baneris leidinys

kriukai atidarymas
Simbolinę juostelę perkirpo (iš kairės) rajono meras Edgaras Pilypaitis, Kriūkų mokyklos-daugiafunkcio centro direktorė Lilija Liutvinienė ir UAB „Verslo“ darbų vadovas Erlandas Bikus. D. Pavalkio nuotr.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Penktadienį atverstas naujas Svetošino dvaro puslapis – sutvarkytoje pastato dalyje oficialiai atidaryta renginių salė. Nors renginio metu atkreiptas dėmesys, kad šis dvaras nėra toks didingas kaip kiti rajono dvarai, bet Kriūkams labai brangus ir savas. O ir apie salę, kurios bendruomenė neturėjo, buvo svajota ilgai ir kantriai, bet svajonės, pasirodo, tikrai pildosi, tad užmojų, kad pastatas būtų visiškai sutvarkytas, yra ir ateičiai.

„Svajonė brandinta ilgai. Kalbėta, sėdėta, tartasi...

(Daugiau paskaityti galite rugsėjo 22 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
„Sudargas vaizduose, judesyje ir žodžiuose“, – tokiu pavadinimu Sudargo bendruomenės centras įgyvendino projektą, kurio metu buvo išleistas edukacinis-informacinis leidinys – monografija ,,Sudargo istorijos atspindžiai“ (santrauka rusų, anglų kalbomis), monografijos autorė Alberta Natalija Dragūnaitienė. Be to, apie šitą nuostabios gamtos ir didingos istorijos kraštą sukurtas videofilmas ,,Sudargo bylonių dvasioje“ (su angliškais subtitrais).

„Įgyvendinant projektą atsirado gana rimtų iki tol nenumatytų apsunkinimų dėl jo uždavinių įvykdymo ir savalaikės sklaidos. Juk į visų mūsų gyvenimo ritmą su neigiamomis korekcijomis įsibrovė viruso COVID-19 pandemija. Dėl to teko atidėti rašytinio leidinio visuomenei pristatymą ir gana ilgam laikui nutraukti jau sklandžiai pradėtus filmavimo darbus“, – apie projekto įgyvendinimą pasakojo A. N. Dragūnaitienė.
duonos svente arpa
Vaikai pasikeisdami suko arpos rankeną, kad atskirtų grūdus nuo pelų. D. Pavalkio nuotr.


Jau aštuonioliktus metus Zanavykų muziejuje šurmuliuoja tradicinė edukacinė šventė „Su savo duona visur rasi suolą“. Ilgametė tradicija sukvietė būrin duonutę valgančius, kepančius, apie duonutę rašančius ir pasakojančius.
kudirkiene sodyba
Šimtametėje Elenos Kudirkienės sodyboje ant sienos tebekabo medinis kablys virvėms vyti, anksčiau jos tėvelis po Visų šventųjų ilgais vakarais su juo dirbdavo, o jai smagu būdavo stebėti. D. Pavalkio nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Skaistgirių kaime (Sintautų sen.) stovinti Elenos Kudirkienės šimtametė sodyba ne tik mena kelių kartų Skaisgirių šeimos relikvijas, bet ir mielai priima lankytojus. Praėjusią savaitę sodybos prieigose jaunimas iš Šakių, Jurbarko tapė, klausėsi sodybos šeimininkės pasakojimo apie sodybos istoriją.

Skaistgirių kaimas yra vos keli kilometrai nuo Veršių. Norint pasiekti E. Kudirkienės sodybą tenka važiuoti...

(Daugiau paskaityti galite rugsėjo 18 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
kalbos diena kn1
Konferencijos metu kalbėjęs Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkas Audrys Antanaitis, rodydamas Jono Jablonskio išleistas knygas, tvirtino, kad tuomet parašyti knygelę ar net vieną puslapį buvo nelengva. D. Pavalkio nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Minint kalbininko Jono Jablonskio 160-ąsias gimimo metines, praėjusį šeštadienį Kudirkos Naumiestyje vykusioje Kalbos dienoje įžvalgomis apie lietuvių kalbą dalinęsi kalbos saugotojai kvietė ją kurti patiems ir kasdien.

Kurti kalbą kasdien

„Šiandien kalbėjusieji atsiprašinėjo, kad...

(Daugiau paskaityti galite rugsėjo 18 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
constantin lagosha
Baltrušių kaime, masinių žydų žudynių vietoje, Izraelio ambasados Lietuvoje atstovas Constantin Lagosha padėkojo visiems, dabar saugojantiems Lietuvoje gyvenusių žydų atminimą. D. Pavalkio nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Rugsėjo 15 d. Baltrušių kaimo holokausto kapinėse paminėta Pilviškiuose gyvenusių, dirbusių, į mūsų šalies istoriją ir kultūrą įsipynusių žydų tautos žmonių tragedija.

Prieš dvejus metus Baltrušių kaime, masinių žydų žudynių vietoje, buvo...

(Daugiau paskaityti galite rugsėjo 18 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
vidziunas premija kn
Šiemet Jono Jablonskio premija už reikšmingus nuopelnus kalbai įteikta kalbininkui, kraštiečiui, humanitarinių mokslų daktarui Arvydui Vidžiūnui (centre). Ją įteikė savivaldybės mero pavaduotojas Darius Jakavičius, sveikino viena iš šiųmetės Kalbos dienos organizatorių, ilgametė Kultūros, švietimo ir sporto savivaldybės skyriaus specialistė Aurelija Papievienė. D. Pavalkio nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Kudirkos Naumiestyje vykusioje 48-oje Kalbos dienoje, minint lietuvių kalbos tėvo Jono Jablonskio 160-ąsias gimimo metines, jo vardu pavadinta premija šiemet įteikta kalbininkui kraštiečiui, filologijos pedagogui, politikui Arvydui Vidžiūnui.
aukso paukste mdk
Garbingiausią mėgėjų meno apdovanojimą „Aukso paukštė“ už meilę dainai, pomėgį, virtusį prasminga koncertine veikla, garsinančia Šakius ir Gotlybiškius, Mamų ir dukrų kvartetui bei jų vadovei Violetai Simonavičienei (kairėje) įteikė Lietuvos nacionalinio kultūros centro Mėgėjų meno skyriaus specialistė Aurelija Andrejauskaitė (antra iš dešinės). D. Pavalkio nuotr.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

„Aukso paukštė“ – aukščiausias mėgėjų meno apdovanojimas Lietuvoje – jau septintą kartą nusileido Šakiuose. Šį kartą geriausio vokalinio ansamblio ir vadovo nominacija skirta Gotlybiškių kaimo Mamų ir dukrų kvartetui ir jų vadovei Violetai Simonavičienei.

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos