baneris leidinys

bagdanaviciene birute
Gedulo ir vilties dienos minėjime savo eilėraščius susirinkusiems dovanojo 1948 m. į Krasnojarsko kraštą ištremta 90-metė Birutė Bagdanavičienė. D. Pavalkio nuotr.


Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Gedulo ir vilties dieną, birželio 14-ąją, 11.59 val. visa Lietuva sustojo, kad visuotine tylos minute pagerbtų nuo tremties ir kalinimų nukentėjusius tautiečius. Ar teko kada susimąstyti, kokia trumpa, bet taip pat ir prasminga gali būti viena minutė? Pirmą kartą Šakiuose organizuojamos atminties akcijos „Ištark. Išgirsk. Išsaugok“ dalyviai turėjo galimybę pajausti jos svarbą.

Istorija liudija

1941 m. birželio 14 d. Sibiro kryptimi iš visos Lietuvos pajudėjo pirmieji ešalonai. Jie į nežinią pasiuntė šviesiausius Lietuvos žmones. Skaičiuojama, kad...

(Daugiau paskaityti galite birželio 18 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
karkle bendruomenes
Lietuvos kaimo bendruomenių sąskrydyje dalyvavo per 60 mūsų kraštiečių. Lietuvos kaimo bendruomenių sąskrydyje dalyvavo per 60 mūsų kraštiečių. E.Pilypaičio nuotr.


Praėjusį savaitgalį Karklės poilsiavietėje „Žilvitis“ vyko tradicinis Lietuvos kaimo bendruomenių sąskrydis, kuriame gausiai dalyvavo ir mūsų rajono bendruomenių atstovai.
sijonuota vasara
Pagrindinis „Sijonuotos vasaros“ akcentas – ilgas sijonas. Vienodais sijonais visus žavėjo Lukšių veiklių moterų klubo „Fedora“ moterys, įsiamžinusios su Šakių veiklių moterų klubo atstovėmis. D. Pavalkio nuotr.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Penktus metus Vilniuje, trečius metus Kaune, o šiemet ir kituose 16-oje Lietuvos miestų vykstantis renginys „Sijonuota vasara“ penktadienį pirmą kartą surengtas ir Šakiuose, J. Lingio parke.

Ilgais sijonais pasipuošusias moteris drauge pasitikti vasarą ir kartu praleisti penktadienio pavakarę kvietė pagrindinė renginio sumanytoja Monika Būblaitytė, renginio metu laikiusis atokiau ir iš šono fiksavusi akimirkas, bei renginio vedėja Rima Rauktienė. Jos renginiu norėjo priminti moterims apie...

(Daugiau paskaityti galite birželio 14 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
ulinskas juozas
Iš Lukšių valsčiaus kilęs Juozas Ulinskas neslėpė, kad baisiausia tremtyje buvo neturėti ką valgyt, nes praktiškai nuo pirmųjų dienų jų šeima badavo. D. Pavalkio nuotr.


Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Birželio 14 d. Lietuva mini Gedulo ir vilties dieną. 1941 m. birželio 14 d. NKVD pradėjo masinius lietuvių areštus ir trėmimus į Sibirą, jie tęsėsi iki 1953-ųjų. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro duomenimis, šiuo laikotarpiu iš Lietuvos buvo ištremta daugiau kaip 132 tūkst. žmonių, tarp jų apie 4 tūkst. 500 ir iš mūsų rajono. Dalis tautiečių mirė iš bado ir šalčio, dalis buvo nužudyti, tik nedaugelis sugrįžo Lietuvon. Vienas iš išgyvenusiųjų – iš Lukšių valsčiaus kilęs Juozas Ulinskas, mielai pasidalijęs savo prisiminimais.

J. Ulinskas pasakojo, kad...

(Daugiau paskaityti galite birželio 14 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
drevininkaitis zydrunas
Žydrūnas Drevininkaitis juokavo, kad prizą pavyko laimėti dėl slaptųjų ginklų ir pademonstruotos autentikos.  Asmeninio archyvo nuotr.

Praėjusį šeštadienį Kaišiadoryse vyko trečiasis Lietuvos baumkuchenų (šakočių) kepimo čempionatas, kuriame antrus metus iš eilės geriausiai pasirodė ir pagrindinį 500 eurų prizą pelnė Žydrūnas Drevininkaitis iš Birutės Drevininkaitienės įmonės „Rugelis“.
teviske25
Gausiame draugų, giminių ir artimųjų būryje sekminių sekmadienį sidabrinį jubiliejų atšventė Liepalotų kaimo kapela, kuri muzikuoja jau 25-erius metus. A. Bakaitės nuotr.

Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Šie metai rajone kaip niekad gausūs muzikinių ansamblių jubiliejų ir sukakčių. Praėjusį sekmadienį Liepalotuose atšvęstas dar vienas gražus liaudišką muziką propaguojančio kolektyvo  jubiliejus – Liepalotų kaimo kapelos 25-metis.
redutas Daubaro nuotrauka
Netoli Kriūkų atrastas gynybinis įtvirtinimas. Teigiama, kad tokių objektų visoje šalyje yra vos kelios dešimtys, tad dabar kreiptasi į Kultūros paveldo departamentą dėl jo įregistravimo Kultūros vertybių registre, taip pat bus atliekami detalesni tyrimai. M. Daubaro nuotr.

Į vakarus nuo Kriūkų miestelio, Baraviškių kaimo laukuose, Nemuno upės pakrantėje atrastas naujas archeologijos objektas – XVIII a. menantis lauko įtvirtinimas – redutas. Šis žemių pylimais apjuostas gynybinis įtvirtinimas buvo atsitiktinai pastebėtas archeologui Mantui Daubarui tyrinėjant 1795 m. vokiečių sudarytą Užnemunės žemėlapį.
lepsiai bendruomene
Nuotr. Kiekvieną šeštadienį į gegužines pamaldas rinkosi nemažas kraštiečių būrys.


Lepšių kaimo kraštiečių bendruomenė ne vienerius metus renkasi į gegužines pamaldas. Šie metai ne išimtis. Bendruomenės pirmininkei Onai Baltrušaitienei šįmet kilo idėja: tęsti senąją Lepšių krašto tradiciją ir pasikviesti visus kraštiečius, kad ir kur jie begyventų.

Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos