baneris leidinys

neigalieji zenklas
A. Martinaičio nuotr.: Taip atrodė šakiečių „gyvoji“ skulptūra iš oro, deja, nevisiškai užpildyta.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Tarptautinę neįgaliųjų dieną, gruodžio 3-iąją, Šiauliuose 2016 m. gimusi akcija „Aš ir Tu – tai Mes!“ nuvilnijo per visą Lietuvą. Šiais metais prie šios akcijos...

(Daugiau paskaityti galite gruodžio 7 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
repsys cekauskas
Nuotr. Fotografas Algirdas Jonas Repšys (kairėje) Čekauskų etnografinio muziejaus įkūrėją Gintą Čekauską palaiko savo idėjomis, jam dovanojo albumą atvirukams sudėti.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Gruodžio 1 d. lekėtiškiai Adventą pasitiko Čekauskų etnografiniame muziejuje. Į praeitį sugrąžino prieš pusšimtį metų išleisti ir kažkam rašyti naujametiniai ir kalėdiniai atvirukai, kaip gydytis nuo peršalimo, patarimus dalijo žolininkas Bernedinas Marčius.

„Idėja surengti šią parodą kilo, nes...

(Daugiau paskaityti galite gruodžio 4 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
Praėjusį penktadienį posėdžiavusi rajono savivaldybės taryba pritarė Šakių rajono savivaldybės bendradarbiavimo sutarčiai su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka įgyvendinant iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamą projektą. Dėl to biblioteka pasipildys modernia technika, tačiau įsipareigos ir investuoti.

Šakių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Kristina Lebedžinskienė pristatė Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projektą „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje viešosios interneto prieigos infrastruktūroje“, kurio vertė 10,7 mln. eurų. Tai skėtinis projektas, kuris apims visas savivaldybių bibliotekas. Šakių rajono savivaldybės viešajai bibliotekai ir padaliniams neatlygintinai bus perduota skiriama kompiuterinė techninė įranga su inžineriniu, eksperimentiniu,  kūrybiniu ir programavimo paketais, kuriuose tokie šiuolaikiniai įrenginiai, kaip 3D spausdintuvas, virtualios realybės akiniai, negatyvų ir nuotraukų skaitmeninimo skeneris, rašalinis spausdintuvas nuotraukoms ir kt. Preliminari planuojamos perduoti įrangos vertė – 240 tūkst. eurų.
Nustatant Šakių kultūros centro teikiamų paslaugų kainas kai kurie tarybos nariai suabejojo, ar ketinimas nuomoti Kidulių dvaro salę už 60 eurų per valandą, o kiekvieną papildomą valandą už 51 eurą nėra per brangus. Tiesa, galiausiai šis siūlymas apskritai išimtas, nes kol nesibaigęs projekto įgyvendinimo laikotarpis, pinigų imti nebūtų galima.

Paskutiniajame tarybos posėdyje buvo tvirtinamos Šakių kultūros centro teikiamų paslaugų kainos. Tačiau Finansų ir rajono plėtros komiteto posėdyje užkliuvo ne Šakių, o Kidulių dvaro salės (Šakių kultūros centro padalinys) siūloma nuomos kaina. Prasidėjo svarstymai, ar adekvatu prašyti 60 eurų už valandą bei po 51 eurą už kiekvieną papildomą valandą.
bitininkai pas mera
Nuotr. Savivaldybėje apsilankę Lietuvos bitininkų sąjungos atstovai kartu su žinomu bitininku dr. Algirdu Amšiejumi (trečias iš kairės) aptarė galimybę kitų metų rugpjūtį Lietuvos bitininkų šventę  organizuoti Šakių rajone.


Pirmadienį su rajono meru susitiko rajono bitininkai bei Lietuvos bitininkų sąjungos (LBS) vadovai. Susitikimo metu aptarti Lietuvos bitininkų šventės, kuri numatoma kitais metais Gelgaudiškyje, organizaciniai klausimai.
gurevicius
Nuotr. Gelgaudiškio Šv. Kryžiaus Išaukštinimo bažnyčios klebonas teol. lic. Dainius Gurevičius kviečia nebijoti atverti duris Kristui.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Šį sekmadienį prasideda Adventas. Gelgaudiškio Šv. Kryžiaus Išaukštinimo bažnyčios klebonas Dainius Gurevičius ragina būti paslaugiems, gerumą ir meilę skleisti ne tik švenčių dienomis, bet nuolatos.
cirko ziburiai
Nuotr. „Grand Prix“ apdovanojimą iškovoję Kinijos kolektyvo „Daong‘ eacrobatiktroupe“ artistės demonstravo stulbinamą reakciją bei vikrumą atlikdamos numerį su lėkštėmis.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Lapkričio 24–25 dienomis Šakių kultūros centras virto cirko namais. Čia vyko tarptautinis cirko festivalis-konkursas „Cirko žiburiai 2018“, šiais metais skaičiuojantis 40-ties metų jubiliejų. Festivalyje programas pristatė net 13 vaikų ir jaunimo cirko kolektyvų iš septynių šalių.
pasiklydes skambutis1
Profesionalus komedijos teatras „Domino“ gruodžio 12 d. į Šakius atvyksta su tikrais įvykiais paremta nuotykių komedija „Pasiklydęs skambutis“. Taip yra nutikę kiekvienam iš mūsų. Ir, greičiausiai, net ne vieną kartą…

Reklamos prodiuseris Haris ir jo žmona Roberta keliauja aplankyti savo draugų – ne itin sėkmingo rašytojo Polo ir jo senamadiškos žmonos Lauros. Laukia daug žadantis savaitgalis – gardi vakarienė, vynas ir pokalbiai iki paryčių.

Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos