baneris leidinys

vaidaAgnė NAUMAVIČIŪTĖ
 
Šiuo metu Šveicarijoje gyvenanti kraštietė Vaida Savickaitė – užkietėjusi keliautoja. Aplankytų šalių sąrašas išties įspūdingas – jame puikuojasi net 18. Vaida sutiko pasidalinti įspūdžiais, patirtais kelionių metu, mintimis apie savo tinklaraštį ir lankytinas vietas, Lietuvoje ir svetur.
 
Nuotr. Pasak Vaidos Savickaitės, keliaujant po Lietuvą būtina aplankyti Kuršių neriją.
 
Kada pradėjote keliauti? Kiek ir kokių šalių apkeliavote?
 
Dar būdama maža mergaitė, mokykloje vartydama geografijos ir istorijos vadovėlius svajojau užaugusi keliauti. Pirmoji mano kelionė į užsienį buvo sulaukus 18 metų. Dabar savo kelionių žemėlapyje suskaičiuoju 18 aplankytų šalių: Europoje – Vokietija, Italija, Vatikanas, Ispanijos ir Graikijos salos, Šveicarija, Austrija, Airija, Didžioji Britanija, Afrikoje – Tunisas, JAV ir Bahamai, Azijoje – Tailandas, Kambodža, Indonezija, Filipinai, Singapūras, Honkongas.
 
Į kur keliavote pirmą kartą?

Mano pirmoji kelionė į užsienį buvo kartu su Šakių „Varpo“ mokyklos Dramos studija, kai važiavome į tarptautinį teatrų festivalį Sicilijoje. Visuomet būsiu dėkinga vadovei Vilijai Meškaitienei ir mokyklos vadovybei, kad suorganizavo šią puikią kelionę!
 
Kokia kelionė įsimintiniausia? Kodėl?

Visos kelionės kažkuo ypatingos ir palieka gražių prisiminimų. Visgi, turbūt, įsimintiniausia buvo studijų metais, kai su geriausiomis draugėmis pasinaudojome studentų programa „Work&Travel“ ir išvykome 4 mėnesiams į JAV. Vienos, nemokėdamos anglų kalbos, už 12 tūkst. km nuo namų… Ir tai buvo pati nuostabiausia vasara, kokia tik galėjo būti! Nežinau, ar dėl to, kad tai buvo pirmoji tokia ilga savarankiška kelionė, ar dėl to, kad tuomet tai atrodė drąsus iššūkis sau, ar dėl to, kad mums beprotiškai visur sekėsi. Tai buvo pats šauniausias nuotykis, priverčiantis šypsotis kiekvieną kartą prisiminus.
 
Kaip gimsta mintys, kur norėtumėte nukeliauti? Ar dar daug šalių svajonių sąraše?

Mano svajonių sąraše visas pasaulis, tačiau šį sąrašą visuomet vertinu realiai. Apsispręsti, kur vykti, būna gana paprasta, nes planui įtakos turi, kiek kelionei galiu skirti laiko, pinigų ir su kuo keliauju. Pavyzdžiui, keliaudama su draugėmis galiu susikrauti kuprinę ir iškeliauti į Aziją rankoje spausdama bilietą tik į vieną pusę, o keliaudama su šeima apsiriboju savaitės atostogomis Europoje.

Koks kurioziškiausias nutikimas kelionėje?

Prieš keletą metų su draugais išnuomotu automobiliu keliavome po JAV. Visos kelionės metu nebuvome iš anksto užsisakę jokių nakvynių, apsistodavome pakelės moteliuose. Aplankius Didįjį kanjoną teko ilgai važiuoti dykumomis iki Arizonos ir Nevados valstijų, kol privažiavome kažkokį miestelį. Apvažiavę kone visas įmanomas nakvynės vietas sužinojome, kad viskas užimta! Neliko nieko kito, kaip naktį traukti miegmaišius ir miegoti ant smėlio, ežero pakrantėje, po žvaigždėtu dangumi. Užtat saulėtekis buvo pasakiškas!
 
Turite tinklaraštį, kuriame nugula visų kelionių aprašymai, nuotraukos. Kaip kilo mintis rašyti tinklaraštį, kiek metų jis gyvuoja?

Tinklaraštis „Gyvenu gerai. Pasaulis pagal Vaidą“ vasaros pradžioje pradėjo skaičiuoti penktus metus. Per pastaruosius ketverius metus daug laiko praleidau užsienyje. Dirbdama, gyvendama, keliaudama. Mano tinklaraštis atlieka kelias funkcijas: visų pirma, man tai yra vienas iš komunikacijos kanalų su draugais ir artimaisiais, antra, tai tarsi mano interneto dienoraštis, kuriame fiksuoju aplankytas vietas ir prisiminimus, galiausiai, tai yra erdvė pasidalinti įspūdžiais, patarimais, nuotraukomis su keliones ir aktyvų laisvalaikį mėgstančiais žmonėmis.
 
Galbūt ir jūsų darbas susijęs su turizmu?

Šiuo metu gyvenu Šveicarijoje, tačiau nuotoliniu būdu internetu dirbu su vienu lietuvišku startuoliu „Tinggly Experiences“, kurio produktas skirtas keliones ir įsimintinas pramogas mėgstantiems žmonėms. Nepasakyčiau, kad mano darbas tiesiogiai susijęs su turizmu, bet jis visai šalia to (nusišypsojo pašnekovė).
 
Kokią šalį per atostogas rekomenduotumėte aplankyti žmonėms, kurie nori keliauti, bet nežino kur? Kodėl?

Man labai patinka atostogauti Viduržemio jūros salose, kurias pastaraisiais metais tapo ypač paprasta pasiekti pigiomis avialinijomis. Manau, ir Graikijos, ir Ispanijos, ir Italijos salos turi savito žavesio. Man atrodo, kad ir kurią salą keliautojas nutartų aplankyti, visose ras unikalią kultūrą, puikaus maisto, nuostabių paplūdimių, jaukių miestelių pasivaikščioti ir, smarkiai tikėtina, šiltos saulės.

Lietuvoje taip pat gausu lankytinų vietų. Kurias patartumėte aplankyti?

Lietuvoje taip pat yra daug gražių vietų! Visuomet laukiu vasaros ir baidarių žygių su draugais, kuomet ištrūksti visam savaitgaliui iš miesto, aplankai Lietuvos nacionalinius parkus, su išsikrovusiu telefonu pabūni gamtoje ir ramybėje. Tačiau visiems patarčiau būtinai aplankyti Kuršių neriją. Labai gražu!

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos