baneris leidinys

kubiliusSima KAZARIAN
 
Po Pietų Lietuvą keliaujančio Andriaus Kubiliaus dviračių trasa ketvirtadienį nusidriekė ir per Šakių rajoną. Šeštąją žygio dieną pavargusio A. Kubiliaus nuotaiką aptemdė ir nemalonus netikėtumas – jo žmona susižalojo ranką.
 
Nuotr. A. Kubilius prisiminė, kaip ankstesnės viešnagės metu ilsėjosi Kudirkos Naumiesčio parkelyje. Pavargę nuo įveiktų kilometrų ir alinančio karščio dviratininkai medžių paunksmėje jėgas atgavo ir šįkart.
 
Kadangi Rasa Kubilienė nukritusi nuo laiptelio prie parduotuvės susižalojo ranką ir buvo išvežta į ligoninę, ją tendeme su A. Kubiliumi pakeitė kiti dviratininkai – į Kudirkos Naumiestį su buvusiu premjeru dviratį mynė jauniausia Seimo nario, buvusio Socialinės apsaugos ir darbo ministro Donato Jankausko dukra Elzė.

„Elzė man labai geras motoras“,- šypsojosi A. Kubilius. Anot jo, minti tandemu – nei lengviau, nei sudėtingiau kaip paprastu dviračiu. „Jis nieko nei prideda, nei atima: nuo kalno tandemas gerai, o į kalną būna blogai“,- teigė A. Kubilius, kuris į Šakių rajoną dviračiais užsuka jau ne pirmąkart. Buvęs premjeras prisiminė, jog jam jau yra tekę Kudirkos Naumiesčio parkelyje gulėti ant žolės ir ilsėtis. „Mes taip miname jau trylikti metai, kai kuriose vietose jau apsilankome antrą ar trečią kartą, tačiau niekada nepabosta, visad gražu – miesteliai keičiasi, gražėja“,- kalbėjo jis.

Kudirkos Naumiesčio parapijos valgykloje pietums pavalgę šaltibarščių ir maltinių A. Kubilius su kitais žygio dalyviais kelionę tęsė toliau. Jie apsilankė Griškabūdyje, kur buvo vietinių žmonių svetingai sutikti ir pavaišinti šiųmečiu skystu medumi, naminiu sūriu ir pienu, atsigaivino arbūzu, vaisvandeniais ir kitomis puikiomis vaišėmis. Parapijos klebonas Vytautas Mazirskas žygeiviams aprodė unikaliąją Griškabūdžio bažnyčią, pagrojo vargonais, pagiedojo giesmių.

Žygio, kurį A. Kubiliaus komanda pradėjo ir baigs Vilniuje, tikslas - aplankyti Pietų Lietuvą, Suvalkiją. Su buvusiu premjeru keliauja 20 – 40 žmonių komanda, kurios nariai keičiasi – vieni žygį baigia, kiti prisijungia. „Apsilankome visuose gražiuose pakelės miesteliuose, kaimeliuose“,- pasakojo A. Kubilius. Prieš atvykdami į Šakius žygeiviai nakvojo prie Vištyčio ežero įsikūrusioje stovykloje „Pušelė“. Per dieną dviratininkai įveikdavo apie 90 – 100 kilometrų.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos