baneris leidinys

koplytele2
Ilgus metus Plieniškių koplyčia ir kapinių priežiūra besirūpinanti Danutė Baltrušaitienė pasakoja, kad koplyčia nuolat rūpinosi dvasininkai, patys parapijiečiai, ir teigia, kad koplyčios altorius yra senesnis nei pati koplyčia. D. Pavalkio nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Plieniškių koplyčia – veikianti kapinių koplyčia, esanti apie 5 km į šiaurę nuo Šakių, šalia kelio Šakiai–Prūseliai. Tikintieji nori suremontuoti šį sakralinį pastatą.

Plieniškių kapinėse koplyčia statyta apie 1892 m. Apie šią koplyčią istorinių faktų išlikę nedaug, daugiausiai žmonių prisiminimai byloja, kad...

(Daugiau paskaityti galite rugsėjo 28 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
duonkepis
Zanavykų muziejaus Amatininkų name muziejaus direktorė Rima Vasaitienė iš naujai pamūryto duonkepio traukė iškeptą zanavykiškos duonos kepalą, raikė ir vaišino šventės dalyvius. D. Pavalkio nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Praėjusį šeštadienį Zyplių dvaro ansamblio erdvėse netrūko įvairių veiklų. Čia įsikūrusios įstaigos – Lukšių kultūros centras, Zanavykų muziejus, restoranas „Kuchmistrai“ – rengė paskaitas apie dvarų madas ir skrynių puošybą, nušurmuliavo Europos paveldo dienos ir tarptautinė edukacinė duonos šventė „Su savo duona visur rasi suolą“, išskirtiniu akcentu tapo...

(Daugiau paskaityti galite rugsėjo 28 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
zilaitis erikas
Olandijoje studijuojantis Erikas Žilaitis neįsivaizduoja savo gyvenimo be šokio ir siekia šioje srityje sukaupti kuo didesnį žinių bagažą. D. Matvejevo nuotr.

Gana anksti Erikui Žilaičiui tėvų namus Šakiuose teko pakeisti Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos šokio sale. Šiuo metu savo gyvenimo be šokio neįsivaizduojantis E. Žilaitis studijuoja Olandijoje. Kalbamės su Eriku apie patirtį, užklupusius sunkumus bei jo ateities planus.
liepa gelgaudiskio parapija330
Šv. Kryžiaus Išaukštinimo atlaidų ir Gelgaudiškio parapijos 330 metų sukakties proga Mišias aukojęs Kaimelio Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios klebonas kun. Zenonas Stepanauskas (kairėje) pasidžiaugė Gelgaudiškio parapijos klebono kun. Arvydo Liepos ir visos parapijos nuveiktais darbais gražinant bažnyčią. L. Poškevičiūtės nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Rugsėjo 19 dieną į išpuoštą Gelgaudiškio Šv. Kryžiaus Išaukštinimo bažnyčią rinkosi gelgaudiškiečiai, aplinkinių kaimų gyventojai, tikintieji ir iš tolimesnių rajono kampelių. Visus juos sukvietė tradiciniai tituliniai Šventojo Kryžiaus Išaukštinimo atlaidai. Paminėtas ir Gelgaudiškio parapijos 330 metų jubiliejus.

Šv. Mišioms vadovavo Kaimelio Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios klebonas kun. Zenonas Stepanauskas. Kunigas priminė, kad...

(Daugiau paskaityti galite rugsėjo 24 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
mergaite alejoje
Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyrius skelbia, kad rugsėjo 20 d., praėjus lygiai metams nuo autoįvykio, kurio metu buvo sudaužyta skulptūra, šakiečių šiltai vadinta mergaite arba zanavyke, savivaldybės administracijos direktorius Dainius Grincevičius ir Šakių miesto vietos veiklos grupės pirmininkas Vitalijus Bogovičius pasirašė bendradarbiavimo susitarimą dėl skulptūros „Simboliai laike“ atstatymo iniciatyvos.
bendruomeniu saskrydis KN
Bendruomeniečių šventėje sušilti prie čia pat užkaisto katilo ir keptuvės ir paskanauti kvietė Marijampolės profesinio rengimo centro Kudirkos Naumiesčio skyriaus komanda, jų šefo Vyto išvirta žirnių sriubos bei Rasos blynų. D. Pavalkio nuotr.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Nuo pat ankstyvo vėsoko praėjusio šeštadienio ryto rajono bendruomenės, suvažiavusios į Kudirkos Naumiestį, išmoningai įkurtuose bendruomenių kiemeliuose pasidžiaugė bei pasidalino nuveiktomis veiklomis, renginio svečiai išdalino pluoštą padėkų.

„Bendrystė mus vienija“ – tokiu šūkiu rugsėjo 18 d. į Šešupės ir Širvintos santakoje įsikūrusį Kudirkos Naumiestį sugužėjo...

(Daugiau paskaityti galite rugsėjo 24 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
Zanavykų muziejus turėjo unikalią galimybę pakeliauti kultūros ir amatų keliu Budry mieste (Lenkija) – dalyvavo tradicinėje miestelio Derliaus šventėje, kurios metu rankų darbo gaminiais prekiavo ir kraštiečiai amatininkai.

Muziejus skelbia, kad įspūdingo dydžio ir grožio tradiciniai derliaus pabaigtuvių vainikai iškilmingai buvo nešami į bažnyčią, ten pašventinti ir atnešti į pagrindinę šventės vietą, kur vyko rugiapjūtės apeigų demonstravimas, šurmuliavo amatininkų mugė ir skambėjo atlikėjų dainos.
agronomai
Šakių delegacija Lietuvos agronomų sąjungos suvažiavime tradiciškai būna viena gausiausių. Organizatorių nuotr.


Praėjusį ketvirtadienį Akademijoje (Kėdainių r.) vyko 34-asis Lietuvos agronomų sąjungos (LAS) suvažiavimas, kuriame išskirtinės pagarbos sulaukė net keturi rajono agronomai.

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos