Klausimas Atsakymas
Patricija
 
Laba diena, antstolis apribojo mano sąskaitą. Norėjau sužinoti, ar man įsidarbinus legaliai, darbo viršininkas matys, kad esu skolinga antstoliui? Ar tiesiog pervedant atlyginimą antstolis nusiskaičiuos dalį pinigų, o apie mano sklolą niekas nesužinos? Ačiū.
2013-09-30 12:27
 
Gerbiama Patricija, darbdavys negali kontroliuoti Jūsų sąskaitos, koks judėjimas vyks  sąskaitoje, žinosite tik Jūs ir  pinigų gavėjai iš Jūsų sąskaitos.

Tadas
 
Labas vakaras turiu zmona musu su ja santykei nekazka jau. turim tris vaikus noriu su ja isiskirti kekviena menesy moku vaikam elementus. zmona uzsimane per menesy triju tukstanciu. arba po penkis simtus kiekvienam vaikui ir jos islaikyma. Ar ymanoma kad ji gali prisiteisti is laikyma is manes? Aciu labai jums is anksto.
2013-09-29 9:41
 
Gerbiamas Tadai, negalime atsakyti į klausimus: as būtų, jeigu būtų. Norėti galima daug ko, tačiau realybė būna kiek kitokia. Pagaliau , alimentų dydis priklauso išimtinei teismo kompetencijai, koks būtų teismo sprendimas mes niekada neprognozuojame. Pabandykite pasinaudoti alimentų skaičiuokle, kurią galite rasti adresu: www.alimentuskaiciuokle.lt

Karolina
 
Laba diena, man 16 metu, vasara noriu skristi pas drauge i Amerika, Cikaga. Girdejau, kad nuo 16 metu galima skristi vieniems tik i europos salis, o i amerika ne. Ar tai tiesa? Jei ne, tai kokius dokumentus man reiketu gauti?
2013-09-29 9:35
 
Miela Karolina, patariame teirautis Migracijos departamente adresu: L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius, tel. (8 5) 271 7112 (priimamasis), faks. (8 5)  271 8210, kodas 188610666, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. Čia turėtumėte gauti pačią patikimiausią informaciją. Linkime laimingos kelionės.

Edita
 
Laba diena! Esu našlė, turiu nepilnamečių vaikų, noriu keisti namą, kuris nurodytas paveldėjimo teisės liudijime kaip mano ir mano vaikų bendras turtas, į butą. Ar reikia teismo leidimo atlikti keitimui? Dėkoju už konsultaciją.
2013-09-27 11:37
 
Gerbiama Edita, taip, tokio teismo leidimo reikės.

Arturas
 
Laba diena, turiu problemu su kredito imonemis. Kol buvau dirbantis mokejau imokas viskas buvo gerai, bet kai su zmona tapome bedarbiais nebera iskur moketi. Kredito imones (skirtingos) padave i anstotolius (skirtingus), tai siuo metu turiu skirtingus antstoliu rastus. Norejau paklausti kiek skirtingi antstoliai gali isviso atskaityti nuo mano busimo darbo uzmokescio? (pvz nuo minimalaus atlygio)?
2013-09-27 11:36
 
Gerbiamas Artūrai, kad visai neliktumėte bė lėšų, patariame apie savo skolas pranešti visiems antstoliams, kad jie žinotų bendrąją Jūsų padėtį ir skolos išieškojimus vykdytų taip, kaip numato įstatymas. Išsamesnę ir tikslesnę informaciją apie išieškojimų dydžius, įvertinę  turtinę padėtį,  Jums privalo pranešti antstoliai.

Alina
 
Laba diena. Yra tokia situacija: 2 broliai turi butą (bendrasavininkai). Vienas iš jų savo dalį nori padovanoti(atsisakyti) tačiau ne tam kitam broliui. Kokios būtų teisinės procedūros? Ką ir kaip reikėtų daryti?
2013-09-27 11:32
 
Gerbiama Alina, bendra taisykle kitas brolis turi pirmumo teisę įsigyti antrą buto dalį. Kadangi nekilnojamojo turto (buto) perleidimo sandoris forminamas tik notarine tvarka, patariame konsultuotis su notaru ir dėl padovanojimo trečiajam asmeniui.

Petras
 
Laba diena gerb. teisininke, jeigu akcijų pirkimo/pardavimo sutartyje yra pardavėjo žmonos parašas ir parašyta, kad "akcijų pardavimui neprieštarauju", ar gali pardavėjo žmona ginčyti akcijų pirkimo/pardavimo sandorį? Dėkoju.
2013-09-26 21:36
 
Gerbiamas Petrai, jei akcijų pirkimo-pardavimo sutartis būtų sudaryta pas notarą ir sutartis būtų pasirašyta abiejų pardavėjų (sutuoktinių) arba sutartyje būtų oficiali išlyga, kad sutuoktinė sandoriui neprieštarauja, ir tai patvirtinta notaro, pardavėjo žmona galėtų ginčyti sandorį tik dėl kažkokių aplinkybių (apgaulės, prievartos ar pan.). Jeigu Jūsų minima akcijų pirkimo-pardavimo sutartis sudaryta ne pas notarą, ji gali sandorį ginčyti ir nesant kažkokių ypatingų aplinkybių. Reikėtų išsiaiškinti prieštaravimo priežastis ir jas pašalinti, arba laukti teismo sprendimo, kuris turėtų nuspręsti naikinama sutartis ar ne.

Vytas
 
Sveiki, vaikui priteise kas menesi moketi po 500 lt alimentu. Siuo metu skola sieka22 tukstancius ir buvusi zmona perdave I anstolius, dabar gauna is vaiku islaiukymo fondo po 200 lt. Noreciau pradeti moketi alimentus, bet dabar nesuprantu ar I anstoliu saskaita turiu pervedineti ar I zmonos? Galiu moketi tik po 250 lt.
2013-09-26 12:33
 
Gerbiamas Vytai, šioje situacijoje pirmiausiai reikia kalbėtis su žmona, po to abiem kartu kreiptis į antstolių kontorą dėl alimentų skolos padengimo sąlygų aptarimo ir nustatymo.

Ernestas
 
Laba diena. Norėjau paklausti, kokius veiksmus turėčiau toliau daryti, jeigu š.m. liepos mėnesį įdarbinimo paslaugas teikianti įmonė el. paštu pažadėjo grąžinti 1000 Lt įmoką iki rugpjūčio 31d.,tačiau negrąžino ir dabar vėl pažadėjo ne vėliau kaip iki spalio 31d grąžinti, o aš įspėjau pradėti teisminį procesą, jeigu negrąžins per šią savaitę.
2013-09-26 12:31
 
Gerbiamas Ernestai, visi Jūsų veiksmai teisingi, galite pradėti teisminį procesą nelaukdamas spalio 31-osios.

Rimas
 
Esu išsiskyręs. Turiu 2 nepilnamečius vaikus. Teismo sprendimu gyvenamoji vaikų vieta nustatyta pas motiną. Teismo sprendime nėra mano, kaip tėvo, vaikų lankymo laiko nustatymo. Buvusi sutuoktinė neleidžia man matytis su vaikais. Vaikų teisių apsaugos skyrių apie tai informavau. Jie patarė kreiptis į teismą. Ar būtina man kreiptis į advokatą, kad surašytų reikiamos formos dokumentą teismui, ar galiu tai padaryti pats ir kaip dokumentas turėtų vadintis: ieškinys, prašymas, pareiškimas ir pan?
2013-09-26 12:29
 
Gerbiamas Rimai, iš tikrųjų vaiko teisių apsaugos tarnyba davė Jums gerą patarimą. Pabandykite susitarti su vaikų motina geruoju, jei nepavyks, teks kreiptis į teismą su ieškinio pareiškimu dėl dalyvavimo vaikų auklėjime sąlygų nustatymo. Be abejo, tai geriausiai parašytų advokatas.

Gitana
 
Laba diena gerb teisejau su broliu bilinejausi del skolos brolis pripazino is dalies tik treksdali skolos kodel man teismas priteise teismo islaidas valstybes naudai o mano teismo islaidas priteise jam jug jis kaltas o ne as aciu.
2013-09-26 12:26
 
Gerbiama Gitana, negalime atsakyti į Jūsų klausimus, nes nežinome teisminės bylos medžiagos ir teismo sprendimo motyvų. Jei Jus teismo sprendimas netenkina, pasinaudokite teise jį apskųsti apeliacine tvarka.

Aušra
 
Mano sūnus buvo neblaivus ir kaip keleivis pakliuvo į autoįvykį, nukentėjo, mus gąsdina, kad jam nepriklauso nedarbingumo pašalpa ir gydymo išlaidas ligonių kasoms reikės padengti. jis dirbo.
2013-09-25 9:18
 
Gerbiama Aušra, bendra taisykle susirgusiems ar nukentėjusiems neblaiviems asmenims laikinojo nedarbingumo išmokos nepriklauso, tačiau šiuo atveju žala įvyko ne dėl jo kaltės, todėl aiškinkitės su Sodra. Jai atsisakius išmokėti nedarbingumo pašalpą, jei manysite, kad toks atsisakymas yra neteisėtas, pasitarę su advokatu, įstatymų nustatyta tvarka galėsite jį apskųsti.

Jovita
 
Sveiki, norejau pasiteirauti, ar anstolis gali nuskaityti visa suma nuo saskaitos banke ir palikti mano atveju - 2500? ir ar anstolis tai gali daryti kitose ES salyse? Dekoju uz atsakyma.
2013-09-25 9:14
 
Gerbiama Jovita, neparašėte kokia buvo skolos suma, o tik likutį po nuskaitymo. Be abejo, antstolis turėjo teisę taip padaryti, jei antstolio veiksmuose įžvelgiate pažeidimų, juos galite apskųsti. Antstolis gali vykdyti skolos išieškojimus ir kitose ES šalyse jei yra išduotas Europos vykdomasis raštas.

Vita
 
Vyras susirado kitą moterį ir nori skirtis, aš gyvenu ir dirbu užsienyje bendrų vaiku neturim. Turime mašiną vyro vardu ir statemes namą ant mano mamos žemes, dokumentu dar nesame susitvarke ant saves, dabar tas namas mamai mirus liko pateviui, jis dar nebaigtas. Skyrybu atveju ar gali vyras prisiteisti puse namo. Su pagarba Ačiu.
2013-09-23 17:17
 
Gerbiama Vita, negalime atsakyti į klausimus, kurie priklauso teismo kompetencijai.

Tadas
 
Sveiki, aš turiu pasėmęs greitųjų kreditų iš viso suma su palūkanom apie 24000lt, kuriu jau neturiu iš ko mokėti, nes niekur nedirbu. O jokio turto neturiu, tik gaunu invalidumo pašalpa 270lt. Grasina mane perduoti antstoliam, o gal galit pasakyti koki būna antstolių veiksmai, kaip jie išieškos ta skola iš manes? jaigu man sunku įsidarbinti. Ar gal už tai sodina į kalėma? Nes tiek pinigų gal tik atiduočiau per 20metų ir tai tik iš pašalpos. Jeigu visai nemokėčiau ką tada padarytų?
2013-09-23 12:55
 
Gerbiamas Tadai, beveik neįmanoma atsakyti į klausimą: kas būtų, jeigu būtų. Kadangi naudojatės internetu, Lietuvos antstolių rūmų tinklapyje rasite sprendimų vykdymo taisykles, galite pasiskaityti, galite užduoti ir savo klausimą.

Neringa
 
Uzpyleme kaimynus trukus vamzdziui nakti. Su vienu kaimynu susitarti pavyksat, o su kitu ne. Pastarasis issikviete anstolius užregistruoti iviki. Mes niekur nepasiraseme. Butas yra mamos, kuri gyvena viena. Yra labia ligota ir gauna pensija apie 700 litu. Klausimas butu kas ivyktu jei su kaimynais susitarti nepavyktu. Ar kaimynams kreipusis I teisma, anstoliai galetu arestuoti mamos buta ar tiesiog atskaitinetu is mamos pensijos ir mazdaug kokiu procentu? Aciu.
2013-09-23 12:46
 
Gerbiama Neringa, sunku atsakyti į tokius klausimus : kas būtų, jeigu būtų. Galime patarti pabandyti susitarti su kaimynu dėl žalos dydžio nustatymo ir jos atlyginimo būdo, taip bus ir greičiau ir pigiau. Nemanome, kad bylinėjimasis sumažins žalos dydį, o teismo sprendimą vykdant antstoliui, nuostolių suma tik padidės, nes reikės atlyginti ir už antstolių atliktą darbą.

Monika
 
Laba diena, pagrindinė mano ligos diagnozė: TLK-10AM kodas I20.8 149.3 150.1 I11.0. Funkcinė klasė III laipsnis III stadija "C". Kitos diagnozės: N18.2 Lėt.inkstų liga III stad. Koks nedarbingumo lygis man priklauso? Nuoširdžiai ačiū.
2013-09-23 12:40
 
Gerbiama Monika, mes negalime atsakyti į klausimus, kurie priklauso išimtinei Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (NDNT) kompetencijai. Konsultuokitės su savo šeimos gydytoju, kuris įvertinęs Jūsų sveikatos būklę, tyrimų rezultatus ir pan., nuspręs forminti Jums siuntimą į NDNT ar ne.

Vilma
 
Dirbu 0,5 etato, mano atlyginimas 455,00lt į rankas. Ar gali atskaičiuoti antstolis skolos dalį ir kokio dydžio?
2013-09-20 15:53
 
Gerbiama Vilma, tai turėtų Jums paaiškinti antstolis, vykdantis išieškojimą. Išsamesnę informaciją rasite Antstolių rūmų tinklapyje, rubrikoje "Vykdymo procesas Lietuvoje".

Loreta
 
Turiu negalią ir su vyru auginam visiškos negalios sūnų. Kadangi turiu negalią ,slauga apiforminta vyro vardu, jis kaip slaugantis asmuo. Vyras norėtų dirbti, kaip tokiu atveju su slauga? Darbdaviai nenori jo priimti.
2013-09-20 14:58
 
Gerbiama Loreta, jei darbas netrukdytų slaugos funkcijoms atlikti, kodėl gi nedirbti. O dėl įsidarbinimo būna įvairiai, vienas darbdavys nenori priimti, tačiau kitas gali į tai visai nekreipti dėmesio, žinoma, jei sulygtas darbas bus atliekamas laiku ir tinkamai.

Romanas
 
Laba diena. Noreciou poklausti. Mes zadom skirtis su zmona, turim du vaikus 12metu ir 8 metu, as pats esu jureivis, mano alga visada skiresi, todel kad kontraktai skirtingi pas mane, alga iseina 5000lt.. biet as dirbu 6 menesi juroi 3-4 menesi name, biet kaip bunu name man alga ne eina, ir nezinai kada vel iseisi vel i jura, noreciou poklaust jus, kiek man priskirs teismas alimentus. aciu
2013-09-20 12:26
 
Gerbiamas Romanai, negalime atsakyti į klausimus, kurie priklauso teismo kompetencijai.

Mantė
 
Sveiki, norėčiau žiemai grįžti į lietuvą iš norvegijos ar reikalingas tėvų sutikimas važiuojant su mašina iš norvegijos narviko, ir ar reikalingas tevu raštiškas sutikimas skrendant vienai pačiai iš rygos į evenes/harstad? man 16 metų.
2013-09-20 12:25
 
Gerbiama Mante, mes paprastai konsultuojame dėl vykimo iš Lietuvos, todėl šiuo atveju patariame teirautis Migracijos departamente adresu: L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius, tel. (8 5)  271 7112 (priimamasis), faks. (8 5) 271 8210, kodas 188610666, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Stasys
 
Sodra atsisako mokėti darbinio suluošinimo pašalpą. Darbinis suluošinimas įvyko 1988metais savo automobiliu vykstant į darbą patekau į avariją kaltininkas buvo kitas vairuotojas. Kurio metu skilo klubo gūžduobė. Š.m rugsėjo 6 nustatė darbingumo 30 procentų. Ir darbinio suluošinimo 50 procentų. Sodra motyvuoja įstatymais atsisako mokėti ar teisi ar galima apskūsti ir laimėti. Darbo stažas pakankamas invalidumą moka.
2013-09-19 20:35
 
Gerbiamas Stasy, į tokius sudėtingus klausimus ir nesusipažinus su turimais dokumentais,  internetu atsakyti neįmanoma. Patariame su turimais dokumentais kreiptis į advokatus, kurie specializuojasi darbo bylose. Sodros atsakymuose yra paaiškinta jų sprendimo apskundimo tvarka, taigi, ja galite pasinaudoti.

Jovita
 
Laba diena. Du broliai paveldejo tevu nama per puse, vienas is broliu kito sutikimu ten prisiregistravo, ar nepragyvenus ten keleta metu jis taptu viso turto savininku? Ir ar be brolio sutikimo jis galejo pradeti daryti savavaliskai kambariu remonta?
2013-09-17 10:46
 
Gerbiama Jovita, nuosavybės teisė atsirado paveldėjimo pagrindu, todėl visai nesvarbu ar turto paveldėtojas name gyvena ar ne, nuosavybės teisė nuo to nesikeičia. Jei namas buvo remontuojamas, tai reikia tik džiaugtis, o ne laukti, kol jis sugrius. Tarpusavio santykius broliai turi išsiaiškinti patys, jei kuris ką nors kitam yra skolingas, tai reikia išspręsti bendru sutarimu, nepavykus susitarti - teisme.

Inga
 
Sveiki, auginu du vaikus, 3 ir 8 metu, mano pajamos 1000lt, buvusio vyro apie 8000lt, ar galiu prisiteisti daugiau elementu vaikams, siuo metu vienam vaikui priteista 250LT, vaiku tevas nereguliariai moka vaikams skirtus pinigus. Kiek galeciau dar prisiteisti vaikams?
2013-09-16 20:59
 
Gerbiama Inga, be abejo turite teisę kreiptis į teismą dėl alimentų vaikams peržiūrėjimo. Koks bus teismo sprendimas-neprognozuojame. Galite pabandyti alimentų dydį sužinoti internete adresu www.alimentuskaiciuokle.lt.

Rasa
 
Sveiki esu vedusi ar mane idarbindamas darbdavis tai matys? ir is ko jis tai gali suzinoti. vaiku neturiu.
2013-09-16 12:43
 
Gerbiama Rasa, keistokas Jūsų klausimas, tačiau pabandysime atsakyti. Ko gero, darbdavys niekaip nepamatys, kad Jūs esate ištekėjusi, jei pati to nepasakysite.

Elvyra
 
Laba diena, norejau paklausti, mano buves vyras prisiteise 6000lt pinigu is manes, nors yra bendrabutis kuris priklause jam ant popieriu ir as su vaikais jau desimt metu ten negyvenu, bet antstoliai is manes reikalauja tu pinigu, o tas zmogus dabar yra mires, o pati niekur nedirbu ir turiu vaika dar nepilnameti. Ar antstoliai turi teise is manes reikalauti tu pinigu, jei mano buves vyras yra mires?
2013-09-16 12:40
 
Gerbiama Elvyra, sunku atsakyti į klausimus nežinant visų bylos aplinkybių. Patariame kreiptis į antstolį, kuris turėtų paaiškinti kieno naudai vykdomas išieškojimas, jei išieškotojas, kaip Jūs teigiate, yra miręs.

Ruta
 
Sveiki, gerb. Teisėjau, mano šeima pakliuvo į finansinę bėdą. Nuo 2002 metų ėmėme kurti viešbučio verslą, teko užstatyti butą, pasiskolinti nemažas pinigų sumas. Verslas sunkiai stūmėsi į priekį ir jau pradėjus judėti, 2006 metais, taip kaip patalpos, skirtos viešbučiui, staiga buvo parduotos, mes likome be nieko. Per naują ėmėm kabintis, atidarėm mini  kavinukę, drabužių parduotuvę, tačiau mokesčiai, nuoma, vėliau pasaulinė finansinė griūtis mus parvertė galutinai. Iki 2011 metų dar bandėme irtis iš šio košmaro, nes ėmė piltis antstolių pranešimai, teismai, man pakriko sveikata, susirgo vyras ir mes likome skolų liūne, kuris tiesiog šiuo momentu yra nekontroliuojamas. Kadangi esame sulaukę 50 metų, turėdami sveikatos problemų, apie įsidarbinimą nėra kalbos. Ne paslaptis, kad tokių žmonių nieks nenori. Buvo bandoma primesti baudžiamus veiksmus, tačiau įrodėme, kad tikrai neturime nei turto, nei galimybės artimiausiu metu atiduoti skolas, nors per tuos metus smulkesnius įsiskolinimus visgi pavyko padengti ir iš milžiniško įsiskolinimo pavyko išlipti. Liko apie kelis šimtus tūkstančių iš gero pusės milijono. Šiandien dienai yra absoliutus fiasko be kažkokios realios alternatyvos. Prašau patarkite, ką galėčiau padaryti, kad palengvinčiau šį košmarą mano šeimoje, kuri jau nebeatlaiko tokio spaudimo. Ačiū iš anksto už patarimus.
2013-09-16 12:35
 
Gerbiama Rūta, labai sunku ką nors tokiais atvejais patarti, Jūs pati puikiai viską žinote ir suvokiate savo padėtį. Nors ir kaip būtų sunku, bet kapstytis kažkaip reikia, nes tai, vis dėlto, dar ne pasaulio pabaiga.

Dovilė
 
Laba diena. Mano vaikinas turi skolų dėl komunalinių mokesčių ir jo skolas jau yra pradėje išieškoti anstoliai taipogi jo skolos auga. Jai mes ateityje susituoktumėm ar man reikėtų išmokėti dalį jo skolų ir ar būtų areštuojamos ir mano sąskaitos?
2013-09-16 12:28
 
Gerbiama Dovile, skolos yra asmeninės, išskyrus tuos atvejus, jei pvz. paskolą ima sutuoktiniai. Šiuo atveju, Jūsų sutuoktinio skolos, atsiradusios iki santuokos, yra tik jo skolos. Jeigu Jūs norėsite padėti skolas atiduoti, tai yra grynai asmeninis Jūsų reikalas, įstatymas to nedraudžia.

Arnas
 
Sveiki. 11 Metu dirbau muitineje. Taip jau isejo, kad teko nusikalsti nors savo kaltes  is dalies ir dabar nesuprantu. Tais laikais buvo forminamas automobiliu tranzitas nuo kelio posto i vidine Lietuvos muitine. As, neturedamas tam teises, is eileje laukianciu vairuotoju (jie manes paprase) paemiau automobiliu belgiskus dokumentus ir nuneses savo kolegai, paprasiau, kad jis atliktu tranzito procedura be eiles. Pasekoje buvo isaiskinta, kad tie automobiliai yra vokti. Nenoriu issiplesti, bet as buvau nuteistas, kaip pareigunas, kuris piknaudziavo tarnybine padetimi. as juk neforminau tu automobiliu, netikrinau per duomenu baze ir t.t. Teismas man skyre 5000lt bauda. Noriu paklausti-nejau man sis teistumas bus visa gyvenima? ar neimanoma jo panaikinti? Mes su seima norime vykti i Kanada, ten reikalauja pazymos apie testuma. Ar galima siaproblema juridiskai isspresti? Aciu.
2013-09-16 12:20
 
Gerbiamas Arnai, teistumas – tai teisinė asmens padėties ypatybė, kurią sukelia teismo paskirtos bausmės atlikimas. Įstatymo nustatytais atvejais teistumas išnyksta, tačiau tai nereikia painioti su patraukimo baudžiamojon atsakomybėn faktu, kuris išlieka visą gyvenimą.

Lina
 
Labas rytas, gerb. teisininke. Vienoje biudžetinėje įstaigoje išdirbau daugiau negu 25 metus(bendras nepertraukiamo darbo staža39 metai),parašiau prašymą atleisti mane iš darbo šalių susitarimu pagal DK 125 str. Žinau ,kad man priklauso 6 mėn. išeitinė kompensacija. Direktorius parašė įsakymą, kad išeitinė kompensacija būtų išmokėta per 7 dienas, tačiau įstaigos buhalterė teigia, kad yra ketvirčio pabaiga ir neturi pinigų. Sakykite, prašau, kada man privalo išmokėti išeitinę . Mano manymu, čia jau kairė nežino ką daro dešinė. Pinigai man reikalingi dabar. Kur man kreiptis, jei pinigai nebus išmokėti pagal direktoriaus įsakymą?
2013-09-13 11:26
 
Gerbiama Lina, direktoriaus įsakymus privalo vykdyti visi įstaigos darbuotojai, tarp jų ir buhalterė. Kreipkitės į direktorių.

Agne
 
Sveiki, norejau paklausti jeigu as su vyru negyvenu 3 metai, bet dar nesam oficialiai issiskyre. Jeigu paduosiu prasyma skirtis ar man priteis moketi jo skolas, kurias pasiemes per tuos metus, kai kartu negyvenome? Aciu uz atsakyma.
2013-09-12 14:05
 
Gerbiama Agne, mes negalime atsakyti į klausimus, kurie priklauso teismo kompetencijai.

Rita
 
Laba diena. Noriu sužinoti, ar sutuoktinio darbovietė turi duoti man informaciją apie vyro gaunamą atlyginimą ir atskaitymus iš atlyginimo. A Man paprašius telefonu, buhalterija atsisakė tai padaryti. Ačiū.
2013-09-11 12:45
 
Gerbiama Rita, tai asmeninė informacija, kurią gali gauti tik pats asmuo, o teisės aktų numatytais atvejais ir  oficialios teisėsaugos bei kitos institucijos.

Arnas
 
Sveiki, norejau paklaust, ar gali anstoliai is Anglijos isieskoti skola lietuvoje? Gyvenome anglijoje, buvom pasieme paskola ir telefonu abonentus. Bet teko skubiai grizti I Lietuva rupintis seneliais. Pajamos labia mazos, nebemokam imoku. Nezinom kas gresia?
2013-09-11 12:42
 
Gerbiamas Arnai, jei skola priteista ir išduotas Europos vykdomasis raštas, Anglijos teismo sprendimas bus vykdomas ir Lietuvoje.

Dženeta
 
Sveiki, busiu labai dėkinga, jei nors kiek man suteiksite informacijos ko mums, vaikams, tiketis, mūsų tėčiui, kuri mes išlaikome, nustatė 4 stadijos plaučių vėžį. Gauname chemoterapija, nors ir maža vilties ateiciai, bet griebemes siaudo, kokios galime tiketis mes grupes teciui ? dirbti jis tikrai nebegali, nes yra ir metastaziu i kitus organus, uzdegimas plaučių pleuroje, gavome is gydytojos parasyta lapą, kita savaite jei jis tures jegu, ketvirtadieni eisime pas šeimos gydytoja, noreciau buti apsišvietusi šiuo klausimu, jei jūsų neapsunkinsiu. Iš anksto labai dėkoju.
2013-09-09 13:26
 
Gerbiama Dženeta, einate teisingu keliu jei kreipiatės į šeimos gydytoją. Tik jis gali nuspręsti ar forminti siuntimą į Neįgalumo ir darbingumo tarnybą (NDNT) ar ne. Neįgalumo lygį gali nustatyti tik NDNT, koks bus jų sprendimas mes negalime prognozuoti. Linkime Jūs tėčiui išgyti.

Irena
 
Laba diena noreciau suzinoti nuo keliu metu nereikia vaikui tevu igaliavimo vykstant i uzsieni. Anukiai jau 14 metu, gyvena uzsieni jau 7 metai ten mokosi. Gyvena su seneliais ir dabar norime suzinoti ar mums toliau reikia imti is tevu ygaliavima isvykstant is Lietuvos i užsienio sali testi mokslam. Aciu.
2013-09-09 13:22
 
Gerbiama Irena, pilnametystė pagal Lietuvos įstatymus sukanka nuo aštuoniolikos metų amžiaus.

Kotryna
 
Noriu įkurti Individualią įmone ir norėčiau sužinoti kiek daugiausiai galiu įdarbint darbuotojų?
2013-09-09 13:20
 
Gerbiama Kotryna, mūsų nuomone, kažkokių apribojimų dėl darbuotojų skaičiaus individualioje įmonėje nėra, tačiau, dėl visa ko pasiteiraukite Mokesčių inspekcijoje, gal yra kokios nors sąlygos dėl mokesčių.

Anastasija
 
Sveiki, turiu sunu, jis turi mano pavarde tecio gimo liudijime nera. Ar ateityje jai su sunum noresiu isvykti i uzseni reiks jo sutikimo? Jis vaiku niekada nesirupino ir nebendravo. Ir ar tures kokiu teisiu i vaika?
2013-09-09 13:18
 
Gerbiama Anastasija, pagal Jūsų klausime pateiktą informacija formaliai Jūsų sūnus turi tik vieną iš tėvų, todėl jūsų kart su sūnumi išvykimui kliūčių neturėtų būti. Jei biologinis vaiko tėvas nori tapti ir juridiniu vaiko tėvu, jis turi nustatyta tvarka pripažinti savo tėvystę, tokio tėvystės pripažinimo pareiškimo pagrindu pakeisti vaiko gimimo liudijimą jame įrašant tėvą.

Andrius
 
Sveiki, norėjau sužinoti ką man daryti tokiu atveju - virš 4 metų legaliai dirbu ir gyvenu JK. Netekau darbo, kurį laiką gyvenau iš santaupų. Esu lizingu pasiėmęs daiktą (suma £500). Nebeturiu galimybės mokėti, nes turiu 3 mažamečius vaikus. Planuoju grįžti į Lietuvą. Kas manęs laukia grįžus į Lietuvą? Jokio nekilnojamojo turto neturiu. Ačiū
2013-09-09 13:13
 
Gerbiamas Andriau, jeigu jau UK negalite susirasti darbo ir atsiskaityti už lizingu paimtą prekę, abejojame, ar tai galėsite padaryti grįžęs į Lietuvą. Skola yra skola, ją reikia gražinti, vargu ar nuo šitos pareigos Jūs pabėgsite.

Vida
 
Noreciau suzinoti ar priklauso kokia nors invalidumo pensija. Man 39metai isvesta stoma visam laikiui laukiu atsakymo aciu.
2013-09-09 13:10
 
Gerbiama Vida, kreipkitės į savo šeimos gydytoją, kuris geriausiai žino Jūsų sveikatos būklę ir nuspręs forminti siuntimą ar ne į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą (NDNT). Jei NDNT nustatys Jums tam tikrą neįgalumo lygį, tik tada galėsite kreiptis į Sodrą dėl neįgalumo pensijos paskyrimo.

Regina
 
Gerb. Juriste iki vedybu mano skola kreditoriams sieke apie 5tukst.lt siuo metu isaugo dvigubai del pablogejusios materialines padeties. kokia suma man gali isieskoti anstolis jei gaunu 398 lt invalidumo pensijos ar paliks man vaistams ir maistui? Vyras irgi 2gr. invalidas serga veziu 4st.siuo metu tikrai bloga materialine padetis nes vaistams atiduodame beveik visas pajamas gal galetumete mums patarti? Aciu laukiame atsakymo.
2013-09-07 11:18
 
Gerbiama Regina, ką nors itin paguodžiančio patarti negalime, nes skolą reikia atiduoti. Kadangi skola yra Jūsų asmeninė, tai ją atiduoti turėsite Jūs, sutuoktinis už tai neatsako. Išieškant skolas bet kuriuo atveju Jums turi likti 50 proc. pensijos. Paaiškiname, kad pagal LR CPK 739 straipsnį, Pinigų sumos, iš kurių išieškoti negalima išieškoti iš sumų, kurios priklauso skolininkui kaip: 1) kompensacinės išmokos už darbuotojui priklausančių įrankių nusidėvėjimą ir kaip kitos kompensacijos, kurios mokamos, kai dirbama nukrypstant nuo normalių darbo sąlygų; 2) sumos, mokamos darbuotojui, vykstančiam į tarnybinę komandiruotę, perkeliamam, priimamam į darbą ir pasiųstam dirbti į kitas vietoves; 3) valstybinio socialinio draudimo motinystės, tėvystės ir motinystės (tėvystės) pašalpos; 4) išmokos vaikams, mokamos pagal Išmokų vaikams įstatymą; 5) laidojimo pašalpa; 6) išmokos, mokamos pagal Valstybinių šalpos išmokų įstatymą, ir kitos tikslinės socialinės išmokos, pašalpos ir kompensacijos iš valstybės ir savivaldybių biudžetų nepasiturinčioms šeimoms ar asmenų socialinei paramai; 7) išeitinės išmokos.  Patartume skolas grąžinti geruoju, nes kai į procesą įsijungia antstolis, tai skolos suma dar išaugs, nes reikės mokėti ir už antstolių darbą.

Renata
 
Laba diena, norim parduoti nama, kuris priklauso musu senelei, bet jinai yra po insulto, yra nekalbanti ir nevaiksto. Igaliojimo nera. Ka daryti?
2013-09-04 13:34
 
Gerbiama Renata, tarkitės su notaru kaip tokiu atveju įforminti įgaliojimą, notarai atvyksta ir į namus. O gal geriau neskubėti su namo pardavimu, spėsite jį parduoti, kai paveldėsite.

Greta
 
Laba diena, noreciau paklausti, jei esu nescia nepilnamete, ar tuokiantis su pilnameciu, busimo vaiko teveliu, reikia mano globejos sutikimo?
2013-09-04 13:21
 
Gerbiama Greta, Civilinio kodekso 3.14 straipsnis nustato, kad sudaryti santuoką leidžiama asmenims, kuriems santuokos sudarymo dieną yra 18 metų. Tačiau esant tam tikroms aplinkybėms, asmuo norintis tuoktis, tačiau neturintis 18 metų, gali prašyti teismo santuokinį amžių sumažinti. Tokie prašymai teisme nagrinėjami supaprastinto proceso tvarka, santuokinis amžius gali būti sumažintas, tačiau ne daugiau kaip trejais metais. Nėštumo atvejais, teismas gali leisti tuoktis ir nesulaukus penkiolikos metų. Įstatymas reikalauja, kad teismas, spręsdamas klausimą dėl santuokinio amžiaus sumažinimo, teismo posėdyje turi išklausyti norinčio tuoktis nepilnamečio tėvų, globėjų ar rūpintojų nuomonę, o taip pat   atsižvelgti į jo psichinę bei psichologinę būklę, turtinę padėtį ir svarbias priežastis, dėl kurių būtina sumažinti santuokinį amžių. Valstybinė vaiko teisių apsaugos institucija privalo pateikti išvadą dėl santuokinio amžiaus sumažinimo tikslingumo ir ar tai atitinka nepilnamečio interesus. Atkreipiame dėmesį, kad sumažinti santuokinį amžių yra teismo teisė, bet ne pareiga, t.y. tik esant teismo pripažintoms svarbioms aplinkybėms. Įstatymas nustato tik vieną svarbią priežastį sumažinti santuokinį amžių - nėštumą, kitų aplinkybių pripažinimą svarbiomis įstatymas palieka teismo nuožiūrai. Kitomis aplinkybėmis paprastai būna:  jau susiklostę šeimos santykiai (atvejai, kai nepilnametis jau gyvena santuokinį gyvenimą), vaiko gimimas, nepilnametis jau turi savarankišką užsiėmimą, nepilnametis turi savarankiškas pajamas ir pan.

Aleksandras
 
Sveiki, aš norėčiau Jūsų konsultacijos. Dirbu apsaugoje jau beveik du metus. Turiu 45% negalia. Dirbu kas ketvirtą parą, autobusų parke, išleidinėju autobusus. Vienas niekada nebūnu. Nuo 18 val. dirbam dviese. Liga - lėtinė abstrukcinė plaučių liga, išduotoj komisijos pažymoj parašyta, kad negalima dirbti naktimis ir kenksmingose salygose. Man sakė, kad parašai prašymą, kad aš sutinku dirbti naktimis ir jokių pretenzijų neturiu darbdaviui. Man pasakė, kad pagal mano neįgalumo procentą pajamas iki šešių šimtų neatskaito. 600 lt. neapmokestinamas. Mano darbdavys nenori, kad aš dirbčiau pagal neįgalumą, sako neturiu teisės dirbti su neįgalumo grupe, todėl man atskaito pajamas kaip visiems ir aš neturiu lengvatų atostogoms ir be to aš supratau, kad aš jau kaip ir nereikalingas, nes aš prašau kas priklauso, o jiems tai nepatinka. Anksčiau atskaitinėjo pajamas normaliai tik atostogų neduodavo 35 kalendorinias dienas. Aš noriu sužinoti ar galiu dirbti kas ketvirtą parą ir ar man priklauso lengvatos? Jeigu galima dirbti ir lengvatos priklauso, darbdavys tikriausiai irgi turi mokėti mažesnes pajamas už mane? Lauksiu Jūsų atsakymo. Širdingai dėkoju.
2013-09-04 13:21
 
Gerbiamas Aleksandrai, Jums priklauso 35 kalendorinės dienos atostogų ir lengvatinis neapmokestinamų pajamų tarifas. Apie savo darbingumo lygį turite pranešti darbovietės buhalterijai. Dirbti galite, jei tik sveikata leidžia. Jūsų turimas neįgalumo lygis neįpareigoja darbdavio Jus atleisti. Darbinės rekomendacijos darbdaviui nėra privalomos, komisija pastaruoju metu tokias rekomendacijas rašo, jei asmuo to pageidauja. Dėl konkrečių darbo sąlygų tarkitės su darbdaviu.

Lina
 
Laba diena. Vienoje įstaigoje išdirbau 26 metus. Turiu 40 metų nepertraukiamo darbo stažą. Esu metai, kap pensijoje, bet dar dirbau. Šiuo metu esu kasmetinėse atostogose, šalių susitarimu parašiau prašymą atleisti mane iš darbo, išmokant 6 mėm. išeitinę kompensaciją, darbdavys parašė įsakymą, tačiu aš susirgau ir turiu nedarbingumo pažymą. Į darbą grįžti nežadu, prašau paaiškinti ar man prasitęs atostogos, nuo kada įsigalios darbo sutarties nutraukimas, ar nenukentės išeitinės kompensacijos išmoka?
2013-09-03 10:30
 
Gerbiama Lina, sirgimo laikotarpis į atostogų laiką neįsiskaito, visos kitos šalių susitarimo sąlygos galioja.

Kristina
 
Laba diena, norėjau paklausti ar gali išieškojimas būti nukreiktas į nekilnojamą turtą (butą), kuris skolininkui nuosavybės teise nepriklauso, bet pastarasis yra jame deklaravęs gyvenamąją vietą. Šioje situacijoje butas priklauso tėvams, tuo tarpu skolininkas pilnametis sūnus, kurio burio gyvenamoji vieta deklaruota tėvų bute.
2013-09-03 10:27
 
Gerbiama Kristina, išieškojimas gali būti nukreiptas tik į asmenines skolininko pajamas ir/ar turtą. Gyvenamosios vietos deklaravimas kieno nors bute, nuosavybės teisių į tą butą nesukuria.

Lina
 
Mano buvęs žentas turi 2 vilkikus ,vieną pats vairuoja, kitam samdo vairuotoją, moka atlyginimą, tačiau abu vilkikai apiforminti ne jo vardu. Niekam ne paslaptis, kad tolimųjų reisų vairuotojai uždirba virš 2,500 lt. per mėn., tačiau jis teismui pristatė pažymą, kad uždirba 500lt.per mėn.ir savo mažametei dukrai nesutinka mokėti daugiau kaip 150 lt. alimentų per mėn. Sakykite, prašau, kur mums reikia kreiptis ir rasti teisybę, kad įrodyti, jog jis pristatinėja fiktyvias pažymas apie pajamų slėpimą, abu vilkikai buvo įsigyti gyvenant santuokoje su dukra. Kokia yra mažiausia alimentų suma? Ačiū.
2013-09-02 12:24
 
Gerbiama Lina, jei alimentai yra jau priteisti, patariame dėl alimentų mokėjimo bendradarbiauti su antstoliu ir jam pranešti alimentų skolininko pajamų šaltinius. Jeigu alimentai dar nepriteisti, apie tėvo pajamų šaltinius praneškite teismui. Jei manote, kad teismui buvo pristatyta fiktyvi pajamų pažyma, būtų galima pabandyti sužinoti tikrąsias pajamas per Valstybinę mokesčių inspekciją ir kokio dydžio įmokos mokamos Sodrai.

Edita
 
Laba diena, ka daryti jei man plungeje komisijoj nustate,kad esu darbinga ir kad gydyma tau reikia testi o gydytoja nutrauke bilioteni ir pasake, kad eik i darba. kaip galiu eiti i darba kad kambarius vos susitvarkau. Labai dideli skausmai kojos nugaros dubens kaulai skauda. mano ligos kodai G83.1/G55.1IR M51.Viskas prasidejo po venu koju operacijos, nes angihirurgas pats sako gal pazeidziau nerva kojoj. ka daryti toliau su tokiom ligom ar priklauso man nedarbingumas ar ne. nes tokiam stovy rimtai nepadirbsiu, kojos negaliu primint einu jau sulinkus, neurologe sake kad kojoj jau raumenys nyksta. ka daryt? patarkit. Aciu.
2013-09-02 11:59
 
Gerbiama Edita, mes ne medikai ir apie Jūsų ligos diagnozes nieko negalime pasakyti. Patariame kreiptis į savo šeimos gydytoją, kad šis pasiųstų Jus į aukštesnio lygio gydymo įstaigas dėl rimtesnio ištyrimo bei gydymo. Jeigu Plungės neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba (NDNT)Jus pripažino darbinga, tačiau Jūs nesutinkate su tokius sprendimu, turite teisę sprendimą apskųsti NDNT direktoriui, nesutinkant su jo sprendimu, galite toliau skųstis Ginčų komisijai, po to kreiptis į Vilniaus apygardos administracinį teismą. Išsamiai NDNT sprendimų apskundimo tvarka yra išaiškinta NDNT tinklapyje. Papildomai paaiškiname, kad esant pagrindui šeimos gydytojas gali iš naujo įforminti siuntimą į NDNT, kuri privalės Jus patikrinti iš naujo.

Tadas
 
Sveiki, jeigu 16 metu savo noru neini i mokykla, ar reikia kreiptis i darbo birza ar seniunija?
2013-09-02 11:51
 
Gerbiamas Tadai, patariame pirmiausiai pabaigti mokyklą, po to suėjus pilnametystei ieškoti rimtesnio darbo.

Julijana
 
Sveiki, noriu pasiteirauti, ar turi teise gydymo istaiga, t.y. poliklinika, imontuoti vaizdo kameras? Niekur nera jokio ispejimo jog jos yra imontuotos, tiesiog pastate ir tiek. Jeigu turi tokia teise, ar privalo apie tai ispeti pacientus, ir kur turi teise montuoti tokias vaizdo kameras?
2013-09-02 11:48
 
Gerbiama Julijana, nelabai supratome kas Jus trikdo, jei poliklinikos administracija tokią įrangą sumontavo. Tai yra poliklinikos administracijos kompetencijoje, jeigu sumontavo, matyt, buvo reikalas. Ko gero, tokia įranga yra naudinga patiems pacientams, nes pvz. nualpus koridoriuje, bus greičiau suteikta pirmoji pagalba.

Greta
 
Esu nėščia septyniolikmetė. Būsimo vaiko tėvas pilnametis ir gyvena Norvegijoje. Jeigu norėčiau keltis gyventi ten, kartu su juo, ar turėčiau teisę gimdyti ten, gauti motinystės ir vaiko pašalpas. Ir apskritai, ar turėčiau teisę įregistruoti savo gyvenamąją vietą ten?
2013-09-02 11:44
 
Gerbiama Greta, geriausiai į visus Jūsų klausimus galėtų atsakyti kompetentingos Norvegijos institucijos. Kadangi Jūsų būsimo vaiko tėvas gyvena Norvegijoje, patartume paprašyti jo, kad jis sužinotų visa tai, kas Jums rūpi, nes tai palies ir jį patį.

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos