baneris leidinys

kalendoriaus pristatymas
Koks ir apie ką šiųmetis Šakių kalendorius, skaitytojus supažindino (iš kairės) Šakių viešosios bibliotekos Aptarnavimo skyriaus vedėja ir viena iš sudarytojų Lina Eringienė, bibliografė Ingrida Jonuškienė bei įstaigos vadovė Kristina Lebedžinskienė. D. Pavalkio nuotr.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Sausio 6-ąją, Trijų Karalių dieną, skaitytojus pasiekė jau 23-iasis Šakių kalendorius, kurį kasmet rengia Šakių viešoji biblioteka. Ir šiųmečiame kalendoriuje – reikšmingi mūsų krašto įvykiai, šviesuolių ir veiklių žmonių biografijos, jubiliejai bei sukaktys – jei vienus jau gerai pažįstam, su kitais turėsime galimybę susipažinti. Kalendoriuje gausu ne tik krašto žmonių išminties, poezijos, bet ir iliustracijų.
voreviciene a
Audronė Vorevičienė sako, kad pagrindiniai įkvėpimo šaltiniai – gamta, augalai. Ji atvira: „Kai užsiimu kūryba, dingstu.“ D. Pavalkio nuotr.


Trijų Karalių dieną gražaus jubiliejinio gimtadienio sulaukė menininkė, Šakių „Žiburio“ gimnazijos dailės mokytoja metodininkė Audronė Vorevičienė. „Taip jau atsitiko, – pasakoja jubiliatė, – kad nors tėvai gyveno Kaune, bet gimiau Šakiuose, mamai besilankant pas čia gyvenančius savo tėvus.“ Šakiuose visos vaikystės vasaros praleistos, o vėliau čia nutūpta su visa šeima ir kurtas gyvenimas, sklidinas meilės, pagarbos, meno.

Meninę gyslelę Audronė Vorevičienė mano paveldėjusi iš mamos. Jos senelis buvo kryždirbys, auksinių rankų meistras, mama taip pat buvo meniška, svajojo stoti į Dailės institutą ir net baigusi psichologijos studijas įsidarbino Dailės kombinate. Čia dirbo su oda, atrado savo autorinę techniką. Audronė pamėgo piešti nuo vaikystės, mokėsi Dailės mokykloje, tačiau...

(Daugiau paskaityti galite sausio 14 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
kazakevicius
Paroda „Tai, ko nebebus“ – Tado Kazakevičiaus fotografijų ciklas, pristatantis penkerius metus fiksuotą nykstantį Lietuvos kaimą. Ciklą autorius vadina asmenine sentimentalia kelione ir sako:  „Kaimo žmogus – subjektas, kuris nuolatos mane fotografiškai jaudino.“ D. Pavalkio nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Vinco Kudirkos muziejuje atidaryta fotografo Tado Kazakevičiaus fotografijų paroda „Tai, ko nebebus“. T. Kazakevičius penkerius metus mopedu keliavo po įvairius Lietuvos regionus, stebėjo ir fiksavo juostiniu fotoaparatu žmonių gyvenimus, jų kasdienybę, bendravimo akimirkas.

Parodos lankytojams pristatoma ne tik pusė šimto nuotraukų, čia pat – žemėlapis su pažymėtu T. Kazakevičiaus nukeliautu maršrutu, eksponuojami kelionių metu parsivežti jau niekam nereikalingi praėjusio gyvenimo reliktai. Lankytoją nustebina...

(Daugiau paskaityti galite sausio 14 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
lietuvaite skulptura
Pinigai mergaitės skulptūros atstatymui renkami nuo praėjusių metų rudens. Šiuo metu sąskaitoje – pusė reikiamos sumos –10 tūkst. 150 eurų. Viliamasi, galbūt per šiuos metus pavyks surinkti ir kitą trūkstamą sumos dalį.

Kaip informavo Šakių verslo informacijos centro direktorė Daiva Palukaitienė, didžiausią sumą skulptūros atstatymui yra skyrusi UAB „SDG“, kuri pervedė 5 tūkst. eurų. Sutelktumą bei geranoriškumą pademonstravo ir Vilniečių tautystės sueigų dalyviai, buvę gimtojo žodžio „Aidijos“ bičiuliai, kurie prie Šakių simboliu tapusios mergaitės sugrąžinimo prisidėjo 900 eurų. Viena iš bendrijos narių Albina Šiupinienė skelbė jau senokai „saugoję šiek tiek eurų kilniam reikalui“ ir norėjo atlikti šventą pareigą – nors tokiu būdu atiduoti skolą ir pagarbą bendrinės lietuvių kalbos ugdytojui Jonui Jablonskiui, prof. Juozui Pikčilingiui, mokytojams Jonui Augustaičiui, Marijai Puodžiukaitienei ir daugeliui kitų.
simokaitis r
Rimantas Simokaitis kaip šiandien mena tuometinius įvykius ir sako, jog atmintin įsirėžė vienybės, tikėjimo šviesia ateitimi jausmas. Tik tuomet jauni vyrai manė, kad patys negalės džiaugtis laisve, nes bus nužudyti... „Draugo“ archyvo nuotr.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Tai buvo nelygių jėgų karas, kurį mes, lietuviai, prieš 31-erius metus laimėjome. Išlaukėme, iškentėme, išdainavome, išjautėme savo laisvę. Vakar tradiciškai Laisvės gynėjų diena buvo minėta daugelyje rajono vietų, bet apie tai kitąkart. Šįkart į Sausio 13-osios įvykius žvilgtelkime tuomet dalyvavusio šaulio, taip pat 1991 m. gimusios moters ar būtent šią dieną savo gimtadienį švenčiančios šakietės akimis. Ką jiems visiems reiškia ši diena?

(Daugiau paskaityti galite sausio 14 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
vilcinskas a
Rajone viešėjęs kultūros viceministras Albinas Vilčinskas akcentavo, kad kultūros centrų misija – naujų kultūros formų plėtra, bendradarbiavimas. Išgirdęs šakiečių pasvarstymus apie kultūros įstaigų tinklo pertvarką, siūlė žiūrėti racionaliau. D. Pavalkio nuotr.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Kultūros viceministras Albinas Vilčinskas antradienį susitiko su rajono valdžios atstovais bei kultūros bendruomene. Susitikime pristatytas rajono kultūros įstaigų tinklas, diskutuota dėl jo pertvarkos, viceministras pasidalino mintimis apie Kultūros centrų įstatymo pakeitimų rengimą, kokią kultūrinę vertę ir kas turi kurti.

Trūksta darbuotojų

Susitikimo pradžioje Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Eglė Plančiūnienė trumpai pristatė, kiek...

(Daugiau paskaityti galite sausio 14 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
andriukaitiene
Pateikus komisijai tris dešimtmečius kauptus darbus, Meilutei Andriukaitienei iš karto buvo suteiktas Tradicinių amatų meistrės A kategorijos pažymėjimas. Moteriai apmaudu, kad apie šią galimybę sužinojo tik 2018 metais. D. Pavalkio nuotr.


Begalinė meilė ir atsidavimas savo amatui – tai patys tinkamiausi žodžiai apibūdinant kraštietės Meilutės Andriukaitienės veiklą. Daugiau nei tris dešimtmečius karpinių meną puoselėjančios moters dėka pasaulį išvydo tūkstančiai darbų, kurie užkariavo ne tik lietuvių, bet ir užsieniečių širdis. Nors pedagogei M. Andriukaitienei karpiniai yra tik hobis, tačiau ilgametė patirtis ir įdirbis kraštietei užtarnavo tradicinių amatų meistrės vardą, atvėrusį šiam pomėgiui dar platesnes galimybes.
sviatosino dvare
Kriūkų mokyklos-daugiafunkcio centro pašonėje esančio Sviatošino dvaro pastato ateitis svarbi ir įstaigos vadovei Lilijai Liutvinienei (dešinėje). Ji, būdama viena ir dvaro atstatymo, ir naujų idėjų, kaip įveiklinti dvarą, iniciatorių, viliasi, kad šis istorinis pastatas atgims. D. Pavalkio nuotr.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Kriūkuose greta mokyklos-daugiafunkcio centro esantis Sviatošino dvaro ponų namas bebaigiamas įveiklinti: dviejose pastato patalpose veiklos imsis Kriūkų bendruomenės centras, teiks vaikų priežiūros, edukacijos, laisvalaikio ir švenčių paslaugas.

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos