akcija2024 568px

lektuvasSandra JUŠKAITĖ

Vasara – labiausiai laukiamas metų laikas, kai galima atsipūsti nuo kasdienių darbų ir leisti sau pailsėti. Dažnai poilsiautojai džiaugiasi saule prie ežerų, kaimo turizmo sodybose arba prie tdaugelio vasaros metu lankomos Baltijos jūros. Pasidomėjome, kur ir kaip dažnai Šakių rajono gyventojai atostogas leidžia ne Lietuvoje, o svetur?

Nuotr. Šakių rajono gyventojai, iš kurių daugiausiai keliauja pensinio amžiaus žmonės, dažniausiai renkasi pažintines keliones.

Apie gyventojų pasirenkamas keliones kalbėjomės su Šakių turizmo informacijos (TIC) centro vadybininke Jolita Lekavičiene. Jos teigimu, dažniausiai vykstama į pažintines keliones, pavyzdžiui, maršrutu Budapeštas- Austrija-Šveicarija. Daugiausiai kelionėmis domisi šeimos ir pensinio amžiaus žmonės, kurių, beje, šiais metais sulaukiama žymiai daugiau. Garbaus amžiaus žmonės renkasi ne poilsines, bet priešingai – aktyvias pažintines keliones. Viena moteris, pasakodama savo kelionės įspūdžius, juokavo, kad ji iš grupės poilsiautojų buvo vyriausia ir ja buvo rūpinamasi daugiausiai. Priešingai nei vyresnieji, jaunimas dažniau renkasi poilsines keliones. „Jie domisi pigiais skrydžiais, akcijomis, seka paskutinės minutės pasiūlymus“, – pasakojo J. Lekavičienė.
 
Pažintinėms kelionėms rajono gyventojai daugiausiai renkasi Graikiją ir Ispaniją, o prasidėjus rudeniui, poilsiautojai dažnai saule džiaugiasi Egipte, kur termometro stulpelis šokteli iki 40 laipsnių karščio. Be šių šalių lankytinos, nors ir mažiau, kaimyninės šalys – Latvija, Lenkija. Į šią šalį sulaukiama labai mažai norinčiųjų vykti. Anksčiau žmonės vykdavo į vandens parkus, o kadangi dabar jų pakankamai yra ir Lietuvoje, poilsiautojai vyksta į Lenkiją aplankyti tik šiaip lankomų vietų.

Kalbėdama apie kelionių kainas J. Lekavičienė teigė, kad tokių kainų, kokios buvo prieš ketverius ar penkerius metus, tikrai nebėra. Tada buvo galima gauti gerą paskutinės minutės pasiūlymą, kurį būdavo galima įsigyti už 700 litų ir į šią kainą įeidavo trijų žvaigždučių viešbutis, pusryčiai, pietūs ir vakarienė. O dabar už tokį pasiūlymą reikėtų pakloti apie 1300-1500 litų.

Žmonės, atėję į TIC, dažnai jau būna suplanavę konkrečią kelionę, ypač nuolatiniai klientai, kurie žino, ką aplankė, ko dar nematė ir kur dar norėtų nuvykti, bet, žinoma, būna ir tokių, kurie klausia patarimų, kur yra geriau keliauti. Kiekvienas žmogus, planuodamas kelionę, pirmiausiai turėtų tiksliai žinoti, kiek gali skirti pinigų išvykai. „Yra tokia nerašyta taisyklė – už kokią sumą nusipirkai kelionę, maždaug pusę kelionės kainos turi įsidėti išlaidoms“, – pasakojo TIC vadybininkė J. Lekavičienė.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos