baneris leidinys

cekauskui padeka
Žemės ūkio ministerijos ir VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros surengtoje metinėje konferencijoje „Tautinio paveldo produktų apsauga, kūrimas, realizavimas ir populiarinimas“ apdovanoti sėkmingiausiai dirbantys tradiciniai amatininkai ir tradicinių amatų centras, pagerbti tautinio paveldo puoselėtojai. Šiemet premija skirta lekėtiškiui tradicinės stogdengystės puoselėtojui ir skleidėjui Gintui Čekauskui.

Šiais metais renginys, suburiantis visos Lietuvos amatininkus padiskutuoti, pasidalinti sava patirtimi ieškant geriausių sprendimų išsaugant šalies tautinį paveldą, vyko puodžių sostine tituluojamuose Kuršėnuose. Čia įsikūręs Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras pernai buvo pripažintas geriausiu, o dabar svetingai atvėrė duris kolegoms.
Praėjusį šeštadienį rezidencijoje „Grįžulo Ratai“ atidaryta moksleivių kūrybinių darbų konkurso „Sakmė apie žirgą“ paroda. Jos iniciatorius – aistringas žirgų mylėtojas, kraštietis Vitas Daniliauskas taip pakvietė Šakių r. meno mokyklą paminėti besibaigiančius Žirgo metus, akcentuojant išskirtinę žirgo reikšmę Lietuvos istorijoje ir kultūroje.

Pasak Šakių rajono meno mokyklos Dailės skyriaus vadovės, dailininkės Lolitos Rūgytės, ji į šį projektą pakvietė Jurbarko Antano Sodeikos ir Birštono menų mokyklas, su kuriomis jau kuris laikas bendradarbiauja ir palaiko gražius ryšius. Kūrybinių darbų konkurse dalyvauja 18 mokinių, po šešis iš kiekvienos Meno mokyklos.
skaizgirys anukai
Tarp būrio muzikuojančių rajono šeimų pasirodė ir Romas Skaizgirys su anūkais – Ūla Skaizgiryte, Rusne ir Emiliu Jurkšaičiais. Organizatorių nuotr.

Lapkričio 24 d. Gelgaudiškio kultūros salėje jau 11-ą kartą vyko tradicine tapusi rajono muzikuojančių šeimų popietė. Save parodyti, į kitus pasižiūrėti ir paklausyti susirinko būrelis muzikuojančių, dainuojančių ir meną puoselėjančių rajono šeimų.
raukcio nuotr
Fotografijų parodoje „Kitoks pasaulis“ tarp 20 atrinktų fotografijų – net keturios Šakių rūmų teisėjo Arturo Raukčio. Asmeninio archyvo nuotr.


Marijampolės apylinkės teismo Šakių rūmų teisėjas Arturas Rauktys savo socialinio tinklo „Facekook“ paskyroje pasidalino džiugia žinute – net keturios jo darytos fotografijos buvo atrinktos teisėjų fotografijų parodai „Kitoks požiūris“, kuri eksponuojama Vilniaus universiteto centrinių rūmų rektorato koridoriuje.
lekeciai paroda langai
Devintą kartą Lekėčių bendruomenės moterų klubas pakvietė į kalėdinių darbų parodą, šiais metais siūloma pažvelgti pro kalėdinius langus. Šio klubo vadovė Vaida Brazaitienė (dešinėje) apibūdindama parodą kalbėjo, kad grožis slypi netobulume. A. J. Repšio nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Praėjusį sekmadienį Lekėčių bendruomenės moterų klubo narės pakvietė į tradicinę kalėdinių darbų parodą „Kalėdiniai langai“. Kūrybingoms Lekėčių moterims šįkart langai buvo puiki galimybė pademonstruoti savo kūrybiškumą ir atskleisti šventinio laikotarpio grožį.

„Pasitikime Kalėdas jau advento metu. Darykime dovanas ir dėkokime už jas, mokėkime atleisti iš tikrųjų, kad...

(Daugiau paskaityti galite gruodžio 1 d. laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
paltanavicius premija
Rašytojo Vytauto Tamulaičio literatūrinės premijos laureatu šiemet paskelbtas gamtininkas, ornitologas, fotografas, radijo ir TV laidų vedėjas, knygų apie gamtą rašytojas Selemonas Paltanavičius. D. Pavalkio nuotr.

Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Praėjusį antradienį Šakių viešoji biblioteka visus kraštiečius sukvietė į vaikų ir jaunimo literatūros klasiko, žurnalisto, redaktoriaus, rašytojo Vytauto Tamulaičio 110-ųjų gimimo metinių paminėjimą ir jo premijos įteikimo ceremoniją.

Šakių viešosios bibliotekos kraštotyrininkė Ingrida Jonuškienė priminė mūsų žymaus kraštiečio V. Tamulaičio gyvenimo ir kūrybos kelią. Lemiamos įtakos jo kūrybai turėjo unikali, turtinga ir...

(Daugiau paskaityti galite gruodžio 1 d. laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
papuosimai sakiuos2
Šakiuose tradiciškai eglė sužibs miesto skvere, kur jau papuoštas karilionas, be to, šiais metais šventiškai nušvis ir Šakių paežerė. D. Pavalkio nuotr.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Spustelėjus šaltukui ir iškritus pirmajam sniegui, plūstelėjo išties žiemiška ir artėjančių švenčių laukimo nuotaika. Rajono miestai ir miesteliai žiemos šventėms jau pradeda ruoštis. Šeštadienį Kauno rotušės aikštėje buvo įžiebta įspūdinga plunksnomis padabinta Kalėdų eglė, o rajone tradiciškai eglutę pirmieji įžiebs gelgaudiškiečiai.
kira talentai
Šakių cirko mokyklos oro akrobatė Kira Babych sužavėjo savo pasirodymu ir iš komisijos sulaukusi trijų TAIP pateko į kitą projekto etapą. Organizatorių nuotr.


Sekmadienio vakarą projekte „Lietuvos talentai“ pasirodė Šakių cirko mokyklos artistė ukrainietė Kira Babych. Nors talentinga oro akrobatė prieš pasirodymą patyrė kojos traumą, tačiau tai nesustabdė jos pasirodymo, kuris nustebino ne tik žiūrovus, bet ir vertinimo komisiją, kuri jai atidavė tris TAIP.

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos