gerbiama Julija, patartume šiuo klausimu kreiptis į Rusijos ambasadą
Lietuvoje.

Saule
 
Laba diena, su vyru nesame susituoke turim du mazus vaikus, vaiku močiute is vyro puses neatsiklausus musu, atidare kaupiamasias saskaitas vaiku vardu, pats kaupimas pinigeliu nera blogai, bet as nenoriu kad butu tokiems maziems vaikams saskaitos banke, (tegul kaupia savo asmeninej saskaitoj ) ar galima tevam uzprotestuoti toki dalyka ? kodel isvis bankuose daromi tokie dalykai be tevu sutikimo?
2013-07-12 13:32
 
Gerbiama Saule, manome, kad Jūsų nuogąstavimai yra be pagrindo, tačiau jei nenorite sąskaitos banke, tai pirmiausia apie tai kalbėkite su vaikų močiute.

 
Laba diena. Esu pensijoje 1 metai, bet dar dirbu. Buvau parašiusi prašymą kasmetinėms atostogoms nuo liepos 1 dienos ,tačiau sušlubavo sveikata ir turiu nedarbingumo lapą  nuo birželio 1  iki dienos liepos  12 d. Prašau paaiškinti ar man prasitęs atostogos tiek dienų, kiek sirgau. Turiu neįgalumą daug metų(bendrosios ligos).
2013-07-09 19:56
 
Paaiškiname, kad pagal darbo įstatymus atostogų trukmė pratęsiama sirgtų dienų skaičiumi.

Kestutis
 
Laba diena, buvo man beda ir prisiemiau daug kreditu, iseina apie 10000lt. Ir netekau darbo, kas man gresia jei negrazinsiu kreditu?
2013-07-09 12:25
 
Gerbiamas Kęstuti, negalime atsakyti į tokį klausimą, tik paaiškiname, kad kreditorius turės teisę kreiptis dėl išieškojimo nukreipimo ne tik į Jūsų pajamas, bet ir į turtą.

Ausra
 
Sveiki. Noreciau suzinoti kokie procentai priklauso turint diagnoze igimta limfedema ir igimtas aortos dviburis voztuvas su stenoze ir nepakankumu?
2013-07-09 12:23
 
Gerbiama Aušra, į šiuos klausimus galiu atsakyti tik Neįgalumo ir darbingumo lygio nustatymo tarnyba, į kurią siuntimą įformina asmens šeimos gydytojas.

Ingrida
 
Laba diena, paveldejau is seneles zemes sklypa, kuris buvo atkurtas ir grazintas, turiu visus dokumentus, man ateina mokestis uz zeme kuri moku, o nauduotis zeme negaliu, nes ant tos salia tos zemes stovi namas ir to namo seimininkas naudojasi ta zeme, nes jo sodas. tas namas buvo irgi mano seneles, ji pardave ji pries 25m, o zemes to laiku nieks nepardavinejo nes ji buvo valstybine, po kiek laiko mociute kreipiasi kad butu grazinta zeme ir grazino, tuoj vienoi salia namo. ka man daryti, kokiu veiksmu imtis?
2013-07-09 12:05
 
Gerbiama Ingrida, jei su namo šeimininku susitarti nepavyks, ginčą gali išspręsti tik teismas.

Jolanda
 
Laba diena, man yra atlikta klubo sąnario keitimo operacija. Po operacijos paaiškėjo, kad sveikoji koja tapo 2 cm. trumpesnė. Ar galiu kreiptis dėl nedarbingo lygio nustatymo?
2013-07-09 12:03
 
Gerbiama Jolanda, neįgalumo ir darbingumo lygius nustato Neįgalumo ir darbingumo lygių nustatymo tarnyba (NDNT), į kurią siuntimą įformina šeimos gydytojas, todėl kreipkitės į jį.

Petras
 
Laba diena esu Petras, noreciau suzinoti iki kokios sumos isigijus nt nereikia irodyti pajamas?
2013-07-06 14:39
 
Gerbiamas Petrai, tai labai atsakingas momentas, todėl siekiant nepadaryti klaidos patartume raštu pasiklausti Valstybinės mokesčių inspekcijos.

Gintaras
 
Mano sunus viesi Anglijoje. S.m. liepos 11 d. sueis 17 metu. Liepos 9 d. mikroautobusu jis gris i LT. Ar riekia kokiu nors dokumentu ar sutikimo norint jam gristi i Lietuva is Anglijos?
2013-07-04 17:14
 
Gerbiamas Gintarai, kaip Jūsų  sūnus išvyko i UK, taip ir grįš atgal, kokių nors pakitimų vykimo tvarkoje  neturėtų būti. Dėl visa ko pasiteiraukite Sienos apsaugos tarnyboje ir Migracijos departamente.

Vaida
 
Laba diena, norejau pasiteirauti ar isvykstant i uzsieni vaikui 3metu atostogoms pas teti (esame issituoke) turint pasa ir sveikatos draudimo kortele ar dar reikalingas gimimo liudijimas? Aciu.
2013-07-03 11:20
 
Gerbiama Vaida, turint pasą, gimimo liudijimas nebūtinas, tačiau, jei pavardės skirtingos, tinkamai patvirtintas gimimo liudijimo nuorašas nepakenktų.

Laima
 
Laba diena, noriu išvykti į kitą šalį ir ten viską pradėti nuo nulio. Esu rimtai apsisprendusi pasikeisti vardą ir pavardę (turiu svarių argumentų kodėl taip darau). Dėl vardo nekils problemų, bet dėl pavardės... Norėjau sužinoti ar įmanoma visiškai pasikeisti pavardę į tokią, kuri neturi nieko bendro su gimine, o tiesiog yra toje šalyje naudojama pavardė? Man svarbu ne tam tikra pavardė, bet tai, kad ta pavardė yra naudojama toje šalyje.
2013-07-01 17:55
 
Gerbiama Laima, viskas įmanoma, tačiau jei bėgama nuo kokios nors kriminalinės padėties, vargu ar tai pavyks.

Monika
 
Sveiki iskilo tokia problema, issinuomavom buta pasirasem sutarti, bet ji nebuvo patvirtinta notaro. Sutarti pasirasem birzelio pradzioje kur yra yrasyta, kad atsikeliam gyventi i buta nuo liepos 1d. Susitarem, kad likus keliom dienom iki musu isikelimo susiskambinsim ir aptarsim smulkmenas del baldu ir pan, bet buto savininkas nekelia ragelio, buto duru niekas neatidaro. Ar jie turi tokia teisia mums nieko nepranese isnuomuoti buta kitiems zmonems arba aplamai nebenuomuot to buto? sutartyje yra toks punktas, kad norint nutraukti sutarti privaloma pranesti pries 30 d, bet vis delto juk notariskai ji nepatvirtinta. busiu dekinga uz atsakyma.
2013-07-01 12:18
 
Gerbiama Monika, buto nuomos sutartis nėra privalomai notarine tvarka sudaroma sutartis, todėl šio aspekto per daug nesureikšminkite. Patariame visus reikalus pabandyti išspręsti su buto savininku, neskubėti mokėti pinigus, o įsitikinus, kad susitarti ir realiai vykdyti sutartį neįmanoma, nutraukti sutartį ir ieškoti kito buto.

Sandra
 
Laba diena, noriu suzinot ar imanoma isieskoti is buvusio draugo kuris yra musu sunaus tevas teismo nustatyta tvarka kad jis tevas yra irodyta. Jam yra priteisti elementai kuriuos tai jis moka tai ne.Noriu tiksliai zinot ar galiu is anstolio sulaukti kokios pagalbos isieskant jo skola kuri yra priteista teismo atgaline data ir skolas is jau po nuosprendžio susidariusia skola. Isaanksto dekoju.
2013-07-01 12:01
 
Gerbiama Sandra, kadangi alimentai jau yra priteisti, niekas kitas Jums nepadės, tik antstolis, į kurį dėl priverstinio teismo sprendimo vykdymo patariame kreiptis per daug neatidėliojant.

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos