akcija2024 568px

sibirasRugpjūčio 4-ąją, minint politinių kalinių ir tremtinių dieną, kriūkietis Tadas Kvasilius jau šešti metai kartu su savo kolegomis vyksta į lietuvių tremties ir kalinimo vietas Sibire.

Nuotr. Bendrija „Lemtis“ jau šeštus metus vyksta į lietuvių tremties ir kalinimo vietas Sibire.


Siekdama išsaugoti Lietuvos istorijos paveldą bei pagerbti sovietų okupacijos laikotarpiu nukentėjusius lietuvius, bendrija „Lemtis“ toliau tęsia jau prieš daugelį metų pradėtą darbą.

Vakar pradėjusi kelionę šešių žmonių komanda iš Vilniaus keliavo į Maskvą, o iš ten – į Altajaus Respubliką. Ekspedicijai vadovauja jau Sibire esantis ir bendražygių laukiantis fotografas ir operatorius Gintautas Alekna, kuris į Sibirą išvyko liepos viduryje ir liepos 20 – rugpjūčio 3 dienomis vadovavo ekspedicijai „Misija Sibiras 2012“, kurios dalyviai į Lietuvą grįžo šiandien ryte.

Bendrija „Lemtis“ 2011 metais organizavo ir įvykdė tiriamąją-pažintinę ekspediciją į Altajaus Respubliką, todėl šiais metais buvo nutarta tęsti pradėtą darbą ir organizuoti kapų tvarkymo ir paminklų atstatymo ekspediciją.
 
Šių metų ekspedicija vyks rugpjūčio 2–17 dienomis. Ekspedicijos metu darbai bus vykdomi Altajaus Respublikos, Kužurlaja, Kutašo, Kara Koboja, Oziornaja vietovėse. Visa tai bus užfiksuota fotografijose bei video medžiagoje. Ekspedicijos metu bus stengiamasi susitarti su vietine valdžia ir aptverti visas Kutašo kaimo kapinaites. Taip pat ekspedicijos metu bus renkama dokumentinė medžiaga, susipažįstama su buvusiomis tremtinių gyvenimo sąlygomis, bendraujama su ten dar gyvenančiais lietuviais.

Grįžę ekspedicijos dalyviai, kaip ir kiekvienais metais, važinės po Lietuvos mokyklas, švietimo įstaigas, organizuos fotografijų parodas, pasakos jaunimui apie skaudų mūsų tautos likimą bei patrauklia forma stengsis perteikti savo įspūdžius ir patirtį, įgytą ekspedicijos metu. Visa tai, tikime, neabejotinai prisidės prie pilietiškumo bei patriotiškumo vertybių skatinimo jaunimo ir visuomenės tarpe.

Bendrijos „Lemtis“ nariai ypač dėkoja Šakių rajono savivaldybei bei jos merui Juozui Bertašiui, kurie prisidėjo prie ekspedicijos organizavimo. Visi norintys pasiklausyti grįžusių ekspedicijos dalyvių pasakojimų apie lankytas trėmimų vietas, bei pamatyti surinktą foto ir video medžiagą, gali kviesti bendrijos narius į susitikimus.

Daugiau informacijos www.lemtissibiras.lt.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos