akcija2024 568px

bendruomene_zarasaiRugpjūčio 23 dieną Girėnų bendruomenė, kurią sudarė penkiasdešimt žmonių, tarp jų − pusė jaunimo, pajudėjo Zarasų link. Kelionės tikslas – aplankyti Dusetų seniūnijos ir parapijos bendruomenės santalką. Šakiečiai, įgyvendindami projektą, sėmėsi patirties, naujų idėjų, bendruomeniškumo ir jaunimo iniciatyvų skatinimo klausimais.

Nuotr. Girėnų bendruomenė lankėsi Šlyninkos vandens malūne.

Pasak Girėnų bendruomenės narės Irenos Šakėnienės, šis pirmojo etapo projektas suteikė galimybę ne tik pažiūrėti, kaip Dusetų bendruomenė aktyvina jaunimą, kuris noriai dalyvauja visose veiklose, bet ir aplankyti daug gražių vietovių ir objektų.

I. Šakėnienė pasakojo, kad buvo maloniai nustebinta, jog Dusetų bendruomenę sudaro garbaus amžiaus žmonės. „Atrodo, kad dėl supančios švarios gamtos ir sveikos aplinkos čia gyvenantys žmonės ilgiau gyvena, nes dauguma Dusetų bendruomenės narių – garbaus amžiaus, tačiau jiems netrūksta nei jėgų, nei noro dirbti”, − sakė I. Šakėnienė. Bendruomenė ypač daug dėmesio skiria jaunimui, rūpinasi jų užimtumu. Dusetose yra sporto klubas „Ainiai”, kur jaunimas gali sportuoti, taip pat kūrybinė amatų draugija „Dusetėlė nuo Sartų”, čia dusėtiškiai užsiima rankdarbiais. „Nors Dusetos yra labai mažas miestelis, tačiau jie dar leidžia ir laikraštį”, − sklaidydama parsivežto laikraščio puslapius, pasakojo Irena.
 
Girėnų bendruomenės nariai aplankė ir keletą žymių vietų Zarasų rajone – hidroelekrinę, kuri iki šiol gamina elektrą, dailės namus, kuriuose galima žiūrėti filmus ir čia sutelpa net trys šimtai žmonių.

„Didelį įspūdį paliko Energetikos muziejus, kuriame viskas valdoma elektronika. Užsidedi ausines, paspaudi mygtuką ir gali pamatyti, kaip per keliolika milijonų metų susidarė Sartų ežeras ar kitas objektas. Jei būtume turėję daug laiko, būtume visą dieną praleidę tame muziejuje”, − teigė moteris. Ji pasakojo, kad būnant muziejuje daugelis matė, jog kitame kambaryje pasilenkusi stovėjo moteris, o už jos − vyras. Jie žiūrėjo į atvykusius ir atrodė, klausėsi ir žiūrėjo, kas ir ką veikia. „Ne vienas iš mūsų bendruomenės ir „Laba diena” pasakė, bet vėliau supratome, kad tai tik paprasčiausios statulos”, − pasakodama apie gyvai atrodančias žmonių figūras juokėsi I. Šakėnienė.

Bendruomenė taip pat aplankė ir Stelmužės ąžuolą, Zarasų miesto centrą. Didelį įspūdį paliko 150 metų senumo Šlyninkos vandens malūnas.

Irena Šakėnienė džiaugėsi, kad pasirinko būtent Dusetų bendruomenę, nes ši bendruomenė yra ypač aktyvi ir skatina žmones gyventi ne iš pašalpų, bet iš pačių sugalvotų ir sukurtų darbų, kuriuos parduodami susitaupo vieną kitą litą. „Aplankyta bendruomenė tokia judri, guvi, tiek daug minčių ir idėjų turi, kad, kaip sakoma, tik spėk gyventi”, − vis dar neatsigaudama nuo įspūdžių pasakojo Irena.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos