Klausimas Atsakymas
Svajune
 
Gerb. teisininke, noreciau suzinoti ar persiteisiant alimentus reikalingas advokatas ir ar yra galimybe persiteisus gauti daugiau nei priteista (siuo metu suma yra 200Lt ir manau siais laikas sita suma yra juokinga). Mes issiskyre jau 7 metai, bet ir tai alimentus mokejo tik retkarciais ir zinau kad jis ir taip turi isiskolinimu, jis dirba bet turto neturi. Ar kiti isiskolinimai yra svarbesni uz vaiko islaikyma? Is anksto dekoju.
2013-12-30 12:25
 
Gerbiama Svajūne, teoriškai Jūs turite galimybę peržiūrėti alimentų dydį, tačiau koks bus teismo sprendimas-mes neprognozuojame. Jūs pati galėtumėte maždaug sužinoti alimentų dydį pasinaudodama sukurta alimentų skaičiuokle, kurią galite rasti internete adresu: www.alimentuskaiciuokle.lt

Danguole
 
Laba diena. Nuo siu m. spalio 11d. turiu bileteni, susirgau gana rimta liga. Piktibinis vezys. Gimdos kaklelyje. Lapkricio 28d. mane operavo. Dar siulai neistirpo. Lig siol dar esu su bileteniu. Dirbu sunku fizini darba-audeja. Man 50 metu. Ligos kodas C53.1 CARCINOMA CERVICIS UTERI. Noreciau suzinoti, ar man priklauso kokia nors invalidumo grupe? Aciu uz atsakyma.
2013-12-30 12:20
 
Gerbiama Danguole, mes negalime atsakyti į šį klausimą, nes neįgalumo lygio nustatymas priklauso išimtinei Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (NDNT) kompetencijai. Kadangi siuntimus į NDNT įformina šeimos gydytojas, gal būt jis, įvertinęs Jūsų sveikatos būklę, atliktų tyrimų bei gydymo rezultatus, galėtų prognozuoti dėl neįgalumo nustatymo, tačiau šį klausimą, kaip jau minėjome, sprendžia tik NDNT. Linkime Jums pasveikti.

Jelena
 
Dirbom vienoj įmonei, ir del neismoketu algu uz trys menesius turėjom iseiti iš darbo, kreipemes į darbo inspekcija, į teismą, gavome vygdomajį raštą, su jo kreipemes į antstolius. Nei vienas antstolis, patikrinus įmones kreditingumą, nesijeme tuo rašto, nes, kaip išaiškino, kad įmone neturi juokio turto, mes nieko neatgausime, tik prarasime savo įmoka, kuria turėjom sumokėti antstoliui. Bankrotui įmonei atsisake, dar du direktoriai pasikeite per ta laikotarpi, o kur registruota įmone, juokiu kontaktu, ju ten nera, telefonas neveikiantis.Ka daryti, kaip atgauti savo teisetai uždirbtus pinigus.O ta įmone iki šiol ekzistoja kažkur ore, oficialei, bet tik ant poperiaus, o juos ištikruju nesimato, kodel valstybe negalvoja apie mus, ir leidžia darbdaviam mus apvagineti, ir laisvai nieko nebijodamems, vaiksčiot šia žeme.
2013-12-30 12:16
 
Gerbiama Jelena, patartume oficialiai raštu išsamiai aprašyti situaciją ir kreiptis į prokuratūrą dėl įtarimų sukčiavimu, pridedant visus turimų dokumentų nuorašus. Praverstų pasikonsultavimas su mokesčių inspekcija ir baudžiamosios teisės specialistu.

Agne
 
Sveiki, norejau paklausti ar galima sudaryti taikos sutarti bei prasyti teismo ja patvirtinti del vaiko gyvenamosios vietos nustatymo, islaikymo bei lankymo, kai vaiko tevas yra uzsienio plilietis? Vaikas gimes LT. Ar dokumentai turi buti versti? Ar butinai tik versti ar ir patvirti Uzsienio reikalu ministerijoj? Dekoju.
2013-12-27 10:14
 
Gerbiama Agne, visus šiuos klausimus sprendžia teismas.

Julija
 
Kai suskambės kalėdiniai varpai
Lyg pasakose pasipuoš eglutės
Lai užsimirš kasdieniniai vargai
Ir kils dar noras žemėje pabūti...
Tegu ištirps žvakučių liepsnose
Širdžių ledai ir šaltas ledo gruodas
Ir lai nušvis vėl mūsų veiduose
Vilties ugnis lyg pranašas paguodos...
Su Šv.Kalėdomis !
Ir ačiū už Jūsų pagalbą bei tokius naudingus patarimus sunkiomis gyvenimo akimirkomis.
2013-12-27 10:14
 
Gerbiama Julija, ačiū Jums už puikias eiles, džiaugiamės jei mūsų pagalba Jums padėjo. Linkime, kad ateinantys 2014-ieji būtų Jums labai sėkmingi.

Dovidas
 
Laba diena, norėjau užduoti tokį klausimą - esame nusprendę, kad vaiko priežiūros atostogų eisiu aš, tėvas, nes mama neturi reikalingo stažo. Šiuo metu aš esu išleistas tėvystės atostogų iki 2014 sausio 8 d. ir už jas gausiu išmoką, tuo tarpu žmona yra nėštumo ir gimdymo atostogose iki vasario 1 d. ir už šias atostogas jokios išmokos negauna. Klausimas - ar aš galiu prašyti išleidžiamas vaiko priežiūros atostogų nuo tada, kai baigsis mano tėvystės atostogų ir už laikotarpį nuo 2014 sausio 8 d. iki 2014 vasario 1 d. tikėtis išmokos, ar turime išlaukti iki tol, kol mama sugrįš į savo darbą rezidentūroje? Ačiū už atsakymą.
2013-12-27 10:14
 
Gerbiamas Dovidai, išanalizavus klausime pateiktą informaciją, manytina, kad Jūs galite prašyti vaiko priežiūros atostogų, kai baigsis mamos nėštumo ir vaiko gimdymo atostogos. Išsamiau Jums paaiškins darbovietės buhalterija.

Donatas
 
Laba diena, norejau pasiteirauti, ar anstolis turi teise daryti isskaitas, kai dirbama pagal terminuota darbo sutarti?
2013-12-20 18:33
 
Gerbiamas Donatai, antstolis gali daryti išskaitas iš visų rūšių darbinių pajamų, išskyrus išimtis kurias nustato LR Civilinio proceso kodekso 739 straipsnis, kuris sako, kad negalima išieškoti iš sumų, kurios priklauso skolininkui kaip: 1) kompensacinės išmokos už darbuotojui priklausančių įrankių nusidėvėjimą ir kaip kitos kompensacijos, kurios mokamos, kai dirbama nukrypstant nuo normalių darbo sąlygų; 2) sumos, mokamos darbuotojui, vykstančiam į tarnybinę komandiruotę, perkeliamam, priimamam į darbą ir pasiųstam dirbti į kitas vietoves; 3) valstybinio socialinio draudimo motinystės, tėvystės ir motinystės (tėvystės) pašalpos; 4) išmokos vaikams, mokamos pagal Išmokų vaikams įstatymą; 5) laidojimo pašalpa; 6) išmokos, mokamos pagal Valstybinių šalpos išmokų įstatymą, ir kitos tikslinės socialinės išmokos, pašalpos ir kompensacijos iš valstybės ir savivaldybių biudžetų nepasiturinčioms šeimoms ar asmenų socialinei paramai; 7) išeitinės išmokos.

Vitalij
 
Sveiki, noreciau paklausti del nedarbingumo... Jeigu zmogus gyvenantis Lietuvoje (piletis) nedirba ir nestovi birzoje jam gali ateiti anstoliai is ligoniu kasos? Nes girdejau kai kuriems zmonems ateina po 90lt?
2013-12-20 18:22
 
Gerbiamas Vitalijau, iš klausimo teksto nesupratome ko Jūs bijotės, antstoliai iš ligonių kasos tikrai nevaikšto, jie ateina iš antstolių kontoros. Gal būt antstoliai vykdys kokį nors ligonių kasos prašymą dėl išieškojimo, tada pagalvokite ar nesate ko nors skolingas ligonių kasai ir su ja atsiskaitykite. Jeigu Jūs turėjote omenyje Privalomojo sveikatos draudimo mokestį, jį reikia mokėti, nors ir nedirbate.

Juozas
 
Skiriuosi su zmona ji nedirba jau apie 10 metu nemoka ligoniu kasai kausiu - teismas nepriteis jos skolos abiem.
2013-12-20 18:18
 
Gerbiamas Juozai, įsiskolinimas ligonių kasai yra asmeninis ir skyrybų atveju nedalijamas.

Jurga
 
Sveiki, skola 1250lt, jei grazinu sia skola tam kam skolinga, bet ne anstoliams, ar jie pasitrauks? Kaip elgtis? Siuo atveju skolinga Vilniaus kolegijai uz pusmeti mokslu programos.
2013-12-20 18:16
 
Gerbiama Jurga, visais atvejais reikia skolas stengtis grąžinti tam, kam esi skolingas, nes priverstinis išieškojimas per antstolį tik padidina skolos sumą, nes antstolio paslaugos yra nepigios. Iš klausimo nelabai supratome ką tai reiškia „ar antstoliai pasitrauks“, vis viena skolą grąžinkite kolegijai ir susitarkite, kad jie nedelsiant atsiimtų išieškojimo dokumentus iš antstolių.

Viktorija
 
Laba diena. Vyras nuo spalio menesio gyvena su kita moterim. Jis bendrauja su vaiku taciau visai ne padeda materialiai. Per tuos menesius per ju susitikinejimus dave vaikui 80lt. Ar as galiu oficialiai reikalauti alimentus?
2013-12-20 18:11
 
Gerbiama Viktorija, dėl alimentų priteisimo reikia kreiptis į teismą. Gal būt vaiko tėvas sutiktų mokėti alimentus geruoju, tada reikėtų sudaryti specialią sutartį ir patvirtinti ją pas notarą.

Leonarda
 
UAB yra du akcininkai – Petras ir Aloyzas, jie valdo po 50 proc. akcijų, vadybos nėra. UAB turėjo direktorių, tačiau is atsistatydino. Remiantis ABĮ, reikia sušaukti akcininkų susirinkimą. Akcininkai susipykę. Petro buvimo vieta nežinoma. Kaip išrinkti naują direktorių?
2013-12-16 17:19
 
Gerbiama Leonarda, jeigu vienas iš UAB  akcininkų buvo direktoriumi, tai jam pasitraukus, direktoriumi gali tapti kitas akcininkas. Kadangi akcininkų yra tik 2, abu turi po lygiai akcijų, susirinkimas bus teisėtas, jeigu jame dalyvaus pusė akcininkų, t.y. Aloyzas. Jeigu direktoriumi yra ne akcininkas, o samdomas asmuo, jį gali pasamdyti esamas akcininkas. Na, o Petro reikėtų ieškoti, apie susirinkimą reikėtų pranešti viename iš dienraščių, tai gali būti prilyginama kvietimo įteikimui.

Rima
 
Noreciau paklausti. Vyras is pirmos santuokos turi 2 vaikus mokejo alimentus. Dabar antroj santuokoj turi 1 vaika ar vyrui mirus priklausys turto ir vaikams is pirmos santuokos.
2013-12-15 19:23
 
Gerbiama Rima, vaikai (nesvarbu iš kurios santuokos) pagal  LR Civilinio kodekso 5.11 yra pirmos eilės paveldėtojais. Dėl visa ko paaiškiname, kad antros eilės  paveldėtojais yra palikėjo tėvai (įtėviai), vaikaičiai; trečios eilės – palikėjo seneliai tiek iš tėvo, tiek iš motinos pusės, palikėjo provaikaičiai; ketvirtos eilės – palikėjo broliai ir seserys, proseneliai ir prosenelės tiek iš tėvo, tiek iš motinos pusės; penktos eilės – palikėjo brolio ir sesers vaikai (sūnėnai ir dukterėčios), taip pat palikėjo tėvo ir motinos broliai ir seserys (dėdės ir tetos); šeštos eilės – palikėjo tėvo ir motinos brolių ir seserų vaikai (pusbroliai ir pusseserės).Visa šita svarbu yra tada, kai paveldima yra pagal įstatymą, t.y. kai nebuvo paliktas testamentas. Esant testamentui, paveldima taip, kaip nurodyta testamente.

Mindaugas
 
Laba diena as gaunu algos 2400lt anstoliai man nuskaiciuoja po 2000lt ar gali tiek nuskaiciuoti is atlyginimo?
2013-12-11 13:23
 
Gerbiamas Mindaugai, iš klausimo neaišku, ar išlaikymus iš Jūsų atlyginimo vykdo vienas antstolis, ar keletas. Bendra taisykle  vykdymo procesas turėtų garantuoti 50 proc. skolininko  pajamų jam pačiam, jei skolininkas nedavė sutikimo išskaičiavimus daryti didesnius arba nėra susikaupusi didelė alimentų įsiskolinimo suma. Gali būti, kad skolos išieškojimus vykdo keli antstoliai ir jie vienas apie kitą nieko nežino, todėl gali susidaryti ir didesnė išskaičiavimo suma. Tokiu atveju, pats skolininkas turi būti suinteresuotas pranešti visiems antstoliams apie savo skolas, kad šie galėtų koordinuoti tarp savęs vykdymo veiksmus. Patarime susisiekti su tais antstoliais, kurie vykdo skolos išieškojimus į Jūsų atlyginimo ir išsiaiškinti.

Vaidas
 
Laba diena. Man yra priteisti alementai ir kas mėnesi nuo atlyginino man nuskaito 350lt. Bet mano dukra su motina jau trys metai kaip gyvena anglijoj ir priregistruota dukra anglijoj nes ten lanko mokykla. Jos mama gauna visas pasalapas iš tos valstybes ir turi savo būsta. Aš tai sužinojau visai neseniai nes nepalaikėm ryšių. Ar gali man dar skaiciuotis alimentai jeigu mano dukra išregistruota įš lietuvos ir priregistruota anglijoj. Ka man daryti? Patarkite.
2013-12-09 13:00
 
Gerbiamas Vaidai, jei teismo sprendimą dėl alimentų vykdo antstolis, kreipkitės į antstolį. Jei alimentus išskaičiuoja Jūsų darbovietės buhalterija pagal Jūsų pareiškimą - kreipkitės į darbovietės buhalteriją. Jei norite, kad alimentų dydis būtų pakeistas - kreipkitės į teismą, kuris alimentus yra iš Jūsų priteisęs.

Vaidas
 
Labas vakaras. Man yra priteisti elementai, dukra su mama gyvena anglijoj ir dukra ten priregistruota ir lanko mokykla. Jos mama susitvarkė ten dokumentus kad gautų pašalpas. Ir man toliau skaičiuojasi kas menesi priteista mėnesine suma už išlaikyma. Ka uždirbu beveik viska atima anstolis ar taip gali būti? Patarkite ka man daryti?
2013-12-06 15:55
 
Gerbiamas Vaidai, iš klausime pateiktos informacijos supratome, kad teismo sprendimo geruoju Jūs nevykdėte ir tuo klausimu užsiima antstolis. Jeigu norite, kad antstolis pakeistų vykdymą, iš pradžių kreipkitės į teismą, kad šis peržiūrėtų priteistų alimentų dydį, jeigu teismo sprendimas bus Jums palankus, pasikeis ir išieškojimas.

Ernesta
 
Laba diena noreciau paklausti ar as galiu prisiteisti didesne alimentu suma is buvusio draugo jei jis negyvena lietuvoje? dabar jis man tesiuncia 193lt nors buvo priteista 200lt, bet as noreciau padidinti suma nes jo pajamos keiciasi, ir noreciau paklausti ar tai yra imanoma?
2013-12-05 11:08
 
Gerbiama Ernesta, Jums reikėtų kreiptis į tą patį teismą, kuris jau yra priteisęs alimentus ir prašyti priteisti didesnę alimentų sumą, savo prašymą atitinkamai pagrindžiant.

Salomeja
 
Labas vakaras. Vasarą važiavau iš Palangos pro Raseinius. Lyg ir viskas gerai. Po 5 mėnesių gaunu pranešimą-šaukimą į Raseinių policijos komisariatą dėl ne va kažkokių taisyklių pažeidimo. Jokio paaiškinimo tik grasinimai jei neatvyksiu. Noriu paklausti ar tai tokie Lietuvoje įstatymai. Jokia policija manęs nestabdė ir jokios aš nemačiau. Ačiū.
2013-12-05 11:06
 
Gerbiama Salomėja, gal įvyko kokia nors klaida, arba Jus užfiksavo koks nors automatinis greičio matuoklis ar dar kas nors. Paprasčiausia išeitis: nuvykti ten, kur esate kviečiama ir išsiaiškinti, iš pradžių gal paskambinkite telefonu, jei pranešime-šaukime  yra nurodytas. Dėl grasinimų Jūs perdedate, tikriausiai šaukime buvo parašyta tik apie atsakomybę, jei vengsite atvykti.

Julija
 
Laba diena, noriu paklausti, ar yra istatymai ginantis darbuotojus, kai vadovas naudoja psichologini spaudima? Kur kreiptis tokiu atveju ir kaip irodyti kad vadovas virsija savi igaliojimus, daro psichologini spaudima? Aciu uz atsakyma.
2013-12-03 16:27
 
Gerbiama Julija, yra lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba, kuri tuo užsiima. Patariame kreiptis adresu: Šeimyniškių 1A, LT-09312 Vilnius, Tel. (8~5) 261 2787, (8~5) 272 7719, fax (8~5) 261 2725El.p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..">Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.. Išsamiau rasite internete pagal reikšminius žodžius "Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba".

Rock
 
Norejau paklausti, ka reiskia alimentu indeksavimas?
2013-12-02 12:11
 
Gerb. Rock, paaiškiname, kad alimentai gali būti perskaičiuojami remiantis Civilinio kodekso 3.208 ir 6.288 straipsniais, pagal kuriuos periodinėmis išmokomis priteistos išlaikymo bei žalos atlyginimo sumos turi būti kasmet indeksuojamos Vyriausybės nustatyta tvarka. Tokią tvarką Vyriausybė patvirtino 2008 metais. Taigi nuo 2008 m. rugpjūčio mėnesio atsirado ne tik galimybė, bet ir pareiga indeksuoti priteistas išlaikymo bei žalos atlyginimo sumas. Periodinės išmokos, kurios buvo teismo padidintos arba priteistos per paskutinius 6 mėnesius, neindeksuojamos. Daugeliu atvejų indeksavimu tenka pasirūpinti patiems išmokų mokėtojams, kadangi pagal nustatytą tvarką išmokas privalo indeksuoti tas, kas perveda šias išmokas gavėjams. Jeigu periodines išmokas iš skolininko išieško ir į gavėjo sąskaitą perveda teismo sprendimą vykdantis antstolis, išmokas indeksuoja antstolis; jeigu priteistos išmokos yra išskaitomos iš mokėtojo darbo užmokesčio ar kitų jam prilygintų pajamų, indeksavimą atlieka išskaitas atliekantis asmuo (dažniausiai – darbovietės finansininkas); jeigu asmuo moka periodines išmokas savarankiškai, tai jis pats ir privalo jas indeksuoti. Pagal Vyriausybės nutarimą periodinės išmokos indeksuojamos nuo einamųjų metų vasario mėnesio, todėl kiekvienų metų vasario mėnesį priklausomai nuo infliacijos pokyčių gali pasikeisti ir išmokų indeksavimo koeficientas, kuris galioja visus metus. Nuo 2013 metų vasario 1 dienos išmokos indeksuojamos taikant 2012 m. gruodžio mėnesio vartotojų kainų indeksą, kuris apskaičiuojamas lyginat su 2011 m. gruodžio mėnesio indeksu. Pagal Statistikos departamento pranešimą šis indeksas yra 102,8. Priteistos periodinės išmokos perskaičiuojamos dauginant iš koeficiento 1,028 (didinamos 2,8 proc.). Visi vartotojų kainų indeksai skelbiami Statistikos departamento interneto svetainėje (prieiga http://www.stat.gov.lt/lt/pages/view/?id=1272). Sužinoti arba pasitikslinti taikytiną indeksavimo koeficientą taip pat galima Antstolių rūmuose ar bet kurioje antstolių kontoroje.

Vika
 
Sveiki, kiek sau gali leisti socialiniai darbuotojai: tikrinti gyvenamąsias patalpas (pvz. lįsti į spintas), klausinėti kaimynų, apie esamus, ar neesamus sugyventinius (bet, jei mano draugas dažnai ateina, o aš su juo negyvenu ir nevedu bendros buities, o kaimynams atrodo, kad jis gyvena pas mane, nes dažnai mato, kaip aš galiu apsiginti...), ar darbuotojas turi teisę įlįsti į mano banko sąskaitas? Ačiū.
2013-12-02 12:06
 
Gerbiama Vika, pagal klausime pateiktą informaciją manytume, kad socialiniai darbuotojai viršija savo tarnybinius įgaliojimus. Patartume socialinių darbuotojų veiksmus raštu apskųsti tos savivaldybės, kurios teritorijoje Jūs gyvenate, administracijai.

Angelė
 
Esu gimusi 1957 09 27. Kada galėsiu išeiti į priešlaikinę pensiją? Jau 12 mėnesių esu bedarbė ir registruota Darbo biržoje. Darbo stažas 34 metai. Ačiū.
2013-12-02 12:03
 
Gerbiama Angele, pagal įstatymą Jums pensinis amžius yra 63 metai, kuris sukaks 2020 metais, o pagal išankstinių pensijų įstatymą galima kreiptis kai iki pensinio amžiaus yra likę  ne daugiau kaip 5 metai, vadinasi galėsite kreiptis ne anksčiau kaip 2015 metais. Darbo stažą Jūs turite pakankamą. Dėl išsamesnės informacijos užeikite pasiteirauti į Sodros padalinį pagal savo gyvenamąją vietą.

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos