Klausimas Atsakymas
Juozas
 
Esu bedarbis 58 metai (registruotas darbo biržoje), našlys (1,5 m), prieš mėnesį išoperavo stuburą (jau antrą kartą), turiu kojos traumą-blokuotas sąnarys, dirbti negaliu, apylinkės gydytoja dėl invalidumo netvarko dokumentų, nes turi praeiti pusė metų po operacijos. Kur man kreiptis, kad gaučiau socialinę paramą, ar priklausančias pinigines išmokas. Pajamų neturiu, o gyventi reikia.
2013-10-31 18:48
 
Gerbiamas Juozai, Jūsų klausime jau yra atsakymas, kreipkitės į savo savivaldybės socialinės paramos skyrių.

Virginija
 
Laba diena noriu paklausti ar tokiu atveju isduoda laikina asmens tapadibes dokumenta jaigu asmens tapatibes kortele yra paiimta policijos darbuotoju ir ja grazins tik bilai baigus ir kur galeciau kreiptis kad išduotu?
2013-10-31 9:41
 
Gerbiama Virginija, kreipkitės į Migracijos tarnybos pasų išdavimo poskyrį, ten Jums viską paaiškins.

Ausra
 
Laba diena, noreciau paklausti. mano vyras is pirmos santuokos turi viena vaika, buvusi zmona padave elementam, vyras nemokejo elementu, o suma db susidare apie 21000 tuksanti, jis db isidarbino ir nori moketi skola, bet mano svarbiausias klausimas toks, jei mano vyras su buvusia zmona graziuoju susitartu ar skola kuri yra susidariusi nebutu anuliuota? is pirmos santuokos vaikas dar nepilnametis. Aciu uz atsakyma.
2013-10-31 9:40
 
Gerbiama Aušra, labai sunku atsakyti į klausimą: kas būtų, jeigu būtų. Be abejo, tegul tariasi, gal ir susitars.

Gintare
 
Laba diena, noreciau paklausti, kokiu dokumentu reikia parduodant buta. Mes su vyru gyvename Airijoje turim 2 nepilnamecius vaikus. Tame bute yra gyvenes tik vyras pries musu santuoka t.y as su vaikais ten negyvenom ir nebuvom registruoti.
2013-10-31 9:38
 
Gerbiama Gintare, be abejo reikia turėti buto nuosavybės dokumentus (buto bylą), savaime suprantama - ir pirkėją. Kadangi buto pardavimas įmanomas tik sudarant notarinę pirkimo-pardavimo sutartį, o notarams pavesta patiems surinkti reikiamus dokumentus, Jums reikėtų kreiptis į notarą pagal buto buvimo vietą ir pradėti buto pardavimo tvarkymo reikalus.

Virginija
 
Laba diena noreciau paklausti. Jeigu policija paeme tapatikbes kortele ir atiduos tik bilai pasibaigus ar galiu isiimti laikina ir kur ji isduoda nes reikia is vieno darbo pereiti i kita o be dokumento tai neimanoma aciu uz atsakima.
2013-10-29 9:24
 
Gerbiama Virginija, kreipkitės į migracijos tarnybos pasų poskyrį.

Dalia
 
Laba diena, siuo metu gyvenu anglijoje, mano dukrai 16metu jos suneliui 5men. Ar gali ji viena su suneliu vaziuoti i anglija?
2013-10-29 12:31
 
Gerbiama Dalia, Jūsų klausimas yra  įdomus, nes situacija labai reta. Kadangi mama pati yra nepilnametė, formaliai jai pačiai reikėtų gauti savo vieno iš tėvų sutikimą. Kad nepadaryti kokios nors klaidos patartume kreiptis į Migracijos departamentą adresu: L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius, tel. (8 5)  271 7112 (priimamasis), faks. (8 5)  271 8210, kodas 188610666, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., iš kur turėtumėte gauti tikslią informaciją.

Jolanta
 
Laba diena. Man priteisti alimentai - 125 lt. per menesi. Juos visa laika padejo is buvusio vyro isieskoti anstole. Mokejimai buvo nereguliarus ir isiskolinimas siai dienai siekia apie 10000 lt. Vyras niekur nedirba ir savo turto neturi. Jau metai kaip visai nustojo siust alimentus. Kur kreiptis del susidariusios skolos isieskojimo is buvusio vyro ir reguliaraus tolimesnio alimentu gavimo? Aciu.
2013-10-29 9:19
 
Gerbiama Jolanta, ir toliau teismo sprendimą dėl alimentų išieškojimo turi vykdyti antstolis. Jei vykdymas dėl objektyvių priežasčių neįmanomas, turėtų išduoti apie tai nustatytos formos pažymą, kuri Jums suteiktų teisę kreiptis į Vaikų išlaikymo fondą dėl valstybės pagalbos vaiko išlaikymui. Išsamesnę informaciją rasite internete pagal reikšminius žodžius "Vaikų išlaikymo fondas" rubrikoje informacija Pareiškėjams.

Zaneta
 
Laba diena. Mano sunums priteisti alimentai po 250 litu jau 10metu, bet anstoliai tik dabar paskelbusi paieska, pranesa, kad alimentu isieskotujui nutraukiama paieska, nes jis gyvena JAV. Kur toliau man ieskoti ir kur galimybes, kad Lietuvos pilieciai gali sulaukti teisingumo?
2013-10-28 9:43
 
Gerbiama Zaneta, galime patarti tik kreiptis į Vaikų išlaikymo fondą. Adresą rasite internete pagal reikšminius žodžius "vaikų išlaikymo fondas", tame portale rasite ir informaciją pareiškėjui, ką reikia daryti kreipiantis į fondą.

Arturas
 
Sveiki, kamuoja klausimas. Virs 3 metu dirbau imoneje be atostogu uz padoru atlyginima 3500-4000 litu, paskutinius kelis menesius gaudavau tik 200lt, nes isejau dirbti y kita imone ir senojoje likau kaip konsultantas keliu valandu etatui ir kai panorai iseiti visiskai is ymones, man paskaiciavo vos 500lt uz nepanaudotas atostogas. Man asmeniskai netelpa y jokius logikos remus tokia suma, man yrodineja, kad tokie musu ystatymai, tai kaip cia turi buti is tikruju? Buciau dekingas uz atsakyma.
2013-10-24 9:53
 
Gerbiamas Artūrai, patariame užeiti į savo buvusios darbovietės buhalteriją ir paprašyti pateikti kompensacijos už nepanaudotas atostogas skaičiuotę. Iš jos turėtumėte pamatyti ir dienų skaičių ir kompensacijos paskaičiavimą, o taip pat gauti įrodymus apie įstatyminį pagrindą, kuriuo remiantis paskaičiavimas daromas. Gavus tokius duomenis būtų galimą spręsti, ar buvusios darbovietės veiksmai yra teisingi, būtų galima apsispręsti ir dėl tolimesnių veiksmų.

Neringa
 
Noriu paklausti, mano ligos kodas H44.2 ir abieju akiu geltonoji demė, matymas su lešiais 0.01 o kita akim 0.015 ar man priklausytu grupė ir kelinta ačiū.
2013-10-23 18:18
 
Gerbiama Neringa, mes negalime atsakyti į klausimus, kurie priklauso NDNT kompetencijai. Kadangi siuntimus į NDNT įformina šeimos gydytojas, bandykite konsultuotis su juo, gal būt jis galės pasakyti prognozę  įvertinęs Jūsų sveikatos būklę, taikytą gydymą, tyrimų rezultatus ir pan.

Arijana
 
Laba diena. Noriu paklausti, per kiek dienų anstolis turi grąžinti neteisėtai nuskaičiuotus pinigus nuo mano sąskaitos? Vietoj 200 litų areštavo 1500 litų. Turiu mažametį vaiką ir tai yra mano vienintelės pajamos. Areštavo iki paskutinio cento. Pristačiau dokumentą iš banko, kad tai vienintelės mano pajamos, vaiko gimimo liudijimą, kad nepilnametis. Kiekvieną dieną skambinu anstolio padėjėjai, ji, kaip suprantu meluoja man. vieną savaitę sako, kad dokumentai jau buhalterijoje, jau perskaičiuota ir pinigai jau bus, kitą savaitę skambinu, tai jau sako, kad programa užlūžo, dar kitą savaitę praneša, kad mano byla pas anstolį ant stalo guli. Skambinau į vaikų teises, kad man padėtų. Jie paskambino tai padėjėjai, ta vėl žada tą patį vaikų teisėms. Ir taip pasaka be galo. Patarkit, prašau, ką man daryti? Kaip atgauti savo pinigus?
2013-10-23 10:01
 
Gerbiama Arijana, tokiu atveju nieko nebelieka, kaip raštu apskųsti antstolio veiksmus. Skundas paduodamas tam antstoliui, kurio veiksmai (neveikimas) yra skundžiami, jei antstolis skundo netenkina ir jį atmeta, pats privalo persiųsti apylinkės teismui, kuris įvertina skunde išdėstytas aplinkybes ir priima atitinkamą sprendimą, kuris antstoliui yra privalomas. Prieš tai  pabandykite raštu kreiptis į Lietuvos antstolių rūmus (adresą rasite internete), gal būt tai bus greitesnė poveikio priemonė antstolio sudrausminimui.

Ignas
 
Laba diena, esu neįgalusis ir vairuoju automobilį. Nevaldau kojų. Šiuo metu pas mane vairuotojo med. pažymoje įrašytas apribojimo kodas "10.02". Gal galėtumėte pagelbėti, ką reiškia šis kodas ir kokie turėtų būti apribojimo kodai vairuotojui, nevaldančiam kojų? Iš anksto dėkoju. Lauksiu Jūsų atsakymo.
2013-10-22 16:39
 
Gerbiamas Ignai, užduokite šį klausimą vairuotojų sveikatos patikrinimo komisijai, kuri privalo Jums asmeniškai  paaiškinti Jūsų vairavimo apribojimo kodo reikšmę. Tai informacija, kuri suteikiam asmeniui, kai jis pats to prašo.

Aušra
 
Laba diena, maždaug penkis metus iš eilės dirbau su verslo liudijimu, sąžiningai mokėjau visus mokesčius ir sveikatos draudimą. Paskutinis mokėjimas buvo šių metų liepos mėnesį, tačiau liepos 22d. susirgau (išeminis insultas)ir mėnesį gydžiausi ligoninėje, vėliau iki spalio 6d. reabilitacijoje. Grįžus iš sanatorijos, poliklinikoje tvarkantis dokumentus negalios grupei nustatyti, ligonių kasa pasakė, kad aš neturiu sveikatos draudimo, todėl negali išrašyti vaistų, sutvarkyti dokumentų, turiu susimokėti už kiekvieną vizitą pas gydytoją. Gydymas ligoninėje, reabilitacijoje iškart susirgus man nekainavo, tačiau sergant nemokėjau sveikatos draudimo. Sakykit prašau, kas tokiu atveju man priklauso? Ar reikia susimokėti už tą laikotarpį kuomet gydžiausi?
2013-10-22 16:36
 
Gerbiama Aušra, iš pateiktos klausime informacijos susidaro įspūdis, kad įvyko nesusipratimas. Patartume su visais turimais dokumentais dėl ligos raštu oficialiai kreiptis į Valstybinę ligonių kasą, sulaukti raštiško atsakymo, toliau elgtis priklausomai nuo gauto atsakymo turinio. Tokį patarimą duodame dėl to, kad poliklinikoje tvarkantis dokumentus dėl siuntimo į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą, ligonių kasa negalėjo Jums kažką pasakyti, nes poliklinikoje nėra ligonių kasos atstovo, be to terminas "pasakė", yra nelabai rimta, nes žodžių, pasakytų kažkieno ir nežinia kokiame kontekste, kaip sakoma liaudyje- prie bylos neprisiųsi.

Agne
 
Sveiki, turiu paveldėjusi namo dalį. Moteriškė savo dalies kol kas neplanuoja parduoti, tačiau neatvyksta ir tvarkyti, taigi norėčiau pasidalinti plotą i dalis, kad žinočiau kur yra manoji ir pradėt ten statybas, bei tvarkytis. Ko reikia norint pasidaryti kad mūsų dalys būtų atskirai ir žinotume kur kurios, geodeziniai matavimai neatlikti?
2013-10-21 17:38
 
Gerbiama Agne, pradėkite nuo paveldėjimo bylos, paveldėjimo liudijime turi būti nurodyta ką paveldėjote. Jei norite daryti remontą ar kitus pertvarkymus, patartume kreiptis į architektus ir užsisakyti projektą. Tuo pačiu architektai patars ir dėl įforminimo.

Lina
 
Laba diena, gerb. teisininke. Noriu paklausti ar teismui galioja ranka parasyti paskolos rasteliai labai didelemis sumomis 300000 - 450000 tukstanciai skirtingu asmenu nepatvirtinti notaro ir pateikti teismui priesieskinyje, nors apie jokias skolas anksciau tie kreditoriai niekur nebuvo minimi ir jokios skolos nebuvo minimos. Dabar zentas nenori nieko dalytis bendrai santuokoje pastatyto namo ir pateikia visokius rastelius, neva jis skolinosi pinigus namo statybai, nors zmona apie tai nieko nezinojo ir seimoje niekada apie jokias skolas nebuvo uzimenama. Kaip reikia irodyti, kad tai melas? Seima isiro del vyro kaltes - smurtavo, vyko teismas, paleistas uz motinos laidavima. Kaip reikia irodyti, kad zentas meluoja del paskolos lapeliu? Labai aciu uz issamu atsakyma. Ir ar teismas priteis zmonai puse namo, nes su ja lieka gyventi mazamete ju dukra?
2013-10-21 10:45
 
Gerbiama Lina, jei tie rašteliai pateikiami teismui kaipo įrodymai, teismas privalo juos įvertinti. Kitas klausimas - ar jie bus pripažinti tinkamais įrodymais ar ne. Patartume prašyti teismo, kad šis priimtų nutartį pavesti ištirti policijai tų raštelių patikimumą ir spręsti klausimą dėl dokumentų klastojimo. Tą patį galite padaryti ir Jūs, t.y. kreiptis į policiją dėl dokumentų klastojimo ir galimo sukčiavimo. Kaip bus išspręsta turto padalinimo byla negalime atsakyti, nes tai tik teismo prerogatyva.Be abejo, visada yra atsižvelgiama į nepilnamečių vaikų interesus. Jei Jus netenkins teismo sprendimas, galėsite jį apskųsti apeliacine tvarka. Be abejo, tokią teisę turės ir antroji šalis, t.y. žentas.

Erika
 
Sveiki. Tėvui yra priteisti alimentai. Mokausi dieniniame skyriuje, tačiau buvau pasiėmusi akademines atostogas. Ar tėvas turi teisę reikalauti grąžinti pinigus už tuos metus, kol aš buvau akademinėse atostogose? Ačiū.
2013-10-17 17:17
 
Gerbiama Erika, akademinės atostogos nereiškia, kad Jūs buvote išbraukta iš studentų sąrašų, todėl ir už šį laikotarpį alimentai turėtų būti mokami.

Sandra
 
Sveiki norejau is jusu patarimo nezinau kaip elgtis ir bijau rizikuoti.po skyribu su vyru buto dalis viena didesne teko man ir vaikams o jam mazesne. priteise elimentus uz metus laiko jam as padaviau anstolui jo dali arestavo o as noriu leisti zmones gyventi i savo dali gyventi priuziureti buta ir moketi mokesciu 2 metai niekas nedyveno kaip man elgtis kad jis ju neisvytu? prasau padekite. Aciu.
2013-10-15 16:58
 
Gerbiama Sandra, mes galime tik patarti. Jeigu Jūs norite savo buto dalį išnuomoti, tai taip ir padarykite, tačiau geriau būtų, jei nuomos sutartį sudarytumėte pas notarą. Tuo atveju, jei buvęs Jūsų vyras konfliktuos su Jūsų nuomininku, patariame kreiptis į policiją.

Dalia
 
Sveiki, jau 4 metai bus kaip gyvename su Sunumi Airijoje, issiregistravau is lietuvos ir nebegaunu vaiko islaikymo fondo, is biologinio vaiko tevo priteistu elementu jau nuo vaiko gimimo negauname, susituoke nebuvome, vaikui dabar bus 6 metai. Anstoliams paduotas. As susituokusi. Ir mano vaikas nera mates, nebendrauja su biologiniu tevu, nes ir jam nera noro, bet pavardes nenori atssisakyti vaikui, kur kreiptis ? ka daryti, kad dabartinis vyras galetu duoti savo pavarde ir galetu isivaikinti ir butumem seima?
2013-10-15 16:54
 
Gerbiama Dalia, kadangi pastoviai gyvenate Airijoje, patariame abiem su vyru kreiptis į tos šalies atitinkamas institucijas.

Laimas
 
Sveiki, nežinau kaip ir pradėti, esu 35m vyras, likau invalidas dėl stuburo, turėjau antra grupe kure dabar atėmė ir likau su trečia, gyvenu socialinem būste turiu šeima esame šeši asmenys šeimoje, nepilnamečiai 4 vaikai, vienintelė žmona dirbanti aš gaunu tik už trečia grupe, kur mums kreipti kad gautume lengvatas kaškokes ar kompensacijas, nes bent šiuo momentu negauname nieko nei iš savivaldybės nei iš seniūnijos mokesčiai baisūs paramos jokios pasako mums priklauso, ar čia reik jau tiesiog kreiptis y vilnių pagalbos nes mūsų soc darbuotojiai atsisako padėti nesvarbu kad ir invalidas esu, pareiškia kad man nepriklauso niekas net vaikai maitinimo negauna mokykloj, noriu paklausti kaip man ispresti šita didele problema?
2013-10-15 16:52
 
Gerbiamas Laimai, kreipkitės į savo savivaldybės socialinės paramos skyrių raštu, turėtumėte gauti atsakymą, pagal jo turinį bus galima galvoti ką daryti toliau.

Renata
 
Sveiki, mano tevai atvaziavo pabuti i anglija per ziema. kad be reikalo nereiketu moketi uz siuksles jie issiregistravo apylinkeje is savo gyvenamosios vietos. ir dabar nebegauna ismoku is sodros. tetis gaudavo invalidumo pasalpa, o mama pensija. kodel taip atsitiko? ar gali buti kad jiems nebepriklauso nes isvaziavo pasisveciuoti ilgiau pas mus i anglija? aciu uz atsakyma.
2013-10-15 16:50
 
Gerbiama Renata, ne mūsų reikia klausti , o Sodros ir kitų institucijų, kurios teikė socialinę paramą. Mūsų nuomone, priežastis yra gyvenamosios vietos pakeitimo deklaravimas.

Miglė
 
Laba diena, man 16 metų ir esu nėščia, vaikinui 24 m. jis prisiema atsakomybė ir susirašom. Mokslus nemesiu, žadu toliau mokytis. Ar jokios pašalpos negausiu už vaikeli, nes vaikino finansai nėra dideli? Ar nebus vaikinui baudžiamosios bylos?
2013-10-15 10:47
 
Miela Migle, Civilinio kodekso 3.14 straipsnis nustato, kad sudaryti santuoką leidžiama asmenims, kuriems santuokos sudarymo dieną yra 18 metų. Tačiau esant tam tikroms aplinkybėms, asmuo norintis tuoktis, tačiau neturintis 18 metų, gali prašyti teismo santuokinį amžių sumažinti. Tokie prašymai teisme nagrinėjami supaprastinto proceso tvarka,  santuokinis amžius gali būti sumažintas, tačiau ne daugiau kaip trejais metais. Nėštumo atvejais, teismas gali leisti tuoktis ir nesulaukus penkiolikos metų. Įstatymas reikalauja, kad teismas, spręsdamas klausimą dėl santuokinio amžiaus sumažinimo, teismo posėdyje turi išklausyti norinčio tuoktis nepilnamečio tėvų, globėjų ar rūpintojų nuomonę, o taip pat atsižvelgti į jo psichinę bei psichologinę būklę, turtinę padėtį ir svarbias priežastis, dėl kurių būtina sumažinti santuokinį amžių. Valstybinė vaiko teisių apsaugos institucija privalo pateikti išvadą dėl santuokinio amžiaus sumažinimo tikslingumo ir ar tai atitinka nepilnamečio interesus. Atkreipiame dėmesį, kad sumažinti santuokinį amžių yra teismo teisė, bet ne pareiga, t.y. tik esant teismo pripažintoms svarbioms aplinkybėms. Įstatymas nustato tik vieną svarbią priežastį sumažinti santuokinį amžių - nėštumą, kitų aplinkybių pripažinimą svarbiomis įstatymas palieka teismo nuožiūrai. Kitomis aplinkybėmis paprastai būna:  jau susiklostę šeimos santykiai (atvejai, kai nepilnametis jau gyvena santuokinį gyvenimą), vaiko gimimas, nepilnametis jau turi savarankišką užsiėmimą, nepilnametis turi savarankiškas pajamas ir pan. Linkime laimingai pagimdyti gražų ir sveiką vaikelį ir tada kreiptis dėl išmokų.

Arunas
 
Laba diena. Ar teisingai antstolė reikalauja sumokėti už savo paslaugas išrašius vykdomąjį raštą mano darbovietei, kad esu skolingas buvusiai sutuoktinei, nors pati antstolė jau pernai tą skolą pripažino negaliojančia ir perrašė vykdomąjį raštą į kitą po mano kreipimosi ir pristačius skolos nebuvimą įrodančius dokumentus, o dabar man įsidarbinus naujoje darbovietėje vėl parašo ,kad esu skolingas(net nepasitikslinus byloje; nors pas ją byloje jau yra visi jos atitaisymai, nors jau ir pernai buvo jau už tą pačią klaidą sumokėta, nes nenorėta kreiptis į tuo užsiimančias institucijas dėl laiko stokos).Dabar teigia, kad čia ne jos kaltė ir kad reikia sumokėt už jos neteisingai įrašytą vykdomąjį raštą. Tai kieno kaltė?
2013-10-15 10:47
 
Gerbiamas Arūnai, patartume antstolės veiksmus oficialiai apskųsti, apskundimo tvarką rasite Lietuvos antstolių rūmų internetiniame tinklapyje.

Laima
 
Laba vakara, noreciau paklaust, mano teta man perase savo nekilnojama turta, ir jis perasytas mano vardu, bet su ta salyga, jos iskarsinimas iki gyvos galvos, as ja rupinuosi visokiariopai padedu viska ko ji praso, bet dabar ja prikurste jos sesuo, ir ji dabar praso jog grazinciau jai dokumentus, kaip as jai gakiu grazint jei jau jie mano vardu, iregistruota regitre? o jei ji kreipsis i teisma, ka man daryt tokiu atveju, kaip pasielkt? Aciu is anksto.
2013-10-15 10:45
 
Gerbiama Laima, sprendžiant iš klausime pateiktos informacijos Jūsų teta ir Jūs sudarėte rentos sutartį pagal Civilinio kodekso 6.460 straipsnį. Paprastai į  pareigą išlaikyti iki gyvos galvos įeina: aprūpinimas gyvenamąja patalpa, drabužiais bei kitokia apranga, maitinimas, o jeigu rentos gavėjo sveikatos būklė reikalauja, – ir jo priežiūra. Sutartyje gali būti numatyta  galimybė išlaikymą iki gyvos galvos natūra pakeisti periodinėmis piniginėmis išmokomis, kitos sąlygos. Išlaikymo iki gyvos galvos sutartys sudaromos pas notarą. Paprastai, prievolė išlaikyti asmenį iki gyvos galvos baigiasi po rentos gavėjo mirties, tačiau jei  rentos mokėtojas iš esmės pažeidžia sutartį, tai rentos gavėjas turi teisę reikalauti iš rentos mokėtojo, kad šis grąžintų perduotą nekilnojamąjį daiktą arba sumokėtų daikto išperkamąją kainą sutartyje numatytomis sąlygomis. Šiuo atveju rentos mokėtojas neturi teisės reikalauti atlyginti jam išlaidas, susijusias su rentos gavėjo išlaikymu. Taigi, jei Jūs sąžiningai vykdėte savo įsipareigojimus, nereikėtų kažko baimintis.

Viktorija
 
Mano vaikams 21-19 metu jie jau siuo metu dirba patys. Su vyru issiskyreme 1994 rugsejo men, alimentai priteisti buvo 1995 metais. Jisai ju niekad nemokejo. Ar imanoma isieskoti ta nemoketa suma?
2013-10-14 11:06
 
Gerbiama Viktorija, dėl senaties tokios perspektyvos nematome. Dėl visa ko, su teismo sprendimu dėl alimentų priteisimo užeikite pasikonsultuoti pas bet kurį antstolį.

Patricija
 
Sveiki, esu Patricija. Man 15 metų, Kalėdoms noriu keliauti į Angliją, atostogų pas tėtį. Avia komampnijoje wizz-air rašoma, jog 15-16 metų asmuo jau gali vykti vienas- be palydos, tačiau jis turi turėti savo asmens tapatybę nurodantį dokumentą, Pasą arba kortelę. Ar aš galėčiau skristi viena? Be tėvų palydos? Kokius dokumentus man reiktų susitvarkyti ir ar reiktų vieno iš tėvų leidimo?
2013-10-14 11:04
 
Gerbiama Patricija, Jums vykstant į Angliją, kuri nepriklauso Šengeno erdvei, pasienio kontrolės punkto pareigūnams reikės pateikti asmens tapatybės dokumentą – pasą arba asmens tapatybės kortelę (gimimo liudijimas nėra asmens tapatybės dokumentas, tinkamas keliauti į užsienį), o taip pat bent vieno iš  tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinį sutikimą, kad vaikas vyktų vienas, ir šio sutikimo kopiją. Išsamiau rasite internete pagal reikšminius žodžius "nepilnamečių vykimas į užsienį".

Vaida
 
Laba diena. Su zmona auginam nepilnameti sunu, zmona nedirba. Mano alga-minimumas. Yra keturi vygduomieji rastai nuo skirtingu antstoliu. Kieki ir kokia tvarka atstoliai gali atskaiciuoti?
2013-10-14 10:58
 
Kad visiškai neliktumėte be lėšų, patariame apie savo įsiskolinimus ir vykdomus atskaitymus pranešti visiems antstoliams, kad jie vienas apie kitą žinotų ir tarpusavyje susiderintų savo veiksmus. Šiaip Jums turėtų likti 50 proc. gaunamų pajamų.

Vaiva
 
Sveiki, jau eile metu kai buves suotuoktinis nebeteikia islaikymo.Susidare skola 7780 litu. Viska turi ti svetimu vardais, antstolis neisreikalavo nieko, ar galiu kreiptis del piktybinio alimentu nemokejimo ir skolos grazinimo i policija aciu jei atsakysit.
2013-10-12 10:39
 
Gerbiama Vaiva, nė klausti nereikia, be abejo, turite tokią teisę.

Stasys
 
Kas turi moketi sodra ar darboviete? Sodra atsisako. Invalidumo tarnyba isdave pazymą. Taciau darbinis suluosinimas ivyko 1988 metais vykstant nuosavu auto i darbą.
2013-10-11 10:33
 
Gerbiamas Stasy, Jūsų klausime per mažai informacijos tam, kad galėtume atsakyti kuo tiksliau. Patariame su visais turimais dokumentais užeiti pas advokatą, kuris specializuojasi darbo bylomis, ir pasikonsultuoti. Ypač svarbus yra Sodros atsakymas, nes jame turėtų būti nuorodos į teisės aktus.

Nijolė
 
Laba diena norėjau pasiteirauti. Dirbu UAB firmoje jau 10 metų, ir turiu neišnaudotas penkių metu atostogas. Ar man nepradingo tiek metu neišnaudotos atostogos. O ar  aš galėčiau už dvejas atostogas prašyti, kad apmokėtu, o likusias trijų metų atostogas išatostogauti. Būsiu dėkinga už informacija. Ačiū.
2013-10-11 10:29
 
Gerbiama Nijole, atostogos niekur nedingo, patariame kuo skubiau kreiptis į savo darbdavį ir tartis dėl jų suteikimo. Atostogas pakeisti pinigine kompensacija yra draudžiama, tokia kompensacija gali būti išmokėta tik tuo atveju, kai darbuotojas nutraukia darbo santykius su darboviete.

Elena
 
Laba diena, klausimo turinys: 1. Esu ištekėjusi antrą kartą; 2. Po kiekvienos santuokos rinkausi sutuoktinio pavardę; 3. Šiuo metu rengiami dokumentai antros santuokos nutraukimui abiejų sutuoktinių bendru sutikimu; 4. Po antrų skyrybų noriu atsisakyti buvusio sutuoktinio pavardės. Ar galiu prašyti Teismo, kad sugrąžintų turėtą mergautinę pavardę?
2013-10-10 10:36
 
Gerbiama Elena, be abejonių, turite tokią teisę.

Dalia
 
Laba diena. Noreciau suzinoti ar III grupes invalidas gali ant transporto priemones uzsiklijuoti invalidas, ar jam tai negalioja. nes visur randu kad tik I-II gr. Dekoju.
2013-10-09 10:48
 
Gerbiama Dalia, teisę naudoti skiriamąjį ženklą ,,Neįgalusis“ kelionės metu turi:  1. fiziniai asmenys, kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius ir kuriems nustatytas 0-30 procentų darbingumo lygis arba didelių specialiųjų poreikių lygis, arba turi neįgalių asmenų automobilių statymo kortelę; 2. fiziniai asmenys, vežantys asmenis, kuriems yra nustatytas 0-25 procentų darbingumo lygis ar didelių specialiųjų poreikių lygis, ar sunkus neįgalumo lygis;3. Socialinės globos įstaigos, kai joms priklausančiomis priemonėmis (lengvaisiais automobiliais, mikroautobusais ir autobusais) vežami neįgalieji.4. Techninės pagalbos neįgaliesiems centro prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir jo teritorinių skyrių darbuotojai, kai šiam centrui priklausančiomis transporto priemonėmis yra teikiamos techninės pagalbos priemonių  pristatymo paslaugos neįgaliesiems. Teisė įsigyti neįgalių asmenų automobilių statymo kortelę suteikta:1. darbingo amžiaus asmenims, kuriems nustatytas darbingumo lygis nuo 0 iki 30 procentų ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius; 2. pensijos amžių sukakusiems asmenims, kuriems yra nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius; 3. darbingo amžiaus asmenims, kuriems nustatytas nuo 0 iki 25 procentų darbingumo lygis ir kurie patys nevairuoja lengvųjų automobilių, ar pensijos amžių sukakusiems asmenims, kuriems yra nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis ir kurie patys nevairuoja lengvųjų automobilių;4. asmenims iki 18 metų, kuriems nustatytas sunkus neįgalumo lygis; 5. pensijos amžių sukakusiems  asmenims, kuriems iki senatvės pensijos amžiaus buvo nustatytas 30 procentų darbingumo lygis ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius; 6. darbingo amžiaus ar pensijos amžių sukakusiems asmenims, kuriems nustatyti specialieji poreikiai (specialusis nuolatinės slaugos poreikis, specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis, specialusis lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis, specialusis transporto išlaidų kompensacijos poreikis) ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius. Korteles išduoda Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos teritoriniai skyriai. Smulkesnė informacija dėl neįgalių asmenų automobilių statymo kortelės išdavimo tvarkos yra teikiama Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyboje telefonu (8-5) 233 33 20.

Vaida
 
Laba diena, nelabai suprantu su pasalpom gal galite padeti? Yra taip, as stoviu darbo birzoje mokejo man darbo birza bedarbio pasalpa ir isejau i dekreta 70 dienu iki gimdymo gausiu motinystes pasalpa kas man turi moketi ta uz 4 men ismoka kai iseini i dekreta soceline vienkartine ismoka man nepriklauso tie 260lt, tai kas man turi moketi iki gimdymo ta dekreta ar ta ismoka ? Labai aciu uz atsakyma.
2013-10-08 10:38
 
Gerbiama Vaida, kreipkitės į tas institucijas, kurios Jums moka pašalpas.

Jurgita
 
Labas vakaras norejau paklausti jei vaiko tevas sedi kaleime ir tevyste esame patvirtine padaviau ji ant elimentu per kiek laiko priteisia ir ka teismas priteis as gausiu is valstybes kaip ne dirbanti ir auginanti mazameti vaika stoviu socialinei nes gaunu tok uz vaika 398lt.
2013-10-08 10:36
 
Gerbiama Jurgita, mes negalime atsakyti į klausimus, kurie priklauso teismo kompetencijai. Kokia bus kita socialinė parama atsakyti dabar per anksti, reikia sulaukti teismo sprendimo.

Donatas
 
Laba diena, norejau pasiteirauti, nuo kada pradedamas skaiciuoti greituju kreditu senaties terminas (jei neklystu 10 metu). Ar nuo kredito išdavimo dienos, ar nuo teismo nuosprendzio isigaliojimo dienos?
2013-10-07 21:27
 
Gerbiamas Donatai, iš tikrųjų bendrasis senaties terminas yra dešimt metų, terminas skaičiuojamas nuo reikalavimo teisės atsiradimo dienos, t.y. nuo tada, kai kreditas turėjo būti grąžintas. Klausimo tekste minite kažkokį teismo nuosprendį. Teismo nuosprendis yra priimamas baudžiamose bylose, nuosprendžio įvykdymo termino pradžia - nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos.

Valerija
 
Laba diena, radau, kad teikiate teisines konsultacijas. Tokia situacija: tėvai išsiskyrė 1997 m., tačiau jokio turto dalijimosi nebuvo, tik buvo priteisti alimentai, kurių tėvas nemokėjo. Tėvai ir toliau gyveno bendrame bute, nors ir buvo išsiskyrę. Dabar susiklostė tokia padėtis, kad tėvas be perstojo geria, motina norėtų parduoti butą ir išeiti gyventi atskirai, tačiau tėvas parduoti nesutinka. Butas registruotas tėvo vardu, nors butas pirktas santuokoje. Ar įmanoma kažkokiu būdu tėvą priversti butą parduoti? Ar motina turi kokių nors teisių į santuokoje įgytą butą? Ir dar klausimas dėl alimentų: ar dar ne per vėlu juos išsiieškoti, nors vaikai jau seniausiai pilnamečiai? Labai dėkoju už atsakymą šioje painioje situacijoje.
2013-10-02 14:31
 
Gerbiama Valerija, matyt, Jūsų mamai reikia dabar kreiptis į teismą dėl turto padalijimo, po to atitinkamai elgtis, priklausomai nuo teismo sprendimo. Dėl priteistų alimentų išsiieškojimo reikėtų konsultuotis su antstoliu, tačiau ko gero praleisti visi terminai, nes rašote, kad vaikai jai seniausiai pilnamečiai. Ta aplinkybė, kad tėvas nemokėjo alimentų gali būti labai svarbi dabar nagrinėjant turto padalinimo bylą. Konsultuokitės su advokatu.

Giedre
 
Sveiki, norejau suzynot mes su dukra isvykstme i Turkija pailset savaitei laiko, bet as esu issiskyrus ir mano pavarde kita nei vaiko, ar reikia tevo sutikimo, ir kokiu dokumentu prireiks? Aciu.
2013-10-02 14:23
 
Gerbiama Giedre, Turkija nėra Šengeno sutarties erdvės šalis, todėl bus geriausia, jei šį klausimą užduosite Migracijos departamentui: L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius, tel. (8 5)  271 7112 (priimamasis), faks. (8 5) 271 8210, kodas 188610666, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Dalia
 
Laba diena. Norėčiau pasiteirauti. Mama su tėčiu buvo pasirašę testamentą vienas kitam ir testamento gale įrašė jei kas atsitiktu abiems tai viskas palieka dukrai. Dabar mirė tėtis mama viska paveldėjo.Ar tas pats testamentas dar galios po mamos mirties? Laukiu atsakymo. Labai ačiū.
2013-10-01 10:12
 
Gerbiama Dalia, Jūsų tėvai buvo sudarę taip vadinamą sutuoktinių testamentą. Vienam iš sutuoktinių mirus, pergyvenęs sutuoktinis gali sudaryti kitą testamentą, iš kurių galios paskutinysis. Gali ir nesudaryti naujo testamento, tada galios buvusio sutuoktinių testamento paskutinioji sąlyga dėl dukros. Išsamiau konsultuokitės su tuo notaru, pas kurį buvo sudarytas sutuoktinių testamentas.

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos