baneris leidinys

jaunimo dienosPraėjusį savaitgalį Alytuje vyko džiaugsmo šventė – septintosios Lietuvos Jaunimo dienos „Kur jūsų lobis, ten ir jūsų širdis“ (Lk 12, 34). Tarp 6 tūkst. jaunų (nuo 14 iki 35 m. amžiaus) žmonių renginyje dalyvavo gausus mūsų rajono jaunimo būrys – 56 iš Šakių Šv. Jono Krikštytojo parapijos, kiek mažesnės grupės vyko iš Gelgaudiškio, Kriūkų, Lukšių, Plokščių, Lekėčių, Paluobių, Kriūkų, Griškabūdžio, Kudirkos Naumiesčio ir Sintautų. Juos lydėjo šių mokyklų tikybos mokytojos ir socialinės pedagogės.
 
Nuotr. Grįždami iš Jaunimo dienų šakiečiai stabtelėjo Balbieriškio apžvalgos aikštelėje, iš kurios matosi įspūdinga  Nemuno vingio panorama.
 
Su Šakių Šv. Jono Krikštytojo parapijos jaunimu šventėje dalyvavo parapijos jaunimo vadovė Jolita Prasauskaitė ir Šakių „Žiburio“ gimnazijos tikybos mokytoja Odeta Vasiliauskaitė. Pasak jų, Jaunimo dienos labai reikalingas renginys, nes kur kitur, jei ne čia, jaunimas gali liudyti tikėjimą,pajusti, ką reiškia atsidurti tūkstantinėje vienminčių minioje, pasiklausyti įkvepiančių pamokslų, linksmesnės liturginės muzikos, kartu pagiedoti giesmių, pritariant ne tik vargonams, bet ir būgnams.

Nors iš renginio šakiečiai grįžo pavargę, tačiau kupini įspūdžių. Paklausti, ar dar kartą dalyvautų Jaunimo dienose, vienbalsiai atsakė, kad ir rytoj galėtų vėl vykti į tokį renginį, tik turi išsimiegoti. Visa grupė ir juos lydėjusios vadovės dėkojo Šakių Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonui Antanui Matusevičiui ir vikarui Vitalij Volodkovič, kurie finansavo jaunimo kelionės išlaidas. Jų dėka šiemet Jaunimo dienose apsilankė ne 20, o daugiau nei 50 jaunų žmonių.

Įspūdingos Šv. Mišios, draugystės su Dievu vakaras, įspūdžiai iš eisenos Alytaus miesto gatvėmis ilgai išliks jų atmintyje. Širdį šildys Vilkaviškio vyskupo Rimanto Norvilo pamąstymai apie lobius, kurių neįveikia nei kandys, nei rūdys, nei kiti gyvenimo iššūkiai, „kieta“ vyskupo Kęstučio Kėvalo „Širdies instrukcija“, teminiai užsiėmimai su žymiais aktoriais, dainininkais, žurnalistais, politikais ir jų tikėjimo liudijimai.

Jaunimas dar ilgai nepamirš charizmatiškojo pranciškono brolio Stan Fortuna  OFM iš JAV koncerto. Buvęs profesionalus džiazo muzikantas1990 m. tapo kunigu, tačiau nesiliovė muzikavęs. Jis sužavėjo jaunimą natūralia improvizacija, nuolatiniu atviru santykiu su publika, meilės ir tikėjimo mokymais.
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos