baneris leidinys

pyne slovakijoje
Kol dar nebuvo prasidėjusios vaikų vasaros atostogos, liaudiškų šokių grupė „Pynė“ apsilankė Slovakijoje.

Savo koncertinę programą šokėjai dovanojo folkloriniame festivalyje Kamienkoje. Kolektyvo nariai džiaugėsi, kad buvo labai šiltai priimti, žiūrovus pyniečiai sužavėjo savo energija, šypsenomis, puikiu pasirodymu.
baltijos skautai sakiuose
Birželio 11–12 dienomis Šakių ežero pakrantėje šeimininkavo Baltijos jūrų skautai (BJS). Surengtoje sporto šventėje jie kvietė šakiečius paplaukioti baidarėmis, kanojomis ir irklentėmis, išmėginti savo jėgas kamuolių mūšyje, šaudyme iš lanko bei rišant jūrinius mazgus. Nors organizacija savo skyrių Šakiuose turi jau trejus metus, tačiau šis renginys buvo debiutinis.

Baltijos jūrų skautų organizacijos centras įsikūręs Palangoje, bet, einant laikui, jūrų skautai savo veiklą išplėtė ir Klaipėdoje, Nidoje, o daugiausiai narių turi Kaune. Pasak BJS pirmininkės Jurgitos Paškevičienės, organizacija Šakius atrado kone atsitiktinumo dėka.
papieviene knyga
Leidinio sudarytoja Aurelija Papievienė juokauja, kad iš susirašinėjimų, diskusijų ir pasiginčijimų su profesoriumi Rimvydu Laužiku būtų galima išleisti kone dar vieną knygą. D. Pavalkio nuotr.

Teritorijos ar tarmių atžvilgiu apibrėžti Zanavykiją pavyksta gana aiškiai, tačiau gastronomijos istorijos ir gastronominės kultūros požiūriu ją apibrėžti gana sudėtinga, nes reikia iš esmės įsigilinti į daug gamtinių, istorinių, kultūrinių priežasčių. Iki šiol mūsų kraštas neturėjo leidinio, kuriame sugultų istorinės zanavykų virtuvės patiekalai. Šio nelengvo darbo ėmėsi buvusi kultūros skyriaus ilgametė darbuotoja Aurelija Papievienė, o ketvirtadienį kamerinėje aplinkoje dar visai šviežutėlį leidinį „Istorinė zanavykų virtuvė“ ji pristatė publikai.
Birželio 10–12 dienomis Karklė (Klaipėdos r.) virto sutartinai dūzgiančiu bendruomenių bitynu. Tradiciniame Lietuvos kaimo bendruomenių susibūrime „Gėlėtas LKBS sąskrydis 2022“ dalyvavo per 50 Šakių bendruomenių centrų atstovų. Sąskrydis buvo skirtas Savanorystės ir Lietuvos jaunimo metams paminėti. Visi turėjo ką aptarti, apie ką pasikalbėti, savo darbais pasipuikuoti, o kartu įžiebti ir naujas idėjas.

Šeštadienio rytą daugiau kai pusšimtis rajono bendruomenių entuziastų pajudėjo iš Šakių. Pirmas darbas – susipažinti: bendruomenių kuratoriai Irena Sakalauskienė, Loreta Adomaitienė, Rasa Kopicė, Audra Atažanovienė, Alvyra Janavičienė, Renata Baltrušaitienė pristatė savo bendruomenes, papasakojo, kaip sekėsi suformuoti komandą, atlikti prisiimtus įsipareigojimus. Kelionės metu surepetuotas ir sąskrydžio prisistatymas. Tam nemažai laiko skyrė naumiestietės Laima Gončiaruk ir Meilutė Andriukaitienė.
futbolas panemuniu dvare
Prie Žemosios Panemunės dvaro vykusi šeimų futbolo šventė „Vieninga šeima“ sutraukė net 14 šeimų iš visos Lietuvos, šeimos varžėsi žaisdamos futbolą. V. Kuralavičiaus nuotr.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Žemoji Panemunė įsikūrusi kairiajame Nemuno krante, trys kilometrai į pietryčius nuo Kriūkų, apie 30 km nuo Šakių. Miestelio centre stovinti Šv. Vincento Pauliečio bažnyčia praėjusį sekmadienį į Šv. Antano atlaidus atskubėjusius tikinčiuosius pasitiko atsinaujinusiu stogu, o atgimstančio Žemosios Panemunės dvaro prieigose šeimos žaidė futbolą.
paselusiai
Dalyvius sveikino festivalio iniciatorė ir renginio vedėja Laura Saunorienė.

Šių metų pavasarį Šakių kultūros centras pradėjo vykdyti projektą Socialinis šiuolaikinio šokio festivalis-konkursas „Pašėlusiai‘22“. Tai ilgametes tradicijas Šakių krašte turintis renginys, kuris šiek tiek patrumpino savo pavadinimą ir iš „Pašėlusiu ritmu“ virto „Pašėlusiai“, tačiau gerokai praplėtė festivalio-konkurso ribas.
gedulo vilties minejimas
Šakiuose prie tremtinių ir politinių kalinių memorialo Zanavykų teatro aktorių lūpomis skambėjo tremtinių gyvenimo ir išgyvenimo liudijimai. G. Martinaitienės nuotr.

Gintarė MARTINAITIENĖ
Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Birželio 14-ąją tradiciškai įvairiose rajono vietose paminėta Gedulo ir vilties diena, prisiminta, kaip šalį okupavę sovietai prieš 81-erius metus pradėjo masinius gyventojų trėmimus į Sovietų Sąjungos gilumą. Nepriklausomybės svarbą bei kainą šiomis dienomis ypač sustiprina karas Ukrainoje, kurios gyventojai irgi patiria tremtį.
senas motociklas
Įspūdingą reginį kūrė ne tik įvairiausių spalvų bei modelių senoviniai motociklai, bet ir jų šeimininkų garderobas, nes dažnas senovinės technikos entuziastas prie savo motociklo stiliaus buvo priderinęs ir aprangą. V. Venslovaičio nuotr.


Jau devintąjį kartą vykstančio senovinės technikos mylėtojų sąskrydžio „Senas motociklas“ tarpine stotele šiais metais tapo Šakiai, tad šeštadienį miesto skverą užplūdo nemažas būrelis smalsuolių, nekantraujančių paganyti akis į blizgančius, tačiau dažnu atveju už juos kur kas daugiau metų skaičiuojančius motociklus. Kraštiečių asociacijos „Senasis motociklas“ bei Biržų senovinės technikos klubo „Ekipažas“ organizuojamo tradicinio renginio metu į skverą atburzgė maždaug 110-ies restauruotų motociklų virtinė.

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos