baneris leidinys

ilguvos baznycia pastoliai
Siekiant išsaugoti tikrai vertingą Ilguvos Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčios statinių kompleksą, pradėti bažnyčios ir varpinės remonto bei restauravimo darbai, kuriuos planuojama užbaigti 2024 metais. L. Poškevičiūtės nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Jau kone prieš mėnesį Ilguvos Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčia pasislėpė po pastoliais –  atliekami bažnyčios ir varpinės remonto ir restauravimo darbai.

Kairiajame Nemuno krante Ilguvos kaime stovinti Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčia ir varpinė (1814 m.) ilgainiui tapo avarinės būklės, ypač dalis konstrukcijų – rąstų sienų, varpinės karkaso elementų, stogų būklė. Siekiant...

(Daugiau paskaityti galite lapkričio 29 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
Praėjusį savaitgalį Vilkaviškyje vykusiame Lietuvos vaikų ir moksleivių liaudiškų šokių grupių, ansamblių, šokio studijų konkursiniame festivalyje „Aguonėlė 2022“ laurus skynė ne tik „Pynė“, bet ir Šakių rajono Meno mokyklos šokių grupė „Šakietukas“.

Pirmo laipsnio diplomais įvertintos jaunių ir mergaičių grupės. Tad „Šakietukas“ taip pat keliauja į nacionalinį turą.

„Draugo“ inf.
v r jakaiciai
Kudirkos Naumiesčio bendruomenės centro „Santaka“ pirmininkė Loreta Adomaitienė (dešinėje) pasidžiaugė naumiestiečių Vito ir Romualdos Jakaičių šeima, dėkojo už nuoširdų, aktyvų,savanorišką dalyvavimą bendruomenės gyvenime bei renginiuose. D. Pavalkio nuotr.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ  

2022-uosius Seimas paskelbė Savanorystės metais. Juos paminėti lapkričio 18 dienos popietę Šakių rajono bendruomenių centrų asociacijos (BCA) nariai ir rinkosi į konferenciją, kurioje dalintasi gerąja savanorystės patirtimi, netrūko sveikinimų, padėkų bei jaukaus pasibendravimo.

Paskelbiant Savanorystės metus buvo siekiama pažymėti savanorystės įteisinimo Lietuvoje dešimtmetį bei dar labiau paskatinti savanorišką veiklą, kuri...

(Daugiau paskaityti galite lapkričio 25 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
kryzius jecys
Kryžių Šakių Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios šventoriuje atkūręs skulptorius Gediminas Jėčys sako, kad kryžius išsiskiria puošnumu, detalių gausa. Meistras džiaugiasi, kad būtent jam teko atkurti žymaus Zanavykų kryždirbio darbą. V. Balčiūno nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ  

Praėjęs sekmadienis Šakių parapijos tikintiesiems išties ypatingas – susirinkę į Kristaus Karaliaus iškilmių šv. Mišias Šakių Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje, po Mišių rinkosi bažnyčios šventoriuje, kur buvo pašventintas atstatytas kryžius. Senąjį 1974 m. pašventintą ir jau sunykusį kryžių atkūrė kriūkietis skulptorius Gediminas Jėčys.

Senasis kryžius Šakių bažnyčios šventoriuje buvo statytas 1974 m. Kryžiaus meistras – Zanavykijos kryždirbys, stalius Petras Tamašauskas, gimęs 1893 m. Šakių apskrities Barzdų valsčiaus Kraujučių kaime, kur...

(Daugiau paskaityti galite lapkričio 25 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
mazirskas adventas
Griškabūdžio Kristaus Atsimainymo parapijos klebonas kun. Vytautas Mazirskas advento laiku kviečia dažniau rasti laiko dialogui su savimi, vertybių permąstymui, maldai ir santykio su Dievu atkūrimui bei stiprinimui. D. Pavalkio nuotr.


Jau šį sekmadienį švęsime advento pradžią. Šio sekmadienio Evangelija sako, jog turime budėti. Ką tai reiškia – kaip budėti ir ko budint laukti? Šakiečiai jau po truputį ruošiasi šiam ypatingam laikotarpiui – ne vienuose namuose rūpinamasi žvakėmis papuoštu visžalių augalų vainiku, o dvasininkai ragina nepamiršti papuošti ir savo vidinį pasaulį: susitelkti, sustoti, permąstyti save patį bei santykį su Dievu.

Susipina simboliai ir prasmės

Būtų įdomu sužinoti, kaip dažnai žmonės susimąsto apie...

(Daugiau paskaityti galite lapkričio 25 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
senkus mokiniai
Vienas iš sveikinimų ir padėkų sulaukusių – Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos ir Lukšių Vinco Grybo gimnazijos technologijų mokytojas Vidas Senkus su savo mokiniais. G. Martinaitienės nuotr.

Praėjusį trečiadienį Šakių viešosios bibliotekos Periodikos skaitykloje atidaryta rajono moksleivių medžio darbų paroda, skirta Sūduvos metams paminėti.
vilkenis tadas
Tadas Vilkenis amato tradicijas perėmė iš tėvo Juozo, o šeimos versle sukasi ir marti Vaida. Vyndariai kelia klausimą, ar amatą perims ir anūkai. M. Būblaitytės nuotr.

Lapkričio 19 d. Zyplių dvare Lietuvos vyndarių asociacija ir Lietuvos nacionalinė vyndarių asociacija pakvietė į kasmetinę, jau 13-ąją jauno vyno šventę „Žalias vynas“, kurioje laurus skynė Kidulių vyndariai Juozas ir Tadas Vilkeniai.
kudirkaiciai priesaika
Jaunieji kudirkaičiai priėmė priesaiką prie Vinco Kudirkos kapo. Vinco Kudirkos muziejaus nuotr.


Jau 16-tą kartą Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazija, miestelio bendruomenė lapkričio 16-ąją minėjo dr. Vinco Kudirkos 123-iąsias mirties metines – į šį tradicinį renginį sukviečia Vinco Kudirkos gimnazijoje įsikūrusi kudirkaičių organizacija.

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos