akcija2024 568px

Rugpjūčio 10 – 11 dienomis nemažas būrys dviračiais keliaujančių entuziastų išsiruošė į žygį „Pažinkime Zanavykų kraštą“, skirtą Tarmių metams paminėti. Renginio organizatorės,  Girėnų bendruomenės centro valdybos narės Rimos Vasaitienės teigimu, kiekvienas turime pažinti savo kraštą ir jį populiarinti.
 
Daugiau nei trisdešimt žygio dalyvių startavo Zanavykų krašto muziejaus kieme ir per dvi dienas aplankė žymiausias mūsų krašto vietas.  Griškabūdyje jie padėjo gėlių ir  uždegė žvakutes prie paminklo lietuvių kalbos tėvui Jonui Jablonskiui, sukūrusiam zanavykų šnektos pagrindu bendrinę kalbą, Kudirkos Naumiestyje pagerbė žymiausią XIX amžiaus pabaigos lietuvių publicistą, laikraščio „Varpas“ leidėją ir „Tautinės giesmės“, tapusios nepriklausomos Lietuvos himnu autorių Vincą Kudirką. Kadangi žygyje dalyvavo ne tik Suvalkijos regiono žmonės, buvo žygeivių iš Aukštaitijos ir Mažosios Lietuvos krašto, tai vakare prie bendro laužo, skanaudami gardžią žirnienę, kiekvienas savo šnekta porino įvairius pasakojimus.

Žygio dalyviai ne tik mynė dviračių pedalus, bet ir 16 kilometrų plaukė Šešupės upe. Nors pakeliui juos užklupo smarkus lietus ir visi permirko iki siūlo galo, bet irklų nemetė ir į krantą pasislėpti nepuolė. Panoviuose žygeivius pasitiko ir nuo lietaus  priglaudė Šakių bendruomenių centrų asociacijos pirmininkė Grinutė Šnirpūnienė.  Čia jie turėjo galimybę sušilti prie kavos ar arbatos puodelio, išsidžiovinti permirkusius drabužius.

Kadangi Girėnų bendruomenė jau trečius metus iš eilės dalyvauja konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse“, kurį organizuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija, tai visų renginių metu girėniškiai nepamiršta propaguoti saugaus eismo. Ne veltui šių metų projektas ir pavadintas „Saugus eismas Zanavykams 2013“. Iš Kauno atvykusi Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos atstovė Virginija Šetkienė žygio dalyviams trumpai pristatė  saugaus eismo taisykles, papasakojo apie nelaimes keliuose, kurias, pasak jos, dažniausiai lemia žmogiškumo ir tolerancijos stoka.  Visiems buvo išdalintos saugaus eismo priemonės.

Sutemus žygeiviai vakarojo prie laužo ir vaišinosi pačių išsivirta žirniene. Čia atvyko Šilgalių užkardos pasieniečiai, kurie papasakojo apie savo tarnybos specifiką, inscenizavo dokumentų patikrinimą pasienio ruože, leido pasidairyti pro naktinio matymo prietaisus. Nors poilsiui visi išsiskirstė tik paryčiui, tačiau kitą popietę vėl sėdo ant dviračių ir pasuko Sudargo link. Numynę dar 34 kilometrus ir pasisėmę neišdildomų įspūdžių, žygio dalyviai sugrįžo į Šakius. Juos visos kelionės metu lydėjo Šakių savivaldybės autobusiukas ir rajono Kelių policijos ekipažas.
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos