Klausimas Atsakymas
Vytas
 
Laba diena as esu paemes paskola bigbanke ir esu pradelses grazinima, man pranese kad busiu paduotas i teisma, ka man teismas gali priteisti tokiu atveju?
2013-11-29 20:17
 
Gerbiamas Vytai, keistas klausimas: žinoma, kad iš Jūsų priteis skolą, o jeigu sutartyje buvo numatytos kokios nors baudos, delspinigiai ir pan., tai ir sankcijos.

Ana
 
Laba diena. Pries keleta metu paskolinau zmogui pinigu, puse sumos grazino o kitos puses nekaip nesulaukiu jau nemazai laiko. Piktybiskai negrazina, pastoviai meluoja. Turiu pasirasyta skolos rasteli. Kur kreiptis del skolos grazinimo? Aciu.
2013-11-29 20:15
 
Gerbiama Ana, su ieškiniu dėl skolos išieškojimo kreipkitės į teismą. Iš pradžių pasiūlykite vietoj skolos raštelio likusiai skolos daliai pasirašyti vekselį. Vekselį pasirašius, ir nesugrąžinus skolos per vekselyje nurodytą terminą, galėsite iš karto kreiptis į antstolius, nereikės kreiptis į teismą dėl skolos priteisimo, ir tik po to, jei sprendimo nevykdys geruoju, kreiptis į antstolį dėl priverstinio vykdymo.

Rolandas
 
Laba diena, jei zmogus buvo nuteistas lygtinai ir deklaravo savo viena gyvenamaja vieta, ar jis gali ja pakeisti?
2013-11-29 11:04
 
Gerbiamas Rolandai, reikėtų pasitarti su baudžiamosios teisės specialistais, mes esame civilinės teisės atstovai.

Rasa
 
Ar man butina dalyvauti teisme kaip liudininkei? Ar teismo metu galiu pasakyti kad neliudysiu pries savo vyra. nes kiek zinau turiu sita teise. juk negali teismas priversti manes liudyti pries savo vyra. ar man gresia kas nors uz tai kad neduosiu parodymu. vyro advokatas sake kad teismo diena geriau butu jei policija manes nerastu kodel? Ka tai gali reiksti? Aciu uz jusu atsakymus!
2013-11-28 13:03
 
Gerbiama Rasa, niekas negali priversti Jus liudyti prieš savo sutuoktinį, o kodėl tokius patarimus duoda advokatas, mes nežinome, negalime atspėti jo gynybos taktikos.

Giedrius
 
Laba diena, norėjau paklausti man yra 17 metų ir noriu prisiteisti didesnius alimentus ar galiu dabar tai padaryti ? Ačiū už atsakymą.
2013-11-28 11:28
 
Gerbiamas Giedriau, kadangi Jūs  nepilnametis, su tokiu ieškiniu turi kreiptis įstatyminis Jūsų globėjas, t.y. vienas iš tėvų, su kuriuo Jūs gyvenate.

Jolanta
 
Norėjau paklausti kaip galima įrodyti, kad mano buves vyras nemoka elementų ? Pradžioje teisiausi pro teismą po to nuraukėme bylą ir pagal dokumentus jis man mokėjo draugiškai apie puse metų ir nustojo.
2013-11-28 11:25
 
Gerbiama Jolanta, ne Jums reikia įrodinėti, kad buvęs sutuoktinis nemoka alimentų, o buvęs sutuoktinis turės įrodyti, kad alimentus mokėjo ar moka.

Samanta
 
Sveiki. Noreciau pasiklausti. Ar galiu dribti socialine darbuotoja , socialiniu paslaugu centre turedama aukstaji neuniversitetini issilavinima, verslo vadyba, imoniu administravimas? Aciu.
2013-11-28 11:23
 
Gerbiama Samanta, LR socialinių paslaugų įstatymo 20 str. 4 dalis nustato, kad socialiniu darbuotoju dirbti  turi teisę asmuo, įgijęs aukštąjį socialinio darbo ar jam prilygintą išsilavinimą, to paties įstatymo 37 str. nustato, kad reikiamo išsilavinimo neturintys socialiniai darbuotojai turi įgyti jį per  5 metus nuo šio įstatymo įsigaliojimo, jeigu per šį laiką asmuo neįgyja reikiamo išsilavinimo, jis netenka teisės eiti socialinio darbuotojo pareigų, išskyrus socialinius darbuotojus, kuriems iki reikiamo išsilavinimo įgijimo liko mažiau negu pusė šio nustatyto termino. Šios nuostatos netaikomos socialiniams darbuotojams, kuriems nuo šio įstatymo  įsigaliojimo iki senatvės pensijos amžiaus liko ne daugiau kaip 7 metai. Dėl Jūsų galimybių įsidarbinti socialinių paslaugų centre reikėtų kreiptis į tą socialinių paslaugų centrą, ten gausite tikslų atsakymą.

Danguolė
 
Laba diena. Norėjau paklausti ar yra įstatymas, kad galėčiau paveldėti senelio brolio žemę. Kur reiktų kreiptis. Senelio brolis miręs 1952 m. Ačiū.
2013-11-27 10:29
 
Gerbiama Danguole, kadangi kalbama apie žemę, patartume iš pradžių apsilankyti žemėtvarkos skyriuje tos savivaldybės, kurios teritorijoje ta žemė yra, ten turėtumėte gauti visą informaciją apie tos žemės būklę, kam ji šiuo metu priklauso, o taip pat apie galimybę paveldėti, ką reikėtų tokiu atveju Jums daryti.

Tomas
 
Laba diena, turiu pusę namo su išpirkta žeme po juo. Kitoje namo pusėje gyvena kaimynai. Jų namo dalis stovi ant savivaldybei priklausančio žemės sklypo. Dabar gavau iš namo administratoriaus sąskaitą už administravimą ir eksploatacines išlaidas. Penkiolika metų nebuvo iš namo administratoriaus jokių sąskaitų. Dabar jie sako, kad privalau mokėti. Didelė sąskaita išrašyta už vieną mėnesį. Pasiaiškinus, jie teigia, kad sąskaitą yra už keletą mėnesių, nors sąskaitoje nurodytas vienas mėnuo. Bet aš anksčiau nesu gavusi jokių sąskaitų. Ar gali jie reikalauti pinigų už praėjusį laikotarpį? Juk kaip suprantu, jie mano patalpų neadministravo, jei būtų administravę, būtų sąskaitas pateikę kas mėnesį.
2013-11-25 10:22
 
Gerbiamas Tomai, administratorius privalo raštu pateikti išrašytos sąskaitos iššifravimą ir pagrįstumą, bei nurodyti reikalavimo teisėtumą pagrindžiančius teisės aktus. Šiaip, sąskaita gali būti išrašyta ir už praėjusį laikotarpį, tačiau senaties termino ribose. Koks šiuo atveju turėtų būti taikomas senaties terminas atsakyti negalime, nes nežinome reikalavimo susimokėti pagrindo, kada ta reikalavimo teisė atsirado ir pan., o senaties terminų yra labai įvairių, galite rasti internete pagal reikšminius žodžius "senaties terminai".

Rasa
 
Laba diena. noriu su jumis pasikonsultuoti. as esu nukentejusioji nuo savo vyro. as atsiemiau pareiskima bet pas policija ira labia daug ko prirasyta as jiems daug ka pasakiau bet istiesu taip nebuvo. kaip as galiu pataisyti sia situacija ar teisme galiu keisti parodymus kad jie sutaptu su vyro parodimais? ar nebusiu suimta ar nubausta uz tai kad daviau klaidingus parodymus? dar noriu paklausti? pas mane lankosi soc.darbuotoja ir man sako; jei vyras grys I siuos namus [I musu namus] tai jie imsis sprendimu kaip apsaugoti vaikus, ir galimas daiktas jie bus is musu atimti. ar taipgali ivykti nors vaikai niekada nera ir nebus nuo musu nukenteje? Patarkit aciu.
2013-11-25 10:15
 
Gerbiama Rasa, mes jau rašėme, kad šioje konkrečioje situacijoje elkitės pagal savo sąžinę. Beje, šiame klausime yra papildomos informacijos, kurią anksčiau nutylėjote, tai dėl grėsmės vaikams. Iš tikrųjų, pirmiausia pagalvokite apie vaikus, Jūsų pareiga juos apsaugoti, užauginti sveikais ir dorais žmonėmis. Gal neieškokite internetinių patarimų, o pasitarkite su visais savo giminėmis, tiek Jūsų, tiek iš vyro pusės.

Mantas
 
Kokių dokumentų reikia vykstant į JAV? Nepilnamečiui, 16m.
2013-11-25 10:10
 
Gerbiamas Mantai, tikrai šito reikia klausti ne pas mus, o susisiekti su Migracijos departamentu, adresu: L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius, tel. (8 5)  271 7112 (priimamasis), faks. (8 5)  271 8210, kodas 188610666, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. Migracijos departamento tinklapyje yra apstu įvairios naudingos informacijos, pasidairykite.

Rasa
 
Labas rytas as jums esu jau rasiusi. atleiskite man gal per daug jus trugdau. bet man labai baisu stoti pries teisma. as atsiemiau pareiskima del grasinimu, bet dar daug kas yra prirasyta pas pareigunus bet ten jau jie patys rase kada mane apklausinejo. is tikro tai net nebeatsimenu ka as jiems ten sakiau. ar galiu teisme keisti paparodymus, ar is viso geriau nieko teisme nekalbeti? Patarkyte ka man daryti kaip elgtis kad visiems butu geriau. aciu jums is anksto.
2013-11-25 10:07
 
Gerbiama Rasa, labai sunku ką nors konkretaus patarti kaip elgtis konkrečiai, be abejo Jūs turite teisę keisti parodymus, atsisakyti parodymų ir pan., tačiau ar taip bus geriau Jums pačiai, ar tai padės kaltinamajam- nežinome. Gal geriau, elkitės taip, kaip Jums sako protas ir pataria širdis, t.y. pagal sąžinę.

Algis
 
Ar gausiu išmokas 2014 metais? Dabartinė situacija yra tokia: diagnozės kodas - C02.1. Netektas darbingumas -45 proc. Darbingumo lygio priežastis - 27.1.ligos arba būklės.
2013-11-21 14:32
 
Gerbiamas Algi, nesupratome apie kokias išmokas Jūs teiraujatės. Jei Jums nustatytas neįgalumas, tai turėtumėte gauti neįgalumo pensiją. Dėl kitų (socialinių) išmokų kreipkitės į savo savivaldybės socialinės paramos skyrių, ten gausite visą informaciją.

Nadiežda
 
Laba diena. Mano sese susilauke nuo žanoto vyra lietuvoi vaikelio po mietu išvažiavo i ispanija. vaikas turi lietuvos peletibe kaip ir mama. vaikui jau 13 metu. pasakykit ar mano sesei paviks prisiteisti alimentus, ir kokiu reikia jai dokumentu?
2013-11-21 14:30
 
Gerbiama Nadiežda, alimentus galima prisiteisti tik iš vaiko tėvo, t.y. vaiko gimimo liudijime turi būti nurodytas tėvas. Jei to nėra, tėvas gali arba pats tėvystę pripažinti nueidamas pas notarą ir pasirašydamas nustatytos formos tėvystės pripažinimo pareiškimą, notarui patvirtinus vaiko tėvo parašo tikrumą, mama gali pasikeisti vaiko gimimo liudijimą, nuo tada atsiras galimybė alimentus prisiteisti. Jei tėvas tėvystės nepripažįsta, reikės kreiptis į teismą dėl tėvystės nustatymo. Jeigu teismo sprendimas bus teigiamas, nuo tada atsiras galimybė prisiteisti ir alimentus.

Vera
 
Laba diena, aš važiuodama vietinės reikšmės keliu griuvau ir susilaužiau koją. Buvau šiek tiek neblaivi, bet avarijos niekam nesukėliau. Mane policija nubaudė 600 Lt bauda, nesumokėjau, dabar antstolis reikalauja 1200 Lt. Noriu sužinoti ar mane teisingai nubaudė?
2013-11-20 15:40
 
Gerbiama Vera, teiraukitės pas antstolį, kuris Jums privalo paaiškinti kiek ir už ką Jūs turite sumokėti.

Vita
 
Laba diena kiek laiko ieskau niekur nerandu jokio atsakymo, problema tame kad gyvename bendrabucio tipo name uz vandeni mokame pagal zmoniu skaiciu, gyvename 3asmenys, mano vyras is pirmos santuokos turi sunu tad pasiima pas mus pasibuti bet ne daznai, vaikas pabuna iki 5 dienu o kita menesi jau gauname padidejusius mokescius uz karsta ir salta vandeni (vaiko nevedame i bendrai naudojamas patalpas iskyrus i tuoleta) tad noriu suzinoti ar musu auksto komendante turi teise mums priskaiciuoti tuos mokescius? gal yra kokie istatymai ar bent kazkas nuo kiek laiko ji gali mums priskaiciuoti mokesciu be musu zinios? esu girdejusi kad vienur mokescius galima priskaiciuoti nuo 7dienos jei zmogus uzsibuvo?
2013-11-18 17:49
 
Gerbiama Vita, patariame raštu kreiptis į Jūsų namo komendantę, kad ši pateiktų mokėjimų už suteiktas komunalines paslaugas metodiką (skaičiuoklę), ją gavus bus galima pasiteirauti pas specialistus (oficialius šių paslaugų teikėjus) dėl Jūsų name taikomo paskaičiavimo teisingumo ir pagrįstumo.

Rasa
 
Laba diena. as esu nukentejusioji nuo savo vyro. inoriu paklausti as jau atsiemiau pareiskima del grasinimu. o dabar neduosiu jokiu parodymu teisme pries savo vyra. kas man gresia? Aciu
2013-11-18 10:53
 
Gerbiama Rasa, teisme Jums negresia niekas, duok Dieve, kad nepatirtumėte kito smurto nuo savo vyro.

Inga
 
Mama mire pries du metus, mes keturi vaikai, bet nei vienas nesikreipeme del paveldejimo. Taciau tevas susiruose antra karta vesti. Ar galima kreiptis del paveldejimo po tiek laiko, kad turtas neatitektu pamotei.
2013-11-18 10:51
 
Gerbiama Inga, konsultuokitės su notaru pagal turto buvimo vietą.

Inga
 
Laba diena esu issiskyrus 2010 metais. skyrybu nuosprendi tevas pasirase kad dviem dukrom mokes kas men po 400 lt kiekvienai .bet to nedaro kur kreiptis noriu paduoti  ji iteisma del nemokejimo ir susikaupusios skolos, jis gyvena airijoje as ispanijoje su dukrom. skyrybos vyko lietuvoje.
2013-11-18 10:50
 
Gerbiama Inga, patikslinkite klausimą: ar skyrybų byloje teismas priteisė iš jo alimentus ar ne? jei alimentai yra priteisti teismo sprendimu, tai reikia kreiptis į bet kurį antstolį dėl priverstinio teismo sprendimo vykdymo. Antstolis turi Jums paaiškinti kaip išieškoti alimentus iš skolininko, nors jis ir negyvena Lietuvoje, tačiau yra vienoje iš ES šalių (reikės gauti Europos vykdomąjį raštą). Jeigu alimentai teismo sprendimu nepriteisti, nors skyrybų metu ir žadėjo juos mokėti geruoju, reikės kreiptis į teismą dėl alimentų priteisimo. Konsultuokitės su advokatu, kuris specializuojasi šeimos bylose.

Inga
 
Sveiki, noriu pasiteirauti: gyvenam Dubline su vyru nesusituoke, turim dukrelia 4 metu. prasau jo graziuoju kad jis mus paliktu, bet jis nesutinka, patiriam dideli psichologini smurta, neturiu tiek pinigu kad galeciau paiimti ir iseiti. gal yra Dubline kokios institucijos kurios padeda isspresti sia problema? Aciu.
2013-11-16 11:36
 
Gerbiama Inga, nieko negalime pasakyti apie Jums rūpimas institucijas Dubline, tačiau dėl smurto galite kreiptis į policiją. Pasitarkite su Lietuvos atstovybės Dubline darbuotojais.

Tete
 
Motina trugdo, neleidzia matytis su 8 metu vaiku, bei vaika jau du su puse metu pries mane nuteikineja. esant motinai salia vaikas bijo zodi man pasakyt, taciau jei jos nera arba ji vaikui pasako, kad su manim gali vaikas bendrauti ir pabuti, vaikas buna laimingas. matau kaip ex traumuoja vaika tokiu savo elgesiu, ka butu galima padaryti tokioje situacijoje? ar yra istatymai kurie apribotu motinos psichologini smurta daroma vaikui? vaiku teises niekuo nepadejo, o tik situacija pablogino, dabar ex vaika nuo manes slepia daugiau kaip puse metu ir neleidzia susiiktm bei bendrauti kitomis komunikacinemis priemonemis. patarkit ka daryt? gal rasyti pareiskima policijai, kad motina psichologiskai traumuoja vaika? 8 metu vaikas telefonu nepasako nei vieno zodzio, o tik klykia ir dejuoja, tada motina jam patare: sakyk, kad nenori kalbet: taciau vaikas net neatkartoja, o tik isterikuoja, bijau del jo sveikatos.
2013-11-15 9:39
 
Gerbiamas tėte, šioje situacijoje, kai vaikų teisių tarnyba niekuo nepadėjo, o abu tėvai turi vienodas teises ir pareigas dalyvauti vaikų auklėjime bei išlaikyme, Jums nebelieka kito, kaip kreiptis į teismą dėl pasimatymų su vaiku tvarkos, būdo, kiek kartų ir kitų sąlygų nustatymo. Tačiau prieš tai pabandykite su buvusia sutuoktine protingai susitarti, galite savo susitarimą pasirašyti oficialiai pas notarą. O policija šiuo atveju nereikalinga, kaip dabar madinga sakyti, policija čia nė prie ko.

Asta
 
Laba diene nutariau kreiptis i jus. Nezinau ka daryti esame paeme ne viena pakola kol vyras dyrbo gaudavo pstovias pajamas tol visks buvo gerai, siuo metu jis gauna darbo byrzos pasalpa, dyrbu as viena, pablogejus padeciai susidare skolos apie 20 tukstanciu litu anstole isiesko is mano atlyginimo, i rankas gaunu 700 lt, auginu 2 nepilnamecius vaikus. Kol skola buvo 10 tukstanciu ji arestavo puse buto, dabar atejus dar 10, baiminuos ar nearestuos ir kitos puses, ar neparduos is varzytiniu is tos sumos atskaiciuota, jau virs 3 tukstanciu. Kokiu veiksmu, ji gali imtis ir kokiu ne? Esu visiskoj nevilty.
2013-11-12 19:31
 
Gerbiama Asta, mes negalime prognozuoti kokių veiksmų gali imtis antstolis, aišku tik viena, kad nesant pajamų, arba jei jų nepakanka, išieškojimas gali būti nukreiptas į turtą. Jei Jūs turite vienintelį butą, jeigu jame yra nepilnamečių vaikų, jis negali būti parduotas iš varžytinių.

Lina
 
Sveiki, galbut uzduosiu jums ne eilini klausyma, bet tiesiog ieskau informacijos del nukentejimo Italijoje. Trumpai: draugavau su vaikinu, kuris nuo vaikystes gyvena Italijoje (albanas), del jo meciau darba, viska... tik veliau suzinojau, kad jis turi daugybe problemu su teisesauga. Kad uzsiima narkotine veikla, platina "zole" bei kokaina kartu su savo tevu. As viska maciau, kokainas buvo slepiamas kur tik imanoma net ir savuose namuose, elektros lemputese, garso kolonelese, zaisluose ir t.t. "zoles" platinimas stambiu mastu, savomis akimis viska maciau. dideles pakuotes patikimai ipakuotos i calafana slepiamos tam tikrose vietose pakelese. Mane isprievartavo. Draugas vaikino su kuriuo buvau. Jo tevas isviliojo 2000euru. Jie zino ka daro, bei begale pinigu sukisa advokatams, kad isteisintu. Man buvo aptemde prota, buvau atsidurusi netgi gatveje kuri laika, as bijojau, bijojau neatgauti savu pinigu, nezinojau i ka kreiptis bei buvau moraliskai palausta, bei sugniuzdyta. Viskas vyko siais metais, tiesiog zinau, kad mano liudijimas padedu isaiskinti visa tiesa apie tuos zmones, tik as nezinau kur ir i ka galeciau kreiptis? manau tai labiau butu idomu italijos teisesaugai, bet nukentejusi esu as, lietuve. Galbut yra labai sunku suprasti situacija is keliatos zodziu, tiesiog noreciau jusu nuomones, ka galiu del to padaryti ir i ka konkreciai galeciau kreiptis. Beja, mane taip pat domina senaties derminai del viso sito. Dekoju jums uz atsakyma.
2013-11-12 10:30
 
Gerbiama Lina, jei grįžtumėte į Lietuvą, galėtumėte kreiptis į Lietuvos policijos pareigūnus, o taip pat į Interpolo Lietuvos biurą. Jei gyvenate Italijoje, reikėtų kreiptis į atitinkamus Italijos pareigūnus, ko gero yra koks nors specialus kovos su narkotikais padalinys. Patartume užeiti į Lietuvos atstovybę ir pasitarti kaip Jums elgtis.

Greta
 
Laba diena, noriu pasiteirauti ar vykstant mamai su vaiku į Kanadą reikalingas tėčio sutikimas? Kelionės tikslas yra turistinė kelionė.
2013-11-11 17:39
 
Gerbiama Greta, mes galime pakonsultuoti tik dėl nepilnamečių vaikų vykimo į ES šalis. Kadangi Kanada šiai sąjungai nepriklauso, pabandykite šį klausimą užduoti Migracijos departamentuim adresu: L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius, tel. (8 5)  271 7112 (priimamasis), faks. (8 5)  271 8210, kodas 188610666, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. Gal būt, galėtų atsakyti ir ta turizmo firma, kuri kelionę organizuoja.

Gintare
 
Laba diena, noreciau jusu pasiteirauti patekau i avarija ,netektas darbingumas 65 procentai, luzo stuburas jau nedirbu astuonis menesius lietuvoje gaunu grupe 450lt gyvenu airijoje su seima ,vyru ir dviem vaikais jokiu ismoku negaunu dirba tik vyras patarkite kaip galeciau susitvarkyti grupe airijoje ar tiesa kad invalidumo pasalpa galiu gauti tik po metu? Airijoje dirbau tris metus po to gryzau i lietuva ir vel atgal isvykome i airija pradirbau nepilnai du metus vykome atostogu i lietuva ir patekau i avarija, kaip jau minejau dabar gyvename airijoje ka mums patartumet? Kur kreiptis? Aciu.
2013-11-11 17:36
 
Gerbiama Gintare, reikėtų kreiptis į analogišką lietuviškąjai Sodrai instituciją Airijoje, pasitarkite su advokatu, kuris išmano Airijos įstatymus.

Lina
 
Laba diena, norėčiau pasiteirauti dėl tokios situacijos. Mirė moteris kuri turėjo keturis vaikus iš kurių viena dukra mirusi ir ji turėjo tik vieną dukrą. Moteris turėjo žemės ir gyvenamąjį namą. Mirusios moters 3 vaikai kreipėsi į notarą, jų mirusios sesers dukra išvykusi į užsienį ir atsisakė grįžti į Lietuvą susitvarkyti palikimo dokumentų. Notarė priėmė trijų vaikų dokumentus ir dabar registre yra turtas dalinamas į 4 dalis iš kurių paveldėtojai yra trys vaikai ir ta pati mirusi moteris kurios turtą paveldi jos vaikai. Ar tai yra teisinga? Ar neturėjo ta dalis kurios atsisakė anūkė būti padalinta vėl ant tų pačių trijų vaikų? Ir ką tokiu atveju reikėtų daryti? Ačiū už informaciją iš anksto.
2013-11-11 9:41
 
Gerbiama Lina, sprendžiant iš klausime pateiktos informacijos, notaro veiksmai yra teisingi, nes viena paveldėtoja tik atsisakė atvykti į Lietuvą, tačiau neatsisakė palikimo.  Jei manote kitaip, notaro veiksmus galite apskųsti teismui, prieš tai paprašę notaro raštiško paaiškinimo dėl atliekamų veiksmų pagrįstumo.

Jurgita
 
Sveiki, mes su vaikinu draugavome ir aš pastojau. Gimė berniukas, gyvename visi kartu, nesame vedę. Vyras dirba ir pilnai išlaiko šeimą. Gimimo liudijime fiktyviai neįrašėme vaiko tėvo, dėl socialinių išmokų. Nors abu žinojome, kad vaikelis mūsų. Kitaip sakyti nuslėpėme tą faktą. Kokios sankcijos gresia jei socialinis poskyris sužinotų tą faktą. Ar čia traktuojasi kaip didelis kriminalas?
2013-11-11 9:37
 
Gerbiama Jurgita, mes negalima atsakyti į klausimus, kas būtų, jeigu būtų.

Dovile
 
Laba diena. reikia skubios pagalbos. situacija sudėtinga. draugas su savo seserimi gėrė pas jos draugę ir įvyko incidentas, jie susiginčijo. draugas pajuto smūgi į galvą buku daiktu. jis teigia kad po smūgio pusės vakaro įvykių neatsimena, bet jį kaltina jog jis smogė moteriai į veidą. kaltina sulaužius duris bet to jis nepadarė.. terorizuojama ir reikalaujama iš jo pinigų. grasinama jam kad su juo susidoros ir nužudys jo šeimą. jį patį žada nužudyti vasario mėnesį kai gryš tos moters brolis.. policija nepriėmė pareiškimo sakė niekuo padėti negali. ar tikrai? prašau kuo skubiau atsakyti nes šeimai iškilo realus pavojus.
2013-11-11 9:35
 
Gerbiama Dovile, mes nesame baudžiamosios teisės specialistai, todėl patarti galime tik tiek, kad reikia dėl grasinimų kreiptis raštu į policiją, jei ji atsisakys priimti pareiškimą, reikia jį siųsti paštu ir apskųsti policijos neveikimą prokurorui.

Laura
 
Laba diena, pries du metus isigijome namą, pradėjome tvarkytis nuotekų ir vandens dokumentus, pasirodo buves savininkas nuo 2006m. yra nelegaliai pajungęs nuotekas ir Šiaulių vandenys mums paskaičiavio nuo to laikotarpio už sunaudotas nuotekas 2800Lt. Kaip mums elktis?
2013-11-08 12:37
 
Gerbiama Laura, gali būti keli variantai: 1.  susimokėti paskaičiuotą sumą ir regreso tvarka išieškoti iš buvusio savininko už laikotarpį, kai jis nelegaliai naudojosi nuotekų kanalizavimu; 2. bandyti įtikinti Šiaulių vandenis, kad jie paskaičiavimus padalintų į dvi dalis ir ieškotų iš namo savininko už realų laikotarpį, kurį savininkai nuotekų kanalizavimu naudojosi (buvęs savininkas, naujas savininkas). Jūs susimokėtumėte tik savo dalį, o kitą dalį paslaugos teikėjas ieškotų iš buvusio savininko.

Julija
 
Sveiki, as viena auginu vaika. Ir pagal DK 169 str. turiu teise rinktis atostogu laika. Dirbu ligonineje, slaugytoja. Siuo metu sudaromi sarasai musu skyriuje. Ir administratore savarankiskai padalino kalendorinius metus savaitemis kurias mes, darbuotojai, turime pasirinkti. DK ji nepaiso, motyvuodama tuo, kad yra vidaus tvarkos taisykles, kuriu nieks skyse nera mates. Ar gali administratore nepaisyti DK 169 str.? Ar gali ji savavaliskai dalinti nuo kada iki kada zmonem rinktis atostogas? Aciu.
2013-11-08 10:46
 
Gerbiama Julija, Darbo kodeksas pagal teisės aktų hierarchija yra labai aukšto lygio teisės aktas, aukštesnis už įprastinį įstatymą, nusileidžia tik Konstitucijai ir konstituciniams įstatymams. Mūsų nuomone, administratorė viršija savo kompetenciją, jos veiksmus galite apskųsti ligoninės administracijai, o taip pat Valstybinei darbo inspekcijai, kurios pareiga prižiūrėti kaip laikomasi darbo įstatymų įmonėse, įstaigose ir organizacijose.

Mamyte
 
Sveiki norejau paklausti kur man dar kreiptis del to kad vyras jau du menesiai nemoka vaikams elementu ir yra skoloje 1300lt, siuo metu jis dirba Norvegijoje, vakar skambinausi i vilniu ir man pasake kad turiu skristi i Norvegija ir ten ji paduoti i teisma bet as neturiu lesu ir su trim vaikais nelabai iseina isskristi. ka man tokiu atveju daryti, kaip galeciau is buvusio vyro atsiimti skola? kur man dar kreiptis? Dekoju uz atsakyma.
2013-11-07 12:39
 
Gerbiama mamyte, sunkoka Jums atsakyti į klausimą, nes mažoka informacijos. Pirma,- ar alimentai yra priteisti teismo, ar tėvas juos mokėjo geruoju. Jeigu alimentai priteisti teismo, tai dėl teismo sprendimo reikia kreiptis į antstolį pagal vaikų gyvenamąją vietą. Jei vaikų tėvas gyvena ir dirba Norvegijoje, ir ten gali būti vykdomas Lietuvos teismo sprendimas išsiėmus Europos vykdomąjį raštą, smulkiau apie tai privalo paaiškinti antstolis. Antra, - jei alimentus vaikų tėvas mokėjo geruoju, tačiau dabar nustojo mokėti, patariame pirmiausia kreiptis į tėvą ir pabandyti susitarti, kad šis mokėtų sutartus alimentus ir padengtų įsiskolinimą. Galima veikti ir per vaikų tėvo gimines, kurių tikriausiai yra Lietuvoje. Tik nepavykus susitarti, reikėtų kreiptis į teismą. Trečia,- visiškai neaišku su kuo Jūs kalbėjotės Vilniuje, todėl negalime vertinti Jums duoto patarimo kvalifikuotumo.

Jolanta
 
Laba diena. Ar priklausytu invalidumo grupe po stuburo isvarzos? Darbas yra fizinis. Skausmas jauciamas pastovus. Jei priklausytu, tai kelinta. Aciu uz atsakyma.
2013-11-06 16:48
 
Gerbiama Jolanta, mes negalime atsakyti į klausimus, kurie priklauso Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (NDNT) kompetencijai. Kadangi siuntimus į NDNT įformina šeimos gydytojas, patartume pasitarti su juo, kuris žinodamas Jūsų sveikatos būklę, tyrimų ir gydymo rezultatus, neįgalumo lygių nustatymo kriterijus, pasakys savo prognozę, formins siuntimą į NDNT arba ne.

Gelminas
 
Laba diena, noreciau suzinoti ar turint 40% dalini darbinguma, darbo dienos ir savaites darbo laikas trumpinamas. NDNT isvadose jokiu apribojimu nera.
2013-11-06 16:02
 
Gerbiamas Gelminai, jeigu NDNT išvadose jokių apribojimų nėra, Jūs galite dirbti visą darbo laiką be apribojimų. Jeigu Jums tokiu režimu dirbti per sunku, galite kreiptis į darbdavį dėl darbo krūvio sumažinimo. Prireikus, galite paprašyti NDNT rekomendacijų, kurių šiuo metu įprastai niekam nerašo, tačiau paprašius ir nurodžius priežastį, rekomendaciją gausite.

Deimantas
 
Laba diena turiu lietuvoje problemu su anstoliais planuoju isvykti i uzsieni uzsidirbt pinigu kad grazinti skolas, mano saskaitos lietuvoje yra uzblokuotos, ar as nuvykes i uzsieni ir atsidares saskaita savo vardu jos tai pat bus uzblokuotos del mano skolu?
2013-11-05 10:37
 
Gerbiamas Deimantai, skolas reikia atiduoti. Išieškojimas gali būti nukreiptas ir į Jūsų sąskaitas užsienyje, jei taps žinomos antstoliams ir bus išduotas Europos vykdomasis dokumentas.

Virginija
 
Laba diena. Noriu jūsų pasiteirauti dėl alimentų vaikui. Pora nėra išsiskyrusi turi 3 metų vaiką, bet kartu negyvena. Ar vyrui - tėvui priklauso mokėti alimentus? Gal yra įmanoma tam vaikui kaupti pinigus atidarant sąskaitą banke ir jam suėjus 18 metų juos panaudoti pagal paskirtį? Siekiama, kad pinigus gautų pats vaikas, bet ne motina. Vaikas gimęs Lietuvoje ,turi abi pilietybes auga iki šiol čia, bet motina nori jį išsivežti į Ukrainą, nes jis yra ukrainietės ir lietuvio. Ačiū už atsakymą.
2013-11-05 10:35
 
Gerbiama Virginija, abu tėvai privalo rūpintis savo vaiku. Be abejo, tėvas turi prisidėti prie vaiko išlaikymo, jei nesutinka tai padaryti geruoju, galima prisiteisti alimentus per teismą. Kaip ir kur bus kaupiami vaiko išlaikymui priteisti alimentai gali nustatyti teismas, teismas taip pat gali nustatyti ir vaiko gyvenamąją vietą.

Daiva
 
Laba diena, noriu paklaust, su buvusiu vyru padalintas butas, i dvi nuosavybes, as moku uz vandeni, elektra, dujas, jis nemoka, kiek suprantame jam priklauso taip pat moket savo dali, deklaruotas jis vienas, ar galiu kreiptis pas advokata ir paduot ieskini uz skola?
2013-11-05 10:32
 
Gerbiama Daiva, jeigu butas padalintas teismo sprendimu, reikia atidalinti valdas ir kiekvienas buto savininkas turėtų sudaryti savarankiškas komunalinių paslaugų teikimo sutartis. Neįmanant to padaryti, tuo atveju kai už visus patarnavimus moka tik vienas buto bendrasavininkas, jis be abejo įgyja teisę į atitinkamą išlaidų kompensaciją. Skolingam buto bendrasavininkiui nesutinkant tai padaryti geruoju, tokį ginčą gali išspręsti teismas.

Dainius
 
Sveiki, norejau paklaus gyvenom beveik 6 metus dabar skiriames. Turime pajeme paskola butui mano vardu dar besilaukiant. Pries tai givenom pas mano tevu. Kad givenom kartu ir pries igijant ir vaiko besilaukiant galima irodi. Dabar ji teigia kad paskolos nejeme nes jos nera poperiuose ir turiu moket po skirybu as. ar imano puse paskolos priteist jai, nes ji isejo paliko?
2013-11-05 10:28
 
Gerbiamas Dainiau, pabadykite susitarti geruoju, nepavykus- pasitikėkite teismu, kuris įvertins abiejų pusių argumentus, įrodymus ir priims atitinkamą sprendimą.

Jolanta
 
Laba diena, esu išsiskyrusi. Su manimi gyvena trys mažamečiai vaikai, 7m., 6m., ir 4m. Kaip ir viskas butu gerai. Teismas priteisei išlaikymui kiekvienam vaikui po 500 Lt kas mėnesį. Bet vaikų tėvas nemoka. Į mėnesį perveda 500 Lt ir teigia, kad daugiau nepriklauso. Nes jis mokėjo senas skolas už vaikus (t.y. dareliai, treniruotes ir visos kitos smulkmenos). Paskaičiuoja tas dienas kada vaikai būna pas jį ir nedamoka. Jis skaičiuoja, jai viena savaitę būna vaikai pas jį tai paskaičiuoja už tris savaites, nes visi trys vaikai tuo metu pas jį buvo. Sutinku, kada dukra buvo pas jį mėnesį tada jis nemoka. Bet kada pabūna savaitę ar pora dienų jis tada daugina iš trijų. Kai paprašau jo pinigų atsakymas, tau nepriklauso ir aš jų neturiu. Šiuo metu išsikrausčiau gyventi į kitą miestą su vaikais. Du vaikai lanko mokyklą . O trečio vaiko nevedu į darželį nes nėra už ką susimokėti. Gyventi neturime kur ( šiuo metu nuomojamės butą). Prašiau pagalbos vyro. Atsakymas daryk ką nori. Kada gyvenome kartu buvo mano vardu paimtos paskolos. Kaip skyrybų metu žodinę sandorio formą prižadėjo padengti senas skolas. Tai jis nepadarė. O skolos smaugia gerklę. Nežinau ką toliau daryti. Stoviu Daro Biržoje. Vaikai mažamečiai trys. Nelabai kas nori imti. O ir pati galėčiau įkurti verslą, bet problema pinigai. Kiekvieną centą saugau vaikams. Buvau miesto soc. skyriuje. Mes kaip nepriregistruoti šiame mieste, tad mes negalime dėl pašalpų kreiptis. Liepė deklaruot gyvenamą vietą. Gerai. Aš galiu iš buvusio vyro išsiregistruoti, bet vaikų jis nesutinka išregistruoti. Ar aš galiu viena deklaruot gyvenamą vietą tame mieste vieną ir prašyti pagalbos? ( vaikai su manimi gyvena kartu).
2013-11-05 10:26
 
Gerbiama Jolanta, pabandysime patarti Jums rūpimais klausimais iš eilės: 1. Jeigu teismas priteisė alimentus po 500 Lt kiekvienam vaikui, tai tėvas taip ir turi mokėti. Kadangi tokio teismo sprendimo skolininkas geruoju nevykdo, kreipkitės į antstolį dėl priverstinio teismo sprendimo vykdymo; 2. Dėl skolų sugrąžinimo apsvarstykite galimybę kreiptis į teismą dėl dalies skolos išieškojimo iš buvusio sutuoktinio, nes paskola buvo paimta bendriems sutuoktinių reikalams, o skyrybų bylos nagrinėjimo protokole turėtų būti užfiksuota, kad žadėjo senas skolas padengti (taip teigiate Jūs savo klausime); 3. Dėl gyvenamosios vietos pakeitimo deklaravimo pasitarkite su naujos gyvenamosios vietos deklaravimo pareigūnais, mums atrodo, kad Jūs galite deklaruoti ir vaikų gyvenamąją vietą su mama, jeigu teismo sprendimu nenustatyta kita vaikų gyvenamoji vieta, t.y. su tėvu. Tėvo nesutikimas tokiu atveju neturėtų jokios reikšmės. Taip pat užeikite pasikonsultuoti ir į vaiko teisių apsaugos tarnybą.

Martynas
 
Laba diena Gerb. Juozai, turiu teismo priteista skola ir vykdymo islaidas, ruosiuosi isvykti dirbti i uzsieni, ar man ir ten atskaiciuos is atlyginimo? Aciu uz atsakyma.
2013-11-04 10:13
 
Gerbiamas Martynai, nepatariame bėgti nuo skolos, skola yra skola ir ją reikia vienaip ar kitaip atiduoti. Teismo sprendimas bus vykdomas ir kitoje ES šalyje, jei kreditorius išsiims Europos vykdomąjį raštą.

Elena
 
Laba diena. Mes su vyru issiskyre, turim vaika 5 metu, sudarem abieju sutikimu sutarti, kur yra parasyta, kad jisai vaika aplanko karts I savaite, ir kas antra savaitgali paima su nakvine. bet jam dabar netinka saki, kada nori skambina ir praso paimt vaika, kai neduodu tai grasina, kad atoms vaika is manes ir paduos I teisma perziuret sutarti. bet as keist nieko nenoriu ir bijau, kad atims vaika.
2013-11-04 10:11
 
Gerbiama Elena, patariame šį klausimą aptarti geruoju, gal būt pakeisti Jūsų tarpusavio sutartį numatant pakeistas sąlygas. Nepavykus susitarti, šį klausimą galėtų išspręsti teismas. emanome, kad vykstant ginčams dėl dalyvavimo vaiko auklėjime būtų pakankamas pagrindas iš motinos atimti motinystės teises.

Vytautas
 
Laba diena, ar turi teise notaras atlikus sandori neisduoti cekio, o tik parodyti kalkuliatoriuje suma? ir paklausus iskilus neaiskumams atkerta [as tau jau 20karta aiskinu, arba tu kaip mano dvieju metu anukas?] ir ar turi atitikti mokama suma, pvz, ant igaliojimo, paveldejimo dokumentu, ar skirtumas moketos sumos neturetu buti isduotas kokstai dokumentas mano sumoketai pinigu sumai? aciu uz atsakyma.
2013-11-04 10:08
 
Gerbiamas Vytautai, bendrąja tvarka turėtumėte gauti čekį, tačiau gal būt notarai turi kokias nors savas vidines taisykles, todėl patartume šį klausimą užduoti Lietuvos notarų rūmams, adresą rasite internete.

Tatjana
 
Su vyru nesam susituoke turim du vaikus pirmam 5 metai jam jis yra pasirases sutikima per notara moketi 500 litu islaikima bet antram sunui kuriam dabar 4 menesiukai  per notara nesutinka pasirasiti islaikimo 500 ir tik tai siuncia 200litu per abudu iseina 700 litu Pats dirba legalei ir gyvena Anglijoi atvazioja karta i metus i Lietuva as noreciau kad jis pasirasitu antram sunui irgi 500 litu nes man uz 700 sunku islaikiti du vaikus as dabar nedirbu ir del to kad nera per notara patvirtinto poperiaus kad jis moka pinigus antram vaikui negaliu gauti  kompensacijos uz sildima  ir kitu lengvatu Patarkit ka man dariti?
2013-11-04 10:05
 
Gerbiama Tatjana, patartume pabandyti su vaikų tėvu susitarti geruoju. Jei tai nepavyktų, galėtumėte kreiptis į teismą dėl alimentų priteisimo arba abiems vaikams, ar tik vienam iš jų. Perspėjame, kad kreiptis į teismą dėl alimentų priteisimo galima tik tuo atveju, jei vaikų tėvystė yra pripažinta. Jei vaikų tėvystė nepripažinta, reikėtų tada iš pradžių kreiptis į teismą dėl tėvystės nustatymo, o tik po to - dėl alimentų priteisimo. Kokia būtų priteistų alimentų suma mes neprognozuojame, tačiau galite pabandyti pasinaudoti alimentų skaičiuokle , kuri yra skelbiama internetiniame tinklapyje adresu www.alimentuskaiciuokle.lt.

Jolanta
 
Sveiki, ruošiuosi išeiti iš darbo, turiu neišnaudotų atostogų už aštuonis metus. Už kokį laikotarpį man priklauso atostogų kompensacija, už 8 ar už 3 metus. Paskaičiau DK 177 str. 2 dalį, kiek supratau, iki 2016 m. sausio 1 d. privalo darbdavys apmokėti už visas neišnaudotas atostogas. Darbdavys tvirtina, tik už 3 metus. Kaip iš tikro yra. Labai laukiu tikslaus atsakymo. Būsiu labai dėkinga.
2013-11-04 9:58
 
Gerbiama Jolanta, Darbo kodekso 177 str. 2 dalis turi pastabą, kuri sako, kad: "*Pastaba: Darbuotojai, iki 2012 m. gruodžio 1 d. turintys nepanaudotų kasmetinių atostogų daugiau kaip už trejus darbo metus, turi teisę jas išnaudoti iki 2015 m. gruodžio 1 d. Nutraukiant darbo sutartį iki 2015 m. gruodžio 1 d., piniginė kompensacija išmokama už visas nepanaudotas kasmetines atostogas." Vadinasi, Jūsų aprašytu atveju turėtų būti išmokėta kompensacija už visas nepanaudotas kasmetines atostogas. Darbdaviui nesutikus, kreipkitės į Valstybinę darbo inspekciją.

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos