akcija2024 568px

dv zygisRugsėjo 27 dieną, Pasaulinę turizmo dieną, buvo organizuojamas žygis dviračiais į Lekėčius „Važiuojam kartu“. Kelionę organizavo Sporto ir laisvalaikio klubas „Vėjas“, Šakių visuomenės sveikatos biuras ir Šešupės euroregiono turizmo informacijos centras. Žygyje dalyvavo net 40 žmonių.
 
Nuotr. Sezono uždarymo žygyje „Važiuojam kartu“ dalyvavo net 40 žmonių.
 
Bendraminčiai šį sezoną iš viso keliavo į penkis žygius – gegužę – rugsėjį po žygį kas mėnesį. Visi jie buvo savaip smagūs, turiningi, įdomūs, praturtinę įspūdžiais, visi verti geriausių balų, o pastarasis – ypatingai. Tai, kas yra mažame, šiluose pasislėpusiame Lekėčių miestelyje, galima pavadinti mažais stebuklais. Išsamias, įdomias ekskursijas po Lekėčių įdomiausias vietas vedanti Rima Prekevičienė – žmogus, nuoširdžiai atskleidžiantis mažo krašto kampelio istoriją ir įdomybes. Lekėčių moterų klubas ir jaukiuose jų namuose rengiama skani kulinarinė edukacija - lokalinės sezoninės vaišės ir židinyje kepamas autentiškas raguolis. Čia paprastos „šutbulvės“ su lydytu sviestu ir kanapine druska prilygo skaniausiam delikatesui, o šakotis sutirpo iki paskutinio trupinio, net nespėjęs dorai atvėsti. Ne bet kur sutiksi žmogų, tiek daug išmanantį apie vaistinguosius augalus, kaip žolininkė Adelė. Linos ir Ginto Čekauskų etnografinis muziejus – vieta, kur šeimos pomėgis ir mylima veikla neapribota nuosavos sodybos tvora. Jų mažutis muziejėlis dalijasi sukauptomis žiniomis ir turtinga ekspozicija, kad šie spėriai nenugrimztų užmarštin. Na, ir žinoma, Novaraistis – magiška vieta. Čia šeštadienio vakarą šurmuliavusi ir gervių laukusi žmonių minia (be dviratininkų čia dar buvo ir daugiau gamtos mylėtojų) nuščiuvo, vos išgirdusi parskrendančių gervių pulkų klyksmą.

Sezono uždarymo žygis - geras laikas įvertinti praėjusį sezoną ir padėkoti tiems, kurie labiausiai prie jo prisidėjo. Todėl klubo „Vėjas“ prezidentas Mindaugas Balčiūnas padėkojo ir apdovanojo tris klubiečius: Nerijų Šilingį – už pagalbą klubo veiklai, už kokybišką žygių viešinimą ir klubo populiarinimą. Justę Naujokaitytę - jos parašyto projekto dėka klubas gavo sporto rėmimo fondo paramą trijų sezono žygių organizavimui. Stasę Burkšaitienę – „klubo talismaną“, nepailstančią klubietę, kuri šį sezoną nepraleido nei vieno žygio, be to, nuolat į juos pasivadina ir savo mokinius. Grįždami atgal į Šakius miško keliuku prietemoje žygeiviai ko gero išbaidė vietinius zuikius, nes kompanija švilpė su vėjeliu, blyksėdami baltais ir raudonais dviračių žibintais. Pagrindiniame kelyje saugiai iki finišo juos lydėjo policijos patruliai, be jų kompanija vargu ar būtų pasiryžusi kelionei tamsoje.
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos