Klausimas Atsakymas
Dalia
 
Sveiki, buvo smurtaujama seimoje, fizinis ir psichologinis smurtas, iskelta byla. Kokie sansai laimeti smurto byla jei nebuvo liudininku?
2014-01-31 19:07
 
Gerbiama Dalia, mes negalime atsakyti į ne mūsų kompetencijai priklausančius klausimus, tačiau paaiškiname, kad be liudininkų parodymų esti ir kitokie įrodymai.

Svajunas
 
Sveiki, anstoliai arestavo mano saskaitas nes nemokejau alimentu, (nors juos mokedavau kai tik turedavau pinigu) tiesiai i rankas. Taip supratau kad tai valstybe iesko is manes skolos 35000 lt. ar gali arestuoti saskaita ir nepalikti mane be pragyvenimo lesu? nes tokiu png neturiu, sutinku moket kas menesi nors po 100 lt. o anstoliai apie tai nenori kalbet. ka daryt? aciu.
2014-01-31 19:03
 
Gerbiamas Svajūnai, keistas klausimas- ką daryti? Atsakymas paprastas - susimokėti skolas. Dėl skolos padengimo būdo, terminų ir pan. tarkitės su išieškojimą vykdančiu antstoliu, savo susitarimą įforminkite raštu. Jei manysite, kad antstolio veiksmai yra neteisėti, juos galite nustatyta tvarka apskųsti, galutinį verdiktą tars teismas.

Ausra
 
Laba diena, padaviau savo buvusi sugyventini i teisma del vaiko islaikymo, gavau valstybes apmokama advokata. Ar galima atsiimti byla? Ir ar tokiu atveju nereikes susimoketi advokatui paciai? Nes vienas teismas buvo ir atidejo. Dekui.
2014-01-31 12:49
 
Gerbiama Aušra, nelabai suprantame motyvų kodėl norite atsiimti ieškinį dėl alimentų priteisimo, gerai pagalvokite, kad nenuskriaustumėte vaiko. Kokios bus advokato darbo apmokėjimo sąlygos mes negalime atsakyti, nes tai priklauso teismo kompetencijai. Teismas sprendime dėl alimentų priteisimo, ar nutartyje dėl alimentų išieškojimo bylos nutraukimo dėl atsisakymo nuo ieškinio, nurodys kas ir kokia suma turės atlyginti bylinėjimosi išlaidas.

Vida
 
Laba diena. 2008 metais iš savivaldybės gavau būtą pagal eilę. Šeimoje buvau vienturtė duktė. Nesenai palaidojau tėvus ir visas turtas atiteko mano vardu. Dabar esu ištekėjusi, gyvenu su vyru ir auginu 2 nepilnamečius vaikus. Mes abu dirbantys. Prašau parašykite ar iš manęs nebus atimtas iš savivaldybės gautas butas. Ačiū už atsakymą.
2014-01-31 12:33
 
Gerbiama Vida, klausime nenurodėte, tačiau manome, kad teiraujatės dėl socialinio būsto nuomos. Patariame gerai išstudijuoti socialinio būsto nuomos sutartį ir stengtis vykdyti šios sutarties sąlygas.

Elena
 
Labas vakaras, norejau paklausti, del anstolio veiksmu, siuo metu turiu 4 skolas, kurios bus perduotos anstoliams, ir tikriausiai tos skols nenukeliaus pas viena anstoli, o pas keturis skirtingus? Tad nebezinau, kaip man elgtis jei as isidarbinsiu, tai visi keturi anstoliai nuskaiciuos mano visa atlyginima? Kaip toliau reikes gyventi, jei mano atlyginimas bus 850lt, ir kiek daugiausiai anstoliai gali nuskaiciuoti nuo tokio atlyginimo ir palikti zmogui pragyventi?
2014-01-31 12:29
 
Gerbiama Elena, kad neišsipildytų pačios niūriausios prognozės, Jūs pati turėtumėte būti suinteresuota, kad antstoliai žinotų apie Jūsų visas skolas ir visus daromu išskaitymus, kad bendroje sumoje neviršytų galimo maksimalaus išskaitymo iš atlyginimo dydžio, todėl pasistenkite apie painformuoti visus antstolius, kad šie galėtų tarpusavyje derinti skolų išieškojimo veiksmus. Antra vertus, nesuprantama, kodėl Jūs nesiimate priemonių pati nors po truputį grąžinti skolas, o laukiate priverstinio skolų išieškojimo per antstolius, nes už antstolių darbą taip pat reikės sumokėti, ko pasėkoje Jūsų skolų bendra suma dar padidės.

Nijole
 
Sveiki. Esu istekejusi antra karta, auginu sunu is pirmos santuokos jam dabar 15m. Labai gerai besimokantis, pavyzdingu elgesiu ne tik mokykloje, bet ir namie yra ramus. Kaip ir nebutu prie ko prikibti. Pastebejau, kad mano sutuoktinis retkarciais uzbara ant mano sunaus del kazkokiu smulkmenu, retkarciais jauciasi neapykanta. Norejau paklausti; kaip turi elgtis sutuoktinis su mano sunumi, kokios jo teises? Labai aciu.
2014-01-31 12:22
 
Gerbiama Nijole, patartume Jums su savo vyru pasikalbėti tarpusavyje ir ramiai išsiaiškinti visas priežastis, nes visko pasitaiko šeimose, nemanome kad vyksta kažkas labai tragiško. Pasistenkite suaugusieji būti tarpusavyje delikatūs ir be reikalo netraumuokite nepilnamečio vaiko. Negalime duoti jokių konkrečių receptų bei patarimų, o klausimas apie sūnaus teises yra keistokas: jo teisės tokios pat, kaip ir visų vaikų, o tėvų pareigos (nesvarbu, kad tai patėvis) yra rūpintis ir tinkamai auklėti vaikus.

Darius
 
Buvau sulaikytas K.P Vilniuje neblaivus pirma karta. Vienintelis pragevianimo šaltinis, vairuotojo teises, nes dirbu tolimuju reisu vairuotoju, buvau sulaikytas su nuosavu automobiliu, ne darbo metų, labai gailiuosi, moku elementus dviem nepilnamiačiam vaikam, turiu paskolą 4 metams liko moketi 2 metu po 811 litu kas menesi. Ar galima sumoketi bauda ir išsaugoti vairuotoja pažimejima?
2014-01-29 11:30
 
Gerbiamas Dariau, į šį klausimą negalime atsakyti, nes tai ne mūsų kompetencija. Visus pasiteisinimo argumentus, paremtus atitinkamais dokumentais, pateikite tuo metu, kai bus nagrinėjama Jūsų KET pažeidimo byla. Gal būt praverstų teigiama charakteristika-laidavimas iš Jūsų darbovietės.

Audronė
 
Laba diena, norėčiau informacijos dėl nepilnamečio apklausos. Aš globoju našlaitį nuo 2008 m. kuriam vasario 19 d. sukaks 15 m. Jis lanko pagrindinės mokyklos 8 klasę. Ar turi nepilnamečių reikalų inspektorius tardyti nepilnametį mokykloje darydamas spaudimą be mano sutikimo, tik dalyvaujant pradinių klasių mokytojai, kuri jo nemokina, nes po tokios apklausos vos neįvyko savižudybė mano globotinio. (jau buvo parašytas jo atsisveikinimo laiškas).
2014-01-27 15:22
 
Gerbiama Audrone, tokiais atvejais įstatyminio nepilnamečio atstovas (globėja) turi dalyvauti apklausoje, o taip pat pageidautinas vaikų psichologas. Apie globotinio paliktus atsisveikinimo laiškus būtinai praneškite nepilnamečių reikalų inspektoriui ir jo vadovybei, mokyklos administracijai, vaiko teisių apsaugos tarnybai. Pasitarkite su medikais, gal būt Jūsų globotiniui reikalinga rimta psichologo pagalba.

Jurgita
 
Laba diena norėjau paklausti ar gali teismas priteisti sutuoktiniams skolą solidariai skyrybų byloje. Skolos raštelį pasirašė mama ,o vėliau ant paskolos raštelio po pusės metų pasirašo dukra vardą pavardę pinigus gavau ir parašą. Data ant paskolos raštelio parašyta kada mama viena raštelį parašė. Kada pasirašė dukra nėra aišku jos abi tvirtina, kad po pusės metų. Ar toks paskolos raštelis galiojantis. Liudininkų nėra kai viena rašė ir kai kita rašė.
2014-01-27 12:22
 
Gerbiama Jurgita, kadangi skyrybų byla ir turto padalinimas bus sprendžiamas teisme, tai teismas įvertinęs byloje esančius įrodymus, liudininkų parodymus ir priims vienokį ar kitokį sprendimą. Šalis, nepatenkinta pirmos instancijos teismo sprendimu, galės jį įstatymo nustatyta tvarka apskųsti aukštesnės instancijos teismui.

Indrė
 
Laba diena, Mamytei buvo miokardo infarktas, deti 2 stentai. Diagnozes kodas pagal TLK - 10: I 25.0, I 21.4, Z 95.5, I 50.0, I 11.0, E 78.2. Kokiam darbingumo lygiui ji priklausyti tures? Labai dekui.
2014-01-26 11:48
 
Gerbiama Indre, mes negalime atsakyti į klausimą, kuris priklauso išimtinei Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (NDNT) kompetencijai. Kadangi siuntimą į NDNT įformina šeimos gydytojas, patariame kreiptis į jį, pastarasis įvertinęs paciento sveikatos būklę, taikyto gydymo rezultatus, o taip pat žinodamas kriterijus, pagal kurios nustatomas darbingumo lygis, galės maždaug jį prognozuoti, įformins siuntimą į NDNT arba atsisakys tai daryti, motyvuodamas atsisakymo priežastį.

Lina
 
Laba diena, tetis mire ir buvo parasytas testamentas antrai zmonai. Notaras net neregistruoja prasymo I palikima nes viskas lieka pagal testamenta zmonai. Ar notaras teisus?
2014-01-26 11:41
 
Gerbiama Lina, nors ir buvo testamentas, tačiau esant tam tikroms sąlygoms į atitinkamą palikimo dalį pretenzijas gali pareikšti ir kiti įpėdinai, kurie paveldėtų pagal įstatymą. Jei manote, kad testamentas buvo sudarytas apgaulės ar suklydimo įtakoje, Jūs galite jį užginčyti teismine tvarka. Šią tvarką Jums privalo paaiškinti notaras.

Alvyda
 
30-55 procentai kuri grupe 2 ar 3?
2014-01-26 11:36
 
Gerbiama Alvyda, pagal šiuo metu galiojančią tvarką, darbingumas įvertinamas procentais ir jo lygis nustatomas 5 procentinių punktų intervalais, t.y.: 1. asmuo laikomas nedarbingu, kai NDNT jam nustato 0-25 procentų darbingumo lygį ir kai asmuo negali dirbti įprastinėmis sąlygomis, t.y. gali dirbti tik pagal negalios pobūdį pritaikytoje darbo aplinkoje; 2. asmuo laikomas iš dalies darbingu, kai NDNT jam nustato 30-55 procentų darbingumo lygį ir kai asmuo gali dirbti įprastinėmis sąlygomis, atsižvelgiant į Išvadoje dėl darbo pobūdžio ir sąlygų pateiktas rekomendacijas; 3. asmuo laikomas darbingu, kai NDNT nustato 60-100 procentų darbingumo lygį. Ankstesnėje tvarkoje invalidumas buvo nustatomas grupėmis, kurios prilyginamos darbingumo lygiui šitaip: I invalidumo grupė - 20 proc. darbingumo lygiui; II invalidumo grupė - 35 proc. darbingumo lygiui; III invalidumo grupė - 50 proc. darbingumo lygiui. Išsamesnės informacijos teiraukitės NDNT arba SODROS padalinyje pagal savo gyvenamąją vietą.

Kristina
 
Sunui 5 menesiukai vaikas turi tevo pavarde su vyru esam nesusituoke as sio metu nedirbu auginu vaika jokiu pajamu neturiu pasalpu negaunu i darzeli sunu prieme tik nuo 2 metu ar galiu prisiteisti alimentus ir kokia suma galiu tiketis kiek zinau vaiko islaikimo suma dalina per abu tevus bet as dabar nedirbu ir kitu pajamu neturiu.
2014-01-24 11:16
 
Gerbiama Kristina, gal pirmiau dėl paramos vaikui pasikalbėkite su jo tėvu geruoju. Jei nepavyks susitarti, be abejo, galėsite kreiptis į teismą dėl alimentų priteisimo. Kokia būtų alimentų suma, mes negalime atsakyti, nes tai nusprendžia teismas, tačiau galite pabandyti pasinaudoti specialia alimentų skaičiuokle, kurią rasite adresu: www.alimentuskaiciuokle.lt

Egidijus
 
Sveiki, norejau jusu paklausti ar kaltinamas pagal Lietuvos Respublikos BK 259 str. 2dali zmogus gaves pinigine bauda yra skaitomas teistas? Ir ar darbdavys ar kokia svietimo istaiga mato, kad yra padares butent si nusikaltima?
2014-01-23 16:32
 
Gerbiamas Egidijau, bet kuris asmuo, kurio atžvilgiu yra priimtas apkaltinamasis teismo nuosprendis (visiškai nesvarbu pagal kokį BK straipsnį) yra laikomas teistu. Konkrečiu Jūsų atveju patartume teirautis prokuratūroje arba pas baudžiamosios teisės advokatą.

Oleg
 
Laba diena, noriu paklausti kiek gali isskaiciuoti antstoliai is atliginimo jai sugyventine niekur nedirba, ir auginam 2 mazamecius vaikus. Aciu.
2014-01-23 16:27
 
Gerbiama Olegai, šį klausimą reikėtų užduoti antstoliui, kuris iš Jūsų atlyginimo daro išskaitymus, nes tik jis žino kokie tai išskaitymai ir pagal kelis vykdomuosius raštus. Bendrai paaiškiname, kad turėtų likti 50 proc. uždarbio, tačiau, jei nėra kitų, ypatingų, vykdymo sąlygų.

Julija
 
Laba diena, noreciau suzinoti kam priklausi nemokama teisine pagalba ir kur del jos kreiptis? Aciu.
2014-01-23 12:40
 
Gerbiama Julija, į visus šiuos klausimus atsakymą gausite savo savivaldybės nemokamos teisinės pagalbos tarnyboje.

Aiste
 
Sveiki. Radau Jus internete kad isieskote pinigelius. Turiu problema, ir nebezinau kur kreitis del alimentu isieskojimo. Turiu teismo nutarti ir europini vykdomaji rasta, bet dukrytes tevelis gyvena Skotijoje. Ar yra imanoma prisiteisti pingelius is zmogaus gyvenacio uzszienyje. Zinau kur jis dirba ir insiurenco numeri.
2014-01-23 12:27
 
Gerbiama Aiste, mes neužsiimame pinigų išieškojimais, tačiau patariame kur tokiais, ar kitokiais, atvejais kreiptis. Kadangi Jūs jau turite teismo sprendimą dėl alimentų priteisimo, ir netgi europinį vykdomąjį dokumentą, kreipkitės į Škotijos kompetentingas institucijas dėl priverstinio teismo sprendimo proceso pradėjimo. Išsamiau skaitykite informaciją internete adresu: www.tm.lt/tm/dukes/‎ Atitinkamą konsultaciją gali suteikti bet kuri antstolių kontora Lietuvoje. Linkime sėkmės.

Agne
 
Laba diena noreciau pasiklausti 2014.01.17 darbe su vienu skisciu chimija D9 apsideginau rankas, buvau ligoninei ir gavau beliuteni pasakiau kad viskas ivyko darbe, mano klausimas jai trauma darbo vietoj beliutenis mokamas 100 procentinis?
2014-01-20 11:22
 
Gerbiama Agne, jei tai įvyko darbe, ar buvo atliktas  nelaimingo atsitikimo darbe tyrimas ir ar buvo surašytas nelaimingo atsitikimo darbe aktas kaip to reikalauja darbų saugos įstatymas, po to, priklausomai nuo tyrimo rezultatų ir išvadų, būtų sprendžiamas klausimas kas ir kokiu laipsniu turėtų Jums atlyginti padarytą žalą.

Renata
 
Turiu zemes vilniaus rajone. sklypas ribojosi su valstybine zeme. neseniai ja ispirko. ar galejo neatsiklausus sklypo kaimynu? Aciu.
2014-01-20 11:17
 
Gerbiama Renata, Jums reikėtų raštu kreiptis į Vilniaus rajono savivaldybės žemėtvarkos skyrių, toliau elgtis pagal gauto atsakymo turinį.

Tomas
 
Vikstant amerika kokiu dokumentu reike, ir ar reike tureti viza?
2014-01-20 11:11
 
Gerbiamas Tomai, šiuo klausimu teiraukitės JAV ambasadoje (jeigu vyksite į JAV, arba kitos šalies ambasadoje, į kurią planuojate vykti), o taip pat pamėginkite  teirautis Migracijos departamente adresu: L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius, tel. (8 5)  271 7112 (priimamasis), faks. (8 5)  271 8210, kodas 188610666, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Laima
 
Sveiki gyvenu naujoj vilnioj,nezinau kur kreiptis del elementu. patarkite advokata ir teismas kur?
2014-01-17 14:53
 
Gerbiama Laima, reikėtų kreiptis į teismą pagal atsakovo gyvenamąją vietą. Naująją Vilnią aptarnauja Vilniaus miesto 4-tos apylinkės teismas, jo adresas: S. Batoro g. 41, LT-11119 Vilnius Tel.: +370 5 2671901.

Kestas
 
Sveiki esu 40 procetu darbingas sergu veziu yra patirpes kairios kojos padas noriu issilaikiti c ir e kategorijas ar galiu?
2014-01-17 14:49
 
Gerbiamas Kęstai, šiuo klausimu kreipkitės į vairuotojų sveikatos tikrinimo komisiją, kurios veikia visose poliklinikose.

Nijole
 
Sveiki. Norejau paklausti. Daugiau kaip 10m.sergu stuburo ligom tai stuburo isvarzos, kakle taip pat isvarzos ir kitos ligos, pries kelis metus buvo isoperave stuburo isvarza 0,9mm, bet vel atsirado naujos. Ligos kodai;G55.1,M50.1,M51.1,F33.1 kokios galima tiketis neigalumo procentu? Aciu labai.
2014-01-16 18:41
 
Gerbiama Nijole, mes negalime atsakyti į klausimą, kuris priklauso išimtinei Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (NDNT) kompetencijai. Kadangi siuntimą į NDNT įformina šeimos gydytojas, patartume pasikonsultuoti su juo, kuris įvertinęs Jūsų sveikatos būklę, taikytą gydymą, tyrimo rezultatus, kriterijus, pagal kuriuos nustatomas neįgalumo lygis pagal atitinkamus susirgimus ir pan., gal ir  galės maždaug prognozuoti koks galėtų būti NDNT sprendimas, įformins siuntimą į NDNT arba ne.

Zofija
 
Tėvai paėmė paskolą smulkiam verslui. Verslas žlugo liko nesumokėta paskola. Turto nėra, ar vaikams reikės padengti nesumokėtą paskolą po tėvų mirties. Ačiū.
2014-01-16 18:37
 
Gerbiama Zofija, mirusių skolininkų prievolės išlieka palikimą priėmusiems asmenims, jeigu palikimo nebus, tai ir skolų niekas nepaveldės.

Daiva
 
Laba diena, turiu tokia iskilusia problema, dirbu neterminuota darbo sutartimi, mano darbo padalini nori uzdaryti ir gavau pasiulyma pereiti i kita padalini dirbti, as nesutikau. Ar tokiu atveju man priklauso iseitine?
2014-01-16 11:38
 
Gerbiama Daiva, pagal Darbo kodekso 129 str. darbdavys gali nutraukti neterminuotą darbo sutartį su darbuotoju tik dėl svarbių priežasčių, apie tai raštu įspėjęs prieš 2 mėnesius.  Atleisti darbuotoją iš darbo, kai nėra darbuotojo kaltės, leidžiama, jei negalima darbuotojo perkelti jo sutikimu į kitą darbą. Svarbiomis gali būti pripažįstamos tik tos aplinkybės, kurios yra susijusios su darbuotojo kvalifikacija, profesiniais gebėjimais, jo elgesiu darbe. Darbo sutartis taip pat gali būti nutraukta dėl ekonominių, technologinių priežasčių ar darbovietės struktūrinių pertvarkymų ir dėl panašių svarbių priežasčių, taip pat tais atvejais, kai priežastis nustato kiti įstatymai. Žinotina, kad darbo sutartis su darbuotojais, kuriems iki teisės gauti visą senatvės pensiją liko ne daugiau kaip penkeri metai, asmenimis iki aštuoniolikos metų, neįgaliaisiais, darbuotojais, auginančiais vaikų iki keturiolikos metų, gali būti nutraukta tik ypatingais atvejais, jeigu darbuotojo palikimas darbe iš esmės pažeistų darbdavio interesus. Atleidžiant šių kategorijų darbuotojus įspėjimas turi būti prieš 4 mėnesius. Darbo kodekso 140 str. nustato, kad  nutraukus darbo sutartį pagal Darbo kodekso 129 straipsnį ir 136 straipsnio 1 dalies 6 punktą, atleistam darbuotojui išmokama jo vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka atsižvelgiant į to darbuotojo nepertraukiamąjį stažą toje darbovietėje: 1) iki dvylikos mėnesių – vieno mėnesio vidutinio darbo užmokesčio dydžio; 2) nuo dvylikos iki trisdešimt šešių mėnesių – dviejų mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio; 3) nuo trisdešimt šešių iki šešiasdešimties mėnesių – trijų mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio; 4) nuo šešiasdešimties iki šimto dvidešimties mėnesių – keturių mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio; 5) nuo šimto dvidešimties iki dviejų šimtų keturiasdešimties mėnesių – penkių mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio; 6) daugiau kaip dviejų šimtų keturiasdešimties mėnesių – šešių mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio.

Rima
 
Sveiki. auginu du vaikus, ju tevas su kita moterimi gyvena ir jau turi ju bendra vaika, yra isejas vaiko prieziuros atostogu. ar galiu tiketis jog mano vaikams bus alimentai mokami ir isskaiciuojami is jo gaunamu vaiko prieziuros atostogu pinigu?
2014-01-15 17:44
 
Gerbiama Rima, pagal LR Civilinio proceso kodekso 739 straipsnį negalima išieškoti iš sumų, kurios priklauso skolininkui kaip: 1) kompensacinės išmokos už darbuotojui priklausančių įrankių nusidėvėjimą ir kaip kitos kompensacijos, kurios mokamos, kai nesilaikoma normalių darbo sąlygų;  2) sumos, mokamos darbuotojui, vykstančiam į tarnybinę komandiruotę, perkeliamam, priimamam į darbą ir pasiųstam dirbti į kitas vietoves; 3) valstybinio socialinio draudimo motinystės (tėvystės) pašalpa; 4) valstybės pašalpa šeimoms, auginančioms vaikus; 5) socialinė pašalpa; 6) laidojimo pašalpa; 7) kitos tikslinės socialinės išmokos ir kompensacijos iš valstybės ir savivaldybių biudžetų nepasiturinčių šeimų (asmenų) šalpai, kai šeimos (asmenys) dėl objektyvių priežasčių neturi pakankamai pajamų pragyvenimui. Jeigu tėvui bus mokama valstybinio socialinio draudimo tėvystės pašalpa , iš jos išskaičiavimai nebus daromi, tačiau jei bus mokami kitokie atostoginiai, arba bus kitos pajamos, iš jų alimentai gali būti išskaičiuojami. Išsamiau jums paaiškins antstolis.

Saulius
 
Sveiki. Pažistamas žmogus išsilaikė teises Klaipėdoje, išvyko gyventi į Vokietija ir ten deklaravo gyvenamąją vieta. Atėjo laikas pratesti prieš pora metų išlaikytas teises Klaipėdoje. Gryžus tai atlikti susidūrė su neišsprendžiama problema. Pasirodo NEGALIMA prasitesti teisiu jei tavo gyvenamji vieta deklaruota ES - Vokietijoje. Žmogus gyvena ir mokosi Vokietijoje, jis negali gi dėl teisiu pakeitimo vėlei keisti gyv. vietos deklaravimą tik teisiu pasikeitimui, o paskui vėlei atgal... Jam iškyla problemų su mokslais ir kt. soc. garantijom, ir apskritai... Vokietijoje. Atsirėmėme į SIENĄ. Jei galite patarkite, prašau, kaip išspręsti iškilusia ir VISIŠKAI nesuprantamą ir nelogišką problema.
2014-01-15 12:20
 
Gerbiamas Sauliau, mes tikrai nepadėsime įveikti tos taip Jūsų vadinamos, sienos, tačiau patartume raštu kreiptis į valstybinę įmonę "regitra", sulaukti raštiško atsakymo, toliau elgtis priklausomai nuo atsakymo turinio. Jeigu ši kliūtis atsiranda dėl biurokratinių kliūčių, jas galima įveikti kreipiantis į administracinį teismą dėl įpareigojimo atitinkamai institucijai atlikti tam tikrus veiksmus, jei tai - dėl įstatymo netobulumo, kelias bus ilgas, tačiau galima kreiptis į Seimą, šiuo atveju į Teisės ir teisėtvarkos komitetą, dėl atitinkamo teisinio sureguliavimo.

Skirma
 
Laba diena ką daryti, jei anstolis užblokavo sąskaitą, nors į darbovietę atėjo išskaitymo raštas?
2014-01-14 17:27
 
Gerbiama Skirma, kas užblokavo sąskaitą, tas ir panaikins, kreipkitės į antstolį.

Liuda
 
Laba diena. Man deognazavo L2-3 disko intraforaminalinė protrūzija kairėje 4 mm siaurina kairę tarpslankstelinę angą. Tekalinis maišas -11x13mm.L3-4 disko cirkuliari protrūzija 3,8 mm abipus siaurina tarpslankstelines angas. Sagitalinis tekalinio maišo matmuo-11 mm.L4-5 disko cirkuliari protrūzija 4mm abipus siaurina tarpslankstelines angas. Sagitalinis tekalinio maišo matmuo -10mm, tarp facečių-11mm. L3-4-5 cirkuliarios protrūzijos, tarpslankstelinių angų stenozė. Norėčiau paklausti, ar man priklauso neygalumo grupė? Ačiū už atsakymą.
2014-01-13 12:05
 
Gerbiama Liuda, mes negalime atsakyti į klausimą, kuris priklauso išimtinei Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (NDNT) kompetencijai. Kadangi siuntimą į NDNT įformina šeimos gydytojas, patartume pasikonsultuoti su juo, kuris įvertinęs Jūsų sveikatos būklę, taikytą gydymą, tyrimo rezultatus, kriterijus, pagal kuriuos nustatomas neįgalumo lygis pagal atitinkamus susirgimus ir pan., gal ir  galės maždaug prognozuoti koks galėtų būti NDNT sprendimas, įformins siuntimą į NDNT arba ne.

Zana
 
Laba diena, pries kelias dienas man paskambino is policijos ir pranese jog mire mano tevas su kurio nebendravau nuo vaikystes. tevai nebuvo susitoke. jis gyveno vienas ir kitu vaiku neturi, isaiskejo jog jis nemokedavo mokesciu ir susikaupe suma apie 18 000. ar man atiteks jo skolos jei as neimsiu jo likusio buto ir laidos ji valstybes lesomis. buto kaina net neverta tos skolos. ir ar mane ieskos valstybes tarnautojai del kokiu nors reikalu susijusiu su tevo skolom? padekit prasau nes nezinau ka toliau daryt ar kreiptis pas notarus dabar ar laukt laisku.
2014-01-13 11:57
 
Gerbiama Zana, skolos yra asmeninės ir jas privalo grąžinti pats skolininkas. Skolininkui mirus, už jo skolas atsako palikimą priėmęs asmuo. Patariame pasikonsultuoti su notaru.

Viktorija
 
Sveiki! Noreciau suzinoti apie socialinio buto privatizavima, ar yra galimybe privatizuoti soc. buta dabar, kadangi tevai buto 1991 metais neprivatizavo, o dabar jau tevuko nera, o motina jau pakeli anapylin, jei ji mirs mane, mano zmona ir sunu isvaris is buto, nes bute priregistruoti tik as na ir mano motina kol kas, butas 3 kambariu vilniuje, ka man daryti, kur kreiptis, kad nelikciau be buto? Labai aciu uz atsakyma.
2014-01-13 11:54
 
Gerbiama Viktorija, šiuo klausimu Jums reikia kreiptis į socialinio būsto savininką, t.y. į Vilniaus miesto savivaldybę.

Audrius
 
Sveiki, mano klausimas butu toks. esame su seima deklarave gyvenamaja vieta norvegijoje. is lietuvos issideklarave. ir norint pasikeisti vairuotojo pazimejima lietuvoje, reikia deklaruotis vel lietuvoje. ir girdejau kad dar reikia taip prabuti 6 menesius, kol leis pasikeisti pazymejima. ar tiesa kad reikia laukti 6 men.? Aciu.
2014-01-13 11:52
 
Gerbiamas Audriau, patartume šį klausimą pateikti valstybinei įmonei "Regitra", iš ten turėtumėte gauti išsamų ir tikslų atsakymą, įmonės adresas: www.regitra.lt.

Vilija
 
Laba diena, mano asmeninės nuosavybės bute noriu deklaruoti gyvenamą vietą buvusiam vyrui (esame išsituokę ). Ar bus sunkumų jei sugalvosiu parduoti butą? Dėkoju.
2014-01-13 11:49
 
Gerbiama Vilija, gyvenamosios vietos deklaravimas bute kokių nors nuosavybės teisių į tą butą nesukuria. Kai Jūs sugalvosite tą butą parduoti, tam nebus jokių kliūčių, tačiau būsimam pirkėjui gali nepatikti, kad perkamame bute yra kažkas deklaruotas, o jeigu dar ir faktiškai gyvens, tai gali neigiamai atsiliepti būsimam sandoriui.

Vaida
 
Sveiki. Pries kelias dienas gavau idomu laiska. 2005 m., spalio men buvau pasirasiusi sutarti del interneto paslaugu. Kiek pamenu kai reikejo issikraustyt is to buto, nuvaziavom nutraukti sutarti, aisku teko pasigincyti nes darbuotojai tikriausiai nemokejo bendraut su klientais. Bet kiek pamenu tada viska sumokejom, o dabar po daugiau nei 8 metu atejo laiskas is teismo, kad priteista sumoketi apie 140 lt. Noreciau suzinoti kokia yra senatis ir ar gali is karto atsiust teismo sprendima, pries tai neinformave, kad "atseit" esu kazko nesumokejusi ir busiu paduota i teisma. Aciu.
2014-01-10 15:14
 
Gerbiama Vaida, iš klausime pateiktos informacijos spėjame, kad ieškinys buvo išnagrinėtas supaprastinto proceso tvarka. Patartume nuvykti į teismą ir išsiaiškinti visas bylos aplinkybes vietoje.

Lina
 
Gerb. teisininke. Labai prašau atsakyti į mano anksčiau pateiktą Jums klausimą dėl turto dalybų, paveldėjo gyvenant kartu 28 metus nesantuokoje, ačiū už atsakymą.
2014-01-10 15:10
 
Gerbiama Lina, šį klausimą mes gavome pirmą kartą. Pagal klausime pateiktą informaciją galime patarti tik tiek, kad nepavykus turtą pasidalinti geruoju, tokį ginčą išspręstų teismas. Paveldėjimo klausimas, esan testamentui, būtų nesudėtingas, paveldėtų testamente nurodytas asmuo (asmenys). Nesant testamento, paveldėjimo eiliškumą nustato Civilinio kodekso 5.11 straipsnis.

Teisutis
 
100%akcininkas ir tuo paciu direktorius ar turi moketi atlyginima teismo paskirtam administratoriui bankrota iskele sodra teimas tenkino prasyma. Tai ar valtybe moka atlyginima administratoriui ar imones ikurejas ar isvis  reikia moketi uz ses paslaugas ar uabo savininkas atsako savo turtu. Labai prasau pagalbos.
2014-01-08 12:06
 
Gerbiamas Teisuti, dėl įmonių bankroto teisinių klausimų patariame internete susirasti specialią ir išsamią informaciją pagal reikšminius žodžius "Lietuvos Respublikos teismų praktika įmonių bankroto klausimais", nuoroda būtų: www.bankrotodep.lt/Doc/metodine9.pdf‎

Vaidas
 
Sveiki, mano situacija tokia - turiu dukra is pirmos santuokos ,alimentus moku saziningai jau kelerius metus- man priteise po 200 litu kas menesi. skyrybu proceso eigoje-as dirbau uzsienyje ir paklaustas kiek galiu prasyti alimentu - as buvusiai zmonai pasakiau-rasyk kiek nori.ir nuo skyrybu dienos as saziningai mokejau alimentus.po keleto metu buvusi zmona manes paprase daugiau pinigu-tai paskutinius puse metu as kas menesi ir duodavau jai i rankas po 500 litu.padejau kuom galedamas iki 2013 m. pradzios kai bankrutavo imone, kurioje dirbau, ir man teko grizti i lietuva, kurioje nedirbau kokius 5 metus. taip as likau be darbo nuo 2013 01 25.ir nuo to laiko as mokejau zmonai tik po tuos 200 litu kas man buvo priteista, ir moku tuos pinigus iki dabar. beda ta jog liepos menesi gavau Ieskini is teismo, kuriame yra prasoma teismo keliu is manes priteisti 500 litu alimentu... galiausiai man ir priteise 400 litu... Bet gi as neturiu darbo nuo 2013 01 25-iki pat dabar, sunku isidarbinti, nes neturiu issilavinimo. taip pat neturiu jokio turto, nieko neturiu, stoviu darbo birzoje. siuo metu esu vedes antra karta,su zmona gyvename isnuomotame bute, ir mano zmona gauna tik minimuma - gyvename isties sunkiai ir net nezinau kur kreiptis ir ka daryti... ir kas manes laukia ateity - jei as nepajegsiu moketi tu 400 litu... beje pirmosios zmonos gyvenimas pagerejo po skyrybu - ji gavo dovanu is savo tevu - buta, garaza, automobili. pati siuo metu uzdirba 2400 litu... tai ka man daryti toliau? kaip ar valstybe skirtu man nemokama advokata ir kur man jo ieskoti, ir kokie sansai kad galiu laimeti sia byla? aciu labai.
2014-01-06 12:33
 
Gerbiamas Vaidai, apie savo sunkią padėtį reikėjo pasakoti teisme, kai šis didino alimentų sumą iki 400 litų, jeigu Jums toks teismo sprendimas nepatiko, reikėjo jį apskųsti aukštesnės instancijos teismui. Jeigu Jūs sukūrėte šeimą po teismo sprendimo dėl alimentų sumos padidinimo ir dėl to Jūsų materialinė padėtis pablogėjo, gal būt atsirado pagrindas dabar jau Jums kreiptis į teismą dėl alimentų sumos sumažinimo. Dėl tokio ieškinio perspektyvos tarkitės su civilinių bylų advokatu, dėl pirminės nemokamos teisinės pagalbos galite kreiptis į atitinkamą tarnybą savo savivaldybėje.

Lilija
 
Laba diena. Skola patvirtinta notorų biure 40,000 lt. skolininkas deklaravimo veta Mažeikiai aš givenu Kėdainiuose. Jau suejo terminas skolai gražinti, bet skolinkas slapstosi. Kreipiausi į advokatą išsiuntem registrotą laišką pagal nurodita deklaravimo veta, laiškas grižo atgal, skolinko draugai sake, kad išviko jis į anglija Advokate patare palaukt gal sugriš. Noriu paklausti ar galima paskelbti jo paješka oficialė? Ir kur kreiptis? Ir dar, advokate sake kad turiu kreiptis su bylą į Mažeikiu teisma kur deklaruotas atsakovas. Labai busiu dekinga už atsakyma.
2014-01-06 12:03
 
Gerbiama Lilija, pasikliaukite advokato konsultacijomis, o ne internetiniais paaiškinimais. Su advokatu apsvarstykite klausimą dėl įtarimų skolininkui sukčiavimu, gal būt yra pagrindas pradėti ikiteisminį tyrimą, kurio veiksmu būtų įtariamo sukčiavimo asmens paieškos paskelbimas.

Kamile
 
Gyvenau su draugu. Atsitiko tokia situacija jog iš antstolio JAM atėjo laiškas susimokėti tam tikrą sumą. Kadangi ruošiamės kurti šeimą pasitikėjau ir paskolinau 10 tūkst. lt be jokių vekselių ar raštiškų susitarimų. Tiesiog susitarimas įvyko žodžiu. Norėčiau sužinoti ar yra bent menkiausia galimybė atgauti paskolintus pinigus? Iš anksto dėkoju už atsakymą.
2014-01-06 12:00
 
Gerbiama Kamile, sunku atsakyti į tokį klausimą. Jeigu Jūsų draugystė nutrūko ir šeimos sukūrimo nebus, o  noras atgauti paskolintus pinigus lieka, vadinasi, geruoju negrąžinus skolos reikės kreiptis į teismą.

Ieva
 
Sveiki, vasarą susituokiau ir rudenį pasikeičiau pasą į naują su nauja pavarde. Noriu paklaust, ar man reikia kreiptis į registrų centrą, kad pasikeist buto nuosavybės dokumentuose pavardę, ar mano buto nuosavybės dokumentai gali likti ir su mano sena mergautine pavarde? Kokius dokumentus būtina pasikeist, pakeitus mergautinę pavardę į vyro pavardę? Ar užtenka pasikeist tik pasą?
2014-01-06 11:58
 
Gerbiama Ieva, pavardės pakeitimas dokumentuose  priklauso nuo paties naujos pavardės savininko poreikio. Dėl buto nuosavybės dokumentų pasiklauskite registrų centre, manau, kad gausite atsakymą, kad jeigu Jums to reikia, parašykite prašymą ir bus pakeista.

Nijole
 
Mano dukra jau suaugusi (Jai siemet sukaks 28), taciau mano buves sutuoktinis (dukros tevas) yra man skolingas, mat nemokejo alimentu. jis vis "juodai" dirba. Praeitu metu pabaigoje paveldejo turto (gal ir pinigu). Ar yra kokia tikimybe gauti man priklausiancia suma ir ka turiu daryti (kur kreiptis). Mano buves sutuoktinis gyv, Kelmes mieste. Aciu.
2014-01-06 11:33
 
Gerbiama Nijole, norint tvirtai atsakyti į Jūsų klausimą reikėtų žinoti už kokį periodą Jūs bandytumėte ieškoti alimentų, jeigu jie nebuvo priteisti, nes tai įmanoma tik senaties termino ribose. Tarkitės su advokatu dėl tokio ieškinio perspektyvos. Jeigu alimentai buvo priteisti, tik tėvas jų nemokėjo, tarkitės su antstoliu dėl įsiskolinimo išieškojimo už praėjusį laiką.

Erika
 
Sveiki, esu padavusi ieskini i teisma "Del neteiseto atsaukimo is pareigu ir priverstiniu pravaikstu priteisimo". Laimejus byla, ar bus isskaiciuota moketa is darbo birzos pasalpos suma, nes siuo metu esu bedarbe, esanti darbo birzoje ir gaunanti bedarbio pasalpa? Aciu.
2014-01-03 9:17
 
Gerbiama Erika, jeigu Jūs iš tikrųjų esate bedarbė ir gaunate su tuo susijusias išmokas, jos yra teisėtos. Tai neturi nieko bendro su priteista (jeigu bus priteista) kompensacija už priverstinę pravaikštą. Kadangi bedarbio pašalpa Jums buvo mokama kaip pasekmė neteisėtų darbdavio veiksmų, gal būt galėtų Darbo birža bandyti ieškoti Jums išmokėtas sumas iš to darbdavio, dėl kurio neteisėtų veiksmų Jūs tapote bedarbe.

Sabina
 
Laba diena, norėčiau pasiklausti, jeigu susirašyčiau su antrąją puse pasiimčiau jo ir savo pavardę, ar man reikėtu keisti butensu dokumentus?
2014-01-03 9:12
 
Gerbiama Sabina, visi dokumentai (pirmiausia pasas ar tapatybės kortelė) turi atitikti santuokos liudijime nurodytąją (parašytąją).

Erikas
 
Laba diena noreciau suzinoti ar yra senaties terminas yra toks dalykas. Mano brolis neissiskyres gyvena atskirai nuo zmonos ji taipat gyvena ne lietuvoj ir yra namas kureme gyvena jo sunus ir jos sunus su sema. Brolis negyvena apie 5metus taipat ir ji apie 4metus tai skirybu aveju ar butu koks nors senaties terminas ar teisme jis prisiteistu savo dali namo isanksto aciu.
2014-01-02 13:09
 
Gerbiamas Erikai, šiuo atveju sprendžiant skyrybų bylą, teismas išspręs ir turto padalinimo klausimą.

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos