baneris leidinys

supratimo medis
Nuotr. Ant pasodinto Supratimo medžio buvo kabinamos simbolinės mėlynos spalvos gėlės, balionai bei juostelės, taip išreiškiant supratimą ir palaikymą sergantiems autizmu.

Balandis – autizmo mėnuo, o balandžio 2-oji Tarptautinė autizmo supratimo diena. Šiais metais, prisijungus prie Lietuvos autizmo asociacijos „Lietaus vaikai“, ši diena pirmąkart paminėta ir Šakiuose – prie Šakių ežero pasodintas Supratimo medis.
Supratimo medžio sodinimo akciją inicijavusi Socialinės paramos skyriaus vedėja Leonora Pocevičiūtė kalbėjo, kad susirinkę draugėn turime progą atkreipti dėmesį, pakalbėti apie tuos, kurie gyvena kitokiame pasaulyje. Ji ragino būti pakantesniems ne taip greitai bėgantiems, ne taip gražiai deklamuojantiems ar kalbantiems, nes jiems prisitaikyti mūsų, save laikančių normaliais, pasaulyje ne taip paprasta. L. Pocevičiūtė atkreipė dėmesį, kad rajone yra trys neįgaliųjų dienos centrai, kuriuos galėtų lankyti dar didesnis skaičius neįgaliųjų, tačiau tėvai bijo išleisti savo vaikus, nes bijo būti nesuprasti, nepriimti, įskaudinti.
girenai40
Nuotr. Per Girėnų laisvalaikio salės pagyvenusių liaudiškų šokių grupės „Girėnai“ 40-ties metų gyvavimo laiką keitėsi žmonės, vadovai, kartos, bet nepasikeitė žmonių meilė šokiui, noras gyventi gyvenimą bei bendrumo jausmas ir vienas kito palaikymas.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Balandžio 13 d. Šakių kultūros centro salėje vos tilpo liaudiško šokio mylėtojai, susirinkę į Girėnų laisvalaikio salės pagyvenusiųjų liaudiškų šokių grupės „Girėnai“ 40 metų kūrybinės veiklos šventę. Prasmingą jubiliejų švenčiančius girėniškius atvyko pasveikinti kolegos ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos, rajono vadovai bei draugai.

Garsina savo kraštą

Girėnų pagyvenusiųjų žmonių šokių kolektyvo veiklos...

(Daugiau paskaityti galite balandžio 16 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
prusaityte milda
Nuotr. Šakių kultūros centro Kidulių laisvalaikio salės kultūrinių renginių organizatorė Milda Prūsaitytė džiaugiasi kiekviena dovana dvarui, šį dvaro maketą pagamino vienas Gudkaimio (Vilkaviškio r.) globos namų gyventojas.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ
 
Vos pusmetį Kidulių laisvalaikio salės kultūrinių renginių organizatore dirbanti Milda Prūsaitytė pilna originalių idėjų, kuria planus, kaip surengti išskirtinius renginius šio krašto žmonėms bei labiau atskleisti ir puoselėti dvarų kultūrą, nes tikroji jos darbo vieta – Kidulių dvare.
sedbaras smetonos
Nuotr. LR Seimo nariui, socialinių mokslų daktarui, teisininkui Stasiui Šedbarui Lietuvos istorija yra svarbi, jis daug valandų skyrė Antano ir Sofijos Smetonų asmenybėms pažinti, o apie Smetonų kelionę per gyvenimą pasakojo Istorinės Lietuvos Respublikos Prezidentūros Kaune muziejininkė, istorikė dr. Ingrida Jakubavičienė (dešinėje).


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Šakių visuomenei apie pirmojo ir paskutiniojo tarpukario nepriklausomos Lietuvos Prezidento Antano Smetonos ir jo žmonos Sofijos gyvenimo ir veiklos peripetijas pasakojo LR Seimo narys, socialinių mokslų daktaras, teisininkas Stasys Šedbaras ir Smetonų gyvenimo bei veiklos tyrinėtoja, Istorinės Lietuvos Respublikos Prezidentūros Kaune muziejininkė, istorikė dr. Ingrida Jakubavičienė, kuri apie Smetonas yra parašiusi jau tris knygas.
Balandžio 4 d. Zanavykų muziejuje atidaryta Girėnų bendruomenės centro veiklių moterų darbų paroda, kurioje pristatomi įvairiausia technika atlikti moterų rankdarbiai.

Galima išvysti nertų, megztų, tapytų, siūtų ir siuvinėtų, veltų ar iš karoliukų vertų darbų. Zanavykų muziejaus darbuotojai pastebi, kad paroda atspindi Girėnų krašto moterų veiklos įvairovę, bendruomenės dvasią.
vaikai lnk
Nuotr. Paramos koncerte „Gelbėkit vaikus“ dalyvavo ir Šakių rajono atstovai – trijų dienos centrų vaikai bei juos lydintys asmenys.


Praėjusį penktadienį LNK televizijos eteryje jau devintąjį kartą vyko paramos koncertas „Gelbėkit vaikus“. Jame dalyvavo bei puikiai laiką praleido ir trijų dienos centrų iš Šakių rajono atstovai.
Kovo 22 d. Sintautuose sukosi šokėjų poros iš Šakių, Kauno, Kalvarijos, Raseinių, Kėdainių, Šilalės, Rietavo, Radviliškio. Vyko respublikinis vyresniųjų liaudiškų šokių grupių konkursas ,,Sintautų kviestinis“, skirtas Juozo Lingio metams.

2019 m. rajono savivaldybė paskelbė Lietuvos himno ir choreografo Juozo Lingio metais. Lietuvos sceninis liaudies šokis neatskiriamai susijęs su 1919 m. Gyliškių kaime (Šakių r.) gimusio J. Lingio vardu. Iš daugiau nei 150 jo sukurtų šokių didesnę pusę nuolat šoka mėgėjų meno kolektyvai, o kelios dešimtys tapo lietuviško šokio Aukso fondo turtu. J. Lingys buvo nacionalinių dainų švenčių vyriausiasis baletmeisteris, daugelio kitų masinių švenčių vadovas, penkiose jo parengtose knygose „Sceninis lietuvių liaudies šokis“ išspausdinta beveik šimtas šokių su folkloriniais ir istoriniais aprašais.
tremtis vaiciunas
Nuotr. Vienas iš parodos rengėjų, Vilniaus zanavykų bendrijos pirmininkas Kęstutis Vaičiūnas parodos dalyvius tarsi sugrąžino į praeitį, išgyventą tremtį. Pasak jo artimųjų, K. Vaičiūnas praktiškai gyvena archyvuose.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Kovo 22 d. Zanavykų muziejuje minint 70-ąsias masinių trėmimų metines buvo pristatyta kilnojamoji paroda „Jie neturėjo grįžti...“, pasakojanti apie trėmimą, vykusį ir mūsų krašte 1949 m. kovo mėnesį.

Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos