baneris leidinys

adventurAgnė NAUMAVIČIŪTĖ
 
Sausio 23-25 dienomis, Vilniuje, parodų centre „Litexpo“ trečią kartą šurmuliavo tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda – „Adventur 2015“. Tai vienintelė tarptautinė turizmo, kelionių ir aktyvaus laisvalaikio paroda Lietuvoje, orientuota į turizmo paslaugų ir aktyvios gyvensenos skatinimą.
 
Nuotr. Šešupės euroregiono turizmo informacijos centras šioje parodoje dalyvavo kartu su Kauno ir Jurbarko rajonų turizmo informacijos centrais ir vietos veiklos grupėmis.
 
Pasak Šešupės euroregiono turizmo informacijos centro direktorės Eglės Plančiūnienės - tai tarsi trijų dienų nuotaikingas mini turas, kviečiantis aplankyti įvairiausius Lietuvos kampelius, pasaulio šalis. Parodoje buvo galima pasisemti idėjų, kaip keliauti su šeima, bendradarbiais, kaip atsakingai rinktis, planuoti ir organizuoti savo išvykas. Parodoje buvo gausu pasiūlymų išmėginti aktyvias pramogas, buvo pristatyti didžiausi Lietuvos muzikos festivaliai. Šių metų parodos akcentas – „Keliones planuok atsakingai“.
 
Kelionių dėka – etnografinių regionų pažinimo link

Kaip teigė E. Plančiūnienė, didelis dėmesys parodoje buvo skirtas mokymų įstaigų išvykoms su vaikais, nes vaikai - augantys būsimi turistai. Parodos stenduose buvo platinama aktuali dalomoji medžiaga apie kiekvieno regiono ir miesto įdomybes, siūlomas edukacines ir pažintines keliones, žygius, išvykas ir kitas pramogas moksleiviams. Kadangi 2015-ieji Lietuvoje paskelbti Etnografinių regionų metais, ypatingas dėmesys teko tokioms programoms, kurios keliaujant leis pamatyti ir pažinti etnografinius regionų savitumus.

Šešupės euroregiono turizmo informacijos centras šioje parodoje dalyvavo kartu su Kauno ir Jurbarko rajonų turizmo informacijos centrais ir vietos veiklos grupėmis bendrame kultūrinių maršrutų stende ,,Pažink panemunius“. Tai bendras trijų savivaldybių (Šakių, Jurbarko, Kauno r.) VVG grupių projektas, į kurį aktyviai įsitraukę ir šių rajonų turizmo informacijos centrai. Bendro dalyvavimo parodoje idėja – apjungti abipus Nemuno vidurupio esančius rajonus į kultūrinius maršrutus, keliaujančioms grupėms sudarant sąlygas per dvi dienas aplankyti visus tris rajonus. Maršrutai pristatomi temomis: „Pažink pilis ir dvarus“, „Pramogauk panemuniuose“, „Paragauk panemuniuose“, jie pritaikyti įvairaus amžiaus ir interesų keliautojams (pažintinis, aktyvaus poilsio ir edukacinis maršrutai).

Pasak E. Plančiūnienės, Šešupės euroregiono turizmo informacijos centras šioje parodoje dalyvauja nuo jos gyvavimo pradžios. „Mums be galo įdomu pabūti šioje parodoje, o kadangi joje praleidžiame tris dienas spėjome ir dirbti, ir apsižvalgyti, kas dedasi kitose salėse“,- teigė direktorė.

E. Plančiūnienė teigė, jog ši paroda tikriausiai aktualiausia tiems, kurie „sukasi“ turizmo rinkoje, yra glaudžiai su ja susiję. „Juk ir žmonės, kurie domisi knygomis, mėgsta jas skaityti vyksta į „Knygų mugę“, taip pat yra ir šioje parodoje“,- mintimis dalijosi pašnekovė.
 
Dalijosi ne tik žiniomis, bet ir vaišėmis

Be minėtų maršrutų, Šešupės euroregiono turizmo informacijos centras mūsų kraštą pristatė atnaujinęs ir susisteminęs Šakių rajono maršrutus bei edukacines programas. Tam puikiai pasitarnavo, kaip teigė E. Plančiūnienė, naujas leidinys - „Pažink Šakių kraštą“, kuriame - įdomiausios mūsų krašto ekskursijos pagal temas, edukacinės programos, gidų ir kitų turizmo paslaugų kontaktai, taip pat informacija pateikta brošiūroje „Šakių krašto smagumai ir atrakcijos“, kurioje trumpai pristatyti įdomiausi Šakių krašto objektai ir atrakcijos.

Kaip ir kasmet, stendo lankytojai galėjo paragauti skaniausių mūsų krašto vaišių: Lukšių pieninės keptų sūrių ir „Urigos“ glaistytų varškės sūrelių – šie produktai kaskart sulaukia ypatingo dėmesio ir puikiai reprezentuoja mūsų krašto kulinarinę produkciją.

 Parodos stende tris dienas dirbo Šešupės euroregiono turizmo informacijos centro darbuotojos E. Plančiūnienė ir Jolita Lekavičienė, taip pat Šakių krašto VVG projektų vadovė Jurgita Savickienė. Penktadienį buvo atvykę Zyplių dvaro darbuotojai, šeštadienį - stendo viešnios - Gelgaudiškio dvaro „ponios“, pristačiusios dvaro šokių pamokėles. Kaip teigė E. Plančiūnienė, kadangi mūsų kraštas garsus savo dvarais, parodos metu jie buvo puikiai reprezentuoti.  Džiugina, tai, jog šakiečius domina tokios parodos, jog nepraleidžiama proga jose sudalyvauti, pamatyti ir pažinti ne tik savo kraštą, Lietuvą, bet ir visą pasaulį.

Komentarai   

#1 vyčiukas 2015-02-05 19:23
Matėm, kalbinom savo kraštietes, suvenyrais apdalino... )
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos