akcija2024 568px

kelione juraBirželio 16 – 20 dienomis išsipildė dvidešimties vaikų, lankančių Šakių ir Sintautų dienos centrus,  svajonė – pamatyti jūrą. Visą savaitę jie mėgavosi gyvenimu Palangoje ir UAB „Mantinga“ tiekiamu maistu.
 
Nuotr. Vaikams didžiausią įspūdį paliko pajūryje praleistas laikas, nes kai kurie jų jūrą matė pirmą kartą.
 
Pasak Šakių vaikų dienos centro direktorės Jūratės Arštikaitienės, vaikų svajonę - pamatyti jūrą - išpildė visai svetimi žmonės - savanoriai Povilas Petrauskas, Albinas Kazlauskas, Skaistė Perliubaitė ir Inga Kerušauskienė, darantys gerus darbus ir pildantys Lietuvos vaikų svajones.

Pasirodo, kai kurie vaikai jūrą pamatė pirmą kartą, todėl laikas praleistas pajūryje jiems paliko didžiausią įspūdį. Čia jie leido aitvarus, statė smėlio pilis ir nesiliovė klausinėję: „Iš kur čia tiek daug smėlio?“ Tikra išvykos „vinimi“ tapo susitikimas su Kintų banglentininkais Broniumi, Emilija ir Dominyku, kurie aitvarų pagalba skrodė jūros vandenis. Tiesa, išmėginti šio malonumo vaikams neteko, nes tai pavojingas užsiėmimas, tačiau išbandyti vėjo jėgą jie galėjo ant kranto.

„Be abejo, vaikus ne mažiau sužavėjo ir Giedrė, kuri jau daug metų dirba profesionalia nare ir yra mačiusi ne vieno vandenyno dugną, - pasakojo J.Arštikaitienė. -  Jos pasakojimas apie povandeninį gyvenimą, ryklius, delfinus ir nuostabią augmeniją privertė vaikus pamiršti, kur jie yra, ir kuriam laikui prikaustė dėmesį prie ekrano.“ Ne mažiau nei vaikams tai buvo įdomu ir juos lydėjusiems suaugusiems – Šakių ir Sintautų vaikų dienos centrų auklėtojoms Aušrai Labūnaitytei, Vidai Mikšienei ir Dianai Šileikienei bei šakiečiams savanoriams Vaidai Rasimaitei, Linui ir Airidui Arštikaičiams.

Aišku, ne ką mažesne atrakcija ir kūrybiškumo išbandymu tapo madų iš įvairiausių turimų medžiagų kūrimas ir demonstravimas. Drabužiai iš polietileno, maišų, skarų ar popieriaus buvo tikrai įspūdingi ir kiek keistoki. Tačiau didžiausia staigmena vaikų dar laukė. Pasirodo, jie turėjo galimybę nusifilmuoti amerikiečių kuriamame filme apie savanorystę. Kūrybinio proceso metu buvo filmuojami vaikų užsiėmimai, kalbinami savanoriai, apie gerų darbų naudą kalbėjo tiek vaikai, tiek ir suaugusieji. Amerikiečiai pažadėjo, kad pabaigę kurti filmą būtinai jį atsiųs pasižiūrėti ir vaikams.
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos