akcija2024 568px

dumbleRugpjūčio 9–10 dienomis vyko paskutinis šią vasarą visuomenei skirtas Sporto ir laisvalaikio klubo „Vėjas“ ir Šešupės euroregiono turizmo informacijos centro organizuotas dviejų dienų žygis dviračiais maršrutu Jurbarkas – Vilkija – Jadagonys – Kriūkai – Šakiai.
 
Nuotr. Žygio dalyviams teko ne tik įveikti nemenką atstumą dviračiais, bet ir klampoti po pelkių dumblą. Ekstremalias varžybas purvo trasoje jiems surengė „Pagonijos parko“ šeimininkas Skirmantas.
 
Į dviejų dienų žygį šeštadienio rytą susirinko 38 dviratininkai. Prie grupės Jurbarke prisijungė ir Gelgaudiškio bendruomenės nariai, tą dieną vykdę projektą „Saugus eismas bendruomenėje“. Jie kartu su šakiečiais važiavo iki Skirsnemunės. Turistiniu maršrutu anapus ir šiapus Nemuno Šakių krašto dviratininkai sezono metu keliauja nebe pirmą kartą. Maršrutas toks įdomus, jog kaskart stebina ir džiugina savo grožiu. Keliaujant galima atrasti vis ką nors naujo ir nepatirto, o vyraujantis vakarų vėjas padeda be vargo pasiekti nakvynės vietą Jadagonyse, „Pagonijos parke“, kurio šeimininkas Skirmantas visus svetingai priima.

Pirmasis kelionės sustojimas – Panemunių regioninio parko direkcijos lankytojų centras (Šilinės smuklė) nustebino nauja paroda „Nemunas ir gyvenimas prie jo“. Atnaujinta ekspozicija lankytojams duris atvėrė tik gegužė pabaigoje, taigi daugeliui buvo dar nematyta. Kita stotelė – Raudonės pilis, iš kurios bokšto keliautojams atsivėrė Nemuno panorama. Vėliau laukė pasivažinėjimas bričkele po Raudonės miestelį ir šaudymas iš lankų.

Ilgiau sustoti teko Veliuonoje prie Gedimino kapo piliakalnio. Čia dviratininkai sutiko Veliuonos dvasią, žynį Krivių Krivį, vaidilutes ir net patį kunigaikštį Gediminą. Tai Veliuonos bendruomenės ir kultūros centro bendras kūrinys – senosios kultūros ekskursija-misterija „Veliuonos žynio pranašystė LDK Kunigaikščiui Gediminui“, kurios metu dviratininkai buvo ne pasyvūs stebėtojai, o aktyvūs dalyviai, pasimokę ritualinių šokių, išbandę amatus, pasimatavę karių šarvus ir galiausiai pavaišinti kunigaikščio vaišėmis – Nemuno žuviene ir panemunių sraigėmis.

Ne mažiau įdomu ir netikėta buvo sutikti ir šiltai pabendrauti su garbaus amžiaus Veliuonos dvaro paveldėtoja Olga Vakselyte-Larson, kuri gyvena Kanadoje, bet kasmet keturis mėnesius praleidžia savo gimtinėje. Įdomios pažinties ir gerųjų Veliuonos dvasių įkvėpti dviratininkai keliavo į Seredžių, iki tik pernai atrastos nuostabios maudynių vietos Dubysoje, ties buvusia Padubysio vandens malūno užtvanka. Tolesnis žygio tikslas – Vilkija, kur keltu per Nemuną keliautojai pasiekė nakvynės vietą Jadagonyse.

Kitą dieną dviratininkų laukė ekstremalūs išbandymai. Suskirstyti komandomis žygio dalyviai varžėsi nuotykinėse orientacinėse varžybose po Damaninos mišką, o varžybų organizatorius Skirmantas pasistengė ieškomus objektus paslėpti pelkėtuose dilgėlynuose, kanaluose, aukštai medžiuose ar javų laukuose. Ekstremalių rungčių desertas – purvo trasa. Teko šliaužti purvo vaga, klampoti po pelkių dumblą, lįsti arba nerti po užtvaromis ir kliūtimis. Tai buvo nemenkas išbandymas. Po ekstremalių varžybų dalyviai, nusiplovę pelkių purvą Upio ežere, juokavo, kad minti pedalus – tik gražus priedas prie visų savaitgalio pramogų.

Bendros sporto ir laisvalaikio klubo „Vėjas“ ir Šešupės euroregiono turizmo informacijos centro pajėgos leidžia suburti dviračių turizmo mėgėjus ir kartu turiningai leisti vasaros savaitgalius. Jau trys šią vasarą organizuoti dviračių žygiai skatina žmones keliauti kitaip – aktyviai, susipažįstant su kultūra, sužinant šį tą naujo, patiriat naujų įspūdžių ir išbandant savo jėgas.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos