baneris leidinys

afrika2
Iš kairės: Dominykas Vorevičius, Birutė Bendoraitienė ir Audronė Vorevičienė laukinę Afrikos gamtą stebėjo tris dienas trukusio safario turo metu. Pasak pašnekovių, įvairių kelionių ir turų pasirinkimas čia išties didelis, platus ir jų kainų diapazonas, tačiau norint užsitikrinti saugumą ir gauti kokybišką paslaugą tenka gerokai paploninti piniginę. (Asmeninio archyvo nuotr.)

Balti Zanzibaro salos paplūdimiai, siauros Stountauno (akmeninio miesto) gatvelės, laukinės gamtos valdomas Serengečio nacionalinis parkas, kadaise lava spjaudęsis Ngorongoro krateris, klajoklių masajų genties kaimeliai bei gausybė kitų egzotika dvelkiančių Tanzanijos gamtos ir kultūros turtų – tiek per 18 dienų trukusią kelionę spėjo „pačiupinėti, pajusti ir pamatyti“  dvi Šakių „Žiburio“ gimnazijos mokytojos – menininkė Audronė Vorevičienė ir geografė Birutė Bendoraitienė. Nors žodžiais apibūdinti patirtus nuotykius nemenkas iššūkis, visgi kraštietės mielai dalijasi įspūdžiais, tad kartu su jomis leiskimės į klajones po saulėtąją Afriką.
kasperavicius kestutis
Paklaustas, ar negrįš į Lietuvą, jis retoriškai klausia: „O ką aš ten veiksiu?“ ir pasidžiaugia, kad per septynerius metus sugebėjo susikurti patogų gyvenimą svetimoje šalyje. Asmeninio archyvo nuotr.


Išeiti iš komforto zonos. Duoti sau 25 dienas naujo gyvenimo startui. Nuo nulio susikurti svajonių darbo vietą ir džiaugtis, kad klientų pačiam netenka ieškoti. Buvęs Ritinių bendruomenės centro pirmininkas Kęstutis Kasperavičius jau septynerius metus savo namais vadina didžiausią iš septynių Kanarų salų – Tenerifę. Tai vieta, įsitikinęs pašnekovas, kuri net ir po keleto apsilankymų vis dar gali nustebinti.
erika aplink lietuva
Erika Pavalkytė tvirtina, jog kelionė dviračiu aplink Lietuvą buvo sena svajonė, tačiau ją įgyvendinti išdrįso tik šiemet. Beje, toli gražu ne su pačiu naujausiu dviračiu. Asmeninio archyvo nuotr.


Entuziazmas, užsispyrimas ir... 15 metų senumo dviratis – trys dalykai, su kuriais kraštietė Erika Pavalkytė leidosi į kelionę aplink Lietuvą. Dar pernai į pėsčiųjų pažintinę „Camino Lituano“ kelionę nepabūgusi leistis  Erika įgyvendino seniai vystytą mintį – apkeliauti Lietuvą minant dviračio pedalus.
ragelyte
Kaip pasakoja Raminta Ragelytė, Australijoje nepamatyti kengūros beveik neįmanoma – tereikia pakeliauti po mažiau urbanizuotas vietoves. (Asmeninio archyvo nuotr.)

Raminta MAJAUSKAITĖ

Kosmetologijos studijas Kaune baigusi ir grožio sferoje dirbusi šakietė Raminta Ragelytė drauge su sužadėtiniu Romualdu dvejiems metams buvo išvykusi į Australiją. Su R. Ragelyte kalbamės apie kelionę, įspūdžius ir ateities planus.
baidares panoviai2021
Baidarių nuomotojai siūlo ne tik pasiplaukioti Šešupės upe dvivietėmis baidarėmis, pasigrožėti gamta, bet ir susipažinti su mūsų krašto istorija.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Šakių kraštas turi didelę, gamtos duotą dovaną – rajono pakraščiu tekančią Šešupę, kuri įmantriai vingiuodama už Kudirkos Naumiesčio pasuka ir tampa tarsi savotiška Lietuvos ir Rusijos valstybės siena. Atrodytų, kad ieškantiems vandens pramogų Šešupė turėtų būti itin tinkama, tačiau kalbinti mūsų rajone baidarių žygius siūlantys entuziastai ir verslininkai tikina – baidarių paklausa šį sezoną nedidelė.
sakiai budry
Iš Šakių į Budry miestelį Lenkijoje mynė 25-ių smagiai nusiteikusių lietuvių ir lenkų komanda. D. Pavalkio nuotr.

Liepos 23–25 dienomis Zanavykų muziejus kartu su sporto laisvalaikio klubo „Vėjas“ nariais ir svečiais iš Lenkijos leidosi į dviračių žygį „Kultūros ir amatų keliu – Šakiai–Budry“.
juru skautai
Jūrų skautai stabtelėjo Plokščiuose, aplankė žymesnes Plokščių vietas ir čia apsistojo neplanuotai nakvynei. Organizatorių nuotr.

Raminta MAJAUSKAITĖ

Lietuvos jūrų skautai jau dabar ruošiasi kitais metais vyksiančiam jūrų skautų šimtmečio minėjimui. Šiai progai VšĮ „Baltijos jūrų skautai“ liepos 11–25 dienomis surengė ekspediciją Nemunu „100-mečio vandens žygis“. Jūrų skautai praplaukė ir pro mūsų rajoną.
urbonas-asmeninio-archyvo-nuotr
Gausų sekėjų būrį socialiniuose tinkluose turintis Simonas Urbonas leidosi į kelionę pėsčiomis Vilnius–Karklė, per 12 dienų nužingsniavo 485 km, neaplenkdamas ir Šakių rajono. Asmeninio archyvo nuotr.


Simonas Urbonas socialiniuose tinkluose gausų būrį sekėjų patraukė įkvepiančiais tekstais ir komiškais vaizdeliais apie kasdienybę, o šiuo metu dalijasi ir savo naujo iššūkio akimirkomis. Jo kelionės pėsčiomis Vilnius–Karklė maršrutas eina ir per mūsų rajoną. Zyplių dvaro ansamblyje trumpam apsistojęs tinklaraštininkas sutiko pasidalinti įspūdžiais.

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos