Kultūra

baneris leidinys

Rugpjūčio 15 d. Gelgaudiškio dvare atidarytos net dvi parodos. Dvaro lankytojai gali gėrėtis Gražinos Pašakarnienės fotografijomis ir Vilmos Staniulienės tapybos darbais.

Gražina Pašakarnienė gimė Kaišiadoryse. Nors pagal specialybę yra chemikė, ilgainiui pasuko meno keliu. Šiuo metu gyvena ir kuria Kaune. Menininkės kūryba apima fotografijos, fotografikos ir knygų iliustravimo sritis, o kūriniai dažnai eksponuojami parodose.
paminklas glg
Nuotr. Atminimo paminklas, pašventintas Gelgaudiškio Šv. Kryžiaus Išaukštinimo bažnyčios klebono Dainiaus Gurevičiaus, primins gelgaudiškiečiams savanorių auką.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Rugpjūčio 15 d. buvo pašventintas atminimo paminklas Gelgaudiškio valsčiaus savanoriams, žuvusiems 1918–1923 m. kovose už Nepriklausomybę.

Laikas negrįžtamai bėga. Kartos keičiasi, bet...

(Daugiau paskaityti galite rugpjūčio 17 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
briedziai bendruomene
Nuotr. Briedžių krašto šventėje „Vasaros žiedai“ padėkos žodžiai skiriami bendruomenės centro pirmininkei Dalijai Černeckienei (dešinėje), o kalbas palydėjo moterų vokalinio ansamblio „Gija“ dainos.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

„Gera gyventi ir kurti kartu!“ – tokio šūkio vedama Briedžių bendruomenė gyvuoja jau 15 metų. Rugpjūčio 12 d. briediškiai rinkosi į tradicinę šventę „Vasaros žiedai“, kurioje buvo apžvelgtas bendruomenės nueitas kelias, pasidžiaugta juo keliaujančiais žmonėmis.
ekskursija zenklai
Nuotr. Prie skulptūrinės kompozicijos „Simboliai laike“, skirtos kalbai ir žmogaus pažinimo keliui įprasminti, buvo prisiminti laikai, kai zanavykai lydėjo savo vaikus mokytis į Varšuvą, Peterburgą, Maskvą, kai jie išsilavinę grįžo ir rūpinosi savo krašto švietimu.


Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Praėjusį penktadienį Zanavykų muziejus pakvietė į teatralizuotą ekskursiją „Nepriklausomybės metų ženklai senuosiuose Šakiuose“, kurios tikslas – aplankyti Šakių mieste esančius Nepriklausomybės metų objektus ir prisiminti jau išnykusius. Nemažas būrys šakiečių ryžosi į savo miestą pažvelgti ne tik pasikartodami istorinius faktus, bet ir išgyvendami įspūdžius teatralizuotoje ekskursijoje.
skirgailai
Nuotr. Buvę ir esami Kudirkos Naumiesčio vadovai tylos minute pagerbė miesto burmistro Zigmo Skirgailos atminimą.


Rugpjūčio 3 d. Kudirkos Naumiesčio bibliotekininkės sukvietė buvusius miesto ir Būblelių apylinkės vadovus Patricijų Vengraitį, Konstantiną Daubarą, Algimantą Damijonaitį, Reginą Mačiulaitienę, Vincą Puidą, Algirdą Stankevičių ir dabartinį seniūną Algimantą Baubonį. Visi jie išsiruošė į Kauno Petrašiūnų kapines aplankyti tarpukario Naumiesčio burmistro Zigmo Skirgailos amžino poilsio vietos.
baratynskis
Nuotr.  Izraelio menininkas Anatolijus Baratynskis pristatė savito grafikos stiliaus darbų parodą „Artefaktai“, kuri buvo eksponuojama tik vieną savaitę.

Asta Saulė ŠULSKYTĖ  

Šių metų vasara Zyplių dvare karšta visomis prasmėmis. Lukšių kultūros centro direktorė Daiva Bukšnienė stebisi: „Kokie lankytojų srautai! Koks įtemptas darbas! Po 200 ekskursantų praeina savaitgaliais.“ Zyplių dvaro apžiūrėti atvykę turistai turi galimybę susipažinti ir su čia eksponuojamomis parodomis, kurių tiek daug, kad darbuotojai nespėja jų kabinti, o kai kurios turi palaukti ir savo eilės.
bitininkai zagare
Nuotr. Šakių bitininkų draugijos laukia tikras iššūkis kitais metais surengti respublikinę bitininkų šventę mūsų krašte.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Praėjusį savaitgalį Lietuvos bitininkai bei bičiuliai iš kitų šalių sugužėjo į Žagarę (Joniškio r.). Čia vyko 42-oji Lietuvos bitininkų šventė, skirta Lietuvos atkūrimo 100-mečiui paminėti. Bitininkai bet kokiu oru, nesvarbu, geras ar ne itin pavykęs bitininkystės sezonas, kasmet susirenka pabendrauti, padiskutuoti ir pasidalyti patirtimi. Šventėje dalyvavo ir apie 40 Šakių rajono bitininkų.
dovydaitis gediminas
Nuotr. Dalyvavimą šimtmečio žygyje Gedeminui Dovydaičiui primins ir gautas pažymėjimas.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Naumiestietis Gedeminas Dovydaitis, nepabūgęs šios vasaros karščių, dalyvavo šimtmečio žygyje „LT-100: Dviračiais aplink Lietuvą“. Per 17 dienų dviratininkas numynė 1 tūkst. 155 kilometrus.

Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos