baneris leidinys

bendruomenes_latvijojePraėjusią savaitę Šakių rajono kaimo bendruomenių pirmininkai ir jaunimo grupių atstovai dalyvavo dviejų dienų dalykiniame susitikime su kaimynais latviais. Vizito po Latviją metu jie ne tik pasidalijo savo veiklos patirtimi, bet ir pasirašė bendradarbiavimo sutartis su Jacavos bei Jaunpilio bendruomenėmis, aptarė bendrų tarptautinių projektų perspektyvas.

Nuotr. Net 50  mūsų rajono kaimo bendruomenių ir jaunimo atstovų ne tik pasisėmė bendruomeniškumo patirties iš kaimynų, bet ir pasigrožėjo Latvijos gamta, apsilankė žymiausiuose muziejuose.

Net 50  mūsų rajono kaimo bendruomenių ir jaunimo atstovų, Šakių rajono bendruomenių centrų asociacijos pirmininkė Grinutė Šnirpūnienė, rajono savivaldybės mero pavaduotoja Rima Rauktienė ir bendruomenių veiklą kuruojantis mero padėjėjas Rimantas Valiukas dalyvavo projekte „Latvijos patirtis gyventojų bendruomeniškumo ir savanorystės ugdyme“. Vizito į Latviją metu jie užmezgė ryšius su dviem - Jacavos ir Jaunpilio bendruomenėmis. Su jomis buvo pasirašytos bendradarbiavimo sutartys, aptartos bendrų tarptautinių projektų perspektyvos, pasidalinta Latvijos bendruomenių veiklos patirtimi.  Pasak Šakių rajono bendruomenių centrų asociacijos pirmininkės, yra ko vieniems iš kitų pasimokyti. Tuo susitikimai su kitų šalių bendruomenėmis ir jų lyderiais yra naudingi ir įdomūs. Įgytos žinios ir įspūdžiai pravers rengiant projektus gyvenimo kokybės kaimo vietovėse gerinimui, įtraukiant jaunimą ir įvairias socialines grupes į svarbių bendruomenių klausimų sprendimą ir savanorišką veiklą.
 
Po dalykinių susitikimų su kaimyninėmis Latvijos bendruomenėmis, keliauninkai aplankė Latvijos Versalį - Rundalės rūmų ansamblį, esantį Žiemgalos lygumoje, Bauskėje susipažino su Livonijos ordino pilimi, pasigėrėjo vaizdinga apylinkių panorama. Daug malonių akimirkų šakiečiai patyrė labiausiai lankomame  Miunchauzeno muziejuje, įkurtame  Liepupės valsčiuje, Duntėje, ir vaikščiodami po nuostabų Rygos senamiestį. Latvijos sostinėje jie aplankė ir automobilių muziejų, dalyvavo teatralizuotoje ekskursijoje po Jaunpilio pilį.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos