baneris leidinys

margintoju svente
Pasak tautodailininkės Liudos Liaudanskaitės, Velykų stalą puošiantis margutis nuo seno simbolizuoja gyvybę, stiprybę, derlingumą – tai būdavo užkoduojama dabinant margutį tradiciniais raštais. Zanavykų muziejaus nuotr.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Nors iki šv. Velykų liko daugiau nei dvi savaitės, tačiau Zanavykų muziejuje susirinkusios margučių margintojos tvirtino, kad pats laikas marginti neatsiejamą šios šventės simbolį – Velykų margutį. Tad jau vienuoliktoje „Tradicinių margučių margintojų šventėje“ tiek mūsų krašto margintojos, tiek viešnios iš Kauno, Šilutės pamokė įvairiausių kiaušinių marginimo būdų.

Tik atvykus į Zanavykų muziejų akį traukė jo prieigose muziejininkų ir muziejaus bičiulių įrengtas Margučių sodas, išpuoštas...

(Daugiau paskaityti galite kovo 28 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
renginys pauksciai
Lekėčiuose susirinkusiems priešmokyklinukams netrūko užsiėmimų, jie noriai įsijungė į įvairias veiklas. Organizatorių nuotr.

Kartu paminėti Žemės dieną Lekėčių priešmokyklinukai pakvietė draugus iš Kriūkų, Plokščių ir Zapyškio.
biblioteka ziniakove
Šakių viešoji biblioteka suvadino miestelėnus paminėti Knygnešio dieną – vyko edukacija „Zanavykiškų žodžių mugė“, kurią ruošė bibliotekos savanorė Ona Jasinskienė ir skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Lina Eringienė. Susirinko net 11 komandų iš Šakių „Žiburio“ gimnazijos, Šakių kultūros centro folkloro ansamblio „Šakija“ narių, Šakių TAU, bibliotekos skaitytojų.

Renginį pradėjusi L. Eringienė paminėjo svarbiausius rajono knygnešius, kurių rajone apie 300. Jie – „Sietyno“ ir „Artojų“ draugijos Zanavykų kuopos nariai, už lietuviškos spaudos gabenimą ir platinimą ne kartą smarkiai nukentėję: mokėjo pinigines baudas, neteko ūkių, buvo kalinami, ištremti, net gyvybę paaukojo...
bibliotekele knygnesio namelis
Minint Knygnešio dieną Kudirkos Naumiestyje duris atvėrė lauko bibliotekėlė „Knygnešio namelis“, kuris greitai užsipildė renginio dalyvių atneštomis knygomis. D. Pavalkio nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Prasmingai kovo 16-ąją – Knygnešio dieną – paminėjo naumiestiečiai: atidarė lauko bibliotekėlę –„Knygnešio namelį“, kuris netrukus buvo užpildytas renginio dalyvių atsineštomis knygomis.
zygis kovo11
Į pėsčiųjų žygį registravosi 127 dalyviai, tiesa, žygiavo ir neužsiregistravusių. Žygyje dalyvavo ir organizacijos, ir šeimos, ir pavieniai asmenys. Organizatorių nuotr.


Kudirkos Naumiesčio bendruomenė tęsia praėjusiais metais pradėtą tradiciją – Kovo 11-ąją paminėjo pėsčiųjų žygiu. Šeštadienį arti 150 žygeivių įveikė 10 kilometrų trasą. Ir ne veltui sakoma, kad blogo oro nėra, yra tik netinkama apranga.  
starkauskas p zizliauskas nuotr
Auksiniu scenos kryžiumi nominuotas kraštietis aktorius Domantas Starkauskas daugeliui pažįstamas ir kaip muzikinės grupės „Abudu“ narys.  Vaikinas tikina, kad, bėgant laikui, vis mažiau linksta save identifikuoti kaip išskirtinai muzikantą ar aktorių, nes jo pašaukimas – kūryba, realizuojama įvairiausiomis formomis. P. Žižliausko nuotr.


Už Treplevo vaidmenį spektaklyje „Žuvėdra“ Auksiniu scenos kryžiumi nominuotas jaunasis aktorius Domantas Starkauskas, paklaustas, ar toks įvertinimas neiškels kartelės, sunkiai perkopiamos jam pačiam, su šypsena sako, kad apdovanojimų vaikymasis – mažiausiai energijos ir laiko vertas dalykas. Nors Treplevo vaidmuo buvo vienas sudėtingiausių Domanto karjeroje, todėl įdėtų pastangų įvertinimas išties nudžiugino, tačiau kraštietis tikina, jog svarbiausia – kūrybinio darbo teikiamas malonumas, nauda ir vertė. Tad su Domantu kalbamės apie tai, kas slypi už apdovanojimų spindesio ir scenos užsklandų.
sachmatu formule
Kovo 12 d. Kudirkos Naumiesčio kultūros padalinio salėje vyko „Šachmatų formulės“ ketvirtas etapas, kuriame varžėsi 22 šachmatų entuziastai iš Punsko (Lenkija), Birštono, Marijampolės, Vilkaviškio, Kazlų Rūdos bei Šakių savivaldybių. Šio etapo nugalėtoju tapo šakiškis Laimutis Kasparavičius.

Vilkaviškiečio, šachmatų entuziasto Stasio Kružinausko inicijuota „Šachmatų formulė“ keliauja po miestus ir miestelius, kviečia prisijungti visus prijaučiančius ir mėgėjus. Šį kartą varžybos buvo surengtos Kudirkos Naumiestyje.
sewruk
Zanavykų muziejuje dailininkė Danuta Sewruk, lyg iš paveikslo nužengusi XIX amžiaus pabaigos Rytų Prūsijos laikmečio dama,  pristatė savo personalinę tapybos darbų parodą „Rytų Prūsija languose“. D. Pavalkio nuotr.


Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Kovo 9 d. popietę Zanavykų muziejuje padaugėjo langų, pro kuriuos atsivėrė nostalgiški istoriniai vaizdai, įspūdingi pastatai, kurių realybėje jau niekada neišvysime. Tai dailininkės ir nuostabią damą įkūnijančios moters  Danutos Sewruk iš Vengoževo (Lenkija) personalinės tapybos darbų parodos „Rytų Prūsija languose“ perliukai.

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos