akcija2024 568px

stokholmo gatveSpalio 22 - 24 dienomis bendruomeninių veiklų lyderių grupė - penkiasdešimt asmenų iš trisdešimties Šakių BCA bendruomenių – ankstyvą rytą iškeliavo pasižvalgyti pas savo kaimynus latvius ir švedus.
 
Nuotr. Dėl tankaus užstatymo kai kurios Stokholmo gatvės - labai siauros. Mūsų keliauninkai turėjo galimybę pamatyti pačią siauriausią. Jos plotis tik 90 cm.
 
„Šios kelionės tikslas – ne tik pamatyti, sužinoti, bet  ir sustiprinti tarpusavio santykius ir ryšius tarp asociacijos narių, - tvirtino Šakių bendruomenių centrų asociacijos pirmininkė Grina Šnirpūnienė. - Juk bendraudamas su kolegomis, kiekvienas sąmoningai ar nesąmoningai tampame pavyzdžiu kitiems, skatindamas jų, o taip pat ir savo žingeidumą, norą veikti, tartis, ieškoti. Taigi kelionė sukuria puikias sąlygas gilinti bendravimo įgūdžius, pasidalinti patirtimis, atpalaiduoti dvasią žaismingai smagiuose pašnekesiuose ar skambioj dainoj.“

Pasiekę Rygą, keliauninkai nepraleido progos čia apsidairyti. Kiekvieną čia atvykusį stebina iš Vakarų atėjusi JUGENDO architektūra, suteikusi šiam miestui daug puikios ir puošnios ornamentikos, linijų tiesumo ir grakštumo, kurios, rodos, į patį dangų šauna garsiųjų Rygos bokštų smailėmis. Ne veltui dėl nepakartojamo savo grožio ir išskirtinumo Rygos centras yra įtrauktas į UNESCO kultūros paveldo saugomų paminklų sąrašą. Taigi mums apžiūrėti buvo ką, o vakarėjant laukė  maždaug  septyniolikos  valandų kelionės ne visai ramia jūra iki Stokholmo, iki gražuolės Švedijos, dar vadinamos Šiaurės Venecija.

Stokholmas – šalies sostinė ir didžiausias Švedijos ir visos Skandinavijos miestas, išsidėstęs keturiolikoje salų, kuriose gyvena beveik milijonas gyventojų.  Visas Stokholmo archipelagas sudarytas iš 24 tūkst. salų ir tik 1/4 dalis jų yra apgyventos. Kitos – tiesiog gamtovaizdžio puošmena, stebinanti nepaprastu grožiu. Didžiausią įspūdį rajono bendruomenių atstovams paliko Stokholmo Rotušė, kurioje kasmet vyksta Nobelio premijų įteikimas, Karalių rūmai, Didžioji Katedra, kurioje buvo karūnuojami šalies valdovai, Parlamentas ir Riterių bažnyčia.

G. Šnirpūnienės teigimu, bendruomeniečiai  iš kelionės grįžo ne tik pilni įspūdžių, praturtėję žiniomis, bet ir atsigavę, pailsėję.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos