akcija2024 568px

Gegužės 30 dieną Šakių bendruomenių centrų asociacija (BCA), rajono savivaldybės mero pavaduotoja Rima Rauktienė ir savivaldybės atstovas Rimantas Valiukas ne tik susitiko su Molėtų rajono savivaldybės meru Stasiu Žviniu ir BCA pirmininke Vaida Saugūniene, bet ir viešėjo trijose Molėtų rajono bendruomenėse.

Pasak Šakių BCA tarybos narės Onos Rakauskienės, kasmetiniai respublikiniai bendruomenių sąskrydžiai Karklėje sudaro galimybę pasidalyti darbo patirtimi ir susirasti naujų draugų iš kitų Lietuvos kampelių. Praėjusiais metais šakiečiai užmezgė ryšius su Molėtų bendruomenių centrų asociacijos pirmininke Vaida Saugūniene, kuri su savo komanda ne tik lankėsi Šakių rajono bendruomenėse, bet ir pakvietė mūsiškius į svečius.

Molėtų rajono savivaldybėje Šakių rajono delegaciją sutiko meras, savivaldybės administracijos direktorius Vaclovas Seniūnas, bendruomenių centrų asociacijos pirmininkė ir spaudos atstovai. Šakių rajono vicemerė ir BCA pirmininkė Grinutė Šnirpūnienė pasidalijo gerąja darbo patirtimi, išklausė, kuo gyvena Molėtų bendruomenės, susipažino su jų lūkesčiais, viltimis ir sunkumais.
 
Šakių BCA delegacija turėjo galimybę ne tik pamatyti unikalios architektūros Lietuvos etnokosmologijos muziejaus ekspoziciją, bet ir apsilankyti trijose Molėtų rajono bendruomenėse, gyvuojančiose Verbiškių, Naujasodžio ir Alantos kaimuose. Čia juos svetingai sutiko Verbiškių bendruomenė, vadovaujama Bronės  Grigonienės, savo muzika ir dainomis palinksmino po 15 metų pertraukos specialiai Joninių šventei susibūrė bendruomenės kapela „Virinta“, vadovaujama vietinio mokytojo Algimanto Žukausko. Verbiškiečiai ne tik linksminasi, bet ir noriai dalyvauja seniūnijos ir rajono sporto varžybose. Čia vyksta stalo teniso užsiėmimai, vaikai šoka šiuolaikinio šokio kolektyve, renkasi į rankdarbių būrelį.  

Naujasodžio bendruomenės centre, kuriam vadovauja energinga savo krašto mylėtoja Liongina Lasienė, šakiečiai susipažino su Alantos technologijos ir verslo mokykla, atnaujintu Alantos dvaru, apžiūrėjo jame įsikūrusią biblioteką ir kraštotyros muziejų. Paskutinė stotelė buvo Alantos bendruomenės centras, vadovaujamas iš mūsų rajono Kubilių kaimo kilusios Ramunės Gecevičienės. „Pasikalbėję apie bendrus rūpesčius ir džiaugsmus, padarėme išvadą, kad visos bendruomenės gyvena iš projektų ir to kaimo geradarių žmonių savanorystės, - teigė G.Šnirpūnienė. - Tokie vizitai leidžia pasidalyti darbo patirtimi, palyginti esamą situaciją. Džiugu, kai rajono valdžia paremia kaimo bendruomenes, kad šios galėtų įgyvendinti savo idėjas ir vykdyti ES remiamus projektus.“

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos