akcija2024 568px

dviraciu zygis muziejausPrieš dvi savaites dviratininkai mėgėjai iš Šakių ir Kauno rajonų būriavosi prie Zanavykų muziejaus. Jie ruošėsi dviračių žygiui, kuris buvo skirtas lietuvių grožinės literatūros pradininko Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms paminėti.
 
Nuotr. Dviratininkai aplankė gražiausias Šakių rajono vietas ir sukorę daugiau nei 80 kilometrų sugrįžo namo pavargę, bet laimingi.
 
Dviračių žygio tikslas buvo ne tik supažindinti dalyvius su Zanavykų krašto lankytinomis kultūrinėmis ir istorinėmis vietomis, pagerbti Kristijono Donelaičio atminimą, bet ir didinti jaunimo užimtumą, ugdyti savarankiškumą ir supratingumą. Jau trečius metus Zanavykų muziejaus darbuotojų organizuojamas dviračių žygis buvo vienas iš Lietuvos muziejų asociacijos „Lietuvos muziejų kelias“ projekto renginių.

Prieš leidžiantis į žygį dviratininkai buvo mokomi saugiai elgtis, jiems pravestas saugaus eismo instruktažas. Zanavykų muziejus dalyvauja projekte „Saugus eismas bendruomenėse“, todėl saugumui skiria daug dėmesio. Išvykstantiems į daugiau nei 80 kilometrų ilgio kelionę maršrutu Zanavykų muziejus – Plokščiai – Kriūkai – Lekėčiai – Zanavykų muziejus laimingo kelio žygeiviams linkėjo Lukšių ir Šakių bendruomenių ir rajono savivaldybės atstovai.

Išsidalinę šviesą atspindinčias liemenes, atšvaitus ir šalmus, žygeiviai sėdo ant dviračių ir leidosi Nemuno pakrantės link. Numynę 23 kilometrus, žygio dalyviai pasiekė Plokščius, kur Gražina Kazarian visus supažindino su miestelio istorija, lankytinomis vietomis, aprodė mokyklos muziejų. Žygeiviams atgauti jėgas padėjo Voniškių ir Kubilių bendruomenių paruošti pietūs. Pasistiprinę dviračių žygio dalyviai toliau keliavo į Kriūkus. Susipažinę su miesteliu ir stabtelėję atsikvėpti prie „Špykėrės“, žygeiviai Sigito Stanaičio buvo pavaišinti ledais ir gaivinančiais gėrimais.

Kita stotelė laukė Lekėčiuose. Pakeliui dviratininkai trumpam sustojo prie Žemosios Panemunės piliakalnio pasigrožėti nuostabia aplinka ir gamtovaizdžiais. Lekėčiuose juos pasitiko Šakių miškų urėdijos, Lekėčių girininkijos, Gamtos ir miškininkystės informacinio centro-muziejaus vadovė Lina Čekauskienė. Ji supažindino su Lekėčių miestelio istorija, aprodė ne tik Gamtos ir miškininkystės informacinį centrą-muziejų, bet ir 2010 metais atidarytą Čekauskų etnografinį muziejų. Ten dviračių žygio dalyviai turėjo galimybę pavakarieniauti ir papramogauti prieš kelionę atgal į Zanavykų muziejų.

Nors per dieną įveiktas nemenkas atstumas, žygeiviams jėgų nepritrūko. Pasiekę paskutinę kelionės stotelę – Zanavykų muziejų, žygeiviai buvo pavargę, bet laimingi ir džiaugėsi įveikę numatytą maršrutą.
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos