baneris leidinys

ambrasas niagara
Plokštietis Vidmantas Ambrasas pasakojo, kad laivas priplaukia gana arti Niagaros krioklio, o kad turistai neperšlaptų, aprengiami lietpalčiais. Asmeninio archyvo nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Plokštietis, buvęs mokytojas Vidmantas Ambrasas pastaruoju metu dažnai leidžiasi į keliones, neseniai aplankė įspūdingą Niagaros krioklį, o jo ateities planuose – pereiti ilgiausiu pasaulyje stiklo tiltu Kinijoje ir skristi ilgiausiai trunkančiu maršrutu, kurio trukmė – beveik 19 valandų.

V. Ambrasas sako, kad...

(Daugiau paskaityti galite birželio 21 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
inesa
Nuotr. Šakietės Inesos Bacevičienės „kelionių sąrašėlyje“ Černobylis buvo senokai, tik šiai jai reikėjo prisiruošti morališkai. Prisiruošė, nesigaili ir sako, jog tai buvo jos dvasinė kelionė.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Artėja Černobylio tragedijos metinės – balandžio 26 d. sueis 33-eji metai nuo didžiausios žmonijos istorijoje branduolinės nelaimės.  O koks Černobylis šiandien? Kokie įspūdžiai bei mintys ten apsilankius? Apie tai kalbamės su šakiete Inesa Bacevičiene, kuri kovo 15-ąją išsiruošė į „svajonių kelionę“, į Černobylį...
rasimaite
Nuotr. Sintautietė Rita Rasimaitė priėmė dar vieną iššūkį – įveikė 850 km atstumą per Himalajų kalnus ir pasiekė kol kas aukščiausią 5 km 359 m savo gyvenimo viršukalnę.


Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Užkariavusi vietnamiečių širdis 27-erių sintautietė Rita Rasimaitė Lietuvoje ilgai neužsibuvo. Birželį pasakojome apie jos kelionę dviračiu po Vietnamą, o rugpjūčio pabaigoje sulaukėme žinutės, kad ji su dar trimis lietuviais jau mina pedalus Himalajų kalnais. Kaip paaiškėjo, pabaigusi šį turą ji atsisveikino su savo bendrakeleiviais ir pasiliko Indijoje vienui viena. Mat buvo iš anksto suplanavusi pasinaudoti proga ir baigti kursus vienoje iš Rišikešo jogos mokyklų.
prezidentura - misija2
Nuotr. Ekspedicijos „Misija Sibiras“ dalyvius (gelgaudiškietis Juras Pratusevičius antras iš kairės) į pačią svarbiausią jų gyvenimo misiją išlydėjo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė (LR Prezidento kanceliarijos nuotr./Robertas Dačkus).


Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Birželio pabaigoje Lietuvą apskriejo žinia – Rusijos Federacijos ambasada atsisakė ekspedicijos „Misija Sibiras“ dalyviams išduoti vizas. Projekto organizatoriams nieko kito nebeliko, tik pakeisti savo planus. Šiemet pirmą kartą abi ekspedicijos komandos savo misijas atliks ne Krasnojarsko krašte – liepos 19 d. 24 ekspedicijos dalyviai, tarp kurių ir gelgaudiškietis Juras Pratusevičius, išskrido į Kazachstaną.
rita vietname
Nuotr. Sintautietė Rita Rasimaitė per du su trupučiu mėnesio iš Vietnamo šiaurės į pietus numynė 3 tūkst. 600 kilometrų.

Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Ar galite įsivaizduoti jauną merginą, vieną keliaujančią dviračiu per Vietnamą? Tikriausiai sunkiai. Kai kuriems tokia avantiūra atrodo iš viso neįmanoma. Tačiau susitikus su sintautiete Rita Rasimaite – labai drąsia ir nebijančia iššūkių mergina – pagaliau suvoki, kad visai realu per du su trupučiu mėnesio numinti 3 tūkst. 600 kilometrų.
ekskursija klaipeda
Nuotr. Kelionė pagyvenusiems žmonėms buvo galimybė ne tik pamatyti jūrą, delfinus ir muziejų, bet ir pabendrauti tarpusavyje.


Socialinius ir eko projektus įgyvendinanti organizacija „Ekovalstybė“ dovanojo labdaros centre „Namai visiems“ besilankantiems ir kitiems vienišiems senoliams kelionę į Klaipėdą. Gyvenimo saulėlydy mažas pajamas gaunantys vieniši šakiečiai, patys neturintys galimybių kur nors išvykti, pamatė jūrą, apsilankė Lietuvos jūrų muziejuje ir delfinariume, pietavo itališkame restorane „Piccolini“.
prokurorai dviraciai
Nuotr. Per savaitgalį prokurorai Linas Frančiakas (kairėje) ir Audrius Ažukas numynė daugiau nei 500 km.


506 kilometrai – tiek per savaitgalį dviračiais įveikė Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės prokuratūros Šakių prokurorai Audrius Ažukas ir Linas Frančiakas.
vengrijaAgnė NAUMAVIČIŪTĖ

Pavargę, bet laimingi – tokių pojūčių kupini Šakių „Varpo“ mokyklos mokiniai pirmadienį penktą ryto parskrido iš Budapešto (Vengrija), kur dalyvavo tarptautiniame projekte „Perkurkime pasaulį 2016 m.“

Nuotr. Visi stovykloje vykę užsiėmimai buvo susiję su ekologija, pavyzdžiui, iš dviračio padangos pasigamino diržą ar apyrankę.

Į stovyklą varpiečiai vyko su anglų kalbos mokytoja Daiva Mažeikiene, kuri parašė projektą, suteikusį galimybę keturiems devintos ir dviems aštuntos klasės mokiniams rugpjūčio 19–28 d. patirti neišdildomų įspūdžių minėtoje stovykloje.

Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos