baneris leidinys

ploksciuose paminklas
Plokštiečio skulptoriaus Zigmo Sederevičiaus (kairėje) išdrožtas koplytstulpis ir paminklinė lenta Plokščių parapijoje tarnavusiems kunigams Švč. Mergelės Marijos Vardo bažnyčios šventoriuje primins bažnyčios istoriją. L. Poškevičiūtės nuotr.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Šiais metais į Porciunkulės atlaidus Plokščiuose sugužėjusius žmones atvedė ne tik tikėjimas bei iškilmingi atlaidai, bet ir šventoriuje iškilusio koplytstulpio ir paminklinės lentos Plokščių parapijoje tarnavusiems kunigams šventinimas.

Jau einant siaura gatvele tradiciškai pasitinka prekybininkai, gatvelės gale...

(Daugiau paskaityti galite rugpjūčio 4 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
boleslovo fiserio koplycia
Tauragės krašte yra toks miestelis – Gaurės pavadinimu. Pats žodis Gaurė man skamba ir didingai, ir mistiškai. Gal todėl ilgą laiką svajojau pasižvalgyti tose apylinkėse, o ypač aplankyti dar mistiškesnę ir pilną visokiausių spėlionių Gaurės dvaro valdytojo Boleslovo Fišerio koplyčią.

Gaurės vietovardis minimas 1500 metais, kai kelyje į Prūsiją stovėjusi muitinė. Netoliese kūrėsi ir dvaras, vėliau – miestelis. Įdomu tai, kad daugiau nei po šešiasdešimties metų minima karčema, priklausiusi Zofijai Gaurai. Gal tuo metu Zofija buvo ir dvaro savininkė... Galima manyti, kad tenykštėje vietovėje seniai gyvenusi ši giminė ir suteikė pavadinimo kilmę...
paminklas jasulaitis rolskis
Šakių dekano dekanas kanauninkas kunigas Donatas Jasulaitis (dešinėje) pašventino paminklinį akmenį bei pasidžiaugė parapijos klebono Donato Rolskio darbais telkiant žmones ir puošiant bažnyčią bei jos aplinką. R. Plaušinaitytės-Šerkšnienės nuotr.

Liepos 26 d. tikintieji rinkosi į Slavikus švęsti Šv. Onos atlaidų, Slavikų Šv. Onos bažnyčia netalpino visų norinčių dalyvauti Mišių aukojime. Po Mišių buvo pašventintas paminklinis akmuo su svarbiomis šiai parapijai datomis.
naujokyne moteru akimis
Bendroje parodoje darbus pristatė seserys (iš kairės) Irena Seniūnienė, Laima Kantakevičienė bei fotografė, jų bičiulė Edita Meškonienė. G. Martinaitienės nuotr.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Praėjusį penktadienį Zanavykų muziejuje atidaryta bendra seserų Laimos Kantakevičienės ir Irenos Seniūnienės tekstilės darbų bei fotografės Editos Meškonienės fotografijų paroda „Protėvių takais. Naujokynė“. Visuose darbuose perteikiami autentiškos sodybos elementai, o moterys apie sodybą, savo senelių praeitį kalba su didžiule šiluma.

Seserys susirinkusiems parodos lankytojams noriai, bet...

(Daugiau paskaityti galite liepos 31 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
urbaitiene
Aldona Urbaitienė teigia, kad būdama maža susidomėjo rankdarbiais, lankė darbščiųjų rankų būrelį, tobulino savo darbus ir visą gyvenimą mezgė, nėrė, siuvinėjo kryželiu paveikslus. D. Pavalkio nuotr.


Deimantė BAKAITYTĖ

„Prie meno, amato esu nuo pat mažumės, nes mama taip pat mėgo siuvinėti, megzti, nerti“, – paklausus, iš kur atsirado polinkis kūrybai, atsako buvusi Lukšių Vinco Grybo gimnazijos vokiečių kalbos mokytoja Aldona Urbaitienė.

Būdama maža ji susidomėjo rankdarbiais, vėliau...

(Daugiau paskaityti galite liepos 31 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
poezijos pavasaris
„Poezijos pavasario“ popietę moderavo rašytojas, žurnalistas, leidyklos „Kauko laiptai“ vadovas, 2018 metų „Poezijos pavasario“ laureatas Viktoras Rudžianskas, kuris teigė, kad Šakiuose jaučiasi lyg Dievo ausyje. D. Bakaitytės nuotr.


Deimantė BAKAITYTĖ

Liepos 28 d.  įvyko 56-asis tarptautinis festivalis „Poezijos pavasaris 2020“, kurį kasmet organizuoja Lietuvos rašytojų sąjunga bei Rašytojų klubas. Šiais metais šventė skirta poeto, Kovo 11-osios akto signataro Gintauto Iešmanto 90-mečiui paminėti. Dėl karantino poezijos pavasaris surengtas vasarą, šniokščiančio lietaus fone, tačiau tai nesutrukdė žiūrovams Šakiuose užpildyti visas laisvas kėdes ir bent valandai nusikelti į mįslingą ir neišsemiamą poezijos pasaulį.

Renginį sudarė trys dalys: pirmiausiai...

(Daugiau paskaityti galite liepos 31 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
zypliu dvare 1
Šiais metais Zyplių dvare ypač išpopuliarėjo teatralizuotos ekskursijos „Kai pono nėra namie...“, kurias veda poniomis, tarnaite persirengusios ir dvaro istoriją kūrybingai pasakojančios kultūros darbuotojos. Zyplių dvaro archyvo nuotr.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Lukšių kultūros centro direktorė Daiva Bukšnienė sako, jog tokio turistų antplūdžio, kokio sulaukia šią vasarą, per jos darbo praktiką dar nebuvo. Ji džiaugiasi ypač išpopuliarėjusiomis teatralizuotomis ekskursijomis, taip pat jau patvirtintas įkainis ir turistams bus siūloma nauja edukacinė programa „Fazanų medžioklė“.

Pasak D. Bukšnienės, norint būti patraukliems, reikia...

(Daugiau paskaityti galite liepos 31 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
augustiniene jancaitiene
Lietuvos diabeto asociacijos prezidentė Vida Augustinienė (kairėje) džiaugėsi aktyvia Šakių rajono cukralige sergančiųjų klubo „Linelis“ vadove Biruta Jančaitiene. G. Jokūbaičio nuotr.


Praėjusį ketvirtadienį Lietuvos diabeto asociacija kartu su Šakių rajono cukralige sergančiųjų klubu „Linelis“ surengė vienos dienos trukmės savarankiško gyvenimo ugdymo mokymus „Gera cukrinio diabeto kontrolė – komplikacijų prevencija“. Apie 100 dalyvių klausėsi naudingų pranešimų mitybos, teisiniais klausimais, kaip taisyklingai pasimatuoti kraujospūdį ir kitų pranešimų.

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos