Klausimas Atsakymas
Aliona
 
Laba diena Gerb. teisininke. Noriu paklaust jusu, ar galiu as pagal turima varda, pavarde, saskaitos nr. rasti zmogu? Man buvo pasiulyta paskolos suma, kurios man reiko, bet liepe pervesti i saskaita triju šimtu mokesti del sutarties mokesti. Bet nei sutarties, nei pinigu negavau. Patarkite, ka tureciau daryt ir kur kreiptis? Aciu.
2013-08-30 13:11
 
Gerbiama Aliona, patariame nedelsiant su visa turima informacija raštu kreiptis į policiją dėl sukčiavimo.

Klaudija
 
Laba diena, norėčiau paklausti ar gali būdamas pensijoje darbuotojas dirbti soc. darbuotoju, nors ir neturi tos srities išsilavinimo?
2013-08-29 11:04
 
Gerbiama Klaudija, pagrindinis reikalavimas užimti socialinio darbuotojo pareigas yra atitinkamos srities išsilavinimas, o ne pensininko statusas.

Rasa
 
Sveiki, norejau pasiklausti del paveldejimo. Mire mama, tetis gyvas mes esame 3 vaikai, vienas brolis tiesiog gyvena uzsienyje, kiek zinau pasas baige galiotiir nesiruosia jo darytis. Mums reikia pas notara tvarkyti paveldejima  ir jeigu jis neapsireiks tai paveldejimas kabos. Ar yra kazkos budas susitvarkyti paveldejima jeigu jis nesikreips? Aciu.
2013-08-27 15:22
 
Gerbiama Rasa, Jums reikia kreiptis į notarą dėl palikimo priėmimo. Dėl palikimo priėmimo turi kreiptis visi asmenys, norintys palikimą priimti. Tuo atveju, jei kuris nors iš galimų paveldėtojų atsisako palikimo, apie tai turi raštu pranešti paveldėjimo bylą tvarkančiam notarui. Išsamesnę konsultaciją Jums suteiks notaras.

Monika
 
Laba diena. Norėčiau pasiteirauti ar reikia vieno iš tėvų sutikimo registruojantiems nepilnamečiams į sodrą?
2013-08-23 14:28
 
Gerbiama Monika, mūsų nuomone, nereikia, tačiau, teiraukitės pačioje Sodroje.

Danguole
 
Laba diena, skyrybų metu sūnui atiteko butas. Sūnui 13 metų. mes norėtume parduoti, nuo ko reikia pradėti. Ar įmanoma parduoti kol jis nepilnametis?
2013-08-22 14:12
 
Gerbiama Danguole, nepilnamečio asmens interesus gina įstatymas, sūnui priklausančio turto pardavimui reikalingas teismo leidimas. Labai svarbi yra vaiko teisių gynimo tarnybos išvada. Išsamesnės informacijos rasite internete pagal reikšminius žodžius "nepilnamečių turtinės teisės".

Neringa
 
Labas vakaras. Prašau patarimo. Gyvenu 2 kambariu bute: vyras, vaikas ir aš. Butą pasidalinome per puse pagal turto dalybų sutartį. Kai dalinomės butą pasidarėme naujus buto dokumentus Registru centre. Noriu mokėti už butą per pusę: vyras per pusę ir aš. Kur kreiptis dėl komunalinių mokesčiu, elektros, dujų, šildymo ir kokiu dokumentu reikės tvarkantis šį reikalą. Ar reikės tvarkant šį reikalą notaro, ir ar reikės kreiptis į Registru centrą. Ar man tvarkantis dokumentus reikės vyro parašo ant kokių tai dokumentų.
2013-08-22 14:05
 
Gerbiama Neringa, Jums reikia kreiptis į komunalines paslaugas teikiančias organizacijas su prašymu atidaryti atskiras sąskaitas. Reikia turėti asmens dokumentus, turto dalybų sutartį, registrų centro pažymas. Jei reikės kokių nors papildomų dokumentų, pasakys paslaugų teikimo organizacija.

Violeta
 
Sveiki, ar reikia tevo sutikimo,norint veztis i Rusija i svecius nepilnamete dukra(16m.)? tevai issiskyre jau apie 10 metu.
2013-08-21 20:54
 
Gerbiama Violeta, Rusija nepriklauso ES, todėl geriausiai į šį klausimą Jums galėtų atsakyti bet kuri firma, kuri formina vizas į Rusiją. Pabandykite susisiekti su individualia įmone "Malana" adresu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..">Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Ala
 
Laba diena. turiu toki klausima. mano 20metis sunus jau puse metu su manim ne gyvena. ar as galiu ji isregistruoti be jo sutikimo ir kiek laiko tai uztruks. nes noriu isvaziuoti. o buta isnuomoti. Aciu.
2013-08-21 20:51
 
Gerbiama Ala, kreipkitės į savo savivaldybės atitinkamą tarnybą, kuri tvarko asmenų gyvenamosios vietos deklaravimo reikalus.

Wdxas
 
Labas diena, esu issiskyres vyriskis ir gyvenu uzsienyje. Norėjau paklausti ar butu galima issireikalauti leidimo vaiko (5m)atostogoms pas teva? nes skyrybu popieriuose nebuvo itrauktas toks punktas. zinau kad negaliu issivezti vaiko be mamos leidimo bet ar butu galima tada reikalautis kad ji atostogom 2 savaitem pas save pasiimciau. nes mes karta per metus tesimatom. Alimentus moku saziningai ir negailiai po 1000 lt uz kiekviena vaika(2vaikuciai). gal galit patart, nes jinai vis sako ne, vaikas per mazas ir t.t.
2013-08-20 18:50
 
Tarkitės su mama geruoju ir susitarsite, galbūt nereikės ir teismo.

Vitalija
 
Laba diena, moteris buvo vaiko priežiūros atostogų iki jam sueis 3 m. Sakykite prašau. jai išeinant iš darbo kaip paskaičiuoti neišnaudotas atostogas ir ar reikia skaičiuoti iš viso?
2013-08-20 11:34
 
Gerbiama Vitalija, vadovaukitės LR Darbo kodekso 169, 170 straipsniais. Atkreipkite dėmesį į DK 170 straipsnio 1 dalies 3 punkto reikalavimus.

Juozas
 
Dirbu pagal verslo liudijima statybose, bet musu brigadininkas, kuris tariasi su darbdaviu del kainu, kuris ima uzdirbtus pinigus ir po to turi atsiskaityti su mumuis, mums pinigu neismokejo. pinigai nemazi.kaip mums is jo atgauti savo uzdirbtus pinigus, Savo noru jis neatiduoda, tiesiog sugalvoja kokia priezasti arba nekelia ragelio. Gal jus zinote kaip is jo isreikalauti savo uzdirbtus pinigus?
2013-08-20 11:22
 
Gerbiamas Juozai, pabandykite kreiptis į Valstybinę darbo inspekciją, o taip pat į policiją dėl svetimo turto pasisavinimo.

Vaida
 
Mano dukrai 12metų su giminaičiais galvoja išvykti paatostogauti į Ukraina. Kokios dokumentus reikia turėti su savimi? Tėvai nevyksta su giminaičiai, bet jų pavardės vienodos. Ar reikalingas mamos sutikimas?
2013-08-20 11:18
 
Gerbiama Vaida, Ukraina nepriklauso ES, todėl geriausiai į šį klausimą Jums galėtų atsakyti bet kuri firma, kuri formina vizas į Ukrainą. Pabandykite susisiekti su individualia įmone "Malana" adresu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..">Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Daiva
 
Laba diena ar galiu issikirt su vyru neparskridus i lt,jei butu abipusis susitarimas, ir pasamdzius advokata.
2013-08-19 17:16
 
Gerbiama Daiva, daug ką galima padaryti, jei yra abipusis sutarimas.

Daiva
 
Noriu suzinoti ar reikalingas tevo sutikimas is notaro, del sunaus 11metu.socialiniui draudimui gauti isvaziuojant gyventi i norvegija pas motina,kuri ten dirba jau 8metai.Ir ar vyrui nebus is to  problemu tai yra ar neatskaiciuos jam is atlyginimo, kad taip reikalauja ta buvusi sugyventine to dokumento is notaro. Aciu!
2013-08-19 10:41
 
Gerbiama Daiva, emigracijos klausimais konsultuokitės Migracijos departamente L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius, tel. (8 5)  271 7112 (priimamasis), faks. (8 5) 271 8210, kodas 188610666, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..">Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Gintaras
 
Laba diena, norėčiau paklausti, ar reikalingas tėvo raštinis sutikimas išvežti vaiką į užsienį gyventi? Tėvai yra išsiskyrę ir tėvui yra apribotos  teisės, jis su vaiku gali matytis  ne mamos namuose. Mergaitei 12 metų. Mamai priskirta vaiko globa. Dėkoju.
2013-08-19 10:38
 
Gerbiamas Gintarai, iš klausimo supratome, kad rengiamasi emigruoti, o ne laikinam išvykimui, todėl šiuo klausimu konsultuokitės vaiko teisių apsaugos tarnyboje bei Migracijos departamente.

Laima
 
Laba diena, norejau paklausti jei mano ir mano dukros pavardes skirtingos ar man reikia vaiko gimimo liudijima isverti i kita kalba nes mes vaziuojame i anglija mikriuku?
2013-08-19 10:35
 
Gerbiama Laima, manytume, kas vertimas tikrai nepakenktų. Dėl visa ko, pasitikslinkite Migracijos departamente: L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius, tel. (8 5)  271 7112 (priimamasis), faks. (8 5)  271 8210, kodas 188610666, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..">Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Eglė
 
Laba diena, pirkome namą, pirkimo-pardavimo sutartyje įrašėme, kad pardavėjas garantuoja, jog namas yra mūrinis ir apšiltintas akmens vata. Po mėnesio laiko, kai apsigyvenome name, nulupome vidinę sienų apdailą - radome mūrą, tačiau nulupę grindis radome duobę ir priedo pelėsinį grybą. ir taip dviejuose kambariuose. Ar yra galimybė kreiptis dėl apgavystės ? Kokia mūsų alternatyva?
2013-08-16 16:24
 
Gerbiama Egle, patariame gerai išstudijuoti namo pirkimo sutartį ir apsispręsti dėl tolimesnių veiksmų: ar siekti pripažinti namo sutartį negaliojančia ir visų nuostolių atlyginimo, ar tik išlaidų, susijusių su namo defektais ir jų  ištaisymu, padengimo buvusio namo savininko sąskaita. Pirmiausia reikia tinkamai užfiksuoti namo defektų faktą. Tai galima padaryti surašant atitinkamą defektų bei jų ištaisymo vertės aktą, aktą turėtų surašyti kompetentingi specialistai, pakviečiant dalyvauti ir buvusį namo savininką.  Galima kreiptis į bet kurį antstolį, kad šis užfiksuoti faktines namo defektų aplinkybes, toks antstolio surašytas aktas yra patikimas įrodymas žalos išieškojimo civilinėse bylose.

Lina
 
Man 16 metu, isvykau y anglija turedama tevu sutikima, bet muitineja man jo negrazino, noriu paklaust ar butinas sis dokumentas gryztant y lietuva?
2013-08-14 16:13
 
Gerbiama Lina, tėvų sutikimą Jūs palikote ne muitinėje, o pasienio apsaugos tarnybos pareigūnams, kuris vykdo pasų kontrolę. Vykstant į Angliją iš tikrųjų reikalingas bent vieno iš tėvų sutikimas, tačiau grįžtant atgal į Lietuvą, manytume, kad tokio reikalavimo nėra. Dėl visa ko pasiteiraukite Migracijos departamente L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius, tel. (8 5) 271 7112 (priimamasis), faks. (8 5)  271 8210, kodas 188610666, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..">Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Laima
 
Ar reikia vaiko gimimo liudijima isverti i kita kalba vykstant i uk nes mano ir dukros pavardes nesutampa? jei reikia tai i kokia kalba?
2013-08-14 16:08
 
Gerbiama Laima, manytume, kad gimimo liudijimo vertimas tikrai nepakenks. Be abejo, vykstant į UK, vertimas turi būti tik į anglų kalbą. Dėl visa ko, dėl vertimo būtinumo, pasitikslinkite Migracijos departamente.

Dalyteja
 
Sveiki... siu metu 2013.07.25.atejo vykdomieji rastai, nors juos gavau i rankas 2013.08.12, kad esu skolinga ab vandenys, terminas 14d.atsiusti atsiliepima, bet pagal rastus terminai jau praejo. 2002 01.02 gyvenau tame bute, bet issikeliau is to buto nes mokesciai buvo didesni nei gaudavau atlyginima, butas buvo bendrabucio tipo, o namu prieziuros tuom ir naudojosi, atlyginimas 300lt, o saltas vanduo per menesi sieke 180lt, o bendrai visi mokesciai sieke 480-510lt. o teisybes nerasdavome, teisme buvo vanduo perskaiciuotas 3000lt.gavosi 919ltir jie pilnai buvo ismoketas oer anstoliu kontora, is atlyginimo per darboviete. O siuo metu vel reikalaujama sumoketi ismoketa skola, gyventojai tame bute keitesi, tai nejaugi vel turiu apmoketi svetimas skolas, nes mano seimai issikelian is sio buto buvo priduota be jokiu skolu, o dabar tokios namu prieziuros jau senai nera.
2013-08-14 15:09
 
Gerbiama Dalyte, internetiniai atsakymai Jums tikrai nepadės. Patariame su gautais raštais nuvykti į vandens tiekimo įmonę ir išsiaiškinti vietoje.

Dalia
 
Labas diena. Mano dukra gyvena Italijoje, nori grizti gyventi i Lietuva, kokiu popieriu ir dokumentu reikia anukui parsivezti. Anukas gimes Italijoje, jo tevas italas, jis sutinka, kad vaikas griztu su mama. Mums rupi, kad veliau nekiltu kokiu problemu, norime buti garantuoti. Anukui 4 metai dabar. Aciu uz atsakyma.
2013-08-14 15:04
 
Gerbiama Dalia, mes nežinome Italijos įstatymų, tačiau manome, kad neturėtų būti kokių nors kliūčių dėl laisvo asmenų judėjimo ES ribose. Kad nepadaryti kokios nors klaidos, patariame šiuos klausimus užduoti Migracijos departamentui adresu: L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius, tel. (8 5) 271 7112 (priimamasis), faks. (8 5)  271 8210, kodas 188610666, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..">Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Greta
 
Sveiki, norejau pasiteirauti. yra tokia situacija, kad darbe yra avaringos situacijos pastatas kuriame dirba darbuotojai. kiek laiko gali išvaryti darbdavys darbuotojus del blogu darbo salygu ir koki pracenta moka uz ta laikotarpi?
2013-08-13 11:18
 
Gerbiama Greta, mokamas vidutinis atlyginimas už visą priverstinės pravaikštos laiką.

Sergejus
 
Mano dukra gyvena su seima Danijoi. Noriu sudariti testamenta kad mano butas Vilniuje po mano mirties atitiktu jai. Kokius dokumentus as turiu pateikti notarui?
2013-08-13 11:14
 
Gerbiamas Sergejau, reikia apsilankyti pas notarą, su savimi turėti asmens dokumentą, turimus dokumentus apie butą. Visa kita Jums pasakys notaras.

Ingrida

Norejau suzinot kokiu reikia dokumentu vezantis nepilnamete dukra ji vaziuoja kartu su manimi, ar reikalingas tecio sutikimas jai?
2013-08-12 12:40

Gerbiama Ingrida, mes konsultuojame dėl nepilnamečių vaikų vykimo į ES šalis.  Tuo atveju, jei vykstama į šalis, kurios nepriklauso taip vadinamai Šengeno erdvei, reikalingas vieno iš tėvų raštiškas sutikimas. Kadangi vaikas vyks su mama, kito iš tėvų sutikimas nebūtinas. Iš klausimo supratome, kas rengiatės vykti į JAV, kad nepadaryti kokios nors klaidos, patariame pasiteirauti Migracijos departamente, adresas: L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius, tel. (8 5)  271 7112 (priimamasis), faks. (8 5)  271 8210, kodas 188610666, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Miglė
 
Siauliu apylinkes teismas nutare priteisti laikyma islaikyma kasmenesi po 250lt is mamos ir is tecio. tetis vengia moket islaikyma, kita menesi bus bedarbis gaus pasalpa is darbo birzos ar jis tures moket ar mama 500? Aciu jeigu konsultacija nemokama. jeigu negalite suteikti nemokamos konsultacijos neatsakykite.
2013-08-12 12:30
 
Gerbiama Migle, kadangi alimentai priteisti konkrečiomis sumomis iš abiejų tėvų, kiekvienas iš jų turi vykdyti teismo sprendimą pats. Sprendimo nevykdymo atveju, reikia kreiptis į antstolį dėl priverstinio vykdymo pradėjimo.

Daiva
 
Sveiki, noreciau paklausti, ar butu imanoma perduoti anstoliam vaiko tety. elementai priskirti, bet jis ju nemoka gruodi bus du metai.as su sunumi gyvenu uzsien. Aciu.
2013-08-12 12:18
 
Gerbiama Daiva, kadangi alimentai yra priteisti, tačiau realiai jų negaunate, nedelsdami kreipkitės dėl priverstinio teismo sprendimo vykdymo į antstolius pagal tėvo gyvenamąją vietą.

Marija
 
Laba diena noreciau suzinoti ar galima pakeisti vaiko pavarde jai jis yra mano vyro o teisiskai gyvenamoji jo vieta nustatyta su teciu mes susituoke ir vyras pasieme mano pavarde ar galetu jo sunus taip pat pasikeisti jis pats to nori jam yra 16 metu jai galima tai kur reiketu kreiptis? Aciu.
2013-08-09 18:26  
 
Gerbiama Marija, šiuo klausimu Jums reikia kartu su sūnumi kreiptis į Civilinės metrikacijos skyrių pagal gyvenamąją vietą.

Albina
 
Laba diena. Mano ligos kodas M43.17. Operuota - atlikta fiksacija -6 poliaksialiniais sraigtais ir 2 strypais, išplatintas stuburo kanalas ir kt. Visą laiką buvau dirbanti.Ar man po operacijos priklauso neįgalumas? Jei taip tai kiek procentų? Ačiū už atsakymą.
2013-08-09 13:26
 
Gerbiama Albina, į šį klausimą gali atsakyti tik Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba (NDNT), į kurią siuntimą, esant pagrindui, įformina šeimos gydytojas, t.y.  įvertinęs asmens sveikatos būklę, taikytą gydymą, įvairių tyrimų rezultatus ir kt. Koks būtų NDNT sprendimas mes neprognozuojame.

Zydrune
 
Sveiki. Situacija tokia, dirbu degalinej jau 3metus, pries pusmeti pasikeite degalines vadovas, ir prasidejo reikalavimai rasyti pasiaiskinimus del menkiausiu dalyku. Pries savaite as su savo bendradarbe apsipykom darbe, bet tuo metu degalinej nebuvo klientu ir barnis nebuvo toks jau rimtas, tik pakeltu tonu isdestem savo nuomones. Vadove isgirdo musu konflikta, ir liepe rasyti pasiaiskinima, traktuodama tai kaip darbo drausmes poazeidima, mes parasem. Vadove issiunte pasiaiskinimus direktoriui, sis liepe rasyti tarnybini. Mus zada atleisti is darbo. Nors mes jokios zalos niekam nepadarem. Ar teisingai jie elgesi su mumis? As auginu mazameti vaika. Ar isvis tai gali vbut traktuojama kaip darbo drausmes pazeidimas? Aciu.
2013-08-09 13:22
 
Gerbiama Žydrūne, jei nesutiksite su darbdavio sprendimu dėl nuobaudos, turėsite teisę jį apskųsti teismui.

Elzbieta
 
Vaikas viena vyksta i Anglija Vaikui 16-ka metu. Ar jis gali vykti viena turint tik asmens tapatybes kortele, ar reikia ir nuotaro patvirtinta rasta?
2013-08-06 19:13
 
Gerbiama Elžbieta, dėl vaikų vykimo į Angliją buvo ne kartą rašyta internete, paieškokite jos pagal reikšminius žodžius "nepilnamečių vykimas į Angliją".

Ruta
 
Laba diena. Noriu paklausti vyras serga hepatitu c ar priklauso invalidumas isdirbio neturi nei metu jau gydosi 3men.Is anksto dekoju.
2013-08-06 19:11
 
Gerbiama Ruta, neįgalumo lygį, esant pagrindui, nustato Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba (NDNT), į kurią siuntimą įformina šeimos gydytojas. Patariame konsultuotis su savo šeimos gydytoju, kuris įvertinęs asmens sveikatos būklę, taikytą gydymą, tyrimu rezultatus ir kt.,  pasakys ar yra pagrindas forminti siuntimą į NDNT, ar nėra.

Ruta
 
Laba diena. Ar man priklausys nasles pensija jeigu as 1966m istekejau 2005m issiskyriau 2013m istekejau uz topacio zmogaus, bet vyras serga sunkia nepagydoma liga. Is anksto dekoju.
2013-08-06 19:05
 
Gerbiama Rūta, klausimas yra nekorektiškas, nes nesate našlė.

Vaida
 
Per pastaruosius 2 metus mano dukra gyveno tik su manim. Su dukros tevu buvom susitare draugiskai, kad jis pades islaikyti dukra. Deje jis neturejo darbo, taigi padet negalejo. Noriu paduoti ji i teisma del alementu. Ar aš galiu prisiteisti alimentus už praėjusį laiką?
2013-08-06 19:03
 
Gerbiama Vaida, jei Jūsų ieškinio pareiškime dėl alimentų priteisimo bus nurodyta konkreti data, nuo kurios bus prašoma alimentus priteisti, teismas būtinai išspręs ir šį klausimą.

Saulius
 
Sveiki, prieš porą metų buvo kilęs šurmulys dėl PSD įstatymo. Mane konkrečiai domina vienas jo niuansas - kai žmonės kažkurį laiko tarpą niekur nedirbę ir neužsiregistravę darbo biržoje (ir savarankiškai nesusimokėję PSD) buvo įrašomi į VMI skolininkų gretas. Buvo kalbų, kad tokios tariamos PSD skolos gali būti lengvai užginčytos teisme pagal CK, nes skolą gali atsirasti tik už suteiktą ir neapmokėtą paslaugą (kurios šiuo atveju tikrai nebuvo, nes žmonės nebuvo valstybės apdrausti ir negalėjo gydytis). Gal galėtumete pakomentuoti šią situaciją? Taip pat galbūt pasiūlyti, kaip elgtis tokiu atveju "skolininkams"? Dėkui.
2013-08-06 19:00
 
Gerbiamas Sauliau, mes negalime komentuoti situacijų pagal formulę "kas būtų, jeigu būtų" Jei turite konkrečią problemą dėl PSD įmokų su VMI, kreipkitės į VMI ir aiškinkitės. Primename, kad PSD įmokos mokamos nepriklausomai nuo to, gaunate (gavote)  kokias nors paslaugas, ar ne, visi kilę ginčai sprendžiami sveikatos draudimo įstatymo nustatyta tvarka.

Danguolė
 
Laba diena, man yra nustatytas 50 proc. darbingumo lygis ir iki rugpjūčio mėn. pabaigos gausiu neįgalumo pensiją. Šiuo metu tvarkausi dokumentus dėl neįgalumo pratęsimo. Sekančių metų rugpjūčio mėn. tapsiu senatvės pensininke. Kaip su neįgalumu? Ar man jį tęs tik iki kol sueis pensijinis amžius? Ar vėl turėsiu eiti į komisiją dėl neįgalumo nustatymo sekančiais metais? Nuoširdžiai dėkinga.
2013-08-06 18:33
 
Gerbiama Danguole, pagal dabar galiojančią tvarką, matyt, jums bus nustatytas neįgalumas iki senatvės pensinio amžiaus sukakties datos. Sukakus senatvės pensiniam amžiui, Jūs įgysite teisę į senatvės pensiją. Gauti vienu metu abi pensijas: neįgalumo ir senatvės  nenumato įstatymas.
 

Jurgita
 
Laba diena. Yra priteisti mano 2 vaikam alimentai, vienas jau pilnametis, dar mokinasi gimnazijoje, kitas nepilnametis, bet tevas ju nemoka. Buves vyras dirba pagal patenta, ir turi nekilnojamaji turta-buta, jis yra dovanotas, ir po skirybu liko jam. Man su vaikais nepaliko ne metro, nors jame pragyvenom 20 metu. Ar galima sudaryti kažkokia sutarti, kad jei tevas nemokes alimentu kazkokia buto dalis priklausytu ir vaikams, ar tai imanoma, ir uz kokia suma turetu buti isiskolinimas, nes jau nebezinau kaip issireikalauti alimentus?
2013-08-03 15:57
 
Gerbiama Jurgita, kadangi alimentai jau priteisti, dėl jų išieškojimo reikia bendradarbiauti su antstoliu, kuris vykdo teismo sprendimą: pranešti duomenis apie skolininką, jo darbovietes, uždarbius ir pan. Taip pat apsvarstykite galimybę kreiptis į teismą dėl alimentų dydžio ir formos peržiūrėjimo.

Žaneta
 
Ar gali nepilnametis lietuvos pilietis grizti i lietuva autobusu is ukrainos vienas?
2013-08-03 15:55
 
Gerbiama Žaneta, reikėtų pasiteirauti Lietuvos ambasadoje Kijeve.

Diana
 
Laba diena, noriu paklaust, issikyriau pries du metus. Ar imanoma atnaujinti skyrybu procesa ir perziureti viska is naujo. Ar yra koks senaties terminas? Zodziu ar tai imanoma? Vistik manau kad sprendimas buvo nepalankus vaikams: namas, kuriam paimta paskola banke buvo paliktas buvusio vyro vardu (su isipareigojimu ismoket paskola) man turi but ismoketa pinigu suma, bet vaikai liko tik su alementais t.y. jie niekur nefiguruoja kaip namo bendrasavininkai. Argi jiems nepriklauso namo dalis? Ar namas neturejo but padalintas i 4 dalis? Nors jis ir uzsatytas bankui. Isanksto aciu uz atsakyma.
2013-08-01 16:47
 
Gerbiama Diana, nelabai aiškus Jūsų klausimas, nes jeigu jau išsiskyrėte, tai skyrybų proceso atnaujinimas yra neįmanomas. Jei Jus netenkina kai kurie turtiniai klausimai, pvz. alimentų dydis, galite kreiptis į teismą dėl alimentų padidinimo, tame tarpe ne tik periodinėmis išmokomis, bet ir turtu.

Ineta
 
Laba diena, norėjau paklausti: esu skolinga vienai kredito įstaigai kuri mane padavė antstoliui. Suma yra 2100lt, norėčiau sumokėti dalimis, koki procenta antstolis gali ,,pasiimti,, nuo pajamų? Jeigu aš nedirbanti, gaunu socialine pašalpą ir už du vaikus 159lt. Mėnesinės pajamos apie 700lt. Ačiu.
2013-08-01 16:43
 
Gerbiama Ineta, vykdant išieškojimą gali būti skolos padengimui paimama iki penkiasdešimt procentų nuo gaunamų pajamų.  Skola kredito įstaigai jau yra 2100 litų, tačiau bendra skolos suma padidės antstolių darbo atlygiu, kurio dydis yra nustatytas antstolių paslaugų tarifais. Todėl patartina visai atvejais stengtis skolą sugrąžinti be antstolių įsikišimo, nes skolininkui bendra našta tik padidėja.

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos