akcija2024 568px

naktinis zygisGegužės 16 dieną, nepabūgę vėjo ir lietumi grasinančio dangaus, net septyniasdešimt šakiečių su dviračiais rikiavosi Lingio parke. Jų laukė jaudinantis maršrutas, kurį organizatoriai pavadino „išlikimo žygiu“.
 
Nuotr. Naktiniame žygyje dalyviai apie 6 kilometrus keliavo pėsčiomis, vietomis net ir žvėrių nepramintais takais užsukdami į vietas, kurios mena ypatingas Plokščių istorijas.
 
Naktinis žygis, skirtas pažinti Plokščių įdomybes ir legendas, žadėjo naujų, netikėtų patirčių. „išlikimo žygiu“ pavadinta kelionė iš pradžių jokiu išlikimu net nekvepėjo: lengvas pasivažinėjimas iki Plokščių, trumpa ekskursija mokyklos muziejuje, ant laužo katile garuojanti žirnienė. Tiesiog smagus, aktyvus ir turiningas penktadienio vakaras“,- pasakojo kartu su laisvalaikio klubu „Vėjas“ žygį organizavusi Šešupės euroregiono turizmo informacijos centro direktorė Eglė Plančiūnienė.

Tačiau saulei beveik visiškai nusileidus, dalyviai buvo pakviesti į naktinę ekskursiją po Plokščius. Tai mokytojos ir ilgametės gidės Gražinos Kazarian sumanymas, kurį žygeiviams pirmąkart sėkmingai pristatė jos mokinys, naujai „iškeptas“ gidas Tautvydas Šukys. Tris valandas dalyviai buvo vedžiojami aukštyn žemyn aukštais Plokščių šlaitais, takais, bekele, stabtelint prie įdomiausių miestelio objektų. Aplankytos vietos, kurios paprastai nelankomos naktį (kapinės), ir vietos, iki kurių sunku nusigauti net dieną (Plokščių piliakalnis).

„Bent kelis kartus tamsoje nusileisti Plokščių raguvų šlaitais ir vėl jais pakilti per pievas, mišką, medžiais užverstas upelio pakrantes aklinoje tamsoje – įdomu, baugu ir ekstremalu. Tamsoje neišvengiamai paaštrėja klausa ir emocijos, todėl atrakcija – garantuota. Tokia ekskursija – smūgis į „saulės rezginį“ įprastam komfortui , bet įsimenamų įspūdžių ir emocijų suteikia ilgam“,- pasakojo E. Plančiūnienė.

Po „išlikimo žygio“, išsidilginę, aplipę lapais ir žemėmis, maloniai nuvargę, o kai kurie vos bepavelkantys kojas, dalyviai dviračiais iškeliavo atgal į Šakius. Ryškiaspalvėmis liemenėmis ir žibintais apšviesta septyniasdešimties dviračių kolona atrodė ryškiai ir įspūdingai.

„Norėčiau pasidžiaugti, kad kiekvieno žygio metu žmonių sąmoningumas auga, vis daugėja dalyvių, kurie yra apsirūpinę pagrindinėmis saugumo kelyje priemonėmis. Dalyviams buvo dar kartą primintos dviratininkų saugumo tamsiuoju paros metu taisyklės: privalomi veikiantys žibintuvėliai ir šviesą atspindinčios liemenės, dalyviams iki 18 metų – būtini šalmai“,- teigė E. Plančiūnienė.
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos