
Nuotr. Užsikrėtęs kelionių aistra, L.Keraitis skatina ir kitus kraštiečius vykti pasidairyti į svečias šalis.
Dalyvaudamas jaunimo mainų programoje L.Keraitis su dar keturiais lietuviais gegužės mėnesį dalyvavo forume, kuris vyko antrajame pagal dydį Gruzijos mieste – Kutaisyje. Čia mintimis apie savanorystę dalijosi vienminčių būrys iš Italijos, Ukrainos, Kaukazo ir Rytų šalių. „Forumas buvo ypač gerai organizuotas, vyko daug įdomių veiklų, turėjome galimybę pamatyti Batumį, - pasakojo studentas. – Labiausiai šioje šalyje stebino vairuotojų važiavimas – mieste lekia 150 km per valandą greičiu ir nieko per perėjas nepraleidžia, visur ganosi ožkos, prisiglaudę medžių pavėsyje senukai žaidžia šaškėmis. Atrodo, jog nusikeli keletą dešimtmečių atgal.“
Pasak mūsų kraštiečio, nei Gruzijoje, nei Ukrainoje jaunimas beveik nežino, kad Lietuva priklauso Europos Sąjungai, todėl tai išgirdę, sakė jaučiantys pavydą, jog mes galime laisvai, pigiai ir be vizų keliauti po visą Europą. Jiems išvykti pas mus kyla daug įvairiausių sunkumų. „Iš tiesų, paieškojus internete, lėktuvų bilietus galima įsigyti labai pigiai. Be to, vykstant į renginius pagal jaunimo mainų programas, padengiama net 70 proc. kelionės išlaidų, o kur dar nemokamas apgyvendinimas, maitinimas, - vardijo L.Keraitis. - Iš pažiūros gali atrodyti vaikiškai, kad mes skrendame į kitą šalį, jog vieną savaitę pabendrautume ar padiskutuotume apie pilietiškumą, tačiau jauniems žmonėms visada įdomu susipažinti, toliau susirašinėti, palaikyti ryšį per įvairius socialinius tinklapius.“
Liepos mėnesį L. Keraičiui nusišypsojo laimė tiesiai iš festivalio Latvijoje išskristi į pilietiškumo projektą, kuris vyko Ukrainoje. Nors šioje šalyje vyksta karo veiksmai, tačiau vaikinas tvirtino, kad vykti čia nebijojo. „Apsilankius Maidane, Kijeve, neramumų pėdsakų beveik neradome, tik palapines, kuriose šiandien apsigyvenę benamiai. Matėme pravažiuojančius kareivius su automatais, tačiau tik tiek, - prisiminė keliauninkas. – Čia sutikau savo draugą iš Donecko, kuris parodė čia vykusių neramumų metu darytas nuotraukas, kuriose matėsi vos už 50 metrų nuo savo namų žuvę žmonės. Tada supratau, kaip čia buvo baisu.“
Projekto dalyviai buvo apgyvendinti viename iš saugiausių šiuo metu Ukrainos miestų – Dnepropetrovske, prabangiame keturių žvaigždučių „Menoros“ viešbutyje, kur jiems, pasak mūsų kraštiečio, tikrai nieko netrūko. Be dar dviejų lietuvaičių, čia atvyko apie 30 jaunuolių iš Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Armėnijos, Azerbaidžano ir Balkanų šalių. „Nors už 200 kilometrų vyksta karas, visa Ukraina gyvena normaliai, - patikino L.Keraitis. – Aišku viena, tai, kas vyksta jų šalyje – jiems labai svarbu. Žmonės vis dar nusiteikę patriotiškai, ypač didžiuojasi Maidano įvykiais, tačiau patys pripažįsta, kad sklinda daug visokios klaidinančios informacijos.“
L.Keraitis prasitarė, kad apsilankymai Gruzijoje ir Ukrainoje uždegė kelionių aistrą ir jis vėl svajoja apie tolimus kraštus, skatindamas ir kitus kraštiečius pamatyti kuo daugiau pasaulio, susipažinti su kitomis šalimis, jų tradicijomis, žmonėmis.
„Draugo“ inf.